FRANCO'S TROEPEN zijn Barcelona thans dicht genaderd. Industrie en arbeid in de Ver. Staten. Nog geen politieke rust in België. PROGRAMMA DINSDAG 24 JANUARI 1939 Voorhoede ziet de stad reeds liggen. Over den opmarseh van Franco's troe pen in Catalonië verneemt Reuter uit Barcelona, dat Marterell, op nog geen 14 mijl afstand ten noordwesten van Barcelona, door de rechtschen is inge nomen. Wanneer dat juist is, beteekent het, dat de rechtschen de Llobregatvallei, die naar Barcelona leidt, hebben inge nomen. In laatste officieele communiqué van Franco wordt gemeld, dat de rechtschen over gemiddeld zeven kilometer gevorderd zijn. De troepen staan in de nabijheid van Manresa en op som mige punten dichtbij de rivier Llobregat. In den noordelijken sector zijn bezet de dorpen Castel- lar de la Rievra, Tora, Biosca en de stellingen van Iatonaria, de toppen van Foller Alto en Claret. In den middensector is het dorp Maqua- fa bezet, evenals de stellingen van Jan Justo en Punts Zapata en de toppen Fornosa en Toras. Voorts is in den zuidelijken sector het dorp Vall Carca veroverd. Overal werd, zoo luidt dit be richt, de tegenstand der regeeringstroepen ge broken. Havas verneemt nog uit Perpignan: Volgens uit Spanje ontvangen inlichtingen zijn de rechtsche troepen voor de laatste verdedi gingslinie van Barcelona aangekomen. Zij be- schiken over ongeveer twintig welbewapende divisies. De regeeringstroepen, die in goede orde terugtrekken, hebben blijkbaar gebrek aan wa penen, doch niettemin zijn zij tot een zekeren tegenstand in staat. Het gaat er nu om, of de troepen van Franco nog kracht genoeg hebben om de laatste linie te nemen of dat zij een rust poos moeten invoegen en zich moeten voorbe reiden op een beleg van Barcelona. De voorhoede der Nationalistische troepen kan Barcelona reeds in de verte zien liggen. Barcelona Maandag dertien maal gebombardeerd. Om half elf gisteravond werd de stad voor de dertiende maal dien dag ge bombardeerd. Bij de eerste elf bombar dementen zijn in totaal 32 personen gedood en 60 gewond. In het officieele legerbericht der republikei nen wordt medegedeeld dat de rechtschen met gebruikmaking van hun overvloed van materiaal blijven aanvallen, gesteund door een voortdu rend optreden van Duitsche en Italiaansche vliegtuigen. De reegeringstroepen brengen den vijand zware verliezen toe. In enkele sectoren hebben de rechtschen hun stellingen lichtelijk kunnen verbeteren. Maandag zfön opnieuw Britsche sche pen getroffen door bommen, welke wer den geworpen door rechtsche vliegtui gen. Het schip „Dover Abbey" werd door een vol treffer geraakt en ernstig beschadigd, de „Thor- pebay" is eveneens getroffen. Van dit schip is de halve brug weggeslagen. De „African Mari ner" is vermoedelijk gezonken en de „Huntress" heeft veertien gaten in den steven. Op de „Afri can Mariner" en de „Thorpebay" zijn de twee de stuurlieden om het leven gekomen. Een an der Britsen schip, de „Stanbrook" is zeven mijl uit de kust aangevallen en schijnt ook getrof fen te zijn. Geheele zakenleven in de stad ligt stil. Barcelona biedt denzelfden aanblik als Madrid, toen de vijanden de poorten der stad naderden. Met koortsachtige haast wordt gewerkt aan de militaire versterking der stad. Het zakenleven ligt geheel stil en burgers van alle leeftijden arbeiden aan de verdedigingswerken. Alleen één officieel nieuwsblad verschijnt. Hierin wordt een communiqué gepubliceerd, waarin de regeering verklaarde besloten te heb ben in Barcelona te blijven en de stad te verde digen, hoewel een aantal ondergeschikte depar tementen naar elders zijn vervoerd