VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Theo Thijssen over eigen werk. De bekende schrijver en paedagoog Theo Thijssen vertelde Maandagavond in „Ons Huis" aan den IJmuiderstraatweg over eigen werk voor de leden der af deeling Velsen van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling; deze laat- sten waren in goeden getale aanwezig toen de voorzitter na een inleidend speechje den heer Thijssen het woord gaf. Deze behandelde zijn boek „Het grijze kind", een van zijn vele werken. Daar het een eenigs- zins zonderling boek is, voelde de auteur zich wel eenigermate verplicht het ontstaan van dit werk te verklaren. De heer Thijssen vertelde eerst ovér de ideeën voor een boek en het ont- StDit was bij „Het grijze kind" het feit, dat hij zich gedrongen gevoelde eens een serie artike len te schrijven in een periodiek over opvoed kunde en critiek op de pfxedagogie in dezen tijd te geven in den vorm van een aaneengescha keld verhaal. Om het feller en actueeler te ma ken dacht de auteur zich het kind dit te laten vertellen en te laten critiseeren. En daar liep de schrijver al gauw vast, want het kind is nu eenmaal niet critisch in zijn beschouwingen over de opvoeding. Om deze puzzle op te lossen meende de heer Thiissen het best te doen dit kind te reïncar- neeren en dus weer op aarde terug te laten ko men. Maar dan met de herinnering aan zijn vroegere levens. En zoo bedacht spr. de figuur van „Het grijze kind". Kind in wezen, maar grijs naar geheugen en gedachten. Maar, zei de spr. onder veel hilariteit, wat zou zulk een kind verschrikkelijk eigenwijs ge weest zijn. Verbeeld je, dat de ouders dit kind levenslessen moesten geven over de conflicten en problemen van zijn toekomstig leven, terwijl hij het b.v. zelf al driemaal meegemaakt had! Om zich uit dit conflict te redden, zeide de heer Thijssen, dacht hij zich zijn geesteskind in een zenuwinrichting, omdat dit kind door het voort durend in conflict zijn met zijn omgeving gees telijk eigenlijk geschokt is. En zoo ontstond dit eigenaardige kind, dat de hoofdpersoon van het boek is. Zonder het in zicht over het ontstaan van dit werk is „Het grijze kind" een vreemd, ja een bijna onzinnig Hoe de slooper huishield in IJmuiden's trawlervloot. Volgens het verslag over de werking der landbouw crisismaatregelen gedurende 't derde kwartaal 1938 werd de Crisis-Steunbeschikking 1936 (slooping zee- en kustvisschersvaartuigen) ingetrokken en werd de commisie, welke was belast met het adviseeren omtrent ingediende premie-aanvragen ontbonden. In totaal werden met steun van de regeering 108 schepen gesloopt, waarvan 86 thuisbehoor- den in IJmuiden. In de. verslagperiode werd nog f 10.225 uitgekeerd wegens reeds vroeger goed gekeurde aanvragen. NATUURGENEESWIJZE EN RHEUMATIEK. De afdeeling Beverwijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze houdt Don derdagavond in de bovenzaal van „Centraal", Zeeweg 149 te IJmuiden-Oost een cursusavond. Spreker is de heer Y. Hettema, arts te Rotter dam, over „Rheumatiek" CREMATIE J. L. RANNEFT. In grooten eenvoud heeft op Westerveld de crematie plaats gehad van gep. kolonel J. L. Ranneft, oud-commandant van het regiment pantserfort, overleden te Haarlem. Aanwezig waren gep. luit.