Intensief onderzoek naar de aanslagen in Engeland. M>aAir—'itoot Gisteren had een nieuwe explosie bij Birmingham plaats. ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Veiling van Inboedel Op verscheidene plaatsen niet ontplofte bommen gevonden. WOENSDAG 18 JANUARI '1939 NIEUWE GRACHT 74. Makelaar P. HOOGEVEEN Lz. VRIJDAG 27 JANUARI en afzonderlijk MEUBILAIR. Ter bijvoeging kunnen steeds GOEDEREN WORDEN AFGEHAALD. Downingstreet onder speciale bewaking. United Press meldt uit Londen, 17 Januari: Scotland Yard heeft naar aanleiding der gepleegde aanslagen om het geheele complex der Britsche eilanden een dicht net gespannen, waardoor het wel uiterst moeilijk is, te ontsnappen. De plaatse lijke politie verleent de grootste mede werking en op groote schaal is het onder vragen begonnen van alle reizigers, die ook maar in het minst verdacht ge acht kunnen worden. Vooral geldt dit voor hen, die tusschen Engeland en Ier land reizen. 'Het minutieuze onderzoek te Londen concen treert zich thans vooral op zes personen, van wie er vier, naar men gelooft, onlangs uit den Ier- schen Vrijstaat gekomen zijn. Ook doet de po litie alle moeite de herkomst der explosieve stoffen te vinden. In Downingstreet zijn bijzondere voorzorgen genomen. De politie patrouilleert daar voortdu rend en vanmiddag vooral was de aandacht die zij voor de voorbijgangers had, uitermate groot. In Crosby bij Liverpool heeft een schooljon gen nabij een electriciteitsmast een beschadigd koffertje gevonden, waaraan een wekker-instal latie met draden bevestigd was. In Birmingham is vlak bij de electriciteitsfabriek een niet ont plofte bom gevonden en in de omgeving dier FRANCO'S OPMARSCH CATALONIË. IN Kanongebulder was gisteren in Barcelona hoorbaar. VLUCHTELINGEN STROOMEN DE STAD BINNEN. In het jongste officieele communiqué van Franco's hoofdkwartier wordt o.a. medegedeeld, dat de dorpen Alilla, Alvio, Talavera Brillante, Montmaneu, Hostallets Pomar en Lhuidas in Cataló- nië bezet zijn. In het kustgebied hebben de rechtsche troepen Val Espinoza, Fuente de Armentara, Santas Creus, Altafulla en Vespella bezet. In het door: Radio-Nacional uitge zonden uittreksel uit een officieel leger- bericht wordt gezegd, dat de troepen van Franco gisteren in Catalonië ruim 10 K.M. zijn opgerukt. In de buitenwijken van Barcelona zoo meldt Reuter uit deze stad was gisteravond voort durend kanongebulder hoorbaar. De stad blijft kalm maar biedt een toonbeeld van intensieve activiteit. Voortdurend rijden vrachtauto's en ambulances af en aan. Stroomen vluchtelingen dringen onophoudelijk de stad binnen. Zoo snel als mogelijk is worden zij met hun hebben houden in groepen bijeen gebracht en met vrachtauto's naar steden en dorpen, in het noorden, die niet bedreigd worden door het oor logsgevaar, vervoerd. De oorlogsindustrieën wer ken intensiever en er is thans weer meer elec- trische stroom beschikbaar. De dagbladen staan vol aansporingen tot grooter inspanning voor het oorlogswerk en voor den bouw van verster kingen. Alle valide mannen beneden de 50 jaar, die niet voor militairen dienst zijn opgeroepen en niet in oorlogsindustrieën werken, worden ter beschikking gehouden van de ingenieurs om aan de versterkingen te werken. Vijandelijke vliegtuigen van het front zijn be gonnen te verschijnen boven Barcelona en om geving. Er worden slechts korte waarschuwin gen gegeven bij hun nadering, terwijl geen alarm gemaakt wordt, wanneer de luchtaanval len op nabije steden worden gericht of wanneer de bescherming door jachtvliegtuigen van de geering voldoende wordt geacht. Medegedeeld wordt, dat de voorraden levensmiddelen, boo- nen, rijst, linzen, spijs-oliën, suiker zoowel als gecondenseerde melk of melkpoeder voor kinde