VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK CASTRICUM Jaarvergadering van den Christen Vrouwenbond. Groote activiteit in het afgeloopen jaar. De plaatselijke afdeeling van den Neder- landschen Christen Vrouwen Bond hield gis teravond haar jaarvergadering in het Neder- landsche Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na de gebruikelijke ope nings werkzaamheden door de presidente me vrouw Van Katwijk bracht het „Oranje- Ensemble" onder leiding van den heer W. Vel eenige nummertjes ten gehoore, waarmede het een dankbaar applaus oogstte. Hierna bracht de secretaresse mevrouw Frölich het jaarver slag uit Zij memoreerde hierin aan de ver gaderingen en excursies die in het afgeloopen jaar zijn gehouden. Tevens bracht mevrouw Frölich het vertrek van het bestuurslid me vrouw Krijger en de oprichting van een studie club in herinnering. Uit het verslag van de penningmeesteresse, mevrouw LyesenBreu kelaar bleek, dat de inkomsten over het af gesloten jaar f 354.57 en de uitgaven f 334.06 hadden bedragen, zoodat er een batig saldo was van f 20.51. Aan mevrouw Frölich werd onder dank décharge verleend. Tot leden in de kascommissie werden de dames Boonstra en Bakker benoemd. Het hoofd van den propa- gandadienst, mevrouw Den Otter, gaf in haar verslag een uitgebreid overzicht van het werk dat door deze commissie is verricht, alsmede van den arbeid en het doel van het Magdalena- Fonds, de Studieclub en den Zwachtelbond. Vervolgens declameerde Mevrouw Oostveen eenige gedichten o.a. „Schrijverke" van Guido Gezelle en „Herdersfluit" van Jaqueline van der Waals, waarna een zangkoortje onder lei ding van mevrouw Lyesen „Het Gebed" van Bortnianski en „Het Kerkklokje" van P. Zij derlaan ten gehoore bracht. Na de pauze waarin thee en gebak geserveerd werd, speelde het „Oranje Ensemble" nog eenige muziek nummers, waarna door de afgevaardigden van de zusterafdeelingen uit Haarlem, IJmuiden, Alkmaar, Amsterdam en Zaandam, alsmede de afgevaardigden van de Hervormde Vrou wen Vereeniging, de Hervormde Meisjesver- eeniging „Ora et Labora" en de Gereformeerde Meisjesvereeniging „Fakkeldraagster" felici taties werden aangeboden. Eenige leden voer den een tooneelstukje op met propagandisti sche strekking, getiteld „De propagandiste van den N.C.V.B. in actie". Nadat het zangkoortje nog een cantate van Jan Zwart ten gehoore had gebracht sloot mevrouw Van Katwijk op de gebruikelijke wijze de vergadering. Het jubileum van den Tennisbond. Feestelijke herdenking in voor bereiding. De tennisclub „Beverwijk" is aangewezen om de feestelijke herdenking voor te bereiden van het 40-jarig jubileum van den Ned. Lawn Tennisbond voor zoover betreft het district Noord-Holland Noord. Het jubileum zal worden gevierd met een feestavond, die, zooals het voornemen is, op 15 April in het Kennemer Hotel zal worden ge houden. Het jubileum-tournooi zal voor dit district van den N.L.T.B. te Alkmaar worden ge speeld. Concert van de St. Jozef Harmonie De St. Jozef-Harmonie zal op Dinderdag 2 Februari een concert geven in het gebouw der K.S.A. Medewerking wordt verleend door de too- neelclub en de zangclub van de St. Jozefge- zellenvereeniging. Onder meer zal worden op gevoerd het kluchtspel „De studentenwraak". Een beeld uit „Mr. Moto, de geheimzinnige". (Luxor Theater, Beverwijk.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 26 JANUARI. Thalia Theater: Telepathen, 8.15 uur. Rex Theater: „Het schip der vervloeking" en „Sally, Irene en Mary", 8.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 27 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Moto, de geheim zinnige" en „Dancing Man", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Leer het leven liefhebben" en „De roman van een valschen spe ler", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De dertien lan- ciers" en „Rare gasten in 't Hotel", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 26 JANUARI. Gebouw Protestantenbond: Nederlandsche ge luidsfilm „De laatste dagen van een eiland" 8 u. Stadsschouwburg: Wim Kan met zijn 7 Joffers. 