VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De Kerstmisvieringen van de Zondagsscholen. In de Doopsgezinde kerk. Gisteravond vierde de Doopsgezinde Zon dagsschool het Kerstfeest in het kerkgebouw aan de Meerstraat. Onder orgelspel kwamen de kinderen met de leidsters het kerkgebouw binnen, waar een groote, fraai versierde kerst boom prijkte. Ds. van Calcar ging voor in gebed, waarna de kinderen „Stille nacht." en J(Bere zij God" zongen. Hierna vertelde Ds. van Calcar de aloude kerstgeschiedenis. Na dat de kinderen nog eenige kerstliedjes ge zongen hadden, werden zij getracteerd. Ds. van Calcar vertelde een kerstverhaal getiteld „De verdwenen vingerhoed" welk verhaal door de kinderen met de grootste aandacht werd gevolgd. Hierna volgde de uitreiking van de geschenken. Nadat nog gezongen was „Jezus zegt, dat Hij hier van ons verwacht", sloot Ds. van Calcar het Kerstfeest met dankgebed. Bij de Hervormde Zondagsschool. In het Nederlandsch Hervormd vereni gingsgebouw aan de Populierenlaan vierde gisteravond de Hervormde Zondagsschool van Wijk aan Duin het Kerstfeest. De zaal was op smaakvolle wijze versierd, terwijl vooraan de Kerstboom prijkte, welke, nadat Ds. Hovy de avond met gebed en gemeenschappelijke zang had geopend, door een der leerlingen werd ontstoken. Nadat de kinderen ..O. Betlehem, gij kleene" hadden gezongen, vertelde Ds. Ho vy de kerstgeschiedenis, in aansluiting waar op de kinderen zongen „Laat ons naar de de kribbe gaan". Vervolgens brachten de kin deren onder leiding van den heer Moed een Kerstcantate van J. Tierie ten gehoore, welke zeer goed werd uitgevoerd. Hierna vertelde mej. Dingier op boeiende wijze een Kerstver haal getiteld: „Ouwe Bram". Vervolgens werd aan de scheidende leerlingen een Bijbel uit gereikt, waarna Ds. Hovy den avond met dankgebed sloot. Een en ander werd afgewis seld door tractatie, terwijl ook aan de leer lingen geschenken werden uitgereikt. De Geref. Zondagsschool. De Gereformeerde Zondagsschool vierde gisteravond het Kerstfeest in het kergebouw aan het C. H. Moensplein. Na het gemeen schappelijk zingen van den Lofzang van Za- charias, ging de leider, de heer K. Willems voor in gebed, waarna de kinderen den Engelen zang zongen. Hierna vertelde mej. M. Lijesen de Kerstgeschiedenis, mej. S. Tibboel vertelde een Kerstverhaal getiteld: „Een veelbewogen jeugd". Na de gebruikelijke tractatie zongen de kinderen „Herders hoe ontwaakt gij niet" en „In den Kerstnacht", waarna de ge schenken werden uitgereikt. De heer H. Lije sen sloot de bijeenkomst met dankgebed. Oudejaars-herdenking- door Jong- Hervormden. Donderdag 29 December zal de plaatselijke afdeeling van de Vereeniging van Jong Her vormden- m- -het Neda Herv. Verenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat op plechtige wijze het oudejaar herdenken. De heer K. Zwitser zal dezen avond voorlezen uit 'n bun del getiteld „Advent". Verder zal de avond een liturgisch karakter dragen. IJsvreugrle op de Kerstdagen. De liefhebbers van schaatsenrijden hebben op de beide Kerstdagen volop van de ijspret kunnen genieten.