BURGERLIJKE STAND. De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te be komen omtrent onderstaande gevonden en ver loren voorwerpen. Gevonden: een damesportemonnaie met in houd, een zwart-wit hondje, een rozenkrans, twee kostelooze belastingmerken, een huissleu tel, een slede, twee loterijbriefjes, een groene meisjesmuts, zes kinderzakdoekjes, een bos sleutels, een mantelceintuur, een bruin kinder schoentje met twee sokken, een pak waschgoed. een paar handschoenen, een snelbinder, een rood kindermutsje, een portemonnaie met inhoud, een ring met sleutels, een paar regenpijpen, een paar wollen jongenshandschoenen. Verloren: twee belastingmerken, waarvan een met klem, een zwart lederen heerenportemon- naie met inhoud, een couvert met foto-artikelen, een bankbiljet van f 25, een zwarte vulpenhou der, een damesportemonnaie, een gladde gouden ring, een damesportemonnaie met inhoud, een zwarte boodschappentasch, een bruine glacé da meshandschoen, een zwart boodschappentasch je. Aanmelding van vreemdelingen. In verband met de uitvoering van de vreem delingenwet verzoekt de politie ons er op te wijzen, dat de inwoners door een wijziging van het vreemdelingenreglement verplicht zijn binnen 24 uur mondeling of schriftelijk ken nis te geven aan het hoofd van de plaatselij ke politie van de aanwezigheid van vreemde lingen te hunnen huize, voor zoover deze vreemdelingen zich niet bij de politie hebben gemeld. Niet nakoming van deze verplichting wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste een maand of een geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. TRIDUÜM VOOR DE HANZE Het triduum voor "cTe leden van de Hanze zal van 30 Januari tot en met 2 Februari in de kapel van het St. Jozef Rustoord worden gehouden. Een pater-Franciscaan uit het klooster te Nieuwe Niedorp zal het triduum leiden. PERSONALIA Voor het diploma boekhouden van de Ver- eeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagden de heeren P. Maas, IJmuiden. J. Tolk en B. Withaar te Beverwijk. Voor het Mercurius-diploma boekhouden slaagde de heer A. Winkel, alhier. De geslaagden werden opgeleid door den heer 8. Dop te Velsen-Noord. EEN NIEUWE ZAAK IN DE KERKSTRAAT De heer E. van Rookhuizen heeft gistermiddag in het perceel Kerkstraat 17 een filiaal ge opend van zijn bekende zaak in de Peperstraat. In de nieuwe afdeeling is ondergebracht de afdeeling rijwielen en onderdeelen, kinderwa gens, lampen, electrische apparaten, waschma- chines, enz. De meubelafdeeling blijft in de Pe perstraat gevestigd. Het pand in de Kerkstraat werd verbouwd door den heer W. van Rookhuizen en maakt mede door de goede verlichting een uitstekenden indruk. ARBEIDERSHULP* De jaarvergadering van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken zal morgenavond in het clublokaal van „Nieuw Leven" in de Graafwijkstraat wor den gehouden. In deze bijeenkomst zal een be stuursverkiezing worden gehouden wegens perio dieke aftreding van de heeren P. Ruiter en K. Kievit. PROPAGANDA BOUWVAKARBEIDERS. Hedenavond houdt de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Nederlandschen Bouwvak arbeidersbond in het gebouw „Adrichem" een propagandaf eestvergadering. De heer E. Sinoo, lid van het hoofdbestuur zal een serie lichtbeelden vertoonen, getiteld „De waanzinnige wereld." Aan het programma zal worden medegewerkt door den humorist Henk Rensink, het dames- Hawaian-ensemble van de Mandolineclub „Ex celsior" te IJmuiden-Oost en Freek Coezand (piano en accordeon). W. B.