Tweeërlei meening omtrent den omvang van de pufvisscherij. De Vem wil haring of kuit. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Een persconferentie, die niet heelemaal tot haar recht kwam. De persconferentie, die Woensdag middag door de Nederl. Vereeniging van Belanghebbenden bij de Schar- en Scholvisscherij in Krasnapolsky te Am sterdam was belegd, in welke bijeen komst de Rijksvisscherijdeskundige dr. J. J. Tesch en de heer W. J. Janssens, inspecteur der Visscherijen als voor standers van een pufaanvoerverbod hun standpunt zouden uiteen zetten, is niet tot haar recht gekomen. De voorzitter Ir. B. H. Blankenberg deelde nl. mede, dat genoemde heeren te kennen hadden gegeven, in verband met het stadium, waarin het wetsontwerp ter ratificatie van de bekende Londensche conventie thans verkeert, besloten hadden, niet aan de discussies deel te nemen. Beiden waren echter aanwezig. De voorzitter betreurde dit standpunt, doch kon het billijken. Hij heeft daarna nog nader de redenen uiteengezet, waarom zijn vereeni ging tegenstandster van een pufaanvoerverbod is. Ook de tegenstanders van een pufaanvoer verbod hebben belang bij een goeden visch - stand en de vereeniging heeft veel onderzoe kingswerk verricht om gegevens omtrent den omvang van den aanvoer van pufvisch te ver krijgen. Dr. Tesch had als zijn meening te ken nen gegeven, dat de pufaanvoer van jaar tot jaar toeneemt, hetgeen spreker bestreed. Vol gens hem was de aanvoer van 1937 slechts 57 pet. van dien van 1932 en wel in de eerste plaats, doordat het aantal vaartuigen, dat aan de vis- scherij op de Noordzee deelneemt sterk gedaald is. Zoo maakten de IJmuidensche trawlers 1931 3392 reizen en in 1937 slechts 1993 reizen. In 1934 ontstond een sterke daling tengevolge van klimatologische invloeden gedurende dat jaar en de sterke daling in 1937 was ten deele aan klimatologische invloeden, ten deele aan het instellen van de grootere maaswijdte der trawlnetten toe te schrijven Volgens dr. Tesch bedroeg in 1932 de aanvoer van puf in Neder- landsche havens 45 millioen K.G., volgens spre kers waarneming was dit 16 millioen K.G Hier onder bevonden zich volgens dr. Tesch 345 mil lioen stuks schol, volgens spreker 119 millioen stuks. Met de stoomtrawlers Proef I en Proef II heeft sprekers maatschappij (een vischmeelfa- briek in ÏJmuiden) die gedurende eenige jaren dè normale trawlvisscherij hebben uitgeoefend, gegevens verzameld omtrent de vangst van puf. De schippers hadden opdracht, alle puf te be waren en er werd geregeld aanteekening ge houden van He verhouding der hoeveelheden gevangen marktwaardige en ondermaatsche visch. Spoedig bleek echter, dat om verschil lende redenen niet alle gevangen puf kon wor den meegenomen. Tri verband met de verzamelde gegevens kon worden vastgesteld, dat in het jaar 1930 bij de Proef I de verhouding tusschen de hoeveelheid gevangen puf en de marktwaardige visch was als 2.84 tot 1 en bij de Proef II als 3.2 tot 1. Spreker wees voorts op de ernstige gevolgen voor een groot aantal bedrijven, wanneer het wetsontwerp mocht worden aangenomen. In den loop van den tijd zullen 2000 menschen werkloos worden en millioenen bedrijfskapitaal zullen verloren gaan. Dit laatste werd nog onderstreept door den heer Dooyeweerd van Ermelo, die er op wees, dat in Ermelo en Harderwijk 300.000 eenden ge- Comité Schoolvoeding. Van den penningmeester van het Comité Schoolvoeding, den heer P. J. de Korte (giro nummer 266874) ontvingen wij de volgende ver antwoording over de maanden November en De cember 1938. Aan giften werd ontvangen: Mevrouw van R. 1.