-Vooral op den eersten Kerst dag waren de weersomstandigheden bepaald ideaal en dientengevolge heerschte op onze beide Beverwijksche ijsbanen een gezellige drukte. De banen waren goed sneeuwvrij ge maakt én boden behoorlijk ruimte om de bee- nen eens flink uit te slaan. Een stukje muziek verhoogde de stemming, die mede als gevolg van het fraaie winterweer niets te wenschen overliet. Op den tweeden Kerstdag hield de zon zich schuil en aangezien de wind ook heel wat sterker uit het Oosten blies was het verblijf in het vlakke polderland niet onverdeeld aan genaam. Maar de schaatsenrijders lieten zich daardoor niet weerhouden. Zij bevolkten des middags en des avonds de banen en zwierden er lustig op los. Zij hadden gelijk, dat zij pro fiteerden zoolang de gelegenheid gunstig was. De weerberichten, die in den loop van den Tweeden Kerstdag binnenkwamen voorspel den voor een continueering van de ijsvreugde weinig goeds. En daarom was het maar goed, dat zoovelen de. beide Kerstdagen gebruikten om de schaatsen onder te binden. Langs de Lijn. Programma van de Radioeentrale. WOENSDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 London Heg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4.35 London Heg., 5.20 Parijs, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 12.05 London Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Natio naal programma, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 London Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 8.30 Keulen. De inzameling van de pondsactie. Bekroond met een groot succes. De door de St. Vincentiusvereeniging voor Kerstmis gehouden inzameling van levensmid delen, de zoogenaamde pondsactie, heeft een prachtig resultaat ongeleverd. Nog voor de feest dagen konden tal van arme gezinnen van een welkome Kerstgave worden voorzien. Wij laten hieronder eenige cijfers volgen, die een beeld geven van het welslagen van de pondsactie, welke voor de eerste maal in Bever wijk werd gehouden. Rijst 545 pond, haveromut 200 pond, koffie 190 pond, 586 blikken conserven, erwten 846 pond, thee 46 pond, boter, vet en spek 161 pond, suiker 224 pond, meel 306 pond, kaas 24 stuks en 12 pond, gedroogde vruchten 49 zak, worst 57 stuks, bloedworst 30 pond, cacao 20 pond, aardappelen 50 zakken. Bovendien werden nog bonne.n ontvangen voor 52 brooden, 27 pond vleesch" en 5 H.L. eierkolen. Het Kerstfeest van ile Herv. Zondagsscholen. Boeiende verhalen bij flonkerend Kerstlicht. Ook de Ned. Hervormde Zondagsscholen heb ben het Kerstfeest gevierd. Op eersten Kerstdag was het feest voor de afdeeling „Kleintjes en Vijfjes" in het Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat. De groote zaal, die smaakvol was versierd met dennegroen, was geheel gevuld met ouders van de kinderen en belangstellenden toen mej. Kluft op de gebruikelijke wijze de bij eenkomst opende, waarna gezamenlijk werd ge zongen Gezang 117 „Halleluja! looft den Heer." Nadat de afdeelingen „Kleintjes" en „Vijfjes" eenige Kerstliederen hadden gezongen heeft de leidster, mej. Kluft, de Kerstgeschiedenis ver teld. De kinderen hebben vervolgens nog eenige Kerstliedjes ten gehoore gebracht. Het Kerstverhaal werd verteld door mej. A. Veei'beek. Met gespannen aandacht heeft de jeugd geluisterd naar de avonturen van Balder Knap, die op een Kerstavond een oude vrouw van een wissen dood redde. Het jeugdige volkje stak zijn bewondering voor deze moedige daad niet onder stoelen en banken en uitte dit in uitroepen van verbazing. Nadat gezamenlijk was gezongen „Eere zij God" sloot mej. Kluft met dankgebed. In haarslotwoord bracht zij dank aan allen, die het mogelijk hadden gemaakt om ook dit jaar weer met de Kleintjes en Vijfjes het Kerst feest te vieren. Het spreekt van zelf dat de kinderen gul ont haald werden. Zij ontvangen bovendien ieder nog een cadeautje en na afloop van het feest een sinaasappel en een reep chocolade. Op den tweeden Kerstdag hebben de leerlin gen der Junioren- en Oudstenafdeelingen van de Ned. Hervormde Zondagsschool het Kerst feest gevierd in de Ned. Hervormde Kerk, dat stemmig verlicht was met een groot aantal kaarsen. Een