De jubileumwedstrijd van de Kennemers. Haarlem won met 54. rne jufoileumwedstrijd van de Kennemers taeen Haarlem is voor de talrijk opgekomen toeschouwers een spannende ontmoeting: ge worden, hoewel de bezoekers vrijwel voort durend sterker zijn geweest. Voor de rust scoorden de roodbroeken regel mate drie doelpunten en Kennemers één. De bezoekers verdienden dezen voorsprong vol komen Beide partijen schenen zich met dezen stand te kunnen vereenigen, te oordeelen al thans naar het futlooze spel. Na de hervatting, toen Kennemers haar opstelling had gewijzigd ging er veel meer kracht uit van de aanvallen. Binnen enkele ooaenblikken hadden Brethouwer en Van Luin de partijen weer op gelijken stand ge bracht De spanning, die vrijwel de geheele tweede helft gekenmerkt heeft, was hiermede teruggekeerd. Beide elftallen trachtten nu het winnende doepunt te scoren, zoodat de toe schouwers van een spannenden wedstrijd konden genieten. De bezoekers kwamen als overwinnaars uit den strijd, wat zij ook volkomen verdienden. Reeds direct na den aftrap bleek Haarlem sterker dan de gastheeren, die herhaaldelijk gewillig in de „trucjes" van de gasten liepen. Toch is het Brethouwer, die een hard schot lost dat De Vries slechts ten koste van een corner kan verwerken. Haarlem drukt haar meerderheid uit in een goed doelpunt van Van der Hulst (01). Daar Six die als midhalf stond opgesteld, zijn verdedigende taak bijna geheel uit het oog verloor, kon Van der Hulst eenige keeren doorbreken. De verdediging van de Kenne mers paste de buitenspelval toe, waarop Bos en Balder echter al te veel vertrouwden. Van der Hulst profiteerde hier dankbaar van, toen de verdediging voor buitenspel bleef staan (0—2). In het geheel niet ontmoedigd spelen de Kennemers verder, maar de afwerking van de aanvallen laat veel te wenschen over. Als Balder niet snel genoeg wegwerkt wordt hem de bal ontnomen en naar Van der Hulst ge plaatst, die ineens inschiet (03). Vlak voor de rust weet Steeman na vele vergeefsche pogingen, hard in te schieten (1—3). De tweede helft begon sensationeel, want binnen eenige oogemblikken hadden Bret houwer en Six de partijen op gelijken voet gebracht (33). Gesteund door dit succes, speelt Kenne mers enthousiast verder. Six lost eens een hard schot, waarbij de bal tusschen de armen van den Haarlemschen doelman door gaat. De bal blijft voor den doellijn echter in den modder steken. Aan den anderen kant kogelt v. d. Hulst uit een doorbraak juist naast terwijl even later de bal van het houtwerk het veld weer in springt. Een hevig offensief besluit De Win ter met een hard schot, dat Van Urk te mach tig is (3—4). Haarlem brengt zelfs den stand op 3—5. Direct hierna kopt Van Luin op keurige wijze een voorzet van Six in (45>. Onder groote spanning komt hét einde met een verdiende overwinning voor de be zoekers. Beide ploegen telden 2 invallers. Haarlem verscheen met onderstaand elf tal: De Vries, Verhappen, van Gooi, De la Mar, Effern, Visser, De Winter, De la Mar Jr., v. d. Hulst, 'Smit, Polanen. De punten bleven in Hoorn. Hoilandia—Beverwijk (4t) In een wedstrijd, waarin Hoilandia sterker bleek, heeft Beverwijk de punten in Hoorn moeten laten. De overwinning van de thuisclub was alles zins verdiend, daar zij gedurende de tweede helft vrijwel voortdurend in den aanval was. Voor de rust ging de strijd gelijk op en was het tegen de verwachting in, dat de Wijkers zich het eerst aan de moeilijke terreinomstan digheden hadden aangepast. Verschillende goede aanvallen werden door Maenhout c.s. op gezet en het was niets ongewoons dat onze plaatsgenooten na ongeveer 16 minuten spelen door Th. Kuijer, die dezen middag middenvoor speelde, de leiding namen. Even