IJMUIDEN vfrwacht wordend: schepen Een goede overwinning aan den Aagtendijk. BeverwijkSucces (4t) de Na een lange rustperiode heeft eindelijk voetbal weer eens gerold. Voor Beverwijk was de thuiswedstrijd tegen Succes uit Wielingen vastgesteld. De bezoekers hebben echter van hun verre reis weinig plezier beleefd, want op overtuigende wijze zijn zij door Maenhout c.s. verslagen. In de eerste helft leek het er weinig op, dat het zoo'n flinke overwin ning zou worden. Daar was het spel in deze periode van de roodbroeken te weinig overtui gend voor en waar men tevens de fout beging de vleugelspelers slechts sporadisch in het spel te betrekken, kon de verdediging van Succes steeds ingrijpen. Dat men met open spel vaak meer resultaten kan bereiken, bewezen wel heel duidelijk de beide doelpunten, die voor de rust werden gescoord Het eerste ontstond na onge veer 10 minuten spelens. toen Teeling van den vleugel af een voorzet gaf, welke Maenhout keu rig benutte, door ineens hard en onhoudbaar voor den keeper in te schieten. Het tweede doel punt was een mooi staaltje voetbal van Koning en Teeling. Eerstgenoemde haalde den bal van het middenveld af en plaatste scherp naar Tee ling, die handig den linksback omspeelde en in schoot. (2—0). Dit was de heele oogst van een vrij groote veldmeerderheid voor de rust, mede dank zij den straffen wind die van doel tot doel stond. Maenhout probeerde zelf wel eens met verre schoten den keeper te verschalken, maar deze was op zijn post en wist op keurige wijze zijn doel verder schoon te houden. Eenmaal had hij daarbij geluk, toen Markx van één meter af stand precies tegen hem aanschoot. De bezoekers trachtten steeds het spel te ver plaatsen en af en toe trokken zij wel eens ten aanval, maar veel verder dan de backs van Be verwijk wisten zij meestal niet te komen. De ruststand ging in met 20 voor de thuisclub. In de tweede helft verwachtte men algemeen dat Succes geducht zou komen opzetten, temeer daar zij voor de rust getoond hadden energiek op den bal te spelen. Dit is echter geheel anders uitgekomen Van een veldmeerderheid was geen sprake. Het spel van de roodbroeken was nu veel enthousiaster en vooral de achterhoede weerde zich geducht. De bezoekers kregen eenige cor ners te nemen, doch deze leverden niets op. Na een kwartier spelen ontstond een goede kans voor Succes om den achterstand te verkleinen, maar het schot van den middenvoor was te zacht en Van Zutphen kon gemakkelijk den bal hou den. Bij een algemeenen tegenaanval van Bever wijk schoot Maenhout hard in, doch de bal ketste van een speler terug, maar toen hij opnieuw in schoot, verdween de bal in het doel (30). De tweede helft was toen 20 minuten oud. Van dit moment af ging. Beverwijk steeds beter spelen. Menige aanval werd toen opgezet, veelal van rechts, omdat Koning nog te weinig in het spel werd betrokken. Toch was het Succes, dat resul taat boekte, door haar linksbinnen, die bij eerv aanval den bal voor zijn voeten kreeg en van dichtbij onhoudbaar langs Van Zutphen plaat ste (31). Dii-ect daarop ging Beverwijk weer tot den aanval over, maar eenige mooie kansen werden gemist. Eenmaal door Maenhout, die met alleen den keeper voor zich den bal kalm in het doel wou plaatsen, maar zijn schot was te zacht en werd gehouden. Even daarna was het Koning, die van zeer dichtbij in vrije positie den bal kreeg toegespeeld, doch inplaats van zelf te schieten gaf hij te laat over en de bal werd weg gewerkt. Kort voor tijd kreeg Maenhout weel een kans. Toen was zijn schot hard en scoorde hij nummer vier (41). Met dezen stand kwam het einde, - Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keu len; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; I.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs; 4.50 Londen Reg.. 