fycé ik 't mod H. HET SPORTGESPREK DAMRUBRIEK. Verbod voor buitenlandsche beroepsvoetballers in Frankrijk „Amateurvoetbal" in Oostenrijk en Tsjecho-Slo- wakijeDe Engelsche League na de Kerstwedstrijden De race tusschen Derby en Everton De Belg Rumst wintGeen opvolger van Jef Scherens„Zeg het met sneeuw" in Schotland. Volgens „L'Auto" zouden thans in Frankrijk 135 vreemdelingen als beroepsvoetballers in de verschillende Fransche clubs spelen. Daarbij zijn echter ook enkele oefenmeesters, die men nog niet missen kan, want er is een groot ge brek aan degelijke trainers. De Fransche regeering heeft thans een ver ordening uitgevaardigd, waarbij aan buiten landsche beroepsvoetballers geen arbeidsver gunning meer zal worden verstrekt, waar schijnlijk met ingang van Juli 1939. Deze maat regel heeft in de betrokken kringen, zoowel van clubs als van spelers, begrijpelijkerwijze ont steltenis verwekt, vooral in het geval van profs., die reeds jaren in Frankrijk gevestigd zijn. Deze spelers, waarvan er enkele, zooals de ex-Oos tenrijkers Jordan en Hiden, genaturaliseerd zijn, waardoor ze in vertegenwoordigende steden-elf- tallen konden worden gekozen, hebben het Fransche voetbal groote diensten bewezen en hun heen gaan zou om vele redenen worden betreurd. Deze foto is van een Amerikaansche dame, Mary Sullivan geheeten, die op haar 65ste jaar nog geregeld traint met den punching-ball, blijkbaar met de trainingsvoorschriften in haar linkerbokshandschoen. Amerikaansch zullen we maar zeggen. De buitenlanders zijn over een zestiental clubs verspreid; naast Bakhuys en de Duitsche mid denvoor Rohr zijn er enkele Tsjechen, Oosten rijkers, Zuid-Amerikanen, Engelschen en een Hongaar. Sedert het „amateurvoetbal" weer in het voormalige Oostenrijk door de Duitschers is in gevoerd en thans ook in Tsjecho-Slovvakije het beroepsspel afgedaan schijnt te hebben, is Hon garije nog het eenige land in Midden-Europa, waar het professionalisme gehandhaafd blijft. Het is daar echter niet zoo ingeworteld als vroe ger in Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije. Slechts drie clubs kunnen zich de weelde veroorloven om hun spelers te betalen, namelijk: Hungaria, Ferencvaros en Ujpest. Bij Ujpest lag de aantrekkingskracht voor de spelers niet zoo zeer in de bezoldiging van him capaciteiten dan wel in het aanbod van een goede betrekking in de groote handelszaak, die toebehoorde aan den voorzitter van de club. Wat de overige clubs betreft, hier zijn de be dragen, die aan de spelers worden uitbetaald zoo gering, dat zij nauwelijks met het dagloon van een arbeider kunnen worden vergeleken. Alhoewel het beroepsvoetbal in de Hongaar- sche regeeringskringen niet al te gunstig staat aangeschreven, hebben de groote clubs er tot nog toe niet toe kunnen besluiten om hun bezol digde spelers af te danken. Men vreest, dat dan de beste spelers naar het buitenland zouden trekken en de elftallen daardoor gevoelig zou den worden verzwakt. De resultaten van het Engelsche Kerstpro gramma voor de League drukken hun stempel op het tweede gedeelte van de competitie en zijn van overwegend belang voor een goede plaats op de ranglijst. Daarom ook kon men niet rusten, voor en aleer de derde Kerstwed strijd gespeeld was en feitelijk hebben ook de matches van den komenden Zaterdag veel in vloed. want ook dan doet zich de vermoeidheid van de voorafgegane inspanning nog gevoelen en aan het uithoudingsvermogen worden zeer hooge eischen gesteld. Ditmaal hebben de profs, wel buitengewoon moeten zwoegen, want welis waar had men de terreinen sneeuwvrij ge maakt en daarna met zand en „top-dressing" be handeld, maar onder de glibberige en zware op pervlakte was de ondergrond steenhard en de bal nam de grilligste wendingen Voeg daar nog bij het feit, dat vele. elftallen nachten in den trein moesten doorbrengen en men kan eeniger- mate begrijpen, waarom sommige clubs op oogenschijnlijk verrassende wijze hebben ge faald. De nek aan nek-race tusschen Derby en Ever- ton is voorloopig in het voordeel van de Coun ty beslist, als men tenminste een enkel punt voorsprong van beslissende beteelcenis wil ach ten. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat Ever- ton met de Kerstwinst zou gaan strijken. De „Toffees" toch klopten Blackpool met liefst 40. terwijl Derby te Wolverhampton „slechts" puntloos gelijk speelde, overigens een formida bele prestatie tegen de sterke en steeds beter op dreef komende Wolves. Toen volgde de eerste ontmoeting tusschen de twee rivalen op het Everton-veld; tweemaal nam Derby de leiding, doch beide malen maakte de thuisclub gelijk (een keer uit een strafschop) en het resultaat was 22. Volgde de return match te Derby, die na zeer spannenden strijd door de County met 21 werd gewonnen. Voor laatstgenoemde club leverde het Kerstprogram ma dus vier, voor Everton drie winstpunten op. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat. al vorens beide clubs elkaar op 7 Januari e.k. te Derby voor den beker gaan bekampen, zij Za terdag a.s. nog de volgende competitiematches moeten spelen: DerbyAston Villa en Brent fordEverton. Als merkwaardigheid diene, dat op den „der den Kerstdag" in de derde klasse Noord niet minder dan 50 doelpunten werden gescoord, waarvan 39 door de elf thuisclubs. Twee mat ches eindigden in 82, voorts 61, 50 en 5—2. De ook in ons land zeer bekende Belgische langen-afstand-looper Van Rumst heeft den jaarlijkschen Kerstveldloop te Algiers over een zeer geaccidenteerd terrein gewonnen. Er waren 172 deelnemers, waaronder vele Algerijnen, die, zooals men weet, de laatste jaren op de lange af standnummers, in het bijzonder bij cross-coun try-wedstrijden, steeds meer op den voorgrond treden. Van Rumst legde de vijf kilometer van het parcours af in 22 min. 44 sec. en eindigde hon derd meter voor den tweeden aankomende, Bouchta. Op 29 en 30 Juli e.k. zou te Helsinki de atle tiekwedstrijd FinlandDuitschland worden ge houden. De Finsche Bond heeft thans echter be kend gemaakt, dat deze ontmoeting niet zal doorgaan, omdat de Noordelingen een reeds zoo overladen programma hebben, dat de noodige rustdagen anders zouden ontbreken. In Belgische wielerkringen is men ontevreden over het feit, dat er van Bondswege niets wordt gedaan om een opvolger voor den sprinter Jef Scherens onder de jongeren te vinden. Of schoon Nederland niet, zooals België, over drie winterbanen beschikt, weet men in de sprinter- school onder leiding van Guus Schilling steeds weer nieuwe talenten te ontdekken. Na Van Vliet, Van der Vijver en Ooms komen thans weer Derksen en Smits naar voren. België kan daar voorloopig niets tegenover stellen en wanneer „Poeske" Scherens er het bijltje bij neerlegt, zullen onze Zuiderburen in de sprintwedstrijden voor de topklasse niet meer vertegenwoordigd zijn. In Schotland heeft een voetbalscheidsrechter de „zwarte zijde" van den sneeuwval moeten ondervinden. De supporters van de thuisclub waren zoo ontevreden over zijn buitenspelbe slissingen, dat ze hem net zoo lang met sneeuw ballen bombardeerden, tot hij den wedstrijd staakte. Eerst nadat de politie deze supporters, die het „met sneeuw wilden zeggen", had ver wijderd, kon het winterballet doorgang vinden. Doch aan het slot kreeg de referee toch weer een witte afscheidsgroet. DAMMEN. Onderlinge competitie D. C. IJ. Mertens heeft nog de leiding. Op enkele partijen na is de eerste helft van de onderlinge competitie beëindigd. In de hoofdklasse heeft Dukel zich keurig hersteld en is hij thans door zijn 4 achter eenvolgende