daarvoor had Teeling met alleen den keper voor zich een goede kans gemist door naast te schieten. Nadat Beverwijk de leiding had genomen, pakte Hoilandia wat beter aan en zette haar voorhoede, goed gesteund door haar midden- ünie, verscheidene snelle aanvallen op. Zij hadden daarmee in zooverre succes, dat de ïhiddenvoor den stand gelijk maakte, een doelpunt, dat door sneller reageeren van doel man Van Zutphen voorkomen had kunnen worden. Öoor dit succes aangemoedigd kwam Hoilan dia nog meer opzetten, dank zij het goede werk van de middenlinie, waarbij deze vooral de snelle buitenspelers in het spel betrok, die nogal eens vrij stonden. Vooral de links buiten van Hoilandia genoot tamelijk veel vrij heid en menige voorzet kwam dezen middag van zijn voet. Hij had een groot aandeel in de gemaakte doelpunten. Be tegenaanvallen van Beverwijk strand den op buitenspel, terwijl het eveneens jammer was dat enkele zekere kansen onbenut bleven. R ijkers een tegenaanval ondernamen, misten zij de noodige kracht om gevaarlijk te wor den. Meestal bleef het bij een poging en ging Hoilandia onmiddellijk weer tot het offensief over. Toch duurde het nog 23 minuten alvorens de thuisclub de leiding heroverde, maar 3 minuten later was de stand reeds 3—1 voor de Hollan- dianen. Toen 10 minuten daarna A. de Ruiter een door hem onderschepte voorzet verkeerd op zijn schoen kreeg, waardoor de bal onhoud baar in het net vloog, was Beverwijk een ge slagen elftal. Hoilandia scoorde in de tweede helft nog 3 doelpunten, doch deze werden af gekeurd wegens buitenspel. Door deze nederlaag is Beverwijk toch eeniginszins in de gevaarlijke omgeving ge komen en dient zij zeer zeker voor betere resultaten te zorgen. Het verband tusschen de linies onderling laat veel te wenschen over, waarbij het falen van de middenlinie in dezen wedstrijd een be langrijke rol speelde. Doelman van Zutphen vergeet soms in nood zakelijke gevallen uit zijn doel te loopen, waar door het eerste en derde doelpunt voor een groot deel aan hem te wijten zijn. De wielrenners weer aan den start. Eerste rit voor de wintercompetitie. Na een lange rustperiode heeft de Ren nersclub „Kennemerland" haar eerste rit ge reden over een afstand van 22 KM. De ren ners gaven blijk hun training niet te hebben verwaarloosd. Er werd zeer goed gereden: De uitslagen waren: A-klasse: 1. A. Drenth in 41 min. 44 sec.; 2 S. Hollander (op V2 wiel); 3. J. Berkhout. B.-klasse: 1. S. Tefbraak, 40 min. 30 sec.; 2. K. Troost (op 1/2 lengte)3. W. Dekker, 4. G, Bak. C.-klasse: 1. A. Kuilman 40 min. 31 sec.; 2. J. Jongejans; 3. B. Noë. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn UT: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs; 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma; 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.. 5.50 Keulen; 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel; 2.15 L011 den Reg., 4.20 Keulen. 4.40 Londen Reg. 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programma. 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. UITVOERING GYMNASTIEKVEREENIGING S. S. H. De Gymnastiekvereniging S. S. H. (Hoog ovens) geeft Donderdag 16 Februari een uit voering "in het K. S. A. gebouw aan de Peper- Straat. Na afloop is er bal met muziek van Roemer's Band. FILMAVOND VOOR DEN BESTURENBOND. De Christelijke Besturenbond zal op Woens dag 15 Maart in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een filmavond houden. Vertoond zal worden de propaganda-film „Draagt elkanders lasten". JAARVERGADERING VAN DE VOORTREKKERS. Woensdagavond houdt de Wandelsportver- eeniging ,De Voortrekkers" haar jaarvergade ring in gebouw „Adrichem". De agenda vermeldt o.m.: verkiezing be- stuusleden, daar reglementair het geheele bestuur elk jaar aftreedt en jaarverslagen van secretaris en. penningmeester. De volle winst voor de Zwaluwen. Drie strafschoppen, drie doelpunten. Opnieuw hebben de Zwaluwen een verdien stelijke overwinning behaald; zij blijven hier door een ernstige bedreiging vormen voor de leiders. Het opmerkelijke in dezen wedstrijd was wel, dat de thuisclub niet minder dan driö, strafschoppen kreeg toegewezen, die alle wer den benut. Direct na den aftrap zetten de Wijkers een goeden aanval op, waarbij de keeper van Vanko al direct moet optreden. Dan is de beurt aan de Amsterdammers en als hun linksbinnen van grooten afstand een zeer hard schot lost verrast hij doelman Leyen (01). Deze tegenslag is voor de Zwaluwen het sein om flinker aan te pakken en met goede open aanvallen belagen zij het Vanko- doel. A. de Reuver brengt uit een goede pass de balans weer in'evenwicht (11). De strijd golft nu geruimen tijd op en neer, doch na een half uur weet midvoor De Reuver uit een voorzet voor de tweede maai te scoren (21) ,^0.^ cxcwiown - Na half-time is het weer de thuisclub die Zoo kreeg eenmaal Th. Kuijer uit een voorzet 't tempo aangeeft en heeft Mandemaker sue van Markx den bal precies voor zijn voeten en van zeer dichtbij met alleen den keeper voor zich, zag hij toch nog kans den bal in zijn haast tegen de lat te schieten. Even daarna kreeg Maenhout een kans, maar zijn schot ging naast. Ongeveer tien minuten voor de rust ont snapte het Hollandia-doel nog op wonder baarlijke wijze aan een doorboring bij een scrimmage voor het doel, waarbij eerst Maen hout hard inschoot en voorts het doel met kunst en vliegwerk voor doorboring werd be waard. Tenslotte ging de bal corner. Hoilandia wist zich weer los te werken en de laatste minuten waren voor de thuisclub, die nog alles in het werk stelde om te trach ten de leiding te hernemen, maar de verde- digmg met Vessies aan het hoofd liet zich niet verschalken. De rust ging met gelijken stand l—i in. De tweede helft gaf een geheel ander beeld te zien dan de eerste. Het veld dat langzamer hand in onbespeelbaren toestand was geko men speelde den Wijkers danig parten. Geen enkele goede pass van Maenhout c.s. zagen we meer en tegen het einde waren verschei- aene spelers der roodbroeken uitgespeeld. >1 voortdurend werd op de Beverwijk- neiit gespeeld en de weinige keeren dat de ces als hij doorbreekt en alleen voor den V.- doelman komt, dien hij kansloos passeert (31). Dan veroorzaakt de achterhoede van Vanko en strafschop, welke door Onstenk wordt genomen. De keeper stopt het harde schot wel, doch de bal stuit terug net voor de voeten van den toesnellenden Gerrits, die geen moeite heeft dezen kans te benutten. (41). Vlak hierna begaan de bezoekers op nieuw een overtreding in het beruchte gebied en nu is het A. de Reuver die uit den straf schop scoort (51). De Zwaluwen schijnen het nu genoeg te vinden, de gasten nemen nu het initiatief over en tweemaal kort ach tereen is het hun midvoor, die met goede scho" ten den achterstand tot 53 weet terug te brengen. De thuisclub ziet het gevaar in en trekt opnieuw ten aanval en ten derden male ziet de scheidsrechter zich genoodzaakt een strafschop aan de thuisclub toe te kennen, waaruit Van Thiel den stand op 63 brengt. Hoewel Vanko nogmaals den achterstand tot 64 weet te verkleinen, komt de zege niet meer in gevaar en als scheidsrechter Lor jé voor de laatste maal fluit hebben de Zwalu wen verdiend gewonnen. De reserves zonden Voorwaarts 4 met een 7—4 nederlaag huistoe. De nood iu den tuinbouw. Hulp aan de regeering gevraagd. De besturen van .de Vereenigde Veilingen „Kennemerland" en' Vrije Veiling en de B. E. T.