Zes leerjaren aan de Noorder- school. Bij Koninklijk besluit van 21 Januari 1932 werd aan de gemeente tot wederopzegging vergunning verleend om in afwijking van ar- tilkel 3. 2e lid, der Lager-onderwijswet 1920, het onderwijs aan de toen bestaande open bare lagere scholen minder dan zeven achter eenvolgende leerjaren te doen omvatten. Na deze vergunning omvatten de scholen voor gewoon openbaar lager onderwijs, met uit zondering van die te Wijk aan Zee, 6 leerjaren, terwijl het onderwijs in het 7e en 8e leerjaar is gecentraliseerd in een daartoe bestemde afzonderlijke school. Aangezien de vergunning alleen van toe passing is voor de toen bestaande scholen, zal een gelijksoortige vergunning moeten worden aangevraagd voor de in 1938 geopende Noor- derschool. B. en W. stellen den Raad voor, daartoe te besluiten. LOOP DER BEVOLKITSG Een late Zondagavon cl trein. Ingekomen A. L. Burgering, z. ber., van Velsen, Peper straat 36. M. C. Buhrman, z. ber., van Amsterdam, Creutëberglaan 31. E. J. Kroezen, z. ber., van Haarlem, Gladio- lenlaan 39. C. A. Vogelaar, werkt, ing., van 's-Graven- hage, H. Burgerstraat 20. S. M. Oosterveen, geleidster ,van Voorscho ten, Relweg 59. Th. H. Kleinherenbrink, z. ber., van Apel doorn, Voorstraat 38. M. Verboom, z. ber., van Alphen aan den Rijn, Berkenlaan 34. D. van Leeuwen, typograaf, van Alphen a. d. Rijn, Berkenlaan 34. C. Sluiwers, dienstbode, van Haarlem, Deken Waarestraat 30. E. Henneman, z. ber., van Heemskerk, Peper straat 12. F. Duyn, z. ber., van Velsen, Creutzberg- laan 133. J. Fredriks, kantoorbediende, van 's-Gra- venhage. Lindelaan 2. A. C. Nonhebei, sigarenmaker, van Leider dorp, Narcissen weg 83. L. H. Brand, kantoorbediende, van 's-Gra- venhage, Lindenlaan 2. E. Koop, los arbeider, van Velsen, Bree- straat 15. E. R. A. H. Roes, sociaal werkster, van Arn hem, Akerendamlaan 1113. J. Mossel, monteur, van Weesperkarspel, Heemskerkerweg 131. A. Walden, z. ber., van Amsterdam, Alkmaar- weg 42. J. H. Proper, metaalbewerker, v. Landsmeer, Tulpenlaan 5. J. Ph. P. Maandag, analyst, van Arnhem, H. Burgerstraat 25. J. H. ten Kate, arts, van Groningen, Rel weg 51. C. van der Wal, timmerman, van Utrecht, Hoflanderweg 42. J. Koning, huishoudster, van 's-Gravenhage, Bankenlaan 73 Vertrokken: E. A. W. Vriesman, z. ber., naar Amsterdam, Menadostraat 1 I. G. van Leeuwen, religieuse, naar Sneek, St. Antonius Ziekenhuis. S. Gerritse, z. ber., naar Voorhout, Bissch. Nijverh. school. E. van Rookhuizen, chauffeur, naar Velsen, Elzenstraat 28. C. Kuijer, metaalbewerker, naar Kromme nie. M. P. Hergaarden, z. ber., naar Heiloo, Ewis- laan M 17. C. M. van Zeiand, religieuse, naar Nijmegen, Hengstdal, Paedol. inst. S. H. Aalders, z. ber., naar Velsen, Pres. Krugerstraat 100. J. H. W. H. de Bruijn, werktuigk., naar Vel sen, Duinvlietstraat 85. G. Post, linnenmeisje, naar Genemuiden, Langstraat 181. J. C. Versteeg, electr. techn., naar Hengelo (O.), Deurningerweg 59. C. F. Kuilman, dienstbode, naar Zandvoort; Bentveld, Langelaan 7. A. M. D. Sturk, z. ber., naar Den Helder, Janzenstraat 28. C. G. Robregt, dienstbode, naar Alkmaar, Bissch. Bottemannestraat 48. W. M. Houtwipper, dienstbode, naar Am sterdam, Moesstraat 119 I. A. H. Klement, dienstbode, naar Geleen, Lutterade, Tunnelstraat 10. J. Rol, chem. wasscher, naar Velsen, Melk- laan 55. Vertrek naar Haarlem te 0.8 uur. Met ingang van Zondag 5 Februari zal een wijziging in den treindienst worden gebracht. De materiaaltrein, die des avonds tegen mid dernacht langs ons station snelt zal van dien datum af als personentrein rijden, echter uitsluitend op de Zondagavonden. Deze trein vertrekt te acht minuten na middernacht als sneltrein VelsenHaarlem van het Bever wijksche station. Deze late Zondagavond trein geeft aanslui ting op IJmuiden en Haarlem. Wat de tuinders kregen. Prijsnoteering van 3 Februari 1939. Rabarber per bos 30 ct. Prei per kilo 513 V2 ct. Aardappelen per H.L. f 2.80f 3, Uien per kilo 3—7 ct. Witlc.f per pond 812 ct. Breekpeen per kilo 25 ct. Waspeen per kilo 48V2 ct. Bieten per kilo 2V2.