overwinningen een ernstige drei ging geworden voor Mertens. die nog steeds de leiding heeft. De uitslagen van deze week luiden; H. de BoerT. Postma 11 H. Laros—IJ. Postma 20 B. DukellH. Buis 20 MertensIJ. Postma 11 H. dde Boer—H. Laros 1—1 De stand van de hoofdklasse luidt; gesp. gew. rem verl. pnt. Mertens 9 6 2 1 14 B. Dukel 8 5 2 1 12 Laros 7 4 2 1 10 Postma Jr 9 2 5 2 9 Buis 6 2 2 2 6 Suyk 6 14 1 6 De Boer 8 15 2 7 De Jong 7-0 4 3 4 Ligthart 7 115 3 Kramer 4 112 3 Postma Sr. 5 0 2 3 2 Om het clubkampioenschap van Nederland. D. C. 13.Jozeph Blankenaar. Het is Joseph Blankenaar te Amsterdam gelukt, beslag te leggen op het afdeelings- kampioenschap van Amsterdam. Daardoor zijn voor een plaats in de lande lijke eindstrijd om het clubkampioenschap van Nederland, twee wedstrijden vastgesteld tusschen de kampioen van Noord-Hollland D. C. IJ. en Joseph Blankenaar te Amster dam. De eerste ontmoeting is vastgesteld te IJmui- den op 9 Januari a.s. onder leiding van B. Dukel. HET EINDSPEL. Het eindspel is verreweg het moeilijkst ge deelte van ons damspel. Het is eiken speler gegeven openingen, door dat deze aan bepaalde wetten verbonden zijn, voldoende te bestudeeren en daardoor kan men, met een zekere wetenschap aan den op bouw van het middenspel beginnen. Natuur lek is het middenspel, met zijn vele combina ties, als 't slagspeL het positiesnei, de verove ring van strategische punten, zijn steeds drei gende spel veranderingen, het tempospel, alléén voor spelers met talent tot een goed einde te brengen. Doch hoe geheel anders staat ook de talent volle speler tegenover de moeilijkheden van het eindspel. In dit mathematische gedeelte komen verre weg de meeste moeilijkheden voor. En daarbij is noodig een grondige kennis van de compositie, met haar steeds terugkeerende motieven, en klassieke standen. En de practijk leert ons, dat al deze moei lijkheden nog door geen een speler zonder fouten zijn gespeeld, iets wat van het ope nings- of middenspel niet gezegd kan worden. En juist daarom verdient het eindspel meer aandacht en studie, vooral ook de steeds terugkeerende standaard-, winst- of remise stellingen. Een groote voorsprong heeft dié speler, die zich in de moeilijkheden van het eindspel verdiept. Wij geven hieronder eenige voor beelden van belangrijke onderdeelen van het eindspel. De finesse. Zwart; Wit; Zwart: 1 dam op 25 en 2 st. 29, 34. Wit: 35, 43, 45 en 1 dam op 3. Zwart dreigt met 3440, 45x23 en remise. Wit speelt dus terecht 43—381! zwart heeft niet anders dan 34—39, die echter oogenschijn lijk net de remise brengt. Echter de finesse wint door: 3530, 25x34, 325 en wint. Strategische punten. Zwart; Wit: Zwart 6 st.: 8, 14, 15, 16, 18, 21. Wit: 25, 31, 33, 34, 36, 38. Na een feilen positiestrijd om het bezit van strategische punten kwam het tot boven staand eindspel. En zooals dit eindspel ook leert, brengt niet altijd overwicht van mate riaal het beoogde doel, doch ook de bezetting van de strategische punten speelt een groote rol. Wit heeft belangrijk voordeel, want wit is als overwinnaar uit den positiestrijd gekomen. Wit speelt- 1. 31—26 21—27 gedw. Nu kan op 26—21 winst worden genomen, doch met 27—31, 36x27, 18—22, 27x18, 16x27 verschaft zwart zich zooveel tegenkansen, dat deze voldoende compensatie vindt in het doorbreken met 27 naar dam voor remise. Maar zwart heeft daarentegen het strategi sche veld 27 veroverd. Op 3328,16—21, 1822 met remise. 2. 33—29 Hier is 3429 sterker, doch nu valt het ge vecht om de strategische velden op. Wit wil met 29 naar 23 of 24 spelen. 18—22! Voor dezen zet moet zwart een zeer diepe tempo-berekening hebben gemaakt. Wit wordt verlokt, (wat tevens sterk is) naar veld 23 te spelen, een zeer belangrijk strategisch punt. Indien wit naar 29—24 speelt, bezet zwart 2228. Het is dus steeds een strijd om stra tegische punten. Op 2621 speelt zwart 27—31. Tevens dreigt zwart met 2731 en 1—13. 