VELSEN HET SPORTGESPREK Ledenvergadering „Groot- IJmuiden". Causerie over „Middenstandsstrijd". De Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" hield gisteravond eeo ledenvergade ring, die als „belangrijk" aangekondigd was, welke belangrijkheid nochtans niet bleek uit de belangstelling, die slechts matig was. Onder de aanwezigen waren als genoodigden bestuursle den van de Winkeliersvereeniging „Wijkeroog". Als voorzitter fungeerde, bij verhindering van den heer G. van Telgen, de heer Joh. Meijer, die zijn teleurstelling uitsprak over het magere be zoek. Nadat eenige huishoudelijke zaken waren af gedaan verkreeg de heer A. Swaan van het Bu reau van den K. N. M. B. te 's Gravenhage het woord voor zijn causerie over het onderwerp „Middenstandsstrijd". Men vraagt zich af, aldus spr., of er in deze omgeving geen middenstandsstrijd te strijden is, gezien de geringe opkomst, maar spreker twij felde daaraan niet. Spreker neemt daarom aan, dat ook hier de middenstand staat in het brand punt van den strijd. De heer Swaan gaf een korte definitie van het begrip „middenstand". Er is een tijd geweest, dat er weinig belangstelling was voor den middenstand, in hoofdzaak omdat men dacht, dat de middenstand wel spoedig zou ver dwijnen. Later is hierin verandering gekomen en ook de politieke partijen toonen thans meer be langstelling voor den middenstand. Alle poli tieke partijen hebben een middenstandspara graaf; zelfs de S. D. A. P. heeft min of meer de verbruikscoöperatie losgelaten. Is de midden stand waard, dat men zich er druk om maakt? Een oude telling heeft uitgemaakt, dat ongeveer twee millioen menschen bij den gang van zaken van het middenstandsbedrijf betrokken zijn. Feit is, dat er meer arbeiders in het kleinbe drijf dan in het grootbedrijf werkzaam zijn. De sociale beteekenis van den middenstand van een groot aantal menschen, die staan voor hun eigen zaak, is dat hij als een stootvlak staat tusschen twee andere groepen. Verder heeft de middenstand een economisch nuttige functie: de distributie der goederen. De taak van den mid denstand is bovendien historisch gegroeid. De middenstand is omringd door gevaren; de middenstand is buitengewoon kwetsbaar dooi de economische omstandigheden, verder zijn er de verbruikscoöperaties, de wetten enz. De ver bruikscoöperatie is niet meer zulk een gevaar lijke concurrent, aldus spreker, omdat die geen invloed meer heeft op de prijsvorming in het detailbedrijf. Wanneer gestreden wordt met ge lijke wapenen vreest spreker de vei*bruikscoöpe- raties niet. De heer Swaan sprak daarna over de groote winkelbedrijven, die een voorsprong hebben door den gecentraliseerden inkoop door de wetenschappelijke bedrijfsvoering. Het gevaarlijkst zijn de filiaalbedrijven, die naar den consument toegaan. In de eenheidsprijzen- magazijnen schuilt het gevaar, dat deze zich spe- cialiseeren op die artikelen, die het snelst weg gaan, zoodat voor den gewonen winkelier de minder coulante artikelen overblijven. Spreker meent, dat nog 70 a 75 pet. van den verkoop in handen van den middenstand is. Behalve de trusts en de kartels is er nog de overheid, die gevaarlijk voor den middenstand kan zijn, door allerlei belemmerende bepalingen. De overheid zou dén middenstand te hulp kunnen komen door een wet op de oneerlijke concurrentie. Ook het cadeaustelsel keurde spreker af. Dit prikkelt de menschen, orn meer te koopen dan men noodig heeft. De vestigingswet kleinbedrijf heeft dat gevaar, dat hoe meer bedrijven men gaat be schermen, des te grooter wordt de vlucht in de onbeschermde bedrijven. Een technische her ziening van de vestigingswet is dringend noodig. De middenstand is een vijand van zichzelf door zijn hopelooze verdeeldheid- Als verweermaatregelen noemde spreker groo- tere vakbekwaamheid, versterking van het stands bewustzijn, verbetering der wetgeving, afschaf fing van het cadeaustelsel, ordening en sanee ring, maatregelen tegen trusts en kartels enz. