VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK De heer J. J. Bisschop overleden. Politieke strijder van de oude garde. Na een ongesteldheid van eenige weken is Zaterdagmiddag alhier op ruim 76-jarigen leeftijd overleden de heer J. J. Bisschop, oud-raadslid en oud-wethouder van de ge meente Beverwijk. In den persoon van den heer Bisschop ver loor onze gemeente een van haar meest be kende ingezetenen. Hij was een Beverwij kei- van den ouden stempel, een man, die zelfs nog op hoogen leeftijd de kunst verstand met zijn tijd mede te gaan. Hij werd op 27 No vember 1802 te Beverwijk geboren in de wo ning Peperstraat no. 10 In zijn geboortehuis heeft hij een menschenleeftijd gewoond, al het lief en leed, dat voor ieder menschenkind is weggelegd, heeft hij daar doorleefd. Ja renlang was hij melkveehouder, die zijn melk zelf uitventte. Langer dan zestig jaar heb ben de Beverwijkers hem achter zijn melk- wagentje zien loop en, dag aan dag, onge acht de weersomstandigheden. Zijn bedrijf bracht mede, dat hij zich bijzonder interes seerde voor de waterschappen, want zijn landerijen lagen in het polderland. Ruim 40 jaren vervulde hij de functie van secretaris van den polder de Wijkerbroek. In het politieke leven heeft de heer Bis schop een groote rol gespeeld. Hij behoorde tot de R.K. Staatspartij, wier belangen hij zeer krachtig heeft gediend. Hij was een strijder van de oude. garde, een man, die rijke ervaring opdeed in het politieke leven en die doorkneed was in wat wij zouden kunnen noemen de politieke kunstgrepen. Zijn herinneringen gingen terug naar de tijden, toen van algemeen kiesrecht zelfs nog geen sprake was, naar de dagen van feilen strijd bijv. om den zetel van Pastoors. Beverwijk was een heel belangrijk district voor de R.K. politiek. Het werd nog zeer onlangs genoemd in de dissertatie van den Maasbode-redacteur P. Kasteel, die aan de Leuvensche universiteit promoveerde op een verzoekschrift over den grooten dr. Schaepman en diens tijdge- nooten. Het was in dit belangrijke district, dat de heer Bisschop zijn propagandistische gaven ten volle kon benutten. Door zijn arbeid trad hij op den voorgrond, eigenlijk ondanks zichzelf, omdat hij zichzelf nooit op den voorgrond wilde stellen. Indien hij in die richting gestreefd had, stellig zou zijn loop baan een geheel andere richting hebben ge kregen. Hij was jarenlang voorzitter van den Kieskring Velsen en vice-voorzitter van de Kamercentrale Haarlem, functies, die hij met groote toewijding vervulde. De heer Bis schop is eveneens bestuurslid geweest van de R.K. Kiesvereeniging, die van zijn politieke ervaring menigmaal mocht profiteeren. Na vele malen een candidatuur voor den gemeenteraad te hebben afgewezen zwichtte hij in 1931 voor den op hem uitgeoefenden aandrang en deed hij op bijna 70-jarigen leeftijd zijn intrede in den gemeenteraad. In 1935 werd hij wederom tot raadslid ge kozen. Op 3 September benoemde de raad hem tevens tot wethouder. Tevens werd hij aangewezen als loco-burgemeester. Toen in 1936 tusschentijdsche verkiezingen noodig waren als gevolg van de samenvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin nam hij op de candidatenlijst van de R.K. Staatspartij de negende plaats in. Zijn arbeid in den gemeenteraad bleek dermate voldoe ning te hebben gewekt, dat hij met voorkeur stemmen werd herkozen. De heer Bisschop bedankte toen voor zijn benoeming. Toch bleef hij met onverflauwde belang stelling