VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN tiüKLitRLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Het jaar zette goed in voor den Rijksvischafslag. Omzet in Januari was ruim een ton meer dan in 1938. Dc vischomzet in Januari bedroeg: f703.971 tegen f 600.749 in dezelfde maand van het vorige jaar. Het jaar zette dus goed in, want dit beteekent een vooruitgang van niet minder dan 17 pet. en van dezen vooruitgang kwam büna de helft op het credit van de trawlers, die ondanks dat er minder reizen gemaakt werden, ruim f 50.000 meer opleverden dan in Januari 1938. Opvallend was, hetgeen mede uit onder staande cijfers zal blijken, het fraaie resultaat der motorkustvisschers, die bijna driemaal zooveel besomden als i verleden jaar. Ongetwijfeld is dit voor het grootste gedeelte het gevolg van de betere weersgesteldheid. Ook de drijfnetvisscherij nam een portie van de stijging voor haar rekening. De totale op brengst van de in Januari aangevoerde haring bedroeg ruim f 50.000 of f 10.000 meer dan in de zelfde maand van het vorige jaar. De gemiddelde reisbesomming der trawlers bedroeg f2910; voor de loggers was dit cijfer f 935. Beide cijfers steken gunstig af bij die van verleden jaar, toen deze resp. f2490 en f770 bedroegen. Er kwamen de vorige maand binnen: van de trawl- en zeevisclizegenvisscherij 157 (162) Nederlandsche stoom- en motortrawlers met een besomming van f457.301 (f403.132), 139 (148) motorloggers met f 129.945 (f 113.978), 177 (107) motorkustvisschers met f34.659 (f 13.054), 14 (13) open booten met f (f127), 20 (21) Deensche motorkotters met f23.900 ff 20.275). van de drijfnetvisscherij: 27 (28) stoomlog- gers met f 11.760 (f 11.744), 38 (25) motorlog gers met f25.165 (f15.527) en 21 (8) Engelsche drifters met f7270 (f8476). De opbrengst der consignaties bedroeg f 7270 (f 8476). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van Januari 1938). Nieuw werk voor „De Ballast". B. Stals 5 4 0 1 4 K. de Jong 5 3 1 1 3»/ G. v. Muiden 4 3 0 1 3 A. Stals 5 2 1 2 2*/- B. de Jong 3 2 0 1 2 J. v. d. Veldt 3 2 0 1 2 Quaai-s 7 1 1 5 l'/s A. Balm 1 1 0 0 1 Binkhoi'st 5 0 1 4 Vi Terp bij de Staalhaven wordt afgegraven De Amsterdamsche Ballast Mij. heeft van het Hoogovenbedrijf opdracht gekregen tot het af graven van de terp ten Noorden van de Staal haven. De op deze terp gelegen zoetwatervoor ziening zal tijdelijk worden vervangen dooi' nieuwe bronnen ten Z.W. van de Staalhaven. „Boschlust" verdwijnt. Als laatste overblijfsel uit den tijd toen de Breesaap nog bestond uit jachtterreinen en tuin gronden, stond in de nabijheid van de sinds dien verrezen machtige hoogovenwerken nog, in een entourage, die met niets meer herinnerde aan hoe het vroeger was de boerderij „Boschlust". Deze „laatste der Mohicanen", die zich lang staande kon houden, zal in verband met deze afgraving, waarmede binnenkort een begin zal worden gemaakt,nu-ook moeten verdwijnen. „De laatste dagen van een eiland". A.s. Dinsdagavond in het Gebouw voor Chr. Belangen. De Ned. Christ. Filmcentrale, die sinds 1934 als stichting van een 15-tal groote Chris telijke organisaties, reeds meer dan 1000 film voorstellingen voor het Christ, vereenigings- leven verzorgde, heeft den laateten tijd nieu we wegen betreden. Dit was mogelijk, door dat de heer G. B. H. Niestadt, die vorig jaar o.m. de Dik-Trom-film bracht, als direc teur optrad. Onder zijn leiding is vervaardigd de groote geluidsfilm „De laatste dagen van een eiland" naar den roman „Aan dood water" van K. Norel, waarin de drooglegging van de Zuiderzee