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door eenige aanwezigen gebruik ge maakt. FEESTAVOND TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". De turnvereeniging „IJmuiden" gaf in ge bouw „Cycloop" haar j aarlij kschen feestavond voor de kleuters en adspiranten. Na een kort openingswoord van den voorzit ter begon de polonaise voor de jeugdige dames en heeren, hetgeen reeds een feest op zich zelf was. Hierna volgden behendigheidswedstrijden voor de kleuters; de gr'ootere jongens en meis jes hadden op de turnavonden reeds hun onder linge wedstrijden gehouden. Vervolgens voer den eenige meisjes-adspiranten een paar too- neelstukjes op, die buitengewoon in den smaak vielen. Nadat alle aanwezige kinderen op limo nade en gebakjes getracteerd waren, volgde als bijzondere attractie voor dezen feestavond de vertooning van de Verkeersfilm, die gedurende den optocht van „Veilig Verkeer" in Juli j.l. was opgenomen. Menigmaal ging een hoeraatje op, als de kinderen zichzelf of een vriendje op het doek herkenden. Hierna volgden eenige komi sche filmpje. Tot slot werden de verschillen de prijzen, welke de kinderen op dezen avond en op de oefenavonden hadden behaald uitge reikt. Alles bij alles was dit een genoegelijk feest voor de kinderen. Het geheel stond onder leiding van den heer Sauer, bijgestaan door mejuffrouw Ruth Stamm. Mej. Meesters zorgde voor het muzikale gedeelte. R.K. DAM EN SCHAAKVEREEN. „GEZELLIG SAMENZIJN". Het reserve-tiental van G. S. stelt dit sei zoen wel danig teleur; ook de laatste wedstrijd tegen St. Joseph uit Haarlem leverde weer een! nederlaag op, zoodat de G. S.'ers thans op de voorlaatste plaats geëindigd zijn. De gedetail leerde uitslag was als volgt: Gez. Samenzijn 2: St. Joseph: Th. de Reus—J. Luiten 02 J. Mors—AZeg waart 02 S. HaverH. Teeuwen 02 J. RobbenH. Springveld 11 N. ZonneveldJ. v. d. Ploeg 11 B. ZonneveldN. Teeuwen 11 N. NanneA. Hulsebosch 20 A. EskesG. Kamp 02 C. Heilig—W. Staats 0— 2 J. GomesA. B oogaart 11 De Nutsspaarbank in December Dank zij de bijgeschreven rente kon het tegoed stijgen. Gedurende de maand December werd bij de Nirtsspaarbank ingelegd: Kantoor Julianakade f 20.002.93 Kantoor Willebrordstraat 11.298.44 Kantoor Santpoort 3.909,97 Kantoor Velsen-Noord 1.692,65 Aan rente werd bijgeschreven: Kantoor Julianakade Kantoor Willebrordstraat Kantoor Santpoort Kantoor Velsen-Noord f 36.903.99 f 22.842.49 10.194.94 f 1.877.67 f 2.037.25 f 36.952.35 En terugbetaald: Kantoor Julianakade Kantoor Willebrordstraat Kantoor Santpoort Kantoor Velsen-Noord Tptaal f 73.856.34 f 32.703.29 9.834,84 6.982,15 13.702,46 Totaal f 63.222,74 Het inlegkapitaal vermeerderde met f 10.6^3,60 Het tegoed op 1 Dec. 1938 bedroeg f 1.423.818,43 Het tegoed op 1 Jan. 1939 bedraagt f 1.434.452,03 Uitgegeven werden 13 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 8 spaarbankboekjes. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat in Decem ber bijna f 27000.meer werd terugbetaald dan ingelegd, doch dank zij de bijna f 37000.bijge schreven rente kon het tegoed nog met ruim f 10.000 stijgen. Vooral het kantoor Velsen-Noord moest vele terugbetalingen voldoen. Aan dit kantoor werd slechts f 1692.65 bijgeschreven en f 13702.46 te rugbetaald. Uit de juist dezer dagen gepubliceerde jaar cijfers van de bij den Nederlandschen Spaar- bankbond aangesloten spaarbanken blijkt, dat het totale inleggerstegoed bij deze spaarbanken per 1 Januari jl. ongeveer f 486 millioen be droeg. Naar het zielental der gemeente gerekend zou van dit totaal de Nutsspaarbank van IJmui den een inleggerstegoed moeten hebben van c.a. f 2 3/4 millioen, welk cijfer echter lang niet be reikt wordt. AANGEKOMEN. 