VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Doopsgezind Gemengd Zangkoor. Weer naar een concours. Het Doopsgezind Zangkoor, dirigent de heer H. van Dijk, zal in den a.s. zomer weer eens deelnemen aan een concours, waarvoor het bestuur ter gelegener tijd voorstellen zal in dienen. In den loop van de maand Maart zal het koor deelnemen aan een gemeenschappelijk concert te geven door alle onder leiding van den heer H. van Dijk staande koren. Dit con cert zal gegeven worden in de Ned. Herv. Kerk, alhier. Het tweede winterconcert geeft het Doops gezind Zangkoor in de maand April in het kerkgebouw aan de Meerstraat. Tenslotte zal binnenkort een feestavond voor de leden worden gegeven. Aan sen com missie van 5 leden werd de voorbereiding op gedragen. Naar E. D. O.—De Kemiemers. De Kennemerssupporters worden a.s. Zon dag weer door de supportervereeniging „Rood Zwart" in de gelegenheid gesteld om hun fa vorieten in den moeilijken uitwedstrijd tegen E.D.O. aan te moedigen. De bussen vertrekken om 1 uur van het Meerensteynplein. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. Het concert van „Vox Humana". Een belangrijk programma. Het programma van het concert van het Chr. Gemengd koor „Vox Humana", dirigent P. J. Potgieser luidt als volgt: 1. „Selig sind die da Leid tragen" van Brahms. 2. „Wie lieblich sind deine Wohnungen" van Brahms. 3. „Aria" van J. S. Bach. 4. „Hallelujah" van W. A. Mozart. 5. „Der Berghirt auf dem Felde", van Schu bert. 6. „Tot de Zonne" van Jac. Zwaan. 7. „Super Flumina", van Ch. Gounod. 8. „Mei-symphonie" van Theo van der Bijl. 9. „Het onweer" van Philip Loots. 10. „Gloria in excelsis Deo!" bewerkt door Cath. van Rennes. 11. „Het Angelus" van Cath. van Rennes. 12. „Komm, hol der Lenz". 13. „Die Abend-glocke tont". 14. „Knurre, Schnurre, knurre". 15. „Ein „Madchen, dass auf Ehre hielt". De nos. 12, 13, 14 en 15 zijn uit „Die Jahreszei- ten" van Jos. Haydn. Aan dit concert, dat op 24 Januari in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ocsterwijkstraat wordt gegeven, verleenen mevrouw Willy DijkstraSipkes, sopraan, uit Haarlem en de heer H. Oosterwaal, klarinet alhier, medewerking. Vegetarisme en zijn motieven. Gezondheid zonder vleeschgebruik. De plaatselijke afdeeling van den Neder- landschen Vegetariërsbond heeft gisteravond in het Witte Kruisgebouw aan de Baan- straat een propaganda-avond gehouden, waar voor de belangstelling zeer veel te wenschen overliet. Mevrouw Steijn verwelkomde de weinige aanwezigen en sprak haar teleurstelling uit over de geringe opkomst. Hierna heeft dr. C. Kool uit Naarden een lezing gehouden over „Het Vegetarisme en zijn motieven". Spr. vestigde er in de eerste plaats de aan dacht op, dat bij vegetariërs sterk het mo tief op den voorgrond treedt om het dier te sparen. Naast deze ethische motieven speelt ook de gezondheid een groote rol, die bij een vegetarisch leven meestal uitstekend is. Als men tot het vegetarisme overgaat wordt de smaak veel verfijnd en stelt zich in een heel andere richting, zoodat men het gemis van vleesch en visch niet meer gaat voelen. Veel vleeschgebruik is volgens spr. schadelijk voor de gezondheid, omdat vleesch ziekten veroor zaakt en bevordert. Bij zieken en herstellen den verbieden de medici meestal vleesch te nuttigen en in vele tijdvakken van het leven is het zeer ongewenscht om vleesch te ge bruiken. Zonder vleeschgebruik kan men een zeer goede gezondheid