prachtige Kerstboom verhoogde de Kerststemming in het aloude gebouw nog meer. De samenkomst, waarvoor groote belangstel ling bestond, werd door zendeling A. van Dijk met gebed geopend, waarna de Oudsten en Ju nioren onder leiding van den heer G. Moed „Kerstnacht" hebben gezongen. Hierna werd door zendeling Van Dijk de Kerstgeschiedenis verteld. Nadat de kinderen ge tracteerd waren en de Junioren hadden gezon gen heeft zendeling Van Dijk het Kerstverhaal verteld. De vertelling van „Heini" werd met spanning gevolgd en iedereen leefde mee met de verwikkelingen, waarin Heini verward raak te er: die tegen het einde van het verhaal tot ontknooping kwamen Vervolgens heeft de heer Van Dijk een toe spraak gehouden tot de scneidende leerlingen, waarin hij de jongens en de meisjes aanspoorde om ook in de toekomst iet oog gericht te hou den op God's Woord. Na de scheidende kinderen „Uw weg ten he mel ging langs 't kruis'' was toegezongen wer den de bijbels en kerkboeken aan hen uitge reikt. Na het slotwoord, waarin 'dank werd ge bracht aan allen, die op eenigerlei wijze mede» gewerkt hebben cm dit Kerstfeest te doen sla gen werd de bijeenkomst'met het zingen van Gezang 117 en dankgebed gesloten. Duivenlcntoonstelling in ,,'t Centrum". Zangvogels ter opluistering. Tijdens de Kerstdagen werd in het veiling gebouw „Centrum" een tentoonstelling gehou den van duiven, georganiseerd door de Post duivenverenigingen „De Stormvogel" en „De Reisduif". Zaterdagavond werd deze expositie, waarop eenige honderden duiven waren ingezonden, door den voorzitter van de Reisduif, den heer G. v. d. Winden met een kort woord geopend. Hij dankte in de eerste plaats den heer C. van Gorp uit Alphen (N.B.) voor het keuren van de vogels en bracht, voorts dank aan de in zenders, waaronder hij tot zijn leedwezen de Beverwij ksche kampioenen had gemist. Spr. hoopte hen op volgende tentoonstellingen weer te ontmoeten. Tenslotte gewaagde de voorzitter van de erkentelijkheid van de beide vereeni- gingen jegens de Volièrevereeniging „Vogel- sanck", die een volière met siervogels ter op luistering had ingezonden. De 'bekroningen. De keurmeester had de bekroningen als volgt toegekend Duiven boven 700 K.M.: 1. J. H. Hoef akker, 2. M. v. 't Hoff. Doffers boven 700 K.M.: 1. P. Dekker, 2. J. H. Hoefakker. Oude duiven 500 K.M.1. Gebr. v. Roon, 2. G. v. d. Winden, 3. A. Weeda. Oude doffers 500 KM.: 1. J. H. Hoefakker, 2. P. Dekker, 3'. J. de Vries, 4. K. Weststraten. Oude duiven 300 K.M.: 1. A. Weeda, 2. C. v. d. Wal, 3. K. Kochx, 4. J. Schipper. Oude doffers 300 K.M.: 1. L. de Vries, 2. J. H. Hoefakker, 3. H. Klaus, 4. G. v. d. Winden. Oude duiven boven 100 K.M.: 1. J. Lunz, 2. Gebr. van Roon. Oude doffers boven 100 K.M.; 1. J. H. Hoef akker, 2. L. de Vries, 3. J. Lunz. Oude duiven (onbeslagen)1. J. H. Hoef akker. Oude doffers (onbeslagen)1. J. Prijken, 2. J. H. Hoefakker, 3. J. Schipper. Jonge duiven boven 300 K.M.: 1. K. Kochx, 2. A. Weeda, 3. J. Prijken. Jonge doffers boven 300 K.M.: 1. Gebr. van Roon, 2. P. v. d. Hout. Jonge duiven boven 200 K.M.: 1. G. v. d. Win den, 2. J. Prijken, 3. M. van 't Hoff. Jonge doffers boven 200 K.M.: 1. J. Lunz, 2. J. H. Hoefakker, 3. L. de Vries. Jonge duiven boven 100 K.M.: 1. J. Schipper, 2. P. van Hoolwerf, 3. J. H. Hoefakker. Jonge doffers boven 100 K.M.: 1. L. de Vries, 2. J. H. Hoefakjter. Onbevlogen duiven (jong)1. K. Kochx, 2. B. Philippi. Onbeslagen doffers (jong)1. J. H. Hoef akker, 2. G. Dekker. Eere-klasse oude duiven (3 x pr. boven 200 K.M.)1. A. Kat, 2. D. Philippi. Eere-klasse oude doffers (idem)1. J. Lunz. Eere-klasse jonge