PREDIKBEURTEN Het koperen jubileum van „Zanglust'9. Feestconcert op 26 Januari. Op Donderdag 26 Januari a.s. zal het Man nenkoor „Zanglust" onder leiding van den heer H. van Dijk een feestconcert geven ter herdenking van het koperenjubileum der ver eeniging. Het vulde twaalf en een half jaar geleden met den mannenzang niet bijster vlotten in Beverwijk. Reeds waren vele pogingen, om de zingende heeren der .ichepping in vereeni- gingsverband bijeen tfc houden gestrand. Door allerlei oorzaken verdwenen deze man nenkoren wêer even snel, als zij waren opge richt. Het laatst gebeurde dat met het man nenkoor „Excelsior". Het ging ter ziele na een veelbelovend begin, toen Anton Smit de directie voerde. Na zijn vertrek werd het weer sukkelen en ging ook „Excelsior" ter ziele, klaar er waren zangers, die ondanks alle te leurstellingen toch van meening bleven, dat in Beverwijk een behoorlijk mannenkoor moest kunnen bestaan. Zij gaven den moed niet op en richtten aanvankelijk met twintig leden het mannenkoor „Zanglust" op. Zij stelden zich onder leiding van den heer H. van Dijk, die dus evenals zijn vereeniging jubileert. Het is zeker voor een niet gering deel aan zijn bekwame en rustig leiding te danken, dat „Zanglust" zich kon handhaven niet alleen, maar zich zelfs een zeer eervolle plaats in het wereldje der vocale kunst wist te verze keren. Het koor nam met succes aan verschei dene concoursen deel, zag zich in alle afdee- lingen eerste prijzen toegewezen en kwam tenslotte in de eere-afdeeling. Talrijke malen is „Zanglust" in Beverwijk in het openbaar opgetreden en ook bij alge- meene plaatselijke feestelijkheden als Ko ninginnedag, V.V.V.-feesten, jubilea enz. ver leende het steeds gaarne medewerking. „Zang lust" telde onder haar bestuur ondernemende mannen. Toen het koor nog slechts drie jaar bestond gaf het een festival ter propageering van den schoonen zang. .Het eerste lustrum gaf wederom aanleiding tot het organiseeren van een groot zang- en muziekfeest. Tevens werd toen gastvrijheid verleend aan de Kwartetverein „Rheingold" uit Oberhausen (D.) waarmede steeds vriendschappelijke relaties wei-den onderhouden. In 1934 bracht „Zanglust" een tegenbezoek van 4 dagen aan Oberhausen, een uitstapje waar de Beverwijk- sche zangers nog altijd met genoegen aan denken. In den Kaiser Garten te Oberhau sen gaf „Zanglust" toen een uitstekend ge slaagd concert. Het tienjarig bestaan der vereeniging werd in 1936 herdacht met een groot nationaal concours. Niet minder dan 50 vereenigingen hebben daaraan deelgenomen. De prestaties van „Zanglust" trokken ook buiten de plaatselijke grenzen de aandacht, een belangstelling, die culmineerde in het optreden van het koor voor de A.V.R.O. Ten slotte herinneren wij nog aan de con certen voor liefdadige doeleinden en aan het optreden in ziekenhuizen en sanatoria. Alzoo een eervolle staat van dienst, die een feeste lijke herdenking van liet koperen jubileum volkomen rechtvaardigt. Het feestconcert. Voor het jubileum-concert, dat op Donder dag 26 Januari in het Kennemer Theater wordt gegeven is het programma met veel zorg samengesteld. Zoo wordt onder meer uitge voerd de Rhapsodie van Brahms met mej. Guus Max als soliste. In het groote werk „Een stem aan het Strand" van Brands Buys treden als solisten op onze plaatsgenoote mevr. Suyck—Schik, sopraan en de heer Lucien Louman, bariton te Haarlem. Mevr. A. v. d. Heyde—Dierx zal de solisten en de koorwerken aan den vleugel begeleiden. Dit feestconcert zal slechts toegankelijk zijn voor donateurs en genoodigden. De beschermheer van het koor mr. A. Moens, heeft zich bereid verklaard het con cert te openen. In intiemen kring zullen leden en dona teurs het jubileum Donderdag 2 Maart her denken op een feestavond in het Kennemer Theater. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Uittenbogaart, werktuigk. teekenaar, van Rotterdam, Zeestraat 122. L. M. Ehrewburg, z. ber., van Velsen, Bree- straat 127. A. Luttikhuizen, dienstbode, van Velsen, Hoflanderweg 246. M. G. A. Kuiper en gezin, metselaar, van Assendelft, Alkmaarscheweg 95. Vertrokken: O. P. M. Plaquet, z. ber., naar België, St. Pauwels. H. Lustig en gezin, timmerman, naar Zwijn- drecht, A. van Nassaustraat 11. H. W. Attema, z. ber., naar Almelo, Borner- broekschestraat 60. G. Smit, slager, naar Uitgeest, Meldijk 9. Wed. G. v. d. Kolk, z. ber., naar Haarlem, Ripperdapark 31. P. J. J. Jonker, tuinbouwkundige, naar Duitschland, Dusseldorf. A. Novatin en gezin, slager, n. Duitschland, Weenen. M. Holler, dienstbode, naar Duitschland, Weenen. J. C. Groen, ambt. ter secretarie, naar Hee renveen, Vleeschmarkt 2. W. H. M. Numan, werkmeisje, naar Velsen, St. Antonius Ziekenhuis. W. Vrenegoor en gezin, typograaf, naar Haarlem, Olmenstraat 75. M. E. van der Kolk, z. ber., naar Wychen, Zandstraat A 146. G. H. Verhuist, fotograaf, naar Nijmegen, van Heutzstraat 30. F. Wiebenga, med. student, n. Utrecht, A. Mattheuslaan 18. A. Witteman, z. ber., naar Hoorn, Klein Noord 48. C.' A. M. Huijzendveld, lichtmatroos, n. Vlis- singen, Hr. Ms. „Wachtschip". J. H. van Metelen, monteur, naar Amster dam, Batjanstraat 8 III. J. van der Son, dienstbode, naar Amsterdam, Watteaustraat 9. C. Binkhorst, dienstbode, naar Velsen, Zee weg 145. M. J. Aldenkamp, ingenieur, naar Hengelo, Strumphlerstraat 2. B. C. Kooij—Arbman, z. ber., naar Hilligers- berg, Ceintuurbaan 31 II. M. Zoontjes, dienstbode, naar Velsen, Ko ningsweg 342. H. van der Wel, z. ber., naar Haarlem, Rip perdapark 31—33. Onthouding van alcohol. Een taak voor den Christen. Gisteravond heeft de Nationaal Christelijke Geheelonthoudersvereeniging in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een ledenvergadering gehouden. De vergadering werd geopend met het lezen van Psalm 9, waarna de voorzitter, de heer H. Bakker, de aanwezigen verwelkomde. Vervolgens heeft de heer A. J. Zwart een le zing gehouden over het onderwerp: „Bijbel en Alcohol". Spr. behandelde eerst het ontstaan van den alcohol, waarbij verscheidene gistings processen werden genoemd. Naar aanleiding van het bijbelgedeelte Numeri 6 zette spr. uiteen, dat op enkele uitzonderingen na het gebruik van gegiste dranken verboden was. Overigens is het gebruik hiervan niet verboden, doch het misbruik wordt ten allen tijde streng veroor deeld en steeds wordt in den bijbel tot groote matigheid aangemaand. Ook onthouding wordt aanbevolen. Nimmer wordt dan ook in de Heilige Schrift over sterken drank in goedkeurenden zin ge sproken; steeds echter in afkeurende bewoor dingen. De heer Zwart behandelde dit uitvoerig. Aan het einde van zijn betoog zei spr., dat ook in dezen tijd tot de roeping van den Chris ten is te rekenen de drinkgewoonte niet te steu nen en zich van het gebruik als genotsmiddel, te onthouden. De heer Zwart eindigde met een citaat van Dr. A. Kuyper, dat als volgt luidde: „Gij moet den drank uit uw huis en van uw tafel weren". Nadat de heer Zwart nog eenige vragen had beantwoord, heeft de voorzitter dank gebracht aan den inleider voor zijn betoog. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werd in plaats van den heer Kraan, die om ge zondheidsredenen niet meer herkiesbaar was, ge kozen de heer C. Spronk. Na een geanimeerde rondvraag sloot de heer H. ter Hoeve de vergadering met dankgebed. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Andijvie per KG 2540. Prei per KG 5V212. Aardappelen 3.00. Uien per KG 36. Witlof per pond 611 y2. Breekpeen per KG 3!/24. Waspeen per KG 514. Bieten 33y2. Knollen A per stuk 5—9'/2. Knollen B per stuk 23!