-generaal S. A. Drij ber, majoor G. Fabius, commandant van het regiment kustartillerie tevens vertegenwoordi ger van den inspecteur van het wapen der artil lerie en vele anderen. Er werd niet gesproken. De organist speelde bij het dalen der kist den Treurmarsch van Beethoven en daarna het Wilhelmus. Dr. J. W. Meyer Ranneft, broer van den over ledene, dankte voor de betoonde belangstelling. Nieuwjaarstournooi van Hoog oven-Schaakclub. scheppen van zijn geesteskind aangesloten bij een bekend psychisch verschijnsel, nl. dat van het „déja-vu", het zich verbeelden iets reeds ge zien "of meegemaakt te hebben. De heer Thijssen vertelde, dat geen van zijn werken (Kees de Jongen, Barend Wels, Taal en Schoolmeester, Schoolland, De gelukkige Klas, Egeltje, Het taaie Ongerief en De bonte Bun del) hem zooveel genoegen gedaan had als het schrijven van dit boek; juist, omdat het hem zoo veel losser, objectiever van zijn werk deed staan- j Over zijn ervaringen met dit product en de ontvangst er van bij vrienden, kennissen en abonnés op zijn periodiek vertelde de spreker op kostelijk-humoristische wijze. Hij heeft zijn toe hoorders ook daarmede een prettigen avond be zorgd- J j Daarna heeft spr. voorgelezen uit het door hem geschreven boek. EEN VROUWELIJKE TELEPAATH IN HET THALIA-THEATER. De beroemde en eenige vrouwelijke telephaath Miss Hamida zal Donderdag 26 Januari in Tha lia-Theater IJmuiden een gastvoorstelling ge ven, waarin zij verbluffende staaltjes zal too- nen van gedachtenoverbrenging. Tevens zal zij als helderziende voorspellingen doen betreffen de verschillende Staatshoofden enz. Miss Hamida wordt bijgestaan door den tele- pathischen tenor Jean Janin, die liederen zingt van bekende filmartisten, welke door het pu bliek gedacht worden en die langs telepathis- schen weg naar den zanger worden overge bracht. Verder zal de fakir Ramah proeven van „fa kirisme" laten zien, levende dieren hypnotisee- ren en zich ten slotte levend laten begraven. „Volksonderwijs" organiseert een grooten propaganda-avond. De afdeeling Velsen-IJmuiden van Volkson derwijs organiseert Vrijdag 27 Januari a.s. ir het Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalver- straat een propaganda-bijeenkomst. Sprekers zullen zijn de heeren A. J. van Leusen, arts te Velsen, niet als onderwerp: „Moeilijke kinderen" en K. Faber, hoofd van school J, met als onderwerp „Het ideaal Volksonderwijs". Na de pauze zal er een Zeeuwsch tooneelspel in 1 bedrijf worden opgevoerd „De twee Lies- jes". Het zal worden gespeeld in dialect en costuum door den heer en mevr. Slabbekoorn; mevrouw Kooijman-Brandhof zal de piano-begeleiding verzorgen. AANGEKOMEN. 22 Januari: Cabo s.s. Londen Amstelstroom m.s. Huil Merel m.s. Londen Meliskerk s.s. Zuid Afrika Vulcanus s.s. Hamburg Ganymedes s.s. Midd. Zee Acclivity m.s. Huil 23 Januari: Borthwick s.s. Leith Christian Bros s.s. Rosario Nicolaou Georgios s.s. Avonmouth Zaanland s.s. Hamburg Triton s.s. Midd. Zee Boskoop s.s. Chili Servus m.s. Danzig Polyphemus m.s. Ned. Indië Laertes m.s. Ned. Indië Largo s.s. Swansea City of Dundee s.s. Hamburg Theseus s.s. Kopenhagen VERTROKKEN. 