IJmuider Courant Stofzuigers RADIO-KOOI IJSWINTERS. DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMLIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN De redder. Ledenconcert. Grootvader 54%, vader 51%, 40%. zoon 60 cent per week 25 pCt. KORTING Oosterduinplein 84 IJMUIDEN-OOST TELEFOON 4264 24e JAARGANG No. 49 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant Uitgaven en Algem. Drukkerij N. V. Groote Houtstraat 93, Haarlem, Tel. 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Conrant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 29 DEC. 1938 Abonnementen per week f 0.12l/a, per maand f0.52Vj, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer fO.10. Japansche eischen onaanvaard baar voor China. Tsjang Kai Sjek noemt inwilliging gelijk aan overgave. Blijkens een Reuterbericht uit Tsjoengking heeft Tsjang Kai Sjek verkaard, dat de vredesvoorwaarden van Prins Konoje, zooals deze uiteen gezet zijn in de verklaring van 32 December, geheel onaanvaarbaar zijn. Hij voegde hieraan toe, dat dit een volledige overgave van China zou be- teekenen. Tsjang Kai Sjek zeide, dat de voorwaarden van Konoje strenger waren dan die, welke China voor het uitbreken der vijandelijk heden waren voorgelegd en hij voegde hier aan toe: als de vroegere voorwaarden reeds voor China onaanvaardbaar waren, hoe kan het land dan na achttien maanden van vechten en lijden de thans gestelde eischen inwilligen? Waarvoor hebben wij gestreden? Te Tsjoengking vestigt men er nog de aan dacht op, dat China geen voorwaarden kan aanvaarden, die een schending beteekenen van zijn territoriale of administratieve in tegriteit, noch die welke in strijd zijn met het Volkenbondspact of het negenmogend- hedenverdrag. Sedert het begin der vijandelijkheden zijn naar medegedeeld wordt, 300.000 Chineezen gedood en 550.000 gewand. Het totaal der dooden en gewonden aan Japansche zijde wordt op 650.00 geschat. Dreigement aan de buitenlandsche concessies. De voorzitter van de Executieve Joean van Nanking, Liang Hoeng Tsji, heeft voor het eerst openlijk gedreigd met het opheffen van de buitenland sche nederzettingen en het afschaf fen van de exterritoriale rechten van vreemdelingen in China, voor zoover dit door de Japansche troepen is bezet. In een commentaar op de verklaring van prins Konoje, heeft hij gezegd: „Wat Konoje van China verwacht, is een overeenkomst tegen de komintern en een economische over eenkomst. Ook verlangt hij bevordering van de vriendschappelijke betrekkingen alsmede afschaffing van de rechten van exterritoriali teit en teruggave van de buitenlandsche neder zettingen aan China. De nieuwe Chineesche regeering wil medewerken om het door Konoje opgestelde programma uit te voeren. DE STRIJD IN SJANSI HERVAT. Japansche aanvallen op drie punten. IN SJANTOENG ZOUDEN DE CHINEEZEN SUCCESSEN HEBBEN GEBOEKT. Van Chineesche zijde wordt medege deeld, dat aan het Westelijk front de strijd in Sjansi hervat is. De Japan ners zijn weer tot het offensief overge gaan. Zij vallen de Chineesche strijd krachten langs drie kanten aan. Op het oogenblik wordt het gevechtsterrein begrensd door het Loeliang-gebergte in het Oosten en de Gele Rivier in het Westen. De correspondent van de Central Daily News maakt melding van een reeks Chineesche successen in het dal der Oostrivier in Sjan- toeng. De Chineezen hebben reeds oen plateau bij Tsjentsjing bezet, terwijl men verwacht, dat de Japansche verdedigingslinie bij Fen- tsjeng zeer binnenkort ineen zal storten. Engeland protesteert te Burgos. Tegen beslaglegging op Grieksch schip. LONDEN, 29 Dcc. (Reuter-A.N.P.) De Britsche regeering heeft een protest gezonden aan Burgos met betrekking tot de vasthouding van het Grieksche stoomschip „Atlas" op Palma Majorca. Het schip behoort wel is waar niet toe