/2. Groene kool per KG 59Vz. Boerekool per KG 812. Gele kool per KG 2—3>/2. Roode kool per KG 23 Va- Spruiten per KG 14—30. Appelen per pond 1014. Peren per pond 1015. Nero per KG 41/2—12. Sjalotten per KG 19. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. F. Roemer en M. A. v. d. Struik, toek. adres: De Visscherstraat 10; P. Schellevis en W. de Winter, toek. adres: Rel- weg 50; D. de Ruig en J. K. Steen, toek. adres: Dierluststraat 4. Getrouwd: H. A. Sprengers en M. E. v. d. Kolk; Th. de Nijs en W. M. Vlek;. Bevallen: G. SnelHeineman, d.; W. Velle- koopv. d. Wel, d.; C. Snijdersde Groot, z.; A. M. Aardenburg—v. Egmond, z.; J. v. d. LaanSteeman, d.; H. F. Anderies—Gompel- maïi, z. Overleden: D. Helderman, 52 j., geh. met H. G. Zwart, Creutzberglaan 7; A. Bosman, 92 j., wed. van P. Brandjes, Peperstraat 36. NAAR DE ZAAN. De supportersvereeniging .Rood Wit" orga niseert a.s. Zondag in verband met den uit wedstrijd van Beverwijk een autobustocht naar Zaandijk. Het vertrek is is vastgesteld op 1.30 uur van af het clubhuis, Café „De Vriendschap", Als er zieken zijn. Zondagsdiensten doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt' a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. M. A. Muys van der Moei-, Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 2229 Januari is de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Wanneer stempelen Stempeluren voor de komende week. Voor de week van 23 tot en met 28 Januari zijn de stempeluren voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 9—9.30 uur, overige dagen 1010.30 en 2.30— 2.45 uur. Christelijke Besturenbond: Maandag 99.15 uur; overige dagen 10.45—11 en 3.30—3.45 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat: Maandag 9 9.15 uur; overige dagen 10.1510.30 en 2.45 3 uur. R.-K. Volksbond Beverwijk: Maandag 99.30 uur, overige dagen 1010.30 en 2.453 uur. R.-K. Volksbond Wijk aan Zee: Maandag 9 9.15 uur; overige dagen 1111.15 en 3.15—3.30 uur. Weer een daling van het aantal werkloozen. Thans beneden 1200. Bij den Gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in totaal 1186 werkzoekenden ingeschreven, tegen 1205 aan het einde der vorige week. Een vermin dering dus van 19 ingeschrevenen. In Beverwijk waren 1002 werkloozen woon achtig (vorige week 1022) en in Heemskerk 184 (vorige week 183). DE REPETITIE VAN D.O.V. De Geheelonthouderszangvereenigïng „Door Onthouding Vereenigd". dirigent P. J. Pot- gieser, heeft met ingang van de volgende week haar repetitie-avond verzet van Dinsdag op Vrijdag in gebouw „Adrichem" De eerste verjaardag van Prinses Beatrix. De Christelijke Oranje vereeniging „Juliana van Stolberg" zal op Dinsdag 31 Januari ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Béatrix in het Ned. Hervormd Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een feestvergaaering houden. Het woord zal o.m. worden gevoerd door dr. Edelkoord uit Amsterdam met als onder werp „Hoog de vaandels". Het programma zal afgewisseld worden met zang, muziek en voor drachten. Woensdagmiddag l Februari wordt ver moedelijk voor de jeugd een filmvoorstelling gegeven. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL. De plaatselijke af deeling van den Bond van Overheidspersoneel houdt Maandagavond in gebouw „Adrichem" een ledenvergadering. DOOPSGEZINDE GEMEENTE-AVOND. Op den op Donderdag 26 Januari a.s. te hou den gemeente-avond in de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat zal Ds. N. van der Zijpp uit Joure spreken over het onderwerp „Gemeente en predikant." AANBESTEDING VAN RIOLEERINGS- WERKEN. De uitvoering van bestek no. 3 der riolee- ringswerken, waarvoor op 3 Januari de aan besteding plaats vond en waarvan wij de in schrijvingen reeds publiceerden, is opgedragen aan de laagste inschrijf ster, de N.V. Aanne- mings Maatschappij v.h. J. M. Strijland te Uithoorn