— B. D. T. V. F. L. Dames De P. Nèd. Ver v. Huisvr. Mej. N.N. Den heer H. S. G. D. S. F. B. J. B. D. B. A. W. K. S. v. d. W. G. A. K. H. L. v. D. A. F. J. G. A. F. J. G. P. F. C. R. 4. 5. 0.50 1.— 5.— 1.50 f f f f f f f f f f 15.— f 10.— f 5.— f 7.50 f 10.— f 6.— f 25.— f 2.50 f 10.— f 3.— f 2.50 f 2.50 f 10.— Mevrouw de G. f 13.20 L. f 20.— S. f 5.55 R. f 2.15 Den heer T. f141.75 de V. f 18.— B. f 3.25 Mejuffrouw V. f 31.10 B. f 13.55 G. f 11.85 v. f 9.95 v. R. f 10.— K. f 3.— T. f 10.— v. H. en W. f 10.— N. f 11.— Het comité zegt alle geefsters en gevers harte lijk dank. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Vrij dagavond 13 Januari a.s. een concert in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem. De dirigent is Kees Hartvelt, de solist Nap de Klijn (viool). Het programma bevat: Franz Schubert's Sym phonic nr. 5 in Bes-groot; Wolfgang Amadeus Mozart's vioolconcert in G-groot, Gymnopédies pour piano (voor orkest bewerkt door Claude Debussy) van Erik Satie, twee nocturnes van Claude Debussy, Camille Saint-Saëns' Havanaise Opus 83 en drie deelen uit „La damnation de Faust" van Hector Berlioz, houden worden. Voederen met gedroogde gar nalen, zooals van reegeringszijde werd aangera den gaat niet, in de eerste plaats omdat dit veel te duur zou worden en in de tweede plaats om dat er lang niet altijd gedroogde garnalen ver krijgbaar zijn. Ook werd nog het voor de garnalenvisschers reeds ingevoerde pufaanvoerverbod besproken. Dit verbod, aldus Ir. Blankenberg, is totaal nut teloos en de garnalenvisschers lijden er veel schade door. Deze visschers vangen de puf niet opzettelijk, maar tegelijk met de garnalen en zij moeten nu alle gevangen puf overboord wer penalles dood natuurlijk. Een door de Ne- derlandsche Visscherij Centrale ingestelde con trole op de pufvisscherij der garnalenvisschers werd onvoldoende genoemd. De Vem gaat de bijvangst controleeren. Ter vergadering was mede aanwezig (als gast) Ir. F. Thiel, directeur van de N.V. De Vem, de grootste reederij van ÏJmuiden. Deze deelde mede, dat zijn maatschappij besloten had, op eenige groote schepen een nauwkeurig onder zoek te zullen instellen naar den om vang van de „bijvangst". Dit onderzoek zal echter geruim en tijd in beslag ne men. Na afloop van de conferentie werd een be zoek gebracht aan het bedrijf van den eenden houder te Landsmeer en daarna aan de visch- meelfabriek van de N.V. Kennemer Chemische Industrie te ÏJmuiden. Derde klas competitie dammen. Hmuiden IV wint van Stabiel II. Ter elfder ure is nog een competitie met dub bele ronden ingelascht voor „Denk en Zet", Wijk aan Zee, ÏJmuiden IV, Stabiel II en III. Voor deze competitie had de eerste ontmoeting plaats in Hotel Kennemerhof tusschen ÏJmuiden IV en Stabiel II. Het is een sprekende overwin ning geworden voor ÏJmuiden IV al moet wor den erkend, dat Stabiel II met 4 invallers uit kwam. De gedetailleerde uitslag is als volgt: ÏJmuiden IV: Stabiel II: A. SchagenJ. Nanna P. Kok—N. N. J. de VlugtH. Jansen A. van MerweP. de Kort J. BalIJ. Zuiderduin J. Visser Sr.P. Kreule P. BeetsJ. Kok K. Ligthart—M.