aan een Britsche reeder ij, doch een deel van de lading, ter waarde van 10.000 pond is Britsch bezit, terwijl ook de verzekeringen voor een deel bij Engelsche maatschappijen zijn onderge bracht. Dit is het jongste geval van de in beslagne ming van een schip, waarbij Britsche belangen betrokken zijn. Er hebben zich den laatsten tijd 15 van dergelijke gevallen voorgedaan, waar van de belangrijkste tot oplossing zijn gebracht. De dooi heeft ons een sfeer bereid, Van louter kille kleffigheid, Een sfeer van sneeuwpap en van plas, Als trouwens te verwachten was, Een wereld, letterlijk op 't plan, Dat zij zichzelf bedruipen kan. Wie wordt nu algemeen erkend, Als grootste held van het moment? De redder uit den watersnood, De brave gieter van het lood. Hij is in onverpoosden draf, Legt overal bezoeken af, Bejubeld als de groote man, Die „kranig" redding brengen kan; Maar als hij weer is heengegaan, Nadat zijn arbeid is gedaan En hij naar iemand anders snelt, Die tienmaal reeds heeft opgebeld, Dan wordt het water onverwijld, In gang of kelder opgedweild, Dan keert met een herstelde buis, De regelmaat terug in 't huis, En dan vergeet men weer den man, Die, waar de leek het zelf niet kan, De redding bracht in hoogen nood, Voor waterleidingbuis of goot. Maar dat is alles heel gewoon, Want steeds blijft ondank 's werelds loon. MUZIEK. Haarlemsche Orkest-Vereeniging Voorafgegaan door de Sinfonia van Leonardo Leo's Oratorium „Sant' Elena al Calvario" en besloten door het „Meistersinger"-Voorspel wer den Woensdagavond vier minder bekende wer ken, waarvan drie voor het eerst op een H. O. V.-concert. uitgevoerd. De mede -.et ing van onze eminente sopraan zangeres Annie v. Wickevoort Crommelin ver schafte ons de kennismaking met twee dier werken: Bach's wereldlijke Cantate „Non sa che sia dolore" en Beethoven's Aria „Primo amore piacer del Ciel". De Cantate begint met een zeer mooi orkestvoorspel; welks hoofdthema een merkwaardige overeenkomst bezit met dat van het eerste deel van het Concert voor 2 Violen en Strijkkwartet. Ook de vorm toont analogie. De twee door recitatieven ingeleide aria's, die op het voorspel volgen verschillen onderling in toongeslacht (e kl. t. en G. gr. t.) en dienover eenkomstig heeft de tweede een blij der karakter dan de eerste; beide laten echter ten volle Bach's eigen stijl herkennen. Een vertaling van den Italiaanschen tekst zou voor het beter begrip van den inhoud niet overbodig geweest zijn. Voor den tekst van Beethoven's Aria was wèl een vertaling afgedrukt. Deze deed zien, dat Beethoven in het eerste gedeelte vooral de scherts en de spot heeft willen weergeven: daarna slaat de stemming in een zeer patheti sche om. Deze Aria is afkomstig uit den tijd van B.'s studie bij Salieri, onder wiens leiding hij zich in den stijl der Italiaansche dramatische kunst zocht te bekwamen, dus uit de jaren om streeks 1795. Ook de veel meer bekende Aria „Ah perfido" is in dien tijd ontstaan. Beetho ven's geniale begaafdheid blijkt m.i. vooral uit de behandeling van het orkest. Voor de zang stem zijn beide Aria's doeltreffend en effectvol geschreven. Men kan hieruit zien dat zijn onprac- tische schrijfwijze voor de zangstemmen inde veel later gecomponeerde 9de Symphonie- en Missa Solemnis niet uit gebrek aan kennis der vocale eigenaardigheden en eischen voortkwam. De vertolking der sopraanpartij door A. v. W. Crommelin was, zooals haast van zelf spreekt, voortreffelijk. Het was weer een genot dit hel dere stemgeluid, deze prachtige techniek en deze zuivere intonaties te hooren. De „Ricreazoni di antiche musiche italiane" van Renzo Bossi zijn al eens eerder op een H. O. V.