-veiling N.V. hebben een adres aan de re geering gericht, waarin een dringend beroep wordt gedaan op de regeeringsautoriteiten om een extra steunuitkeering in een of ande en vorm ten behoeve'van de tuinders in deze streek te willen doen. In het adres wordt o.m. het volgende op gemerkt: „Waren de normale steunuitkeeringen op de koude-grondsproducten in verhouding tot de veilingomzetten steeds aan den lagen kant,, de productie van den oogst 1938 heeft dermate te lijden gehad van misoogst dat de prijzen van de schaars aangevoerde arti kelen, hoewel dikwijls hooger dan den richt prijs liggende, toch een sterk verlies geven- den teelt tot resultaat hadden. De toestand is voor de nijvere werkers, die t besef hebben dat hun producten toch door 't publiek geconsumeerd worden, terwijl hun bedrijven niet loonend zijn, onhoudbaar en tevens is deze toestand een duidelijk bewijs, dat deze streek ipet haar duurdere levens standaard met de landelijke gemiddelde richtprijzen niet mee kan komen. Groote groepen tuinders moeten zich om onderstand tot Maatschappelijk hulpbetoon wenden, voor al nu door de strenge vorst in 't einde van De cember bijna alle winterproducten zijn be vroren en ook de geringe inkomsten die deze tuinders nog hadden om den winter door te komen verloren zijn gegaan". MAANDPROGRAMMA J. V. O. De plaatselijke afdeeling van den Jeugd bond voor Onthouding heeft voor Februari het volgende maandprogramma samengesteld: Zaterdag 11 Februari wordt de propaganda- avond gehouden: Zondag 12 Februari zal de heer Van der Molen een inleiding houden over „Beroepskeuze"; 19 Februari huishoudelijke vergadering; 26 Februari zal het kaderwerk behandeld worden. Tevens zal deze maand de werving van nieuwe leden en adspirantjes voor de spoedig op te richten Jonge Bouwers-groep krachtig ter hand worden genomen. EERSTE OPTREDEN VAN K. D. O. De onlangs alhier opgerichte R.K. Tooneel- vereeniging Kunst door Oefening zal op Don derdag 14 Februari haar eerste uitvoering geven in het gebouw der K.S.A. Opgevoerd wordt het Amerikaansche blijspel „Om 10000 dollar" van James Montgomery. De heer Jungbacker uit IJmuiden voert de regie. JUBILEUM ZANGLUST. De viering van het koperen jubileum van het Mannenkoor „Zanglust" is voor deze ver eeniging zeer succesvol geweest. Niet alleen, dat het feestconcert tot een uitstekende prestatie werd, maar ook/vele nieuwe leden en donateurs kwamen de rijen van „Zang lust" versterken. Den werkenden leden en donateurs wacht nu nog een feestavond, die o.m. zal worden opgeluisterd door een kwartetwedstrijd. Als verplichte compositie is daarvoor uitgekozen Vereenigingslied" van Anderson. De jury zal door een drietal dames wórden gevormd. Vrijdagavond houdt het koor zijn jaar vergadering. stemming en de aanwezigen vermaakten zich j uitstekend bij de verschillende stands en spe len. Vooral des avonds was het druk en toen om elf uur gesloten werd, kon het bestuur op een welgeslaagden eersten dag terug zien. Vitesse breekt een traditie. CASTRICtIM De opening van C. S. V.'s jaarmarkt. Zaterdagmiddag 3 uur had de feestelijke ope ning plaats van de jaarmarkt, georganiseerd door de voetbalvereeniging C. S. V. in de groote zaal van den heer W. Borst te Bak- kum. Nadat het dagelijksch bestuur en de leden van het eere-comité op het tooneel hadden plaats genomen sprak de voorzitter van C.S.V., de heer Dijkhuizen een welkomstwoord tot den burgemeester, die zich bereid verklaard had om deze jaarmarkt te openen. Doch alvorens de burgemeester hiervoor in de gelegenheid te stellen, wilde hij het woord geven aan Dr. Teenstra, directeur van het Provinciaal Zie kenhuis „Duinenbosch", eerevoorzitter der vereeniging. Dr. Teenstra