22 Januari: Nerexis s.s. Vancouver 23 Januari: Tamaha m.s. Aruba Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Nicolaou Georgios passeerde in ballast van Avonmouth naar Am sterdam om in één der droogdokken aldaar te worden opgenomen tot het ondergaan van eenige herstellingen. In aanvaring geweest. Het van Hamburg aangekomen Nederlandsche stoomschip Zaanland is op de Noordzee in aan varing geweest met een Duitsch stoomschip en werd daarbij licht beschadigd aan het voor schip. Deze schade is boven de waterlijn en kan hersteld worden voor het vertrek op a.s. Don derdag naar Zuid-Amerika. Herstellingen uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip Nereus, dat in het begin van de vorige maand in ballast van Lon den naar Amsterdam passeerde om te dokken, heeft verschillende herstellingen uitgevoerd en Vertrok wederom in ballast naar Vancouver. De auteur heeft zich echter bij het Een interessant schaakfestijn. Talrijke vooraanstaande figuren uit de schaak wereld waren aanwezig toen de voorzitter van H.O.S.C., de heer P. A. Veldheer, het tournooi opende en een woord van welkom richtte tot de deelnemers, in 't bijzonder tot d% spelers van de eeregroep, en^verder tot het bondsbestuur, het hoofdbestuur van Hoogovenstaten en den heer Ir. v. Delden, die namens de Hoogovenbedrijven aanwezig was. Daarna opende Ir. v. Delden na een geestige speech de wedstrijden met een gongslag. Er heerschte een ongedwongen stemming, wat vooral tot uiting kwam bij de gemeenschappe lijke lunch, die door den tafelpraeses, den heer Demmers geopend werd. Vooraf had de tour- nooileider de heer v. d. Wel voor de uitstekende organisatie een verrassing in ontvangst te ne men. Ir. v. Steenis bracht namens de deelnemers hulde aan de organisatoren van dit schaakeve nement. De gespeelde partijen stonden op een hoog peil, dank zij de sterkere bezetting dan vorig jaar. Vooral de partijen gespeeld in de eere groep, waarin spelers van naam elkaar de eer betwistten, trokken groote belangstelling. Geen wonder dat dit tournooi voor de H.O.S.C. en voor de schaaksport een in alle opzichten ge slaagd gebeuren was. Hieronder volgen de uitslagen: Eeregroep: 3 1 N. Cortlever, Amsterdam 2. Ir. van Steenis, Leeuwarden 3 Jilling van Dijk, IJmuiden 4 Ph. Bakker, Beverwijk Hoofdklasse A: 1 L. Melchior, Amsterdam 2 R. E. J. Modderman, Leiden 3 P. A. Veldheer, Velsen-Noord 4 M. Bijwaard, Beverwijk Hoofdklasse B: 1 W. Spierenburg, Katwijk 2 J. Drost, Amsterdam 3 M. v. Ikelen, IJmuiden 4 C. v. Krimpen, Beverwijk Hoofdklasse C: 1 P. J. Bosch, Castricum 2 P. A. C. v. d. Bronk, Bloemendaal 3 A. de Bruin, Velsen-Noord 4 H. A. v. Kleef, Bakkum le klasse A: 1 J. F. v. d. Geer (na loting) 2 Th. de Smalen le klasse B: 1 G. F. Zandbergen 2 W. N. Kaaskooper le klasse C: 1 J. A. Kroon 2 Y. Deden le klasse D: 1 B. Wulms (na loting) 2 P. Hart (na loting) 3 J. A. Rodenberg 2e klasse A: 1 W. v. Klaveren 2 G. Schouten 2e klasse B: 1 C. v. d. Bronk 2 P. Visser 3e klasse A: 1 G. Schmitz 2 A. Demmers 3e klasse B: - 1 C. Bais 2 H. Jongedijk 3 pnl 2 H Vt zy2 2 1 2J4 1H 1 1 3 2 1 0 2'A 3 2 3 2 -> 2 2 2 3 2 3 2 3 2 3 2 De pensioenregeling bij Van Gelder Zonen. Organisaties verzoeken de directie, deze in studie te nemen. De samenwerkende organisaties hebben aan de directie der papierfabriek Van Gelder Zonen het volgende schrijven verzonden: „Het is U bekend, dat herziening en consoli datie van de aan Uw onderneming geldende pensioenregeling bij herhaling een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt op de confe rentie tusschen Uwe directie