PER AUTO EN BOOT DOOR ZUID-AFRIKA Europeesche vredesbesprekingen het verschiet? in Onbewaakte eischt weer slachtoffers overweg PLUKT EICICÜTIN Nog eens tusschen de leeuwen. Impala-antilopen en bavianen in het Kruger Wildpark. Door Dr. W. C. N. VAN DER SLEEN We halen het niet. Acornhoek ligt maar vijftig mijl van den Kruger Wildtuin,, maar een lekke band en pogingen om dien te plak ken noodzaken ons, halverwege te kampeeren. Een mooi plekje is gauw gevonden. Mooi open grasveldje, niet te dicht bij boschjes waar achter gevaarlijke dieren zouden kunnen loe ren. Revolver en mes bij de hand en als extra voorzorg sprenkel ik wat petroleum rondom de tenten. Want onder het opstaan al hoo- ren we het eigenaardige snorken en proesten der wildebeesten en waar die zijn, kan de leeuw ook wezen. En hij was er, want 's nachts wakker liggende hoorde ik af en toe een eigenaardig gegrom, dat ik pas later als dat van den leeuw zou leeren kennen. Want In Satara, midden in het Krugerpark, hoorde ik van een der boschwachters, dat er rond het kamp aan de Olifantsrivier bijna eiken nacht leeuwen kwamen. Dat lachte mij wel toe en er was daar nóg iets aantrekkelijks. Er wordt een brug over de rivier gemaakt en daar gaat veel werkvolk op af en kunnen wij dus ook wel een eindje loopen. Het kamp zelf had weinig belangrijks. Een leege, kale stof l'ige vlakte, met het bekende kippengaas hekje er om heen. In één hoek een hooge boom, en daaronder staat de eenige bewoonde rondavel. die van den opzichter van den brug genbouw. De eenige bruikbare kampplaats is op twee meter afstand van het leeuwenhek. achter een der andere rondavels. Best. De leeuwen komen nooit over het hek heen. nog wel eens er onderdoor, en de onderkant ziet er goed uit. Na het eten zit ik rustig in de tent te typen, als ik plots een zwaar gegrom hoor, dadelijk door andere zware stemmen her haald. Meteen komen boschwachter en opzich ter aanloopen en zeggen: „U krijgt een kans vanavond. Dat klinkt alsof de leeuwen elkaar roepen om saam te komen voor een nachte lijke wandeling". Daar klinkt het gegrom weer en nu van dichterbij. Onze flashlights zijn op puntlicht ingesteld en in hun licht schijn, die langzaam naar den boschrand glijdt, lichten piotseling twee oogen oranje op. Even maar, dan is alles weer donker. Maar weer klinkt gegrom, van iets meer rechts. Ook daar ligt een paar oogen en nóg een en nóg een. Dat zijn al vier leeuwen. Het licht onzer lampen vereenigt zich op één punt, een der tig meter van ons af in den boschrand en nu zien we ook de dieren zelf. Een groote manen leeuw en drie volwassen leeuwinnen! Rustig loopen ze langs den boschrand, komen dan wat nader, loöpen op den weg en wandelen kalm voorbij, af en toe stilstaand om in het licht te zien. Ze gaan naar de rivier om te diinken. Daar glinsteren weer oogen laag bij den grond, een jakhals. Dan één lichtpunt, helderblauw7, een meter of tien links van waar de leeuwen verdwenen zijn. Meer licht doet een prachtig boschbokje zien, rustig gra zend. En de leeuwen grommen een eindje ver der aan den rivier-oever. Wonderlijk, zooals die dieren voelen of een leeuw honger heeft en dus gevaarlijk is of niet. Ik ga weer aan het werk, maar geen vijf minuten later hoor ik weer wat. „Grut, grut, grut" lijkt het wel, maar rollend, met een heel zware stem! Gauw kij ken. het klinkt dichtbij. Warempel, daar wan delt een groote manenleeuw langs den weg, geen tien meter van ons af. Twee wijfjes ach ter hem aan. dat is zeven met elkaar! Ook deze gaan drinken en passeeren het grazende bok je. We hoorden ze de kameraden begroeten, een beangstigend geluid. Weer een kwartier tje wachten en daar komt het stel terug. Langzaam, zwervend, in verspreide orde. Een leeuwin komt langs den weg aan en gaat rus tig liggen, vlak tegenover een hoek van het kamp. Ik heb den volgenden morgen den af stand gemeten. Het was precies acht meter van den hoekpaal! Andere leeuwen vragen even onze aandacht en als we terugkomen, is