genieten. Voor buitenstaanders rijst echter, aldus spr., vaak de vraag, wat moet dienen voor de ver vanging van vleesch en visch. Indien vleesch en visch weggelaten worden gaat men vanzelf reeds een grootere hoeveel heid andere producten nuttigen, die langza merhand de zucht naar een „lekker stukje vleesch" verdringen. Spr. was ervan over tuigd, dat dit voldoening zal schenken indien de overgang geleidelijk geschiedt. Vervolgens wees dr. Kool er op, dat vaak door tegenstanders wordt beweerd, dat een vegetarische leefwijze veel duurder is. Aan de hand van een voedingsschema van Dr. Hind- hede uit Denemarken en een schema van dr. Kool zelf bestreed spr. deze bewering ten stel ligste, mits natuurlijk de voedselvoorziening verstandig wordt geregeld. De vegetarische leefwijze is volgens sprekers persoonlijke ervaringen en statistieken veel goedkooper. Nadat dr. Kool hiervan een groot aantal voorbeelden had gegeven was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Het urgeiitieprogram voor den R.-K. Middenstand. Dinsdagavond hield de R.K. Middenstands- vereenighig „De Hanze" een propagandaver- gadering in het gebouw van de K.S.A. Na een kort openingswoord van den voorzit ter, den heer N. J. Out was het woord aan den heer Jan Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, die een rede hield over het urgentieprogram 1938 voor den R.K. Midden stand. Spr. gaf in zijn uitvoering betoog een over zicht over de actie, die het hoofdbestuur heeft ingesteld bij de regeering en de R.K Kamerfractie, teneinde belangrijke midden standsvraagstukken tot oplossing te brengen. NATIONALE CHRISTELIJKE GEHEEL ONTHOUDERS VEREENIG ING. De plaatselijke afdeeling van de N.C.G.O.V. zal Maandag 16 Januari een ledenvergadering houden in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. Bestuursverkiezing en bespreking van de jaarvergadering. IJmuiden 8 7 0 1 14 107 H. D. C. 8 5 1 2 11 87 Zaandam 8 3 14 7 77 Haarlem 8 1 2 5 4 67 Beverwijk 8 2 0 6 4 58 De B. D. C. won van Damclub „Haarlem' en IJmuiden 3 (kampioen) 6 6 0 0 12 80 D. K. Z. 2 6 3 0 3 6 59 H. O. C. 3 6 3 0 3 6 59 Beverwijk 2 6 3 0 3 6 48 E. M. S. 5 2 0 3 4 47 Zaandam 3 5 0 1 4 1 35 Damclub speelt degradatie wedstrijden. Laatste plaats op de ranglijst. De Beverwijksehe Damclub eindigde, zooals onze lezers weten, in de hoofdklassecompetitie van den Nederlandschen Dambond met Damclub „Haarlem" op de onderste plaats, beide met evenveel winstpunten. Daar het bordgemiddelde van de B. D. C. veel slechter was, dan dat van Haarlem, kwamen de Beverwijkers er voor in aanmerking om degradatiewedstrijden te spe len. Plet eenige lichtpunt vormden aan het einde van de competitie de twee afgebroken partijen uit den wedstrijd tegen Damclub „Zaandam" van de heeren D. Kikke en P. Staalduinen. De arbitrage-commissie heeft beide partijen remise gegeven, zoodat de Beverwijkers precies één winstpunt meer zouden hebben dan de Haar lemmers, als de Damclub „Haarlem" ook niet een hangpartij had gehad, die de commi ssie ook remise gaf. De Haarlemmers hadden juist ook dit ééne punt noodig om met een gelijk aantal punten te eindigen. Nu besliste dus het bordgemiddelde en kwam de Beverwijksehe Damclub na een één jarig verblijf in de hoofdklasse definitief op de laatste plaats terecht. Waarschijnlijk zullen onze plaatsgenooten de gradatie-wedstrijden moeten spelen tegen „Wor- mer", waarvan de B. D. C. het vorige jaar in de promotie-degradatiewedstrijden