VELSEN BEVERWIJK De Sterrit naar Monte Carlo. D. C. IJ. speelt gelijk niet Jozef Blankenaar. De IJmuidenaren uitgeschakeld voor de eindwedstrijden. Het is D. C. IJ. niet mogen gelukken den zoo begeerden eindstrijd voor het kampioenschap van Nederland te bereiken. Door den eersten wedstrijd met 119 te winnen en thans met 1010 gelijk te spelen plaatsten de Amsterdam mers, zeker verdiend, zich met 2119 in den landelijken eindstrijd. En de grootste teleurstelling voor de D. C. IJ.-ploeg was wel, dat hun kopborden Dukel en Ligthart verloren. Dukel wilde tegen v. d. Sleen een beslissing uitlokken en reeds in het vergevorderd middenspel waagde de D. C. IJ'er wel iets te veel. De verrassing in de positie volgden en na een fraaie combinatie kreeg v. d. Sleen een voordeélig eindspel, waarin hij Dukel geen kans meer gaf op herstel. Ook Ligthart had de geheele partij het be tere spel, doch door tijdnood en twee zwakke zetten ging de D .C. IJ.'er een verloren eindspel tegemoet. De Krijger won dan ook knap. Mertens is de held van de ploeg door zijn twee partijen uit de twee wedstrijden te winnen. De persoonlijke resultaten volgen hier onder: Jozef Blankenaar: D. C. IJ." J. v. d. SleenB. Dukel 20 J. de KrijgerA. Ligthart 20 J. MullerH. Laros 02 J. MetzC. Suyk 11 N. RiebeekJ. J. H. Mertens 02 J. v. BorkH. Buis 11 B. BirkH. de Boer 11 J. v. VlietT. Postma 11 P. GoerinnenF. Basstra 2- H. GorterP. Leijte 02 10—10 Ongetwijfeld bezitten de Amsterdammers een sterke ploeg die zeker een goeie gooi zal maken naar den hoogsten titel. D. C. IJ. is van de verdere competitie uitgeschakeld. Bataafsche nederzetting te IJmuiden ontdekt. Een aardig succes van een leerling der R. H. B. S. te Velsen. Een leerling van de vierde klas der R. H. B. S. te Velsen, Joh. van Breemen, (inmiddels ver huisd naar elders), heeft een aardig succes ge had met oudheidkundige opgravingen. Door een merkwaardigen speurzin gedreven, heeft hij in den tuin van een perceel aan de Berkenstraat in IJmuiden-Oost op serieuze wijze den bodem tot op een diepte van bijna twee meter onderzocht. Hij vond hierbij een grooten voorraad scherven, een doorboord steentje en een bronzen speld. Hij had van de geheele opgraving verder een keurige situatieteekening gemaakt. De opgegra ven voorwerpen werden, met de teekening, op gezonden naar het Museum van Oudheden te Leiden, ter nader onderzoek. De uitslag van dit onderzoek is voor den jeugdigen archaeoloog zeer verheugend. De directeur van het museum schrijft dat de zending scherven buitengewoon interessant is. Men is blijkbaar gestooten op een van de vele Bataafsche nederzettingen, die in den Romeinschen tijd op het oude duinland schap hebben gelegen en later langzamerhand overstoven zijn. Het opgegraven aardewerk is in hoofdzaak Bataal'sch. De enkele Romeinsche scherven wijzen erop, dat de nederzetting uit de eerste of tweede eeuw n. C. moet zijn. De gevonden speld is een fibula of veiligheids speld (Romeinsch). Het verzoek van den direc teur van het museum om de voorwerpen voor het Leidsche museum te mogen behouden, zal waarschijnlijk wel worden ingewilligd. Als de omgeving van het terrein het toelaat, zullen vanwege het Leidsche museum mogelijk nadere opgravingen worden gedaan. POLITIEVOETBAL. IJMUIDEN—AMERSFOORT (6—3) Donderdag speelde het IJmuider Politie- elftal tegen de Amersfoortsche collega's. Bij de thuisclub ontbrak Van der Voort; dit gemis deed zich aanvankelijk wel gevoelen, daar zijn plaatsvervanger zich op de voor hem vreemde plaats niet thuis gevoelde. De Amersfoorters profiteerden hiervan door een 