en de bur gers systematisch worden geëvacueerd. Alle bars, cafés en restaurants zijn gesloten, terwijl de hotels slechts officieele personen, mi litairen en vluchtelingen op doortocht onderdak mogen verschaffen. Volgens de verklaringen van de aan de Fransche grens aangekomen Spaan- sche vluchtelingen is de economische toestand te Barcelona zeer slecht. Sedert drie dagen is in het geheel geen brood rondgedeeld, terwijl men het ook zon der elektriciteit moet stellen. De voort durende bombardementen hebben een angstigen toestand geschapen. De bui tenwijken der stad zijn ontruimd en de bevolking is over de binnenstad ver deeld. De bevolking zou niet naar het Noorden van Catalonië worden ge- evacueerd. Het Amerikaansche departement van Ma rine heeft een bericht ontvangen van admiraal Lackey, den commandant van het Amerikaan sche eskader in Europa, waarin medegedeeld wordt, dat de kruiser Omaha heden ter hoogte van Galdetas zal aankomen om de te Barrelona gevestigde Amerikanen aan boord te nemen. Voorts heeft de Britsche gezant te Barcelona de laatste hand gelegd aan de voorbereiding der evacuatie van het personeel en de Britsche on derdanen ongeveer 200 indien de noodza kelijkheid zich mocht voordoen. De kruiser „De vonshire" en de torpedobootjager „Greyhound" bevinden zich in de nabijheid om de Engelschen eventueel aan boord te nemen. Uit Parijs wordt vernomen, dat aangezien de autoriteiten van Bercelona om militaire rede nen bevel hebben gegeven tot ontruiming van het vliegveld Prat de LLabreyat, de Air France besloten heeft voorloopig geen tusschenlandin- gen in Barcelona te maken. Het D. N. B. weet nog te melden, dat de mi nisterraad der Franco-regeering besloten heeft, reeds thans het toekomstige stadsbestuur van Barcelona te benoemen. Tot burgemeester is de oud-afgevaardigde Mateu benoemd. „Stajt van oorlog" in het Centrale Spanje. De proclamatie van den staat van oorlog in de geheele centrale zone is gisteren op de belangrijkste punten van Valencia aangeplakt. De proclamatie houdt in, dat het hoogste gezag in deze zone wordt opgedragen aan generaal Miaja als onmiddellijk vertegenwoordi ger der regeering. Sedert het uitbreken der vijandelijkheden heeft het republikeinsche Spanje geleefd onder den alarmtoestand, die iedere maand door het parlement moest worden goedgekeurd. Deze alarmtoestand is de tweede faze in het kader van de voorzorgsmaatregelen en biedt de moge lij kheid, dat het burgerlijke gezag toonaange vend blijft voor ieder gebied, dat niet noodza kelijk door het leger beheerscht moet worden. De staat van oorlog is de laatste faze, waarin de grondwet voorziet. Hij maakt het mogelijk, dat alle diensten, in het bijzonder die van burger lijke en militaire voorraden, oorlogsindustrie enz. onder één leiding gebracht worden. Miaja heeft zich in verbinding gesteld met de provinciale gouverneurs en andere militaire en burgerlijke autoriteiten, met het oog op het in werking doen treden van den staat van oorlog. Besprekingen met Duitschland inzake de vluchtelingen worden hervat. De vooruitzichten zijn gunstig, zegt Miss Perkins. De Amerikaansche minister van arbeid Miss Frances Perkins, schrijft aan United Press: Bij den aanvang van 1939 beweegt de Ameri kaansche industrie zich in een opwaartsche lijn. Gedurende het laatste halfjaar 1938 is de pro ductie van onze fabrieken en mijnen met meer dan 1/3 gestegen. Het productieniveau van de fabrieken en mijnen was begin Januari 1939 dertig procent hooger dan op hetzelfde tijdstip in 1938. Het aantal tewerkgestelden bij onder nemingen, die zich niet op het gebied van den