ren voldoende zijn. Republikeinen blijven groote activiteit ontwikkelen. In het legerbericht der regeering wordt o.a. gezegd, dat voortdurend verwoed gestreden wordt in alle sectoren in het gebied van Pe- nadella Santa Coloma en Tarragona. In den sector van Santa Coloma heeft een sergeant der infanterie door gebruikmaking van hand granaten dertien Italiaansche tanks tegenge houden, door drie hiervan buiten gevecht te stellen en de overige op de vlucht te jagen. Hij nam verscheidene inzittenden der tanks ge vangen. De regeeringstroepen zijn ten zuiden van Monterrubio verder opgerukt. In de provincie Badajoz is dertien uur lang verwoed gestreden in de nabijheid van den pas van Castuera, op 30 K.M. ten zuiden van de stad Castuera. De rechtschen vielen zeven maal zonder succes aan. In den sector van Granja de Torre Hermosa hebben de in de richting van Azuaga oprukkende regeerings troepen den heuvel Maleto veroverd. Opnieuw convooidienst. Ingeval de vloot van Franco zou pogen Bar celona te blokkeeren, welke mogelijkheid op grond van het vertrek der vloot van Franco uit Tarragona verwacht wordt, is het vrijwel ze ker, dat de Britsche regeering een gelijke houding zal aannemen, wanneer geen ernstige internationale incidenten den toestand wijzi gen, als tijdens de blokkade van Bilbao aan het einde van 1937, d.w.z. dat Britsche oor logsschepen aan Engelsche koopvaarders con- vooi zouden verleenen tot aan de territoriale jvateren. stad is een mast van het electrische net door een bom beschadigd. De leiders van het Iersche republikeinsche le ger te Dublin weigeren zich uit te laten over de berichten omtrent de bomaanslagen en de vraag, of deze tot de activiteit der I.R.A. behooren. Ook in de kringen die met de I.R.A. in contact staan, weigert men zich erover uit te laten. Scotland Yard heeft inlichtingen ontvangen over den aard van de bommen en ander explosief materiaal, waarvan vroeger door leden der I.R.A. gebruik gemaakt is. Afgezien hiervan heeft er a uitwisseling van gedachten en inlichtingen tusschen de regeering van Eire en Engeland plaats gehad. De regeeringen, zoowel die van Noord-Ierland als die van Eire, bewaken de ha vens streng en onderzoeken alle uitgaande en binnenloopende schepen. Nader vernemen wij, dat de explosie bij den electriciteitsmast Birming ham hedenmiddag geschiedde de eenige is, die Dinsdag heeft plaats gehad. Ge poogd is in dit geval 'n paal van 't electri- citeitsnet te Greatbarr, aan den weg van Birmingham naar Wallsall met een bom te vernielen. De ontploffing is over een groot gebied gehoord. Een der steu nen van de pilaar werd weggeslagen. Vermoedelijk is een tweede bom in de nabijheid gevonden. Een boerenknecht heeft in een laantje niet ver van de mast een heel pakket bommen gevonden. Het waren primitieve bommen, zakjes spring stof, waaraan een electrisch koord bevestigd was. De autoriteiten beschouwen deze inciden ten als bewijzen, dat een groot complot bestaat en verklaren dat, als al deze bommen ontploft waren, het geheele lichtnet in de Midlands ge stoord zou zijn geweest. Hedenmorgen meldde Reuter uit Londen: Te Barton is gisteravond een sensa- tioneele ontdekking gedaan in verband met de reeks bomaanslagen: een zak waarin zich zeer ontplofbare stoffen be vonden, was vastgemaakt aan een groo- ten mast van een electrische leiding over het scheepvaartkanaal naar Manchester. De poging mislukte echter, daar de tijdklok, welke naar het schijnt op 6 uur was afgesteld, lang tevoren was blijven stilstaan. Ook de andere ontploffingen waren om zes uur geschied. De electrische centrale, gasfabrieken en waterlei dingstations worden nog steeds scher.p. bewaakt door de politie. Men gelooft, dat de bommen in Londen zijn vervaardigd. Sir