2—O-voorsprong te nemen. Met de rust was de stand echter weer gelijk. In de tweede helft wist IJmuiden de leiding te nemen, doch toen Amersfoort een penalty kreeg, was de stand opnieuw gelijk (3—3). Een spannende strijd om de leiding kwam nu, waarin IJmuiden het gelukkigst was, toen ook zij een panalty kreeg. Toen was de stand 4—3. Amersfoorts grootste tegenstand was nu gebroken; Haak c.s. voerden den stand tot 6-3 op. Met 5 punten uit 3 wedstrijden neemt de de IJmuider politie een mooie plaats in. STORMVOGELS-JUNIOREN-AVOND. Op uitnoodiging van de Jeugdcommissie der IJ. V. V. „Stormvogels", hield de heer G. J. Bremerkamp een voetbal-causerie voor de junioren dezer -vereeniging. Met behulp van voorbeelden aan de praktijk ontleend, vertelde hij hoe groot vroeger de clubliefde en het enthousiasme in de Stormvogelsgelederen wa ren. Hierna maakte hij tal van voetbalbegrippen en uitdrukkingen aan de jongelui duidelijk, als concentratie, zelfvertrouwen, techniek, tactiek, tempo enz. De heer Bremerkamp kreeg een dankbaar applaus. JAARVERGADERING O.K. ONDER STEUNINGSFONDS. Op Vrijdag, 27 Januari a.s. houdt de afd. IJmuiden van de Vereeniging Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds haar jaarvergadering in het Oud-Kath. Verenigingsgebouw. Na de gewone orde der agenda zullen de jaarverslagen van secretaris en penningmees ter worden gelezen. Voorts zal wegens perio dieke aftreding van den secretaris, den heer W. D. Wiljouw, een bestuursverkiezing plaats hebben, gevolgd door eventueele voorstellen voor de eerstvolgende algemeene vergadering. IJMUIDEN IJmuiden 20 Januari 1939 Tarbot 132—120 cent per K.G. Tong 7458 cent per K.G. Griet f 34—f 15 per 50 K.G. Groote schol f 11,50f 8,50 per 50 K.G. Middel schol f 11—f9,60 per 50 K.G. Zetschol f 15,50—f 13,50 per 50 K.G. Kleinschol f 17f 10 per 50 K.G. Schar f 11—f3,10 per 50 K.G. Groote gul f15f 12,50 per 50 K.G. Kleine gul f 11f6 per 50 K.G. Wijting f 3,90—f 3 per 50 K.G. Kabeljauw f 45f 32 per 125 K.G. Rog f7,50 per koop. besommi[\<;ein. BESOMMINGEN Manden: Trawlers: 180 Maria IJM 95 f 2260 130 Dolfijn IJM 103 f 2300 Kotter: E 458 f 1080. Loggers: KW 86 f 1650; KW 55 f950; KW 108 f91. Drifter met versche haring: LT 344 f 920. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: En Avant IJM 8. Vangst: 160 m. schelvisch, 40 m. braadsch el visch, 90 m. gul en blanke kool- visch, 90 m. wijting, 15 m. platvisch, 65 m. varia, totaal 460 m. LEDENVERGADERING AFD. S. D. A. P. De in café Boot aan den Koningsweg gehou den ledenvergadering der S. D. A. P. mocht zich in een druk bezoek verheugen. De voorzitter de heer W. F. Visser riep de aanwezigen een har telijk welkom toe, daarbij den wensch voegen de, dat 1939 voor allen een voorspoedig jaar zou mogen zijn. Na lezing der notulen en behande ling ingekomen stukken, deelde de secretaris de heer J. Stark mede, dat voor de groslijst der Provinciale Staten 56 biljetten waren ingeleverd. De candidaatstelling voor de a.s. gemeente raadsverkiezing had een vlot verloop. Alle af tredenden werden opnieuw candidaat gesteld en voor zoover Velsen-Noord betreft werden hieraan nog toegevoegd de heeren H. Mol en E. Sanders. Vervolgens hield de federatie-voorzitter de heer L. van Hameien, een inleiding met als on derwerp „Verhouding der partijgenooten onder ling", waarover zich een hoogst geanimeerde discussie ontspon. Hiexrna volgde sluiting door den voorzitter. Ledenvergadering Handels belangen. De Koopliedenvereeniging „Handelsbelangen" hield gisteravond in café Schoenmaker 'n leden vergadering. De voorzitter de heer C. Kuys betreurde het, dat veel leden op de markt conferenties houden, maar zij verschijnen niet in de ledenvergaderin gen om te zeggen, wat zij op hun hart hebben. Spr. deelde mede, dat met de veilingbesturen besprekingen zijn gehouden over maatregelen tegen het zoogenaamde oppronken van de aard beien. Het bestuur is voornemens in overleg te treden met de grossiersorganisatie teneinde het oordeel te vragen over maatregelen, die even tueel tegen het „oppronken" zouden kunnen worden genomen. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat ook in Beverwijk de tomatensoep veel aftrek heeft. In korten tijd werden reeds 3500 blikken omgezet. Het rapport van den keurmeester, den heer J. de Vries werd hierna goedgekeurd. Besloten werd voor het op 7 en 8 Maart te houden Bondscongres een voorstel in te dienen betreffende de invoering van het labelsysteem en de uniformiteit van het gewicht in de vei- lingkisten. De heeren A. H. Maks en J. Slotemaker wer den als afgevaardigden benoemd. De vergadering uitte vervolgens ernstige klachten over een tekort aan gewicht in de kisten. Vooral nu de groenten duur zijn, betee- kent dit onderwicht dikwijls een gevoelig ver lies. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de leden in de gelegenheid zijn de gekochte producten op de markt na te wegen. Ook is een bepaling in het leven geroepen, dat de tuinder, die bij herhaling een te kort gewicht aflevert gestraft wordt met een verdubbeling van de daarvoor vastgestelde boete. Met alle kracht zal het bestuur pogingen aan wenden om aan dit euvel paal en perk te stellen. Ledenvergadering van den Chr. Vrouwenbond. Hoe bereidt men visch? De plaatselijke afdeeling van de Neder landsche Christen Vrouwen Bond hield gis teravond een ledenvergadering in het Ned. Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat. Na het gemeenschappelijk zingen van Gezang 194 I ging de presidente mevr. Van KatwijkRavenstein voor in gebed waarna zij Psalm 8 voorlas. Hierna heette mevr. van Katwijk de aanwezigen en in het bijzonder de heer Don uit IJmuiden welkom. Vervolgens deelde de presidente mede, dat op Woensdag 25 Januari de achtste jaarver gadering zal gehouden worden. Op Donder dag 15 Februari zal een ledenvergadering ge houden worden, waarin Mr. Bijleveld zal spreken over het onderwerp „Het Christelijk Huwelijk". Verder zal de afdeeling op Vrijdag 24 Februari deelnemen aan den wereldge bedsdag. Hierna volgde de bestuursverkiezing Aan de beurt van aftreden was mevr. Krüger uit Castricum die bij acclamatie werd her kozen. Na de sluiting der vergadering werd, uit gaande van het comité ter bevordering van van het vischgeforuik door den heer Don uit IJmuiden de visscherijfilm vertoond, waarin zeer nuttige aanwijzingen voor het bereiden van visch werden gegeven en die dan ook door de dames met groote aandacht werd gevolgd. Ook was een collectie keurig opge maakte vischschotels bereid door de leerlin gen van de Gemeentelijke Huishoud- en In dustriescholen, waarvoor de visch door het comité ter bevordering van het vischgebruik was beschikbaar gesteld TER AARDEBESTELLING J. VAN DER MEER PZN. Gisteren is te Aalsmeer ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. van der Meer Pzn., een van de meest bekende figuren van de Nederlandsche bloemisterij. Hij was o.a. voorzitter van den Kring van Bloemenveilingen van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond, van vei ling „Bloemenlust", bestuurslid van de Neder landsche Sierteelt Centrale en vertegenwoox-- digde de groep Bloemisterij in den Kring Bloe menveilingen. Ruim 25 jaar heeft