IJMUIDEN VELSEN Raadseldiner. R.-K. Dam- en Scliaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". Kampioenschap voor het tweede tiental verkeken. Dinsdagavond speelde het tweede tiental van G. S. een competitiewedstrijd tegen S.D.O. uit Haarlem. Na een spannenden strijd moesten de IJmuidenaren op ietwat onfortuinlijke wijze beide punten afstaan, waardoor tevens de laat ste kampioenskans verkeken is. De gedetailleerde uitslag luidt: Gez. Samenzijn 2 S.D.O. Haarlem: 1 Th. de ReusM. Homburg 20 2 J. MorsW. Hubbers 02 3 S. HaverF. v. d. Burgt 02 4 J. RobbenN. Blom 02 5 N. ZonneveldJ. Nijhuis 20 6 B. ZonneveldC. v. Leeuwen 20 7 N. NanneA. v. d. Maat 02 8 J. GomesA. v. Soest 11 9 A. EskesN. v. Bakel 20 10 C. Heilig—H. v. d. Mey 0—2 Totaal 9—11 Voor de onderlinge competitie werden de vol gende partijen gespeeld: le klas dammen: P. BalmG. Meijssen 02 B. GjertsenC. Bakker afgebr. P. v. d. KloosterL. Haver 02 N. ZoontjesJ. Speet 20 S. NanneJ. Jasperse uitgest. le klas schaken: G. HaverJ. C. v. d. Bos 10 R. AngermannM. Maquine 10 G. OuwerkerkJ. de Beer 01 R. Angermann—IJ'. Dedem 1 Maandag 2 Januari a.s. speelt het le dam- tiental een uitwedstrijd tegen H.R.K.D. te Haar lem. De laatste loodjes wegen het zwaarst! Slechts met inspanning van alle krachten zal het onze plaatsgenooten gelukken ook deze moei lijke klip te omzeilen en daarmede een stap dichter bij den begeerden titel te komen! De winnaars van onzen oplossers wedstrijd. Tien dammers kwamen in aanmerking voor een der door ons voor den oplosserswedstrijd onzer damrubriek beschikbare geldprijzen, zoo dat een loting noodig was. Deze loting vond plaats op den clubavond van D.C.IJ., die deze week in Kennemerhof gehou den werd. De uitslag was als volgt: le prijs f 4.50 J. C. Frederiks. 2e prijs f 2.50 J. Brand 3e prijs f 1.J. de Vlugt. De damsleutels werden gewonnen door F. Du kei en P. Schenk. De geldprijzen zullen aan de gelukkige win naars worden toegezonden. Motor schade hersteld. Het met lichte motorschade hier binnenge- loopen Nederlandsche motorschip Zeemeeuw heeft deze schade hersteld en is naar de be stemmingshaven Antwerpen verder gegaan. Een 18-jarige plaatsgenoote voor den K. R. O. Willy Groen. Onze 18-jarige plaatsgenoote, de pianiste Willy Groen zal Vrijdag 6 Januari a.s. te 16.55 uur voor den K.R.O. als soliste optreden. Zij zal werken uitvoeren van Mozart, Mendels sohn en Haydn. Voorwaar een mooie onderscheiding voor deze jeugdige pianiste. Pro en contra het pufaanvoer- verbod. Een bespreking in Krasnapolsky. Op 12 October j.l. vond in Krasnapolsky te Amsterdam een door de Nederlandsche Ver- eeniging van Belanghebbenden bij de Schar en Scholvisscherij belegde persconferentie plaats, waar tegenstanders van een pufaan- voerverbod hun standpunt verdedigden. Ons blad heeft destijds een uitvoerig verslag van de besprekingen opgenomen. In deze conferentie werd de wenschelijkheid uitgesproken, ook de meening te vernemen van voorstanders van een pufaanvoerverbod. Het bestuur van genoemde vereeniging heeft zich op het royale standpunt gesteld, aan dezen wensch te voldoen, een geste welke men zeker mag respecteeren. Het bestuur heeft zich daar op in verbinding gesteld met de heeren dr. J. J. Tesch, rijksvisscherijdeskundige en W. J. Janssens, voorzitter van de Nederlandsche Visscherij Centrale, onderteekenaars namens