won. Deze riva len kunnen nu dus weer den strijd aanbinden. De eindstand luidde als volgt: gesp. gew.gel. verl. pnt. bordp. damclub „Zaandam". De stand van de 2de klasse luidt: Vreemde praktijken van een installateur. Aansluiting op de radio-centrale. Reeds geruimen tijd was het aan de Bever wijksehe Radio-Centrale bekend, dat op het net clandestiene aansluitingen tot stand waren ge bracht. Omdat dit bovendien nog op allesbe halve deskundige wijze geschiedde, traden sto ringen op die voor de talrijke bonafide luiste raars verre van aangenaam waren.Het euvel deed zich voor in woningen, die door abonnés waren verlaten. De leiding van de centrale wordt in zulke gevallen niet weggebroken, maar afgeslo ten en verzegeld. Zonder „blikken of blozen' wordt deze afsluiting verbroken, waarna de clandestiene aansluiting tot stand kwam met alle onprettige gevolgen daarvan. Een van die onprettige gevolgen is, dat de „zondaars" dank zij de vernuftige meet-instrumenten van Phi lips in een minimum van tijd kunnen worden opgespoord. Van de overtredingen is reeds aan gifte bij de politie gedaan. Tot waarschuwing van eventueele liefhebbers, die kosteloos van de programma's der centrale willen genieten, kan wellicht de mededeeling dienen, 'dat dit als dief stal wordt beschouwd en dat daarvoor door ver schillende rechtbanken reeds gevoelige straffen werden uitgedeeld. Ook gisteren werd weer zoo'n clandestiene luistervink door de meetinstrumenten aangewe zen. Op het gebied van de opsporing maakt de techniek zeer snelle vorderingen. De metingen wijzen het pand, waarin de overtreding plaats vindt bijna aan, zoo klein kan de kring door de peilingen reeds worden getrokken. De jongste opmeting had een merkwaardig resultaat. Het bleek namelijk, dat een radio-installateur, die voor een niet-aangeslotene een toestel zou re- pareeren toch gezorgd had, dat zijn cliënt van muziek kon genieten. Hij sloot de luidspreker zoolang maar aan op de centrale met verbreking van den loodkabel. Natuurlijk maakte de instal lateur fouten bij het maken van de verbinding, hevige storingen traden op, maar het meetinstru ment deed wat er van verwacht werd en de da der was geknipt. Ook van dit geval volgde aan gifte bij de politie. De „zuiveringsactie" wordt met kracht voortgezet tot voldoening van de 700 abonnés, die de Centrale thans reeds telt en die niets liever wenschen, dan ongestoord te ge nieten van het vele goede dat de Radio-cen trale met zooveel zorg doorgeeft. E. D. O.—De Kennemers. Voor de derde maal. Het elftal van de rpod-zwarten is voor den uitwedstrijd tegen ED.O., die thans voor de derde maal is vastgesteld, als volgt samen gesteld: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla en Van der Bos. Midden: Veenstra, Horeman en Van dei- Wal. Vóór: Schipper, Van Luin, Boom, Steeman en Brethouwer. Het reserve-elftal van de Kennemers komt in den thuiswedstrijd tegen De Spartaan Hl met de volgende opstelling uit: Doel: F. Brethouwer. Achter: J. Balder en B. Brethouwer. Midden: N. N„ Vessies en De Graaf. Vóór: Antonisse, Van der Colk, Tromp. Heideman en Seme ins, Zal het doorgaan? Beverwijk komt a.s. Zondag in den thuis wedstrijd tegen „Succes" uit Hippolitushoef als volgt binnen de lijnen: Doel: J. van Hutphen. Achter: Th. Kuyer en C. Vessies. Midden: J. Woortman, G. de Ruiter en A. de Ruiter. Voor: C. Koning, J. Steenvoorden, A. Marx, J. Maenhout en S. Teeling. „Sneeuwwitje" kan geen afscheid