hij de Nederlandsche bloe misterij met zijn groote gaven gediend. Van wege zijn verdiensten werd hij destijds be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Voor zijn begrafenis bestond enorme belang stelling. Uit alle deelen van het land waren veilings- en organisatie-bestui-en naar Aalsmeer gekomen teneinde deze groote figuur in de bloe misterij de laatste eer te bewijzen. De Bloe menveiling „Centrum" te Beverwijk was verte genwoordigd door de directie en door het be stuur van de Kweekers vereeniging „Flora". Aan de groeve hebben verscheidene sprekers de groote verdiensten van den ontslapene voor de bloemencultuur in het licht gesteld. JAARVERGADERING VAN DE TUINBOUW STUDIECLUB. De Tuinbouw Studieclub houdt op Dinsdag 24 Januari haar jaarvergadering in het veiling gebouw „Centrum". De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaarverslagen en bestuursver kiezing wegens aftreden van den heex-en C. Bak, J. Schoehuis en G. v. d. Wel. De heer A. v. d. Wel zal een lezing houden over het bossen van bloemen voor de veiling, waarna de heer J. Steyn de vraag zal beantwoorden: Wat is pene- trail? Tenslotte zullen de pi-ijzen worden uitgereikt van het puntenstelsel. LEDENVERGADERING ANTI-REV. KIESVEREENIGING. Donderdag 26 Januari zal de Anti-Revolu tionaire Kiesvereeniging een ledenvergadering in het gebouwtje bij de Geref. Kerk aan het C. H. Moensplein houden. Spreker is de heer J. Visser over het onderwerp: .Artikel 6, handelende over den staatsvorm. Verder zal er een bestuui-sverkiezing zijn. WIJK AAN ZEE ONTWIKKELINGSAVOND R.K. VOLKSBOND Gisteravond gaf de afd. Wijk aan Zee van den R. K. Volksbond een ontwikkelingsavond in café „De Zon". De voorzitter sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en leidde de lezing van Pa ter Alexander in, die zou spreken over de Katholieke Actie. Vervolgens verkreeg Pater Alexander het woord. Spreker opende zijn leerzame lezing met te spreken over de Katholieke Actie in het algemeen en de sociale vereenigingen in het bijzonder en haalde bij deze gelegenheid de woorden aan van Paus Pius XIII welke in zijxi oproep niet alleen de Katholieke actie voor God, maar ook de sociale actie in de eerste plaats aanbeval. De Katholieke sociale actie is aldus spre ker het eenige middel om de afval der ar beiders en de vermaterialiseering der geheele maatschappij tegen te gaan. In het kort kwam de rede van Pater Alexan der neer op het feit, dat alle standorganisaties en vei'eenigingen gezamenlijk den strijd moes ten aanbinden tegen den ondergang der Christelijke moraal, die de maatstaf moet zijn voor een gelukkige en harmonische sa menleving. Hij besloot zijn lezing met den nadruk te leggen op het voornemen van ieder individu persoonlijk, om bij zichzelf te be ginnen. Hierdoor alleen kan de geestelijke vernieu wing worden bereikt. Na afloop bedankte de voorzitter Pater Alexander voor zijn leerzame beschouwing. HEEMSKERK DAMMEN. In het D.C.H.-kamp werden Dinsdagavond de ondex*linge competitiewedstrijden voortgezet. Ie afdeeling: O. BleijendaalJac. Koper 02 G. ZonneveldW. de Ruyter 20 Th. MulderJc. Zonneveld 20 2e afdeeling: Jac. BakkumL. Koopman 02 P. DenisenJ.. Tuyn 11 G. WillemsP. Bakkum 02 DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 21 tot 28 Januari is de win kelier D. Zuurbier aangewezen tot den verkoop van goedkoope, onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. DE HELFT VAN DEN KLEINEN TUINDERS- STEUN INGEHOUDEN. De groepen kleine tuinders, welke wekelijks hun steunbedrag van het kantoor van het Alg. Armbestuur halen, werden Dinsdag