3. 29—23! En nu offert zwart een stuk om voldoende compensatie te vinden in het bezetten van veld 27. 22—28 4. 23 x 21 16 x 27 Wij hebben geen winst meer kunnen ont dekken; het spel is steeds remise, b.v. 3833, 1419, op 3328 zoowel 3429 steeds 1924. Wie ontdekt winst? Tot slot één van de steeds terugkeerende standaard-remise- en winststellingen. Een grooten voorsprong heeft de speler in het eind spel die dergelijke slotstanden goed onder de knie heeft. Standaardremise no. 9. Zwart 4 stukken: 15, 24, 30, 35. Wit 1 dam op 23. Wit aan zet haalt remise! Dit spel is voor wit altijd re,mise indien wit met de standaard-remise-posities op de hoogte is. Indien dit niet het geval is, zal het spel steeds voor den witten dam verloren gaan. Standaardwinstpositie Zwart 1 dam op 10, 2 stukken op 35 en 36. Wit: 1 dam op 47, 3 stukken op 9, 16, 26. Wit speelt en wint. Beide stukjes ontleenden wij aan „Het Dam spel". Ook hier moet de speler weten welke opbouw moet plaats hebben van de stukken om tot winst te geraken. Een goede studie om dit tot winst te brengen. CORRESPONDENTIE Eenige lezers: Het tweede nummer van „De Damgids" zal op 2 Januari verschijnen. R. N. alhier: Schrijf ons eerst eens uw nieuw adres. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het bureau van dit blad of aan den dam- redacteur B. Dukel, Van Wassenaerstraat 23, IJmuiden Oost. VAN DE WEEK A. van Beekum over den Elfstedentocht. A. VAN BEEKUM. Gereed om voor de derde maal te starten. Tot de velen, die teleurgesteld zijn over het voorloopig niet doorgaan van den Frie- schen Elfstedentocht, behoort ook onze stad genoot A r i e van Beekum, de oud H. F. C.-sipeler. Reeds tweemaal, in 1929 en 1933, heeft hij met succes aan dezen wedstrijd deelgenomen en dat hij thans voor de derde maal heeft ingeschreven, bewijst wel, dat het hem goed bevallen is. Over zijn ervaringen in deze unieke race heeft hij ons het een en ander verteld. „Toen ik voor de eerste maal deelnam, was het verschrikkelijk koud en het viel niet mee. 's ochtends in volslagen duisternis tegen den gierenden, doordringenden wind op te tor nen en den juisten weg te vinden. Af en toe was de richting wel met een lantaarntje aangegeven, maar over het algemeen moest men scherp opletten om niet uit den koers te raken. De weersomstandigheden en de geluks factor spelen een groote, welhaast beslissende rol. Is er veel wind, zooals in 1929, dan is die zoowel je vriend als je vijand, want hoe wel men tegen den straffen Noord-Ooster slechts een uurgemiddelde van 15 tot 18 K.M. maakt wordt men op andere gedeelten door zijn kracht als het ware voortgeduwd; het is een genot om met een vaart van 35 tot 40 kilometer over het ijs te vliegen. Dat ijs kan den rijder echter leelijk parten .spelen; in sommige secties is het hard en egaal, maar dan FT.-- 1 weer komt men op stukken, die zacht met sneeuw bedekt, of schotsig zijn; vooral op de meren is de oppervlakte niet ideaal. Soms ook is het mistig en dan ver liest men alle oriën- teerings-mogeli j k- heden; men spant zich tot het uiterste in om toch maar geen terrein op de concurrenten te ver liezen en bij het in halen van een tegenstander is het zaak om zoo gauw mogelijk voorbij te komen, want de ongelijkheid in slag werkt zeer hinderlijk. In de steden en dorpen bestaat zeer veel belangstelling; vooral de jeugd is zeer behulp zaam. Op sommige plaatsen, waar de rijder onder duiker-bruggetjes door zou moeten kruipen, staan jongens met een slede gereed, waarop men zich voorover laat vallen om op die manier onder de brug te worden doorge trokken. De jongens vergezellen den deel nemer dan een