de weg weer leeg. We hooren of zien niets meer dien avond, maar 's nachts wordt ik wak ker doordat een paar bavianen het op de ze nuwen hebben. Dat is vaak een teeken, dat de leeuwen op het oorlogspad zijn. En even later hooren we een vervaarlijk gebrul, al spoedig gevolgd door grauwen en snauwen. Daar is een prooi geslagen en nu wordt er braaf om ge vocht. Al spoedig valt het koor der jakhalzen in cn den volgenden morgen kringen gieren boven een onbereikbare plek in het bosch- veld. En dan komen de leeuwen-verhalen los. Hoe gevaarlijk een leeuw kan zijn weten we allen, hoe goed ontmoetingen met leeuwen soms afloopen, kunt ge hooren van leeuwen jagers, mits ge ze genoeg kent, om te weten dat ze betrouwbaar zijn. Jagerverhalen. De volgende dingen zijn beslist waar ge beurd Mijn vriend de boschwachter bijvoorbeeld gaat zich eens rustig wasschen bij een mooie bron ln het bosch, wascht eerst handen en voeten, dan zijn sokken, eindelijk zijn heele ik. Schept telkens daarvoor een bak water uit het plasje bij de bron en gooit het vuile water in andere richting weg om de drinkplaats niet te verontreinigen. Als hij daar hrelemaal kaal staat, zooals ze hier voor naakt zeggen, gooit hij een groote schotel water weg over een boschje riet; met een hoort hij een geweldig gebrom en kijkt recht in de oogen van een grooten leeuw, die hem blijkbaar al dien tijd had liggen opne men. Wat doen? Hij smijt den blikken schotel hard op den rots en holt zonder om te zien naar zijn kameraad, roepend om zijn geweer. Als ze samen gewapend terug komen, drup pelt het riet nog op de plaats waar de leeuw het door zijn gewicht heeft neergedrukt, maar het dier is weg. Een anderen keer heeft een kaffer een leeuw aangeschoten, die veel vee uit zijn kraaltje gedood had. Hij had hem even het bosch in vervolgd en achter een boschje hoo ren brommen, maar het verder met zijn ouden voorlader niet aangedurfd en daarom de hulp van den blanke met zijn repeteergeweer in geroepen. Mijn zegsman gaat mee met een kaffer en een paar speurhonden. Ze naderen de plek, waar het dier het laatst gezien is, en de oude kaffer wijst precies de plaats aan. Daar gaat de kaffer met de honden op af, de blanke met het geweer er achter. Voetje voor voetje; de honden geven geen enkel teeken van vrees of onraad. De kaffer nadert het boschje. Het geoefende oog van den blanke speurt in alle richtingen en ziet plots den leeuw. Op het oogenblik zelf, dat de twee elkaar in de oogen zien, stormt de leeuw, zooals ze hier zeggen. Het schot vaDt, de leeuw ook, op zeven voet van den geweerloop. Hij had op 15 voet op den loer gelegen, den kaffer en de honden rustig voorbij later gaan en zou beslist zijn blijven liggen, wanneer hij zich niet plotseling ontdekt gezien had. Toen had hij meteen den sprong genomen, maar was toch nog te laat geweest. Maar u en ik zou den, met diepe wonden overdekt, wekenlang in hooge koorts hebben liggen ijlen, als we er levend waren afgekomen. Nog een verhaal. Een schimmel heeft de aar digheid, zijn halster door te bijten en in den laten avond een wandeling te maken naar een korenveld vlakbij. Daar wordt hij door een klompie leeuws gestormd, zooals ze het hier weer zoo leuk uitdrukken. De boer in zijn huis hoort 't misbaar en denkt: daar zijn me de kalvers weer uit het hok geloopen en doen zich in het rijpe veld te goed. Hij grijpt den petroleumlantaarn en loopt het pad op, dat door het veld gaat. Daar ziet hij schaduwen voor zich uit loopen. Hok, hok, roept hij tegen zijn vermeende kalveren en zwaait de lan taarn. Verder gaan de ondeugende dieren en hij hun achterna, hok roepende en met het licht zwaaien. De beesten verdwijnen in het bosch: dat zouden zijn kalvers niet doen. Hij bukt zich en kijkt en zet groote oogen op. In die zand van die pad staan daar de sporen van zes leeuws. Terugkomende in de kraal vond hij zijn paard door de leeuwen zoo toe getakeld, dat hij het met een schot moest af maken. Vaak wordt van een ossen- of