en onze besturen. Uw directie nam bij de laatste besprekingen hierover het standpunt in, dat, nu door den- Minister van Sociale Zaken een voor-ontwerp van wet was ingediend bij den Hoogen Raad van Arbeid, betreffende een regeling van de personeel-fondsen, de behandeling van een des betreffend wetsontwerp door de Tweede ei Eerste Kamer diende te worden afgewacht, vóór een eventueele herziening van de pensioen regeling aan Uw onderneming ter hand kan worden genomen. Intusschen moet worden vastgesteld, dat, mede in verband met het feit, dat onlangs een aantal van in Uw dienst zijnde arbeiders in het genot van vervroegd persioen is gesteld, de kwestie van een herziening van de pensioen regeling steeds meer komt te staan in het cen trum van de belangstelling van Uw arbeiders. Tevens moet worden opgemerkt, dat de be handeling van een wetsontwerp tot regeling van de personeel-fondsen, nog steeds op zich laat wachten en dat zelfs niet bij benadering kan worden geschat, wanneer deze zaak in het parlement aan de orde zal komen. Naar aanleiding van op ons geoefenden aan drang uit den kring van Uw pex-soneel, veroor loven wij ons opnieuw Uw aandacht op deze zaak te vestigen. Het zal Uw directie wellicht niet zijn ont gaan, dat in den laatsten tijd aan steeds meer dere ondernemingen de pensionneering van de arbeiders wordt ter hand genomen en geregeld. Aangezien onze besturen vreezen, dat de in diening van een wetsontwerp op de personeel- fondsen en de behandeling daarvan door de Staten-Generaal hoogstwaarschijnlijk nog lan gen tijd op zich zal laten wachten en de her ziening van een pensioenregeling grooter moei lijkheden met zich mede brengt naarmate de desbetreffende arbeiders een hoogeren leeftijd hebben bereikt, zouden wij het zeer op prijs stellen, indien Uw directie dit reeds herhaalde lijk besproken punt binnen korten tijd in studie zou willen nemen. Onze besturen zijn gaarne bereid daaraan him medewerking te verleenen en derhalve tot bespreking bereid." „ECONOMISCHE GEBONDENHEID EN GEESTELIJKE VRIJHEID". Over bovenstaand onderwerp zal mr. J. in 't Veld, burgemeester van Zaandam, het woord oeren op Maandag 6 Februari a.s. in het ge bouw voor Chr. Belangen aan de Meervliet- straat voor de afdeeling Velsen van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling. GEORGANISEERDEN BIJ VAN GELDER ZONEN. Volgens „Toenadering" bedraagt het aantal georganiseerde arbeiders bij Van Gelder Zonen 385. Hiervan zijn 119 georganiseerd in de Ned, Vereeniging van Fabrieksarbeiders, 196 in den R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrord" en 70 in den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van P. D. J. Kuijs van beroep koopman, wonende te Bever wijk om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenlocali- teit van het perceel Bik- en Arnoldkade no. 17 te IJmuiden. Vóór 7 Februari 1939 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd in brengen. SANTPOORT TOONEELUITVOERING „JAN VAN DOMMELEN" Een volle zaal is getuige geweest van de op voering van het tooneelspel in 3 bedrijven van J. B. Schuil „Mésalliance" door de tooneelver- eeniging „Jan van Dommelen" in „De Weyman". In dit tooneelspel heeft de Haarlemsche auteur doen uitkomen in welke moeilijkheden jonge menschen en hun wederzij dsche familie kunnen komen, wanneer