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr.; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keu len; 9.20 Brussel Fr.. 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.. 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, II.05 Londen Reg., 1.20 Brussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen! 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programma; 9.20 Brussel Fr. 10.50 Keulen. KUNST NA ARBEID. De Arbeiders-tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" zal Donderdagavond in het Kenne- mer Theater een tooneelvoorstelling geven. Opgevoerd wordt de boerentragedie „Mislukte levens" van Johan Schmidt. In dit stuk treden op de dames Hakkenberg van Gaasbeek, F. de Dood, M. de RuiterKoo- men, B. Holleman en de heeren F. van Galen. W. de Ruiter, J. Engelhart en J. Steyn. De heer J. Terstall Jr., voert de regie. Magische kunst in liet Luxor Theater. De beroemde en eenigste vrouwelijke tele- paath miss Hamida zal op Donderdag 19 Januari in Luxor Theater Beverwijk een gast- voorstelling geven, waarin deze Miss Hamida verbluffende staaltjes geeft van gedachten overbrenging van het publiek. Tevens zal zij als helderziende interessante voorspellingen doen betreffende verschillende staatshoofden en het Israëlietenvraagstuk. Miss Hamida wordt bijgestaan door den ge- vierden telepathischen tenor Jean Janin, die liederen zingt van bekende filmartisten, welke door het publiek gedacht worden. Deze muzi kale gedachten worden op telepathischen weg naar het tooneel overgebracht. Verder zal de fakir Ramah proeven van fakirisme laten zien, de Indische mysteries caithullen, levende dierenhypnotiseeren en zich tenslotte levend laten begraven. Liefhebbers van de magische kunst wacht dus een interessante avond. EEN REIS DOOR CANADA. Voor de leden van de Reisvereeniging voor Katholieken en andere belangstellenden zal een vertegenwoordiger van de Rotterdamsche Llcyd op Maandag 23 Januari in het gebouw der K.SA. een film vertoonen over het reizen in Canada. R. K. KEURING VAN FILMS. Het comité van de Katholieke Filmactie alhier zal wekelijks de opvatting publiceeren van de Ned. R.K. Filmkeuring omtrent de films, die in de vier theaters te Beverwijk en naaste omgeving worden vertoond. Dit betreft dus de films van het Luxor Theater, het Kennemer Theater, het W. B. Theater en de bioscoop „De Pont". Lezinsr over vischziekten. Voor de Aquariumvereeniging. De Aquarium- en Terrariumvereeniging „Kennemerland", hield in de luchroom „Aneta" een ledenvergadering, waarin de heer Werner, leeraar te Amsterdam een lezing hield over de onderwerpen: „Vischziekten" en „Het Aquarium in de donkere maanden". De here Werner gaf allereerst een over- van de talrijke vischziekten en haar bestrij ding. Vele van deze ziekten worden volgens spreker veroorzaakt door bacillen en\ para sieten, die zich bij voorkeur tusschen de kieuwen of in de huid van de visschen neste len. Spr. gaf daarvoor de bestrijdingsmiddelen aan, evenals voor het kouvatten en verstop pingen. De leden maakten na deze leerzame lezing een druk gebruik van de geboden gelegen heid tot het stellen van vragen. Nadat in de pauze vischjs, glazen en kunst voorwerpen waren verloot werd besloten, dat de jaarlijksche kweekwedstrijd heden zal in gaan en 15 Juni wordt gesloten. De voorzitter noodigde tenslotte de leden uit de vischsoort „lantaarndragers" te kweeken en sloot vervolgens den avond met woorden van dank. HET SLOT VAN DE MISSIE WEEK. Woensdagavond zal het hoofdcomité van de onlangs alhier gehouden Missieweek met de leden van de subcomité's de patroons, de werk- leden van de subcomité's, de patroons, de werk bijeenkomst houden in de bovenzaal van het veilinggebouw der Vereenigde veilingen. Het hoofdcomité zal in deze samenkomst een ver slag uitbrengen van de Missieweek. Pogingen zijn aangewend om pater R. Zoetmulder een lezing met lichtbeelden te doen houcten. GARMT STUIVELING OVER MULTATULI, Donderdagavond houdt de plaatselijke af- deeling van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling in gebouw „Odeon" een cursusver gadering. In deze bijeenkomst «al dr. Garmt Stuive ling spreken over „Multatuli, zijn leven en zijn werk". KOKEN OP GAS. Het Gemeentelijk Gasbedrijf zal op 19, 24, 26 en 31 Januari in het K.S.A.