24 Januari: Arete s.s. Swansea Odysseus s.s. Danzig Nereus s.s. Stettin 25 Januari: Ingeborg m.s. Hamburg Breda s.s. Hamburg Mailand s.s. Rotterdam Buizerd m.s. Gdynia Gunhild s.s. Cork Omlandia m.s. Rotterdam Ethel s.s. Antwerpen M. v. St. Aldegonde m.s. Ned. Indië VERTROKKEN. 24 Januari: Acclivity m.s. Londen Franz Haniel s.s. Methil Borthwielt s..s Leith Boskoop s.s. Delfzijl Westland m.s. Hamburg Merel s.s. Londen 25 Januari: Meliskerk s.s. Antwerpen E. G. Kulukundis s.s. New Orleans Bill s.s. Per zie Roerschade hersteld. Het Grieksche stoomschip Elias G. Kulukundis. dat begin December van Hamburg naar hier gesleept wérd met gebroken roersteven, heeft de schade bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. hersteld en vertrok gisteren in ballast naar New Orleans. Een reis met tegenspoed. Het van hier via Hamburg naar Gdynia ver trokken motorschip Alcinous was in het Kieler Kanaal in aanvaring met het stoomschip Everene, doch beide schepen en bleven oogen- schijnlijk onbeschadigd. Later raakte het motor schip Alcinous een dukdalf, waarvoor ongeveer duizend mark schadevergoeding betaald moet worden. Vertraging in afvaart. De door de aanvaring met een Duitsch stoomschip beloopen schade van het stoom schip Zaanland is ernstiger gebleken dan oor spronkelijk gedacht werd. Het schip moet in een droogdok worden opgenomen en zal vermoede lijk pas a.s. Zaterdag naar Buenos Aires kunnen vertrekken in plaats van den gewonen afvaart- dag Donderdag. IJzerverscheping. Teneinde bij de Hoogovens ijzerladingen in te nemen kwamen hier binnen het Noorsche stoom schip Mailand van Rotterdam en het Deensche stoomschip Gunhild van Cork. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen van Ned. Indië aangekomen motorschip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal inko mend met een diepgang van 8,3 meter. In het oude P.E.N.-gebouw te Bloemendaal zijn thans eenige administratieve afdeelingen der verkoopafdeeling Nederland en Koloniën van de Philips Gloeilampenfabrieken uit Eindhoven gevestigd Om het damkampioenschap van Nederland. Dc vijfde ronde van den wedstrijd om het damkampioenschap van Nederland, waaraan ook onze plaatsgenoot de heer B. Dukel deel neemt, zal a.s. Zaterdag te Rotterdam worden espeeld. De volgende partijen staan op het program ma: DukelCohen, BomIdzerda, Druijff Vos, v. d. KraanLochtenberg, RamanKin- negin. Zondag wordt niet gespeeld. FEESTAVOND C. N. A. B. De af deeling IJmuiden van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond houdt Za terdag 18 Februari een feestavond in Hotel .Willem Barendsz". Medewerking verleenen het cabarettrio De Vos uit Haarlem, de Hawaiiangroep van Excel sior en een band onder leiding van Dolf Brou wer. Als spreker treedt op de heer B. J. van Stapele, lid van het hoofdbestuur. SOIREE VAN POLYHYMNIA. De gemengde zangvereeniging „Polyhymnia", directeur de heer Jan Beider geeft a.s. Zater dagavond een soiree in Flora, Zeeweg. Mede werking verleent de bekende Hawaiiangroep van Excelsior en de heer Schadewijk, xylofoon. Het koor heeft gemeend, ditmaal geen concert te moeten geven, doch een bont programma, waaronder een viertal zangnummers en heeft, wat de medewerking .betreft, ongetwijfeld een goede keuze gedaan. Het zal een avond van vroolijke en beschaaf de ontspaning worden en daarom kunnen we een bezoek aanbevelen. Nadere bijzonderheden vindt men in een advertentie in dit blad. De jubilee-rende dambond Noord-Holland. Een damwedstrijd en een feestavond. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van den districtbond Noord-Holland van den N.D.B. zal op Zondag SJMaart een interessante damwedstrijd in Kennemerhof gehouden wor den. Alle deelnemers aan den wedstrij d om het kampioenschap van Nederland 1938/1939 zul len een wedstrijd spelen tegen de sterkste tien spelers uit Noord-Holland. Des avonds zal in Cycloop een feestavond worden gehouden, waartoe alle deelnemers ian den jubileumwedstrijd zullen worden uit- [enoodigd. De opstelling van de tientallen zal einde Februari worden bekend gemaakt. Domicilie van den Waterschout veranderd. Naar wij vernemen zal de Waterschout met ingang van 1 Februari as. voor aanmonste ring enz. zitting houden in het gebouw Mid denhavenstraat 42. Kennemerlaners organiseeren een feestavond. De Vereeniging van Kennemerlaanbewoners organiseeren Woensdag 15 Februari a.s. een feestavond in „Kennemerhof", die buitengewoon gezellig belooft te zullen worden. Er is muziek en gelegenheid voor een dansje en voorts zijn er attracties van zulk een verschei denheid, dat er voor elk wat wils is. Een verlo ting ontbreekt evenmin. Daar de vereeniging reeds 100 leden telt, is de introductie zeer beperkt, met het oog op de be schikbare ruimte. De allerlaatste is binnen. Nadat reeds eerder de laatste Katwijksche loggers, die nog deelnamen aan de haringvis- scherij, waren binnengekomen, is dezer dagen ook de allerlaatste teruggekeerd. Het was de KW 151, die het nog eens geprobeerd had, ech ter zonder succes want het vaartuig kwam zon der vangst van de visscherij terug. Totaal 614 Voor de onderlinge competitie werden nog enkele partijen gespeeld met de volgende resul taten: Eerste klas Dammen. B. GjertsenP. Balm 02 G. MeijssenP. v. Buuren 20 J. SpeetL. Haver 11 S. NanneC. Bakker 02 D.C.IJ. IV WINT WEER. Voor de 3e klasse van den N.D.B. ontmoetten elkaar in Kennemerhof D.C.IJ. IV en Denk en Zet van Wijk aan Zee. De iJmuidenaren won nen den wedstrijd met 13—7. De werkloosheid. Het aantal werkzoekenden bedroeg op 21 Januari j.l.: Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige bercepen Mannen boven de 18 jaar Mannen onder de 18 jaar Vrouwen boven de 18 jaar Vrouwen onder de 18 jaar Totaal De totale werkloosheid bedroeg over overeenkomstige week van 1938: 2352 1937: 2588 1936: 2957 1935: 2641 1934: 2534 1933: 1 -J u t3 O 1 G O w> •d Tl c bfl V tD 1 450 437 7 6 212 196 7 9 29 27 2 61 60 1 164 164 186 176 8 2 47 29 18 786 608 150 28 313 275 28 10 2248 1808 367 73 81 76 1 1 18 12 3 3 18 76 1 4 2355 1902 371 82 De Catalaansche hoofdstad Barcelona uit de lucht gezien, Cecilia Colledge Europeesch kampioene kunstrijden. LONDEN, 25 Januari (A.N.P.) In de Em- presshall te Londen werden de Europeesche kampioenschappen in het kunstrijden voor dames Dinsdagavond voortgezet met de oefe ningen naar keuze. Cecilia Colledge wist den Europeeschen titel te veroveren dank zij haar weergaloos schitterend rijden, waardoor zij Megan Taylor, die na de verplichte figuren de leiding had genomen, nog voorbijstreefde. Het resultaat luidt: 1. en Europeesch kam pioene Cecilia Colledge (Engeland) 1848,5 pun ten, 2. Megan Taylor (Engeland) 1837,4 pun ten, 3. Daphne Walker (Engeland) 1757,6 pun ten, 4. Hanne Niemberger (Duitschlhnd) 1717,2 punten, 5. Emmy Putzinger (Duitschland) 1701,6 punten, 6. Angela Anderes (Zwitser land) 1701,9 punten, 7. Eva Nyklova (Tsjecho- Slowakije). BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Klasse C, afd. 1. B. C. Haarlem ging naar Z.E.K.Z. te Alk maar. A. J. de Wit won van G. W. Metz. S. Surig en W. Houtkooper moesten beiden 225. Toen de Haarlemmer deze partij won, was de stand gelijk. J. Ludeke behaalde daarna de zege op J. de Jager, waardoor de stand was: winstpunten 20, matchpunten 42 voor Z. E. K. Z. In deze afdeeling moest D.E.S. naar Benoor den het IJ. Wegens ziekte moest D.E.S. met in vallers uitkomen en kon hierdoor dezen strijd niet winnen. G. Beekhof, A. Moolhuysen en J. T. Stolk wonnen alle drie hun partijen. De stand was: winstpunten 20, matchpunten 60 voor Benoorden het IJ. Afdeeling 2: De uitgestelde partij O. SteensmaF. v. d. Berg van den wedstrijd VondelInsulinde werd gespeeld. Deze laatste maakte een mooie partij. Zijn tegenpartij, die 300 moest