-Theater laat zien: en „De Wolgabootsman" Deanne Durbin, de thans zestienjarige filmster met het schalksche snuitje en ont wapende charme, heeft de harten van jong en oud stormenderhand veroverd. De eerste film waarin zij de hoofdrol vervulde „Three smart Girls", introduceerde haar als volslagen bekende aan een publiek, dat zich terstond liet inpalmen door de naïeve openhartigheid van dit dartele talent en Deanna, frisch en onbe vangen, plaatste zich al zingend in de voor ste rijen van Hollywood's prominente figu ren. Thans brengt Universal Deanna's derde film „De Wildzang", die van Vrijdag af in het W. B.-Theater wordt vertoond, in circu latie en zien wij haar als dochter van de beroemde filmactrice Gwen Taylor op een meisjespensionaat in een pittoresk Zwit- sersch dorpje. Zij heet Gloria Harkinson en heeft haar vader nimmer gekend, aangezien deze in den wereldoorlog gesneuveld is, doch een natuurlijk, echt kinderlijk verlangen doet haar een phantasievader creëeren, die in af gelegen gebieden op grof wild jaagt en wiens zoogenaamde avonturen de kostschoolmeisjes met ontzag vervullen. Deze vader neemt al lengs in de gedachtenwereld van de kinderen concrete vormen aan en als Gloria argeloos vertelt dat hij naar Zwitserland zal komen, wekt dit dermate de belangstelling van de vriendinnen op, dat zij tegen wil en dank deze leugen waar moet maken. Zoo zien wij Gloria, gevolgd door het gansche pensionaat, stationwaarts gaan om in uitersten nood een geheel vreemden heer, den componist Richard Todd (Herbert Marshall), die met zijn secretaris Tripps (Arthur Treacher) en kele rustige weken in het gebergte wenscht door te brengen, aan te klampen en hem tot vader te bombardeeren. De heer Todd speelt terwille van Gloria deze rol met ware vir tuositeit en de geschiedenis ontwikkelt zich geleidelijk zoo, dat niemand meer twijfelt aan hun bloedverwantschap. Wij kunnen hier wel volstaan met de mededeeling, dat ten slotte Gloria en haar moeder, alsmede haar pseudo-papa, uiteindelijk een gelukkig gezin vormen. Deanna Durbin's domineerend persoontje fladdert temidden van een uitgelaten meisjes- schare door de film een sleept den toeschou wer mee in een wervelwind van progressieve belevenissen. Al fietsend door het schoone berglandschap, al zingend in een treincoupé met cadanseerend wielengedreun als accom pagnement, al leugentjes vertellend, maakt zij „De Wildzang" tot een streeling voor oog en oor. Het tweede hoofdnummer is ,,'n Jongens hart". Het Kennerner Theater draait: „Het meisje uit het Verre Westen." Deze week vertoont het Kennerner Theater als hoofdnummer ds jubileum-operette van de Metro-Goldwyn Mayer „Het meisje uit het verre Westen" met Nelson Eddy en Jeanette McDonald in de hoofdrollen. Dertig jaar geleden schreef de groote Ame- rikaansche acteur en tooneelschrijver David Belasco „Het meisje uit het verre Westen". Dit voor Amerika „klassieke" stuk handelde over de dagen van den goudroes en de Spaansche overheersching in Califomië. Hoewel het stuk van Belasco voor de verfilming geheel kon worden behouden lag de groote moeilijkheid toch juist in het grootsch en overtuigend brengen van die merkwaardig romantische sfeer: Spaansche grandezza en Wild-West avontuur. Met steun van zulke merkwaardige acteurs als de uit een schatrijke, oude Spaansch-Califomische familie stammende Leo Carillo, wiens voorouders geslacht op ge slacht gouverneurs van Californië waren en in wiens bezit zich de kostbaarste nationale costuums bevinden werd deze film in veertig groote „outdoor-scènes" opgenomen. Door