-gebouw kook- en bakdemonstraties geven voor de leden van de plaatselijke af deeling van den R. K. Vrou wenbond. De dames mogen één of meer huis- genooten meebrengen, mits boven 16 jaar. Op Donderdag 2 en Dinsdag 7 Februari worden kookwedstrijden gehouden. REGELING KINDERBIJSLAG. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond zal de heer A. J. M. Angenent, secretaris van het Bondsbe- stuur een verhandeling houden over de rege ling voor kinderbijslag, waarvoor minister Romme een ontwerp van wet heeft inge diend. PRAATAVOND STAATSPARTIJ. Op Maandag 30 Januari zal de afdeeling van de R.K. Staatspartij een zoogenaamden praat avond houden. Leden van de R.K. Raads fractie zullen in die bijeenkomst eventueel in gekomen vragen beantwoorden. Tevens komt aan de orde het politiek advies voor de ver kiezing van de provinciale staten. LEZING OVER KLEINBEELDFOTO- GRAFIE. Voor de léden van de Beverwijksche Ama- teur-fotografenvereeniging zal de heer H. Meyboom een lezing houden over kleinbeeld- fotografie; De bijeenkomst vindt plaats in het clubgebouw der vereeniging in de Ooster wijkstraat. In de pauze zal de verzameling lantaarn plaatjes in de natuurlijke kleuren worden ge projecteerd van Focus te Bloemendaal. BEV. AANRIJDING. t)p den Heemskerkerweg ter hoogte van de Dierluststraat had een aanrijding plaats tus schen een vrachtauto en een personen-auto. De botsing werd veroorzaakt doordat de be stuurder van de personenauto door de laag staande zon werd verblind en daardoor de vraehtau--- te laat opmerkte. De gevolgen van dezi nrijding bepaalden zich tot mate- rieele sch.ide, die vrij aanzienlijk was. Verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Dlnsdagmarkt: Gloria IJM. 37. Vangst 20 m. schelvisch. 115 braadschelvisch; 70 m. radio, 30 m. gul, 325 m. koolvisch, 25 m. makreel, 105 m. wij ting. Totaal 700 m. benevens 150 stuks stijve kabeljauw. AANGEKOMEN. 13 Januari: Skagul s.s. Antwerpen Nairnbank m.s. Liverpool Soya IV m.s. Antwerpen 14 Januari: Strix m.s. Corpus Christi Irene s.s. Palermo Bellatrix m.s. Hernösand Indus s.s. Skoghall Sirius s.s. Skoghall Skirner s.s. Antwerpen Ransdorp m.s. Hoboken Normandia s.s. Gothenburg Poelau Roebiah m.s. Batavia Friesland s.s. New Castle Dioni s.s. Poti Acclivity m.s. Avonmouth Bloemfontein m.s. Hamburg Java m.s. Boston Voluntas s.s. Bona 15 Januari: Vulcanus s.s. Midd Zee Hainm s.s. Batavia Rijnstroom m.s. Swansea Theano s.s. Fowey Karin Thorden s.s, Port Gentil Merel s.s. Londen Caribia m.s. Hamburg VERTROKKEN. 13 Januari: Annarella m.s. Erstvelde Hermes s.s. Rotterdam Rotula m.s. St. Kitts Barendsz m.s. Esbjerg Angra s.s. Hangö Ek s.s. Oslo Fauna s.s. Lissabon Alnmoor s.s. New Castle Theseus s.s. Odense Odysseus s.s. Danzig Sarkani s.s. Rotterdam Ariadne s.s. Gothenburg 14 Januari: Prima m.s. Middelharnis Greyfriars s.s. Boston Margina m.s. Kolding Junior m.s. Plymouth Ida Joerk s.s. Herrenwijk Mary Slessor m.s. Hamburg Euterpe s.s. Bordeaux Ajax s.s. Hamburg Barneveld s.s. Chili Gateshead s.s. New Castle Favorita s.s. Cardiff IJstroom m.s. Leith Astarte s.s. Bremen Skagul s.s. Stockholm Enid Mary s.s. Goole Belletx'ix m.s. Stockholm Olga m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Soya IV m.s. Aalborg Imperial Valley s.s. Rotterdam Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen 15 Januari: Megara m.s. Curacao St. Philipsland s.s. New Castle Caribia m.s. Curagao Kolenaanvoer. Met het Nederlandsche stoomschip Friesland is van New Castle een lading kolen voor het Hoogovenbedrijf aangevoerd. Geslaagde proeftocht. Het voor rekening van de Oranje Lijn te Rot terdam op een werf te Frederikstak (Noorwe gen) gebouwde stoomschip Prins Willem II heeft een geslaagden proeftocht gehouden en is daar na door de reederij overgenomen. Ertsinvoer. Van Poti kwam hier binnen het Grieksche stoomschip Dioni met een lading erts voor de Hoogovens. Met een zelfde lading kwam het Italiaansche stoomschip Voluntas van Bona. Bcordcrd. Het motorschip Prima, dat van Bremen ko mend hier in de Binnenhaven op nadere orden moest wachten, is later naar Middelharnis be- orderd en derwaarts vertrokken. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg komend Duitsche motor schip Caribia heeft in de Buitenhaven een aan tal passagiers voor West Indië ingescheept en is daarna via Antwerpen naar Curasao ver trokken. VERTROKKKEN TRAWLERS. Naar zee vertrokken: Heden vertrokken naar zee: Knikker IJM. 4, Haarlem IJM. 9, Maria R. Ommering IJM, 7 INBRAAK. Ten nadeele van een bewoner aan Zander straat te iJmuiden-Oost werden twee vogel kooien, een transportwagentje en een kist met gereedschappe ontvreemd. OVERTREDING SCHEEPSBEPALINGEN. Door de politie werd tegen een drietal schippers van motorkotters, die de aanmon- steringsbepalingen niet hadden nageleefd, proces-verbaal opgemaakt. BESOMMINGEN. Trawlers: manden: 380 Claesje, R.O. 46 f 3130 800 Adelante, IJM. 19 3400 450 Azimuth, IJM. 195 3460 220 Uiver, IJM. 384 2750 510 Maria R. Ommering, IJM. 7 3190 160 - Emma, IJM. 177 2700 135 Zeehond, IJM. 70 1950 83ö Flamingo, IJM. 25 4550 950 Caroline, IJM. 26 4130 510 Witte Zee, IJM. 167 2750 Deensche kotter: E. 362 1300 MARKTBERICHT (Versche visch) Tarbot 150—122 ct. per KG. Tong 88—61 ct. per KG. Heilbot 135—84 ct. per KG. Griet 40—18 per 50 KG. Groote schol 1610.50 idem. Middel schol 1714.50 idem Zetsohol 2521 idem. Kleinschol 2910 idem Bot 16 idem. Schar 127.30 idem. Poontjes 8.504.60. Groote schelvisch 1813.50 idem. Middel schelvisch 1913 idem. Kleinmiddel schelvisch 169 idem. Kleine schelvisch 14—6 idem. Groote gul 11.508 idem. Kleine gul 95.80 idem. Wijting 4.302 idem. Makreel 103.90 idem. Versche haring 8.107.50 idem. Kabeljauw 6025 per 125 KG. Vleet 3.50—0.70 per stuk. Leng per stuk 1.70—0.50. Koolvisch 0.600.09 per stuk. Rog 2113.50 per koop. Groote schol 13.5010.50 idem. Zetschol 2421 idem. Kleinschol 21—10 idem. Tegelijkertijd naderde ook een autobus. Van het achtergedeelte kreeg de wielrijder een duw. Na de aanrijding bleef het meisje bewus teloos op de straat liggen. Zij werd bij den heer N. binnengedragen, die de hulp van dr. Mac Daniël inriep. Deze constateerd een lichte hersenschudding. In diens auto werd het meisje naar haar wearing aan den Biezenweg vervoerd. De wielrijder een inwoner van den Haag wien geen schuld trof, was zeer ontdaan. DRIEHUIS EEN AANRIJDING, DIE GOED AFLIEP. Zondagavond omstreeks 6 uur liep een meisje op den Hagelingerweg met eenige vriendinnetjes even te spelen. Zij merkte daardoor niet. dat oc«k een fietsrijder naderde Spelenderwijze liep zij tegen dezen op en viel met het hoofd op den grond. SCHIP Aegeon (Gr) Antonis (Gr) Amstelkerk (Ned.) Alkmaar (Ned.) Achilles (Ned.) Ascanips (Br.) x) Aurora (Ned.) Ajax (Ned.) Aino (Noor) x) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Chr Bors Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Doris (Gr.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Gambian (Br.) Ganymedes (Br.) Guinean (Br.