bracht er niet veel van techt, zoodat v. d. Berg won. De stand is nu: winstpunten 02, matchpun ten 24 voor Insulinde. Klasse D, afd. 4. D.E.S. kreeg Excelsior op bezoek. C. v. d. Hoek behaalde met 20 caramboles voorsprong de zege op P. Lamers Jr. Daarna versloeg G. H. Osterthun met groot verschil S. Oorthuis en daar H. J. Lamers wegens ziekte niet opkwam, werd het een papieren overwinning voor J. Strijbos. Uitslag: winstpunten 20, match punten 60 voor D.E.S. Klasse F., afd. 1. D.E.S. 1 ging naar Vondel 1. L. Vlug verloor met 22 punten van P. Noorts. In de tweede partij legde M. Uittenboogaard het af tegen H. van Denderen met 5 caramboles. En ook in de derde partij de D.E.S.-man N.N. het onder spit tegen P. Pasteuning. Uitslag: winstpunten 20, matchpunten 60 voor Vondel. Afdeeling 3. Benoorden het IJ 2 ontving D.E.S. 3. J. Alosery won van H. Wesseling met 21 punten. Ook W. Komen bracht het tot een overwinning tegen D. Boeré 1. Doch daarna verloor G. Du bois tegen D. Boeré 2 met 2 caramboles. De uit komst was dus winstpunten 20, matchpun ten 42 voor Benoorden het IJ. Dezelfde spelers van D.E.S. ontvingen „De Algemeene". S. Lopes Cardozo leed een neder laag van 25 punten tegen D. Boeré 2. Ver volgens speelde S. Springer een sterke partij tegen H. Wesseling en won met 21 punten; doch H. Batterman leed een zware nederlaag tegen J. v. Wunnik. Stand: winstpunten 2—0, matchpunten 42 voor DÜ.S. Afdeeling 8: D.E.S. 4 kreeg „1925" op bezoek. M. Krol verloor tegen J. van Wunnik met 24 caram boles. J. J. Onnes deed het beter en versloeg C. Kuyken. Tenslotte bleef K. Kadlecek 7 punten achter bij J. Vaars, waardoor de uitslag luidde: winstpunten 2—0, matchpunten 4—2 voor D. E. S. VAN DE WEEK De heer J. Keppels over de opleiding van jeugdige voetballers. „Waarom zijn er toch zooveel voetbalspelers, vooral in dezen tijd van het jaar, die overschrij ving naar een andere club aanvragen?" De heer J. Keppels, voorzitter van de Streekcommissie voor Haarlem en Kennemer- land, met wien wij een gesprek hadden over de opleiding van jeugdige spelers, stelde deze vraag om er zelf het volgende antwoord op te geven: „Hun argument luidt, dat zij als lid van een grootere club betere kansen krijgen om degelijk opgeleid te worden en om in het spel promotie te maken. Dit argument is echter niet steekhou dend, want sinds de streek- en subcommissies van den K.N.V.B. hun taak zijn begonnen, krij gen ook de daarvoor in aanmerking komende spelers van de kleinste vereenigingen dezelfde opleiding en trainings-faciliteiten als de jongere voetballers der grootste clubs in ons land. De wensch om van club te veranderen moet dus een anderen grond hebben en wel naar mijn meening deze, dat in vele gevallen de clubbe sturen niet genoeg op het terrein aanwezig zijn om contact met de spelers te houden en dat zij te weinig aandacht schenken aan het belang rijke vraagstuk, welke prestaties van de spelers persoonlijk en in combinatie gevergd kunnen en moeten worden. In dit verband heeft het bij de Streekcommis sie ook bevreemding gewekt, dat zoo weinig be stuursleden van vereenigingen bij de door de commissie georganiseerde trainingsavonden, on der leiding van Glendenning of Kaufman, blijk van hun belangstelling geven. Te meer be vreemdt dit, daar wij bij een door ons gehou den enquête onder de clubs, wier spelers aan de training hebben deelgenomen, uit de ingekomen brieven de overtuiging hebben gekregen, dat de cursus zeer op prijs wordt gesteld en ook voor de vereenigingen goede resultaten heeft opgele verd. Ons doel is, aan de jeugdige, veelbelovende spelers een opleiding tot beter voetbal te geven, zonder dat wij daarbij beoogen, candidaten voor het Nederlandsch elftal te kweeken. Brengt een van hen het later toch tot een plaats in het na tionale team, dan zullen wij ons met hem daar over verheugen, maar het behoort niet tot het gestelde doel. Nu de tweede cursus van dit seizoen op het punt staat te beginnen (zooals men weet, wordt eiken Woensdagavond op het H.F.C.