-Schipper B. v. Leeuwen—L. Schuyt D. WaalJ. Jonker 1—1 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 2—0 -1—1: 2—0 2—a Totaal 17—3 Politie tegen soldaten. Hedenmiddag 2 "uur speelt het elftal van de Politie Sport Vereeniging een voetbalwedstrijd op het Stormvogelsterrein tegen een elftal, ge vormd uit de manschappen der fortbezetting. DAMMEN. Zaterdagmiddag zal in Hc.tel Parkzicht te Amsterdam het jaarlijksch t-ournooi om het damkampioenschap van Nederland aanvan gen. ÏJmuiden zal ditmaal slechts door Dukel vertegenwoordigd zijn. De eerste ronde moet Dukel Zaterdag spelen tegen J. H. Vos, de 2e ronde Zondag- tegen Keiler. De start is dit keer voor den D.C.IJ.'er wel bijzonder zwaar doch het is hem toever trouwd. Kans op de tweede plaats heeft hij altijd. AANGEKOMEN. 10 Januari: Theseus s.s. Stettin Boekelo s.s. Londen Ousel s.s. Liverpool Barneveld s.s. Hamburg Holland sl.b. Noordzee 11 Januari: Kieldiep m.s. Londen Angra s.s. Rosario Stepan Khalturin s.s. Archangel Imperial Valley s.s. Durban Bjorkö s.s. Rotterdam Ajax s.s. Gothenburg Olga m.s. Londen Sarkani s.s. Gdynia Annarella m.s. Constantza Amstelstroom m.s. Londen Rhea m.s. Midd. Zee Malkah m.s. Kotka VERTROKKEN. 10 Januari: Helene m.s. Londen Letchworth s.s. Hartlepool Lincoln Ellsworth m.s. Aruba Margareta s.s. New Castle Merel s.s. Londen Bowling s.s. Leith Nigerian s.s. Hamburg Reggestroom s.s. Hamburg Mirandella m.s. Rotterdam Quickstep s.s. New Castle Vliestroom s.s. Huil 11 Januari: Falken s.s. Bremen Alma Ata s.s. Moermansk Java m.s. Boston Arete s.s. Rotterdam Holland sl.b. Terschelling Zaanland s.s. Hamburg IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Boekelo is in ballast van Londen in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf aangekomen om een lading ijzer in te nemen. Naar station terug. De sleepboot Holland, welke hier den gehava- reerden motorlogger KW 18 binnenbracht, is weer naar haar station op Terschelling terug gekeerd. Afrikaansch erts. i Met het Engelsche stoomschip Imperial Valley werd van uit Durban een lading Afrikaansch erts bij het Hoogovenbedrijf aangevoerd. Clubavond van Hoogoven-Staten. De eerste clubavond van Hoogoven-Staten (Statensoos) mocht zich in de belangstelling van velen verheugen. Met groote animo en onder ge zellige conversatie werden diverse spelen be oefend. Mede door den prettigen geest, die er den geheelen avond heerschte, kon het niet an ders of het gestelde doel van deze avonden: het bevorderen van een nauwer contact tusschen de leden onderling, moest volkomen bereikt worden. Wie mist zijn hond? Aan het politiebureau aan den Engelmundus- weg zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een hond, die daar opgevangen is. Het is een Belgi sche herder, kortharig, geel van kleur, reu en hoog 50 c.M. Loop der bevolking. In den loop van de maand December 1938 ves tigden zich hier 162 personen (80 m. en 82 vr.); er werden geboren 80 personen (41 m. en 39 vr.) zoodat de vermeerdering bedroeg 242 (121 m. en 121 vr.) Er vertrokken