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Karnak (Du.) Laertes (Ned.) I unebiirg Du Luxembourg (Belg) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Melampus (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (N.)x Merope (Ned.) Melissa (Ned.) Montferland (Ned.) x) Njegos (J.SD Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Jrestes (Ned Odysseus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Polyphemus (Ned.) x) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Perseus (Ned.) Patella (Br.) Pollenzo (Ital.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) tioxby (Ör.) Randfontein (Ned.) Salland (Ned) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Tawali (Ned,) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) V.N. Goulandrirs (Gr.) Westland Ned Zaanland (Ned.) x) VAN Verm Aankomst LAATSTE BERICHT La Plata 19 Jan. 5 Jan. van St. Vincent. La Plata 2 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. West-Afrika 10 Jan. van Dakar. Chili 11 Jan. te Valparaiso. Btamboul 27 Jan. 12 Jan. te Candia, Glasgow 17 Jan. 14 Januari, vertrokken. Midd. Zee 12 Jan. van Venetië. Hamburg 20 Jan. vertrekt 19 Januari. Pt. Arthur 25 Jan. 6 Jan. vertrokken. Chili 21 Jan. 2 Jan van Curacao. Chili 6 Jan. te Tocopilla. Zuid Afrika 10 Jan. van Durban. Palermo 27 Jan. 13 Jan. van Castellon. Chili 10 Jan. van Paita. La Plata 22 Jan. 9 Jan. van Dakar. Batavia 14 Febr. vertrekt 18 Januari. Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. 16 Jan. van Colon. La Plata 31 Jan. 29 Dec. van Buenos Aires. Batavia 7 Febr. 7 Jan. van Colombo. Hantos 30 Jan. 13 Jan. van Bahia. Batavia 13 Jan. van Padang. La Plata in lading. Bordeaux 24 Jan. vertrekt 20 Januari. Japan 15 Febr. 13 Jan. van Singapore. West Afrika 15 Febr. 12 Jan. van Cape Coast. VTldd Zee 15 Jan. 14 Jan. van Ouessant. West Afrika 12 Jan. van Freetown. w Zee 17 Jan. 13 Jan. van Finisterre. Ned. Indië 26 Jan. 10 Jan. van Soerabaya. \Ted. Indië 26 Febr. 7 Jan van Bintang, \!rd indië 22 Jan. 12 Jan. van Gibraltar. Ved rndië 6 Febr. 4 Jan van Singapore. La Plata in lading. la pan Zuid Afrika 12 Jan. te Genua. 14 Jan. te Rotterdam. Hamburg Batavia 19 Jan. 15 Jan. te Bremen. 29 Jan. 13 Jan. van Port Said. Danzig Hamburg Buenos Aires 17 Jan. 13 Jan. vertrokken. 17 Jan. 16 Jan. yertrokken. 17 Febr. vertrekt 20 Januari. La Plata 7 Febr. 5 Jan. van Buenos Aires. Zuid Afrika 12 Jan. van Beira. Stettin 24 Jan. vertrekt 21 Januari. ipx-nndrië Danzig 23 Jan. 12 Jan. van Haifa. 23 Jan. vertrekt 20 Januari. Batavia 26 Jan. 12 Jan. van Pt. Said. Mexico l"' Jan. 2 Janvan Trinidad. La Plata 19 Jan. 11 Jan.'van Madeira. Batavia 2* Jan. 13 Jan. van Pt. Said. Pto Barrios 30 Jan. 15 Jan. van Trinidad. vTidd. Zee 3G Jan. 13 Jan. van Messina. Batavia 11 Febr. 10 Jan. van Padang, Batavia 8 Maart vertrekt 28 Januari Btettin 17 Jan. 14 Januari, vertrokken. Galveston 24 Jan. 6 Jan. vertrokken. Bona (v. IJm.) 21 Febr. 13 Jan. vertrokken. Batavia vertrekt 21 Januari. Mexico 14 Febr. 14 Jan. vertrokken. Port Redon 29 Dec. van Singapore L. Afrika 8 Jan. van Mombassa. Buenos Aires 8 Febr. 12 Jan. van Santos. .Japan 13 Jan. te Manilla. Constantza 28 Jan. 11 Jan. van Kymassi. West Indië 17 Jan. 11 Jan. van de Azoren, Batavia 26 Jan. 12 Jan. van Stamboul. La Plata 28 Jan. 29 Dec. van Montevideo. La Plata 31 Jan. 12 Jan. van Fern. Noronha. La Plata 31 Jan. 10 Jan. van Fern. Noronha. VTidd Zee 21 Jan. 12 Jan. van Algiers. Zwarte Zee 8 Febr. 13 Jan. van Varna. Batavia 13 Jan. van Singapore. Hamburg in lading. La Plata 4 Febr. 31 Dec. v. San Nicolas. Buenos Aires 20 Jan. 30 Dec. van Rio Janeiro. Hamburg 22 Jan. vertrekt 21 Januari. Schepen voorzien van een x) zijn groote» dan 6UÜU ton. V1SSCHERU EN SCHEEPVAART TE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN HEEMSKERK R.K. VO ETBALV EREENIGIN G A.D.O. De uitslagen van Zondag zijn als volgt: AD.O.V.V.Z. terrein afgekeurd. A.D.O. 2D.O.S.R. 2 uitgesteld. Zeevogels 3A.D.O. 3 10 S.V.A. bA.D.O. b 0—2 D.E.M. c—A.D.O. c 3—1 B. V. L. Vrijdag 27 Januari houdt de Bijz. Vrijwil lige Landstorm een propaganda-avond in het K.S.A.