den populairen componist van „Rose Mary", Sigmund Romberg, werd voor deze film een geheel nieuwe muzikale partituur geschreven, waarvoor Jeanette MacDonald de thans reeds beroemd geworden songs „Sha dows on the Moon", en „Who are we to say", Nelson Eddy het prachtige „Senorita" zingt. Naast Leo Carillo in een rol vol vuur en ook val panache ziet men als gouverneur van Californië dien merkwaardigen acteur met den natuurlijken rooden baard Monty Woolley, eertijds eerbiedwaardig professor aan de Yale universiteit en via den roem van Broadway het vorige seizoen tot niet minder verdienden filmroem geklommen. Niet minder merkwaar dig is het feit ,dat Buddy Ebsen, de tapdanser uit „Born to dance" en de „Broadway Melo dies" in het „Meisje uit het verre Westen" voor het eerst een volkomen serieuze rol speelt als de droefgeestige „Alamba Kid". Als regisseur fungeerde Robert Z. Leonard, de befaamde regisseur van het team Jeanette MacDonald en Nelson Eddy, wier vierde film dit trouwens is, en als producer de veelzijdige medewerker van wijlen Florenz Ziegfeld. de vroegere scenario-schrijver William Anthony McGuire. Het urgentieprogram voor den Mitldenstand. Rede van Jan Bakker. In zijn rede over het Urgentieprogram 1938 voor den Middenstand, gehouden voor de leden van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", heeft de heer Jan Bakker, direc teur van het Centraal Hanze-Bureau aller eerst gewezen op de activiteit van den Bond inzake het verkrijgen van wettelijke maat regelen. Aller medewerking zal echter noodig zijn om te ontkomen aan het systeem van de economische terreur, een gevolg van de volkomen ontwrichting van het maatschap pelijk leven. Eindelijk zijn de oogen van de middenstanders geopend dank zij de orga nisatie, die hun den weg naar zelfstandigheid wees. Zij komen nu op voor hun rechtspositie en eischen beteugeling van den concurrentie strijd van het grootwinkelbedrijf, opheffing van het cadeaustelsel, bescherming van den kleinhandel enz. Intusschen zijn reeds mooie resultaten ver kregen, o.m. werd de opruiming aan banden gelegd en kwam de wet op de vestigingseischen tot stand. Aan de hand van statistieken be toogde spr., dat beperking van het aantal vestigingen wel zeer noodzakelijk was. De heer Bakker ging vervolgens uitvoerig in op het urgentieprogram 1938, daarbij wij zend op de sociale rechtvaardigheid, waarvoor de pauselijke encycliek „Quadragesimo Anno" de juiste richtlijnen aangaf. Bestuurder van staat en maatschappij vinden hierin hun taak neergelegd. Spr. nam stelling tegen de bewering, dat de middenstand moet worden uitgeschakeld. De middenstander heeft een functie van niet te onderschatten waarde. De middenstand wordt dioor de intensieve reclame van het grootbedrijf onder den voet geloopen, doch hier moeten de middenstanders zich tegen verzetten. Het urgentieprogram 1938 vraagt voorts van de regeering een regeling voor een langer crediet, een sociale verzekering voor den tijd, dat de middenstander niet meer werken kan enz. Aller medewerking zal noodig zijn om deze wenschen verwezenlijkt te zien. Daarom riep de heer Bakker tenslotte alle middenstanders op tot den strijd voor de rechten van den middenstand. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal program ma, 4.45 Keiden, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 London Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 London Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. De schaakclubs in de competitie. Niet alleen het eerste tiental van de schaak club „Weenink" neemt op de ranglijst een goede plaats in, maar ook de lagere tientallen van „Weenink" doen het best, wat wel blijkt uit de onderstaande ranglijstjes: Reserve 2e klasse B. gesp. gew. gel. verl. pixt. v.t. Rochade 2 2 2 0 0 4 17—3 Aalsmeer 2 1 1 0 0 2 6—4 Haarl. S. G. 5 1 1 0 0 2 5V24V2 Weenink 2 1 0 0 1 0 4—6 Kijk Uit 2 1 0 0 1 0 2—g Haarlem 3 2 0 0 2 0 5V2-14V2 Reserve 3e klasse B: Rochade 3 2 2 0 0 4 16V2—3V'2 Zaapdam 4 2 2 0 0 4 12—8 Weenink 3 2 1 0 1 2 IVz-Wz H. E. G. 6 1 0 0 1 0 4V2—oy2 Hoogovens 2 1 0 0 1 0 3V26V2 Oosten 3 2 0 0 2 0 6—14 In de reserve 4e kalse B neemt Hoogovens 3 de volgende plaats m Heemstede 6 2 2 0 0 4 13 V2—6V2 Rochade 4 2 2 0 0 4 14—6 Denk en Zet 2 2 1 0 1 2 8y2-ny2 Denk exi Zet 2 1 0 1 2 8y2-iiy2 Hoogovens 3 2 0 0 2 0 7—13 Haarl. Schaakcl. 5 2 0 0 2 0 7y2-i2y2 Luxor Theater brengt. Voor de Prov. Staten werden candidaat ge steld de heeren: E. P. Glynck, Zaandam; S. J. A. Keesom, Alkmaar; J. Valkering, Limmen; F. A. K. v. Ditshuizen, Alkmaar; C. Veneker, Zaandam en C. P. Spaansen, Castricum. Een schrijven was ingekomen waarin de heer P, de Wildt, te Castricum, werd aanbe volen. Naar aanleiding hiervan zeide weth. Duivenvoorde, dat het geenszins in zijn be doeling lag de andere candidaten te verdrin gen, doch de Land- en Tuinbouwgroepen vra gen dringend om vertegenwoordiging in de Staten, hij stelde daarom voor, ook den heer de Wildt candidaat te stellen. De vergadering ging hiermede accoord. Vervolgens verkreeg de heer Valkering het woord. In zijn rede. zeide de spreker, dat de wateronttrekking aan de duinen zooals dit door het P.W.N. geschiedt voor de cultuurgron den langs de duinen uiterst funest is. Spreker beloofde al zijn krachten in te spannen om hierin verandering te brengen. Volgens spre ker zou waterbetrekking uit het IJselmeer hierin de oplossing brengen. De tweede spreker, de heer Clijnck besprak in zijn rede de nieuwe actie uitgaande van het R.W.V.B. „Naar een nieuwe gemeenschap". Met het motto der R.K.S.P. „Samen sterk" eindigde spreker zijn rede. Verschillende vragen werden nog gesteld die allen door de sprekers werden beantwoord. WANDELSPORT. HAARLEMSCHE i.iANDELSPORTVEREENI- GING „VOORUIT". A.s. Zondagmorgen beginnen de wekelijk sche oefeningen voor het snelwandelen aan de Spanjaardslaan. Deze vereeniging zal in het a.s. seizoen ook weer wedstrijden houden over 5, 10, 15 en 25 K.M. CASTRICUM „Daar waar mijn Sarie woon' en „De Wolga-bootman". In de nieuwe bioscoopweek brengt het Luxor Theater als hoofdnummer „Daar waar mijn Sarie woon" met Gracie Fields, Victor Mc Laglen en Brian Donlevy in de hoofdrollen. In het eind van de vorige eeuw, in den grooten bloeitijd van het koloniale tijdperk werd geld verdiend als water. In Zuid- Afrika, Australië, Britsch-Indië, Canada, waar John Buil vasten voet had weten te krijgen, werden groote dagen beleefd, mijnen ont gonnen, handelsverbindingen aangeknoopt, avonturen aangegaan, die geld in het laadje brachten. Ruw volk toog erop uit, harde werkers, stevige kerels met vierkante knuisten, die heel den dag in een veelal moordend klimaat zich afsloofden en die dan in de avonduren om vermaak riepen. En tusschen dit ruwe volkje leefde een vrouw-alleen. Als „Kit" (Gracie Fields) het podium betrad om haar liedjes te zingen, voelden zij zich als een leeuwentemster, die temidden van roofdieren haar werk moest doen. Maar zij had er succes mee, zij kreeg een beroemden naam en verdiende goed geld. Kit had echter wel degelijk een man, de groote sterke Dobbie (Victor