uit de gemeente 200 personen (94 m. en 106 vr.); er overleden er 27 (9 m. en 18 vr.). De vermindering bedroeg dus zoodoende 227 personen. De totale vermeerdering over de maand De cember was dus 15. Op 1 Januari 1938 was de totale bevolking 46.604; de totale vermeerdering over 1938 be droeg 864, zoodat er op 1 Januari j.l. 47.468 per sonen in de gemeente Velsen gevestigd waren. HINDERWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P. Eriks te ÏJmuiden om vergun ning tot het uitbreiden van zijn smederij en con structie werkplaats, door het bijplaatsen van een schaafmachine, aangedreven door een electro motor van 5 P.K. in het perceel kadastraal be kend gemeente Velsen, afdeeling ÏJmuiden, Sec tie M. No. 872, plaatselijk bekend Stationsweg, no. 209 te ÏJmuiden. Op Woensdag, den 26 Januari 1939, des voor middags te elf uur, zal ten gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren heb ben, kunnen gedurende drie dagen voor het bo venvermelde tijdstip op de Secretarie der ge meente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. SANTPOORT PERSONALIA. De heer I. Lindeblad, eerste haltechef al hier, is door den Centr. Bond van Spoor- Tram, A.T.O.- en Van Gend en Loos-perso neel als candidaat-lid voor het scheidsgerecht der Ned. Spoorwegen gekozen. BEKENDE ZAAK BESTAAT 50 JAAR. De ook ver buiten de grenzen van onze plaats bekend zaak van de firma Tabernal en Zoon bestaat deze maand 50 jaar. In Januari 1889 begon de vader van den huldigen firmant den zaadhandel, die later in tuinderskringen zoo bekend zou worden. In Mei van datzelfde jaar kwam de winkel aan den Hagelingerweg toen meer bekend als Puinweg klaar, waar de zaak ook heden nog is gevestigd. In verband hiermede ligt het in de bedoe ling van de firma het jubileum in laatstge noemde maand te herdenken. STRIJDERS VOOR HET LEVEN. In het Vereenigingsgebouw der Nederl. Herv. Gemeente werd gisteravond de bekende Pasteur-film „Strijders voor het leven" ver toond. Bij de talrijke bezoekers viel de film zeer in den smaak. VOETBAL IN ENGELAND. Woensdag werden nog enkele wedstrijden voor den cup gespeeld. De uitslagen luiden: Derde ronde: Huddersfield TownNottingham Forest 00 LeedsBournemouth 30 York CityMillwall 05 ChesterfieldSouthend 11 Overgespeelde wedstrijden derde rondf Bolton WanderersMiddlesbrough, na verl. 0 Ipswich-Aston Villa 1 Manchester UnitedWestbromwich 15 Stoke CityLeicester City 12 SCHIP VAN Algenib (Ned.) Alcinous (Ned.) x) Aegeon (Gr.) Antonis (Gr) Amstelkerk (Ned.) Alkmaar (Ned.) Aino (Br.) x) Achilles (Ned.) Boskoop (Ned.). Bloemfontein (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Chr. Bors Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Dioni (Ital.) Doris (Gr.) Essen (Du.) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Flintshire (Br.) Gambian (Br.) Ganymedes (Br.) Guinean (Br.) Hamm (Du.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hoogland (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Irene (Ned.) Karin (Zw.) Karnak (Du.) Laertes (Ned-)......».. Luneburg (Du.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Melampus (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (N.)x Mary Slessor (Br.) Merope (Ned.) Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Oberon (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Poelau Roebiab (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Perseus (Ned.) Patella (Br.) Roxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Salland (Ned) Strix (Noor) x) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) St. Philipsland (Ned.) Tawali (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) .N. Goulandrirs (Gr.) Van Rensselaer (Ned.) Vulcanus (Ned.) Voluntas (Ital.) land (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zuid Afrika Batavia La Plata La Plata West-Afrika Chili Port Arthur Stamboul Chili Zuid Afrika Chili Zuid Afrika Palermo Chili La Plata Batavia Hamburg (v. IJm.) Pto Barrios (v. IJm.) Hamburg Poti (v. IJm.) La Plata Batavia Bordeaux Santos Batavia Japan West Afrika Midd. Zee West Afrika Ned. Indiê Zw Zee Ned. Indiê Newcastle Hamburg Palermo Hernösand Ned. Indië Ned. Indïë Ned. Indië Japan Zuid Afrika Hamburg Batavia W. Afrika (via R'dam) Danzig La Plata Zuid Afrika Alexandrië Hamburg Batavia Mexico La Plata Batavia Batavia Pto Barrios Midd. Zee Batavia Batavia Stettin Galveston Port Redon L Afrika Hamburg Buenos Aires Corpus Christ! .Japan Constantza West Indië Gdynia Batavia La Plata La Plata La Plata Midd Zee Zwarte Zee Batavia La Plata West-Indië Midd, Zee Bona (n. IJm.) Buenos Aires Hamburg Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 13 Jan. 17 Jan. 2 Febr. 24 Jan. 27 Jan. 27 Jan. 22 Jan. 14 Febr. 15 Jan. 4 Febr. 15 Jan. 13 Jan. 22 Jan. 7 Febr. 12 Jan. 30 Jan. 15 Febr. 15 Febr. 15 Jan. 16 Jan. 15 Jan. 26 Jan. 14 Jan. 12 Jan. 14 Jan. 11 Jan. 26 Febr. 22 Jan. 6 Febr. 19 Jan. 29 Jan. 16 Jan. 6 Febr. 23 Jan. 13 Jan. 17 Jan. 20 Jan. 24 Jan. 30 Jan. 30 Jan. 11 Febr. 8 Maart 17 Jan. 24 Jan. 3 Febr. 10 Jan. 30 Jan. 17 Jan. 13 Jan. 28 Jan. 30 Jan. 31 Jan. 18 Jan. 4 Febr. 14 Jan. 15 Jan. 20 Jan. 22 Jan. 10 Jan. te Bremen. 11 Jan. te Londen. 5 Jan. van St. Vincent. 29 Dec. van San Nicolaas. 10 Jan. van Dakar. 9 Jan. van Talcahuano. 6 Jan. vertrokken. 8 Jan. te Piraeus. 2 Jan van Curagao. 10 Jan. te Bremen. 6 Jan. te Tocopilla, 10 Jan. van Durban. 9 Jan. vertrokken. 4 Jan. van Arica. 9 Jan. van Dakar. vertrekt 18 Januari, vertrekt 14 Januari, vertrekt 14 Januari, vertrekt 14 Januari. 7 Jan. van Gibraltar. 29 Dee. van Buenos Aires. 7 Jan. van Colombo. 9 Jan, van La Pallice. 9 Jan vertrokken. 9 Jan. vertrokken. 8 Jan. van Saigon. 29 Dec. van Abonema. 10 Jan. van Gibraltar. 7 Jan. te Pt. Bouet. 9 Jan. van Oran. 3 Jan. van Candia. 7 Jan. van Macassar, vertrekt 13 Januari. 11 Jan. vertrokken. 10 Jan. van Finisterre. 5 Jan. van Norresundet. 7 Jan van Bintang. 5 Jan. van Port Said. 4 Jan. van Singapore. 8 Jan van Pt. Said. 10 Jan. van Ouessant. vertrekt 14 Januari. 4 Jan. van Colombo. 10 Jan. te Rotterdam, vertrekt 13 Januari. 5 Jan. van Buenos Aires. 11 Jan. te Beira. 2 Jan. te Jaffa. vertrekt 12 Januari. 30 Dec. van Sabang. 2 Jan. van Trinidad. 6 Jan. van St. Vincent. 11 Jan. te Havre. 28 Dec. van Belawan. 12 Jan. van Pto Cabello. 9 Jan. van Anfilshia. 7 Jan. vertrokken, vertrekt 28 Januari, vertrekt 14 Januari. 6 Jan. vertrokken. 29 Dec. van Singapore 8 Jan. van Mombassa. vertrekt 13 Januari. 6 Jan. vertrokken. 22 Dec. vertrokken. 10 Jam van Hongkong. 