Samuel Hoare heeft zich gistermiddag naar Downingstreet begeven, waar hij een on derhoud had met Chamberlain, dat naar men meent, betrekking had op de aanslagen. De piloot omgekomen. Naar uit Brussel vernomen wordt is gister middag de luitenant-vlieger Eric de Spoelberg tijdens een proefvlucht met een nieuw type vliegtuig boven Nyvel omlaag gestort. Het toe stel kwam in een straat terecht en beschadigde de kroonlijst van drie huizen. De piloot is om het leven gekomen. Een beminde prins heengegaan. De dood van prins Waldemar van Denemarken. "orET overlijden van prins Waldemar JiiL van Denemarken, jongsten zoon van koning Christiaan IX van Denemarken, de „patriarch" van de Europeesche hoven, heeft aan het Scandinavische Hof een gewettigde ontroering te weeg gebracht. En ook Frankrijk, waaraan de prins zoozeer verbonden was door zijn huwelijk met prinses Maria van Orleans, oudste dochter van den hertog van Chartres, werd door het bericht van zijn overlijden ge troffen. De droevige tijding liet dan ook niet na een groot aantal herinneringen wakker te maken bij de menschen, die in het laatste kwart van de 19de eeuw ongeveer den twin- tigjarigen leeftijd 'bereikt hadden. Noch op politiek noch op regeeringsgebied heeft prins Waldemar ooit een belangrijke rol gespeeld. Hij werd opgeleid voor zeeman en werd tenslotte admiraal. Het Deensche Hof, dat aanvankelijk buitengewoon eenvoudig en bescheiden was, werd in den loop der jaren door tal van bijzondere omstandigheden een plaats van bijeenkomst waar de verschillende familiebanden, die er bestaan tusschen het hof van Denemarken en dat van Engeland, Rusland, Zweden, Griekenland, Noorwegen, België en Brunswijk-Hannover iederen keer weer versterkt werden. Wanneer we daar dan nog bijvoegen, dat de oudste zoon van den overledene, Prins Aage van Denemarken, Frankrijk en Afrika goede diensten bewijst als officier in het Vreemdelingen-Legioen, terwijl de eenige dochter van wijlen Prins Waldemar, gehuwd is met prins René van Parma en in Frankrijk woont, dan blijkt daar wel uit, welk een zeer algemeene positie de overledene in Europa tijdens zijn leven innam. Prinses Marie van Orleans, die zeer ontijdig thans bijna 30 jaar geleden overleed, liet in haar tweede vaderland een groote leegte na. Iederen keer, wanneer men de Deensche hoofdstad bezoekt, wordt men onwillekeurig getroffen door de herinneringen, die de nage dachtenis aan de prinses levendig houden. Het huwelijk tusschen prins Waldemar van Dene marken en Prinses Marie van Orleans werd gesloten in het jaar, dat voorafging aan de verbanning van Philips VII, graaf van Parijs. Met grootsche pracht en praal kwam deze ver- eeniging tot stand en van nagenoeg alle vor stenhoven waren vertegenwoordigers aanwezig. Alle Franschen, die in die dagen de buiten- landsche politiek volgden, vooral gedurende de voor-oorlogsche jaren, werden getroffen door de resolute houding van prinses Marie van Denemarken, die de schoonzuster van czaar Alexander HI van Rusland en van koning Eduard VH van Engeland geworden was. On telbare malen heeft men hooren spreken over den onvergetelijken invloed van „Prinses Marie" der Denen en haar zeer vroegtijdige dood moet voor den prins dan ook een buiten gewoon groot verlies geweest zijn. Het stoffelijk overschot van den „Deenschen admiraal" zal bijgezet worden in de basiliek van Roskilde, waar ook de andere Deensche koningen, vorstinnen, prinsen en prinsessen bijgezet zijn. Allen, die den prins gekend en bemind hebben, zullen niet nalaten hem in ge dachten op zijn laatsten tocht te vergezellen daar hij zich altijd, ondanks zijn hooge positie, zoozeer op den achtergrond heeft weten te houden en desondanks toch een zekeren in vloed heeft weten uit te