duiven (2 x pr. boven 100 K.M.)1. G. Dekker. Eere-klasse jonge doffers (idem)1. L. de Vries. Mooiste duif van de tentoonstelling: P. Dek ker, tevens prijs voor mooisten, oudsten doffer. Mooiste oude duif en mooiste jonge dof fer: J. H. Hoefakker. Mooiste jonge duif: G. v. d. Winden. De volière, ingericht door de Volièrevereeni ging „Vogelsanck" was goed voorzien van zang vogels, alsmede van eenige zeldzame vogels. Voor de bezoekers van de tentoonstelling was dit zeer interessant, omdat in de verzameling gevederde vrienden voorkwamen, die men niet zoo dikwijls te aanschouwen krijgt. De inzen ding trok veel belangstelling en vestigde daar door de aandacht op het werk van de Volière vereeniging. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Donderdagavond houdt de afdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het veilinggebouw „Centrum" een ledenvergadering. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt o.m. een ver slag van de algemeene vergadering, een keuring van inzendingen en een bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de heeren K. G. Steyn en H. C. van der Colk, waarvan eerstge noemde niet herkiesbaar is. De heer J. Steyn zal hierna een causerie hou den over bloemschikken. Daarna wacht de leden nog een verloting van een aantal prijzen. DE KERSTVELDLOOP GING NIET DOOR. De bekende Kerstveldloop, die jaarlijks door de R.-K. Sportvereeniging D.E.M. wordt georga niseerd kon wegens de ongeschiktheid van de terreinen geen doorgang vinden. WIJK AAN ZEE Op den 2den Kerstdag had in de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee een plechtig Kerstfeest plaats. De kerk was met den onmisbaren kerstboom stemmig versierd. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o.a. de voormalige hulpprediker Ds. Foeke en het raadslid Rijkens. Onder de toegewijde leiding van den tegen- woprdigen hulpprediker Ds. Offeringa werd de mooie Kerstliturgie van Ds. J. Ph. Eggink opge voerd. Plechtig werd door allen het 1ste vers van Ge zang 231 ten gehoore gebracht. Door Ds. Offeringa werd met een kort woord en gebed de bijeenkomst geopend. Tusschen de 1ste en de 2de afdeeling der Li turgie vertelde Ds. Offeringa het Kerstverhaal uit Luc. 1. Nadat de kinderen aan het einde van het 2de gedeelte hadden gezongen, werden de aanwe zigen op chocolade en koek getracteerd. Tusschen het 4de en het 5de gedeelte vertel de mej. C. Koot een Noox-sch Kerstverhaal. SANTPOORT Ds. Oldeman bedankt voor het beroep naar Deventer. Vreugde in de Ned. Herv. Gemeente. Aan een tot in de yiterste hoeken gevuld kerkgebouw velen moesten zich zelfs met een plaatsje op het koor tevreden stellen heeft Ds. Oldeman gisteren zijn besluit inzake het door het kiescollege van de Ned. Hen'. Ge meente te Deventer op hem uitgebrachte be roep medegedeeld. Dit besluit, hetwelk tenslotte zoo gunstig voor de kerkelijke gemeente van Santpoort uitviel, motiveerde Ds. Oldeman als volgt: „Nadat hier hoorders uit Deventer waren ge weest, verkeerden mijn vrouw en ik eenigen tijd in spanning, omdat wij eventueel voor een moeilijke keus zouden komen te staan. Langzamerhand echter verdween de span ning wat, tot plotseling het beroep uit de lucht kwam vallen, een beroep, zooals er weinig zijn. Iemand, die de feiten wel zeer vooruitliep, SCHIP Angra (Fin) Alcinous (Ned.) x) Aegeon (Gr.) Agamemnon (Ned.) Ariadne fNed.) Antonis (Gr) Aldegonde (Ned) x) Annarella (Ital) x) Alma Ata (Rus) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) Boskoop (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Buccinum (No.) Baarn (Ned.) x) Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) x) Birutu (Letl) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Chr. Bors Charterhague (Fin) Cleopatra (Zw.) x) Costa Rica (Ned) Dioni (Ital.) Doris (Gr.) Deucalion (Ned.) Euryades Eng x) Euterpe (Ned.) Europe (Noor) x) Essen (Du.) Feodosia (Du.) Ferrum Fin Fauna (Ned.) Favorita (It) Gaasterkerk (Ned.) x) Glenaffaric (Br.) x) Hamm (Du.