voor f 19700. Hoogste inschrijfster was de firma J. H. van Berghem Jr. te Noord- wijk aan Zee met f 32800. Friesche vereeniging „Us MemmetaeP'. Het eerste eere-lid. De Friesche vereeniging „Us Memmetael" heeft gisteravond in gebouw „Adrichem" een ledenvergadering gehouden, die uitstekend was bezocht. Na de opening werd met algemeene stemmen besloten om op Zaterdag 18 Februari in gebouw „Adrichem" een feestvergadering te houden. Voor dezen avond zal de medewerking wor den gevraagd van eenige bekende Friesche hu moristen De voorzitter, de heer C. de Vreeze, die om gezondheidsredenen voor het voorzitterschap had bedankt, werd wegens zijn groote velddien sten voor de vereeniging met algemeene instem ming tot eere-lid benoemd. Hierna werd tot voorzitter gekozen de heer F. de Vries, die reeds als secretaris in het be stuur zitting had, terwijl den tweeden secreta ris de functie van den eersten secretaris werd opgedragen. In de vacature, die thans nog in het bestuur is, zal eerst in de jaarvergadering worden voor zien. Het officieele gedeelte van de vergadering was hiermede afgeloopen. De leden bleven echter nog geruimen tijd onder gezelligen kout bijeen, terwijl eveneens nog eenige Friesche voordrach ten ten gehoore, werden gebracht, die natuurlijk uitstekend in den smaak vielen. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Op Maandag 6 Februari houdt de Nederland- sche Beweging „Eenheid door Democratie" een propagandavergadering in het Kennemer- Theater. Als sprekers zullen optreden de heeren dr. A. J. van Leusen uit Velsen, over: „In deze wereld democratie"; de heer P. van Stam over „De drei ging in Europa" en dr. H. B. Wiardi Beekman „Om den rechtsstaat". Voorts zal mevrouw C. A. J. Kroon-Kunelcen eenige gedichten voordragen. PROPAGANDA METAALBEWERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christelij- ken Metaalbewerkersbond houdt op Donderdag 9 Februari in de groote zaal van het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een propaganda-avond. In deze bijeenkomst zal de geluidsfilm „De zee roept" en een film over Kozakken worden vertoond. Ds. J. D. van Calcar met emeritaat. Op 1 Juli a.s. Onlangs hebben wij mededeeling gedaan van het voornemen van Ds. J. D. van Calcar, pre dikant der Doopsgezinde gemeente, om emeri taat aan te vragen. Wij kunnen thans berichten, dat Ds. van Calcar op 1 Juli a.s. zijn ambt zal neerleggen. Voor de Doopsgezinde gemeente beteeken t het heengaan van Ds, van Calcar ongetwijfeld een groot verlies, evenzeer zal het den predikant niet gemakkelijk vallen zich los te maken van het ambt, dat hij zoovele jaren heeft vervuld. Als opvolger van Ds. J. Sepp heeft Ds. J. D. van Calcar van 1906 af in Beverwijk zijn levens werk gevonden. Aan een gezegenden arbeid van welhaast 33 jaar, zal nu 'binnenkort een einde komen. Hier in Beverwijk heeft de predikant den vollen rijkdom en de volle ontplooiing van den arbeid mogen smaken. In April 1931 wei-d het zilveren jubileum van zijn arbeid te Beverwijk gevierd en zijn ge meente heeft dien dag voor hem en de zijnen lot een feestdag in den waren zin des woords gemaakt. Toen kwam tot uiting hoe sterk de band van vriendschap en waardeering tusschen leeraar en gemeente wel werd in die lange reeks van jaren. Weldra zal nu het uur van afscheid slaan en dat afscheid zal wederzijds niet zonder weemoed geschieden. Een rijke loopbaan zal worden af gesloten, rijk aan zegeningen, rijk ook aan her inneringen. Ds. J. D. van Calcar gaat heen omdat hij den tijd gekomen acht, dat zijn levenswerk ingevolge zijn bestemming door een ander dient te wor den overgenomen. Hij diende 33 jaren lang zijn gemeente, zooals zijn vooi-ganger het 32 jaren had gedaan. EEN AVOND MET THOLEN EN VAN LIER. Voor de Coöperatie „Samenwerking" Door de Coöperatie „Samenwerking" zal