een „ongelijk huwelijk" is ge sloten. Een der sympathiekste rollen in dit tooneel spel is wel die van Ant Wolters, de moeder van het meisje, dat boven haar stand is getrouwd. Hoe verheugt zij zich op den terugkeer van haar dochter uit Indië en tochdat bange voor gevoel. Zou haar dochter nog wel dezelfde zijn? En als zij later inderdaad ziet, dat dit niet meer het geval is, dan volgt dat ontroerend tafreeltje met haar dochter en schoonzoon, wien zij toe voegt: „Ga weg, toe ga weg, wij hooren niet meer bij elkaar." Mevrouw Kruisman heeft deze rol heel goed uitgebeeld. Jan Wolters. haar man, (de heer Tabernal), verheugde zich al evenzeer op de thuiskomst zijner dochter, doch kon maar niet inzien, dat zij zich niet meer bij haar ouders thuisgevoelde. Ook hij kweet zich goed van zijn taak; alleen had zijn intonatie wat „ouwelijker" gekund. Twee kleine rolletjes vervulde Mevrouw Ta bernal fijntjes. Was zij op het dameskransje als Mevrouw van der Hoven reeds de besté van de drie, een prestatie, die bepaald „af" ■as leverde zij met de vertolking van Tante Bet. We maken ons sterk, dat zoo de rolverdeeling zulks niet vermeld had, niemand in dit „op en top" oude vrouwtje Mevr. Tabernal ontdekt had. De grimeur had hier kranig werk geleverd, maar één ding had hij over het hoofd gezien: de han den pasten niet bij Tante Bet. De jongelui, die de „Mésalliance" hadden aan gegaan, waren Mej. Van Straaten en de heer A. H. de Vries, welk tweetal voor deze rollen als geknipt was. Mej. Van Straaten vonden wij op haar best, toen zij haar oom begroette en later in haar stil spel, toen Tante Bet er zooveel „uit flapte". Ontroerend vonden we haar spel voorts, toen zij eens eventjes met moeder onder vier oogen sprak en weer later, toen zij op de divan haar leed tegenover haar man uitschreide. Ook de heer De Vries had zijn rol goed aan gevoeld. Eerst liet hij zijn „onwennigheid" in de eenvoudige omgeving van zijn schoonouders goed uitkomen. Maar bepaald heel goed kon zijn spel genoemd worden, toen hij zijn vader en moeder ongezouten de waarheid zei. Hier kreeg hij zelfs een „open doekje". Mevrouw Holtmans en de heer Voogt vertolk ten de rollen van Mr. en Mevr. van Weelderen, de ouders, die sterk gekant waren tegen het hu welijk van hun zoon met een meisje beneden zijn stand. Mevr. Holtmans had betrekkelijk weinig te zeggen, maar uit haar geheele optreden sprak meeleven met wat op het tooneel gebeurde. De heer Voogt leek ons zeer vooruitgegaan bij wat we vroeger in een andere vereeniging wel eens van hem zagen. Hij sprak vlot, zooals men dat van een „Mu" kan verwachten. In het eer ste bedrijf maakte hij even een hinderlijke ver gissing, waardoor hij juist het tegendeel be toogde van wat zijn bedoeling was- Bij den heer Soetens was de rol van Lith, den zeeman, in goede handen. Rondborstig kwam hij steeds voor zijn meening uit. Onder het publiek waren er enkelen, die het stuk niet op de juiste wijze aanvoelden en daar door lachten, als er werkelijk niet te lachen viel. Zij tenslotte vermeld, dat de tooneelaanklee- ding weer heel goed was. SCHIP VAN Antonis (Gr) Alkmaar (Ned.) Achilles (Ned.) Aurora (Ned.) Aino (Noor) x) Albula (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Breda (Ned.) x) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasil (Noor) x) Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Capella (Zw.) Csikos (Hong.) Doris (Gr.) Deido (Eng.