VERWACHT WORDENDE SCHEPEN mwi EIKSCÜTIN BURGERLIJKE STAND. Demonstratie moderne haar- verzorging. Voor de afdeeling der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Zoö groot bleek de belangstelling te zijn voor de demonstratie in moderne haarverzorging, die aan de afdeeling IJmuiden-Velsen van de Neder- landsche Vereeniging van Huisvrouwen door Duller's Kappershuis alhier en de fa. C. F. van Dijl en Zoon te Dordrecht was aangeboden, dat de bovenzaal van het Rex Theater, waar de de monstratie gegeven zou worden, te klein was. zoodat men de bioscoopzaal noodig had. Onder de ongeveer 300 aanwezige dames bevond zich ook mevrouw Kwint-Wiersum. De bezoeksters werden welkom geheeten dooi de voorzitster, mevrouw A. C. Groosmuller-Voet, die hare tevredenheid betuigde over de groote opkomst en de hoop uitsprak dat dit ook het ge val mag zijn, met alle nog te houden excursies en demonstraties die dit jaar zouden volgen Hierna gaf zij het woord aan den heer C. Duller Sr., die op een zakelijke en duidelijke wijze met veel voorbeelden uit hét dagelijksche leven der huisvrouwen de moderne haarverzorging besprak en vooral wees op de gevaren, die dreigen door een onoordeelkundige behandeling. Na deze toespraak werd een demonstratie ge houden in haarwasschen en watergolven, met de nieuwste en beste hulpmiddelen, toegelicht door een lid van de firma van Dijl. Hierna volgde een up to date modeshow van moderne bruidskapsels, avondkapsels, hypermo derne kapsels en draagbare dagkapsels. Bij iedere ten tooneele verschijnende creatie gaf de heer Duller een verklaring waarom nu juist die krullenpartij op het hoofd weer een ander opzij en wéér een ander van achteren diende gelegd te worden, hoe een hoog voorhoofd laag en een laag voor hoofd hoog kan schijnen door het kapsel en hoe een rond gezicht ovaal en een te ovaal gezicht weer normaal schijnend gekapt dient te worden en het kapsel het aanvullende object kan zijn voor de tekortkomingen of gebreken in de juiste anatomie van het gelaat en er door een kapper, die zijn vak verstaat aan de ontbrekende harmo nie zoo dan niet alles, maar toch veel verbeterd kan worden. Hierna kwam het tweede gedeelte der demon stratie dat bestond uit het projecteeren van di verse haarsoorten die al of niet goed behandeld waren en werden de dames ingelicht over de met het bloote oog onzichtbare verwoestingen die of door verkeerde ingrediënten of door verkeerde behandeling bij het wasschen, permanenten, blondeeren of verven worden veroorzaakt. Wij zagen ronde haren, in doorsnee een cir kel gelijk, dat zijn de stijle haren en de golvende en schriliig gevormde, de zoogenaamde neger kroes haren, die in doorsnee ovaal zijn, verder de microscopisch kleine kleurstof deeltjes, die in den vorm van pigment in ons lichaam gevormd worden en de kleur aan onzen haartooi geven tot op een bepaalden leeftijd en bij onvoldoenden voorraad het grijs worden veroorzaken, waarna we weer een idee kregen op welke wijze het grijze haar de verlangde kleur gegeven wordt van platina-blond tot een blauw-zwart toe. VERDAAODE VERGADERING WORDT VOORTGEZET. Naar wij vernemen zal de ledenvergadering van de Federatie Velsen der S.D.A.P., die in December werd verdaagd, Maandagavond 30 Januari a.s. worden vdortgézet. OPDRACHT. Het winkelhuis van den heer S. Korver, rijwielhandel aan den Zeeweg, zal geheel verbouwd worden. Het werk is opgedragen aan den heer P. de Jong alhier. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DE STATENVERKIEZING. In „Ons Huis" aan den IJmuiderstraatweg zal Woensdagavond 25 Januari de telling plaats vinden van de stembrieven voor de candidaat- stelling voor de Statenverkiezing in den Kies kring Velsen. LEZING NED. CHRISTEN VROUWENBOND. Mevrouw Lever uit den Helder houdt heden avond voor de leden van den Nederl. Christen Vrouwenbond een lezing in het Hervormd Ver- eenigingsgebouw, Kalverstraat. In de pauze worden mededeelingen gedaan over de Drostefilm. AANGEKOMEN. 16 Januari: Hercules s.s. Zwarte Zee Akershus s.s. Oslo 17 Januari: Bowling s.s. Leith Ilse s.s. Swansea Granta s.s. Gdynia Aspö s.s. New Castle Simon Bolivar s.s. West Indië VERTROKKEN. 16 Januari: Holmside s.s. New Castle Patria s.s. Rotterdam Skirner s.s. Malmö 17 Januari: Stepan Khalturin s.s. Rochefort Normandia s.s. Gothenburg Nairnbank s.s. Londen Wandia s.s. Gothenburg Ransdorp m.s. Oxelösund. Java m.s. Simrisham Opbrengst loodsgelden. In de maand December van het afgeloopen jaar bedroeg de opbrengst der loodsgelden f77.782 (geraamd was f62.500) tegen f88.112 in dezelfde maand van het voorafgaande jaar. Over het geheele jaar 1938 bedroeg die op brengst f 663.224 of bijna 200.000 gulden minder dan in 1937. Scheepsbouw. De heer D. Vellinga te Groningen heeft aan de firma Gebrs. Saander te Delfzijl opdracht ge geven voor den bouw van een motorvracht schip met een draagvermogen van 280 ton, dat zal worden uitgerust met een Bronsmotor van 150 PK. Genoemde heer zal het schip zelf als kapitein bevaren. Rijke haringvangst. Visschers, welke met rijke vangsten te Ska- gen binnenkwamen, rapporteerden dat de ha ring zoo overvloedig in het Kattegat aanwezig was dat men ze met emmers kon opscheppen, ja zelfs met de handen uit het water kon pakken. Vermoed wordt, dat de haringen door roofvis- schen op een hoop gedreven waren. Vlootuitbreiding. Een voor kapitein J. Klugkigt te Leeuwarden op de werf der firma Gebr. Sander te Delfzijl gebouwd motorschip met, een draagvermogen van ongeveer 320 ton is met goed gevolg van stapel gelaten. Het schip zal worden uitgerust met een Bronsmotor van 200 P.K. Arbeiders Tooneelvereeniging „Palvu". ,De generale repetitie van Een Kostbaar leven". De arbeiders tooneelvereeniging Palvu geeft a.s. Dinsdag 24 Januari in den Thalia Schouw burg haar tweede uitvoering in dit seizoen met .,De generale repetitie van Een kostbaar leven'' een blijspel met tusschenspelen uit het Duitsch vertaald door Herman Heijermans. De regie be rust bij den heer H. van Dokkum. De titel van het werk zegt reeds, dat het dit maal geen gewone voorstelling zal zijn in den zin van het woord. Op de uitvoei-ingen van een tooneelgezelschap maken de toeschouwers altijd kennis met een welverzorgde voorstelling (ten minste, dat behoort zoo te zijn). En zijn ze ge heel onkundig van de oneindige moeilijkheden aan zulk een voorstelling vez-bonden. Hier laat Heijermans hen echter een generale repetitie bijwonen, die in het spel verwerkt is. Met al het wel en wee er aan verbonden en waarin de komische noot niet ontbreekt.' Het stuk zelf doet den bezoeker kennis maken met graaf Curt von Korf, wiens kostbare leven financieel eigenlijk in 't geheel geen kostbaar leven meer is, want hij zit danig „aan den grond". Zoodoende is hij in handen van een trio afzetters gevallen, die het leven van den graaf exploiteeren en ongewild weer eens opnieuw be wijzen hoe moeilijk een