-concert uitgeyoerd. In tegenstelling met den titel dezer suite, is althans het tweede on derdeel niet van Italiaanschen oorsprong, doch een oud-Vlaamsch lied. Grootendeels is deze melodie aan de soloviool toevertrouwd, tegen het slot in eenigszins anachronistisch schijnen de flageolettonen, die aan onzen concertmeester Gijs Beths geen moeilijkheden in den weg leg den. Afwisseling biedt Bossi's Suite genoeg. Het orkest kwinkeleert in het eerste deel als of het een impressie van Artis' vogelgalerij wil geven; een stijve Menuet volgt op de Vlaamsche Aria; de „Elevazione" laat alle sonoriteit van het strijkorkest hoe mooi klonk dat van onze H. O. V.! uitkomen en een zeer speelsche, opge wekte en opwekkende Fugzetta besluit het ge heel. Eenheid van stijl bezit deze Suite natuur lijk niet; onderhoudend is ze wel. In eerste uitvoering ging het „Requiem voor 3 Violoncelli en Orkest" van David Popper, een der grootste cellovirtuozen van zijn tijd. Het stuk heeft nogal wat Wagner-allures en geeft meer uiting aan pathetische klachten dan aan een bede voor zielerust. Drie violoncellisten van ons or kest: Louis van Maanen, Eduard Biele en J. H. Gebhart, droegen de solopartijen voor, waarvan de tweede en derde zich onderscheidden door de zuiverheid der intonaties. Het instrument van Gebhart bleek echter niet de gelijke in kwali teit van die zijner partners. De compositie leek niet vrij van gerektheid; van het timbre der in strumenten in deze curieuze combinatie heeft Popper echter goed gebruik gemaakt. In de pauze van dit ledenconcert had in klei nen kring de huldiging plaats van den heer J. van Brussel, die de H. O. V. gedurende 40 jaar als bureaulist gediend heeft. In tegenwoordig heid van het geheele bestuur sprak de voorzit ter Mr. A. Beets, den jubilaris toe en bood hem namens het bestuur een bloemenmand en een blijvend aandenken aan. De werkzaamheid van den heer A. van Brussel, die 40 jaar controleur was, doch nu in het ziekenhuis te Leiden ligt, werd eveneens gememoreerd. Hem was een mand met vruchten gezonden. Met een imposante vertolking van het „Meis- tersingeri'-Voorspel heeft Marinus Adam zijn leiding der ledenconcerten voorloopig afgeslo ten. In Januari a.s. komen de gastdirigenten aan de beurt. K. DE JONG. De Ijsbond „Hollands Noorderkwartier" heeft in een pittig samengesteld vouwblad de statistische waarheid medegedeeld omtrent de door vader en vooral grootvader zoo veel vuldig besproken strenge winters hunner jeugd. De statistiek betreft de jaren 1851-1936 en de uitkomst geeft grootvader een miniemen voorsprong op vader en den beiden voorzaten werkelijk een grooteren voorsprong op den zoon. Maar erg indrukwekkend is die laatste toch ook niet. Te minder omdat de Ijsbond erbij zegt „ijsrïjke winters zullen naderen", hetgeen de mogelijkheid schijnt te openen dat een jaar of vijf, zes den zoon op gelijken voet met vader en grootvader zullen brengen, 1938 is er nu als „ijswinter" bijgekomen. In elk geval blijkt dat de oudste der heeren zich veelal te kras uitgedrukt heeft. Al is hij nog zoo'n krasse man, het gaat te ver. Want de Ijsbond stelt vast dat maar 54 pCt. van „zijn" winters ijswinters waren, zoodat hij in bijna de helft der jaren evenmin kans op schaatsenrijden had als zijn kleinzoon. Vader bracht het slechts tot 51 pCt., de zoon maar tot 40 pCt. De IJsbond maakt een verder gedetailleerde indeeling der winters. „Zeer strenge" waren er in het tijdvak 1851-1936 maar twee, name lijk 1880 en 1891. Strenge winters waren slechts vijf in getal: in 1871, 1888, 1895, 1917 en 1922. Koude winters hebben zich voorgedaan in dertien jaren, t.w. 1854, 1855, 1860, 1865, 1876, 1879, 1887, 1893, 1907, 1908, 1909, 1924 en 1929. normale winters in negentwintig jaren, n.l. 1853, 1861, 1864, 1869» 1870, 1881, 1885, 1886, 1889, 1890, 1892, 1894, 1896, 1897, 1900, 1901 1902, 1903, 1904, 1905, 1906, 1912, 1914, 1918, 1919, 1926, 1928, 1933 en 1934. Rest tenslotte de groote groep