McLaglen), maar beter had zij er heelemaal geen gehad, want al haar spaargeld lapte hij er door. Met zijn eeuwig kinderlijk geloof, dat hij zich rijk zou kunnen gokken, stopte hij haar moeizaam verdiende geld telkens weer in allenbedenkelijkste zwendelzaakjes, die schit terende winst beloofden, maar die nooit an ders dan verlies brachten. Dan was Kit weer alles kwijt en kon van voren af aan begin nen met zingen in houten loodsen, of in bonte theaters in den snijdenden rook van het dampend auditorium van goudgravers of mijnwerkers of zeelui. De toekomst ging er al somber der uitzien voor de hard voortzwoegende Kit en nog een reeks van avonturen lagen voor haar klaar, bonte lotgevallen, die wij hier niet alle kunnen beschrijven, maar die tenslotte leidden tot meer geluk, dan waar zij ooit op had durven hopen. Het tweede hoofdnummer is „De Wolga bootsman". R. K. BOND VAN TECHNICI. De R. K. Bond van Technici „St.-Bernulphus" houdt op Vrijdag 13 Januari een ledenver gadering in hotel Ter Burg. In deze vergade ring zal de geestelijke adviseur der afdeeling kapelaan Van Ginkel spreken over „Katholie ke Gezinsgebruiken". HEEMSKERK R.-K. Kiesvereeniging bijeen Candidatenlijst voor Prov. Staten opgemaakt. Woensdagavond hield de R.K. Kiesvereeni ging een ledenvergadering in het K.S.A.- gebouw, onder leiding van den heer C. v. Dui venvoorde. Deze vergadering was speciaal belegd, voor het stellen van candidaten voor de a.s. Staten verkiezing. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom, speciaal de beide sprekers, de heeren E. P. Glijnck en J. Valkering, beide leden van de Prov. Staten. Bonte avond in Duin en Bosch. De „Bond voor Ziekenhuispersoneel" heeft in de tooneelzaal van het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch een bonten avond gegeven, onder leiding van den heer W. van Weenen. De vooi'z. van den bond, de heer Bedeke, opende den avond met een toepasselijk welkomstwoord. Di rect hierna nam het uitgebreide programma een aanvang. De zaal was goed gevuld, terwijl ook van de zijde van het personeel veel belang stelling bestond. De nummertjes volgden elkander vlot op. In de pauze werd door een pittig strijkje vroolijke muziek ten gehoore gebracht. De „Ode aan O.V.A." bracht deze welbekende vereeniigng bijzonder onder de aandacht. Als heel goed geslaagd mag beschouwd wor den de schets „De Tuinbouw" waarin het echte karakteristieke Castricumsche dorpsleven, voor al dat onder de tuinders, tot uiting kwam. Ook de nood onder deze zwoegers, veroorzaakt door tijdsomstandigheden en droogte, werd wel sterk in de schets geaccentueerd Het laatste nummer deed zien het ontstaan van het nu zoo befaamde „Castricum aan Zee' Uit dit stukje, dat speelde vóór 20 jaar, bleek wel duidelijk, hoe sterk Castricum zich als bad plaats heeft ontwikkeld. Dat de acteurs en actrices succes hadden bleek herhaaldelijk uit het applaus, dat zij in ont vangst hadden te nemen. De organisatoren van dezen avond mogen ongetwijfeld met voldoening op hun arbeid terugzien. Zichtbaar voldaan ver lieten de aanwezigen na afloop de zaal. Volle digheidshalve vermelden we nog, dat de tekst en de liedjes van dezen bonten avond allen door den heer Van Weenen zelf zijn samengesteld. Concert van D. I. U. Zaterdag 14 Januari zal het fanfarecorps „Door Inspanning Uitspanning" onder leiding van den heer P. N. Joosen, een uitvoering geven voor de patiënten van het provinciaal ziekenhuis „Duin en Bosch" te Bakkum. Hieraan zal eveneens medewerken het mannenkoor „de Zaankanters' onder leiding van