vond het een verheugend feit, dat C. S. V. het aangedurfd heeft, om deze jaarmarkt te organiseeren en het stemde hem nog meer tot blijdschap, dat de Burgemeester niet alleen uit ambtelijke belangstelling doch ook uit persoonlijke belangstelling, die hij trouwens voor de sport in het algemeen aan den dag legt, zoo goed wilde zijn om de jaarmarkt te openen. De lagere elftallen van C. S. V. boekten overwinning na overwinning. Het is dan ook van belang, om in de toekomst over goede re serves te kunnen beschikken. Wat het eerste elftal betreft, aldus spreker, denken wij nog aan den tijd dat het in den strijd om het kampioenschap van den N.H.V.B. gewikkeld was en dit kampioenschap glansrijk be haalde, waarbij het tot den K.N.V.B. werd toe gelaten. In een nieuwe omgeving zoo zeide spreker, voelt men zich eerst nog wat vreemd, eenigszins onwennig. Deze onwennigheid doet zich vooral gelden bij onze voorhoede-spelers wanneer zij voor het vijandelijk doel komen. Wij hebben echter gezien aldus spreker, dat C. S. V. eenigen tijd geleden wist te winnen van de club, die de leiding in de competitie heeft. Er moeten echter nog meer overwin ningen volgen, omdat wij de competitie zoo goed mogelijk willen beëindigen. Spr. is ech ter van overtuigd dat succes niet zal uitblij ven. Daarna verzocht dr. Teenstra den burge meester de jaarmarkt te openen. Burgemeester Sloet zéide, dat hij de uitnoo- diging om zitting te nemen in het eere-comité met vreugde had aanvaard. Het verheugde hem, dat dr. Teenstra zoo goed begrepen had, dat hij niet alleen uit ambtelijke be langstelling hier aanwezig was, doch niet in het minst uit persoonlijke belangstelling. Spr. herinnerde daarna aan het bekende woord „Een gezonde ziel in een gezond lichaam" en daar een gezond lichaam voornamelijk dooi de sport wordt verkregen kan het haast niet anders of daarin moet een gezonde ziel ge huisvest zijn. Deze jaarmarkt, zoo zeide de bugemeester, heeft ten doel om tot den bouw van een tri bune te komen. Na afloop mogen de koopers en verkoopers niet maar zoo'n beetje tevre den zijn, neen, een zoo groot mogelijke winst moet behaald worden Deze winst komt- weer bij het publiek ten _oede, omdat het in de toekomst op veel pret tiger wijze op de tribune de wedstrijden kan volgen. De burgemeester sprak dan ook de hoop uit. dat deze onderneming een groot succes zou worden en verklaarde daarna de jaarmarkt voor geopend. Er heersche reeds spoedig een gezellige De volle winst uit Beverwijk. Alle voorspellingen ten spijt heeft Vitesse D.E.M. op eigen terrein een nederlaag toege bracht. Vitesse heeft de zege volkomen ver diend. Het geheele elftal heeft hard gewerkt, terwijl de verdediging in zeer goeden vorm was. Vitesse verscheen met een twee-tal invallers, Zandbergen in het doel en J. Zonneveld links|_ buiten. Na den aftrap is D.E.M. in den aan val, doch deze wordt afgeslagen, terwijl even later eeqige Vitesse-aanvallen voor buitenspel worden onderbroken. Het is een open wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders. Alle D.E.M. aanvallen worden resoluut afge slagen, doch ook met Vitesse wil het nog niet lukken. Op fraaie wijze zet Vitesse dan een aanval op. Res schiet hard in, doch op keu rige wijze redt de keeper. Even later redt Zandbergen op schitterende wijze tot twee maal toe. Het zit Vitesse niet mee, daar de paal ook nog al eens redding voor D.E.M. brengt. Met blanken stand breekt de rust aan. In de tweede helft heeft Vitesse spoedig suc ces. Res plaatst naar Zonneveld, terwijl diens voorzet door eerstgenoemde wordt benut (0—1.). Vitesse blijft met haar open aanvallen steeds gevaarlijk en uit een dezer aanvallen brengt Kabel den stand op 02. Hierna zet