dergelijk „verkocht" kostbaar leven eigenlijk wel is Het tweede bedrijf speelt in een theater bu- •eau, waar men op verrassende wijze omspringt met auteursbelangen en wat dies meer zij. In het slotbedrijf komt het kostbare leven van den graaf hevig in het gedrang als het zelfs tot een duel tusschen hem en zijn vriend komt. Heijermans schildert hier in een zeer komische scène op welk een geraffineerde wijze het consortium woekeraars zelfs van dit tweegevecht nog voor deel poogt te behalen. De regisseur, de heer van Dokkum, vertelde ons o.m. betreffende de keuze van dit werk nog: „Ik verheel het niet, dat wij geen gemakkelijke taak op de schouders hebben genomen en zeker zal het geheel niet vlekkeloos zijn. Maar wij zijn een arbeiderstooneelvereeniging en wij hebben tot taak onze leden werken te brengen welke op gepaste wijze ontspanning en tevens ontwikke ling geven. Een dergelijk vroolijk spel als dit kan in dezen somberen tijd geen kwaad; het is daar bij gespeend van de weezoete bombast, waar op tooneelgebied de schrij versmarkt maar al te zeer van overvoerd is. En ten slotte zijn wij slechts dilettanten, die het tooneelspel uit ware liefhebberij en ter wille van 't arbeiderstooneel beoefenen, daarbij steeds trachtende het spelpeil zoo goed mogelijk te doen zijn." Aan belangstelling zal het Palvu a.s. Dinsdag zeker niet ontbreken. W. LICHTHOEVE-AVOND TE HAARLEM. Zuster J. Th. Kuyck vertelt van haar werk. HAARLEM, Dinsdag. De Zusters van „De Lichthoeve" te Sant poort zijn Dinsdagavond met een veertigtal kinderen naar de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem gekomen, om bij vernieuwing pro paganda voor haar nienschlievend werk te maken. De avond werd door de Directrice, Zuster J. Th. Kuyck, met een hartelijk welkomst woord geopend. Zij uitte haar blijdschap over de groote opkomst en zette het doel van den avond uiteen: liefde wekken voor het.humane werk, dat door haar en haar talrijke helpsters in het oude huis aan de Kweekerslaan te Santpoort, dat veel te klein en gebrekkig is geworden, verricht wordt: het verzorgen en groot brengen van kinderen, die om de een of andere reden de zorg van moeder en vader moeten missen. De Directrice is dankbaar voor den steun, dien „De Lichthoeve" ook van de kindervrienden in Haarlem en omstreken mag genieten. „We zijn blij dat Haarlem zoo goed voor ons is", zei Zuster Kuyck, „maar toch snakken we er naar, dat wij u kunnen verlaten om onzen intrek in een ruimer be huizing op de hei te Garderen te kunnen ne men". Onmiddellijk na deze opening werd begon nen met de vertooning van de nieuwe film .Lichthoeve-benauwdheid en ruimte-ver langens", waarbij Zuster Kuyck een causerie over het werk hield, die met de grootste aan dacht werd aangehoord. „Hier ziet u", zei spreekster, „onze Lichthoeve in al haar ge brekkigheid. Elke luxe is hier, zooals u ziet, vreemd. Maar het is een prettig thuis, zij het ook dat er in vele opzichten een tekort is. Ech ter niet aan vroolijkheid en huiselijkheid. Het is hoofdzakelijk ruimte, die we te weinig hebben". Achtereenvolgens kregen we een kijkje in de kleuterafdeeling, in de eetzaal, in de slaap zaal van de jongens, wel frisch, maar lang niet ruim genoeg. En 's avonds, wanneer de kin deren moe van het spelen in bed gekropen zijn, komen de Zusters tezamen in de zitka mer, echter niet om te rusten, doch om kou sen te stoppen. „Tachtig paar op een avond" zei Zuster Kuyck eenvoudig. Het