DE SPOORBRUG BIJ RAVENSTEIN. „Mysterie om een Erfenis Groote verduisteringsoefeningen zijn Donderdagavond in de provincie Zuid Holland gehouden. Een majoor van politie in Den Haag deelt aan padvinders blauwe papiertjes uit ter af scherming van hun zaklantaarns De oude spoorbrug bij Ravenstein wordt thans afgebroken. Een kijkje op de interessante werkzaamheden In grooten getale worden thans in Engeland schuil kelders voor de bevolking in tijd van luchtaanvallen gemaakt Een der schuilplaatsen, welke ongeveer vijftig personen bevatten kan De begrafenis van Prins Val- demar van Denemarken heeft deze week met groote plech tigheid plaats gehad Een moment uit de biljartwedstrijden om het 1 ste klasse kampioenschap van Nederland, welke te Amsterdam gehouden worden. De heer De Leeuw aan stoot uit een moeilijke positie FEUILLETON Naar bet Engelsch van DOUGLAS GARDINER. (Naxiruk verboden.) 21) Vier duizend pond tegen vijf procent zou twee honderd pond per jaar geven. Dan moet ik den winkel verhuren of verkoopen; het liefst zou ik hem maar verkoopen; dan ben ik er af. Ik moet er twee duizend voor zien te krijgen, als jij me tenminste niet in den steek laat Castlemaine. Ik zal er mijn best voor doen, antwoordde Jack 't Was hem niet heelemaal duidelijk, hoe hij het zou klaarspelen, want er was wei nig meer op de bank, al was er geld genoeg in de boeken. Zijn crediet was nu gevestigd en papierfabrikanten vochten om een bestelling. Je hebt de meest courante dingen wegge haald, klaagde Grant, ik bedoel de dingen, die klanten trekken en Wees gerust, mijnheer Grant, ik zal uw winkel leegkoopen al moest ik er mijn Zon- dagsche vest voor verpanden, viel Jack hem in de rede. Wat blijft Rosamund lang uit! en, na op zijn horloge gekeken te hebben: O, neen, nog geen vijf minuten. De volgende week koop ik voor nog eens vijf honderd pond en dan stuurt u maar wat u zelf wilt. Daar hoorden ze kopjes en schoteltjes rinke len en Rosamund kwam te voorschijn met een blad. waarop alles stond, wat haar vader noodig had voor zijn thee, met brood en boter erbij. Zelf kookte hij water op een petroleum stel, waarmee hij de thee zette, zoodat hij theedrinken kon, wanneer hij wilde. En zoo leef ik nu al jaren, zei hij tegen Jack. Ik durf den winkel niet alleen laten om naar boven te gaan. Als het God belieft, is het leed weldra geleden en ik blijf je mijn leven lang dankbaar. De jongelui gingen als altijd naar St. James Park, naar hun geliefkoosd plekje, vlak tegen over het meer, en daar gaf hij het eerste exemplaar van het nieuwe blad aan Rosa mund. Wat is het prachtig! Mijn armzalige plaatjes zijn er lang niet goed genoeg voor. Of vond jij werkelijk, dat ze behoorlijk zijn, Jack? Ze zijn uitstekend dat vond Wayman ook. Ze verzachten den indruk van zijn wat al te forschen stijl. Maar hij is heel knap; verleden jaar is zijn werk nog bekroond door de Academie. Maar hij is lui en werkt daardoor te haastig. Daar bij de brug staat een heer ons al een heelen tijd te begluren, zei Rosamund op eens. Jack keek en ontdekte tot zijn schrik Sir Peter Tempest, die deed alsof hij de zwanen bekeek. 't Is de vader van Madge, fluisterde hij, maar hij zal me niet herkennen. Maar ik zag dat hij aldoor heel ingespan nen .dezen kant uitkeek. Dan keek hij naar jou en heeft zich er over verwonderd, dat er een engel op aarde is neergedaald zonder vleugels! We zullen doen alsof hij een vreemde was en ik zal ervoor zor gen dat hij mijn profiel niet ziet: ik heb een echte familieneus. Even later was Sir Peter onopgemerkt ver dwenen en Jack dacht niet verder over hem na. Teddy Brown vond het noodig den volgen den morgen eens ronduit met zijn patroon te spreken. Doordat hij niet de ware reden ken de, waarom Jack zooveel uit Grant's winkel kocht, beschouwde hij het als een zwakheid van zijn verliefd gemoed. Grant's zaken gin gen slecht, hij had een winkel vol onverkoop baren rommel en Jack had om hem te helpen ter wille van Rosamund, groote inkoopen bij hem gedaan, Brown was ook slecht te spreken over Jack's koppigheid om nu in den zomer het nieuwe weekblad toch uit te geven. Maar nu het tóch kwam, moest er veel re clame worden gemaakt dat vereischte geld en het geld was schaarsch! We moeten leenen, zei Jack vol vertrou wen. Van wie? Van jouw bank. Dat gaat maar zóó niet. U hebt er achttienhonderd pond gebracht en haalt uw rekening in een paar weken leeg voor buiten gewone speculatieve dingen. Banken zijn geen philantropisehe instellingen! Als de directeur wist, wie u eigenlijk bent, zou het heel wat anders zijn. Je zult me moeten helpen, Brown. Daar voel ik niet veel voor; u bent er te gauw mee begonnen. Dat nieuwe blad had zoo niet opgezet moeten worden, het is niet practisch. De schrijvers hebben werk inge stuurd, dat niemand anders zou willen heb ben; en wat de prijzen betreft, dat is niets voor den middenstand. Het zal langzaam, maar zeker mis gaan. Wat zeg