oefenen. DEBATTEN OVER SPANJE IN DE FRANSCHE KAMER. (Adv. mgez. Mea.j Belgisch vliegtuig in straat neergestort. FLANDIN BEPLEIT DE ONVOORWAARDE LIJKE, BLUM DE VOORWAARDELIJKE NIET-INMENGING. Tijdens de debatten over de buitenlandsche politiek heeft o.a. Flandin gisteren in de Fran- sche Kamer het woord gevoerd. Hij bestreed een voorstel van De Kérillis betreffende een vereeniging van alle naties, die bedreigd wor den door de Duitsche ambities. Scheepsramp aan de kust van Voor-Indië. Vrachtboot met 28 koppen bemanning vergaan. BOMBAY, 17 Januari. Gemeld wordt dat een kleine Indische vrachtboot de „Cambay", op 210 K.M. ten Westen van Bombay is ge zonken. De uit 28 koppen bestaande bemanning is omgekomen. (Reuter). De luidspreker in den kippenren, Ter bevordering van den leg. LONDEN, 17 Jan. Dicht bij Youngstown ligt het hoenderpark Maplewood dat er prat op kan gaan het best uitgeruste bedrijf in zijn soort te zijn. De hennen van Maplewood leg gen haar eieren met muzikale begeleiding en als men-den eigenaar, Henry M. Gallie, geloo- ven mag, heeft het veel invloed op den leg, wat er gespeeld wordt. De hennen hebben n.l. een uitgesproken voorkeur voor klassiek. Van swing moeten zij niets hebben, doch sympho- nieën, nocturnes en vooral orgelmuziek doet het best. De eigenaar heeft daarom overal luidsprekers laten aanbrengen. „Bij ons," aldus mr. Callie, „verdoen de hen nen haar tijd niet met kakelen. Wij hebben den 14-uren dag ingevoerd, want precies vijf uur gaat het licht op en zeven uur 's avonds wordt het uitgedraaid. Hennen leggen geen eieren als zij slapen en daarom houden wij ze zoo lang wakker als economisch verant woord is." (United Press) Chineesch beroep op den Volkenbond. „Geen vliegtugien en geen benzine naar Japan". In de vergadering van den .Volkenbondsraad van gistermiddag heeft de Chineesche gedele geerde, Wellington Koo, zich uitgesproken ten gunste van een embargo op vliegtuigen en ben zine voor Japan, aangezien dit naar zijn mee ning „de eenige doeltreffende methode vormt om te verhinderen, dat de Japansche luchtstrijd krachten voortgaan met hun vernielingswerk". Weer botsingen in Palestina Vuurgevechten met Arabieren. Reuter verneemt uit Jeruzalem, dat op den weg van Acre naar Safad een politiepatrouille slaags geraakt is met een bende gewapende Ara bieren, waarbij een Britsche politieman door een schot ernstig gewond werd. Voorts is in een gevecht tusschen een pa trouille en gewapende Arabieren ten westen van Jericho een Britsche luitenant licht gewond, Vliegtuigen en troepen werden ter versterking ontboden en de strijd duurde voort tot de Ara bieren, na verliezen te hebben geleden, de wijk namen. Het Russische volk wordt geteld. Tellers wacht geen gemakkelijke taak. MOSKOU, 17 Jan. Een half mil- lioen ambtenaren begint vandaag met de telling van de omstreeks 200 mïl- lioen menschen, die de Sovjet-Unie be wonen. De eigenlijke telling zal tien da gen duren, maar dan zullen 100.000 ambtenaren nog verscheiden maanden werk hebben met het ordenen der re sultaten. Een jaar lang is er in de pers en door de radio propaganda gemaakt voor deze volkstel ling, welke niemand mag uitsluiten, hetzij hij in het uiterste Noorden of in het diepste Zui den van de Sovjet-gebieden woont. Het moet een telling worden, die precies is, in tegenstel ling tot die van 1937, welke onbetrouwbaar wordt genoemd, omdat volgens de officieele beweringen „vijanden des volks" haar onwe tenschappelijk hadden georganiseerd en de re sultaten hadden vervalscht. Daarom begint men nu opnieuw. Bij de vorige telling waren er eenige beroepen, die nu niet meer bestaan, b.v. dat van gouvernante en lakei. In 1937 kon den de menschen antwoorden op de vraag, tot welke religie zij behoorden. Deze