der slappe of wel kwakkelwinters, die de grootste is en zevenendertig jaren omvat. Waarbij zich in 1856 tot en met 1859, in 1866 tot en met 1868, in 1872 tot en met 1875 en in 1882 tot en met 1884 al heele kwakkelseries voordeden. Her inneren overgrootvader en grootvader zich daar nog iets van? Er waren twee lange periodes waarin zich geen enkele slappe of kwakkelwinter voor deed, namelijk 1885 tot en met 1897 en 1900 tot en met 1909. Aldus de gegevens van den Ijsbond „Hol lands Noorderkwartier". Gandhi bij de Duitsche pers in ongenade. Mahatma wordt thans als verrader van het Hindoevolk gebrandmerkt. Gandhi, wiens strijd voor de onaf hankelijkheid van Indië tot dusverre steeds met sympathie beschouwd was in Duitschland. is thans het voorwerp van aanvallen in de Duitsche pers, aldus meldt Havas uit Berlijn. Men verwijt hem getroffen te zijn door het lot. dat men den Duitschen Joden bereidt en den Tsjechen te hebben aanbevolen passieven tegenstand tegen Duitschland toe te passen. De Duitsche pers ontdekt thans, dat de poli tieke carrière van den mahatma slechts een reeks van verraad is geweest jegens het Hindoevolk. De National Zeitung verklaart te vernemen, dat de mahatma besloten heeft zich te omringen met Joodsche medewerkers en wijst er op, dat Pandit Nehroe, de oud voorzitter van het Hindoesche congres, vier Joden heeft doen benoemen tot deskundigen bij de regeering te Bihar. „Voor dit sentimenteele socialisme" aldus schrijft het blad, „dat niets heeft uit te staan met de vrijheid van Indië, zal de Hindoesche belastingbetaler het salaris moeten betalen van vier deskundigen". .Kardinaal Innitzer geen probleem meer." Oostenrijksch Nazileider aan het woord. BERLIJN 28 December (Havas). In een in terview met de Rote Erde heel't de nationaal socialistische leider van het district Weenen. Adilon Globocnick verklaard: „Er zijn geen staatsvijanden meer in Oostenrijk. Kardinaal Innitzer is geen probleem meer voor ons. In kor ten tijd zijn 52.000 mannen en vrouwen uit de kerk getreden. Dat was het doeltreffendste ant woord en het beste protest. Wij hebben daar aan niets toe te voegen." Verdwenen bankier terecht. Lebouvier keert vandaag naar Jeruzalem terug. JERUZALEM 29 December (Reuter-A. N. P.) Lebouvier, de Britsche bankdirecteur, die on langs door Arabieren werd ontvoerd, heeft tele fonisch aan de autoriteiten van de Ottomaan- sche bank te Jeruzalem uit Jericho doen weten, dat hij zich daar in gezelschap van militairen bevindt en ongedeerd is. Hij zal zich vanmor gen naar Jeruzalem begeven. Er is geen bevestiging van het bericht, dat een losgeld is betaald aleer Lebouvier in vrij heid werd gesteld. IJS-HOCKEY. H. H. IJ. C.—FRANgAIS VOLANTS (6—0). Woensdagavond werd bovengenoemde wed strijd in Den Haag gespeeld. De Hagenaars be haalden een groote overwinning. Deze Parii- sche ploeg mocht nauwelijks een behoorlijke te genpartij genoemd worden. In de drie speeltij den werden door de Hagenaars twee goals ge scoord; de Franschen zagen geen kans, een doel punt te maken. Het einde kwam dus met 60. TAFELTENNIS. Haarlemsche kampioenschappen. Om den Haarlem's Dagblad wisselbekcr. Woensdag is in het clublokaal van T. O. G. een begin gemaakt met de Haarlemsche kam pioenschappen. Na een kort openingswoord, gesproken door den voorzitter van H. T. T. C. den heer T. Bon- ting, begonnen de wedstrijden. Er werden twee poules gespeeld n.l. heeren enkel I en heeren-dubbel II. Op keurige wijze zag B. de Jong kans als eerste van zijn poule te eindigen en zoodoende zich voor de finale te plaatsen. In de eerste partij ondervond hij veel tegenstand van J. Kottman. Na een spannenden strijd behaalde de Jong een drie sets overwin ning. Met de andere tegenstanders had de Jong niet veel moeite. J. Kottman bezette op eervolle wijze de twee de plaats met één verliespunt. De eindstand in deze poule was als volgt: gesp. gew. verL pt. v.