landbouw bewegen, is gedurende de laatste vijf maanden met meer dan een millioen vermeer' derd. De salarissen, die in die bedrijven per week betaald worden, zijn met 107 millioen dol lar gestegen. Doch het meest verblijdende beeld biedt de bouwindustrie. In 1938 werden er meer dan 350.000 woonhui zen gebouwd, dat is het grootste aantal sedert 1929. Bovendien is het meerendeel van deze woonhuizen bestemd voor de bevolking, die klei nere salarissen heeft, Indien deze industrie dit jaar in hetzelfde taempo voortgaat, schatten wij dat er meer dan 400.000 woonhuizen met parti culier kapitaal zullen worden gebouwd. Boven dien zullen onder directie van de autoriteiten voor de huisvesting in de Vereenïgde Staten de plannen voor den bouw van 50.000 goedkoope woningen ten uitvoer worden gelegd. In het komende jaar zou de industrie voor den bouw van woonhuizen, volgens de opgedane ondervinding, aan meer dan 800.000 menschen werk verschaffen. Voor den bouw van deze huizen zullen meer dan 5 millioen voel planken geleverd moeten worden, bijna 7 billioen bouw- steenen, 25 millioen vaten cement, 2 millioen ton staal en 100 millioen liter verf. De vervaardiging en het transport van al dit materiaal zou boven dien in de betreffende industrieën aan ongeveer 1/4 millioen menschen werk verschaffen. Deze vooruitzichten openen thans voor de toekomst van de spoorwegen gunstige perspectieven daar het grootste deel van dit zware materiaal per spoor vervoerd moet worden. De gunstige ont wikkelingen in al deze industrieën zullen hun uitwerking op financieel gebied niet missen zoodat de Amerikaansche indus trie en arbeid met vertrouwen het nieu we jaar ingaan. (Nadruk verboden.) Emissie 4 pCt. Frankrijk. AMSTERDAM, 23 Januari. Naar wij ver nemen, zullen inschrijvingen op de emissie 4 procent Frankrijk ten volle worden toege wezen. Geredden van de „Cavalier'' te New-York aangekomen. De tien geredde inzittenden van de vliegboot „Cavalier" zijn met het tankschip „Essol Town" te New York aangekomen. Een lid van de bemanning van de tankboot verklaarde, dat de drenkelingen in de diepe duisternis waren gaan zingen, teneinde het voor de reddingboot van de „Essobay Town" gemakkelijker te maken, hen te vinden. Rublee vermoedelijk nog deze week naar Berlijn. Van Semi-officieele zijde wordt uit Berlijn medegedeeld: Naar vernomen wordt, zal de leider van de internationale vluchtelingen- commissie Rublee, waarschijnlijk nog in den loop van deze week uit Parijs terugkeeren. Aan Duitsche zijde zullen de be sprekingen over het probleem der Joodsche emigratie thans door Minis- terialdirektor Wohltath, van het Rijksministerie voor economische za ken, geleid worden. Het bureau van de intergouvernemen- teele commissie voor de vluchtelingen heeft gisteren in het Fransche ministerie van bui- tenlandsche zaken twee vergaderingen ge houden, waar Rublee rapport uitbracht over zijn ge wachten wisselingen te Berlijn met Schacht en Goering. Het bureau, waarin vertegenwoordigers zit ten hebben van Groot Brittannië, de Ver- eenigde Staten. Frankrijk, Argentinië, Bra zilië, Nederland, komt in de eerste helft van Februari te Londen weer bijeen. Chamberlain roept op voor den vrijwilligen dienst. Plan beteekent niet, dat de premier oorlog verwacht. De Britsche minister-president Chamberlain heeft gisteravond een radiorede over den vrij- willigen nationalen dienst gehouden. Hij zeide o.a.: Ik spreek hierover een plan, dat ons voor den oorlog voorbereid moet maken. Dat wil niet zeggen, dat ik oorlog verwacht. Ge weet. dat ik alles gedaan heb en alles zal blijven doen om den vrede voor