ons land van de Londensche conventie, welke heeren zich bereid hebben verklaard, met de tegenstanders van gedachten te wisselen. De bespreking is vastgesteld op Woensdag 11 Januari a.s. in Krasnapolsky te Amsterdam. Na afloop daarvan zal een bezoek worden gebracht aan eenige bedrijven, welker bestaan door het pufaanvoerverbod bedreigd wordt. Kalenders en agenda's. Wij ontvingen nog eenige kalenders en agenda's. Radio Kooi zond een aardig maand- kalendertje op een geestig schildje. Van Garage Zwier ontvingen wij een degelijken weekkalen der, terwijl Dulier's Kappershuis er voor zorgde, dat onze staf in het bezit kwam van een handige zakagenda- (De Bond van Gastronomen te Parijs zal zijn leden een zeer fijn diner voorzetten waarvan het menu geheim is. Zij moeten dan later om prijzen radenwat zij hébben gegeten.) Ik ben geen echte lekkerbek, Al heb ik dan ook weieens trek, Om lekker te dineeren; En ik ben ook geen keukenpiet, Die niet tevrêe is als hij niet, Elk koksgeheim kan leeren. Ik vraag niet om een groot menu Met een champagnewijn grand crü En heel een reeks van gangen; Ook snert of boerenkool met worst, Is, zonder lessching van den dorst, Al iets vol zoet verlangen. Daarbij is dan een hutspotkuur, Niet slechts beduidend minder duur, Maar op den duur ook beter; Een keur van gevariëerde spijs, Brengt spoedig magen van de wijs Door storing in den eter. Nu is er in Parijs een bond, (Ik wist niet dat het ding bestond) Speciaal voor gastronomen; Dat zijn dan menschen van de soort, Die van al wat bij smullen hoort, Hun zoetste droomen droomen. U weet wel, dat de Fransche slag Op dit gebied veel groots vermag, Hij is de meest vermaarde Op ethisch (culinair) gebied, Zooals men aan menu's wel ziet Op onze heele aarde. Welnu, wat meergenoemde bond, Daar nu als gloednieuw denkbeeld vond, Neen, ik blijf liever maar gezond, Dat kan ik niet verteren; Een mensch, of hij nu eet of vreet, Moet minstens weten, wat hij eet, Dat maakt den eetlust pas compleet, Waarmee hij 't maal moet eeren. P. GASUS. AANGEKOMEN; 27 December: Euterpe s.s. Bordeaux. Felspar s.s. Swansea. 28 December: Odysseus s.s. Lissabon. Juno s.s. Midd. Zee. Theems s.s. Britonferry. Iris s.s. Ornskoldsvik. Hagfors s.s. Gothenburg. Deucalion s.s. Midd. Zee. Atlas m.s. Rotterdam. Kem s.s. Rotterdam. Biruta s.s. Riga. Hinde m.s. Rotterdam. Inverliffey m.s. Aruba. Norna s,s. Rotterdam. VERTROKKEN; 27 December: Flying Welshman m.s. Vlissingén. Pericles m.s. Hamburg. St. Philipsland s.s. New Castle. 28 December: Plawsworth s.s. New Castle. Cleopatra m.s. Wilmington. Springfontein s.s. Antwerpen. Zeemeeuw m.s. Antwerpen. Ton S. m.s. Rotterdam. Velta s.s. Rotterdam. Arete s.s. Rotterdam. Af on Dulais s.s. Newcastle. Joh. v. Oldienbarnevelt m.s. Batavia. Anna W. m.s. Gr. Yarmouth. Diana m.s. Exmouth. Prawda s.s. Hamburg. IJstroom m.s. Leith. Munkforce s.s. Bremen. Rhein s.s. Hamburg. Orion s.s. Hamburg. Trito s.s. Rotterdam. Vliestroom s.s. Huil. Haringverscheping. In ballast is het Nederlandsche motorschip Hinde van Rotterdam in de Visschershaven aangekomen om een lading haring in te nemen voor Gdynia Aanvoer cellulose. Het Zweedsohe stoomschip Iris is van Ornskoldsvik bij de papierfabriek te Velsen aangekomen met een lading cellulose. Met Kerstmis thuis. Met uitzondering van een paar schepen was de geheele Esbj erger