op Donderdag 9 Februari a.s. een propaganda- avond worden gehouden in het Luxor Theater. Aan dezen avond wordt medewerking ver leend door het gezelschap „De vier van Tholen en Van Lier" met de non-stop-revue „Binnen zonder kloppen". De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer L. v. d. Wal, zal een korte propagandarede uit spreken. Aanrijding op een druk kruispunt. Autobus contra motorfiets. Gistermiddag te ongeveer 4 uur werd op het kruispunt Breestraat, Meerensteynplein, C. Amsestraat, Alkmaarscheweg, een driewielige motorbakfiets door een bus van de N.V. Storm vogels die van het Meerensteynplein kwam, aangereden. Voor den bestuurder van den driewieler was het een gelukkige omstandigheid, dat de bus juist zijn standplaats had verlaten en dus weinig vaart had. Niettemin werd de motor fiets in den flank geraakt en opzij gedrukt, waardoor het chassis geheel werd ontzet. De bestuurder liep bij de onzachte aanraking met de bus een verwonding aan één van zijn bee- nen op, die gelukkig niet ernstig was. De autobus werd aan den voorkant licht beschadigd. De politie heeft naar de schuld vraag een onderzoek ingesteld. CASTRICUM Het jubileum van de E. H. B. O. Zeer geslaagde feestviering. Het tweede lustrum van de vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" is op feestelijke wijze herdacht. De zaal van café „De Vriendschap" was ge heel bezet, toen de voorzitter, de heer G. H. J. Hemmer zijn openingsrede hield. Hij heette daarin de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde het feit, dat het thans twaalf jaar geleden is, dat dr. Leenaers lessen begon te geven in eei'ste hulp, waaruit later de E. H. B. O. afdeeling Castricum is ontstaan. Spr. bracht dan ook een woord van dank aan dr. Leenaers, die zich al die jaren voor de E. H. B. O. te Castricum zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Hierna trad burgemeester Sloet als spreker naar voren. In zijn rede verklaarde hij o.m., dat het eerevoorzitterschap, dat hem destijds is aangeboden, met groote liefde door hem is aanvaard, daar juist de E.H.B.O. zoo'n belang rijke plaats in Castricum inneemt. Daarna voerde namens Het Roode Kruis de burge meester van Limmen het woord, waarbij hij tevens een cadeau aanbod in den vorm van een spalk. Na declamatie van mej. Beek ter nagedach tenis van den overleden eere-voörzitter, wijlen burgemeester Lommen, volgde het feestelijk gedeelte van het programma, dat onder leiding stond van den feestarrangeur Jaap Smit. Zoo- als gewoonlijk slaagde hij er spoedig in de vroolijke stemming er in te brengen. Daarna werd door de E.H.B.O.-leden het openingslied gezongen, waarna de beurt was aan den heer Kommer Klein, voordrachtkunstenaar en spel leider van de A.V.R.O., die met zijn komische voordrachten de aanwezigen zeer wist te boeien. Na de trekking der groote E.H.B.O.- loterij, werd het programma voortgezet met een leuke propaganda schets in 4 tafereelen. Toen volgde nogmaals het optreden van Kom mer Klein en tot slot een zeer goed geslaagd tableau, alles afgewisseld door het optreden van Jaap Smit. Nadat de voorzitter de medewerkenden had bedankt, werd deze zoo goed geslaagde avond besloten met een gezellig bal. Het programma van Vitesse. VitesseLisse, 2 uur. Vios 2Vitesse 2, 12.30 uur. Vitesse aA.D.O. a 12.30 uur. Vitesse cA.D.O. d. 2 uur. A.s. Zondag ontvangt Vitesse het sterke Lisse. Dit kan een spannende wedstrijd wor den en Vitesse zal alles in het werk moeten stellen om een eervol resultaat te behalen tegen de Lissenaren, die Zondag j.l. D.E.M. nog klop gaven. Vitesse 2 moet naar Vios, hetgeen eveneens een zware opgaaf is. Wij hopen dat deze ont moeting nu eens zal doorgaan, daar de rust lang genoeg geweest is. Het 3e is weer vrij, hetgeen ons als een raadsel voorkomt. Het wordt tijd, dat