„Mysterie om een Erfenis Op de perrons, in de wachtkamers en in de vestibule van het Centraal Station te Amsterdam worden luidsprekers aangebracht, om den reizigers eventueele mededeelingen te kunnen doen Feith (x) nam Vrijdagmiddag te Den Haag afscheid als president van den Hoogen Raad der Nederlanden. Een foto tijdens de plechtigheid De aviateur Boris, die van Bernay (Fr.) was opgestegen, om een snelheids record voor kleine vliegtuigen te verbeteren, moest wegens averij aan de machine per parachute afspringen. Hij bleef ongedeerd. Het toestel viel te pletter, terwijl de parachute in een boom bleef hangen FEUILLETON Naar het Engelsch van DOUGLAS GARDINER. (Nadruk verboden.) 4) Ja, maar ik ben bezig. Wat voor iemand is het? Maar een gewone man, mijnheer. Laat hem maar binnen; misschien iemand voor een baantje, zei Grantley. Jack knikte en de knecht verdween. Lastig! gromde Jack Wie zou nu denken dat je bij zulk slecht weer 's avonds nog ge stoord zou worden. Binnen! Groote hemel! Hij was opgestaan en keek naar zijn bezoe ker, stom verbaasd ea niet bepaald vriende lijk. De man kwam de kamer in en beantwoord de den strakken blik van Jack met een onbe- schaamden glimlach, 't Was een groote, for- sche kerel van ongeveer dertig jaar, van Let hoofd tot de voeten gestoken in het schilder achtig costuum van een Amerikaanschen cow boy; zijn gezicht droeg alle sporen van een losbandig leven. Hoe gaat het er mee, Jack? vroeg hij op gemeenzamen toon, terwijl hij een stoel om draaide en er schrijlings op ging zitten, met zijn kin op de leuning. Je kijkt me aan alsoi ik een windvlaag van de besneeuwde toppen van de Sieras van San Remo ben. Je kent me zeker nog wel van toen? Ik ben niet ongastvrij, Jake Murdock maar we zijn hier niet in Nevada en je weet Jaeel goed waarom we daar ginds van elkaar gingen. Maar hoe haal je het in je hoofd die kleeren hier in Engeland te dragen? Ik heb niets anders. En wat zou dat nog? Als ze goed genoeg zijn in God's vrije natuur, zijn ze zeker goed op jou verdoemde eiland, antwoordde hij grijnzend. Nadat ik tien jaar voor Silas Dennington gewerkt had, ging ik weg omdat jij op me schoot. En nu reis ik rond met een Wild-West-vertooning. Grantley luisterde aandachtig, vol ergernis over de brutaliteit van den bezoeker. Zeg nu wat je komt doen. Jake, vroeg Jack kortaf. Je ziet dat mijn broer en ik druk bezig zijn. Als het je om geld te doen is, zal ik je maar dadelijk zeggen, dat je geen dollar van me krijgt. Je bent dronken. Als ik om geld vraag, Jack dan ben ik er zeker van, dat ik het krijg. Kijk maar niet zoo benauwd! Als je 't liever hebt, wil ik je met alle plezier mijnheer noemen; In San Reno zeiden we maar Jack en Jake en Silas, maar in dit deftig land is zoo'n gemeenzaamheid tus- schen baas en knecht zeker onmogelijk. En al ben ik dronken, ik weet heel goed wat ik zeg Geef me een poot en laten we als neven, goede vrienden zijn. Geef me wat te drinken en een sigaar. De kerel is gek, fluisterde Grantley. 't Zou me niets verwonderen als hij vuurwapens bij zich had. Je krijgt niemendal, Jake Murdock, en ga nu heen, zei Jack streng. Dat is me hier een gastvrij huis, spotte de man. Een lieve neef ben je. Jij leeft in overvloed van mijn geld, terwijl ik geen orden telijke kleeren meer heb om aan te trekken Noem me niet meer Jake Murdock. want ik heet Silas Dennington. Daar sta je nu met den mond vol tanden en geen wonder! Geef me die whiskey eens. Hij stond op om de karaf te grijpen, maar Jack duwde hem terug op zijn stoel. Grantley stond met gebogen hoofd aan een anderen kant; met beide handen op de tafel leunend. Je stelt je meer dan dwaas aan snauwde Jack hem toe. Wacht even, wacht even. Ik heb hier een brief van Spider Webb, daar heb je weieens van gehoord, 't Was een politie-agent en hij leeft nu stil in New-York, 't Was een goede be kende van Silas Dennington; ze kregen ruzie over een vrouw, mijn moeder, en Spider Webb ontvoerde me. Dat is een dagelijks voorko mende manier van wraakneming in Amerika. Vier jaar later stuurde Spider een kist van de Sierra Nevada uit aan Silas Dennington Een bijgevoegde brief meldde den dood van den gestolen jongen en zijn lijk zat in de kist. Na zich ervan te hebben overtuigd dat er wer kelijk een gestorven jongetje in was, liet hij het op het groote kerkhof van Carson City be graven. Ken je die geschiedenis, neef Jack? Mijn oom heeft het me verteld. Maar wat denkelijk niet zult weten, is, dat het een wraakneming van Spider Webb was. 