-veld ge traind) is het wel eens nuttig hier een indruk te geven van wat bij de moderne opleiding van den voetballer wordt geëischt. Het hieronder ge geven schema betreft nog slechts de training van beginnelingen en min-gevorderden; voor de meest gevorderden zijn de eischen zwaarder en meer uitgebreid. Doel verdedigers: de meest elementaire be grippen van opstellen, de beenhouding, snel uit trappen, het z.g. „plukken" (het voor het li chaam brengen van den bal). Achterspelers: trapvast links en rechts, stop pen met de borst, doorloopen, koppen. Vleugelhalfbacks: wijze van ingooien, laag spelen, plaatsen, koppen, stoppen en plaatsen naar anderen vleugel. Buitenspelers: nemen van corners, snel mede- nemen van het leder en met den bal snel een tegenstander passeeren, voorzetten met beide voeten, de „switch" tusschen buitenspeler en middenvoor. Binnenspelers: schotvaardigheid, plaatsen, de houding van het lichaam over den bal, positie- loopen, uiteen rukken van de verdediging der tegenpartij, schaarbeweging. Middenvoor: doorloopen, opvangen, schieten, koppen, spel openen. Van een middenvoor der meestgevorderden wordt verwacht, dat hij wendingen kan maken, over de noodige mate van bewegelijkheid zal beschikken en een uitgeloopen doelverdediger weet te passeeren". HALCYONLIJN. Stad Amsterdam Immingham n. Alexandrië p. 24 Prawle Point. Stad Arnhem n. Rott. p. 24 Gibr. 30 verw. Stad Vlaardingen 25 v. Vlaard. n. Narvik- Stad Zwolle 24 v. Rott. te Bordeaux. Flensburg 26 (6 n.) te H. v. Holl. verw. Stad Schiedam 28 v. Pepel te Rott. verw. Stad Haarlem 28 v. Morphoub. te Rott. vw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 22 te Lorenzo Marques. Boschfontein (thuisr.) 24 van Dakar. Meliskerk 25 v. Amsterdam te Vlaardingen. Bloemfontein (uitr.) 25 te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk Vancouver n. Rott. 25 te Liverpool verwacht. Narenta Vancouver n. Rott. 24 te Londen. Burgerdijk N.-Orleans n. Rott. 23 v. Tampico Damsterdijk Rott, n. Vancouver 24 v. Lnd. Lochgoil Vancouver n. Rott.. 24 te Londen. Bilderdijk 23 v. N.-Orleans n. Rott. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 24 v. Victo ria (B. C.) Volendam 25 v. New-York te Rotterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 25 te Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) p. 25 Perim. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 25 van Japan te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Venus 25 van Izmir te Stamboul. Stuyvesant, Amst,. n. W.-Indië 24 v. Dover. Oberon 25 v. Amsterdam n. Pto Colombia. Ajax 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Amor 23 van West-Indië te New-York. Baarn, Chili n. Amsterdam 22 van Callao. Alkmaar 23 van Arica naar Mollendo. Aurora 24 van Catania naar Messina. Breda 25 v. Antwerpen te Amsterdam. Iris 24 van Vigo te Oporto. Orestes Haifa n. Rott. p. 25 (8 v.) Lydd. Stella, Constantza n. Amst. 24 van Algiers. MEYER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Hector 25 v. Japan te Rotterdam. Diomea Japan n. Rott. via Londen p. 25 Wight vertr. 30 van Londen. Eumaeus, Rott. n. Japan 23 v. Penang. Bendoran, Dairen n. Rott. 24 v. Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera 25 van Rotterdam n. Batavia. Kertosono (thuisr.) 24 v. Singapore. Kota Inten (uitr.) p. 25 Kaap del Armi. Sitoebondo (thuisr.) 25 te Triest. Sibajak 25 v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 25 v. Colombo. Poelau Tello (uitr.) p. 24 Dungeness. Johan de Witt (uitr.) 25 v. Algiers. Marnix, 25 v. Batavia te Amsterdam. Poelau Laut (thuisr.) 25 te Londen. WIJK LIJN. Beverwijk 25 y. Rott. n. Mytilene.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2