je?'Met een millioen achter de hand? Luister eens, Brown je bent in je wiek ge schoten, omdat ik je raad niet heb opgevolgd, en ik kan niet beloven dat dat niet vaker gebeurt. Later zal ik je alles, wel uitleggen. Dat weet iedereen allang, spotte Brown. Ik heb al zooveel mislukkingen meegemaakt, dat de vrees voor nog een me ziek maakt. Ik weet wel, dat u crediet genoeg hebt voor een aankoop van vijfhonderd pond. u kunt wel vijfduizend krijgen maar van het oogenblik af, dat u de verantwoordelijkheid op u ge nomen hebt bent u er aan gebonden, zelfs al krijgt u drie maanden uitstel. Er zijn onge veer tachtig duizend insolvente faillieten in Engeland en bijna allemaal zijn in het on geluk gestort door dat beroerde stelsel van crediet. Jack liet een korten lach hooren. Je vergeet dat ik millionair ben! Ik wil in elk geval een paar duizend pond in kas heb ben en het crediet dat we daardoor weer krij gen, zal ons er bovenop helpen. Ik zal goed betalen vóór wat inschikkelijkheid. De bank zal daar niet veel om geven, was het grimmig bescheid. Maar ik zal naai den directeur toegaan en ik zal moeten pra ten als Brugman. I k weet wel dat het ver trouwd is, maar het is een andere zaak om hèm er van te overtuigen. Mopperend verdween hij, om na een uur terug te komen en met een berouwvollen glimlach vier accepten voor Jack neer te leg gen. De man was gelukkig best te spreken, zei hij, en ik deed mijn woord goed al zeg ik het zelf. Hij vertrouwt op mijn oordeel, om dat ik over het algemeen nog al gelukkig ben met zaken. Hier hebt u vier accepten van zeshonderd pond, achtereenvolgens op één, twee. drie en vier maanden. Om hem te too- nen, dat het volkomen vertrouwd is, heb ik er in toegestemd ze voor aval te teekenen. Nu ben ik dus in uw macht en als u ze niet be taalt, moet ik het doen, anders ga ik weer failliet. Zoodra ze geteekend zijn, zal de bank tweeduizend pond op uw rekeningtegoed schrijven Jack teekende de wissels in opgewekte stem ming. Jij krijgt twintig pond van me, Brown, omdat je me zoo goed geholpen hebt, zei hij vroolijk. 's Middags begon het te motregenen, dus zouden Jack en Rosamund straks niet kun nen gaan wandelen. Op weg op te gaan lun chen, liep hij even bij Grant binnen, om Ro samund, die aan het teekenen was „goeden dag" te zeggen. Hij kon nu den verderen voor raad in den winkel koopen, wat hij in vier achtereenvolgende weken zou doen en dat. wilde hij den ouden man even gaan vertellen. Hij beschouwde het in geen enkel opzicht als een slechte belegging. Hij had vertrouwen in de waarde van reclame en verschillende arti kelen wilde hij voor zichzelf houden. Hij ging naar Finch, in the Strand, om iets te gebruiken en terwiji hij een broodje zat te eten, voelde hij plotseling een slag op zijn schouder en hoorde hij fluisteren: „Jack Dennington, ik zoek je!" De woorden, ofschoon op vertrouwelijken toon uitgesproken, deden hem geweldig schrik ken. Alles was verloren! Hij deed, alsof hij met zijn lunch voortging, maar vreesde ieder oogenblik een vervolg op die woorden te hoo ren en een politiebeambte van Scotland Yard te zien Wat een zelfbeheersching; geen spoortje van angst! ging de stem voort. Hoe gaat het. Jack? Daar zag hij den spreker naast zich: het was Sir Peter Tempest en hoewel dat hem opluchtte keek Jack hem woedend aan, toen hij kalm een glas champagne bestelde. Hier kunnen we niet praten, fluisterde Sir Peter, er komen hier te veel menschen en ik kwam inspecteur Broek hier in de buurt tegen. Hij ging Somerset House binnen. Ik ben niet bang voor inspecteur Broek! barstte Jack uit. Voorzichtig jongen, luister eens! We moeten niet samen gezien worden, waar kan ik je spreken? Als u het bepaald noodig vindt, dan maar waar u het wilt. Noodig? Goeie hemel! Denk eraan wat je misdaan hebt; speciaal tegenover je broer. Je kunt je maar niet altijd verborgen houden. De kellner had zijn ooren gespitst en Sir Pe ter hield waarschuwend zijn vinger op. Ik zal als het donker is in de buurt van je kan toor komen, laten we zeggen om tien uur. Maak je niet ongerust, ik logeer in Savoy. Toen dronk hij zijn champagne op en ver dween. (Wordt vervolgd'), De al te actieve belangstelling van het publiek in Downing Street ter gelegenheid van de jongste zitting van het Engelsche kabinet werd door de politie in goede banen geleid De Belgische équipe, die uit Amsterdam gestart is voor den sterrit naar Monte Carlo bezig met het bestudeeren van de route. V.l.n.r.W. Scott, mevr. Scott, Valette en Delplace Lord Halifax met de Engelsche delegatie bij aankomst aan het Volkenbondspaleis te Genève voor de jongste zitting Yan deb Volkenbondsraad De heer J. van Tijen (rechts), directeur der Fokkerfabrieken, vertrok Donder dag met ir. P. Vos per K.L.M.-vliegtuig naar Indië, teneinde in persoonlijk contact te komen met de militaire luchtvaartautoriteiten in de Oost

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10