kottervloot met de Kerst dagen in de haven. Zooveel mogelijk tracht elke visseher met dit hoogfeest in den kring zijner verwanten te vertoeven., Om te dokken. Het Nederlandsche motorschip Java kwam in ballast van Kings Lynn naar Amsterdam om bij de firma Versehure Co. in het droog dok opgenomen te worden en eenige herstel lingen uit te voeren. Na de lading kolen in Amsterdam te heb ben gelost ging het Nederlandsche stoomschip Midsland om te dokken naar Rotterdam. Groote diepgang. Het Britsche tankmotorschip „Inverliffey" passeerde gisteren, komende van Aruba met petroleum, het Noordzeekanaal met een diep gang van 8,4 M. Na in Amsterdam een gedeeltelijke lading creosoot te hebben bijgeladen vertrok het Zweedsche tankmotorschip Cleopatra met een diepgang van 8,2 meter -tv.; ^i|-> Die zich aan geer. sneeu\ o( ijs storen. Te Nieuwersluis heeft een schaap drie lammeren ter wereld gebracht, die thans hun eerste levensdagen in een besneeuwde weide doorbrachten D. C. IJ. II verliest van Wormer I. Voor de ontmoeting IJmuiden IIWormer I bestond groote belangstelling daar Wormer met een groote overwinning Stabiel voor het kam pioenschap nog kan bedreigen. En het is zoover gekomen ook. IJmuiden dat met 4 invallers uitkwam heeft met 155 verloren. Stabiel en Wormer moeten thans nog spelen tegen Zaandam II. Beide clubs staan momenteel gelijk, al is het bordgemiddelde van Stabiel iets beter. Wie het beste resultaat behaalt tegen Zaandam II zal wel het kampioenschap van de eerste klas be halen. De uitslag was: IJmuiden II Wormer I: K. de JongA. J. de Boer 02 v. d. MerweS. Kuyper 02 D. Ott—C. Busch 0—2 H. SchaapJ. Demmenlaal 11 v. d. Heijde—D. Waal 1—1 J. v. StratenC. Tenlys 02 A. SchagenJ. v. Moolenaars 11 J. de Vlugt—C. Bakker 1—1 J. v. LeeuwenD. Groot 11 P. BeetsW. v. Kappelle 02 Totaal 5—15 Verordening inzake aanwijzing van personeel voor de brandweer. Iedere gemeente-ambtenaar verplicht, op aanwijzing van B. en W.r dienst te doen? Een belangrijk deel van het brandweerper soneel bestaat uit ambtenaren in vasten dienst der gemeente, aldus schrijven B. en W. aan den Raad. Naast hun aanstelling als ambte naar hebben betrokkenen een aanstelling'm hun functie bij de brandweer. Zij hebben dien tengevolge twee pensioensgrondslagen, nl. één als ambtenaar en één als brandweerman. Deze splitsing brengt met zich mede, dat wanneer bij een brand een brandweerman een ongeluk overkomt, waardoor hij invalide wordt en dus ook als ambtenaar moet worden ontslagen, hij geen verhoogd invaliditeitspensioen krijgt uit laatstgenoemde functie. Dit bezwaar kan wor den ondervangen door in een verordening vast te leggen, dat iedere ambtenaar, die in ge meentedienst is benoemd, indien hij daartoe door ons wordt aangewezen, verplicht is dienst te doen bij de gemeentelijke brandweer. Daar door wordt bereikt, dat voor de beide functies één pensioensgrondslag zal gelden. B. en W. stellen daarom voor, de volgende verordening vast te stellen. Verordening inzake aamvijzing van personeel voor de brandioeer. Artikel 1. Er bestaat een gemeentelijke brandweer, welker leden, voorzoover mogelijk, worden be trokken uit het personeel der gemeente. Artikel 2. Als Commandant van de brandweer treedt op de Directeur voor gas en water, die voor zijn werkzaamheden ten behoeve van het brandwezen, een vaste toelage ontvangt. Artikel 3. Iedere ambtenaar, die in gemeentedienst is benoemd, is krachtens die benoeming verplicht om, indien hij daartoe door Burgemeester en Wethouders is aangewezen, dienst te doen bij de gemeentelijke brandweer. Hij ontvangt boven en behalve zijn bezoldi ging in zijn gemeentelijke betrekking een door den Raad vast te stellen vergoeding. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking op den dag van hare vaststelling. 12 jaar gemeentedienst. Gisteren herdacht de heer J. Lindhout, klerk ten kantore van den gemeenteontvanger den dag, waarop hij vóór 12y2 jaar in dienst trad bij de gemeente. De jubilaris werd des morgens door den ge meenteontvanger den heer J. J. Wringer mede namens het personeel gecomplimenteerd waar bij hem een door den kunstschilder Voerman geschilderden tegel werd aangeboden. HEEMSKERK De geweigerde bouwvergunningen opnieuw aan de orde. Raad handhaaft zijn standpunt. De gemeenteraad kwam Woensdagmiddag in vergadering bijeen ter behandeling van een brief van Gedeputeerde Staten inzake de weige ring door B. en W. van bouwvergunning aan de Zusters van de Beatrixstichting voor den bouw van een zusterhuis aan de Kerklaan en aan E. van Beek, die aan de Gerard van Assendelft- straat wenschten te bouwen. Toen de belang hebbenden tegen deze besluiten in beroep kwa men heeft de raad deze beroepen ongegrond ver klaard. Belanghebbenden hebben daarna bij H. M. de Koningin voorziening gevraagd. De heer Klaasse kon door ziekte de raads vergadering niet bijwonen. De voorzitter las den brief voor van Ge deputeerde Staten, die van oordeel waren, dat zoowel de Kerklaan als de G. van Assendelft- straat beantwoorden aan de bepalingen van art. 9 der bouwverordening. Zij behooren bovendien tot de bebouwde kom, zoodat niet het voor schrift van een bepaalde minimum-breedte, als vervat in het-tweede lid van art. 9 geldt. Ged. Staten hebben den Minister als hun meening te kennen gegeyen, dat de weigering van de gevraagde bouwvergunningen heeft plaats gehad op gronden, niet genoemd in ar tikel 6 tweede lid der Woningwet, zoodat de beide raadsbesluiten van 10 Augustus wegens strijd met de wet voor vernietiging in aanmer king komen. De Minister deelt deze zienswijze onder opmerking, dat door het alsnog verleenen van de vergunningen de omslag van vernietiging zou kunnen worden voorkomen. Inzonderheid wordt het belang van de beide aanvragers om bouwvergunningen gediend, indien niet de for- meele vernietiging van de bestreden raadsbeslui ten wordt afgewacht- De raad wordt uitgenoodigd de besluiten in te trekken en de gevraagde vergunningen in be roep alsnog te verleenen ter voorkoming, dat de besluiten door de Kroon moeten worden ver nietigd. De voorzitter zei, dat deze brief in het College is behandeld en dat de meerderheid (de beide wethouders) voorstelt de op 10 Augustus genomen besluiten te handhaven en dus de be roepen tegen de weigering van de bouwvergun ning ongegrond te blijven verklaren. De min derheid van het College (de burgemeester) stelt voor aan den wenk van Kroon en Ged. Staten gevolg te geven. Wethouder Henneman was het volgens zijn verklaring een raadsel hoe Ged. Staten den moed hebben met dit voorstel te komen. In het Koninklijk besluit van 8 Januari 1938 wordt medegedeeld, dat een weg 8 M. breed moet zijn om aan te mogen bouwen. Noch de Kerklaan noch de Gerard van