het gebeuren op het politieke strijd terrein volgen. In de R.K. Kiesvereeniging deed hij voor de laatste maal in zijn leven zijn stem hoe-ren, toen een tweetal maanden geleden in een vergadering het voorstel aan de orde kwam tot samenvoeging van de beide plaatselijke parochiëele kiesvex-eenigingen. Tenslotte kunnen wij dan nog herinneren aan zijn werkzaamheden voor de vereeni- ging van melkslijters „Eendracht Maakt Macht", waarvan hij voorzitter, later eere voorzitter was. Levendige' belangstelling legde hij ook aan den dag voor de hippische sport, die hem uit hoofde van zijn beroep, zeer nauw aan het hart lag. In het archief van de Beverwijksche Hard- draverijvereeniging komt zijn naam reeds voor in de presentielijst van een in 1896 ge houden ledenvergadering, nadat de vereeni- ging in 1895 was opgericht. Sinds eenige jaren is hij dan ock eerelid van de Harddraverij- vereeniging. Het stoffelijk overschot van dezen verdien stelijken Beverwijker zal a.s. Woensdag, na dat des morgens te 9 uur in de kerk van de H. Agatha de Uitvaartdienst zal zijn gehouden in het familiegraf op het R.K. kerkhof in de Peperstraat worden bijgezet. PROPAGANDA N.C.R.V. Het plaatselijk comité van de N.C.R.V. or ganiseert op Woensdag 18 Januari in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een „Praatavond". De omroepleider der N.C.R.V., de heer P. C. Tolk, zal in deze bijeenkomst een korte cau serie houden. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voorts zal de heer F. C. van Dorp, van Rotterdam, declameeren, ter wijl de N.C.R.V. zórgt voor muzikale illustratie. Ds. Joh. IJzerman, Ned. Hervormd predi kant te Heemskerk zal een propaganda-slot- woord spreken. WEEK-ABOIVNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avond* betaald te zijn. daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De veilingomzetten in 1938. Ongeveer ƒ227.000 hooger. Aan het einde van het jaar hebben de directies van de Beverwijksche Groenten en Fruitveilin gen ons de omzetcijfers verstrekt van 1938. De gezamenlijke omzet aan groente en fruit van de Vereen. Veilingen en van de B. E. T.-veiling was f 1.569.566, tegen f 1.338.442 in 1937. Aan de Vereen. Veilingen was de opbrengst van de groenten f512.063 en van de aardbeien f381.060, in totaal f893.123, tegen f751.478 in 1937. Aan de B. E. T.veiling werd aan groenten ge veild voor een bedrag van f 437.332 en aan aardbeien f239.111; in totaal f676.443, tegen f586.964 in 1937. Met den omzet van de bloemenveiling van f 254.054 werd aan de gezamenlijke Beverwijk sche veilingen aan groenten, fruit, aardbeien en bloemen voor f 1.823.620 omgezet, tegen f 1.598.256 in 1937. De omzetcijfers vertoonen dus een niet onaan zienlijke stijging. Het is alleen te betreuren, dat de'tuinders in Kennemerland daarvan zoo weinig konden profiteeren, met uitzondering dan van de aardbeien, die in 1938 belangrijk meer op brachten dan in 1937. Dit voordeel werd even wel te niet gedaan door de totale mislukking van de bodemoogst. De hoogere omzet van de groenten werd dan ook voor het grootste deel bereikt door den aanvoer van tuinbouwproduc ten uit andere streken, die in Beverwijk werden geveild, maar waarvan de tuinders in Kennemer land natuurlijk geen voordeel hadden. Bij een nadere beschouwing van de cijfers blijkt dan ook dat 1938 voor de veilingbedrij ven belangrijk gunstiger is geweest, maar dat voor de tuinders in onze omgeving de toestand er, jammer genoeg, niet op