vraag is nu vervallen. Men verwacht dat de tellers, in weerwil van de gemaakte propaganda, toch nog op heel wat moeilijkheden zullen stuiten. Als een ambtenaar met een lijst komt en alles opschrijft, vreezen vele Russen voor weer een nieuwe belasting: anderen zijn bang dat er militaire beweegrede nen in het spel zijn. In de gebieden waar min der ontwikkelde menschen wonen, is de bevol king soms bijgeloovig-bevreesd, omdat het volksgeloof wil, dat wie zich laat opschrijven, daardoor tevens ten doode is opgeschreven. JUnited Press). Twee soorten non-interventie zal zijn van de middelen ter verzekering van de defensie van Spanje". Voorts heeft een groep afgevaardigden een voorstel voor een resolutie ingediend, waarin, verklaard wordt, dat alle deelen van het Fran- sche rijk geplaatst zijn onder de hoede van het vaderland en dat de souvereiniteit van Frank rijk noch kap worden overgedragen, noch ge delegeerd, noch gedeeld. Twee vliegtuigongelukken in Engeland. Flandin. Flandin verklaarde, dat wanneer men deze po litiek voerde, het spoedig gedaan zou zijn met het Fransch-Engelsche bondgenootschap. Dit bondgenootschap zal echter in tegendeel ver sterkt worden naarmete het Britsche volk er zich rekenschap van zal geven, dat de Fransche po litiek het in geen enkel avontuur meesleept en het betrekt in geen enkel conflict waarbij lale belangen van het Britsche rijk niet zijn be trokken. Nauw vereenigd zijn Frankrijk en Engeland op zichzelf voldoende om hun gemeenschappe lijke veiligheid te verzekeren. Flandin ontken de ooit te hebben voorgesteld, dat Frankrijk zijn belangstelling zou onttrekken aan midden- of Oost Europa. Andere groote mogendheden ech ter, o.m. Rusland, hebben daar meer rechtstreek - sche belangen. En het is haar zaak die te ver dedigen. Spreker is van meening, dat de am bities, die men Duitschland toeschrijft, o.a. ten aanzien van de Oekraine, niet gemakkelijk ver werkelijkt zullen worden. Bovendien, wanneer de zorg der vitale belangen van Frankrijk, te voren in overeenstemming gebracht met die van Engeland, zou moeten leiden tot een tusschen- komst in een conflict, dan lijkt het spreker rede lijk, dat Frankrijk met zijn Britschen bondgenoot alleen beoordeelaar blijft over het oogenblik of de omstandigheden, waarin dit zou moeten ge schieden. Flandin constateerde vervolgens, dat de Fran sche openbare meening zich eensgezind keert te gen de Italiaansche pretenties. De Spaansche kwestie besprekende, verklaarde Flandin zich vóór een poli tiek van streng in acht nemen van het niet-inmengingsbeginsel. Een zekere dubbelzinnigheid ten opzichte van de niet-inmëngïngspolitiek moet echter opgehe ven worden. Spreker maakt ih dit verband toe spelingen op „een soort compens.eerende inter ventie" en op „een gebrek aan openhartigheid" welker „mex'kwaardige procédés onder de twee de regeering van Blum" spreker zegt te hebben aangeteekend. Volgens spreker zijn er slechts twee houdingen mogelijk: of wel men beschouwt een overwinning van de regeeringspartij als een Fransch belang uiterst links roept: „ja" of wel men maakt zich los van ieder verwijt over hulp van den een tegen den ander, zelfs wan neer een vreemd land in Spanje intervenieert. Op dit oogenblik interrumpeerde Blum. Hij herinnerde er aan, dat hij nooit verborgen heeft, dat hij de republikeinsche regeering in Spanje als de rechtmatige regeering beschouwde. Toch heeft Frankrijk deelgenomen aan de niet-in- menging. „De niet-inmenging" zoo zeide Blum .beteekende, dat Frankrijk niet tus- schenbeiden zou komen om de repu bliek de overhand te doen krijgen, op voorwaarde, dat de totalitaire staten niet tusschenbeide zouden komen om de dictatuur op te leggen". Blum herinnerde er verder aan, dat