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) H. J. Kyvig (No.) Hugin (Zw) Imperial Valley (Br.) Inverliffey (Br.) x) Juno (Ned.) J P. Coen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Kyma (Gr.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du.) Menes (Du.) M. L. Goulandris (Gr.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Maaskerk (Ned.) Megara (Ned.) Mirandella Port.) Margareta (Zw.) Madare (Zw Melampus (Ned.) x) Nigerian (Br.) Norita (Zw.) Narvik (Zw.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Ossian (Zw.) Osmussaar (Estl.) Phoenica (Du.) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Pluto (Ned) Perseus (Ned) Patricia (Du) Koxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) Salland (Ned) Tiba (Ned.) Tajandoen (Ned.) Tawali (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Triton (Ned.) Uckermark (Du.) V.N. Goulandrirs (Gr Westland (Ned.) Zaanland (Ned x) VAN Aankomst Buenos Aires 11 Jan. Batavia 11 Jan. La Plata 17 Jan. Palestina (via R'dam) 27 Dec. Hamburg 29 Dec. La Plata 29 Jan. Batavia 24 Jan. Batavia Archangel 29 Dec. Chill Ned. Indië 3 Jan. Chili Zuid Afrika New Orleans 25 Dec. Chili Hamburg Hamburg Riga 28 Dec. Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. Chili La Plata 22 Jan. Sundsvall 25 Dec. Londen heden West-Indië Poti (v. IJm.) La Plata Alexandrië 26 Dec. Batavia 1 Jan. Bordeaux 27 Dec. Port Arthur 25 Dec. Batavia 7 Febr. Pt. Limon 4 Jan. Söderhamn Stettin 27 Dec Huelva 30 Dec. Japan 18 Jan. Japan Ned Indië 20 Jan Zw Zee 1 Jan. Zw. Zee 10 Jan. T .issabon Hernösand heden Durban (v. IJm.) 28 Dec. Aruba •Vlidd. Zee 24 Dec. Rata via 4 Jan. West Afrika La Plata 5 Febr. Ned Indië 25 Jan. Ned. Indië 4 Febr. Ned. Indië 29 Dec. Buenos Aires 3 Jan. Japan Zuid Afrika West Afrika 27 Dec. Harburg La Plata 2 Jan. Stockholm heden Hernösand heden Hamburg 19 Jan. West Afrika heden Stockholm Narvik (v. IJm.) 28 Dec. Palestina heden Alexandrië 4 Jan. Lissabon 26 Dec. Gefle 30 Dec. Tunis Pto Barrios 6 Jan. 8atavia Ned Indië Mexico 17 Jan. La Plata 20 Jan. Batavia Batavia 25 Jan. Kopenhagen 2 Jan. Danzig 2 Jan. Pto Barrios 30 Jan. Port Red on Z. Afrika West Afrika Les Falaise? (v. IJm.) 27 Dec. Buenos Aires 3 Febr. Rosark 10 Jan. Batavia Batavia La Plata La Plata La Plata Midd. Zee 17 Jan. Ned Indië 6 Jan. La Plata Buenos Aire3 20 Jan. Buenos Aires 6 Jan LAATSTE BERICHT 9 Dec. vertrokken. 18 Dec. van Colombo. 15 Dec. van Buenos Aires. 22 Dec. van Gibraltar. 28 Dec. vertrokken 28 Dec. vertrokken 28 Dec. vertrokken in lading 19 Dec. vertrokken 20 Dec. v. Curagao. 19 Dec. van Port Said. 21 Dec. v. Callao. 17 Dec. van Kaapstad. 7 Dec vertrokken. 20 Dec. v. Callao. in lading. in lading. 22 Dec. vertrokken 26 Dec. v. La Guayra 20 Deci te Valparaiso. 23 Dec. v. B. Aires. 19 Dec/van Hernösand. 25 Dec. v. Middlesbr. 20 Dec. v. Barbados in lading. 20 Dec. op de rivier a. d. gr. 19 Dec. van Algiers. 19 Dec. van Port Said. 23 Dec. vertrokken. 21 Dec. te LiverpooL 17 Dec. te Soerabaya. 15 Dec. van La Guayra. 8 Dec. te Stockholm. 24 Dec. vertrokken. 24 Dec. v. Gibraltar 24 Dec. te Rotterdam. 21 Dec. v. Colom. 20 Dec. v. Colombo 20 Deca van Piraeus. 21 Dec. v. Varna 17 Dec. vertrokken. 20 Dec. vertrokken 9 Dec. vertrokken. 