Assendelftstraat voldoen daaraan en spr. vraagt zich af, wat men dan met dit Koninklijk besluit moet doen. Spr. noemt het handig bekeken om nu met dit voorstel te komen met de gedachte: „Die boe- renraad slikt dat wel". Nu wordt wel gedreigd met vernietiging, maar volgens spr. zou het de eerste maal niet zijn, dat de Kroon afwijkt van een eens genomen besluit. Maar al zouden de raadsbesluiten vernietigd worden, dan nog zou er misschien een oplossing kunnen komen voor het bouwen aan den Kleinen Houtweg. Wethouder Van Duivenvoorde verwon derde er zich over, dat het geheele dossier niet naar de Kroon is gezonden. Het was de bedoe ling van den raad om een oplossing te krijgen. Spr. zou daarom willen afwachten, wat de Kroon doet. De heer Muyen constateerde, dat men nu weer juist zoover is als in Augustus. Reeds toen heeft spr. er op aangedrongen met spoed een bouwplan gereed te maken voor den Kleinen Houtweg. Dan was de zaak al opgelost geweest. Want de strijd om het bouwen aan den Kleinen Houtweg zit hier achter. De voorzitter wees er op, dat de zaak van den Kleinen Houtweg tot 1 Februari ge schorst is. De twee besluiten, die evident voor vernietiging in aanmerking komen, staan geheel afzonderlijk van de aanvrage voor den Kleinen Houtweg. Deze laatste was, zooals uit het Kon. besluit bleek, in strijd met de wet. De Kroon en Ged. Staten willen, dat de raad de eer aan zichzelf zal houden en van de dwa lingen zijns weegs zal terugkeeren. Doet de raad dit niet, dan zal het weer eenige maanden duren, alvorens met bouwen kan wor den begonnen. Wethouder Henneman was van meening, dat de voorzitter een onjuiste interpretatie gaf van het Kon. besluit. „Ze zitten er mee", zei spreker. Wethouder Van Duivenvoorde zei, dat de bebouwing van den Kleinen Houtweg is ge houden, hoewel hij volgens spr. voldoet aan het eerste lid van artikel 9 der bouwverordening. Toch wordt het bouwen aan dezen weg tegen gehouden. De heer v. d. Outenaar kon de houding van de opposanten niet begrijpen. Zij houden geen rekening met den geest van de burgerij, die over het algemeen verontwaardigd is over het afwijzen van de bouwaanvragen. Dat de op posanten nu nog blijven volharden is heelemaal een raadsel. De heer Muyen zag de zaak gaarne tot op lossing gebracht. Als het bouwen aan den Klei nen Houtweg niet doorgaat, verliest de Katho lieke fractie het, zoo kan men de kwestie ook stellen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de raadsbesluiten te handhaven en dus de gevraagde bouwvergunningen niet te verlee nen werd met 7 tegen 3 stemmen voor de beide aanvragen afzonderlijk aangenomen. Tegen stemden de heeren Kunne, Muyen en v. d. Outenaar. Nadat de voorzitter den raadsleden een goed jaareinde had toegewenscht sloot hij de ver gadering. CASTRICUM REVUE-VOORSTELLING VAN DE GONG. De revue „100 pet. knal" welke de vereeni ging „de Gong" in de tooneelzaal van den heer Borst gegeven heeft, is als altijd weer een groot succes geweest. „De Gong", die reels zoo'n uitstekenden naam in Castricum heeft, is er ook nu weer in geslaagd het publiek een genotvollen avond van ernst en luim te bezorgen. De diverse tafereelen. een te groot aantal om hier te bespreken, werden op zeer goede wijze uitgevoerd. Ook de décors lieten niets te wenschen over. Ook de balletten tusschen de verschillende nummers, vielen bij het pu