—3V2 ct. Rapen per zak f 0.90f 1 Knollen A per stuk 712 '/2 ct. Idem B per stuk 35 ct. Boerekool per kilo 2027 V2 ct. Gele kool per kilo 34 ct. Rcode kool per kilo 2yz5 ct. Spruiten per kilo 1852 ct. Appelen per pond 1012 ct. Peren per pond 1517 ct. Nero per kilo 5-16 ct. ONDERLINGE COMPETITIE VAN DE DAMCLUB. De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Eerste klasse: H. de Waard—C. Peekei 0—2 P. C. BaisW. Spanjaard 20 Tweede klasse: C. Kluft—M. Hoogvorst 2—0 J. HollenbrandC. Snel 20 C. RietkerkRomeijn 20 Algemeene competitie: J. HoogerwerfJ. A. Oussoren 11 A. HoflandJ. Bakker 11 J. VerbeekVoorma 11 M. KemperD. Kikke 0I A. Wernke—Hoogland 11 v. StaalduinenB. Reimes 20 Donderdag 9 Februari vindt de eerste pro motie-degradatie-wedstrijd plaats tusschen Beverwijk en damclub Wormer in gebouw Adrichem. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum LI. Lijn LEI: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.30 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 8.50 Keulen, 10.20 Parijs of diversen, 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., 11.05 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8^0 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr. 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg. 6.50 Nationaal progr., 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.35 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn EU: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio PTT Nord of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Pa rijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Nationaal programma, 2.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.00 Radio PTT Nord of Di versen, 10.20 Londen Red BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. W. de Goede en J. H. Schmitz; D. Vergunst en H. Jansen; H. Bakker en J. M. Brasser, toek. adres Simon Rumping- straat 14. Getrouw: D. de Ruig en J. K. Steen; J. F. Roemer en M. A. van der Struik. Bevallen: C. C. van LaerZwanenburg, d.; A. AllardHendriks, z.; J. M. NiestenKoop man, d.; H. H. van Rijnv. d. Berg, z.; P. Kelderden Heijer, z.; M. G. VessiesPoel, z.; J. M. van SchieNuman, d.; C. C. v. d. Lem— Olsthoorn, z".;: M. F. M. de WeijerHienkens, z.; C. TuijpNoordman, z:; H. Zonjee—Kors- man, z.; M. A. Gerritsenvan Schie, d. EEN VERBETERING IN DE CIIR. SCHOOL. Op 1 November 1938 is ingekomen een adres van het bestuur der Christelijke School voor lager onderwijs aan de Meeresteijnstraat 110. 22 alhier houdende verzoek om beschik baarstelling van de benoodigde gelden inge volge artikel 72, e.v. der Lager onderwijswet 1920, voor verbetering van de bovenverdie ping vloer zijner school, door middel van een ganitovloer, te leggen over den thans bestaan- den houten vloer. Aangezien de aanvrage voldoet aan de bij de Lager onderwijswet 1920 gestelde eischen, stellen B. en W. den Raad voor de.gevraagde medewerking te verleenen. DE EERSTE RABARBER. De strenge vorstperiode en de felle koude ten spijt werd toch Vrijdag aan de B.E.T.- veiling reeds de eerste rabarber aangevoerd. De kweeker was de heer Pilkes van Heiloo. Het nieuwe product bracht 2-7 cents per bosje op. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duterloo, Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 512 Februari is de Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3130, belast met den Zondags- en nachtdienst. De werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden in de afgeloopen week in totaal 1222 werkzoe kenden ingeschreven tegen 1217 aan het einde der vorige week. In Beverwijk waren 1043 (vorige week 1041) en in Heemskerk 179 (vorige week 176) werk zoekenden woonachtig. (Adv. Ingez. Med.) Wanneer stempelen? Voor de week van 6 tot en met 11 Februari zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 99.30 uur; overige dagen 1111.30 en 3.30 3.45 Uur. Christelijke Besturenbond: Maandag 99.15, overige dagen 10.1510.30 cn 3.153.30 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat: Maandag 9 9.15 uur, overige dagen 10.3010.45 en 3.454 uur. R.-K. Volksbond Beverwijk: Maandag 99.30 uur, overige dagen 1111.30 en 3.454 uur. R.-K. Volksbond Wijk aan Zee: Maandag 9 9.15 uur, overige dagen 11.1511.30 en 3.30 3.45 uur. Feest voor de jonge Pieter Jellen. Op Zaterdag 11 Februari wordt door de plaat selijke afdeeling van den Ned. Arbeiders Sport bond in het Kennemer-Theater een feestmiddag georganiseerd voor de Jonge Pieter Jellen. Ook de kinderen van de leden van de plaatselijke af- deelingen van de verscheidene organisaties mo gen dezen feestmiddag meemaken. Medewerking wordt verleend door het gezel schap Lotte en Alex Wins, terwijl tevens voor tractatie der kinderen zal worden gezorgd. Zaterdagavond geeft de N.A.S.B. een propa- ganda-feestavond, waar hetzelfde gezelschap medewerking zal verleenen. De cultuur van lelies en de ziektebestrijding. Dinsdagavond wordt in het veilinggebouw Centrum" een belangrijke vergadering gehou den van de af deelingen Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest, Akersloot en Castricum van de Alge meene Nederlandsche Vereeniging voor Bloem bollencultuur, de Bloemenkweekersvereeniging „Flora" en de Tuinbonw-studieclub. In deze bij eenkomst zal de heer ir. C. M. v. d. Slikke een lezing houden over het onderwerp: „Nieuwe in zichten over de ziekte en de cultuur van de lelies". - De cultuur van lelies is in Kennemerland niet onbelangrijk, doch zij heeft veel te lijden van ziekten, zoodat deze lezing van groote beteeke- nis voor de kweekers van lelies moet worden geacht. „Uitkomst" voor de fabrieks arbeiders. Voor de leden van de afdeeling Beverwijk en Velsen van de Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders heeft het tooneelgezelschap ,,De Jonge Spelers" in het Kennemer-Theater een tooneelvoorstelling gegeven. De belangstel ling voor dezen avond was buitengewoon groot, want de zaal was tot de laatste plaats toe bezet. Voor den aanvang van de voorstelling heeft de heer L. Ebeling, tweede secretaris van het hoofdbestuur, een korte propaganda-rede uit gesproken, waarin hij vooral het cultureele werk van de Vereeniging van Fabrieksarbeiders uit eenzette. Spr. betoogde, dat dit naast een krach tige. organisatie voor de arbeidende klasse, van groot belang is. De rede werd met groote aandacht gevolgd en een hartelijk aplaus beloonde den heer Ebeling voor zijn woorden. Hierna heeft het gezelschap „De Jonge Spe lers'' opgevoerd „Uitkomst", spel van droom en leven van Herman Heijermans. Medewerkenden waren Nelly Ernst, Marie Meunier, Betsie Kap. ;enberg, Jeane Verkade, Jules Verstraete, An ton Burgdorffer, Louis van Dommelen, Jan Seves, Gerrit Lindenberg en Albert Snelders. De Jonge Spelers hebben van dit moeilijke tooneelstuk een prachtige vertolking gegeven. Het talrijke publiek wist het gebodene zeer te apprecieeren, wat wel bleek uit het applaus aan het einde van. het laatste bedrijf. Interpellatie over armenzorg. De heer J. Visser heeft aan den raad het verzoek gericht om te mogen interpelleeren inzake de toepassing van den onderstand inge volge de armenwet ten aanzien van gezinnen: tot welke dienstboden behooren, alsmede ten aanzien van de toepassing der Rijkssteunrege ling voor kleine tuinders. B. en