schillen van de aardappelen kan wegens gebrek aan ruimte niet in huis gebeuren. Dat geschiedt buiten. Alleen als het regent wordt er een hoekje er gens in de gang voor opgezocht. „We hebben vanavond veertig kinderen mee naar deze zaal genomen, maar we hebben er nog ruim twin tig thuis gelaten. De menschen, die ons be zoeken, kunnen eenvoudig niet begrijpen, dat zooveel menschen in dit kleine huis kunnen wonen; op deze platen kunt u zich van de waarheid overtuigen. U kunt dus begrijpen hoe wij hunkeren naar het oogenblik, dat we een nieuw huis op de hei te Garderen kunnen betrekken; waar we de ruimte kunnen krij gen, die we noodig hebben. Het was kort ge leden een vreugdedag voor ons, toen we met ons allen naar de hei aldaar zijn getrokken. SCHIP VAN Aegeon (Gr.) Antonis (Gr) Amstelkerk (Ned.) Alkmaar (Ned.) Achilles (Ned.) Ascanius (Br.) x) Aurora (Ned.) Ajax (Ned.) Aino (Noor) x) Ariadne (Ned.) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.) Breda (Ned.) x) Br. Prestige (Br.) Ceres (Ned.) Chr. Bors Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Capella (Zw.) Doris (Gr Dorine (Fr.) i (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Gambian (Br.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Karnak (Du.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du.) Luxembourg (Belg) - Meerkerk (Ned.) x) Meliskerb (Ned.) Melampus (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (N.)x Montferland (Ned.) x) Moena (Ned.) Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Polyphemus (Ned.) x) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis Ned.) Patella (Br.) Pollenzo (Ital.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Koxby (Br.) rtandfontein (Ned.) Salland (Ned) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) La Plata La Plata West-Afrika Chill Stamboul Glasgow Midd. Zee Hamburg Pt. Arthur Gothenburg Chili (via L'pool) Chili Zuid Afrika Palermo Hamburg Abadan (via Antw.) Chili La Plata Batavia Pto Barrios (v. IJm.) Skutskar La Plata Casablanca Batavia Santos Batavia La Plata Bordeaux Japan West Afrika West Afrika Chios Med Indië Ned. Indië Ned. Indië Med Indië Med Indie La Plata Japan Zuid Afrika Hamburg Batavia Buenos Aires Batavia La Plata Zuid Afrika Stettin Alexandrië Danzig Batavia Mexico La Plata Batavia Pto Barrios Midd. Zee Batavia Batavia Galveston Bona (v. IJm.) Batavia Mexico Port Redon Z. Afrika Buenos Aires Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 19 Jan". 2 Febr. 20 Jan. 27 Jan. 17 Jan. 20 Jan. 25 Jan. l'awali (Ned.) x) faygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) V.N Goulandrirs (Gr. Zaanland (Ned.) x) Constantza Batavia La Plata La Plata La Plata (via Antw.) Midd Zee Zwarte Zee Batavia La Plata Hamburg 22 Jan. 14 Febr. 4 Febr. 18 Jan. 31 Jan. 7 Febr. 30 Jan. 24 Jan. 15 Febr. 15 Febr. 26 Jan. 8 Maart 22 Jan. 6 Febr. 19 Jan. 29 Jan. 17 Febr. 7 Febr. 24 Jan. 23 Jan. 23 Jan. 26 Jan. 17 Jan. 24 Jan. 24 Jan. 30 Jan. 3C Jan. 11 Febr. 8 Maart 24 Jan. 21 Febr. 14 Febr. 28 Jan. 26 Jan. 28 Jan. 31 Jan. 31 Jan. 21 Jan. 8 Febr. 14 Jan. van Land's End; 29 Dec. van San Nicolaas. 10 Jan. van Dakar. 13 Jan. van Valparaiso. 14 Jan. van Candia. pass. 16 Jan. Lizard. 15 Jan. te Fiume. vertrekt 19 Januari. 6 Jan. vertrokken, in lading. 16 Jan. van Valentia. 6 Jan. te Tocopilla. 14 Jan. van Kaapstad. 15 Jan. van Gibraltar, in lading. 14 Jan. vertrokken. 15 Jan. van Cristobal. 9 Jan. van Dakar. 