onaange naam verx-ast; de helft van het steunbedrag werd ingehouden. Voor het ingehouden geld zal later steun in natura (zooals mest enz.) worden ver- strekt. Hoewel dit ter gelegenertijd wel van pas zal komen was de inhouding toch een tegenval ler. Vele groote gezinnen hebben den wekelijk- schen kleinen tuinderssteun hoog noodig om van te leven. GOUDEN BRUIDSPAAR. Op 10 Februari a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn dat het echtpaar A. v. Baar en Joh. v. d. Laan in den echt werden verbonden. De bruidegom is 72 jaar oud en is nog bui tengewoon kras; nog dagelijks veiricht hij zijn werk. De bruid is 74 jaar oud. Op den bewusten dag zal het bx-uidspaar, dat Hoogdorpex-weg 36 woont, niet over belangstel ling te klagen hebben. FEESTAVOND A.D.O. Zondag zal „A.D.O.' weer haar jaarlijkschen feestavond houden. Voor dezen avond is een uit stekend programxna met de meeste zox-g samen gesteld: Muziek, voordrachten en eenige geesti ge schetsen, kortom een bonte-avond naar ieders smaak. Onze populaire verloting belooft een succes te worden. Een schat van prijzen is ons weer toegezegd. HOLLANDS GLORIE. Donderdagavond werd door het Hollandsch Bloembollenhuis te Lisse een propaganda- avond gegeven in de concertzaal van Gebr. Dam, De avond werd geopend door den heer Nouwehand, die allen welkom heette en voorts zijn vreugde uitsprak over de groote op komst. Hierna werd de film „Hollands Glorie" ge- di-aaid. .In de pauze spi'ak de heer Nouwland. Spe ciaal wex-d door hem de handel besproken. Na de pauze werd het tweede gedeelte der film gedx-aaid. Tot slot sprak de heer Nouwland een propagandistisch woord. Eenige vragen welke nog gesteld werden werden op duidelijke wijze door den spreker beantwoord. Als u tóch "iets moet verliezer^ tfb? En u hebt 'tvoor 't kiezen Offert liever dan een uur Dan uw verd'ren levensduur' De Nederlandsche deelnemers nog zonder strafpunten. Donderdag zaten de deelnemers aan den ster- rit naar Monte Carlo onafgebroken reeds meer dan 48 uur achter het stuur, niettemin hebben de xxxeesten van hen pas de helft van den af stand, die hen scheidde van de startplaats tot Monte Carlo, gehad. De elf Nedex-landsche équipes, welke in den strijd zijn, zijn volgens de berichten, welke ons, mede door bemiddeling van de K.N.A.C. Don derdagavond bereikten, in goede coixditie; allen zijn nog vrij van strafpunten. De groote vraag van dit jaar was: zouden de Athene-rijders doorkomen? Volgens de traditie moest ditmaal n.l. de Athe ne-route onberijdbaar zijn, althans zóóveel moei lijkheden bieden, dat het voox-geschreven gernid- de van 40 km. op den Balkan niet zou kunnen worden gehaald. In 1937 was de route onberijd baar, in 1938 kwamen de deelnemers er door in 1939 moest de route dus weer dicht liggen Maar de feiten wezen anders uit. Aanvankelijk zag de situatie er hopeloos uit. Hadden de équi pes GatsonidesBarendregt en CorneliusBuy- ze, die naar Athene over land waren gekomen, niet met schier onovex'komelijke moeilijkheden te kampen gehad, zoo, dat zij op sommige étap pes slechts gemiddelden van 10 of 20 km. kon den bereiken? Dat was ruim tien dagen geleden. Veel is er sedert dien veranderd. De étappes SofiaBelgrado en BelgradoBoedapest waren wel niet eenvoudig, maar de goede rijders sto ren zich nu eenmaal niet aan wat modder, veel regen en natte wegen. GATSONIDES VERTELT EEN EN ANDER VAN ZIJN ERVARINGEN Donderdagavond heeft een speciale A. N. P.