verbeterd is. Vuilnisophaaldienst ook in de badplaats. Met ingang van Dinsdag. Met ingang van heden zal een wijziging worden gebracht in den ophaaldienst van vuilnis. Deze wijziging zal vooral met veel in genomenheid worden begroet door de inwoners van dat deel onzer gemeente, dat voor 1 Mei 1936 behoorde tot de gemeente Wijk aan Zee en Duin. Het ophalen van haardasch en vuil nis geschiedde na de samenvoeging in het nieuwe deel der gemeente Beverwijk nog altijd door een particulieren ondernemer met alle daaraan verbonden bezwaren. Het Bedrijf voor Openbare Werken heeft het materiaal voor den ophaaldienst zoodanig uitgebreid, dat ook Wijk aan Zee en een groot deel van Wijk aan Duin kan worden bediend. Op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag zal worden bediend het gedeelte van de gemeente Peperstraat, den Jan Alsweg, den Romerkerk- weg (die wegen inbegrepen) tot aan den Groote Houtweg, den Galgenweg en den Boe- weg (de beide laatstgenoemde wegen niet in begrepen), alsmede de Zeestraat vanaf den Noorderwijkweg in Westelijke richting en Wijk aan Zee. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag het overige deel der gemeente. WANNEER STEMPELEN? Voor de week van 2 tot en met 7 Januari zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werk- loozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 99.30, overige dagen 10.4511.15 en 33.15 u. Chr. Besturenbond: Maandag 99.15, overige dagen 10.30—10.45 en 2.30—2.45 uur. Plaats. Ai'beids Secretariaat: Maandag 99.15, overige dagen 10.1510.30 en 3.15—3.30 uur. R.K. Volksbond Beverwijk: Maandag 99.30, overige dagen 10.3011 en 2.45—3 uur. R.K. Volksbond Wijk aan Zee: Maandag 9 9.15, overige dagen 1010.15 en 2.30—2.45 uur. SCHIP VAN Verm. Aankomst Algenib (Ned.) Zuid Afrika Buenos Aires 11 Jan. Alcinous (Ned.) x) Batavia 11 Jan. La Plata 17 Jan. Antonis (Gr) La Plata 2 Febr. Annarella (Ital) x) Batoum 9 Jan. Amsterdam (Ital.) x) Constantza. 10 Jan. Amstelkerk (Ned.) West-Afrika Chili Breda (Ned.) x) Chili Boskoop (Ned.) Chili Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika Baarn (Ned.) x) Chili Barneveld (Ned.) x) Hamburg (via Antw.) 11 Jan. Birker Force (Br.) Avonmouth heden Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. Chili La Plata 22 Jan. Hull 3 Jan. Poti (v. IJm.) 10 Jan. Doris (Gr.) La Plata 22 Jan. Hamburg Exxryades (Eng. x) Batavia heden Batavia 7 Febr. Pt. Limon 4 Jan. Favorita (It) Huelva 30 Dec. Kramfors 4 Jan. Fauna (Ned.) Stettin 2 Jan. Glenaffaric (Br.) x) Japan 18 Jan. Havnia (Zw.) Trangsund heden Ned. Indië 17 Jan. Zw. Zee 4 Jan. Zw. Zee 15 Jan. Imperial Valley (Br.) Durban (v. IJm.) Lissabon Irene (Ned.) Palermo J P. Coen (Ned.) x) Batavia 4 Jan. Hamburg Hernösand heden La Plata 5 Febr. Laertes (Ned.) Ned Indië 25 Jan. Luneburg (Du.) Ned. Indië 5 Febr. L. Ellsworth (Br.) x) Aruba 6 Jan. M. L. Goulandris (Gr.) Buenos Aires 3 Jan. Meerkerk (Ned.) x) Japan Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika Mirandella (Port.) La Plata 5 Jan. Margareta (Zw.) Stockholm Melampus (Ned.) x) Hamburg 19 Jan. M.v.St.Aldegonde (N.)x Batavia 29 Jan. Nigerian (Br.) West Afrika Njegos (J.S1.) La Plata 6 Febr. Orestes (Ned.) Alexandrië 23 Jan. Hamburg heden Alexandrië 4 Jan. Gefle heden Tunis 3 Jan. Pto Barrios 4 Jan. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia Mexico 17 Jan. Pionier (Belg) La Plata 20 Jan. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia Polyphemus (Ned.) x) Batavia 25 Jan. Perseus (Ned) Danzig 2 Jan. Patricia (Du) Pto Barrios 30 Jan. Poseidon (Ned.) Midd. Zee Peisander (Eng.) x) Batavia 10 Febr. Roxby (Br.) Port Redon Kandfontein (Ned.) Z. Afrika Reggestroom (Ned.) West Afrika Rotula (Ned.) Curagao 6 Jan. Salland (Ned) Buenos Aires 3 Febr. Strix (Noor) x) Corpus Christi 10 Jan. Serooskerk (Ned.) x) Japan Sandar (Zw.) Nyhamn 5 Jan. Stepan Khalturin (Rus) Archangel 8 Jan. Schokland (Ned.) Swansea 2 Jan. Stella (Ned.) Constantza 26 Jan. I'iba (Ned.) Kosark 6 Jan. fajandoen (Ned.) Batavia Tawali (Ned.) x) Batavia Taygetos (Gr.) La Plata 28 Jan. Tela (Ned.) La Plata 30 Jan. La Plata Midd Zee 17 Jan. Uckermark Du.) Ned Indië 4 Jan. V.N. Goulandrirs (Gr La Plata Van Rensselaer (Ned.) West-Indië Vulcanus (Ned.) Midd. Zee Vest land Ned ipnoi- tires 20 Jan. Waterland (Ned.) x) Hamburg 8 Jan. Zaamann iNcri Mnen-tires h Jan LAATSTE BERICHT 28 Dec. van Dakar. 31 Dec. van Teneriffe. 30 Dec. van Port-Said 15 Dec. van Buenos Aires. 28 Dec. vertrokken 25 Dec. v. Stamboul. 22 Dec. van StambouL 28 Dec. v. Duala 29 Dec. te Callao. 20 Dec. v. Curacao. 29 Dec. van Cristobal 27 Dec. van Dakar. 28 Dec. van Valparaiso vertrekt 7 Jan. 30 Dec. vertrokken. 28 Dec. van Barbados. 28 Dec. van Talcahuano 20 Dec. van B. Aires. 2 Jan. vertrokken. 26 Dec. v. Stamboul 29 Dec. van Buenos Aires, in lading. 26 Dec. van Gibraltar. 29 Dec. van Batavia. 29 Dec. van Flores. in lading. 29 Dec. vertrokken. 30 Dec. vertrokken. 1 Dec. v. Colombo 24 Dec. vertrokken. 30 Dec. van Port Soedan. 31 Dec. van Dungeness. 29 Dec. te Nea-Playa 29 Dec. van Dakar 31 Dec. vertrokken. 30 Dec. vertrokken. 30 Dec. van Genua in lading. 24 Dec. vertrokken, vertrekt 5 Jan. 17 Dec. van Batavia. 29 Dec. van Soerabaja. 19 Dec. vertrokken. 20 Dec. v. St. Vincent 27 Dec. van Colombo. 26 Dec. van Pt. Said. 30 Dec. te Lissabon. 28 Dec. van Skutskar. vertrekt 14 Januari. 30 Dec. van Singapore. 29 Dec. van Finisterre. vertrekt 5 Januari. in lading. 31 Dec. vertrokken 30 Dec. van Oran. 24 Dec. van Ljusne 27 Dec. v. Gibraltar. 20 Dec. v. Port of Spain. 30 Dec. van Sabang. 2 Jan. van Trinidad. 20 Dec. van Rosario. 30 Dec. van Port Said. 28 Dec. van Belawan. 30 Dec. vertrokken. 31 Dec. vertrokken. 29 Dec. te Fiume. vertrekt 7 Januari. 29 Dec. van Singapore 28 Dec. van Beira. 29 Dec,van Las Palmas vertrekt 5 Jan. v. Hamburg, vertrekt 6 Jan. 22 Dec. vertrokken. 29 Dec. van Kobé 30 Dec. vertrokken. 29 Dec. vertrokken. 31 Dec. vertrokken. 28 Dec. te Stamboul. '7 Dec. van Madeira 30 Dec. van Marseille 20 Dec. van Sabang 29 Dec. van Montevideo. 29 Dec. van Santa Fé. 31 Dec. vertrokken. 29 Dec. te Dubrovnik. lb Dec. van Triest. 31 Dec. vertrokken. 29 Dec. v. Barbados 26 Dec. te Calaamta. 29 Dec. van Santos vertrekt 7 Januari. '2 Dec van 1'cniambuco. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Het repetitielokaal van „Nieuw Leven". Een jaar van vervulde wenschen. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaat het vooral de laatste paar jaren voor den wind. Zij heeft zelfs zoodanig den wind in 'de zeilen, dat zij in een betrek kelijk korten tijd een drietal van haar lang gekoesterde wenschen in vervulling zag gaan. Toen zij eenige jaren geleden besloot een too- neelfonds op te richten, dat niet alleen een druk bezoek van haar voorstellingen moest verzekeren, maar dat tevens moest dienen om een gezonde financieele basis te vormen, kon de grootste optimist niet voorspellen, dat per seizoen