W. hebben den raad voorgesteld deze interpellatie voor zoover de materie zich daar toe leent, toe te staan. Weer op de schaats. Worden de ijsbanen heropend? Als Thialf ons vandaag niet gaat verlaten zul len ongetwijfeld de beide Beverwijksche ijsba nen aan het einde van de Adrichemstraat a.s. Zondag voor het publiek worden opengesteld. Reeds gistermiddag reden al eenige liefhebbers een baantje over een der ijsbanen. De opper vlakte van het ijs laat op sommige plaatsen, als gevolg van den harden wind in het begin van de vorstperiode, wel wat te wenschen over, maar over het algemeen verkeeren beide banen toch in uitstekende conditie. Op de polderslooten bonden gisteren ook al eenige liefhebbers de schaatsen onder, maar de mist vormde voor hen een groot bezwaar, zoo dat de ijsvreugde niet van al te langen duur was. Groote voorzichtigheid, vooral, op slooten open water, blijft echter geboden. Een gunstig jaar voor den N. A. S. B. Het plan bestaat, om huize «Waterland" te Velsen. bet vroegere landgoed van wijlen mr J W G. Boreel van Hogelanden, tot museum in te richten - Deze patriciërswoning uit de f, 'tiende eeuw bezit een kostbare collectie oude schilderijen, meubpls en boeken Stijging van het ledental. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van den Ned. Arbeiders Sportbond in het ge bouwtje van „Nieuw Leven" haar jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer W. Onstenk, uitte in zijn openingswoord zijn groote voldoening over de flinke opkomst van de leden. Voorts merkte spr. op, dat het afgeloopen jaar zeer druk is geweest voor alle afdeelingen. 1938 is eveneens voor den N.A.S.B. een heel gunstig jaar ge weest, want in 1938 is het bestuur er in ge slaagd om het nad-eelige saldo om te zetten in een voordeelig. Verder releveerde spr. de voor naamste gebeurtenissen in 1938, waarin ver scheidene wedstrijdsuccessen zijn behaald. De voorzitter eindigde zijn openingswoord met een krachtige opwekking om zooveel mogelijk propaganda te maken voor de arbeiderssport. Na vaststelling der notulen en behandeling van de ingekomen stukken bracht de heer T. de Reuver bij monde van de kascommissie ver slag uit, waaruit bleek dat de boeken en be scheiden in uitstekende orde waren bevonden, De secretaris, de heer S. Coelingh, bracht vervolgens het jaarverslag uit. Het ledental steeg van 81 tot 112, terwijl het aantal dona teurs een kleine daling vertoonde. Het financieele jaarverslag van den pen ningmeester, den heer Jb. Bast, sloot met een batig saldo van 79.77. De ontvangsten hadden 1059.39 en de uitgaven 979.62 bedragen. De penningmeester werd voor zijn beheer ge- déchargeerd. De begrooting voor 1-939 werd vastgesteld op een bedrag in ontvangsten en uitgaven van 1000. Het beleid van het bestuur werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren S. Coelingh en P. Massee herkozen. Inplaats van den heer Stadt werd gekozen de heer D. Leyen. In de kascommissie werden benoemd de hee ren N. Adelaar en L. Verheulen. Nadat van de rondvraag nog een druk ge bruik was gemaakt sloot de voorzitter deze i'eanimeerde vergadering. Benoemingen in commissies. I11 de Dinsdagavond te houden Raadsver gadering zal voorzien worden in de vacatures, ontstaan wegens periodieke aftreding van de heeren J. P. N. van Doorn en K. Steyn en wegens vertrek van den heer J. W. Gabel als leden van de commissie van overleg voor de ambtenaren. Voor een benoeming worden aanbevolen de aftredenden en den heer A. L. van Groningen. In de commissie van overleg voor de werk lieden moet voorzien worden in de vacatures wegens periodieke aftreding van de heeren N. Passchier en H. B. Vink en wegens overlijden van den heer H. Rothe. Voor een benoeming worden aanbevolen de aftredenden en de heer A. Wernke, De Radiocentrale