't Was een andere jongen en de werke lijke was ik. Ik ging door voor 4en neef van Spider Webb. En toen ik oud genoeg was, stuurde hij mij bij Silas Dennington in be trekking. Ik moest mijn mond houden, maar ik heb nooit geweten waarom tot nu toe. Door den plotselingen dood van den ouden Silas kon hij zijn verdere plannen niet ten uitvoer bren gen Hier is de brief en Spider Webb kan je alle bewijsstukken laten zien. Kijk me eens goed aan Jack. ben ik niet sprekend mijn vader? En let eens op dit knobbeltje op mijn wang, het echte teeken der Denningtons! Hij ging weer staan en loerde met begeerige oogen naar de whiskey. Jack liet hem nu zijn gang gaan. Een vreeselijke angst had zich van he mmeester gemaakt. Als het eens waar was wat de k.ereld vertelde! In zijn hart was hij ervan overtuigd dat het zoo was. Maar Grantley vroeg op scherpen toon: Is dit sprookje van Moeder de Gans wel waard, dat je ernaar luistert, Jack. Ik zal je dwingen ernaar te luisteren, sneefde de Cowboy. En als je herrie wilt heb- beu, zal ik je hier het huis uitgooien! Ik kom met goede bedoelingen, ik ben niet zoo begee- rig om al dat verduivelde geld te willen; laten we deelen! Hier, lees wat Spider Webb schrijft. Hij heeft, alle bewijsstukken en getuigenissen, alles. Ik ben geen bedrieger! We zijn neven ik en Jack en eens waren we kameraden. Hij heeft op me geschoten maar ik ben niet haat dragend. De man schonk zich nog eens in. Ik denk niet over deelen, Jake, het geld is of van mij of van jou. Ik zal erover naden ken, wat ik zal doen en zal je dat mórgen laten weten. Kan je doen brief hier laten? Zeker, en ik ben ervan overtuigd, dat je goed zult handelen. Geef me de hand, Jack en wel te rusten. Jack liet hem uit. Hoofdstuk IV. DE VECHTPARTIJ. Toen Jack in de bibliotheek terug kwam, stond Grantley nog in dezelfde houding. Zijn gezicht was spierwit. Hij keek Jack aan en zei: Is hij weg? Ja, ik heb hem nagekeken tot het eind van de oprijlaan. Hij stapte flink door! Hij kan heel wat verdragen, dat kon hij trouwens altijd. Wat zal je doen Jack? Ze keken elkaar aan en raadden eikaars gedachten. Ik vrees dat ik mijn geld kwijt ben, Grantley. Een aardige overgang: van millio- nair tot bedelaar in een kwartier! Dat eigen aardige knobbeltje op zijn gezicht maakt het voor mij zeker. Gek, dat ik er vroeger nooit op gelet heb. Maar hij was haast nooit nuch ter en verzorgde zich niet, hij was uitstekend voor zijn werk, maar had een afschuwelijk humeur en was een bijzonder goed schutter. Groote Hemel! Jack viel op een stoel neer en staarde in het vuur. Die mooie droomen zijn vervlogen! Lees nu eerst dien brief eens van Spi der Webb. Ja, we zullen eens kijken wat hij te zeg- gen heeft. De brief was geschreven te New-York, 23ste Street en was vrij lang, met een loopende hand geschreven en duidelijk en helder gesteld. Het was de oude geschiedenis: twee mannen die liefde hebben opgevat voor hetzelfde meisje, en de wraak van hem die het onderspit moest delven. Deze kocht Indianen om, om het kind van Silas Dennington te stelen en geen mensch vermoedde, dat Spider Webb daar de hand in had. Toen hij jong was, was Silas op zichter geweest op Cold Spring Station en tientallen Roodhuiden had hij moeten neer schieten. 't Was een zoete wraakneming van hun stamgenooten om het kind van hun vijand te ontvoeren. Vier jaar later was het lijkje van het kind naar Silas gezonden en eerst toen was bekend geworden, dat spider "Webb de eigenlijke aanstoker van de misdaad was. Maar hij was verdwenen en het kind was dood en alleen de droeve herinnering bleef. De moeder had den schok niet overleefd. En nu had Webb nog de laatste pijl in zijn koker; het doode kind was niet dat van Dennington! Diens zoon was springlevend, en hij was be kend onder den naam van John Murdock. Al le bewijzen hiervoor waren in zijn bezit. Zijn doel was niet uit deze zaak geld te slaan, maar hij wilde de onrechtvaardige verhouding, die door zijn schuld ontstaan was, herstellen dooi er op te wijzen, dat het geld, dat de oude Silas had nagelaten, gelijkelijk verdeeld zou kunnen worden tusschen den jongen Silas, den zoon, en Jack Dennington, den neef. Hij eindigde met de aandacht te vestigen op het bruine knobbeltje op de wang van Dennington Jr., dat volgens Silas een echt teeken van de Denning tons was. Jack wierp Grantley den brief toe en be studeerde zijn gezicht, terwijl hij las. En wat denk jij ervan? vroeg hij ten slotte. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 16