eindweegs tot op het meer en als hij dan weer alleen op die uitgestrekte vlakte voortijlt, vraagt hij zich af, op welke van vele torentjes in het verschiet hij nu eigenlijk wel moet aanhouden. Niet zelden kiest men dan den verkeerden weg, zooals mij ook gebeurde en toen een op het land staande boer met armgezwaai en luid roepen mij op mijn vergissing attent maakte, was ik zoo ver uit de goede richting, geraakt, dat ik mijn eerste plaats., die ik tot Sneek had weten te handhaven, verloor. Dan neemt men het maar wat gemakkelij ker op en men aanvaardt dankbaar het aan bod van een grooten dampenden kop thee in eèn boerderij, alvorens verder te gaan. De hartelijkheid en het medeleven van de Friezen wordt door de rijders op hoogen prijs gesteld; trouwens de geheele sfeer rond dezen wedstrijd is er een van genoegelijkheid, kame raadschap en sportiviteit. Voeg daarbij de heerlijke inspanning, de prikkelende winter lucht als in de middaguren het zonnetje schijnt, het fraaie landschap, waarvoor men ondanks de inspanning, toch nog oog kan heb ben en het is begrijpelijk, dat deze niet ge makkelijke en soms zeer zware wedstrijd veel voldoening schenkt als sportprestatie en als tocht. Als men in goede lichamelijke conditie is behoeft men niet te vreezen voor overver moeidheid; ik heb na afloop van den wed strijd met animo tot laat in den avond ge danst. Trouwens ook ouderen, zooals de 50- jarige Bruinsma uit Usquert. die den afstand in 12 uur reed. weten den tocht te volbren gen. Slechts dient men er voor te zorgen, dal men warm gekleed is; het beste is een met zeemleer bestikt badpak met daarover strakke warme kleeding en degelijke bescherming van de ooren, die soms van den feilen wind en de ontzettende koude ('s ochtends vroeg 31 gra den vorst Fahrenheit) veel te lijden hebben Wintersport moet vroeg geleerd worden. Trotsch gaat het er op los. Maar hoogmoed komt voor den val. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avond? betaald te zijn daar de bezorgers oo Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. Vleeschindustrie komt weer in bedrijf. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche Vleeschindustrie aan de Zuidzijde spoedig weer beginnen met het inblikken van vleesch naar wij vernemen voor den vrijen handel. Reeds is een aantal arbeiders in dienst ge nomen. Lode van Gent over Vlaamsclien humor. Schraal bezochte Nutsavond. Lode van Gent zeide, toen hij zich aan het dertigtal bezoekers van den gisteravond in het Gebouw van Christelijke Belangen ge houden Nutsavond voorstelde, dat hij het Nederlandsch niet zoo goed uitsprak als „ier in IJmuiden". Hij spreekt Vlaamsch met een Antwerpsch accent en daar sprekt men de h niet uit. Daar zegt men van 'n „endje in een okkie" en zegt men ook van Hamsterdam. Hij vertelde daarna, dat de Schepper den Franschman geestigheid, den Duitscher het professorale, den Engelschman de flegmatiek, den Schot de schraapzucht, den „ollander" nuchterheid had gegeven. Toen bleef er een ventje o-ver en dat bleef in zijn „emdeke" staan. Het ventje vroeg „en wat krijg ik nu?" „Gij krijgt niets, gij blijft in u emdeke". Dat Ventje was het Vlaamsche volk. Deze schets, aldus Lode van Gent is volkomen juist. De Vlaming is altijd gebleven wat hij was en zooals hij was en daarom heeft hij den humor behouden. Hij kent niet de conven ties, het puritanisme. Conventie en beschaving hebben veel poëzie, dus ook veel humor weg genomen, maar het volk blijft zich uitleven op de Vlaamsche kermissen. In Holland is door al deze conventies veel humor verdwenen Niet onverdiend noemt men de Vlamingen de Gascogners van het Noorden. Lode van Gent wees daarna op den rijk dom van de Vlaamsche taal. Voortdurend wordt in beeldspraak gesproken. De Vlaam sche taal is rijk