ons en voor anderen te behouden. Wij zullen nooit een oorlog be ginnen. Maar we zouden kunnen worden be trokken in een oorlog, die door anderen be gonnen is, of we zouden zelf kunnen worden aangevallen, als de regeering van een ander land zou denken, dat we ons niet met succes konden verdedigen. Hoe beter wij zijn voor bereid op verdediging, des te onwaarschijnlij ker wordt het dat een aanvaller zich waagt aan een avontuur, dat zoo weinig belooft. In de tweede plaats wil ik zeggen, dat de moderne oorlog niet gelijk is aan vroegere oor logen. De ontwikkeling der luchtvloten heeft ons beroofd van de veiligheid, die wij als eilandbewoners bezaten en evenals in de lan den van het continent zullen burgers evenzeer slachtoffers van aanvallen zijn als soldaten, matrozen en vliegers. Zij zullen waarschijnlijk de eerste slachtoffers zijn. Daarom moeten wij, als wij de burgerbevolking in oorlogstijd wenschen te beschermen, de noodige organisa tie in vredestijd voorbereiden. Sterker nog: wij moeten in vredestijd oefenen, want daarvoor zal geen tijd meer zijn, als de oorlog begon nen is. De minister sprak daarna over de brochure, die deze week aan alle En- gelsche huizen bezorgd zal worden, en zeide dat zij een beschrijving bevat van de vele vormen van dienst, die noodig zullen zijn voor de veiligheid van het publiek, wanneer het land in een oorlog gewikkeld zou worden. Wat wij van u, die reeds vrijwilliger zijt, maar nog niet actief deelneemt, vragen aldus vervolgde Chamberlain is, dat gij een dezer vormen van dienst kiest en zonder verwijl met de oefening begint. De minister zeide er den nadruk op te wil len leggen, dat de regeering oproept tot vrij- willigen dienst. Er zijn er aldus zeide hij die van meening zijn, dat gedwongen dienst veel doelmatiger zou zijn. Maar dwang is niet in overeenstemming met het democratische stelsel, waaronder wij leven, of met de vrij heid, naar welker behoud wij altijd gestreefd hebben. Wij vertrouwen, dat wij alle vrijwilligers, die wij wenschen, zullen krijgen zonder dat wij onze toevlucht tot dwang nemen. Velen van u hebben gevraagd hoe zij in dezen tijd konden helpen. Ik geloof, dat de meesten de behoefte gevoelen het land een offer te brengen of een dienst te bewijzen. Onze voorstellen geven u daartoe de gelegenheid. Het staat thans aan u de wereld te toonen, waartoe een vrij volk bereid is bij de verdediging van zijn vrij heden en zijn idealen. Ik ben er stellig van overtuigd, dat gij op mijn oproep het ant woord zult geven, dat ik vraag. De zaak Imianitoff brengt nieuwe deining teweeg. BRUSSEL, 23 Januari. (Van een bijzonderen correspondent.) ZELFS voor hen, die in België nog wei eens aan een politiek buitje gewend zijn, waren de afgeloopen dagen toch wel zeer stormachtig. Noemen wij aller eerst het feit, dat de heer Florimond Gram mens er na zes maanden van wapenstilstand met de regeering, opnieuw met hamer en bei tel op uitgetrokken is, omdat deze volgens hem in strijd met haar beloften de naleving der taalwetten van 1932 niet heeft weten door te zetten. En nu zit Grammens na verschillen de aanslagen op tweetalige opschriften van Vlaamsche gerechtshoven voor de zooveelste maal in de gevangenis en roert het Comité van den Raad der Daad, waarvan hij de voorzitter is, weer -de trom in Vlaanderen. Dat alles zou misschien nog meer opschudding verwekken, indien het schandaal met dr. Imianitoff niet zoo de aandacht gespannen hield en minister president Spaak niet de handen vol had met de oplossing van de politieke crisis! Optimisten hebben beweerd, dat, wanneer de Burgos-hypotheek niet langer