18 Jan. vertrokken. 18 Jan. van Cristobal. 12 Jan. vertrokken. 29 Dec. van Buenos Aires. 11 Jan. vertrokken. 15 Jan. van Perim. 15 Jan. van Maceio. 13 Jan. van Padang. in lading. vertrekt 20 Januari. 16 Jan. van Belawan. 12 Jan. van Cape Coast. 12 Jan. van Freetown. 16 Jan. te Hamburg. 15 Jan. van Batavia. 12 Jan. van Tjilatjap. 12 Jan. van Macassar. 16 Jan. te Liverpool. 4 Jan. van Singapore. 6 Jan. te Santa Fé. 17 Jan. van Gibraltar. 15 Jan. te Hamburg. 18 Jan. van Bremen. 17 Jan. te Genua, vertrekt 20 Januari. in lading. 5 Jan. van Buenos Aires. 16 Jan. te Durban, vertrekt 21 Januari. 14 Jan. van Finisterre. vertrekt 20 Januari. 16 J3n. te Genua. 2 Jan. van Trinidad. 11 Jan. van Madeira. 13 Jan. van Pt. Said. 15 Jan. van Trinidad. 14 Jan. van Palermo. 10 Jan. van Padang. vertrekt 28 Januari. 6 Jan. vertrokken. 16 Jan. van Gibraltar, vertrekt 21 Januari. 14 Jan. vertrokken. 29 Dec. van Singapore Jan. van Mombassa. 14 Jan. van Rio Janeiro. 15 Jan. van Manilla. 15 Jan. te Zaute. 12 Jan. van Stamboul. 29 Dec. van Montevideo. 12 Jan. van Fern. Noronha. 15 Jan. van St. Vincent. 16 Jan. te Lissabon. 15 Jan. te Stamboul. 16 Jan. van Sabang. 12 Jan. van Pernambuco. vertrekt 21 Januari. om alvast- boomen te planten, opdat daar later onze babies beschut kunnen liggen. Ieder kind mocht een boom planten, voorzien van een naamplaatje. Dat was dus onze eerste daad in Garderen". Spreekster deelde mede, dat in het oude huis aan de Kweekerslaan te Santpoort meer dan duizend kinderen zijn verzorgd en groot gebracht. „Hoewel we ons vaak moesten be helpen, zijn we daar zeer gelukkig geweest. Als we daar eens zullen vandaan gaan, zal er dan ook wel een traan vloeien, omdat alle kinderen een gelukkigen tijd op de Lichthoeve hebben doorgebracht. Het is voor ons een dankbaar, maar moeilijk werk geweest. Moe ders in deze zaal weten wel, hoe moeilijk het is, een huishouden te bestieren, en dan heb ben zij nog maar drie of vier kinderen. Maar wij hebben er meer dan zestig! God heeft ons tot dit werk geroepen; Hij heeft ons nooit in den steek gelaten en alles gegeven wat we noodig hadden. Hij heeft tal van goede vrien den op onzen weg gebracht, die ons moreel en financieel hebben gesteund". Zuster Kuyck eindigde haar bezielend woord, waaruit zooveel liefde voor dit werk klonk, met een opwekking om het ideaal: de Lichthoeve op de hei te Garderen, te helpen verwezenlijken. In de pauze werd voor dit doel een verlo ting gehouden, die uitstekend geslaagd is. De administrateur, de heer A. Stoelenga, deelde dit verheugd mee. Ook hij wekte de aanwe zigen op, voor een kwartje per maand, dus voor nog geen cent per dag, „steentje" voor het bouwfonds te worden. Zijn wensch werd meteen vervuld, want in den loop van den avond kon hij meedeelen, dat zich 75 „steen tjes" hadden laten inschrijven, tot groote blijdschap van de penningmeester esse, Zuster A. Verkerk, die ook den geheelen avond ijverig in de weer was. Medewerking voor dezen avond werd ver leend door „Aerdenhout's Vrouwenkoor", dirigent de heer Felix de Nobel. De welluiden de en beschaafde zang, die van ernstige stu die getuigde, werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd, evenals de medewerking van de alt-zangeres mej. Annie Hermes met haar prachtig geluid. De haar gebrachte bloemenhulde was welverdiend. Onder de kranige leiding van den heer Van der Wateren, die zich daarvoor belangeloos beschikbaar stelde, werden door de kinderen