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Franz Klasen (Pan) x) Gambian (Br.) Guinean (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hebe (Ned.) Karnak (Du.) I.uneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Meerkerk (Ned.) x) M v.St.Aldegonde (N.)x Montferland (Ned.) x) Moena (Ned.) Aanvoer en uitvoer van versche haring. De aanvoer van versche haring door Neder landsche vaartuigen bedroeg in het derde kwar taal van het vorige jaar 6.123.680 K.G. (v. j 4.930.455 K.G.) met een opbrengst van f271.151 (v. j. f291.318). De gemiddelde prijs per K.G. bedroeg dus f 0,044 (v. j. f 0,059). Door trawlers werd aangevoerd 6.118.130 K.G. (v. j. 4.805.230), door drijfnetvisschers 5550 K.G. (v. j. 125.225 K.G.). In genoemd kwartaal bedroeg de uitvoer 2.117.000 K.G. (v. j. 2.173.000 K.G.) met een waarde van f 195.000 (v. j. f 173.000). BIJBELAVOND VAN HET NED. BIJBEL GENOOTSCHAP. Aangaande den „bijbelavond" die a.s. Woens dagavond door de afdeeling IJmuiden van het Nederl. Bijbelgenootschap in de Bethlehemkerk gehouden zal worden^ vernemen wij nog, dat de avond geopend zal worden door ds. Zwiep. Ds. D. E. Boeke, secretaris van het Genootschap zal spreken over „Een groot werk in Nederland en Nederl. Indië"; het slotwoord zal gesproken worden door ds. E. G. van Teijlingen. Medewerking verleent het Hervormd Kerk koor van IJmuiden-Oost. LEDENVERGADERING „GROOT IJMUIDEN". Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Neleus (Eng.) x) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Patella (Br.) Pollenzo (Ital.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.) Pluto (Ned.) lioxby (Br.) Handfontein (Ned.) -• Salland (Ned) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) Satux-nus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) l'awab (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) I'owa (Gr Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Troja (Du.) Tiberius (Ned.) De Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" houdt Woensdag 25 Januari a.s. een belangrijke ledenvergadering in Hotel Augusta. In deze vergadering zal de heer A. Swaan van het Bureau van den K. N. M. B. te 's Gra- i Zuiderkerk (Ned.) x) venhage een causerie houden over het ontwerp „Middenstandsstr ij d". Ulysses (Ned.) V.N Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Wendover (Eng.) La Plata Chili Stamboul Midd. Zee Pt. Arthur Danzig Hamburg Chili Zuid Afrika Hamburg Abadan (via Antw.) Chili Pt. Arthur Chili Batavia Pto Barrios (v. IJm.) Skutskar La Plata l.a Plats W. Afrika Batavia Santos Batavia. La Plata Bordeaux Tapan Aruba West Afrika West Afrika Ned Tndië Ned. Tndië Hamburg Midd. Zee Ned. Indië Ned Tndië La Plata la pan Batavia Buenos Aires Batavia i.a Plata Zuid Afrika Stettin Tapan lexandrië Danzig Danzig West Tndië Batavia viexiro Pto Barrios Hidd Zee Rata vla Batavia Galveston Bona (v. IJm.) Batavia Mexico Hamburg Stettin °ort Red on Afrika Buenos Aires 'apan ^nnstantza Ned. Indië West Tndië Midd. Zee Hamburg Batavia La Plata La Plata La Plata (via Antw.) Zwarte Zee Batavia Pto Barrios Jaffa W. Afrika La Plata Constantza Galveston Japan Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 25 Jan. 26 Jan. 26 Jan. 14 Febr. 4 Febr. 18 Jan. 31 Jan. 30 Jan. 7 Febr. 30 Jan. 24 Jan. 15 Febr. 7 Febr. 15 Febr. 26 Febr. 8 Maart 27 Jan. 26 Febr. 6 Febr. 25 Jan. 17 Febr. 28 Jan. 24 Jan. 30 Jan. 26 Jan. 17 Jan 30 Jan. 24 Jan. 11 Febr. 8 Maart 28 Jan. 22 Jan. 21 Febr. 14 Febr. 31 Jan. 29 Jan. 26 Jan. 30 Jan. 31 Jan. 29 Jan. 8 Febr. 3 Mrt. 29 Dec van San Nioolaas 21 Jan. van Tocopilla. 