-t B. de Jong 5 5 0 5 101 J. Kottman 5 4 1 4 92 H. Beek 5 2 3 2 5—6 J. N. de Jong 5 2 3 2 4—7 J. Weener 5 14 12- E. Bloemsma 5 14 1 29 In de tweede klasse heeren-dubbel 2 legde het H. T. T. C. dubbel GottschalGouman beslag op de eerste prijs. De tweede prijs werd gewonnen door mej. Waanders. SCHAKEN. Het tournooi te Hastings begonnen. Euwe remise tegen Sergeant. Woensdag is het negentiende internationale schaaktoernooi van Hastings begonnen. De eerste algemeen gunstig voor de deelnemende Ne- ronde in de onderscheidene groepen is over hei derlanders verloopen. De uitslagen luiden: Hoofdgroep: TylorLandau afgebroken na 38 zetten in betere stelling voor onzen landgenoot Het was een Siciliaansche partij. PircSir G A. Thomas na 34 zetten remise in een partii met de Lasker-variant van het dame-gambiet. Szabo wint van Millner Barry in 31 zetten in een Catalaansche opening. GolombekKlein afgebroken na 34 zetten in gelijken stand. Ser geantEuwe remise na 27 zetten in een Caro Kann-opening. Premier reserves a: SaemischPrins afge broken in betere stelling voor Saemisch. Van ScheltingaHoenlinger '/2V2- Premier reserve b: MorrisonVan Doesburgh 10. ThomasVan Seters V2V2. Major a: Blomfieldmevr. Roodzant >/2V2 Mej. HeemskerkBarlow 10. De jeugdige Rotterdammer F. A. Damen won in de eerste klasse a zijn eerste partij met zwart. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN VAN „CONCORDIA". De onderlinge wedstrijden van „Concordia' werden voortgezet met die voor de adspiran- ten zoowel van de afdeeling Haarlem als van de afdeeling Haarlem-Noord. De meisjes van de Haarlemsche afdeeling kregen te verwerken brug, ringen, rek en een paardsprong, de oudste meisjes bovendien paard: en de jongens een vrije oefening, brug, ringen, rek, paard en springen. Voor de jon gens en de meisjes van Haarlem-Noord golden ringen, rek, brug, ladder en een boksprong. Aan de wedstrijden namen ongeveer 200 adspiranten deel. VOETBAL. Haarlemsch Elftal Viktoria (Pilsen). Naar wij vernemen zal de wedstrijd, dien het Haarlemsch Elftal Vrijdagavond op het verlich te Haarlem-terrein tegen S. K. Viktoria uit Pil sen (Tsjecho Slowakije) zal spelen, door den K N. V. B.- scheidsrechter Ch. Boeree worden ge leid. De spelers van Viktoria zijn voornemens krachtig revanche te nemen voor de 31 neder laag tegen Feijenoord in de sneeuw en de koude geleden. Dat zij daartoe in staat mogen worden geacht mag worden afgeleid uit de resultaten, verkregen in de huidige competitie waarin van heel sterke, tegenstanders werd gewonnen of ge lijk gespeeld als: Sparta (Praag) 31 gewonnen; Bratislava 32; D.F.C. (Praag) 31 gewonnen terwijl voorts van Juventus (Turijn) in de wedstrijden om den Mitropa-Cup een eervol gelijk spel (33) werd afgedwongen. Daar tegenover staat een o.i. zeer sterk Haar lemsch elftal, waarvan de spelers tot heden al len de uitnoodigingen hebben aangenomen, zoo dat een spannende kamp kan worden verwacht. Mocht onverhoopt het veld onbespeelbaar blijken, dan zal het publiek daarvan bijtijds in kennis worden gesteld; dan zullen de stadslij nen en bussen van de N.Z.H.T. de bekende „Haarlem"-vlaggetjes niet voeren. Het laat zich evenwel aanzien dat het veld goed zal zijn. SPECIALE AANBIEDING ZONDER PRIJSVERHOOCINC BINNEN 3 MAANDEN BETAALD (Adv. ingez. Medj Haarlem 2, dat naar Alkmaar trok, kwam met een groote overwinning op D. A. W. terug. De gebroeders Van Goor namen zes van de negen doelpunten voor hun rekening. Door cleze 9—2 overwinning van Haarlem 2 ziet de ranglijst van de tweede afdeeling er thans als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. voor teg. D. W. R. 2 4 4 0 0 8 18— 2 H. V. G. B. 2 5 3 1 1 7 15— 8 Haarlem 2 4 2 0 2 4 15—13 De Ham 4 1 1 2 3 