en de werkloozen. Een lager tarief in uitzicht gesteld. De directie van de Radiocentrale heeft zich bereid verklaard een lager tarief vast te stel len voor de aansluiting aan het distributienet voor werkloozen. Wanneer een voldoend aantal werkloozen zich daarvoor aanmeldt, is de di rectie bereid het abonnementsgeld voor hen te verlagen van 50 tot 35 cent per week. Eventueele gegadigden voor dit tarief, dat dus uitsluitend voor werkloozen geldt kunnen zich bij de penningmeesters van hun organi saties aanmelden. DE COMPETITIESTAND VAN DE BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Langzamerhand begint er eenige teekening te komen in de onderlinge competitie. Hieronder laten we de standen volgen van de eerste klasse: CASTRICUM gesp. gew. gel. verl. pnt. 1 C. Peekei 2 P. C. Bais 3 S. D. Hoogvorst 4 D. Kikke 5 W. Spanjaard 6 J. A. Oussoren 7 A. Peekei 8 H. de Waard 9 v. Staalduinen 10 K. Kikke Uit dezen stand blijkt, dat Spanjaard met 8 punten uit 5 gespeelde partijen de beste kam pioenskansen heeft en zeer waarschijnlijk het kampioenschap zal behalen. K. Kikke heeft nog slechts 4 partijen gespeeld en zal wel eenige plaatsen stijgen, terwijl de Waard en v. Staal duinen wel de staart blijven vormen. Ontslag aan onderwijspersoneel. B. en W. hebben den Raad voorgesteld op hun verzoek eervol ontslag te verleenen aan mej. W. Oosterveld te Haarlem als leerares aan cle gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool met ingang van 1 Maart of zooveel vroeger als in de vacature zal kunnen worden voorzien; aan mevr. J. M. Sonneveldt—van Mensch te Krommenie als leerares aan de gemeente lijke Huishoud- en Industrieschool met ingang van 1 April of zooveel vroeger als in de vaca ture zal kunnen worden voorzien; aan J. C. Versteeg alhier als leeraar aan de gemeentelijke Nijverheidsavondschool voor ambachtslieden met ingang van 1 Februari De Predikantsvacalure iu de Ned. Herv. Kerk. De consulent, ds. J. Hanneman, zal tijdens de vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. van Poelgeest, zooveel mogelijk de predi kantswerkzaamheden waarnemen en voortaan steeds op Woensdagavond spreekuur houden. Het zieken- en huisbezoek zal tijdens de vacature eveneens plaats vinden. Verzoeken voor huisbezoek dient men te richten aan N. D. de Haan, Geelvinckstraat 13 en J. van der Wolff. Van der Meyleweg 6, alhier. De catechisaties zullen eveneens voortgang vinden. Alle catechisanten worden verzocht op Woensdag 8 Februari in de Kerkekamer te verschijnen. De uren van de catechisatie zul len dan in overleg met de leerlingen kunnen worden vastgesteld. De Godsdienstoefening zal a.s. Zondag al door Ds. Hanneman worden geleid. In dezen dienst zullen de beide herkozen kerkeraads- leden, de ouderling P. Mooy en de diaken N. D. de Haan, worden bevestigd. Het meisjes koor van de Ned. Hervormde Gemeente uit Uitgeest zal eenige liederen ten gehoore bren gen. Cursus 111 huishoudelijke voorlichting. De cursus voor huishoudelijke voorlichting, welke gehouden wordt in de R.K. Meisjes- en fröbelschool, heeft zich in Castricum reeds be staansrecht verworven. Deze cursus, welke hoofdzakelijk is voor ge huwde vrouwen (niet voor jonge meisjes), die in dezen benarden tijd met moeilijkheden te kampen hebben, heeft ten doel haar hierin eenigszins tegemoet te komen, door het houden van naai- en kookcursussen. Hoewel reeds vele vrouwen van deze cursussen gebruik maken, zouden er toch nog een groot aantal aan kunnen deelnemen, temeer daar alle vrouwen, van welke richting ook, welkom zijn. De naai en knipcursus wordt Woensdagmiddag van half 3 tot 5 uur gehouden in de R.K. fröbel school. Hier wordt onderricht gegeven in het teekenen van eenvoudige knippatronen en het vervaardigen van onderkleeding en daarnaast