wordt weergegeven in de lotgevallen van een Urker familie, Natuurlijk kon niet dat heele boek in beeld worden gebracht. Belangrijke gedeelten moes ten geheel ter zijde gelaten worden. Maar men heeft ernaar gestreefd om het essentieele te behouden. Dat essentieele was eensdeels de- schildering van het leven der Urkers in de da gen toen hun eiland nog eenzaam in de Zui derzee was, van de nooden en moeiten, de verwachtingen en teleurstellingen, die het deel van Urk geworden zijn in de jaren toen hun zee dood water werd en een belangrijk deel van hun vloot van het IJselmeer ge bannen en naar de Noordzee verwezen werd, en van de groote perspectieven, die naar het( oordeel van den schrijver van het boek, de droogmaking van den Noord-oostpolder voor het eiland opent. Maar dat essentieele is even zeer de geschiedenis van Riekelt Post en Mar Meun en van hun beide families. De film beeldt een oer-Hollandsch bedrijf uit, ze geeft een stuk Christelijk familieleven, een Calvinistische volksgemeenschap; de en tourage van de zee en het eiland met zijn ha vens, z'n straatjes en z'n menschen in Urker kleederdracht is zeer schilderachtig; de film is nationaal, omdat ze het groote werk van de droogmaking der Zuiderzee van alle kanten belicht. Deze film, die voor korten tijd haar première te Amsterdam draaide zal Dinsdagavond in Christelijk belang vertoond worden. Ook de tweede staaloven wordt gebouwd. De oorspronkelijke opzet van de staalfabriek van de K. N. H. S. was, dat daarin voorloopig slechts één Martin-oven zou worden gebouwd. Thans vernemen wij, dat de directie besloten heeft, ook den bouw van den tweeden oven, waarvoor in de fabriek de noodige ruimte is gereserveerd, in uitvoering te nemen. HOCKEYCLUB „STRAWBERRIES." Het programma voor a.s. Zondag luidt: Dames: H.B.S. II—Strawberries II 10.30 uur. Terrein Donkere laan Bloemendaal. Heeren: Strawberries IIB. M. H. C. VI, 2 uur. Strawberries HIT. H. C. '25. 12.30. Opstellingen Dames: Strawberries I: Stoutenbeek; Lam- bo, Amse; Eewijk. Poldervaart. Luchsinger: Teer, Graper, Romunde, v. Malsen. v. Dorp. Heeren: Strawberries n: Pleyler; Bekker en de Mooij; v. 't Hof, v. Leyden, Gomes; de Waard, Geus, v. Veen, Mantje, Tusenius. -K.-K. Dam- en Schaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". Een nieuwe secretaris benoemd. Deze week hield de R.K. Dam- en Schaakver eeniging „Gezellig Samenzijn" een belangrijke vergadering in het clubgebouw. Het voornaamste punt van de agenda was de verkiezing van een secretaris, ter voorziening in de vacature van den voortreffelijken secre taris den heer G. Mijssen, die de Vereeniging door het vervullen van zijn militaire plichten moest verlaten. De verkiezing had het resultaat, dat na stem ming tot secretaris gekozen Werd de heer P. F. v. d.Klooster, Ruysdaelstraat 31, IJmuiden-Oost. Belanghebbenden dienen hiervan goede nota te nemen Hieronder volgt de stand van de competitie der adspiranten afdeeling van de schaakclub „Gezellig Samenzijn". gesp. gew. gel. verl. pnt. De Nutsspaarbank in Januari. Tegoed iets gedaald. Gedurende de maand Januari 1939 werd bij de Nutsspaarbank ingelegd: Kantoor Julianakade f 47.103,61 b. Kantoor Willebrordstraat f 21.791,87 c. Kantoor Santpoort f 5.078,68 d. Kantoor Velsen-Noord f 7.060,37 Als er zieken zijn. en terugbetaald: Kantoor Julianakade b. Kantoor Willebrordstraat c. Kantoor Santpoort Kantoor Velsen-Noord f 81.034,53 f 45.895,45 f 32.902.89 f 2.845,93 f 1.228,56 f 82.872,83 Meer terugbetaald dan ingelegd f 1.838,03 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 Januari 1939 f 1.434.452,03. Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 Februari 1939 f 1.432.613,73. Uitgegeven werden 30 nieuwe spaarbankboek jes en afbetaald 20 spaarbankboekjes. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. AANGEKOMEN. 2 Februari: Bart m.s. Husum Kieldiep irus. Londen Poseidon s.s. Hamburg 3 Februari: Windar s.s. Elsencur Stella s.s. Zwarte Zee VERTROKKEN. 2 Februari: Hansa s.s. Herrenwijk Pollenzo. s.s. Rotterdam Deido m.s. Rotterdam Ilse s.s. Rotterdam Hercules s.s. Rotterdam Merope s.s. Rotterdam Rijnstroom m.s. Plymouth Texelstroom s.s. Liverpool Vlootuitbreiding. Het voor rekening van kapitein J. Koopman te Groningen op de werf „Vooruitgang" te Foxhol nieuwgebouwde motorvrachtschip Piet Hein is met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een bruto inhoud van 399 ton en ki'eeg zoowel van de Scheepvaart Inspectie als van de British Corporation een certificaat. Een historisch fregat. Het in Kopenhagen liggend fregat Jylland, dat in den zomer gebruikt zal worden als jeugd herberg, krijgt thans weer zijn volle tuigage, zoodat dit schip zich binnenkort weer in zijn oude glorie zal vertoonen. De geldmiddelen om dit werk tot stand te brengen zijn opgebracht door particulieren. Op 9 Mei a.s. zal het 75 jaar geleden zijn, dat dit fregat Nils Juel en de brik Hejmdal onder admiraal Suenson deelnam in den strijd bij Helgoland tegen de Oostenrijksche fregatten Schwarzenberg en Radetzky. De Jyl land is het eenige oorlogschip, dat uit den zee- l van 1864 is overgebleven. Duitsche trawlervloot. Van de Noorderwerf te Hamburg is met goed gevolg te water gelaten de voor rekening van de reederij C. Andersen aldaar gebouwde stoom trawler Uwe. Dit schip is 58 meter lang en 8y2 meter breed bij een diepgang van i>/2 meter. Het schip wordt uitgerust met een stoom machine van 450 P.K. Bescherming der visscherij. Teneinde den botstand in de Oostzee en de beide Belten te beschermen heeft het Deensche ministerie van visscherij en bepaald, dat in het tijdvak van 1 Februari tot en met 31 Maart a.s. de visschers alle in het net gevangen vrou welijke botten weer in zee moeten werpen. SCHIP VAN Verm. Aankdmst Antonis (Gr) Alkmaar (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Auctoritas (Ital.) Ariadne (Ned.) Ajax (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasil (Noor) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) goskoop (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Csikos (Hong.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Essen (Du.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Ethiopian (Eng.) Flintshire (Br.) Franz Klasen (Pan) x) Freiburg (Du.) Gambian (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hebe (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) .uneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Lettonia (Letl.) Lübeck (Du Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Njegos (J.SI.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nereus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Odysseus (Ned.) Patricia (Du) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Pygmalion (Ned.) Prahova (Roem.) Polydorus (Ned.) x) Perna (Ned.) x Poelau Laut (Ned.) x) Pan Europe (Noor) x) tioxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Robert Holt (Eng.) Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Steinbek (Du.) Tela (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Troja (Du.) Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Tahchee (Eng.) x) Theseus (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Wendover (Eng.) Westland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) La Plata Chill Midd. Zee Buenos Aires Rio Janeiro Gothenburg Stettin Hamburg Midd. Zee Chill Abadan (via Antw.) Chili PL Arthur West Afrika Chili Hamburg Hamburg Chill Batavia Pto Barrios (v. IJm.) La Plata West Indie West Afrika Batavia Batavia La Plata West Afrika fapan A ruba Ned. Indië •Vest Afrika Med Indië Med. Indië Midd Zee Z. Afrika indië PL Redan Med Indië La Plata La Goulette (v. IJm.) West Indië Buenos Aires Midd. Zee ,a Plata Zuid Afrika 'anan Odense West Indië Bordeaux ^to Barrios Batavia Batavia Batavia Mexico Midd. Zee La Plata Batavia Aruba Hamburg Oxelösund Port Red on Afrika West Afrika lapan Ned. Indië Midd. Zee La Plata Ned. Indië West Afrika La Plata Zwarte Zee Batavia Pto Barrios Jaffa Midd. Zee Beaumont Danzig Batavia W. Afrika La Plata Constantza Galveston Hamburg 6 Febr. 3 Maart 6 Febr. 7 Febr. 14 Febr. 8 Febr. 8 Febr. heden 7 Febr. 14 Febr. 4 Febr. 12 Febr. 6 Febr. 8 Febr. 17 Febr. 7 Febr. 15 Febr 27 Febr. 8 Maart 7 Febr. 27 Febr. 8 Febr. 6 Febr. 17 Febr. 22 Febr. 7 Febr. 5 Febr. 4 Febr. 7 Febr. 4 Febr. 11 Febr 8 Maart 21 Febr. 14 Febr. 13 Febr. 9 Maart 2 Febr. 8 Febr. 8 Febr 4 Febr. 22 Febr. 4 Febr. 13 Febr. 3 Mrt. 20 Febr. 4 Febr. heden 6 Febr. 6 Febr. S3 Febr. LAATSTE BERICHT 29 Dec. van San Nicolaas 29 Jan. van Paita. 31 Jan. van Gibraltar. 1 Febr. vertrokken. 22 Jan. van Dakar. 3 Febr. van Aarhuus. 4 Febr. vertrokken, in lading. 2 Febr. Van Stamboul. 30 Jan. van Cristobal. 28 Jan. van Pt. Said. 1.7 Jan. te Callao. 20 Jan vertrokken. •2 Febr. te Lome. 27 Jan. van Callao. 4 Febr. vertrokken. 3 Febr. vertrokken. 29 Jan. van de Azoren. 3 Febr. van Pt. Said. 25 Jan. van Barbados. 28 Jan. van Bahia. 23 Jan. van Cristobal. 30 Jan. van Abohema. 1 Febr. van Gibraltar. 30 Jan. van Pt. Said. 27 Jan. te Santa Fé. 29 Jan. van Lagos. 2 Febr. van Port Said. 19 Jan. vertrokken 1 Febr .van Tjilatjap. 27 Jan. van Las Palmas. 1 Febr. van Pt. Sudan. 31 Jan. van Padang. 2 Febr. van Lissabon. 2 Febr. van Beira. 29 Jan van Colombo, in lading. 29 Jan. van Malta. 26 Jan. van Buenos Aires. 30 Jan. van Gibraltar. 24 Jan. van Guatemala. 2 Febr. van Bahia. 2 Febr. van Susak. 25 Jan. van Dakar. 2 Febr. v. Dar-es-Salaam. 31 Jan. van Manilla. 2 Febr. vertrokken. 3 Febr. van Havre. 3 Febr. vertrokken. 30 Jan. van Flores. 29 Jan. van Pt. Said. 31 Jan. van Padang. 28 Jan. van Belawan. 30 Jan. van Trinidad. 29 Jan. van Chios, in lading. 4 Febr. vertrokken. 29 Jan te Rotterdam. in lading. 2 Febr. vertrokken. 25 Jan. van Alexandrië. 31 Jan. van Marseille. 17 Jan. van Takoradi. 2 Febr. van Aden. 20 Jan. van Padang. 31 Jan. van Finisterre. 19 Jan. van Rosario 3 Febr. van Sabang. 28 Jan. van Freetown. 31 Jan. van Finisterre. 2 Febr. van Cephalonia. 29 Jan. van Pt. Said. 28 Jan. vertrokken. 31 Jan. van Kymassi. 29 Jan. van Gibraltar. 31 Jan. te Havre 3 Febr. vertrokken. 1 Febr. vertrokken. 26 Jan. van Sassandra. 21 Jan. van St. Vincent. 1 Febr. te Bourgas. 29 Jan. van New-Orleans. 4 Febr. vertrokken. 