8 Jan. van Kymassi. 4 Jan. van Barbados. 10 Jan. vertrokken. 7 Jan. te Odessa. 29 Dec. van Montevideo. 6 Jan. van Kaap Frio. 10 Jan. van Fern. Noronha, 7 Jan. van Calamata. 11 Jan. te Bourgas. 11 Jan vertrokken. 31 Dec. v. San Nicolas. 11 Jan. van Plymouth. 9 Jan. van Gibraltar. 6 Jan. vertrokken. 30 Dec. van Rio Janeiro, vertrekt 21 Januari. D. W. R. 2 5 5 0 0 10 24— 4 H. V. G. B. 2 7 5 1 1 11 26—11 Haarlem 2 5 2 0 3 4 17—18 H. P. C. 3 3 0 1 2 1 3— 7 De Ham 5 1 1 3 3 8—21 D. A. W. 5 0 1 4 1 6—23 WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. Wat wij in ons vorig overzicht reeds voor spelden, n.l. dat Nereus sterker zou zijn dan dan V. Z. V., is in de Overdekte te Velsen duide lijk gebleken. Met 63 bleven de Zaandijkers V. Z. V. de baas. V. Z. V. had haar ouden doel man Van der Broek weer in het doel. De lange gedwongen rustperiode van den anders zoo moeilijk te passeeren V. Z. V.-keeper was heel goed merkbaar. Daarentegen was doelmen Stam buitengewoon in vorm. Spoedig na het begin konden Hofland en Koeman reeds een 20 voorsprong aan hun ploeg bezorgen, .later werd het 30 Swier maakte er 31 van. Na de rust probeerde V. Z. V. met vier man naar voren te gaan, met het resultaat, dat de Nereus-voorhoede vrij kwam te liggen en doelman Van der Broek nog drie maal gepasseerd werd. Schoone en Swier scoor den nog tegen. De stand is nu: Nereus 1 V. Z. V. 1 Haarlem 1 H. V. G. B. H. P. C. 2 gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t 17—10 28—20 26—18 16—22 7—24 Ook de andere partijen verliepen geheel vol gens verwachting. K. Z. speelde met zeven spe lers tegen het ontvangende V. Z. V. 3, dat met slechts zes man te water ging. In dezen wedstrijd gebeurde het, dat scheidsrechter Glatz drie spe lers het water uit moest sturen. Voor de overige drie spelers pleit het, dat zij nog enkele oogen- blikken stand wisten te houden. Ten slotte werden de punten gedeeld (22). Beter dan het eerste en het derde zevental bracht V. Z. V. 2 het er af. Zes maal kon zij den Zaandijkschen doelman Exalto passeeren, doelman Wevers moest slechts eenmaal vis- schen. D. W. R. 2 bleef ongeslagen, door de Ham met een 62 nederlaag naar huis te sturen. Van een goed gehalte was de wedstrijd tus schen de reserveploegen van H. V. G. B. en Haarlem. Na de groote nederlaag van het eerste zevental tegen Haarlem 1, hebben de reserves het met een 52 overwinning weer een beetje goed gemaakt. De H. V. G. B. achterhoede was beter voor haar taak berekend, dan de Haar lemsche, die aan de H. V. G. B.-voorhoede te veel vrijheid liet. Ten Cate en Ketelaar maak ten beiden een keurig doelpunt van de helft van het veld. Van Walsum en Vunderink scoorden de twee Haarlem doelpunten. Door deze 52 overwinning van H. V. G. B. 2 is de ranglijst thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. A.s. Zondag zal de nieuwe ploeg van H. P. C. tegen Zian te water gaan. Naar aanleiding van het spel van H. P. C., dat wij Maandagavond tegen D. W. R. 1 zagen, kunnen wij zeggen, dat het er op vooruitgegaan is. Laat dit een be lofte voor de toekomst zijn. H. V. G. B. zal op dezen avond kunnen toonen wat het met een volledige ploeg tegen Haarlem kan klaarspelen. Een 91 nederlaag behoeven de Rood-witten toch zeiier tegen de Haarlem mers niet te lijden. Het programma van Zondag is: Haarlem 2De Ham 7.30 uil? H. P. C. 4Veis erend H. P. C. 3—D.