6—15 H. P. C. 3 3 0 1 2 1 3—7 D. A. W. 1 4 0 1 3 1 5—17 H. V. G. B. 1—Haarlem 1 is de eenige wed strijd die in de komende week gespeeld zal worden. Daar zoowel H. V. G. B. als Haarlem haar oefenuur in Stoop's Bad heeft, belooft CRICKET. DE EERSTE TESTMATCH ZUID-AFRIKA-ENGELAND. Een draw. Centuries van Gibb en Paynter. Gelijk te verwachten was, werd Woensdag op den vierden en laatsten dag van de eerste te Johannesburg gespeelde testmatch geen beslis sing verkregen. Gibb en Paynter waren ook Woensdagmorgen, na den vorigen dag het totaal tot 1301 opge voerd te hebben, den Zuid-Afrikaanschen aan val weer spoedig meester. Zonder de pace te forceeren ging de score regelmatig omhoog. De 200 kwamen op het scoringbord. De amateur Gibb, die reeds in de eerste in nings 93 gescoord had, maakte zijn 100 vol. een schitterend debuut in testcricket; hij is thans de vijfde Engelschman, die in Zuid-Afrika deze prestatie geleverd heeft. Er zat niets meer in den wedstrijd; na het bereiken van zijn honderd, speelde Gibb vrijer, met het gevolg dat Dalton voor een kanslooze 106 zijn wicket wist te nemen. Bij de lunchpauze bedroeg het totaal met Hammond en Paynter aan bat 2322. Kort na de hervatting haalde Paynter weder om de drie cijfers, zijn vijfde century van den toer. Met Russell en Sutcliffe is Paynter thans de derde batsman die in een testmatch in Zuid- Afrika twee centuries scoorde. Een vang van Langton maakte een einde aan het fraaie spel van Paynter. Hammond sloeg snel 58 runs bij een en sloot de innings toen hij op 291 zijn wicket verloor. Ames bleef not out. Zuid-Afrika moest in drie uur tijds 324 runs maken om te winnen, een onmogelijke taak in een dei-gelijken strijd. Gibb nam wederom Ames' plaats achter het wicket in. Mitchell en v .d. Bijl namen vanzelf sprekend geen enkel risico op Farnes en Edrich die den aanval openden. Zij werden spoedig vervangen door Verity en Goddard. Langzaam ging de score omhoog en eerst toen Hammond, na Wilkinson, den bal ter hand nam, gelukte het den Engelschen captain v. d. Bijl voor 38 clean bowled te krijgen. Intusschen toonde v. d. Bijl een uitstekend speler te zijn; deze eerste testmatch heeft dan ook wel bewezen dat Zuid-Afrika over een sterk battingteam beschikt. Mitchell speelde weer sterk; in de laatste over van Goddard even voor het einde met Nourse samen, scoorde hij enkele zeer fraaie vieren. Bij een stand van 106—1 was de speeltijd ver streken. Scores: Engeland 2de innings. Edrich c. Mitchell b. Gordon 10 P. A. Gibb b. Dalton 106 Paynter c. Langton b. Gordon 100 W. Hammond l.b.w. b. Dalton 58 Ames not out 3 extra's 14 WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE Van hoe groote beteekenis de wintercompe titie vooral voor de kleinere vereenigingen is, bleek wel heel duidelijk in den laatsten wedstrijd van de Heerenduinen tegen Haar lem 4. In ons vorig overzicht wezen wij er reeds op, hoe de Velsenaren, die in den be ginne groote nederlagen leden, steeds beter partij begonnen te geven; tegen Haarlem 4 slaagden zij er zelfs in een 4—0 voorsprong te nemen door goede doelpunten van Zand bergen en Duller. In de tweede helft liet ech ter de routine zich gelden. De Haarlemmers kwamen er beter in en mede door eenige op zettelijke overtredingen, die door den compe titieleider streng werden bestraft, kwam het einde toch nog met een 4-4 gelijk spel. Davies Gordon Langton Mitchell Dalton Zuid-Afrika 2de innings. Mitchell not out v. d. Bijl b. Hammond Nourse not out 291—4 (gesloten) O. M. R. W. 14 2 67 14—59 2 16 3 64 11 1 58 6.5 29 2 48 38 17 extra's 3 106—1 (tijd verstreken) O. M. R. W. K. Farnes 7 3 17 Edrich 3 7 Verity 16 8 17 Goddard 11 3 31 Wilkinson 8 3 18 Hammond 6 3 13 1 Totalen: lste innings Engeland 422. Zuid- Afrika 390.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1