ezelwagen een der voorste dieren door een leeuw geslagen en dan zit er niets anders op, dan ook de tweede van het voorste paar uit te spannen en verder te gaan. De losse ezel loopt wel mee. Een voer man zag eens kort na zulk een avontuur den lossen ezel vooruit loopen en daarnaast nog een. Hij zendt zijn kaffer naar voren om den I tweeden ezel te vangen en hoort meteen den bekenden leeuwenbrui, een val en ook de twee de donkey is door den leeuw geslagen! Een ander overkomt iets dergelijks in noodweer. Zijn lamp is uitgewaaid, zij moeten zich in het donker weten te redden en het lukt, de verschrikte dieren weer in het gareel te krij gen. En loopen dat die ezels deden: zoo hadden ze nog nooit geloopen. En toen het licht werd begreep de oude voortrekker waarom. Hij had als laatsten twee leeuwen in het gareel gespannen. Dat moet al heel lang ge leden gebeurd zijn, maar wie het 't laatst ver teld heeft, die leeft nog. Het kamp bij de Olifantsrivier. Maar wij zaten in het kamp aan de Oli- fantsrivier, gingen 's morgens de leeuwenspo ren na en wandelden door naar de brug aanbouw. De opzichter wijst ons een boom, die door een olifant is geveld, op 100 meter van het kamp, waar hij zat te ontbijten. Zoo even een slagtand in een vork, even wrikken en daar lag een boom van een meter of acht hoog en dat alles om eventjes een mooie groene woekerplant in den overigens kalen top te eten. Boven de ontbijttafel groeide net zoo'n plant in den boom, die de laatste rondavel in het kamp beschaduwt. De olifant komt kalm aanwandelen en als hij op twintig pas is, roept de opzichter: „Neen hoor, dit is mijn boom". De olifant schrikt op bij het ge luid van de stem en wandelt kalm weg in de richting van de rivier om zijn morgenbad te gaan nemen. Dat doet hij een paar dagen lang eiken mogen in het gezicht van de nieu we brug. waar de kaffers werken. Eens op een morgen hooren de kaffers hem trompetten en zien hoe bij een zijner pooten het water woelt. Hij steeks den slurf diep onder water en tilt even later een groote krokodil van zeker vier meter lang, hoog boven den kop. Die had hem bij den poot gepakt. De olifant stapt naar land, de krokodil hoog boven zich houdend en loopt er zeker tweehonderd pas mee land waarts in. Daar pas werp hij hem neer en trapt hem tot moes. Ik heb de stukgetrapte beenderen nog op den heuvelrand zien liggen. Dezelfde olifant wandelt 's middags boven de brug door de rivier en komt bij een touwtje, door den opzichter gespannen, zooals wij het de stratenmakers zien doen. Hij beruikt de nieuwigheid, kijkt eens goed, wandelt er langs tot hij bij een paar rotsen komt en stapt dan voorzichtig over het touwtje heen. Den vol genden morgen komt een zeekoe, een nijl paard, langs. Ontmoet ook het touwtje, wan delt er ook langs, tot het logge gevaarte een plek vindt, waar het er onder door kan glip pen. Wij hebben bij de brug alleen maar eên paar dozijn waterbokken, een tiental gnoes en een familie bavianen gezien, die allen rus tig kwamen drinken op honderd meter af stand van de kaffers, die met ratelende krui wagens af en aan gingen. Maar ik denk met pleizier aan het kamp bij de Olifantsrivier terug! (Nadruk verboden). Britsche regeering schijnt met Berlijn in contact te willen treden. LONDEN 3 Februari. Naar wij vap zeer bevoegde en betrouwbare zijde vernemen, heeft het Britsche kabinet als resultaat van Hitler's vredelieven de woorden Maandag uitgesproken, Dinsdag besloten zich langs de gebrui kelijke diplomatieke wegen met Duitschland in verbinding te stellen om Karakter der werkverschaffing wordt gewijzigd Eerste doel wordt: arbeid Streekplan Kennemerland-Zuid. Op uitnoodigïng van Ged. Staten van Noord- Holland werd deze week ter Provinciale Griffie alhier een bijeenkomst gehouden van de ge meentebesturen van Haarlem, Velsen, Bloemen- daal, Heemskerk, Zandvoort, Bennebroek en Haarlemmerliede en Spaarnwoude ter bespre king van de voorbereiding en totstandkoming van een in art. 45 