bliek zeer in den smaak, hetgeen het lang durige applaus wel bewees. Over het algemeen kan „de Gong" dan ook op een zeer succesvollen avond terugzien. Een gezellig bal onder leiding van Jaap Het Chr. Gemengd Koor „Bennebroek" bestaat 40 jaar. Het koor, met -p den voorgrond het bestuur. V.l.n.r.: de heeren A. de Wit, commis saris; P. Vittali, commissaris; S. de Jong, alg. adj.; H. J. Arisz. dirige nt; Ds. J. G. Lekkerkerker, eere-voorzitter Joh. van Dijk, voorz. P. de Wit, penningm.; A. van Honschoten, muziek-comm. J. Keyzer, secretaris. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damster dijk Vancouver n. Rotterdam via Liverpool 26, 320 mijl W.Z.W. van Valentia. Lochmonar, R'dam n. Vancouver 27 van Londen. Dinteldijk 25 v. R'dam te Vancouver. Delftdijk Vancouver n. R'dam 26 te San Francisco. Tiradentes R'dam n. Baltimore p. TA Kaap Race. Lochlkatrine, R'dam n. Vancouver 27 te Bermuda. Lochavon, R'dam n. Vancouver, 23 v. San José. Narenta, Vancouver n. R'dam 25 v. Cristobal Burgerdijk 28 v. R'dam n. New Orleans. HALCYONLIJN. Rozenburg 28 (1 n.m. v. Velsen n. R'dam. Maasburg 26 v. R'dam te Narvik voor R'dam (Vlaardingen) Stad Amsterdam 27 v. La Goulette naar Antwerpen. Stad Zwolle Les Fal. n. Velsen p. 23 Wight. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 27 van Dakar. Springfontein (uitreis) 28 te Antwerpen. Boschfontein (uitreis) 28 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisreis) 28 te R'dam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 27 van Vlissingén. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk n. Calcutta 28 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 24 te Yokohama. Gaasterkerk 28 v. R'dam n. Amsterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Iris 28 van A'dam te Lissabon. Irene 28 v. Napels te Palermo. Ceres 25 van Corral n. Talcahuano. Oranje Nassau 26 v. West-Indië te New York Simon Bolivar 25 van Kingston Ja. te Cristobal. Agamemnon 28 van Jaffa te R'dam. Baarn 27 van Iquique te Valparaiso. Deucalion 28 van Patras te A'dam. Douro 24 van Puerto Barrios te Cristobal. Irene 27 van Napels n. Palermo. Juno 28 v. R'dam te A'dam. Odysseus 28 van Lissabon te A'dam. Rhea 27 van Livomo te Catania. Saturnus 28 van Jaffa te Beyrouth. Stella 28 van Izmir te Stambc.ul. Trajanus 27 van A'dam te Genua. Triton 27 v. Susak n. Dubrovnik. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 27 v. Amsterdam te Buenos Ayres. KONINKLIJKE SHELL. Agnita 28 v. R'dam n. St. Kitts v.o. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Phrontis, A'dam n. Batavia 28 v. Padang. Polyphemus, Batavia n. A'dam 28 v. Belawan Philoctetes Japan n. R'dam 27 te Londen. Diomed Japan n. Rotterdam 28 v. Singapore Menestheus Japan n. R'dam 26 te Hongkong Titan, R'dam n. Japan 28 te Penang. Achilles Japan n. R'dam 26 te Dairen. Flintshire 27 v. Kobe n. R'dam. Polyphemus Batavia n. Amsterdam 27 te Belawan. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Joh. v. Oldenbarnevelt uitreis) 28 van Amsterdam. Salawati 28 van A'dam 11. Vancouver. Poelau Roebiah (thuisreis) 27 v. Port Sudan Marri. v. St. Aldegonde 28 van Batavia n. Amsterdam. Sembilan (uitreis) 27 te Sabang. Poelau Laut, (thuisreis) 27 Belawan. WLJKLIJN Naaldwijk Bilbao n. R'dam p. 28 Dover# Stolwijk 26 van Stamboul n. R'danj.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2