op de regee ring drukte, alles van een leien dakje zou gaan. Het tegendeel is het geval. De conservatieve rechtervleugel van het katholieke blok heeft na zijn overwinning en de verdeeldheid van het socialistisch congres nieuwen moed ge schept. Bleek daar niet, dat de socialisten er zeer op gesteld zijn verder aan het bewind te blijven. Men kan dus zijn eischen stellen! Bo vendien acht een deel der conservatieven het volstrekt niet zoo gevaarlijk thans een Kamer ontbinding uit te lokken. De verkiezingen heb ben wel aangetoond, dat vele rexistische kiezers weer naar het katholieke blok zijn terugge keerd en wacht men langer, dan is het natuur lijk niet uitgesloten vooral nu de economi sche toestand zich in ongunstïgen zin ontwik kelt dat vele ontevredenen weer den weg naar Rex terugvinden. Aangemoedigd door deze conservatieve ele menten heeft het katholieke blok het den heer Spaak na zijn terugkeer uit Genève, waar hij ook al tot hun ontevredenheid 'het repu blikeinsche Spanje verdedigde, niet gemakke lijk gemaakt. Men heeft maandenlang den socialisten verweten, dat zij de partijbelangen boven die van het land stelden en in hun ver regaande bemoeizucht de macht en de be voegdheden der Executieve aantastten. Nu is het de katholieke partij, die haar consignes uitgeeft en ultimatums stelt. Onder de Brus- selsche conservatieve katholieken achtte men in ieder geval het tijdstip voor een nieuwe flinke propaganda voor het katholieke blok niet ongeschikt en de zaak van dr. Imianitoff oordeelde men geen slecht uitgangspunt. Katholieken en socialisten hebben elkaar de laatste jaren steeds in de haren gezeten over de volksgezondheid, „l'enfant chéri" der socia listen, vooral sinds Hendrik de Man zijn „Plan voor den Arbeid" opstelde. België had overigens op dit gebied een grooten achterstand in te halen. Natuurlijk kwamen zij hierbij in bot sing met katholieken, die dit voor hun sociale werken reserveerden, en de socialisten ^taats- bemoeizucht" en verkwisting voor de voeten wierpen. ipp EN van de vertrouwenslieden van de so- cialisten was dr. Imianitoff, zoon van een genaturaliseerden Rus, kabinetsattaché van den minister van arbeid en sociale voorzorg, den socialist Delattre. Juist de ideeën van dr. Imianitoff, aanhanger van Freud en sexoloog, stichter van een Vereenlging voor Preventieve Geneeskunde, die het liefst van voor de ge boorte tot den dood het leven van den Belgi schen burger onder medisch staatstoezicht wilde plaatsen, moest de Katholieken in hun opvattingen wel zeer kwetsen. De actie, die echter van deze zijde tegen genoemden dokter werd gevoerd, werd door de socialisten alleen aan politieke beweegredenen toegeschreven en minister Delattre schroomde niet hem zelfs tot in den senaat te verdedigen. Achteraf nu blijkt deze dokter, behalve over veel moderne opvattingen over de geneeskun de en zelfs zijn tegenstanders ontkennen zijn begaafdheid niet ook over veel fantasie te beschikken. Dr. Imianitoff, die na vijf ja ren studie in Engeland een diploma behaalde als heelmeester, dat hem met zekere restricties het uitoefenen van de dokterspractijk in En geland toestond, ging met dit diploma naar België. Daar is men in de na-oorlogsche jaren maar al te bereid den oud-strijders de be staansvoorwaarden wat te verlichten en ver- Gamelin niet naar Noord-Afrika. Inspectiereis uitgesteld. TOULON, 23 Jan. De inspectiereis van gene raal Gamelin, den chef van den genei-alen staf, langs de westelijke kuststreek van Algiers en Marokko, is uitgesteld tot een lateren datum. (Havas) Ruim 6 millioen vrouwen in het Duitsche bedrijfsleven