der Woningwet bedoeld streekplan Kennemerland-Zuid, welk plan zou aansluiten bij het in vergevorderd stadium van voorbereiding verkeerend streekplan IJmond- Noord, waarbij de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk betrokken zijn. De vergadering stond onder leiding van het lid van Ged. Staten, den heer A. W. Michels, die bij de opening een kort overzicht gaf van de overwegingen, die er toe hebben geleid, dit streekplan aan de orde te stellen. De inspecteur van de volkshuisvesting, ir. P. K. van Meurs hield een uitvoerige inleiding over de beteekenis van streekplannen in het alge meen en dat voor het genoemde gebied in het bijzonder. De vergadering had een gunstig verloop. Vrij algemeen waren de gemeentebesturen bereid, op dit punt samen te werken ingevolge art. 129 der Gemeentewet, om tot een wettelijk vastge steld streekplan te geraken. Over de ontwerpen van het plan werd even eens in beginsel overeenstemming bereikt. De gemeenschappelijke regeling, voor deze samenwerking noodig, zal zoo spoedig mogelijk worden ontworpen, waarna de officieele streek plan-commissie kan worden samengesteld. JONGE VROUW POOGDE HAAR VADER TE DOODEN Vier jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Groningsche rechtbank stond Don derdag terecht een 28-jarige vrouw uit Een- rum, die op den 24sten October van het vorig jaar haar vader met een scheermes verschei dene zware wonden had toegebracht. De da- deres bekende. Zij zeide geen spijt of berouw te hebben. De eisch tegen haar was vier jaar gevangenisstraf. De minister van sociale zaken heeft d.d. Februari 1939 aan de gemeentebesturen een schrijven gericht waarin allereerst gezegd wordt. Zooals u ongetwijfeld bekend is, heeft de regeering besloten, het karakter van de werk verschaffing te wijzigen. Vooropstellende de be teekenis van den arbeid, zal geleidelijk bestrij ding van de werkloosheid zelf de plaats in nemen van leniging der gevolgen ervan, gelijk thans het geval is. De voorzieningen, welke terzake moeten wor den genomen, zullen al staat voortvarendheid ten deze voorop, zich met een zekere geleide lijkheid moeten voltrekken, teneinde den over gang zonder schokken mogelijk te maken. Hierbij zij opgemerkt, dat slechts die arbei ders geplaatst kunnen worden (in het algemeen slechts een uit een gezin), die volgens de gel dende bepalingen eveneens in de rijkssteun regeling zouden kunnen worden opgenomen, benevens zij, «die behooren tot de groep van die kleine zelfstandigen, voor 'welke de werkver schaffing reeds geldt". De eerste regelingen, die thans, te beginnen met 2 April a.s., zullen gelden, hebben ten doel vast te leggen, dat de duur van tewerkstelling bij de werkverschaffing, welke thans van week tot week gewijzigd kan worden, voortaan telkenmale voor een periode van drie maan den zal worden vastgesteld, behoudens de moge lijkheid, om in verband met arbeid in het vrije bedrijf de tewerkstelling tijdelijk te onder breken. De gemeentebesturen of namens hen de daarvoor aangewezen bureau(x) zullen, plaats van de inspecteurs, de personen die ge plaatst kunnen worden, aanwijzen en den duur van de tewerkstelling vaststellen. In verband met de loonnormen en den steun dien een werklooze heeft, wordt hij bij een werkverschaffing geplaatst voor 8 of 13 weken. Als een gemeente een loonnorm heeft van 30 cent per uur wordt een werklooze die f 6 of meer steun heeft uitgezonden voor 13 weken. Kostgangers worden eveneens gedeeltelijk tewerkgesteld (acht weken per drie maanden) De gemeentebesturen kunnen (in overleg met de betrokken inspectie) de achtweeksche te- wei-kstelling geleidelijk over de driemaandelijk- sche periode verdeelen, zoodat zoo noodig wanneer mogelijk, de tewerkstelling ook in „da gen per week" kan worden vastgesteld. Zoowel zij, die* voor volledige als zij, die voor gedeeltelijke tewerkstelling zijn aangewezen, moeten over dc geheele desbetreffende drie- maandelijksche periode als werkzoekende bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschre ven htfijven. De tewerkgestelden behoeven in de driemaan- delijksche periode, waarin hun tewerkstelling is geregeld, van eventueele verandering in ge- zins- c.q. eigen inkomsten geen opgave te ver strekken. Ook behoeven zij zich in de z.g. niet- werkweken zich niet dagelijks te melden. Wel moeten de gemeentebesturen bij de aan wijzing van de tewerkstelling voor de volgende driemaandelijksche periode nagaan, of de be trokkenen nog wel ingevolge de bestaande rege. len in de werkloozenzorg mogen worden opge nomen, voor welk wekelijksch steunbedrag zij in aanmerking mogen komen en of eventueel een redelijke wachttijd moet worden doorge maakt. Het bij de werkverschaffing in de loo- pende werkverschaffingsperiode van 3 maanden verdiende loon moet bij de beoordeeling van een en ander buiten beschouwing worden ge laten. Een eventueele wachttijd wordt gekort op de eerstvolgende driemaandelijksche periode, m.a.w. als iemand een wachttijd van een week moet maken, mag hij in de driemaandelijksche periode ook maar evenredig korter werken. Wanneer een arbeider tijdens de z.g. rustwe- ken waarin hij geen hulp ingevolge de steun regeling mag ontvangen uit zijn werkloozen- kas kan trekken, bestaat daartegen geen be zwaar. Met deze uitkeering behoeft bij de vast stelling van de plaatsing in de volgende werk periode geen rekening te wox-den gehouden. Bij de regeling van de tewerkstelling voor de volgende driemaandelijksche periode moet evenwel het in het vrije bedrijf verdiende loon in de beoordeeling voor de vaststelling van den eventueelen wachttijd worden betrokken. Bij de beoordeeling omtrent de voortzetting der plaatsing, dus telkenmale na een driemaan delijksche periode, dient in het bijzonder met de belangen van de groote gezinnen rekening te worden gehouden. Voorts kan in het belang van deze gezinnen, ook worden toegestaan de te werkstelling (8 van de 13 weken) van een twee den persoon, mits hiervoor door den minister toestemming is verleend. De tot nu toe geldende rouleerregelingen worden, te beginnen met 2 April 1939 inge trokken. Wanneer het aantal voor plaatsing in aan merking komende personen het aantal, dat tot de werkverschaffing kan worden toegela ten. overtreft, dient de rouleering om de drie maanden plaats te vinden in overleg met de inspectie voor de werkverschaffing. Echter zal tenzij de omstandigheden hoeveelheid werk, gezinsinkomsten, vrij werk e.d. zulks niet toelaten, de plaatsing van het hoofd van groot gezin ononderbroken worden vastge-1 steld te onderzoeken, in hoeverre die vrede lievende plannen vasten vorm hebben. Chamberlain is, indien blijkt, dat er bij de Duitsche politici inderdaad ver. langen naar het openen van diploma tieke onderhandelingen bestaat, bereid Hitier voor te stellen, dat Engeland en Duitschland een gemeenschappelijke verklaring afleggen, waarin wordt ge zegd, dat het wenschelijk is een aan vang te maken met algemeene Euro peesche vredesbesprekingen, waarin Italië en Frankrijk eveneens vertegen woordigd zijn. De diplomatieke adviseurs der regeering zijn op het oogenblik van meening, dat ondanks de verzoenende strekicing van Hitler's rede de toestand nog niet rijp is voor een dergelijken stap. Chamberlain en de meesten van zijn col lega's echter, zoo vernemen wij, zijn op het oogenblik optimistisch genoeg zij het ook dat zij geen overhaasting wenschen. Om te ge- looven, dat bij de leiders van het Derde Rijk een tendenz bestaat, die gunstig is voor een Europeesch accoord. Ook de koloniale kwestie is Donderdag be sproken en dienaangaande vernemen wij, dat het de Britsche regeering niet duidelijk is, wat precies de inzichten der Duitsche regeering zijn daar Duitschland tot nu toe aan geen enkel land de eisch tot teruggave van koloniën heeft gesteld. De Britsche regeering heeft daarom dan ook besloten alle zinspelingen op de koloniale kwestie te negeeren, ook die van den Führer zelf. De regeering is besloten daarover