er door dit elftal weer eens gespeeld wordt. De A-junioren ontvangen A.D.O. a. Ook deze ontmoeting zal wel weer een nederlaag worden. De c-junioren kunnen de punten evenwel thuis houden tegen A.D.O. d. VERGADERING S. D. A. P. Donderdagavond ver-gaderde de afdeeling Castricum van de S.D.A.P. in de lunchroom van den heer Kuilman te Bakkum. Na de opening, waarin de voorzitter de werkzaamheden voor het komende verkie zingsjaar besprak, werden de stembiljetten voor de groslijst der Provinciale Statenver kiezingen ingeleverd en geteld. Daarna volgde een bespreking over de propaganda voor de a.s. verkiezingen van Provinciale Staten en Gemeenteraad. Venus 20 v. Piraeus te Thessaloniki. Boskoop Chili n. Amst. 20 v. Liverpool. Juno 20 van Rotterdam naar Tanger. Amazone 19 Jan. van Amst. te Trinidad. Colombia 18 v. Kingston (Ja.) n. Port Limon. Hebe 20 Jan. van Pa lex-mo naar Malaga. Stella 19 Jap. van Calamata n. Algiers. Triton, Venetië n. Amst. p. 19 Finisterre. Titus 19 Jan. van Derindje n. Yei-akini. Ganymedes 19 van Hamburg te Bremen. Perseus 20 van Amst. n. Kopenhagen. Thea 20 v. Amsterdam te Rotterdam Euterpe 10 van Amsterdam te Bordeaux. Cottica 10 van Amsterdam te Barbados. Hercules 20 van Amst. te Hamburg. Saturnus 19 van Nauplia naar Algiers. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Alcinous 18 Jan. van Batavia te Hamburg. Agememnon, Japan n. Rott. 20 te Shanghai. Aeneas, Japan n. Rott. 20 van Penang. Melampus 20 van Bremen te Amsterdam. Titan, Rott n. Japan 19 te Osaka. Glenshiel, Dairen n. Rott. 18 v. Hongkong. Diomed Japan n. Rott. p. 20 Gibraltar. Maron Amst. n. Java p. 20 Gibraltar. Mentor 20 v. Rotterdam n. Yokohama. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 19 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Statendam 10 van West Indië te New York. Zaandam 19 van Philadelphia n. New York. Blommersdijk Philadelphia n. Rott. 19 te Halifax Spaai-ndam Rott. n. Havana 20 v. Antwerpen. Garoet (uitreis) 19 van Makalla. Kota Inten (uitreis) pass. 19 Gibraltar. Palembang (thuisreis) 19 van Belawan. Tosaris (uitreis) pass.a 29 Ouessant. Baloeran (thuisreis) 20 van Port Said. Kota Nopan (thuisreis) 20 van Port Said. Sitoebondo (thuisreis) 20 van Port Said. Kota Baroe (thuisr.) p. 20 (2 nam.) Ouessant. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (uitreis) 16 van Cristobal. Johan de Witt (uitr.) 20 van Southampton. WIJK LIJN. Stolwijk 19 Jan. van Rouaan naar Susak. Winterswijk, Tyne n. Oran pass. 20 Ouessant. Beverwijk 20 van Dubrovnik te Rotterdam. Haulerwijk 20 van Norfolk te Rotterdam. KONINKLIJKE/SHELL. Agatha 17 Jan. te Soesoe. Agnita 16 v. Curasao n. Engeland, 4 Febr. in Engeland verwacht. Mirza 7 Jan van Rott. naar Baytown. Bureau voor Passages en Verschepingen H. Schols - Da Cosfalaan 8 Driehuis - VELSEN Speciale tarieven voor Noord- Zuid-Amerika i Aat. t ngez ,vit /CHEEP/ T'JHNCENj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, New-Orleans n. Rotterdam via Londen 18, 450 mijl Z.W. van Land's End. Rotterdam 17 v. Kingston (Ja.) n. Havana. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 20 v. W. Afrika te Amsterdam. Reggestroom (uitreis) p. 19 Beachy Head. HOLLAND—OOST-AZIè LIJN. Serooskerk (thuisr.) 19 Jan. te Singapoi'e. Meerkerk (thuisr.) p. 20 Wight. HALCYON LIJN. Rozenburg, Sfax n. Charente 10 v. Algiers. Stad Dordrecht, Sunderland n. Algiei-s pass. 19 Beachy Head. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Grootekerk (thuisr.) 20 van Mormugao. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Crijnssen 20 v. N. York n. Port au Pi-ince. Floi-a 20 van New York n. Haiti. Fauna 20 v. Amsterdam te Lissabon. Orestes Haifa n. Rott. p. 20 Gibraltar. Bennekom Amst. n. Chili 19 v. Cristobal. Ceres Chili n. Ams. via Liverpool 18 v. Curagao. Ariadne 20 v. Gothenburg te Aarhuus. Mars 20 v. Tunis n. Palermo. Berenice Castellon n. Rottei-dam p. 20 (2.20 n.m.) Lydd. Iris 20 v. Oporto te Vigo. Pluto Amst. n. Kopenhagen p. 20 Holtenau, SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R, H. Oldeman. NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: Ds. G. J. Waar denburg. van Haarlem. Nam. 5: Ds. G. F. Cal- lenbach, van IJmuiden-Oost. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel, Wüstelaan. V.m. 10: Ii\ B. H. Blankeuberg. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 10: Ds. L. W. Erdman Nam. 5.30: Ds. de Vries, Nieuw-Vennep. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat. V.m. 10: S. Zevenhuizen. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Cand. W. H. Wam- steeker. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10: Cand, W. H. Wamsteeker. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. Vjn. 10: H. Dienst Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Opdrachtsdienst Nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Lt. KoL J. Wijkhuizen. IJMUIDEN-OOST NED. HERV KERK. Goede Herderkerk. Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Voor bereiding H. Avondmaal. Nam. 5.30: A. Everts. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat Vjh. 10: Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereen!gingsgeb., Stationsweg, Velsen. Nam. 7: Dr. H. Faber, Schiedam. GER. KERK, Velserduinweg. V.m, 10 en nam. 5: Ds. E. G. van Teylingen. BAPTISTENGEM., lokaal Willemsbeekweg 22. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL, VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenk. Spr. H. J. Weggelaar, A'dam. Maandag nam. 8: Bijbel bespreking. HEKST. APOST. ZENDINGSGEM., Willebrord- straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Maandag nam. 7.15: Genezings dienst. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons geest. VEISENNOORD GEREF. KERK Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. D. J. B. Allaart, Djok jakarta. BEVERWIJK NED. HERV. KERK. Kerkstraat. V.m. 10: Ds. K. de Bel, van Schiedam. Nam. 5: Ds. H. E. Beker, van Haarlem. Nam. 121: Zondagsschool. VEK VAN VRIJZ HERVORMDEN Parklaan. V.m. 10: Ds. W. F. Dikboom, van Zuid-Laren. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. Vjxi. 10: Ds. J. D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH. GEM. Koningstraat V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. Vjïi, 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA". Dr. Schuitstraat 31. V.m. 9.30 en nam. 3 en 7: Conferentie o.l.v. J. Sevensma. Maandag nam. 3 en 7.30: Confe rentie met medewerking van eenige sprekers en zangkoren. Deze tweedaagsche conferentie wordt gehouden in gebouw Odeon. Woensdag nam. 2: Meisjeskrans. Nam. 4: Zang. Donderdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Geen opgave ontvangen. CASTRICUM NED. HERV. KERK. Nam. 7: Ds. H. W. Bloem- hoff, van Heiloo. Maandag nam. 7: Bibliotheek. Nam. 7.30: Meis jesclub. Woensdag Catechisaties. Donderdag nam. 7.30: Dameski-ans Dorcas. HERVORMDE EVANGELISATIE. Nam. 7: Ds. J. v. d. Heide, van Broek op Langendijk. GEREF KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m, 10 en nam. 6: Ds. J. Krüger. Maandag nam. 7: Bibliotheek. Nam. 8: Meis- jesvereeniging boven 16 j. Nam. 7.30 Bijbelcur sus te Duinenbosch. Dinsdag nam. 7: Knapen- vereeniging. Woensdag nam. 6: Meisjes vereeni ging ben. 16 j. Donderdag nam. 7: Catechisatie ben. 16 j. Nam. 8: Catechisatie 16 jaar en ouder. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman. H. Avondmaal. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED HERV KERK Julianaweg. Vun, F. Offeringa, hulpprediker. VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. V.m. 10: Ds J. A. L. Hovy.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2