1 Febr. van Kobe. Schepen voorzien van eeD x) zijn grootei dan 6U00 ton. Haarlemsche Orkest Vereeniging. Zondagmiddag a.s., 5 Februari, geeft de Haar lemsche Orkest Vereeniging in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een volksconcert: de di rigent is Marinus Adam; de soliste Sophie West Brown (piano). Het programma vermeldt: Chaconne voor strijkorkest van Henry Purcell, Rondo in Bes groot (voor piano en orkest) van Ludwig van Beethoven, Max Reger's Ballet Suite, Edvard Grieg's pianoconcert in a-klein en het sympho- nische gedicht van Fr. Smetana Die Moldau. Een autobusrit met tegenslagen. Een botsing door den mist en later een wiel verloren. De passagiers, die gisteren reisden met de Stormvogels-bus die om 5 uur van Haarlem naar de richting IJmuiden was vertrokken, heb ben een avontuurlijken tocht gemaakt, waarover ze heel wat te vertellen hebben gehad. Een tijdlang ging alles goed. Het was wat ne velig maar er was vrij goed zicht. Maar toen Driehuis bijna was bereikt, kwam een zware mist opzetten, waardoor de chauffeur moeite had, in het vaarwater te blijven. Bij Westerveld raakte hij de kluts kwijt en het gevolg was een botsing met een langs den weg staanden boom. Gelukkig had de chauffeur voorzichtig gereden, zoodat dit ongeval goed afliep. De bus was beschadigd, zoo dat een andere werd gerequireerd, waarin de passagiers moesten overstappen. Maar ze had den nog maar een vijftal minuten in deze bus ge zeten of er gebeurde weer een ongeluk: bij de Jan Kostelijklaan liep een wiel van de as. En ook dit ongeluk bracht geen ernstige gevolgen voor de passagiers mede. Eenigen liepen wat schrammen op en één zal een nieuwen bril moe ten aanschaffen. Winterlezing Vereeniging van Vrijz.-Hervormden. „Hst geiln In dezen tijd." Gisteravond heeft voor de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden een winterlezing plaats gehad in het Vereenigingsgebouw Stationsweg. Als spreker trad op Ds. W. Mackenzie uit Am sterdam met het onderwerp „Het gezin in dezen tijd." Door de tijdsomstandigheden is het gezin een probleem geworden, aldus begon spreker. Dit geldt zoowel de kinderen, als man en vrouw, kortom het geheel gezinsleven is probleem. Zij die dit erkennen en zien, kunnen met deze we tenschap hun voordeel doen. Ds. Mackenzie sprak eerst over het gezin, daarna over de reactie die de moderne tijd op het gezin heeft, en wat de in vloed is van de verandering van deze tijden op het gezin. Hierna wees Ds. Mackenzie op de verschillende factoren die de oorzaak zijn van de ontbinding van het gezinsleven. In het bijzonder vestigde hij de aandacht op het zoogenaamde vrije leven, zooals men dit leert kennen vooral onder men schen die de leer van de commune voorstaan. In het bijzonder werd het leven in Rusland uitvoerig besproken. Dit stelsel leidt, aldus spr., tot afbraak van het gezin en is een schade voor het individualistisch leven. Ook besprak ds. Mackenzie de emancipatie. Niet alleen dat de vrouw geëmancipeerd is, maar ook de jeugd kent emancipatie. De jeugd komt voor zichzelf met eischen. Het jeugdleven van tegenwoordig is druk en brengt de jeugd veel buitenshuis. (Er is veel meer spanning tus schen ouders en kinderen. De moderne jeugd wil los staan van de ouderen Het vereenigingsleven enz. brengt vader en moeder veel buitenshuis. Het karakter van onze cultuur heeft een ken merk n.l. dat van vele echtscheidingen. Spreker wil niet alle echtscheidingen qualificeeren, maar wel heeft dit plaats doordat man en vrouw el kander niet begrijpen. Door de verandering van de cultuur is ook de mensch veranderd. Door de verandering in het gezinsleven is de persoonlijk heid in gevaar gekomen. Het gezin is daardoor geen steunpunt meer voor het Kind. De men sch elijke gemeenschap verzwakt waar het gezin verzwakt. Een eenigszins collectieve overeen komst moet hier zijn. Spreker zette uiteen, hoe een gezin een goede verhouding tusschen vader en moeder, van groote waarde voor een kind kan zijn. Hoe bouwen wij in dezen tijd zoo'n huwelijks leven op? Uitvoerig