van „De Lichthoeve" aardige volksdansen ver toond, die met luid applaus beloond werden. Tenslotte werd het danssprookje „Sneeuw witje" opgevoerd. Ook hiervan had de heer v. d. Wateren, die nu al ruim tien jaar onder wijs in deze fraaie dansen geeft, de leiding.Het sprookje werd geheel door kinderen van „De Lichthoeve" op een boven allen lof verheven wijze opgevoerd. Een speciaal woord van hulde verdienen Sneeuwwitje en de „heks" (een meisje van 14 jaar), die een merkwaardige rol vastheid toonden. Een langdurig applaus volgde op dit mooie slotnummer en dit gold niet het minst me juffrouw Nel Arisz, die op een buitengewoon muzikale wijze voor de pianobegeleiding heeft gezorgd, en de dame, onder wier leiding de waarlijk schitterende costuums vervaardigd werden. Inderdaad, het doel van dezen propaganda- avond: daadwerkelijke belangstelling voor ,De Lichthoeve" wekken, zal stellig bereikt zijn. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling: Eieren, Aanvoer 30.000 eendeieren f 3,45f 3,55. Aanvoer 75.000 Kippeneieren 65/66 K.G. f4— f4,10; 63/64 K.G. f3,95—f4.05; 60/62 K.G. f3,65—f3,85; 58/59 K.G. f3,60—f3,75; 56/57 f3,55—f3,70; 53/55 K.G. f3,55—f3,60; 50/52 K.G. f3,40—f3,50. AMSTERDAM 16 Januari 1938. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 524 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 6886, 2e kw. 5866, 3e kw. 50— 56 per K.G. slachtg'ewicht. 110 Melk- en kalf- koeien 180 per stuk. 34 Vette kalveren: 2e kw. 6472, 3e kw. 5262 per K.G. levendgewicht. 100 Nuchtere kalveren 59 (enkele hooger) per stuk. 48 Schapen 1626 per stuk. 461 Var kens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5657, zware varkens 5556, vette var kens 5455 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: slachtrunderen: ruime aanvoer, gedrukte handel, onveranderde prijzen, weinig eerste kwaliteit. Melkkoeien: ruimere aanvoer, vlotte handel, Vette kalveren: zeer matige aanvoer, gedrukte handel, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren: ruime aanvoer1, stugge handel, prijzen dalende eenige zwaardere hoo gere noteering. Schapen: minder aanvoer, stugge handel, prijzen lager. VEEMARKT. Rotterdam, 16 Januari. Aanvoer: totaal 2385; vette runderen 697, vette kalveren 197, nuchtere kalveren 7, scha pen en lammeren 716, varkens 768. Prijzen per KIG.: Vette koeien 1 kw.68; 2e kw. 58; 3e kw. 38— 48. Vette ossen; le kw. 65, 2e kw. 58, 3e kw. 38 tot 48. Vette kalveren: le kw. 120, 2e kw. 110, 3e kw. 70 tot 80. Varkens (levend gewicht)le kw. 48, 2e kw. 47, 3e kw. 45. Schapen: le kw. 47, 2e kw. 42, 3e kw. 32. Lammeren: le kw. 51, 2e kw. 45, 3e kw. 41. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 22. 2e kw. 19, 3e kw. 17. Lammeren: le kw. 18, 2e kw. 15, 3e kw. 12. Vette koeien en ossen: aanvoer iets grooter, handel matig; prijzen als vorige week Dinsdag, le kw. ossen echter iets lager, prima's 72 en 67 ct. Vette kalveren: aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen onveranderd prima's 1.30. Schapen en lammeren: aanmerkelijk kor ter, handel tamelijk, prijzen iets lager. Varkens: aanvoer ruimer, handel stil, prij zen iets lager. Eenige partijen schapen voor export ver kocht. /CUEEP/ TAKCEMJ VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM Woensdag. Ter veemarkt van Rotterdam warén Dinsdag aangevoerd: totaal 4025 dieren, n.l. 157 paarden, 3 veulens, 804 magere runderen, 865 vette run deren, 55 vette kalveren, 1381 nuchtere