nemen. De enorme belangstelling die er bestaat voor de teekenfilm van Wart Disney „Sneeuw witje en de zeven Dwergen", heeft de directie van het Kennemer Theater ertoe genoopt op nieuw de film eenige dagen te prolongeeren. Hedenmiddag en -avond en Donderdag avond worden de laatste voorstellingen ge geven. De Vrouwenkrans vierde feest. De Christelijke Vrouwenkrans heeft gister avond in het Ned. Hervormd Vereenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat een feestelijke avond gehouden. Mevrouw Bakker—En gelmoer heeft de bijeenkomst geopend, waarna gelezen werd Psalm 23. Mevrouw Van der Wou heeft vervolgens een Nieuwjaarsgroet gedeclameerd, die bij de dames uitstekend in den smaak viel. Ook in het verdere gedeelte van den avond zijn de dames bezig gehouden met voordrach ten, declamaties, waaronder verscheidene goede waren. De tractaties ontbraken even min op dezen avond, zoodat het jaarlijksch terugkeerende feestje voor den dameskrans weer spoedig toth het verleden behoorde. De bijeenkomst, die zeer gezellig was, werd op de gebruikelijke wijze gesloten. CASTRICUM Concert van Zang en Vriendschap. Een origineele prijsvraag. Donderdagavond geeft „Zang en Vriend schap" in de tooneelzaal van den heer Beentjes te Castricum een uitvoering onder leiding van haar dirigent den heer J. Beider. Aan deze uitvoering zullen o.a. hun mede werking verleenen: het dames-, mannen- en kinderkoor van „Zang en Vriendschap", het mannenkoor .Excelsior" uit IJmuiden, de Racingzangers uit Heemstede, mej. Guus Max (alt) en mevr. Neumann begeleiding. O.a. zal de bekende Rhapsodie van Brahms ten gehoore worden gebracht. Na de pauze wordt door de leden van „Zang en Vriendschap" een bont nonstop-programma opgevoerd onder leiding van den heer Jaap Smit. Hierbij is een originele prijsvraag inge- lascht, waarbij 10 personen bekend door radio, film, enz. uitgebeeld zullen worden wier namen door het publiek geraden moeten worden. Het is dus gewenscht een potlood mede te nemen. Daarna zal nog een komische één-acter ge titeld: „Hermannetje is overspannen" ten beste worden gegeven, waarna tot slot de da mesleden 'ziullen opvoeren „Weerbare vrouwen". De avond zal met een bal onder leiding van Jaap Smit besloten worden. De jaarmarkt van C. S. V. De voetbalvereeniging C.S.V. houdt heden avond in het café van den heer W. Borst te Bak- kum een ledenvergadering. De bijeenkomst zal in hoofdzaak gewijd zijn aan de op 4, 5 en 6 Februari te houden jaarmarkt. Wat de tuinders kregen. Spruiten le soort 2838 ct. per K.G. Spruiten 2e soort 1825 ct. per KG.. Spruitkoolkoppen 510 ct. per K.G. Boerenkool 68 ct. per K.G. Breekpee'n 3'A4 ct. per K.G. Waschpeen 56 ct. per K.G. Prei 48 ct. per K.G. Schorseneeren 1013 ct. per K.G. Daarna ging met over tot het uitloten van 20 aandeelen in de rentelooze leening ten behoeve van het Bureau V. V. V. Het lot viel op de volgende nummers: 45 208 245 172 114 121 152 7 32 145 31 84 116 200 124 22 132 168 en 119. Het volgende jaar zullen nog 7 aandeelen worden uitgeloot. Na de rondvraag waar een druk gebruik van werd gemaakt sloot de voorzitter de ver gadering. Joodsclie kinderen te Wijk aan Zee. WIJK AAN ZEE Ledenvergadering V. V. V. Afgeloopen jaar was voor Wijk aan Zee ongunstig. Gisteravond hield de afd. Wijk aan Zee van de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer een ledenvergadering in café „Sonnevanck". De voorzitter, de heer Klein opende deze ver gadering