den heer Fr. Sicking. CASTRICUMSCHE DAMCLUB. Hedenavond speelt het eerste tiental van de C. D. C. eeh wedstrijd tegen Vita Nova uit Limmen. De vorige ontmoeting werd met een klein verschil door de Castricummers gewonnen, zoodat het weer een spannende strijd belocfi te worden. Deze wedstrijd zal in Hotel Broksma te Castricum plaats vinden. HAARLEM, 11 Januari. Ondertrouwd 11 Januari: J. P. Schotvanger en C. Mars; N. Jansen en F. Hielkema; F. H. W. Harmes en G. M. T. Sanberg; A. van Es en R. Mandernach; J. H. Hogenes en M. A. Brandenburg; B Overzier en I. M. C. Randoe; J. H. Brouwer en C. A. R. M. v. d. Wouw; A. van Tongeren en P. Pennink; B. W. Metz en H. C. Schmidtke; G. Karman en H. v. Looij; W. Pannekeet en H. Serné; F. B. A. van Item en A. H. Poen;- J. G. A. Janssen en M. A. Loogman; W. van Oosten en L. Weber; W. L. Verpoorten en A. Olof; M. Kesseler en A. A. van Buchem; D. Hilberding en J. van Veen. Getrouwd 11 Januari: C. H. Wolf en P. Ver hagen; R, J. Zonneveld en E. J. Kroezen; P. W. M. Veidt en G. de Vries; I. Polak en A. M. F. van Eerde; T. J. Beenken en S. F. van Eerde; Rol en M. J. van Laarhoven; J. Ipema en M. A. IJsendijk. Bevallen 6 Januari: A. HorsmanKnikker, d.; 8 Januari; J. W. A. DijkstraMulder, d.; Januari: H. de WitMooiman, d.; G. JTeeuwen—-v. d. Meij, d.; W. H. Hoeke—Rijkes, z.; 10 Januari: A. M. A. Lamme—v. Wermes- kerken, z.; M. M. Loog—v. Steenhoven, z.; N. van Amersfoortden Houdijker, z.; L. M. Bur gerBoelé, d.; Overleden 10 Januari: J. Beijer, 85 j., Zij huizen; J. G. van Zurkv. d. Putten, 84 j., K. v. Manderstraat; G. Breeuwer—Hartog, 62 j., J. F. Helmerstraat. WIJK AAN ZEE Deanna Durbin in „De Wildzang". (W. B. Theater, Beverwijk.) Heden vergadering van de W. R. B Gisteravond hield de Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade een ledenvergadering in café- rest. „Sonnevanck". De voorzitter Dr. Netelenbos opende deze goed bezochte vergadering met een kort wel komstwoord en herdacht tevens het overleden lid Gretha Durge. Nadat de notulen van de jaarvergaderin; 1938 waren voorgelezen, gaf de heer Worth man secretaris der vereeniging een ver slag over het afgeloopen seizoen. Bij dezen terugblik werden de verschillende reddingen en reddingsdemonstraties naar voren gebracht. (Hierbij zij ook nog even vermeld, dat de E.H, B.O. in 497 gevallen op het Zuider- en Noor derstrand hulp verleende.) Het financieel verslag van den penning meester sloot met een batig saldo van f 134,39 V2. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, de heeren C. de Boer, P. Vellekoop en B. Worthman met meerder heid van stemmen herkozen. Nadat daarna verschillende functionarissen waren benoemd, volgde de rondvraag waarna de vergadering door den voorzitter werd ge sloten. Vervolgens werden loten verkocht ten bate der W.R.B. Hierna hield de heer Meijerink uit Haarlem een inleiding over het redden van drenkelin gen uit het binnenwater. De voorzitter dankte den heer Meijerink voor zijn leerzame en interessante lezing en bracht in het bijzonder dank aan den eere voorzitter, Burgemeester Scholtens voor zijn aanwezigheid en nimmer verflauwende be langstelling. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 12 JANUARI Kennerner Theater, Zeestraat: „Sneeuwwitje" ti „De Parijsche Ondeugd", 8 uur. VRIJDAG 13 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Daar waar mijn sarie woon", en „De Wolga bootsman", 8 uur. Kennerner Theater, Zeestraat: „Het meisje uit het Verre Westen" en „Achter gevangenismuren" I uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Wildzang" en ,'n Jongenshart", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 12 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein1 Dansavond Darja Collin, 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Jodelavond N. C. R. V., 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Tusschen twee vrou wen" en „Ruzie driehoog achter", 2.