- verslaggever te Boedapest een onderhoud gehad met den Heemstedenaar Gatsonides, die talx-ijke bijzonderheden over den tocht van Athene naar Boedapest wist mede te deelen. Hij vertelde, dat de drie Nederlandsche équipes CorneliusBuyze, dr. Sprenger van Eykir. A. Paulen en zij zelf, te Athene zeer hartelijk door den heer C. Ba ron Van Breugel Douglas, den Nedeidandschen gezant, waren ontvangen. Alle Nederlanders ontvingen een invitatie voor een bijeenkomst in zijn woning; de gezant en zijn echtgenoote waren Dinsdagavond bij den start aanwezig om ons een goede reis toe te wenschen. De moeilijkheden begonnen pas te Sofia op de route naar Belgrado. De wegen waren daar zeer slecht, maar voor ons, die de ontzaglijke moei lijkheden van de heenreis naar Athene onder vonden hadden, toch eigenlijk maar een grapje. Op den heenweg hadden we 36 uren over de 420 k.m. gedaan; nu deden wij er nog geen zes uur over! In Belgrado is iets heel geks gebeurd. Er wa ren 's morgens groote feesten in de Joego Slavi sche hoofdstad en het gevolg was, dat het ge deelte, waar de controle voor de rallye zou plaats hebben, reeds vroeg was afgezet. De Nederland sche teams, die vóór hun tijd te Belgrado waren aangekomen, konden nog juist hun papieren in orde laten maken; direct daarna werden de ver schillende straten in de omgeving afgezet. Vele deelnemex-s moeten hierdoor gedupeerd zijn, maar of zij strafpunten hebben gekregen, is mij niet bekend. Ongetwijfeld zullen zij door een en ander vertraging hebben ondervonden en bij een rallye is dat nooit ex-g aangenaam. De route tusschen Belgrado en Boedapest was ook volkomen veranderd. Op den heexxweg vi'oor het 15 graden Celsius en lag er overal veel sxieeuw. Nu was het modder geworden, terwijl de temperatuur zoodanig gestegen is, dat het hier te Boedapest wel zomer lijkt. Over de 390 k.m. van Belgrado naar Boedapest hebben wij niet lang gedaan; zoo kwam het, dat Barendregt en ik niet minder dan vier uren te vroeg de Hongaarsche hoofdstad binnenreden. Niet zonder trots vertelde Gatsonides, dat hij te Belgrado en te Boedapest de eerste der deel nemers was geweest, die bij de controle was aangekomen. „Vanavond door naar Weenen", zoo eindigde Gatsonides; „270 K.M. langs goede wegen. Maar er zal wel mist langs den Donau zijn." PALERMO-RIJDERS TE LJUBLJANA De Palermo-x-ijdex*s zijn in goede conditie te Ljubljana aangekomen. De drie Nederlandsche équipes MutsaersKouwenberg met Ford, Mr. SandersSmits met Ford en ZeehuisenJacobs met Fiat kwamen zich op tijd aan de controle melden. Van Padua tot Ljubljana had men uitstekend weer gehad. De zeven teams, welke op het oogenblik, uit Palermo komend, nog in den strijd zijn, vertrok ken vervolgens naar Weenen, op 400 K.M. af stand gelegen. Omstreeks middernacht werden zij aan de controle in de Donaustad verwacht. Tusschen Napels en Rome heeft, naar thans ge bleken is, ook de Franschman J. Cellier de Bu- riane met Minerva den strijd opgegeven. NAAR DE LIMBURGSCHE GRENS De Tallinn-, de Umea- en de Sta vanger-rij ders snorren, op het moment, dat dit geschreven wordt, over de Duitsche autostrada's naar de Limburgsche gx-ens, waar zij zich hedenmorgen op tijd aan de controle te Venlo moesten melden. De équipe Van der HoekTon met Ford kwam op tijd te Odensé aan, waarna de tocht naar Hamburg en vervolgens naar Hannover werd voortgezet. De Tallinn-rijders zijn in den loop van den avond te Berlijn aangekomen. De étappe War schauBerlijn over 560 K.M. was niet eenvoudig geweest en voor zoover wij Donderdagavond konden nagaan, waren de vier Nederlandsche équipes op tijd in de Duitsche hoofdstad aange komen. Er heerschte hier een drukte van belang. De Joego Slavische deelnemer E. Bellen met Ford was het