met een welkomstwoord tot de aan wezigen en betreurde de geringe opkomst. Spreker memoreerde, dat 1938 door slecht weer en andere omstandigheden geen voor- deelig jaar voor de badplaats is geweest, doch troostte met de gedachte, dat allen hun best hebben gedaan. De secretaris, de heer de Goede las vervol gens het jaarverslag voor. Spreker legde in zijn verslag vooral den na druk op de gelegenheid, die door de N.V. v. Gel der Zonen was geschapen voor het bewandelen der door haar aangekochte terreinen en bracht bovengenoemde firma en haar directeur ir. J. Smit zijn hartelijken dank namens badgasten en V. V. V. 512 gezinnen hebben van deze wandelgele genheid geprofiteerd. Uit het verslag van den penningmeester den heer Bern. Schelvis bleek, dat het voordeelig saldo van 1 Nov. 1938 f 738,05 bedroeg. In een vrije stemming werden de drie be stuursleden de heer Bootsma, de Goede en v. d. Kolk met groote meerderheid herkozen. SCHIP Aigenib (Ned.) Angra (Fin) Alcinous (Ned.) x) Aegeon (Gr.) Antonis (Gr) Annarella (Ital) x) Amsterdam (Ital.) x) Amstelkerk (Ned.) Alkmaar (Ned.) Achilles (Ned.) Aino (Br.) x) Achilles (Ned.) Boskoop (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.') Ceres (Ned.) Chr. Bors Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Dion! (ItaL) Doris (Gr.) Essen (Du.) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Flintshire (Br.) Gambian (Br.) Ganymedes (Br.) Hamm (Du.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hoogland (Ned.) Hebe (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Imperial Valley (Br.) Trene (Ned.) Karin (Zw.) Karnak (Du.) Laertes (Ned-)......... Luneburg (Du.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Melampus (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (N.)x Mary Slessor (Br.) Merope (Ned.) Njegos (J.S1.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Oberon (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Perseus (Ned.) Patella (Br.) Koxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Rhea (Ned.) Salland (Ned) Strix (Noor) x) Serooskerk (Ned.) x) Stepan Khalturin (Rus) Stella (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) St. Philipsland (Ned.) Tawali (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Triton (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Van Rensselaer (Ned.) Vulcanus (Ned.) Voluntas (Ital.) vVe<uland (Ned.) VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT Zuid Afrika 10 Jan. te Bremen. Buenos Aires 13 Jan. 8 Jan. te Rotterdam. Batavia 14 Jan. 6 Jan. van Gibraltar. La Plata 17 Jan. 5 Jan. van St. Vincent. La Plata 2 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. Batoum heden 9 Jan. van Ouassant. Constantza. 11 Jan. 3 Jan. van Gibraltar. West-Afrika 5 Jan. van Port Bouet. Chili 6 Jan. te Valparaiso. Stamboul 6 Jan. vertrokken. Port Arthur 24 Jan. 6 Jan. vertrokken. Stamboul 8 Jan. te Piraeus. Chili 2 Jan van Curacao. Zuid Afrika 10 Jan. te Bremen. Chili 6 Jan. te Tocopilla. Zuid Afrika 9 Jan. te Durban. Palermo 9 Jan. vertrokken. Chili 4 Jan. van Arica. La Plata 22 Jan. 20 Dec. van B. Aires. Batavia 14 Febr. vertrekt 18 Januari. Hamburg (v. IJm.) 15 Jan. vertrekt 14 Januari. Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. vertrekt 14 Januari. Hamburg, 15 Jan. vertrekt 14 Januari. Poti (v. IJm.) 13 Jan. 7 Jan. van Gibraltar. La Plata 22 Jan. 29 Dec. van Buenos Aires. Batavia 7 Febr. 7 Jan. van Colombo. Bordeaux 12 Jan. 9 Jan. van La Pallice. Santos 30 Jan. 9 Jan vertrokken. Batavia 9 Jan. vertrokken. Japan 8 Jan. van Saigon. West Afrika 15 Febr. 29 Dec. van Abonema. Midd. Zee 15 Jan. 10 Jan. van Gibraltar. Ned. Indië 16 Jan. 2 Jan. van Port Said. Zw. Zee 15 Jan. 3 Jan. van Candia. Ned. Indië 26 Jan. 29 Dec. te Soerabaya. Newcastle 14 Jan. vertrekt 13 Januari. Lissabon 11 Jan. 6 Jan. vertrokken. Hamburg 12 Jan. 11 Jan. vertrokken. Durban (v. IJm.) heden 29 Dec. van Dakar Palermo 14 Jan. 9 Jan van Lissabon. H ernösand 11 Jan. 5 Jan. van Norresundet Ned. Indië 26 Febr. 7 Jan van Bintang. Ned Indië 22 Jan. 5 Jan. van Port Said. Ned. Indië 6 Febr. 4 Jan. van Singapore. Japan Zuid Afrika 8 Jan van Pt. Said. 7 Jan van Gibraltar. Hamburg Batavia 19 Jan. vertrekt 14 Januari. 29 Jan. 4 Jan. van Colombo. W. Afrika (via R'dam) 9 Jan. te Antwerpen. Danzig 16 Jan. vertrekt 13 Januari. La Plata 6 Febr. 5 Jan. van Buenos Aires. Alexandrië 23 Jan. 2 Jan. te Jaffa. Kopenhagen Hamburg 9 Jan. 13 Jan. 4 Jan. vertrokken, vertrekt 12 Januari. Batavia 30 Dec. van Sabang. Mexico 17 Jan. 2 Jan. van Trinidad. La Plata 20 Jan. 6 Jan. van St. Vincent. Batavia 7 Jan. van Gibraltar. Batavia 24 Jan. 28 Dec. van Belawan. Pto Barrios 30 Jan. 9 Jan. van Pto Colombia. Midd. Zee 30 Jan. 9 Jan. van Anfilshia. Batavia 11 Febr. 7 Jan. vertrokken. Batavia 8 Maart vertrekt 28 Januari. Stettin 17 Jan. vertrekt 14 Januari. Galveston 6 Jan. vertrokken. Port Redon 29 Dec. van Singapore Z. Afrika 8 Jan. van Mombassa. Midd. Zee 11 Jan. 9 Jan. van Ouessant. Buenos Aires 3 Febr. 6 Jan. vertrokken. Corpus Christi 10 Jan. 22 Dec. vertrokken. ■Japan 9 Jan. te Hongkong. Archangel heden 29 Dec. vertrokken. Constantza 30 Jan. 8 Jan. van Kymassi. West Indië 17 Jan. 4 Jan. van Barbados. Gdynia 13 Jan. 10 Jan. vertrokken. Batavia 7 Jan. te Odessa. La Plata 28 Jan. 29 Dec. van Montevideo. La Plata 30 Jan. 6 Jan. van Kaap Frio. La Plata 31 Jan. 10 Jan. van Fern. Noronha. Midd. Zee 18 Jan. 7 Jan. van Calamata. La Plata 4 Febr. 31 Dec. v. San Nicolas. West-Indië 14 Jan. 7 Jan. van Madeira. Midd. Zee 15 Jan. 9 Jan. van Gibraltar. Bona (n. IJm.) 6 Jan. vertrokken. Buenos Aires 20 Jan. 30 Dec. van Rio Janeiro. Er worden er nog meer verwacht. Gisteren zijn 32 Joodsche viucntelinge*)es t« Wijk aan Zee gearriveerd en liefderijk in het Emma-kinderhuis opgenomen. De directrice deelde ons mede, dat heden en morgen nog ongeveer 50 kinderen worden ver wacht. HEEMSKERK Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton R. K. VROUWENBOND Dinsdagavond hield de afdeeling Heemskerk van den R. K. Vrouwenbond haar jaarlijksche feestavond in het R. K. Vereenigingsgebouw. Bij de opening heette de presidente, mevr. A. v. Lieshout allen welkom speciaal de besturen van Beverwijk en Velsen-Noord welke op de zen feestavond waren uitgenood igd. Hierna deelde de presidente mede, dat de klee- dingstukken die achter in de zaal tentoonge steld waren zullen worden verloot. De goederen, die bij het tooneel waren opgesteld zouden voor een kleinen prijs worden verkocht. Zij, die hier voor in aanmerking wenschen te komen moeten vóór Vrijdgavond een briefje inleveren met op gave van de leeftijd der kinderen. Alle kleeren waren vervaardigd door de da mes van den naaikrans; aan deze dames werd door de presidente, nog een woord van dank gebracht. Hierna volgde het amusante gedeelte ver zorgd door de tooneelvereeniging „Ons Ge noegen". S. D. O. 1—D. C. H. 2 Maandagavond