drie series van twee voorstellingen ge geven zouden moeten worden alleen voor kunstlievende leden. Dat bracht de verplich ting mee, dat de voorbereidingen voor de uit voeringen zoo mogelijk nog beter moesten zijn. Toen ontstond de wensch, om een eigen repetitielokaal in te richten, waardoor de ver eeniging geheel onafhankelijk van wie en van welke omstandigheden ook in staat zou zijn te repeteeren wanneer en hoe dikwijls zij verkoos. Ook deze wensch ging in vervulling, want in het voorjaar van 1938 kon „Nieuw Leven" haar eigen repetitielokaal in de Graaf- wijkstraat in gebruik nemen. Dat beteekende al weer een belangrijke stap voorwaarts. Maar afdoende en geheel bevredigend bleek dit toch ook niet te zijn. Men miste bij het repeteeren te veel de sfeer van het echte tooneel. Als regel kon voor een opvoering slechts eenmaal op een tooneel gerepeteerd worden en dat gaf natuurlijk wel eens moeilijkheden, in het bijzonder wat de regie betreft. De aanwijzin gen, in het repetitielokaal gegeven moesten dikwijls veranderd worden, omdat zij op het tooneel niet uitvoerbaar waren. „Nieuw Leven' loste ook deze moeilijkheid op. Twee weken lang werd er geklopt, gezaagd en geplakt en toen het resultaat van dezen arbeid getoond kon worden, bleek Nieuw Leven" in het be zit te zijn van een „echt" tooneel op de ver dieping van haar repetitie-lokaal. Een tooneel met „echte" coulissen, die alle mogelijke variaties toelaten. De deur-links van vandaag kan morgen zonder veel moeite de deur-rechts zijn. Het werk is natuurlijk „in eigen beheer" uitgevoerd en het ziet er derge lijk en netjes uit. De leden en niet het minst regisseur Berghuis zijn met deze groote ver betering zeer ingenomen. De leider behoeft nu niet meer te zeggen: „juffrouw, u loopt door den muur", al was deze muur dan ook denk beeldig. Zij ziet nu den muur en ze wandelt reeds zonder nadere aanduiding behoorlijk door de deuropening. Dat is van groot belang, want op het tooneel is de werkelijkheid maar zeer betrekkelijk, ook wat muren betreft. In- tusschen heeft „Nieuw Leven" drie wenschen gedaan en zij zijn vervuld ook. Dat is voor het nieuwe jaar niet weinig bemoedigend. FEESTAVOND KENNEMERS Op Zondag 8 Januari zullen de leden van de voetbalvereniging „De Kennemers" in het Ken- nemer Theater op feestelijke wijze het vierde lustrum herdenken. De feestcommissie heeft zorg gedragen voor een uitstekend programma. Zij engageerde het gezelschap van Alex de Mees ter, waarin optreden Alex de Meester, Annie van Aalten, Piet van Eunen, Tilly van Vliet, Anton Hoole en Jan van Laar. „The Musical Players' en de accordeonisten Wester en Dekker ver zorgen de muzikale opluistering van den caba retavond en tevens van de balmuziek. De leiding van het bal, waarmede het feest wordt besloten, is in handen van den humorist conferencier Henk Reusink. De leden en de juniores kunnen op vertoon van hun diploma toegangskaarten afhalen bij den heer Lindner in de Breestraat, waar de feest commissie van Maandag tot en met Vrijdag van 68 uur n.m. zitting houdt. De feestcommissie heeft thans besloten overleg met het bestuur ook voor de adspiran- ten iets te organiseeren. NOG STEEDS KERSTGAVEN. Door de „St.