werkzaam. Op een totaal van ruim 19 millioen. Het Januarinummer van het door het Duit sche Arbeidsfront uitgegeven tijdschrift „So- ziale selbstverantwortung" schrijft, dat de vrou wen de belangrijkste arbeidsreserve van Duitsch land zijn. Van de 19,2 millioen in het bedrijfsle ven werkzame personen zijn 6,5 millioen vrou wen. Het Duitsche Arbeidsfront becijfert het aantal vrouwen buiten deze 6,5 millioen en bui ten de in de huishouding werkzame vrouwen op 11,6 millioen. Storm op den Atlantisclien Oceaan. krijgen zij gemakkelijk vrijstelling van som mige examens. Maar dat geldt alleen voor oud-strijders! En de dokter, die in België op lichamelijke ongeschiktheid was afgekeurd, promoveerde zichzelf met behulp van valsche documenten tot kapitein van het Engelsche leger en wist daarmede ook zijn ondergeschikt doktersdiploma wat op te sieren. En omdat hij nu toch eenmaal aan het fa- briceeren van schrifturen was geslagen, om gaf hij zich nog met het aureool van den Rockefellerprijs en een Franschen titel. Hij maakte verrassend snel carrière en wist tot in de hoogste kringen van België door te drin gen. Totdat hij het wantrouwen wakker riep van Belgische collega's, Rex en de Vlaamsche Nationalisten, blij met 't „zaakje" de trom te kunnen roeren, en hij, zij het ook na in eerste instantie een proces wegens beleediging ge wonnen te hebben, door de mand viel. Thans zit hij, samen met den te Brussel ge- vestigden Britschen „sollicitor" Furnivall Sa linger, wiens antecedenten nog niet precies vastgesteld zijn, maar die in de Engelsche kolonie alhier een bekende figuur was en hem bij den aanmaak van zijn valsche stukken behulpzaam was, in de gevangenis. De conser vatieve Katholieke pers heeft dit zaakje aan gegrepen om den socialistïschen minister De lattre, die zoolang zijn beschermeling de hand boven het hoofd hield, er duchtig van langs te geven. U ziet, de sfeer voor een vreedzame recon structie van de „nationale regeering", was wel eenigszms vertroebeld. De nationale unie heeft weinig leefkracht meer en vooral de Katholieken zouden niets liever dan een re geering van rechts er voor in de plaats stel len. Er behoort onder deze omstandigheden al het doorzettingsvermogen van den heer Spaak voor om er het bijltje niet bij neer te leggen. Verscheidene schepen hebben met moeilijkheden le kampen. Havas meldt uit Brest, dat tengevolge van zwaren storm op den Atlantischen Oceaan tal rijke schepen zich in moeilijkheden bevinden. Twee sleepbooten jiebben bijstand verleend aan het Britsche vrachtschip „Melrose Abbey", dat op de rotsen van het eiland Ronde dreigde te loopen. Zij hebben eveneens hulp verleend aan het Grieksche stoomschip „Avra", dat tengevolge van averij aan het roer nabij Ouessant hulpe loos ronddreef. Voorts zijn noodseinen opgevangen van het op de Iersche zee varende Chileensche stoomschip „Acongua" en van de op den Atlan tischen Oceaan varende Grieksche stoomschepen „Turkia" en „Stamos", het Deensche stoomschip .Svenp" en het Britsche stoomschip „Hramhiir. WOENSDAG 25 JANUARI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00—11.30 v.m. en 6,30—7.00 RVU, 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 Esmeralda, (c.a. 8.16 Berichten). 8.30 Gramofoonmu ziek. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Con tinubedrijven. 11.00 Causerie De hond". 11.30 Gramofoonmuziek.. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek. (C.a. 12,15 Berich ten). 12.30 Orgelspel. 1.00—1.45 Het VARA- orkest en soliste.. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Fantasia. 6.28 Berichten. 