-W. R. 2 Haarlem 1—H. V. G. B. 1 H. P. C. 1—Zian 1 AUTOSPORT. De Sterrit naar Monte Carlo. SNEEUW TUSSCHEN DIGNE EN MONTE CARLO. Uit Monte Carlo wordt gemeld: Door de équipe Mutsaerts-Kouwenberg-Lamberts Hurrelbrinck, die met Ford te Palermo start voor den sterrit naar Monte Carlo, is de route naar het vertrek punt via Monte Carlo gekozen. De bedoeling was, nog eens het laatste gedeelte van Greno ble naar Monte Carlo, de étappe, waarop een gemiddelde uursnelheid van minstens 50 K.M. moet worden bereikt, te rijden. Naar men weet bestaat de étappe GrenobleMonte Carlo uit vijf deelen. Na ieder gedeelte wordt gecontro leerd of het vereischte gemiddelde inderdaad is bereikt. Het eerste deel loopt van Grenoble naar Saint Julien over 82 K.M. De équipe Mutsaerts be merkte, dat het traject volkomen onder sneeuw en ijs zat. Het zal buitengewoon moeilijk zijn het gemiddelde op dit stuk te halen. Het tweede geedelte loopt van St. Julien naar Monte Carlo tot kilometerpaal 85 over een afstand van 139 K.M. Dit traject was weer veel beter, maar op de dei-de sectie, de beruchte 12 K.M. van kilo meterpaal 85 tot paal 97, bleek het onmogelijk, de gemiddelde snelheid van 50 K.M. te bereiken, mede door het feit, dat er in de afgeloopen 24 uur weer nieuwe sneeuw was gevallen. Ook het vierde gedeelte over 63 K.M. was uiterst lastig. Indien de weersomstandigheden zoo blijven, zullen er vermoedelijk heel wat strafpunten op dit traject vallen. 0—1 Vz Vï y3xA afgebroken afgebroken afgebroken afgebroken Schepen voorzien van een x) «ljn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE HMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN SCHAKEN. HET TOÜRNOOI TE LENINGRAD. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de zevende ronde luiden: TolouchKeres PanovSmyslov GoglidzeBondaresvsky ReshevskyRabinovich MakagonovKan LoewenfischLiliënthal BelapenetsAlatortzev RagozinKonstantinopolsky RomanovskyFlohr De stand na de zevende ronde luidt: 1 Smyslov 4J4 punt 2 Rabinovich 4 punten. 3 en 4 Reshevsky en Ragozin, ieder 3y2 punt plus twee afgebroken partijen. 5 Makagonov 3% punt. 6 Loewenfisch 2y2 punt plus drie afgebroken partijen. 7 en 8 Belavenetz en Goglidze ieder 2 1/2 punt plus twee afgebroken partijen. 9 Kan 2]/2 punt plus 1 afgebroken partij (uit 6) 12, 13 en 14 Keres, Alatortzev en Konstantino polsky 2 punten, plus 2 afgebroken partijen. 15 Panov 2 punten plus 1 afgebroken partij uit 5). 16 Tolouch 1 y2 punt plus 2 afgebroken par tijen. 17 Flohr 1 punt plus 3 afgebroken partijen (uit 6). 18 Romanovsky 0 punten plus 4 afgebroken partijen (uit 6). Visschershaven Hoogovens Hoogovens Nederl. Britsch Nederl. sl.b. Holland Noordzee s.s. Imperial Valley Durban s.s. Boekelo Londen ledig erts laden IJS-HOCKEY. H.H.IJ.C.—BOEKAREST (13—3). Dank zij het buitengewoon fraaie spel der Canadeezen heeft H.H.IJ.C. Woensdagavond op de Haagsche Kunstijsbaan een 133 overwin ning op de ploeg van Boekarest behaald. De uit slagen der drie speeltijden waren 42, 30 en 61. De Canadeezen Begin en Griffin scoorden ieder zes doelpunten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2