om van oude bovenkleeding nieuwe te maken voor kinderen. Op de kooklessen, welke gehouden worden op Maandags- en Vrijdagsavond om half 7 in de R.K. Meisjesschool, wordt een eenvou dig middagmaal bereid, dat de deelneemsters na afloop samen gebruiken. Terwijl aan de naai- en knipcursussen geen kosten verbonden zijn, moet voor de kookcur sussen een luttel bedrag betaald worden. Wat de tuinders kregen. Spruiten I 4053 ct. per kg. Spruiten II 2538 ct. per kg. Koppen 20—25 ct. per kg. Breekpeen 3V24 ct. per kg. Prei 10—12 ct. per kg. Boerenkool 1519 ct. per kg. Witlof n 20—25 ct. per kg. Knolselderie 810 ct. per stuk.. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE PION". Voor de onderlinge competitie van de Schaakclub „De Pion" werden de volgende wedstrijden 1 Groep A: W. N. BosP. Bosch L. v. LeeuwenG. W. Koch J. Zaal—J. W. F. Weeda J. W. F. Weeda—J. T. Ligthart H. H. HeemeijerG. W. Koch Groep B: T. SantifortList KraslondTh. de Smalen C. Heeck Sr.—D. Keetbaas C. Heeck Sr.—de Graaf 0—1 0—1 V2-V2 0—1 1—0 1-0 0—1 1—0 1—0 De stand aan den kop is nu: Groep A: 1. J. T. Ligthart 8 uit 8; 2. J. A. v. Ravenzwaai 8V2 uit 11; 3. P. Bosch 6V2 uit 9; 4. J. Teerink 5y2 uit 9; 5. P. v. Leeuwen 5J/2 uit 9. Groep B: 1. Dr. Westendorp Boerrna 8 uit 11: 2. Th. de Smalen 8 uit 11; 3. T. Santifort 8 uit 11; 4. H. A. V. Kleef 5y2 uit 8; 5. W. v. Leeuwen 5y2 uit 8. Jaarvergadering Tuinders- vereeniging „Ons Belang". Een winst van 2164.—. Onder voorzitterschap van den heer Brand jes hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in de zaal van café W. Th. Beentjes. Met een woord van hulde voor de goede opkomst werden na opening door den secre taris J. Zonneveld de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren J. Brandjes, voorzitter en J. Zonne veld en P. Borst, commissarissen, werden allen bij acclamatie herkozen. De voorzitter betuig de zijn dank voor het in hem gestelde ver trouwen. Spr. heeft nu reeds 18 jaar deze functie waargenomen. Ik heb, aldus spreker, den tuinbouw lief; niets is mij te veel om steeds mijn beste krachten te wijden aan het belang der vereeniging. In de vervlogen jaren zijn er verschillende „zware" geweest, doch ondanks dit hebben wij ook zonnige dagen meegemaakt. De vaststelling der salarissen van de functionarissen werd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat een bedrag van f 61 was betaald in de kosten van het onderzoek om in de toekomst gezonde aardbeienplanten te krijgen. Het bestuur stelde voor, dat iedere aard beienteler 25 ct. in deze kosten bijdraagt, het geen met algemeene stemmen werd aangeno men. Gezien de drukke werkzaamheden van den administrateur Louter werd voorgesteld diens salaris van f 1000 op f 1200 te brengen, waarmede allen zich konden vereenigen. De balans, winst- en verliesrekening werd goedgekeurd. O.a. bleek, dat in het afgeloopen jaar een winst was gemaakt van f 2164. Het kapitaal bedroeg op 1 Jan. 1939 f 64.531.13. De omzet was f 132.981.13. Een bedrag van f 14.000 werd meer ontvangen dan vorig jaar. De om zet van aardbeien bedroeg f 86.000 (in 1937 f 63.000). Een voorstel van het bestuur om f 100 uit te trekken voor de vaste lastencommissie werd met algemeene stemmen aanvaard. Een schrij ven van het Centraal Bureau, om 1% in de kosten bij te dragen, hetgeen voor de vereeni ging een bedrag wordt van pl.m. f 1300, vond geen bijval. Na eenige discussie werd het be stuur door de vergadering gemachtigd op de eerstvolgende bespreking met een voorstel te komen om hoogstens één a twee honderd gul den hieraan bij te dragen. Hierna bracht de voorzitter een woord van dank voor alle werkzaaamheden, verricht door den administrateur. Hierna werd de verga dering gesloten

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2