6.30 Causerie „Kan een „Helderziende" alles zien?" 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. 7.30 Cursus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP en VARA-Varia. 8.20 Voor schakers. 8,21 Filmmuziek. 8.50 Radiotooneel. 9.35 The Ramblers". 10.00 Berichten ANP. 10.10 Het VARA-orkest. 11.00 Gramofoonmuziek. 11,15 „The Four Blue Stars". 11.30—12.00 Orgel spel. HILVERSUM n, 4.15,5 M. NCRV-uitzending. 6,30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.30-9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Vioolvoordracht en gramofoonmuziek. 12.30 Nieuw Accordeon-ensemble en gramo foonmuziek. 1.30 Gramfoonmuziek 2.00 Zang piano en gramofoonmuziek.. 3.00 Gramofoon muziek.. 3.45 Christelijk liederenuurtje. 4.45 Gramofoonmuziek. 4.50 Felicitaties. 5.05 Voor de jeugd. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Tuinbouwpraatje, berichten. 6.50 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berichten. 7.15 Declamatie en gramofoon muziek. 7.45 Causerie „Leerbewerking". 8.00 Berichten A.N.P., Herhaling SOS-berichten. 8.15 De Arnhemsche Orkestvereeniging en so list. 9.10 Causerie „Voorbereiding voor het le ven". 9.40 Apollokwintet. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Vervolg kwintet. 11.25 Gramofoon muziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,2511.50 Piano en viool, 12.10 Orgelspel. 12.40 Frank Rea en zijn orkest. 1.20 Dansmu ziek (gr.pl.). 2.002.20 Declamatie. 3.10 Gra mofoonmuziek. 3.25 Uit Parijs: Het Cantrelle- orkest. 4.05 Pianovoordracht. 4.205.10 Ves per. 5.20 Filmmuziek, (gr. pl.) 5.40 Henry Hall en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Cau serie. „The Air Ministry". 6.55 Theaterpraatje. 7.20 Populair concert. 8.05 Actueele uitzen ding. 8.35 Het BBC-orkest en soliste. 9.20 Be richten. 9.45 Het BBC-Theaterorkest. 10.30 Het Reginald Poul Pianokwartet en soliste. 11.40 Jack JJackson en zijn Band. 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO-PARIS, 1648 M. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Het Baile-orkest. 12.30 Zang. 1.05 Het Ibos-or- kest. 2.35 Cellovoordracht. 2,50! 3.30 en 3.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.05 Pianovoor dracht. 7.50 Vioolvoordracht met pianobe geleiding. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Orgel concert. 9.20 Variété-programma. 10.50 en 11.2011.35 Gramofoonmuziek. KEULEN, 156 M. 5.50 Het Rheinische Landesorkest. 7.50 Gra- mofonoomuziek. 11.20 Het Stedelijk Orkest v. Witten. 12,35 Het Om roep-Amusementsorkest. 1.30 Populair concert. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.20 Amusementsorkest. 5.20 Vocaal en instru mentaal concert. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.30 Het Stedelijk Orkest van Wuppertal, solis ten en hoorn-kwartet. 9.35 Het Omroeporkest en soliste. 10.1011.20 Klein Amusements orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Trio van het Hof van België. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 „Tijl Uilenspiegel", opera. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- dansorkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.502.20 Omroepdansorkest. 5.20, 6.00 en 6.35 Gramo foonmuziek. 7.05 Cellovoordracht. 9.50 Om roepdansorkest (met toelichting). 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSLANDSENDER 1571 M. 7.30 Hoorbericht. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.45 Weensch Philharmonisch Orkest. 9.20 Berichten. 9.35 Sportreportage. 9.50 Con cert. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Het Om- roep-Amusementsorkest,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7