-gebouw. Rector Paulussen uit Amster dam zal daar het woord voeren. Ook worden de prijzen van de onlangs gehouden schiet wedstrijden uitgereikt. CASTRICUM POGING TOT INBRAAK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn hier ter plaatse niet minder dan zes pogingen tot inbraak ondernomen. Slechts in één geval slaagden de daders erin een woning binnen te dringen. Door het forceeren van een achter deur verschaften zij zich namelijk toegang tot het perceel van de firma C. Stolk. Hier werd de geheele benedenverdieping doorzocht, waarbij zelfs de kleedingstukken die aan den kapstok hingen, niet onaangeroerd werden gelaten. De buit was evenwel gering: slechts een klein bedrag aan geld en een horloge wor den vermist. De politie heeft een uitgebreid ondrzoek in gesteld. DE VOETBALUITSLAGEN VAN ZONDAG. De uitslagen van Zondag door onze plaat selijke clubs gespeelde wedstrijden zijn: C.S.V.—Bergen 1—2 Zaansche Boys 2C.S.V. 2 34 C.S.V. 3—Zaandijk 4 (Zaandijk ri.o.) B.S.M.—Vitesse 2—2 W.S.V. a—Vitesse a 4—3 AANRIJDINGEN. Op den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord vond een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's vermoedelijk ontstaan, door het niet voldoende rechtshouden. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Zaterdagmiddag werd een driewielige bak fiets bij het inhalen door een luxe auto aan gereden, waardoor de driewieler vrij ernstig werd beschadigd. TEGEN AUTO OPGELOOPEN. Een zesjarig kind, dat plotseling den Wijker straatweg overstak, liep daardoor tegen een luxe auto op, waardoor het kind viel en licht gewond werd. O*** Ch l.DIvY WoORBEY YAN DEN WEG!! Buitenhaven Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Duitsch Nederl. Grieksch Nederl. Caribia Friesland Dioni Java Hamburg New Castle Poti Boston stukgoed kolen erts laden AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 16 JANUARI Thalia Theater: „De Firma wordt verliefd" en „Gambini de groote helderziende", 8 uur. Rex Theater: „Een bijzondere vrouw" en „De Oesterprinses", 8.15 uur. Theater de Pont: „Een man en een vrouw" en „Niets is heilig." 8 uur. DINSDAG 17 JANUARI Thalia Theater: „De Firma wordt verHeaT en „Gambini de groote helderziende", 8 uur. Rex Theater: „Een bijzondere vrouw" en „De Oesterprinses", 8.15 uur. Theater de Pont: „Een man en een vrouw" en „Niets is heilig." 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 16 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Daar waar mijn Sarie woon", en „De Wolga bootsman", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje uit het Verre Westen" en „Achter gevangenismuren" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Wildzang" en ,,'n Jongenshart", 8 uur. DINSDAG 17 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Daar waar mijn Sarie woon", en „De Wolga bootsman", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje uit het Verre Westen" en „Achter gevangenismuren" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 16 JANUARI Palace Familie Cinema: „Moto de geheim zinnige" en „Meisjes van de H. B. S.", 2.en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Katja". Op het tooneel: De drie Willards. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Als ik koning was". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Drie kameraden" (ge prolongeerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Kom je ook by de brand weer?" en „De Tyran". Moviac Theater: „Dik Trom", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. DINSDAG 17 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. V e 1 s e n: Vergadering van den gemeenteraad, 7 uur,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3