-Vincent.ius" vereeniging werden dezer dagen nog verschillende Kerstgaven uitgereikt. Arme oude menschen, en groote ge zinnen. die bij gaven van andere zijden niet zoo goed bedacht waren, ontvingen thans bon nen welke voor levensmiddelen kunnen wor den ingewisseld. DAMMEN. Door het le tiental van D. C. H, werd een competitie-wedstrijd gespeeld tegen „Ontwik keling" te Lisse. Door de Heemskerkers werd uitstekend strijd geleverd, met 13-7 zegevier- len zij over „Ontwikkeling". Nieuws van „Denk en Zet". De schaakgroep „Denk en Zet" van de af- deeling IJmuiden van den N.A.S.B. speelde voor de 4e klas van den N. H. S. B. met het eerste tiental tegen „De Torens" van Haarlem. D. en z. I verloor met 3 Vz6V2. De uitslag was als volgt: D. en z. I—De Torens. J. Kraaienoord—J. Brugmans 1—0 J. OosterwaalA. Zoon 0—1 T. Tol—W. de Wit 0—1 M. Lanser—Ph. Klein 0—1 H. Veluwenkamp—J. Sonnemans 1—0 J. BosschertG. Klein 0—1 J. HillecampA. Kaaks VzV2 P. Tol—J. Hafkenscheidt 1—0 H. Aarts—M. Koeleman 0—1 H. Clots—J. Stevenhagen 0—1 31/2—6V« VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE [JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Nederl. Noorsch Zweedsch Nederl. s.s. s.s. s.s. m.s. Theseus Ek Hugin Jagersfontein Amsterdam Amsterdam Amsterdam Hamburg laden laden laden stukgoed Vergadering van den R.-K. Volksbond. Arbeidsbeurs te Heemskerk te verwachten. In het R. K. Vereenigingsgebouw hield de afdeeling Heemskerk van den Ned. R.K. Volksbond een ledenvergadering onder lei ding van den heer A. Zuurbier. Na de opening deed de voorzitter de mede- deeling dat een schrijven van den Landarbei- dersbond „St.-Deus Dedit", waarin verzocht wordt den kindertoeslag gelijk te stellen met fabrieksarbeiders, doorgezonden is naar B. en W. Op de eerstvolgende vergadering zal het antwoord van B. en W. worden medegedeeld. Vervolgens werd medegedeeld dat zoodra in deze gemeente een ambtenaar van sociale za ken wordt benoemd; alhier een arbeids beurs zal komen. Klachten welke wel eens voorkomen over werkverschaffing en steunverleening, moeten thans langs de vakafdeeling via den district bestuurder G. v. Slingerland te Alkmaar, naai den bond worden gezonden. Vervolgens deed de voorzitter eenige mede- deelingen over de enquête voor jeugdige werk- lcozen. Op 5 Januari a.s. zal de bestuursraad een vergadering houden waar de heer Kiestra, een propagandistisch woord zal spreken. Hierna werden twee retraite-kaarten ver loot, de winnaars waren Joh. Fatels en J. v. d. Heide. Ook door den Landarbeidersbond werd een retraite-kaart verloot, deze werd gewon nen door J. Nijman Pzn. Bij de rondvraag werd de commissie, welke de Kerstgaven had geregeld, door den voorzitter bedankt. B. V. L. Op Donderdag 5 Januari a.s. zal door de plaatselijke afdeeling van den Bij zonderen Vrij willige Landstorm voor de laatste maal prijs worden geschoten. In het einde van Januari vindt de prijsuit reiking plaats. BEZOEK AAN DE. JEUGDHERBERG. De jeugdherberg „Assumburg" heeft in het afgeloopen jaar niet over gebrek aan bezoek te klagen gehad. Ook de overnachtingen werden talrijker, bijna 700 maal werd in „As sumburg" meer overnacht dan in 1937. In het geheel werd in 1938 ruim 5000-maal door trekkers en treksters overnacht. Bijna drie vleugels van het kasteel zijn thans als nachtverblijf ingericht. A. D. O. 2—D. E. M. 2. Voor dezen wedstrijd komt A.D.O. 2 als volgt uit: Bert Beentjes, Baltus, Rizzi. B. Beentjes, Duin, y. d. Maat, Glorie, Rozing, Welboren, Meijer Sr., Jac. Beentjes. De verleden week voor de onderlinge compe titie gespeelde partijen verliepen als volgt: Groep A: J. Bosschert—H. Aarts 1—0 p. Tol—J. Kraaienoord 0—1 J. OosterwaalT. Tol 10 Groep B: J. Mooshof—H. Bouman, afgebroken. H. BronsemaJ. van Leeuwen 01 H. Clots—H. Aarts 0—J A. Kroonenberg—L. van Eerde 1—0 R. Blok—M. Lanser 0—1 BILLINGSGATE IN NOVEMBER. Billingsgate, de vischmarkt van Londen, ontving in November 1938 ongevere 15747 ton visch, waarvan 15328 ton over land en 419 ton per schip werd aangevoerd. In November 1937 bedroeg de aanvoer 18206 ton, waarvan 17985 ton over land en 211 ton per schip werd aangevoerd. AANGEKOMEN. 