18 Jan. van Tunis. 21 Jan. van Bari. 6 Jan. vertrokken. 23 Januari vertrokken vex-tr. 25 Jan. 18 Jan. van Arica. 14 Jan. van Kaapstad. 24 Jan. van Antwerpen. 14 Jan. vertrokken. 17 Jan. te Callao. 20 Jan. vertrokken. 18 Jan. v. Curacao 22 Jan. van Sabang. 23 Jan. v. La Guayx-a 12 Jan. vertrokken, in lading 17 Jan. v. St. Vincent. 22 Jan. van Las Palmas. 21 Jan. van Pt. Said. 15 Jan. van Maceio. 13 Jan. van Padang. in lading. 20 Jan. vertrokken. 17 Jan. van Penang. 19 Jan. vertrokken 17 Jan. van Pt. Bouet. 18 Jan. v. Las Palmas 18 Jan. v. Padang. 16 Jan. van Bintang. Vertrekt 26 Jan. 20 Jan. v. Paleirno 20 Jan. van Batavia. 20 Jan. te Pt. Sudan. 17 Jan. te San Lorenzo. 24 Jan. van Antwerpen. 20 Jan. v. Gibraltar. 20 Jan. vertrokken, in lading. 5 Jan. van Buenos Aires. 21 Jan. van Durban 22 Jan. vertrokken. 17 Jan. te Yokohama 22 Jan. van Finisterre. 21 Jan. vertrokken, vertr. vertr. 27 Jan. 20 Jan. van Barbados. 20 Jan. van Gibraltar. 2 Jan van 1'rinidad 15 Jan. van Trinidad. 22 Jan. van Ouessant. 16 Jan. van Colombo, ■•ertrekt 28 Januari 6 Jan, vertrokken. 16 Jan. van Gibraltar. 21 Jan. vertrokken. 23 Jan. v. Cartagena in lading. vertr. 28 Jan. 'i Dec ran Sinpapore 19 Jan. van Pt. Sudan. 14 Jan. van Rio Janeiro. 22 Jan. van Penang. 19 Jan. van Calamata. 20 Jan. van Padang. 18 Jan. van Barbados. 19 Jan. van Nauplia. vertr. 28 Jan. 12 Jan. van Stamboul. 18 Jan. van St. Vincent. 20 Jan. van St. Vincent. 23 Jan. van Finistex're, 23 Jan. te Thessaloniki. 19 Jan. van Colombo, vertr. 28 Jan. 22 Jan. te Beyrouth. 19 Jan. v. Takoradi 12 Jan. van Pernambuco. in lading 22 Jan. te Izmir. 20 Jan. te Yokohama /CHEEP/ TJIISfïNl Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk Rott. n. Vancouver 22 te Londen. Binnendijk N.-Orleans n. Rott. 21 te Lorxden. Noordam Rott. n. N. York 22 v. Plymouth. Burgersdijk N.-Orleans n. Rott. 21 te Tampico. Beemstei'dijk 22 v. Rott. te N, York. Bilderdijk Tampico n. Rott. 20 te N.-Orleans. Lochgoil Vancr. n. Rott. 21 te Southampton. Narenta Vancouver n. Rott. p. 22 Wight. HALCYON LIJN. Stad Maassluis 2-1 v. Narvik n. Rott./VTaard. Flensbui-g 21 van Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Vlaardingen 23 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Amsterdam 21 v. Immingham n. Stad Arnhem Morphoubaai n. Rott. 22 v. Alg. Vx-edenburg Kirkenes n. Rott. 21 v. Hammerfest. Rozenburg Sfax n. Charente p. 22 Gibraltar. HOLLANDAFRIKA LIJN. Meliskerk 22 van Hamburg te Amsterdam. Randfontein (uitreis) 22 Januari te Suez. Bloemfontein 23 v. Amsterdam te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 23 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 23 van Rotterdam te Brisbane. Arendskerk 22 van Rotterdam te Antw. vertr. 25 naar Hamburg. Grootekerlc (uitr.) 23 van Colombo. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) vertr. 24 v. Antwerpen. Serooskex'k (thuisreis) 22 v. Penang. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 21 van Safaga. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ariadne 23 Jan v. Aarhuus te Amsterdam. Stuyvesant 23 v. Amsterdam n. West Indië. Achilles, Stamboul n. Amst. 23 v. Gibraltar. Theseus 23 van Kopenhagen te Amsterdam. Odysseus, Danzig n. Amst. p. 23 BrunsbutteL Nereus, Stettin n. Amst. p. 23 Brunsbuttel. Orpheus 23 Jan. v. Amsterdam te Gdynia. Poseidon, Venetië n. Amst. p. 22 (n,m.) Lydd. Pluto 23 Jan. v. Kopenhagen n. Stettin. Costa Rica Amsterdam n. West Indië 22, 200 mijl Z.W. van Land's End. Aurora 21 van Bax-i naar Catania. Barneveld Amst. n. Chili p. 23 St. Michaels. Boskoop 23 van Chili te Amsterdam. Breda 23 van Hambux-g te Antwerpen. Ganymedes 22 van Bremen te Amsterdam. Hermes 21 van Rotterdam te Lissabon. Mars 21 van Malta naar Venetië. Orestes Haifa n. Rotterdam p. 22 Finisterre. Pericles 20 van Barbados naar Trinidad. Perseus 22 van Amsterdam te Aax-huus. Simon Bolivar 22 v. Amst. te Hamburg. Tiberius 22 van Jaffa te Beyrouth. Titus Bourgas n. Amst. 23 te Thessaloniki. Tx-ajanus 20 van Chalkis naar Messina. Triton 23 van Venetië te Amsterdam. Venus 22 van Thessaloniki te Izmir. Vulcanus 22 van Hamburg te Amsterdam. Juno Rott. n. Tanger p. 21 Dungeness. Rhea Rott. n, Gibraltar p. 22 Dungeness. Fauna Lissabon n. Genua p. 21 Gibraltar. Oranje Nassau 20 v. Barbados n. Amsterdam. Alkmaar 21 van Tocopilla naar Arica. Deucalion Rott. n. Alexandrïë p. 22 Gibr. Tiberius 23 van Famagusta naar Volo. Cottica 22 van Amsterdam te Paramaribo. Douro 21 van Pto Barrios te Cristobal. El Libertador 22 van Cufagao n. Maracaibo. Medea 18 van Curagao naar Maracaibo. Atlas 19 van Curagao naar Maracaibo. Dido 20 van Ciudad Trujillo te Curasao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitreis) 20 van Las Palmas. Amstelland (uitreis) 19 van Santos. Zaanland 23 van Hamburg te Amsterdam. MEYER CO.S SCHEEPV. MIJ. Titan 21 van Rotterdam te Yokohama. Prometheus 22 v. Batavia n. Amsterdam. Polyphemus 23 v. Batavia te Amsterdam. Menestheus Japan n. Rott. 22 v. Port Said. Achilles Japan n. Rotterdam 21 te Singapore. Menelaus Japan n. Rott. 20 te Dairen. Laertes Batavia n. Amst. p. 22 Land's End. Benlomond, Hongkong n. Rott. 17 v. Sagay. Benlawex-s 7 Jan. te Dairen, voor Rotterdam. ROTTERD. LLOYD. Baloeran (thuisr.) p. 22 Kaap del Armi. Kota Baroe 22 v. Batavia te Rotterdam. Kota Inten (uitr.) 22 te Genua. Kota Nopan (thuisr.) p. 23 Kaap del Armi. Tapanoeli (uitr.) 23 te Belawan. Kota Gede 22 van Rotterdam te Batavia. Kertosono 21 van Batavia n. Rotterdam. Siantar 21 van New Orleans n. Tjilatjap, Tosari (uitreis) pass. 23 Sagres. Kota Inten (uitreis) 23 van Genua. Palembang (thuisr.) pass. 23 Galle. ROTT.—ZUID AMERIKA LIJN. Alphacca (th.) 21 van Santos. Alcyone (uitreis) p. 22 Fernando Noronha. Alpherat (uitr.) 22, 85 m. Z.W. van Niton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 22 van Sabang. Poelau Bras 23 v. Amsterdam te Batavia. Poelau Tello (uitr.) 22 te Londen. Bintang (uitreis) p. 21 Gibraltar. Marnix (thuisr.) 23 (v.m.) in 't Eng. Kan. bij gedraaid wegens slecht weder, 25 (n.m.) verw. Poelau Laut (thuisr.) p. 20 Gibraltar, i STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. ITawali (thuisr.) 23 te Liverpool. WIJK LIJN. Randwijk Antwerpen n. Bakar p. 21 Finisterre,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5