eerst te Bex-lijri aangekomen; met korte tusschenpoozen arriveerden de andere teams. De teams uit de drie noordelijke startplaatsen werden tusschen 6 en 9 uur hedenmorgen te Venlo verwacht. De controle te Venlo zou eerst te 10.28 opengaan, doch de situatie is wel zoo, dat verscheidene rijders vroeger in het Limburgsche stadje zouden aankomen. Gehoopt werd, dat de mist geen spelbreker zou zijn. DE ROUTE GRENOBLE— MONTE CARLO VALT MEE. Een vertegenwoordiger van de K.N.A.C. deel de Donderdagavond te Monte Carlo aan het| A. N. P. mede, dat de situatie op het traject Gre nobleMonte Carlo, welke étappe de deelnemers Zatei-dagmorgen en -middag moeten rijden, sterk gewijzigd is. Er waait op het oogenblik een sterke zuidenwind en de regen stroomt neer. De wegen op deze étappe zijn het best te vergelijken met een gladde asphalt-oppervlakte. De deelnemers der rallye zouden dus Zaterdagmorgen geen an dere moeilijkheden te ovex-winnen hebben, al thans als de weersomstandigheden zoo blijven, dan die, welke een geaccidenteerd terrein met vele bochten in de route kan bieden. Men zal dus het voorgeschreven gemiddelde van 50 K.M. kunnen halen. Op den weg naar den Col de Le- que ligt veel los gx-int, waar-voor men gewaar schuwd werd. En dan moet aan de tijdcontroles op de vijf ge deelten gedacht worden. De algemeene indruk te Monte Carlo is, dat de x-allye dit jaar niet zwaar der, eigenlijk minder zwaar dan vorige jaren is. De Athene-route heeft tot nu toe (controle Belgrado) twee uitvallex-s opgelevex-d en drie deelnemex-s met strafpunten, de Stavanger- en Umea-routes zijn twee deelnemers kwijt geraakt, en tot Padua was er slechts één équipe, die de reis van Palex-mo af niet heeft kunnen volbren gen. Tot op dit oogenblik waren de Tallinn-rij ders nog allen zonder strafpunten. Vijf uitvallers en drie deelnemers met stx-afpunten zijn cijfers, die voor een sterrit buitengewoon laag zijn te noemen. Op het oogenblik schijnt de zon te Monte Car lo; het ox-ganisatiecomité is druk in de weer om Zaterdagmiddag voor een goede ontvangst zorg te dragen. UIT AMSTERDAM 24 DEELNEMERS VERTROKKEN Hedenochtend tegen half acht, zijn 24 deelne mex-s aan den stex-rit, die van de hoofdstad uit vertrekken, bij het Amstel-hotel gestart. De to taal af te leggen afstand bedraagt voor hen 1452 K.M., en het aantal te behalen punten 468. De route loopt via Venlo, Brussel, Reims, Dyon, Lyon, Grenoble naar Monte Carlo. In de hal van het hotel heerschte reeds lang te voren een gezellige drukte en ook buiten was er van de zijde van het publiek veel belangstelling voor dezen start. Aan vriendelijke wenschen ont brak het niet, evenmin aan bloemen voor de da- mes-deelneemstei-s. Precies op tijd werd het eerste startsein ge geven, waarna de Hollandex-s J. F. C. Wester- men en P. H. Smalt, oxxder gejuicht van de aanwe zigen vertrokken. Vervolgens werd iedere minuut het startsein gegeven, waax-bij de volgende deel nemers vertrekken: H. A. A. van Nieveltir. A. M. de Visser; Jhr. ir. R. J. Boddaertir. G. A. M. Baar; J. Hof mans Jr.M. Jacobs; A. OosthoekA. S. van der Waal; baron F. J. J. van HeemstraJ. W. van Amerongen, dr. A. M. Schols—H. Mulder, Mme. E. van St'rien van Hasselt, major D. E. M. Dou glas Morris, K. E. Stork, J. MoreauH. Velard; D. StapenseaMme. W. Stapensea-Wester; G. LapchinBoudot; A. DebilleBreillet, J. E. Ver netR. Cayeux, Mme. N. ScottJ. Valette, G. Deltoux-E. Girard, M. RealJ. Armengaud, Dr. L. BillonY. Ie Strat; W. G. M. Voox-man, Mme. M. Muller LeufkensJ. Mingels Muller, R. L. A. MullerP. H. Dusch; C. SchadéJ. Langelaan en A. W. L. van