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Golddiggers in Paris" en „Het geheim van den vuurtoren", 2.en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Vier dochters". Op het tooneel: De 5 Kemmy's, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Alarm in de Middelland- sche Zee", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „In geheimen dienst" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Chineesch goud" en „De roos van de Rancho". Moviac Theater: „Dik Trom", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. VRIJDAG 27 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds LUXOR THEATER draait: „Moto, de geheimzinnige", en „Dancing Man". Vanaf Vrijdag a.s. brengt het Luxor Thea ter als hoofdnummer „Moto, de Geheimzin nige" met Peter Lorre, Mary Maguire en Erik Rhodes in de hoofdrollen. Na eindelooze moeite en inspanning lukt het Paul Brissac en een Japanner van het Duivelseiland te ontvluchten en na veel ont bering Engeland binnen te komen en zich in Londen te vestigen, waar de Japanner de rol op zich neemt van bediende. Het zijn geen onschuldig veroordeelden! Paul Brissac had zijn straf op het Duivels eiland werkelijk verdiend en een blik in de kille oogen van den Aziaat, zou bewijzen, dat ook hij een man is, die niet spoedig terug deinst. En de bezoekers, die de Japanner bij zijn meester aandient, zijn van een buitenge woon obscure soort; het zijn de duistere ele menten, die Londen herbergt. Maar deze laagstaande misdadigers wan trouwen op hun beurt den Japanner, niet om dat zij iets van hem afweten, maar omdat hun misdadigersinstinct hen waarschuwt. De Ja panner, die nietmand minder ls aan mr. Moto, hoopte het vertrouwen van deze schurken te winnen. Een ongeloofelijk be richt, van huurlingen, die tegen een vastge steld tarief moorden volvoerden, was hem aanleiding geworden, de wegen van deze mis dadigers na te speuren en uit te vorschen wat gaande was. Maar dit vertrouwen bleef uit en mr. Moto kon één ding niet ontdekken: wie de leider was, die deze bende bestuurde. Het leven van Anton Dar vak, een zeer aan zienlijk industrieel uit Praag, zou bij zijn Lon- densch bezoek leelijk gevaar kunnen loopen. Niemand is daarvan meer overtuigd, dan se cretaresse Ann Richman. Maar Darvak zelf kan het gevaar niet inzien. Dit is één van de verschillende ingrediënten waaruit deze film is samengesteld en die ons het zoo sensationeele avontuur van den dui- velschen moordaanslag opleveren. Dit avon tuur in al zijn bijzonderheden te vertellen, zou de verrassing rooven. Daarom zij hier al leen medegedeeld, dat de sluwst beraamde moordaanslag nog kan mislukken, da de schijnbaar onschuldigste buitenstaander de grootste schurk kan zijn en dat de Praag- sche magnaat op éénmaal inziet, dat zijn secretaresse eigenlijk beter zijn vrouw zou kunnen worden. Het tweede hoofdnummer is „Dancing Man" met Reginald Denny en Judith Allen in de hoofdrollen. W. B. THEATER brengt: „De dertien lanciers" en „Rare gasten in het hotel" In de nieuwe bioscoopweek vertoont het W. B.