aan synoniemen. In Gent kent men 23 namen voor een borrel. Ook in geestelijke zaken vindt men veel humor hetgeen duidelijk bleek uit de ver schillende verhalen waarin steeds een pastoor of een andere geestelijke betrokken wordt. Dit moet niet als een profanatie worden beschouwd, want het Vlaamsche volk is zeer geloovig. De spreker las daarop verschillende staaltjes van Vlaamschen humor voor en vertelde ver der vele gebeurtenissen uit het leven van be kende pastoors en letterkundigen, naar welke verhalen met groote belangstelling geluisterd werd. Het Nut had een mooien avond; jammer dat zoo weinigen er van genoten hebben. De avond werd geopend door den heer Rcdloos, die het ook betreurde, dat het be zoek zoo gering was. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 31 DECEMBER Thalia Theater: „De Spion der Lancïers" en .Bruiloft in Waikiki", 8 uur. Rex Theater: „Geheime Zender LB 17" en .Heldenkermis", 8.15 uur. Theater de Pont: Geen voorstelling in verband met Oudejaarsavond. ZONDAG 1 JANUARI Thalia Theater: „De Spion der Lanciers" en .Bruiloft in Waikiki", 8 uur. Van 37 doorl. matinée. Rex Theater: „Geheime Zender LB 17" en „Heldenkermis", 8.15 uur. Matinée 3 uur. Theater de Pont: „Het mysterie van de Zwarte Kat" en „I'll take romance", 8 uur. Matinée 3 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 31 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Booloo" en „Als de maan schijnt in Kentucky", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Sneeuwwitje en „De held op sokken", 8 uur. „Sneeuwwitje", 2.30 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De gevangene van Zenda" en „De Westlandzaak", 8 uur. ZONDAG 1 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Booloo" en „Als de maan schijnt in Kentucky", 2.307 uu en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Sneeuwwitje 2.30 en 5 uur. „Sneeuwwitje" en „De heli op sokken" 8 uur. Concertzaal: Dansen o.l.v. „The Grasshoppers 2.30 en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De straatjongen en „De gevangene van Zenda", 2.307 uur. „De gevangene van Zenda" en „De Westlandzjak", 8 uur. MAANDAG 2 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Booloo" en „Als te maan schijnt in Kentucky", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Sneeuwwitje «n „De held op sokken", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De gevangene van Zenda" en „De Westlandzaak", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 31 DECEMBER Luxor Sound Theater: Robert Taylor in „Een branie in Oxford", 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in „De Geluksvogel", 2.30 en 7 uur. Frans Hals Theater: Deanne Durbin in „De Bakvisch" (geprolongeerd), 2.30 en 7 uur. Palace Familie Cinema: In de matinée Shirley Temple in „Little Miss Broadway", 2 uur._ In de avondvoorstelling: „Ik geef een millioen" en „Het Mysterie van de blauwe vaas", 8.15 uur. Spaarne Theater: „Hoogspanning - levensge vaarlijk" en „Achter gevangenismuren", 7.30 uur. Moviac Theater: Des middags: Jeugdvoorstel ling van „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen". 2 en 2.30 uur. n Des avonds: „Het geheim van de Zermatt." 7.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Zondag 1 Ja nuari gesloten. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge pend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 5 en 79 uur. ZONDAG 1 JANUARI Stadsschouwburg: Ballet Trudi Schoop. 2.15 u. Tooneelgroep „Het Masker": „De Onbekende Vrouw", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: „The Haarlem Hotclub Maxims". Groote Nieuwjaarssoirée. 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg: N.V. Het Ned. Tooneel: .Boefje" met Annie van Ees. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 14