Royen. CASTRICUM De inbraken van de vorige week. Opsporing van de daders verzocht. Naar aanleiding van de gepleegde diefstallen met braak en de pogingen daartoe, gepleegd in den nacht van Vrijdag 13 op Zaterdag 14 Januari tusschen 3.05 en 5.45 uur, verzoekt de burgemeester dezer gemeente aan hen die in lichtingen kunnen geven, welke leiden tot op sporing van de daders, zich aan te melden bij de politie te Castricum. De daders hebben om ongeveer 6 uur voormiddags de gemeente ver laten. Hxxn signalement is: lengte pl.m. 1.75 M. Beiden gekleed in een lange jas. De een droeg een gleufhoed, de ander een pet. De leeftijd van beiden wordt geschat op ongeveer 35 jaren. SANTPOORT JAARVERGADERING E. D. D. De afdeeling Velsen van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie hield Woensdagavond haar jaarvergadering in het gebouw der vereeniging van Vrijzinnig Her vormden alhier. Na een kort openingswoord van den voorzit ter, den heer R. Vex-beek, deed deze mededee- ling van een onlangs te Amstex-dam gehouden vergadering van voorzitters der afdeelingen, waarin een uitstekende geest heerschte en bleek, dat de Beweging in het land nog altijd paraat is en waar voorts een aantal organisatorische maatregelen werden besproken en aange nomen. Uit het jaax-verslag van den voorloopigen af- deelingssecretaris, den heer Keizer, bleek, dat na eenige inzirxking in het begin van het jaar, het ledental aan het eind van het jaar weer toe nam. Onder dankzegging aan den samensteller werd het verslag zonder discussie goedgekeurd. Eveneens wex-d, na enkele opmex-kingen, het jaarverslag van den penningmeester den heer Kelk goedgekeurd. Ook hem werd voor zijn nauwgezet beheer dank gebracht. Bij de bestuursverkiezing werd in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van den se cretaris, den heer Bierenbroodspot, gekozen de heer H. van der Veen. Tot secretaris werd geko zen de heer J. A. Keizer te Velsen. Na een uiteenzetting van het bestuurslid, den heer H. Hennink, werd besloten, aan de vor* ming van districtscommissies mee te werken. Voor de afdeeling zullen in de commissie van het district, waartoe de afdeeling behoort, zit ting hebben de heer H. Hennink, mevr. Keizer en de heeren C. S. de Graaff en J. W. K. de Jager. Den heer Bierenbroodspot zal den dank van de afdeeling worden overgebracht voor het vele en belangrijke werk, dat hij voor de afdeeling heeft verricht. Medegedeeld werd, dat de districtscommissie op 6 Februari a.s. te Bevei'wijk in Odeon aan de Baanstraat een openbare vex-gadering heeft belegd waarin door dr. Van Leusen en dr. Wiardi Beekman het woord zal worden gevoerd. DE V.P.R.O.-AVOND. Men deelt ons mede, dat op den V.P.R.O.- avond, welke Zaterdag a.s. in het Vereeni gingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente ge houden wordt, niet alleen Ds. Boeke uit Knol lendam het woord zal voeren, maar ook Ds. G. H. Moll van Charante uit Haarlem. RIOLEERINGSMISèRE. Reeds meermalen wezen wij op den onhoud- baren toestand aan het Broekbergenplein en om geving tijdens dagen van flinken regen en sneeuwval. Dan kan het bestaande x-ioolstelsel het water blijkbaar niet afdoende verwex-lcen en komt het rioolwater op plaatsen waar men het liever niet heeft. Ook gisteravond was dit weer het geval. Thans werd de toestand zoo erg dat weer tal van kelders onder water stonden en juist een deel van een langs den Rijksweg loo penden pax'allelweg voor 't verkeer moest wor den afgesloten. Een verbetering op korten ter mijn is dan ook zeer gewenscht.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8