10 Dec. vertrokken. 23 Dec. v. Ouessant. 14 Dec. van Colombo. 20 Dec. van Las Palmas. 5 Jan. vertrokken 17 Dec. van Batavia. 20 Dec. v. Bintang. 8 Dec. van Perim 20 Dec. v. St. Vincent 22 Dec. van Penang. 22 Dec. te Port Sudan. 23 Dec. te Rotterdam 26 Dec. vertrokken 22 Dec. v. St. Vincent 16 Dec. te Skutskar 17 Dec. vertrokken, vertrekt 14 Januari. 17 Dec. v. Freetown 16 Dec. van buuei tiamn. 23 Dec. vertrokken 21 Dec. van Finisterre. 21 Dec. van Izmir. 21 Dec. vertrokken. 24 Dec. van Ljusne 21 Dec. vertrokken 18 Dec. van Trinidad, in lading 23 Dec. v. Genua 26 Dec. v. Cartagena 20 Dec. van Rosario. 19 Dec. van Colombo. 24 Dee. vertrokken. 29 Dec, vertroken 30 Dec. vertrokken 31 Dec. vertrokken 24 Dec. vertrokken 20 Dec. van Durban. 23 Dec. v. Freetown 21 Dec. v. Gibraltar 6 Jan. vertrokken 23 Dec. v. St. Vincent 10 Dec. van Padang. 20 Dec. van Sabang. 26 Dec. vertrokken /ertiekt 29 Der 19 Dec. te Rosario 23 Dec. te Fiume 22 Dec. te Triest in lading 23 Dec. vertrokken. 22 Dec. van Pemambuco. zei tegen wij: ,.U zult het beroep zeker wel aannemen. Het is de kans van uw leven en aanneming beteekent een aanzienlijke verbe tering uwer maatschappelijke posilie". Inderdaad, toen mijn vrouw en ik hierover lang en breed hadden gesproken, kwanten wij ook tot deze conclusie. Bovendien wachtten daar in Deventer 3000 jongeren om georgani seerd te worden. Maar er was ook een moreele kant aan de zaak. Toen ik vóór 2 jaar hier kwam heb ik den kerkeraad uitvoerig mijn plannen mede gedeeld en gevraagd om steun. Niet alleen heb ik steun gekregen, ik kreeg meer: Ik kreeg vertrouwen en vriendschap, óók van de zijde van de kerkvoogdij. Toen ik met de jeugdbeweging begon, telde zij 7 jongelui, thans 130. Ook van velen on der hen geniet ik vriendschap en heb ik het vertrouwen. Toen ik kwam heb ik de boomen vóór de pastorie, die haar zoo aan het oog onttrok ken, weg laten kappen, daarmede bedoelen de: De deur van de pastorie staat altijd open. Honderden zijn gekomen: Hun leed was mijn leed, hun vreugde de mijne. Sterke kerkelijke banden zijn daar gelegd. Veel medewerking heb ik, mijn hoorders, ook van uw zijde ontvangen in den vorm van belangstelling voor de godsdienstoefeningen en voor de behoeftigen. 53 groote pakketten gingen deze week de pastorie uit. Dat geeft een gevoel van onuitsprekelijke dankbaarheid. „Een gemeente, die zoo meeleeft, is een ge meente waar men trotsch op kan zijn, Zulk een gemeente moeten wij niet verlaten", hebben mijn vrouw en ik gezegd. Wij zijn dankbaar en blij, dat wij dit besluit hebben genomen. Onze taak is hier nog niet afgeloopen. Wij blijven, en de pastorie zal voor u blijven open staan. Ik hoop van harte, dat dit besluit u zal verheugen en dat u het zult waardeeren. Als u mij een blijk wilt geven van uw waar deering, dan kunt gij dit doen, door de be hoeftige zusters en broeders te gedenken bij de collecte aan den uitgang. Zij liggen mijn vrouw en mij zeer na aan het hart. Moge dit dan een collecte worden, zoóals de kerkelijke gemeente van Santpoort nog nooit heeft ge kend". VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IIMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Zweedsch s.s. Torfrid Fowey bijlegger id. Nederl. m.s. Zeemeeuw Faxe id. id. id. m.s. Vaderland Boston v. orders Buitenhaven Nederl. sib. Oceaan Terschelling ledig Hoogovens Britsch 6.S. Hamla La Goulette erts id. Nederl. S.S. Rozenburg Bilbao id. id. id. S.S. St. Philipsland New Castle kolen id. Duitsch S.S. Bordsee Le treport laden CASTRICUM De wintercompetitie van de Pion. De wintercompetitie, welke gespeeld wordt in twee gelijkwaardige