kalve ren, 186 graskalveren, 510 schapen of lammeren, 4 varkens, 1 big, 59 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien tot 70 ct„ tot 58 ct., 3848 c.; vette ossen 68 c., 3848 ct.; stieren 62 ct., 56 ct„ 50 ct.; vette kalveren fl,20, f 1,10 7080 ct.; graskalveren 52 ct., 42 ct.; schapen 47 ct., 42 ct. 32 ct.; lammeren 51 ct., 45 ct., 41 ct.; nuchtere slacht kalveren 39 ct., 34 ct., 29 ct.; slachtpaarden 50 ct., 39 ct., 30 ct. Prijzen per stuk van mager vee: schapen f 22. f 19, f17; lammeren f 18, f 15, f 12; nuchtere slachtkalveren f 9,50, f 7,50, f 5,50; nuchtere fok- kalveren f 25, f 22, f 18; slachtpaarden f 210. f-160, f90; werkpaarden f310, f250, f100; hit ten f225, f180, f 100; stieren f275, f205, f145: kalfkoeien f 295, f 230, f 160; melkkoeien f 290. f220, f160; varekoeien f195, f155, f130; vaar zen f 180, f 160, f 120; pinken f 150, f 120, f 100; graskalveren f 55, f 40, f 30; bokken en geiten f 10, f 7, f 6. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets ruimer met stroeven handel en de prijzen van le kw. koeien en ossen waren iets stijver dan gis teren, verder onveranderd. Een prima koe ging nog tot 74 en een os tot 68 cent. Stieren aanvoer als vorige week met redelijken handel en iets hoogere prijzen. Vette kalveren met gewonen aanvoer, matigen handel en de prijzen als gisteren. Een prima kalf ging nog tot 130 cent. Schapen en lammeren met ruimeren aanvoer, redelijken handel en de prijzen als gisteren. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkalve ren was ruimer met sleepende handel en iets stijvere prijzen. De aanvoer van paarden was als vorige week met redelijken handel en de prijzen van de vorige week waren goed te handhaven. De aanvoer van kalf- en melkkoeien was als vorige week met stuggen handel en iets lagere prijzen. Varekoeien met matigen aanvoer, sleependen handel en niet geheel prijshoudend. Vaarzen en pinken met tamelijken aanvoer, slechten handel en de prijzen als vorige week. Graskalveren iets grooter aangevoerd, tamelij ken handel en iets hoogere prijzen. Bokkèn en geiten met gewonen aanvoer, vlot ten handel en hoogere prijzen. Markt Bodegraven (Dinsdag) Aangevoerd 79 partijen Goudsche kaas met rijksmerk, totaal 3455 stuks, wegende 31.095 K.G. Prijs met R.M., le soort f26 tot f27, 2e soort f 24 tot f 25. Handel matig. PURMEREND 17 Januari 1939 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 15 par tijen, wegende 27.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs f 21. Kleine Boeren aanvoer 1 f 21,50. Boter 186 1,541,58. Runderen, totaal 474 stuks. Vette koeien 190 6270 per stuk, matig. Gelde koeien 170 115175 per stuk, matig. Melk koeien 85 180260 per stuk, matig. Stieren 26 52 per Kilo, matig. Paarden 12 70150 per stuk, stug. Vette kalveren 60 3048 per Kilo, stuk. Nuchtere kalveren voor de slacht 363 712 per stuk, vlug. Nuchtere kalveren voor de fok 1118 per stuk, vlug. Vette varkens voor de slacht 263 4648 per Kilo, vlug. Magere var kens 54 1828 per stuk, matig. Biggen 341 917 per stuk, matig. Schapen 808 1824 per stuit, vlug. Bokken 27 39 per stuk, matig. Kip eieren 3,754,24 per 100 st. Eendeieren 3,40 per 100 st. Oude Kippen en Hanen 4200 0,350,42 3/0 per Kilo. Konijnen 0,301,60 per stuk. Eenden 900 0,20- - - - - HOLLAND—AMERIKA LIJN. Tiradentes 18 v. Philadelphia te Rott. Lochmonar, Rott n. Vancouver 16 te Cristobal. Breedijk, Rott. n. Boston pass. 16 Lizard. Leerdam New-Orleans n. Rott. 17 te Antw. Dinteldijk Vancouver n. Rott. 14 v. Los Angeles. Blommersdijk 1 v. N. York n. Rotterdam. Lochavon Vanc. n. Rott. 16 v. Tacoma. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Jaarstroom (uitr.) 17 van Dakar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 16 van Rotterdam te Hamburg. Nijkerk (thuisreis) 16 Jan. te Durban. Heemskerk (uitreis) pass. 16 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) pass. 17 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Gaasterkerk 16 v. Bremen naar Hamburg ver trekt 19 van Hamburg n. Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 16 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Amsterdam Antwerpen naar Immingham pass. 17 Vlissingen. Rozenburg 16 van Sfax naar Charente. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk 17 v. Bremen te Hamburg, vertr. 19 naar Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 17 van Stettin te Amsterdam. Merope 17 van Danzig te Amsterdam. Vulcanus 17 van A'dam n. Hamburg. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 15 Beachy Hd. Deucalion, Rott. naar Alexandrië p. 15 Beachy Head. Barneveld, Amst. n. Chili p. 17 Ouessant. Saturnus 16 Jan. van Nea Playa te Lefkandi. Tiberius 16 Jan. van Tunis te Alexandrië. Trajanus 16 Jan. van Izmir te Kymassi. Boskoop, Chili n. Amst. via L'pool 16, 250 mijl Z.Z.W. van Valentia. Simon Bolivar 17 v. Barbados te Amsterdam. Odysseus 17 van Amsterdam te Gdynia. Nereus 17 van Kopenhagen te Stettin. Oranje Nassau 15 v. Curaago te Paramaribo. Bennekom, Amst. n. Chili 14 te Curagao. Baralt 14 van Curagao naar Bovenw. Eil. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 17 te Santos. MEYER CO'S SCHEEPV. MIJ. Alcinous, Batavia n. Hamburg, 17 v. Amst. Menestheus, Japan n. Rott. 16 v. Aden. Peisander, Batavia n. Amst. 16 v. Colombo. City of Dundee 17 v. Cebu te Rotterdam. Aeneas, Japan n. Rotterdam 17 v. Singapore. Laertes, Batavia n. Amsterdam 16 te L'pool. Flintshire, Japan n. .Amst. 16 v. Belawan. Agamemnon 13 van Yokohama n. Rotterdam. Glenshiel, Dairen n. Rott. 14 v. Shanghai. Menestheus, Japan n. Rott. 11 v. Colombo. City of Mandalay, Japan n. Rott. 14- v. Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe (thuisr.) p. 16 (2 n.) Gibraltar 2Q verwacht. Sitoebondo (thuisr.) 16 van Port Sudan. Dempo (uitreis) 17 van Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (uitr.) 16 Januari te Montevideo. Alphacca (thuisr.) 15 Jan. van Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang (uitr.) pass. 16 Jan. Dungeness. Poelau Laut (thuisr.) 16 Jan. te Genua. Johan. van Old. (uitr.) p. 16 Perim. Marnix (thuisr.) 17 te Genua. Salabangka 16 v. Amstex'dam te Soerabaja. Sembilan (thuisr.) 17 van Cheribon. WIJK LIJN. Haulerwijk, Havana n. Rotterdam 16 Jan. 150 mijl Z.W. van Valentia. Randwijk Antw. n. Bakar p. 16 Ouessant. Zonnewijk N. York n. Rott. p. 16 v. Louisburg. Stolwijk 17 v. Rotterdam n. Rouaan. Schepen voorzien van een x), zijn grooter dan 6000 ton. HAARLEM, 17 Januari. Bevallen 16 Januari: C. M. B. de Boer—Lom- merse, z.; 17 Januari: W. Guldemond—Hurk- mans, z. Overleden 14 Januari: M. Bonte—Doeland, •0,60 per stuk. Duiven 0,40 per paar. I 76 j., Herculesstraat; 15 Januari: A. Kuiper- Ganzen 50 3,per stuk. Zwanen Noordholl. hl. I Kranenburg, 56 j„ Haaepaterslaan: P. J Brom 2600 0,62V2—0,673/0, uitzonderingsprijs 0,69. 178 j., de Witstraat.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6