31 December: Eschenburg s.s. Rotterdam Euterpe s.s. Rotterdam Bintang m.s. Ned. Indië Borthwick s.s. Leith Jagersfontein m.s. Hamburg Pluto s.s. Kopenhagen Alnmoor s.s. Ned. Indië 1 Januari: Vesta s.s. Genua Rijnstroom m.s. Fowey Costa Rica s.s. West Indië Charterhague s.s. Hernösand Buccinum s.s. New-Orleans Mylla m.s. Antwerpen Jolly Girls m.s. Chatham VERTROKKEN. 30 December: Ousel s.s. Liverpool Iris s.s. Londen Aragon s.s. Rufisque Monica m.s. Rotterdam Texaco III m.s. Rotterdam Odysseus s.s. Kopenhagen Oise m.s. Parijs Hagfors s.s. Boston Hebe s.s. Rotterdam Twee Gebroeders m.s. Rotterdam Tiberius s.s. Rotterdam Venus s.s. Rotterdam Bennekom s.s. Chili 31 December: Vaderland m.s. Harlingen Ek s.s. Oslo Osric s.s. Emden Theseus s.s. Odense Europe m.s. Galveston Inverliffey m.s. Constantza Elin s.s. Bremen Hugin s.s. Köping Pres. Francqui m.s. Constantza Urmajo m.s. Kings Lynn Orpheus s.s. Gdynia Amazone s.s. West Indië Gateshead s.s. Newcastle Ajax s.s. Gothenburg Borthwick s.s. Leith Urania s.s. Santander Enid Mary s.s. Goole Wilbo m.s. Londen Amstelstroom m.s. Londen Jagersfontein m.s. Beira Vechtstroom s.s. Huil 1 Januari: Hontestroom s.s. Londen Hamla s.s. Newcastle Helen s.s. Antwerpen Ranella s.s. Le Havre Euterpe s.s. Bordeaux Juno s.s. Hamburg Deucalion s.s. Hamburg Groote diepgangen. Het van Batavia aangekomen Nederlandsche m.s. „Bintang" en het van Hamburg komende m.s. „Jagersfontein", alsmede het van Ned. Indië aangekomen Britsche s.s. „Alnmoor" pas seerden de Noordersluis met de resp. diepgangen van 8,2, 8 M. en 8,1 M., terwijl het uit de bin nenhaven alhier naar Beira vertrokken m.s. „Jagersfontein" een diepgang van 8,3 Meter had. Passagiers ingescheept. Het Nederlandsche motorschip Jagersfontein heeft, van Hamburg komend, in de Binnenha ven een aantal passagiers ingescheept en is daar na naar Zuid-Afrika verder gegaan. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen te IJmuiden binnen 86 schepen, waax*van er 68 voor Amster dam bestemd waren, 11 voor IJmuiden en 7 voor Zaandam. Gedurende de maand December kwamen 390 schepen binnen, waarvan 303 voor Amsterdam bestemd waren, 47 voor IJmuiden, 37 voor Zaandam, 1 voor Wormerveer, 1 voor West- zaan en 1 schip voor Haarlem. Het van hier naar Hamburg vertrokken En- gelsche stoomschip Britanica heeft in laatstge noemde haven brand in de vrieskamer gehad. De schade aan het schip is niet noemenswaard doch er is een deel van de vleeschlading bedor ven door den rook van het brandend isoleer- materiaal. Geringe schade. Het Finsche motorschip Madare, dat hier met hout binnenkwam, rapporteerde in het Kieler Kanaal in aanvaring te zijn geweest. Het schip (eerder gemeld) blijkt slechts geringe schade te hebben beloopen. Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip Vaderland, dat op reis van Boston naar Harlingen in de Bin nenhaven alhier vastmaakte omdat het IJselmeer toegevroren was, is thans buitenom naar de bestemmingshaven vertrokken.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5