alleen te beslissen, als een verzoek van Duitschland volgens de normale diplomatieke procedures wordt gedaan en op de meest formeele wijze. Bovendien blijven de Engelsche ministers zich op het standpunt stellen, dat de kwestie der koloniën alleen kan worden besproken als een deel van de algemeene regeling in Europa. Voor de toekomst besloot de regeering ten slotte, dat wat er ook voor diplomatieke en politieke ontwikkelingen zich in de naaste toe komst zullen voordoen, het Britsche bewape ningsprogramma met onverminderde kracht en snelheid zal worden uitgevoerd. (United Press). ASSEN, 3 Februari. Een ernstig ongeluk, dat twee slachtoffers heeft geëischt, is vanmorgen omstreeks 9 uur gebeurde ter hoogte van 't station Oudemolen, gelegen tusschen Assen en Vries. Een vrachtauto van de bede Gan- zeveld uit Vries, komende uit de rich ting Oudemolen is op den onbewaak- ten overweg bij dit plaatsje door een Dieseltrein gegrepen. De twee inzit tenden zijn hierbij om het leven ge komen. Het zijn de 16-jarige H. Hogenberg uit Vries en de 20-jarige Meertens uit Grootegast. De vrachtauto had 50 meter vóór den onbe- waakten overweg van Oudemolen gestopt om den molenaar Evers uit Vries, welke tot hier was meegereden, te laten uitstappen. De auto was daarna doorgereden en moest bij den on- bewaakten overweg stoppen om een rangeer locomotief, die de chauffeur van de vracht auto uit de richting Assen zag aankomen, te laten passeeren. Vlak achter deze locomotief wilde de bestuurder van de vrachtauto den overweg passeeren. Echter kwam juist uit de tegenover gestelde richting met zeer groote snel heid een Dieseltrein welke om negen uur uit Groningen was vertrokken. De auto werd door den trein gegrepen en met een ontzettenden knal werd de auto in stukken gereten. Tengevolge van de hevige botsing vloog het voorste gedeelte van het eerste treinstel uit de rails. Achthonderd meter verder kwam de trein tot stilstand. Omdat het eerste linker voorwiel van den trein steun vond tegen den binnenkant van de rechterrails, werd voorko men dat de trein den spoordijk afvloog. De cabine van den wagenvoerder werd to taal vernield. De bestuurder, die op zijn plaats was blijven zitten, liep echter geen letsel op. Stukken van de vrachtauto vlogen 500 tot 600 meter in het rond. De inzittenden die er uit waren geslingerd werden op slag gedood. Het spoorwegverkeer op de lijn Assen-Gro- ningen was echter geruimen tijd gestagneerd. Pas na een uur slaagde men er in een spoor vrij te maken, waarover voorloopig het trein verkeer op deze lijn werd geleid. Uit het Stucadoorsbedrijf. De Arbeidsovereenkomst voor een jaar verlengd. m I De organisaties van werkgevers en werkne- Ten aanzien van de tewerkgestelden, die in mers in het Stucadoorsbedrijf hebben zich er i mcde vereenlgd, dat de landelijke collectieve arbeidsovereenkomst voor den termijn van één jaar zal worden verlengd. De pogingen om een verbindendverklaring van deze over eenkomst te verkrijgen worden nog voortge zet. kampen zijn gehuisvest, kan in verband met de practische uitvoerbaarheid in overleg met het departement door tusschenkomst van de rijksinspectie van vorenstaande rou- leeringsregelrng worden afgeweken. Alle bestaande regelen, zooals aftrek 50 cent voor niet-verzekerden, toekenning b- steun, levensmiddelen, het niet aftrekken van inkomsten verkregen door huishoudelijken arbeid, etc, blijven totdat eventueel daarom trent t.z.t. anders zal zijn beslist, volledig gel den." Tot zoover het ministerieele schrijven aan de gemeentebesturen. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de vele administratieve bezwaren aan de voor bereiding van de nieuwe regeling verbonden, hier niet mogelijk maken de invoering voor 2 April a.s. te doen plaats vinden. KAASMARKT ALKMAAR (Vrijdag) Aangevoerd 26 stapels, zijnde 40.000 K.G.. Fabrieksbaas kleine f21 per 50 K.G. Boeren kaas kleine f 20 oer 50 K.G. Handel matig.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10