Frankrijk gedurende anderhalf jaar loyaal de niet-inmen ging ten uitvoer heeft gelegd, en dat Frankrijk in 1937, in overeenstemming met Engeland, tracht heeft een niet-inmengingsverplichting van Italië te verkrijgen. Maar door een verschrikkelijke kracht van de gewoonte, kwam men er toe, een deelneming van Italië in de legers van Franco als natuur lijk te beschouwen". Wanneer spreker kon gelooven, dat morgen de niet-inmengingspolitiek eerlijk zou worden, zou hij er nog aanhanger aan zijn. Hoe echter zou men de huichelarij kunnen aanvaarden, vol gens welke sommige verbintenissen de anderen niet binden terwijl zij Frankrijk met puritein- sche strengheid binden zouden, de Fransche en Engelsche regeeringen zijn verplicht de niet- inmengingsovereenkomsten op te zeggen of haar optreden te regelen naar de houding der andere onderteekenaars en op dit punt moet de Ka mer zich uitspreken. Flandin zeide Blum hierop dank, dat hij zoo duidelijk op de gestelde vraag geantwoord heeft en ging voort: „Er zijn twee opvattingen der niet-inmenging nl. die welke zooeven uiteengezet is en de voorwaardelijke niet-inmenging". Spreker zegt te blijven vasthouden aan de strenge niet-inmenging. „Het standpunt van Italië zoo voegt hij hieraan toe „is mis schien een misdaad. Wat ons betreft, wij zijn van oordeel, dat intervenïeeren in een burger oorlog misdadig is. Het belang van Frankrijk zou zijn de reegering van Franco te erkennen en te onderhandelen over zijn toekomstige neutrali teit in ruil voor een Fransche neutraliteit op dit oogenbilk. Spreker eindigde zijn rede met een pleidooi voor een imperiale politiek, die de Franschen in staat zal stellen opbouwers te worden van de toekomst". Tevens sprak hij den wensch uit, dat hét scheppende Frankrijk en het scheppende Duitschland elkander op den weg van den vre de konden ontmoeten. Afgevaardigde Taittinger, die kort geleden te ruggekeerd is van een reis naar het rechtsche Spanje nam vervolgens het woord om hetzelfde standpunt als van Flandin te verdedigen. De communistische afgevaardigde, Bonte, diende een voorstel voor een resolutie in, waar in de regeering wordt uitgenoodigd dringend de maatregelen te nemen, die noodzakelijk zijn in verband met het offensief in Catalonië en „on middellijk de grens te openen, opdat de repu blikeinsche regeering van Spanje niet ontbloot In Sussex stortte een jachtvliegtuig op een huis. Een jachtvliegtuig der Britsche Koninklijke Luchtstrijdkrachten is gisteren neergekomen op een huis te Crowborough in Sussex en irv brand geraakt. Het vuur deelde zich aan dit huis mede. De piloot en het dienstmeisje uit de woning kwamen om het leven. Doordat er brand uitbrak ontplofte munitie in het vliegtuig. Het stoffelijk overschot van den vlieger toonde kogelwonden aan het hoofd. De eigenares van het getroffen huis, een be jaarde weduwe, kon uit de zolderkamer, waar ,ïj zich bevond, gered worden en is thans in een ziekenhuis opgenomen. Een tweede vliegongeluk deed zich des avonds voor te Butley bij Ipswich, waar eveneens een vliegtuig neerstortte. Hierbij verloor de piloot het leven en de tweede inzittende, vice-lucht- maarschalk Cavebrown, werd ernstig gewond aan het hoofd. Hij is opgenomen in het zieken huis van Ipswich en daar geopereerd. Cavebrown voerde het bevel over bewape- ningsgroep no. 25 van de Royal Air Force. Vier dooden bij vliegramp in Australië. DARWIN, 18 Januari (Reuter-A.N.P.) Een Lockheed van de Guinea-lijn is bij Katherine- rivier verongelukt. Er zijn vier dooden. HALIFAX IN LONDEN TERUGGEKEERD. Lord Halifax is gistermiddag te Londen terug gekeerd.