-Theater als hoofdnummer „De dertien Lan ciers". Aan den inhoud van deze spannende rol prent hebben wij hét volgende ontleend: Tien dappere kerels keeren na hun wacht dienst in Midden-Azië te hebben volbracht huis waarts. Om het dichtstbijzijnde station te berei ken moeten zij dwars de woestijn van Tur- kistan, die onveilig wordt gemaakt door roovers- benden en opstandelingen, trekken. Onderweg krijgen zij gezelschap van den bevelhebber van een naburige grenspost, zijn vrouw en een be jaarde aardkundige. Een storm dwingt het ge zelschap om in een schuilplaats onderdak te zoeken. In de nabijheid van de schuilplaats ont dekken zij een waterput, die helaas droog is. Wel ontdekken zij dat een groot aantal wapens hier verborgen zijn. De aanwezigheid van de wapens maakt den bevelhebber ongerust, daar er geen twijfel bestaat of de eigenaars zullen deze te rughalen. De beste ruiter van het kleine gezelschap zal hulp zoeken, terwijl de overigen zullen trach ten den vijand tegen te houden, de vijand, die niet weet, dat de put droog is. Een ieder vervult zijn taak met moed, maar de vijanden zijn talrijk en het kleine dappere troepje vermindert, de een na den ander valt. Slechts drie zijn er nog over. Een ervan wordt gek en wil den vijand toeschreeuwen, dat de put droog is. Tevergeefs trachten zijn makkers hem tegen te houden en willen hem het laat ste kostbare water geven. Hij loopt weg en valt door een schot van dengene, die hij juist verliet. En als eindelijk de langverwachte hulp op daagt, is er nog één lancier, die kon vertellen, dat allen hun plicht hadden vervuld. Het tweede hoofdnummer is de komische rol prent „Rare gasten in 't Hotel". Windhandel in teeltvergunningen. 6200.voor 1 H.A. De tijd van den „dwazen windhandel" in tul penbollen ligt al eenige eeuwen achter ons, maar onwillekeurig wordt hij uit de herinnering op geroepen, wanneer men hoort van een levendi- gen handel, die tegenwoordig wordt gedreven in teeltvergunningen voor tulpen, narcissen en hyacinten. Deze teeltvergunningen, die worden afgegeven door de Nederlandsche Sierteelt-Cen trale mogen verkocht en zelfs verhuurd wor den. Gedwongen door den nood der tijden zijn vele kleine kweekers er toe overgegaan hun vergunningen te verkoopen, ook al als gevolg van de wettelijke saneeringsbepalingen, die voorschrijven, dat jaarlijks een bepaald kwan tum bloembollen ter vernietiging moet worden ingeleverd. De kleine kweekers, waaronder ook verscheidene tuinders gerekend kunnen worden, zagen hun bollenkramen steeds minder worden, omdat zij niet, zooals de grootere kweekers dat doen, bij machte zijn de in te leveren hoeveel heden eenvoudig op de veilingen aan te koopen. Hier ligt dan ook de grondslag voor de scherpe tegenstelling in de afdeelingen van de Alge- meene Nederlandsche Vereeniging voor Bloem bollencultuur tusschen voor- en tegenstanders van de saneeringsmaatregelen. Men betaalt voor de teeltvergunning ongeveer f 12 voor een Rijnlandsche Roede. Dezer dagen werd een teeltvergunning voor 1 H.A. verhan deld voor de kapitale soms van f 6200. Als het zoo doorgaat zullen er in onze streek weldra geen kleine bloembollenkweekers, wier bedrijf jes al of niet gecombineerd zijn met tuinderij, meer worden gevonden. De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: jong zwart-bruin hondje, een jon genspet, een kinderportemonnaie met inhoud, een rozenkrans in étui, een sleutel, een groene ceintuur, een ceintuur met verzilverde gesp, een roode kinderportemonnaie, een belastingmerk. Verloren: een zwarte damesportemonnaie, drie belastingmerken* een damestasch met inhoud, een oorbel. geeringsstelsel niemand bevrediging kunnen schenken. Over de defensie, zei de heer Van der Harm, dat deze wel versterkt moest worden om ons land te vrijwaren voor invallen. Aan God is het te danken, dat wij nu in een vrij land leven en een vaderland hebben, zooals het nu is en daar om is het onze taak deze door God geschonken vrijheden te behouden. Vervolgens zette spr. uiteen, dat Mussolini, Hitler en Stalin machtsbekleeders zijn, maar deze hebben de macht van het volk Dit is ech ter geen macht, want alle macht is van God. De heer Van der Harm eindigde zijn referaat met: „Want uw is het koninkrijk, en de kracht, en de heerlijkheid in der eeuwigheid". De voorzitter heeft den spreker hartelijk dank gebracht voor zijn inleiding. Nadat van de gelegenheid tot het stellen van vragen een druk gebruik was gemaakt wei-d de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten Een scène uit de film „Leer het leven liefhebben". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Actueele vraagstukken en de Chr.-Hist, Unie. Het Evangelie als leidend beginsel. De plaatselijke afdeeling van de Christelijke Historische Unie heeft gisteravond in de boven zaal van het Ned. Hervormd Vereenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat een vergadering gehouden, welke matig was bezocht. Na het lezen van Psalm 33 en gebed heeft de voorzitter, de heer Th. Runia, een kort ope ningswoord gesproken, waarna de heer A. van Harm een inleiding heeft gehouden over het on derwerp „Onze roeping ten aanzien van eenige actueele vraagstukken, t.w. Godsdienst, Rassen leer, Democratie, Landsverdediging en Macht, gezien in Chr. Hist, licht". In zijn inleiding wees spr. er op, dat er waarschijnlijk nog nooit een tijd is geweest, dat zooveel problemen en vraag stukken zich voordoen als nu, wat een vrijwel onsamenhangend geheel heeft veroorzaakt. Om hierin ordening te brengen, dient men een punt te zoeken van een leidend beginsel, maar wat moet dan worden gevolgd? Een leidend en krach tig beginsel moet er zijn. De toetssteen van >alles moet echter zijn het Christelijk beginsel, maar velen meenen, dat dit beginsel van het evange lie van Jezus Christus voor het staatkundig ter rein te hoog is gegrepen. Het evangelie van Je zus Christus laat zich echter nu eenmaal niet buiten het leven zetten. Ieder program van de C. H. U. ademt dan ook dit beginsel. Er openbaren zich echter, aldus spr., machten, die dit beginsel niet meer alsfden toetssteen wil len gebruiken, want wat zien we gebeuren in Duitschland. De Joden worden vervolgd en straks de R.K. en protestantsche kerk misschien ook, onder het huidige regiem. Het nationaal-socialisme is verder gegaan dan alleen het afsnijden van de eenige kernbron, want de rassenverheerlijking viert er hoogtij. Dit is niets bijzonders in 't nationaal-socialisme, al dus spr., want als men God en God's Woord los laat, moeten andere theorieën worden opgesteld een evangelie van rassenleer. Een prediking dus van een mensch, die de één verhevener stelt, dan den ander. Rassenleer is daarom onchristelijk en flagrant in strijd met het evangelie. De C. II. U. zet zich dan ook schrap tegen deze rassen leer. De democratie, aldus vervolgde spr., geeft voor allen een roeping en voor iedereen een taak om te vervullen. In niet-democratische landen houdt men daar heelemaal geen rekening mee. Wij hebben nog een Koningin, die regeert bij de gratie Gods. Hier kan nog iedereen vrij zijn mee ning uiten en daarom zal ook een ander soort re- SCHIP Antonis (Gr) Alkmaar (Ned.) Achilles (Ned.) Aurora (Ned.) Aino (Noor) x) Albula (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Auctoritas (Ital.) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasil (Noor) x) Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Capella (Zw.) Csikos (Hong.) Doris (Gr.) Deido (Eng.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Lett.) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Franz Klasen (Pan) x) Gambian (Br.) Guinean (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) Karnak (Du.) Luneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Meerkerk (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Neleus (Eng.) x) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Patricia (Du) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Patella (Br.) Pollenzo (Ital.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.) Pluto (Ned.) ttoxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Salland (Ned) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x Tawali (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Troja (Du.) Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Tahchee (Eng.) x) Ulysses (Ned.) VJtt. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Wendover (Eng.) Westland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x)Japan VAN La Plata Chili Stamboul Midd. Zee Pt. Arthur Danzig Hamburg Buenos Aires Rio Janeiro Chili Zuid Afrika Abadan (via Antw.) Chili Pt. Arthur Chili Batavia Pto Barrios (v. IJm.) Skutskar La Plata La Plata W. Afrika Batavia Santos Batavia La Plata Bordeaux Japan Aruba West Afrika West Afrika Med ïndië NTed. Indie Hamburg Midd. Zee Vigo Ned. Indie Ned Indië La Plata Japan Buenos Aires La Plata Zuid Afrika Stettin Japan a lexandrië Danzig West Indië Batavia México Pto Barrios Batavia Batavia Galveston Bona (v. IJm.) Batavia Mexico Hamburg Stettin Port Redon Z. Afrika Buenos Aires Japan Constantza Ned. Indië West Indië Midd. Zee Hamburg Batavia La Plata La Plata La Plata (via Antw.) Zwarte Zee Batavia Pto Barrios Jaffa Midd. Zee Beaumont W. Afrika La Plata Constantza Galveston Hamburg Verm. Aankömst LAATSTE BERICHT 2 Febr. 29 Jan. 25 Jan. 26 Jan. 26 Jan. 14 Febr. 4 Febr. 18 Jan. 31 Jan. 30 Jan. 7 Febr. 30 Jan. 24 Jan. 15 Febr. 7 Febr. 15 Febr. 26 Febr. 8 Maart 26 Jan. 26 Febr. 6 Febr. 7 Febr. 25 Jan. 28 Jan. 30 Jan. 26 Jan. 17 Jan. 30 Jan. 11 Febr. 8 Maart 28 Jan. 26 Jan. 21 Febr. 14 Febr. 31 Jan. 8 Febr. 3 Febr. 2 Febr. 29 Jan. 26 Jan. 30 Jan. 31 Jan. 29 Jan. 8 Febr. 3 Mrt. 29 Dec. van San Nicolaas. 23 Jan. van Arica. 23 Jan. van Gibraltar. 24 Jan. van Catania. 6 Jan. vertrokken. 23 Januari vertrokken 25 Jan. vertrokken, vertrekt 3 Februari. 22 Jan. van Dakar. 22 Jan. van Callao. 24 Jan. van Dakar. 21 Jan. van Aden. 17 Jan. te Callao. 20 Jan. vertrokken. 18 Jan. v. Curacao 22 Jan. van Sabang. 23 Jan. v. La Guayra 12 Jan. vertrokken, in lading 22 Jan. van Madeira. 22 Jan. van Las Palmas. 21 Jan. van Pt. Said. 15 Jan. van Maceio. 13 Jan. van Padang. in lading. 20 Jan. vertrokken. 21 Jan. van Colombo. 19 Jan. vertrokken 17 Jan. van Pt. Bouet. 23 Jan. van Finisterre. 18 Jan. v. Padang. 20 Jan. van Macassar. 25 Jan. vertrokken. 24 Jan. te Malaga. 24 Jan. te Oporto. 23 Jan. van Singapore. 21 Jan. van Pt. Sudan. 17 Jan. te San Lorenzo. 24 Jan. van Antwerpen. 20 Jan. vertrokken. 5 Jan. van Buenos Aires. 21 Jan. van Durban 22 Jan. vertrokken. 21 Jan. van Yokohama. 26 Jan. te Rotterdam, vertr. vertr. 27 Jan. 20 Jan. van Barbados. 25 Jan. te Londen. 2 Jan. van Trinidad. 15 Jan. van Trinidad. 16 Jan. van Colombo, vertrekt 28 Januari. 6 Jan. vertrokken. 24 Jan. van Ouessant. 21 Jan. vertrokken. 23 Jan. v. Cartagena in lading. vertr. 28 Jan. 24 Jan. van Pt. Said. 22 Jan. van Pt. Said. 14 Jan. van Rio Janeiro. 22 Jan. van Penang. 24 Jan. van Algiers. 20 Jan. van Padang. 18 Jan. van Barbadps. 19 Jan. van Nauplia. vertr. 28 Jan. 23 Jan. te Liverpool. 18 Jan. van St. Vincentt 20 Jan. van St. Vincent. 23 Jan. van Finisterre. 23 Jan. van Thessaloniki. 19 Jan. van Colombo, vertr. 28 Jan. 22 Jan. te Beyrouth. 23 Jan. van Messina. 5 Jan. vertrokken. 19 Jan. v. Takoradi 21 Jan. van St. Vincent, in lading 22 Jan. te New Orleans, vertrekt 4 Februari. 20 Jan. te Yokohama Langs de Lijn. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum EL Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma; 4.45 Keulen. 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Na tionaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg.. 5.20 Nationaal programma, 6.50 London Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.5 London Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 Lon don Reg. Lijn V: Diversen. KENNEMER THEATER vertoont: „Leer het leven liefhebben" en „De roman van een val schen speler". Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Leer het leven liefhebben". In deze kostelijke rolprent spelen Robert Montgomery, Rosalind Russell en Robert Benchley de hoofdrollen. Als iemand paardrijdt, dan kan hij ook een ongeluk krijgen, hetgeen maar al te let terlijk ondervonden wordt door Julie Stod dard, wanneer ze op zekeren dag door haar paard over een muurtje gewipt wordt, waarachter Bob Graham zit te schilderen. De plotselinge binnenkomst in Bob's schilderij wordt weldra gevolgd door een binnenkomst in Böb's leven, want Julie besluit met Bob in het huwelijksbootje te stappen. En zoo vin den we ze terug in Bob's armzalige studio, want met het schilderen vlot het veel beter dan met het verkoopen, en tevens maken we daar kennis met Bob's vriend Oscar, die met hem samenwoont. Op zekeren dag, als Bob In het park zit te schilderen, krijgt een stel matrozen en ma riniers ruzie over de al of niet artistieke waar de van de schilderijen. De ruzie ontaardt in een vechtpartijtje, de pers komt er aan te pas en de naam van den schilder, door wiens schil derijen de heele beweging aan den gang is ge komen, komt met groote letters in de krant. Een van de bekendste kunstkenners, mr. Bawlitude, arrangeert nu een tentoonstelling van Bob's schilderijen, waarna de roem slechts zeer korten tijd op zich laat wachten. En met den roem komt tevens Julie's vroegere schoolvriendin in Bob's leven. Lily begint langzamerhand als Bob's mana ger op te treden en haalt hem over portretten te schilderen. Zoo stroomt het geld naar bin nen, maar Bob's artistiek gevoel naar buiten. Dan krijgen Julie en Lily ruzie en neemt Bob het op voor de vriendin. Dit ls het einde van het voorspel, en Julie gaat weg in gezelschap van Oscar en vraagt echtscheiding aan. Ook mr. Bawlitude doet nog een duit in het zakje en verklaart, dat Bob zijn gaven verkocht heeft en alleen nog maar rommel schildert. Julie houdt echter nog steeds van Bob en zij besluit met Oscar een klein plannetje uit te werken. En het duurt dan nog maar een oogenblik om de verzoening tusschen het we derom gelukkige echtpaar tot stand te doen komen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: „De roman van een valschen speler", met Sa- cha Guitry in de hoofdrol. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN BLOEMBOLLENCULTUUR. Woensdag hield de afdeeling Heemskerk van Bloembollenncultuur haar jaarverga dering in café Henneman. Daar de voorzitter, de heer J. A. van Zanten in het buiteailand verblijft stond de vergadering onder leiding van den heer P. de Vries. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom. Een schrijven was ingekomen van den keuringsdienst om ook de keuring op Iris sen toe te passen. Door de vergadering werd dit punt aangehouden. Vervolgens werd medegedeeld, dat aan den oud-secretaris den heer P. J. v. d. Ploef een leeslamp was aangeboden. Door den heer C. v. Duivenvoorde wordt het finan cieel verslag uitgebracht. Het boekjaar sloot met een voordeelig saldo van f 51. Boeken en bescheiden, gecontroleerd door de heeren P. v. Essen en G. Seignette, waren in cor recte orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredende bestuursleden de heeren P. de Vries, C. v. Duivenvoorde en P. J. v. d. Ploeg bij acclamatie herbenoemd. Tot afgevaardigden naar de Alg. verga dering werden benoemd de heeren G. Seig nette0 en P. J. v. d. Ploeg. R.K. LAND ARBEIDERSBOND „ST. DEUS DEDIT". Op Maandag 30 Januari houdt de afdeeling Heemskerk van den R.K. Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit" haar jaarvergadering in het KS.A.-gebouw. Hoogovens Hoogovens Noorsch Deensch Mailand Gunhild Rotterdam Cork laden laden JAARVERGADERING VAN „DE LAATSTE EER". De eerste onderlinge begrafenis- en crematie- vereeniging „De Laatste Eer" houdt haar jaar vergadering op Dinsdag 31 Januari a.s. 's avonds 8 uur in Hotel Bakker te Castricum. Deze vergadering is toegankelijk voor ledem en belangstellenden.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5