speelde het 2e tiental van D. C. H. een competitie-wedstrijd tegen het leiden de „S. D. O." te Haarlem. De uitslag viel voor D. C. H. niet mee en luidde als volgt: S. D. O. 1: D. C. H. 2: M. HomburgJc. Beentjes W. HubertsJ. Stengs F. v. de BurgtA. v. Roon K. BlomJ. Tuin J. NijhuisA. Nijman A. v. d. SoestJs. Bakkum Chr. v. LeeuwenC. v. d. Kolk A. v. d. MaatW. Meyer - N. v. BakelP. Lensen W. v. d. MeyP. Bakkum 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 0—2 2—0 17—3 2 uur 12 uur 12.30 uur 12 uur 2 uur R. K. ONDERSTEUNINGSFONDS. Op Dinsdag 17 Januari a.s. houdt het R.K. Ondersteuningsfonds „St. Laurentius" zijn jaar vergadering in het K. S. A.-gebouw. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing en verslagen secretaris-penningmeester. R. K. V. V. „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: A. D. O.—V. V. Z. (missie-wedstrijd) Zeevogels 3A. D. O. 3 S. V. A. b—A. D. O. b D. E. M. c—A. D. O. c Berdos cA. D. O. d SANTPOORT DAMMEN. STABIEL WINT MET 14—6 VAN ZAANDAM 2. Stabiel heeft haar laatsten competitie-wed strijd tegen Zaandam 2 met 146 gewonnen, maar zag zich toch den kampioenstitel ontgaan, doordat de damclub „Wormer" drie bordpunten meer heeft veroverd. Heeft Stabiel dus geen kans gezien, den kam pioenstitel te veroveren, haar prestatie om in het eerste jaar van haar uitkomen in de eerste klasse van den N. D. B. met een gelijk aantal winst punten te eindigen als de kampioen, mag toch een goede genoemd worden. De eindstand luidt: gesp. gew. gel. verl. p. bordp. Wormer 7 4 2 1 10 80 Stabiel 7 5 0 2 10 77 De ontmoeting tegen Zaandam had den vol genden uitslag: Stabiel I: Zaandam II: H. W. ZittianJ. H. Botterweg 11 F. W. Schmidt J. Bruin 20 E. ZuiderduinS. Bosman 02 A. BuijckA. Huisman 20 J. M. JanssenA. S. de Het 02 G. VisserP. de Groot 20 C. OudendijkJ. Hansen 20 W. DinkgreveJ. Lemstra 11 J. BakhuysE. Exalto 20 P. KlaassnB. J. Bot 20 146 Voor de 3de klasse van den N. D. B. won Sta biel 2 van Sabiel 3 met200. VISSCHERU EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Visschershaven Nederl. m.s. Karanan Esbjerg visch VOETBAL. Overschrijvingen. De „Sportkr." bevat weer een lange lijst van namen van spelers, die overschrijving naar een andere club hebben aangevraagd. Wat Haarlem en omstreken betreft vinden we de volgende namen: D. Abbink van Schoten naar Ripperda. Joh. A. Konijnenberg van D.I.O. naar Rip perda. S. J. Abspoel van Kinheim naar Bloemen- daal. J. de Jonge van Brederode naar Bloemen- daal. L. Troost van Nieuw Vennep naar Hillinen J. Hart van D.C.O. naar T.H.B. J. Windthorst van Bloemendaal naar TJI.B. D. van Voorthuijsen van V.S.V. naar TI.W. W. Michel van Kinheim naar V.VJ3. J. de Greef van V.V.B. naar Kinheim. J. Klooster van Schoten naar E.D.O. J. D. J. van der Sluis van Kenau naar Ripperda. P. Eerhart van D.S.K. naar Ripperda. J. Malefijt van R.C.H. naar Schoten. W. Soet van Hillinen naar Hillegom. J. Koper van Zeemeeuwen naar Zandvoort. H. van Riemsdijk van Schoten naar E.D.O. A. Rohner van Halfweg naar T.I.W. E. C. Smit van D.I.O. naar Ripperda. J. Denekamp van R.CJI. naar Haarlem. C. Hellingman van R.C.H. naar Haarlem. J. W. Koster van Spaarnevogels naar Rip perda. J. Kruyff van Schoten naar Ripperda. N. D. Vermeer van E.D.O. naar Ripperda. Verder nog de volgende bekende spelers* D. B. Drek van R.F.C. naar Sparta. P. Kantebeen van Feiienoord naar U.V.3,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5