- Des avonds had hij een ontmoeting met Chamberlain. RHEUMATISCHE PIJNEN Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. (Adv. Ingez. MedJ PROGRAMMA DONDERDAG 19 JANUARI. HILVERSUM L 1875 en 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest en solist. (In de pauze: Declamatie. Om 12.15 Berichten. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Avro- Aeolian orkest. 2.00 Causerie „De vrouw binnen en buiten haar huis". 2.30 Vervolg concert. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Orgel en cello. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Week-Kaleidoscoop. 5.25 Ge- lukwenschen. 5.30 Avro-Amusements-orkest en het Schurioke-Trio (in de pauze: Berichten). 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Be richten ANP, Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-orkest en solist, (in de pauze: Causerie over Goethe). 10.30 De Twi light Serenaders( om 11.00 berichten ANP). 11.30—12.00 Orgelspel. HILVERSUM II. 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Be richten) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.4i5 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Gramofoonmuziek). 2.00 Handrwerkuurtje. 3.00 Zang en piano. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelconcert (ca. 6.30 berichten). 6.30 Causerie: Gods zegen op het Zendingsveld in Nederlandsch-Indië en Nederland's roeping. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, Herhaling SOS berichten. 8.15 Christelijke Oratoriumvereeniging, Haarlem- sche Orkestvereeniging en solisten (9.05—9.35) Causerie over Beethoven). 10.15 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Welsh-orkest en solist. 12.20 Harry Engeleman's kwintet en solist. 12.50 Zang en cello. 1.20 Victor Fleming's orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Het Harp-Trio. 3.15 Declamatie. 3.35 Het Stedelijk Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de Vrouw. 5.20 Charles Brill en zijn orkest. 6.20 Berich ten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 BBC-orkest. 7.50 Radio-film. 8.50 Interview over China. 9.20 Berichten. 9.45 Het English Ensemble. 10.20 Korte Avondwijding. 10.40 Causerie: Mainly :.bout Manhattan. 10.55 Het New Georgian Trio. 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pi.) RADIO-PARIS 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Cassard-orkest. 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.25 Pianovoor dracht. 3.50 Zang. 4.35 Vioolvoordracht. 4.50 Pianovoordracht. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Ra- diotooneel. 7.20 Ellis-orkest. 8.05 Gramofoon muziek. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal Orkest en. solist. 10.55en 11.2011.35 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 AL 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Otto Fricke's orkest. 7.50 Georg Schütz en zijn orkest. 9.20 9.50. Volksliederenconcert. 11.20 en 12.35 Leo Eysoldt met zijn orkest. 1.302.20 Populair concert. 5.55 Gramofoonmuziek. 6.30 Winter hulpprogramma. 7.30 Omroeporkest en decla matie. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50—11.20 Schupo-orkest, „Stuttgarter Volksmusik" en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.202.20 Bont programma. 5.20, 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 „Prinsesje Dacty- lo", operette. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmu- zieik. 6.35 Vioolvoordracht. 6.55, 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Omroepsymphonie- orkest. 10.3011.20 Viool en piano. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 7.30 Berlijnsch Philharmonisch Orkest en solist (in de pauze: Declamatie) 9.20 Berich ten. 9.55 Uit Milaan: 3de acte opera La Bo hème. 10.20 Berichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40—11.10 Uit Milaan; 4de acte opera „La Bohème",

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9