stond spreker stil bij het sa mengaan van twee persoonlijkheden die samen smelten tot een éénheid waar wil en gedachte één zijn wat ook uit moet komen in gesprekken waar kinderen bij zijn, zoodat deze niet door gesprek ken en woorden van ouders worden vergiftigd. Het gezin dat een sterken band wil hebben moet kennen gehoorzaamheid aan God. Om Gods wil liefde geven aan elkander, maakt het gezin sterk. Het gezin behoort te zijn een religieus centrum. De geest die in een gezin woont bepaalt de richting van een kind. De mensch is een orgaan van God en dient een bewusten Godsdienst te bezitten. Gezinsopvoeding is een grootsche taak. Noodzakelijk is, het kind een vastheid van over tuiging te geven als maatstaf, als kracht en toetssteen Hierin is men maar al te dikwijls nalatig. Een vaste religieuze leiding voor een kind is noodzakelijk met als achtergrond een gemeen schappelijk geestelijk centrum, de kerk. Een ge zin, naar de richtlijnen van een religieus leven, zal geven een sterk en hecht gezin, waar het hechte familieleven en -band wox-dt gevonden. Aan het einde was gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan door eenige aanwezigen gebruik werd gemaakt. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties zijn voor de week van 6 tot en met 11 Februari a.s. vastgesteld als volgt: Ongeorganiseerden 9.0010.000 IJmuider Transport Federatie (N.AS.) 10.10—10.25 Algemeene Nederl. Bouwarbeidersbond 10.3510.55 Algemeene Nederl. Metaalbewerkersbond 11.0011.20 Werkloozen vereeniging 11.3012.00 Oud-Katholiek Vakverbond 9.009.15 Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders 9.209.50 IJmuider Federatie 9.5510.40 R.K. Bonden 11.00—11.40 Kleine bonden 11.4512.00 HET JUBILEUM VAN DAMMEND NOORD-HOLLAND. De districteband Noord-Holland van den N.D.B. heeft als onderdeel van zijn jubileum wedstrijden ter gelegenheid van zijn 10-jaric bestaan kwartetwedstrijden georganiseerd. Van alle aangesloten vereenigingen zal één kwartet aan deze wedstrijden deelnemen. De loting bracht het toeval dat de sterkste twee vereenigingen uit Noord-Holland tegen elkaar lootten: zoo za ldus DinsSf avond het D.C.IJ.-kwartet in Hotei Kenn»" merhof uitkomen tegen het kwartet van f" Haarlemsche Damclub. Het winnende kwartet maakt een fraai. kans als overwinnaar uit dit aardige te voorschijn te kcimen. LANGE AVONDEN Mankeert er iets aan Uw brili W. KUIPERS ZN., Gedipl. Optjc ZIJLSTRAAT 97 - TELEFOON 12^ (Adv. Ingez. HAARLEM, 3 Februari Getrouwd: 3 Febr. G. Brakel en A. M Kreuk. Bevallen: 1 Febr.: M. G. Hamans—v. d. How z.; H. Vonkv. d. Veldt, z.; C. D. M. Lodder-J Dernison, z.; 2 Febr. J. C. KoperHessen, z- J. v. d. WalFlobbe, d.; A. C. M. Bouckaei-C v. Alfen, z.; H. W. Spaargaren— Groeneveld. z Overleden: 1 Febr. E. A. Veuger, 52. j, Bake- nessergracht; J. Beumer, 86 j.. Maarten v Heemskerkstraat; H. A. v. d. Eijnde. 69 j„ na.! zepaterslaan; 2 Febr. J. Wagterveld, 39 j,, Ha. zepaterslaan; J. BouwerStad, 77 j„ Duven- voordestraat; C. A. Warreman, 63 j„ Kritzin- gerstraat; M. A. H. v. d. Vangst—v. d. Veer 74 j., Spaarne; F. H. Wigcherink, 81 j., Ley.' schevaart; A. de Groot—Kruijer. 73 j„ Kam perlaan; 3 Febr. D. Bos, 51 j., Korte Lakenstr leverancier aan alle Ziekenfondsen eri 11 e n eter en illijker P. DE GROOT OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. Ingez. Meil SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Oldeman. Nam. 7: Ds. R. H. Oldeman. Uitzending VPRO NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: H. W. Hofmeester', vna Hilversum. Nam. 5: H. Heeresma, van Amsterdam. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel. Wüstelaan. V.m. 10: C. Redert, Voorber. H. Avondmaal IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m. 10; Ds. L. W. Erdman. Nam. 5.30: Ds. Molenaar, Halfweg. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat. V.m. 10; A. Kool. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam, 5: Leesdienst. Woensdag nam. 8: Ds. Kruit, Diemen. GEREF. KERK, Wilhelminakade en HULPKERK Marnixschool geen opgave ontvangen. CHR. GEREF KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30: Verblijdingssamenkomst. Nam. 8: Verlossingssamenk. Donderdag geen dienst. IJMUIDEN-OOST MED. HERV. KERK, Goede Herderkerk, Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Bed. H. Doop. Nam. 5.30: A. Everts. VEREENIGINGSGEBOUW, Kaiverstraat. V.m, 10: Jeugddienst. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgeb., Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Mevr. Da. Moll van Charante-van Leeuwen Boomkamp, Haarlem. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam 5: Ds. E. G. van Teylingen. BAPTISTENGEM.. lokaal Willemsbeekweg 22. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred te Hrl VERGADERING VAN GELOOVIGEN. Willems beekweg 22 V.m 10- Rroodbreken Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Vrije getuigenisavond. Donderdag nam. 8: Bijbel bespreking. HEKST APOST. ZENDINGSGEM.,'Willebrord straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening, Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Maandag nam. 7.15: Genezings dienst. VELSEN NED. HERV. KERK. V.m 10: Ds. Johs. Brons- geest. Nam. 5.30: Dezelfde. VELSEN NOORD GEREF KERK Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Dr. D. v. Katwijk. BEVERWIJK NED HERV KEKK Kerkstraat V m 10- Ds. D. Kuilman. Nam. 5: Dr. L. D. Terlaak Poot, van den Haag. Jeugddienst. Nam. 121: Zondagsschool. VER VAN VRIJZ HERVORMDEN Parklaan. V.m. 10: Ds. F. Gort, van Amersfoort.. DOOPSGEZ GEM., Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG LUTH. GEM KoningstraaL V.m. 10 30: Ds. J Ph. Haumersen. GEREF KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG „MARANATHA" Dr Srhuitstraat 31. V.m. 10: Samenkomst o.l.v. J. Kits, van Zeist. I. Klein en Hanneman, van Musselkanaal. Zaterdag en Zondag weekend v. d. J. N. V. C.- centrale. Zaterdag nam 4 en nam. 7.30 Zondag nam 3 en 7.30. Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. Woensdag nam. 2: Metsjeskrans. Nam. 4: Zang. Donder dag nam. 8: Bijbelonderzoek. CASTRICUM NED. HERV. KERK. V.m.- 10: Ds. J. Hanneman, van Uitgeest. Zang meisjeskoor en bevestiging ouderling en diaken. Maandag nam. 7: Bibliotheek. Nam. 7.30: Meis- jesclub. Woensdag nam. 78: Spreekuur Ds. Hanneman. Nam. 8: Bijeenkomst van alle ca techisanten. Donderdag nam. 7.30: Dameskrans Dorcas. HERVORMDE EVANGELISATIE. Nam. 7: Ds. M. van der Voet, van Haarlem. GEREF KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10 en nam. 5.30: Ds. J. Krüger. Maandag nam. 7- Bibliotheek. Nam. 8: Meis jes boven 16 jaar. Nam. 7.30: Bijbelcursus te Duinenbosch. Dinsdag nam. 7: Knapenver- eeniging. Nam. 8: Belijdeniscatechisatie, Woensdag nam. 6: Meisjesver. ben. 16 jaar. Donderdag nam. 7: Catechisatie ben. 16 jaar. Nam. 8: Catechisatie boven 16 jaar. HEEMSKERK NED. HERV KERK V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman, WIJK AAN ZEE EN DUIN NED HERV KERK Julianaweg. V.m. 10: F. Offerings Hulpprediker. ERKEN IGINGSGERi >UW, Populierenlaan V.m, 10: Ds J. A. L. Hovy. DooDsbediening. I

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6