groepen van 14 per sonen geeft zoowel voor de hoogere als voor de lagere plaatsen een hevigen strijd te zien. De uitslagen van de laatste partijen luiden: Groep A: P. BoschJ. Zaal VzVz P. van LeeuwenH. Heemeyer 10 H. A. Nijsen—J. T. Ligthart 0—1 Groep B: J. van Hoeve—W. van Leeuwen 01 C. MenkeDr. Westendorp Boerma 0—1 T. SantifortP. M. Vlok 1—0 D. Keetbaasde Graaf VzVz P. M. KokJ. van Hoeve 01 De beste resultaten bereikt tot nu toe in Groep A: J. A. van Ravenzwaaï 5y2 P. uit 7 partijen: T. Ligthart 4 p. uit 4 partijen; A. Prins 3 p. uit 4 partijen; J. Teerink ZVz P- uit 7 partijen. In Groep B: dr. Westendorp Boerma 5Vz p. uit 7 partijen; W. van Leeuwen 3V2 p. uit 5 partijen; H. A. van Kleef 3V2 P- uit 5 partijen; C. W. Heeck Sr. 4 p. uit 6 partijen. Wat de tuinders kregen. Spruiten, le soort 2234 ct. per KG. Spruiten. 2 e soort 812 ct. per KG. Gele kool 2V26 ct. per KG. Boerenkool 1012 Vz ct. per KG. Andijvie 1216 ct. per KG. Schorseneeren 8—9 ct. per KG. Misbruik van den weldadigheids zin. Waarschuwing van den burgemeester. De burgemeester verzoekt ons opneming van onderstaande waarschuwing: De aandacht wordt hierbij gevestigd op de zeer geraffineerde wijze waarop door wel dadigheids-exploitanten misbruik wordt ge maakt van de telefoon om gelden van de burgerij los te krijgen, waarop zij geen recht hebben. De methode bestaat hierin, dat men bij het telefoonnet aangeslotenen opbelt met de vraag of men de gewone contributie of gift, die men elk jaar gaf, weer mag laten halen, natuurlijk tegen afgifte van kwitantie. Veelal wordt hierbij dan min of meer onduidelijk den naam genoemd van een goed bekend staande instelling, zoodat de opgebelde denkt met een betrouwbare instelling te doen te hebben. Ook wordt de naam van een of ander bekende kinder instelling op deze wijze misbruikt. Ook zonder deze extra misleiding loopt men er gemakke lijk in. Wanneer immers de opgebelde zich persoonlijk niet herinnert of hij of zij werkelijk reeds vroeger deze instelling steunde, rekent hij toch met de mogelijkheid, dat zijn of haar echtgenoot (e) vermoedelij k lid was. Indien later de kwitantie wordt gepresen teerd met de boodschap dat hierover is getele_ foneerd, wordt er in heel veel gevallen betaald. Eerst achteraf blijkt dan, dat men is opgelicht. Het publiek dient dus op zijn hoede te zijn en geen enkele op die wijze aan de deur aan geboden kwitantie te betalen. Zilveren jubileum bij de Spoor- Huldiging van den heer C. Bos. In een feestelijk versierd bijgebouw van het station alhier had de huldiging plaats van den heer C. Bos, die zijn 25-jarig jubileum in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen her dacht. Daar een der directieleden door drukke werkzaamheden verhinderd was, sprak de sta tionschef van Castricum, de heer Hoffs, den jubilaris namens de directie en het personeel toe. Hij roemde den heer Bos als een zeer ijve rig en plichtsgetrouw ambtenaar. Daarna overhandigde hij hem namens de directie het gebruikelijke geschenk onder enveloppe benevens een fraaie rooktafel met rookbenoodigdheden namens het personeel, terwijl mevr. Bos bloemen in ontvangst had te nemen. Verder voerde de heer C. v. Weenen namens de collega's het woord. Tot slot sprak de heer P. v. d. Touw den jubilaris toe en memoreerde, dat hij reeds langen tijd met den heer Bos mocht samen werken en hem als een plichtsgetrouw en hu maan spoorman had leeren kennen en waar deeren. Daarna dankte de heer Bos voor de hem toe gesproken woorden en de aangeboden cadeaux waarmede de plechtigheid ten einde was.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3