— en 8.15 u. Rembrandt Theater: „Wapenzusters", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Deanne Durbin ln „De Bakvisch" (voo« de derde week geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Drie kameraden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De vrouwelijke Tarzan" en „Het derde alarm". Moviac Theater: „Het geheim van de Zermatt" Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 13 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Nelson Eddy en Jeannette MacDonald in „Het Meisje uit het Verre Westen". (Kennerner Theater, Beverwijk.) Een scène uit de film „Daar waar mijn Sarie woon". (Luxor Theater, Beverwijk.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk Vancouver n. Rott. 10 te Londen. Drechtdijk Rott. n. Vancouver 10 v. Londen. Leerdam Vera Cruz n. Rott. 10 te Londen. Dinteldijk Vancouver n. Rott. 10 te S. Francisco. Delftdijk Vancouver n. Rott. 10 te Cristobal. Edam, Rott. n. New Orleans 9. 70 mijl Z.O. van Land's End. HALCYON LIJN Stad Maassluis 12 (11 n.m.) v. Narvik te Rot- terdam/Vlaardingen verwacht. Rozenburg 10 Jan. van Rott. te Malta. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) 11 te Antw. vertr. 13. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 10 van Hongkong. Zuiderkerk (uitreis) 11 van Hongkong. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) 10 van Livomo. HOLLAND—AFRIKA LUN. Meliskerk (thuisr.) p. 11 Dungeness. Bloemfontein 10 v. Rotterdam te Bremen. Boschfontein (thuisr.) 10 van Durban. Nijkerk 11 van Rotterdam te Beira. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Breda 11 van Amsterdam naar Delfzijl. Orpheus 11 v. Amsterdam naar Hamburg. Rhea 11 van Palermo te Amsterdam. Aurora 11 v. Palermo te Zara. Simon Bolivar Barbados n. Amst. p. 11 Azoren. Hebe 11 v. Lissabon te Genua. Luna 11 v. New York n. La Guayra. Hercules Bourgas n. Amst. 11 v. Gibraltar. Socrates 9 v. Cristobal n. Cartagena. Van Rensselaer Barbados n. Amst. 11 v. Plym. Alkmaar 9 van Talcahuano n. San Antonio. Irene, Palermo n. Amst. p. 10 Finisterre. Perseus 10 van Kopenhagen te Stettin. Titus 10 van Stamboul naar Bourgas. Ajax 11 van Gothenburg te Amsterdam. KONINKLIJKE/SHELL. Agatha 7 van Balik Papan naar Singapore. Mirza, Rott. n. Fayal 10, 200 mijl Z.W. Land's End. MEIJER COS SCHEEPVAART MIJ. Aeneas, Japan n. Rott. 10 te Hongkong. City of Mandalay, n. Rott. 10 v. Shanghai. Glenshiel 10 van Dairen n. Rotterdam. Maron, Amst. n. Batavia 10 v. Swansea via Liverpool. City of Dundee, Cebu n. Rotterdam 10 v. Havre via Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (uitr.) p. 10 Perim. Baloeran (thuisr.) 11 van Colombo. Tapanoeli (uitr.) p. 11 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (thuisr.) 10 van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau La ut (thuisr.) 11 van Suez. Tajandoen 11 van Amst. n. Hambux-g. Tarakan 11 van Batavia n. Amsterdam. Poelau Roebiah (thuisi\) 11 te Havre. Johan van Old. (uitr.) 11 v. Suez. WIJK LIJN. Beverwijk Dubrovnik n. Rott. 10 v. Algiers. Stolwijk Stamboul n. Rott. p. 11 Ouessant. Winterswijk 10 van Rotterdam te Shields.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5