D.E.M. alles op alles, maar zoowel de ver dediging als de middenlinie van Vitesse weten stand te houden. Als het einde aan breekt heeft Vitesse zeer verdiend gewonnen. Vitesse bewees hierdoor tevens V.V.E. een goeden dienst, dat zelf met 20 van AJD.O. won. SANTPOORT FEESTAVOND VAN „SANTPOORT'S BLOEI1 De feestavond van „Santpoort's Bloei", welke Za.terdagavond in „De Weyman" gehouden werd, mocht zich in een druk bezoek verheu gen, zoodat de zaal zoo goed als geheel bezet was. De avond werd geopend door den heer Joh. Tli. N. van Beem, voorzitter van „Santpoort's Bloei". Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom in 't bijzonder de H.A.S.-réunisten uit Haarlem, die geheel belangeloos „Adel ir Livrei" zouden opvoeren en mej. J. L. En schedé. Met „Adel in Livrei" hebben de H.A.S.'ers in Haarlem veel succes gehad. Spr. hoopte en ver trouwde, dat hun succes hier even groot zou zijn. „Ik hoop verder", zoo vervolgde spr., „dat op dezen avond de laatste stoot gegeven zal worden aan het groote doel, dat wij ons voor oogen hebben gesteld: Het behoud van „De Sandhaes". Van heinde en ver deze week ontvingen we nog een bijdrage uit Oost-Indië en ook van de plaats zelf hebben we veel medewer king mogen ontvangen. Het resultaat is zoo danig geweest, dat binnen afzienbaren tijd „De Sandhaes" gerestaureerd zal kunnnen worden. „We hebben nog slechts f 48 noodig om te kunnen beschikken over een voorloopige toe zegging van f 200. Met de dan beschikbare f 1200 kan onze wënsch in vervulling gaan. Van mej. Enschedé, die altijd op de bres staat, als Santpoortsche belangen op het spel staan, hebben we een oude foto van „De Sandhaes", staande te midden der bollen velden, in bruikleen ontvangen. De Molen-» straat bestond nog niet, de boomen van Boschbeek" waren nog niet zoo uit de klui ten gewassen. Van deze foto hebben we mooie reproducties laten maken, waarvoor zelfs buiten onze plaats belangstelling bestaat: Uit Stompetoren ont vingen we reeds een bestelling van 150 stuks. Ook op dezen avond hopen we er veel te ver koop en. Men behoeft dan ook geen a^ te groot opti mist te zijn, om te verwachten, dat in het komende voorjaar „De Sandhaes" weer in ge bruik zal kunnen worden gesteld. Hierna rees het scherm voor „Adel in Livrei", een symphonie van leugens met een slot- accoord van Henk Bakker. De dolle verwikkelingen in dit blijspel, de vraag: Wie is nu eigenlijk de jonker? hebben de aanwezigen den geheelen avond in span ning gehouden. Na elk bedrijf klonk een warm applaus, een bewijs, dat de Haarlemmers de zaal te pakken hadden. Het grootste aandeel in het succes eischte Ton Luii (Luii) voor zich op. Deze heeft als kamerdienaar Marcel een bijzondere prestatie geleverd. Zijn spraak, zijn houding, zijn mi miek,'het was in één woord af. De tweede hoofdrol, die van Jonker Alfred de Beaucour was bij Wim Tesselaar in goede handen. De van niets-tot-iets-geworden familie Bol huis Paul Tibbe, Annie Hensen en Jo Jansen droeg ook haar aandeel tot het succes bij. Piet Kruyer had in Wilkelman (wijnhan delaar) de minst dankbare rol. W. van Leeuwen was een goede democratische Oom Henri de Beaucour. Bepaald iets fijns maakte Adri Es- meyer van kreermaker Polak een pluim ook voor zijn uiterlijk en Nel Kollerie was voor haar dienstbodenrol geknipt. Na afloop dankte de heer Van Beem de Haarlemmers voor hun optreden. Den dames werden bloemen aangeboden. VOETBAL. Onder flinuke belangstelling speelde Sant poort I gisteren tegen den adspirant-kampioen harer afdeeling, nl. Sportaan I uit Rotter dam, van welke vereeniging in de Rotte-stad met 52 verloren werd. Onze plaatsgenooten namen thans revanche door met 2l te win nen. FILMAVOND NED. VEREENIGING TOT AF SCHAFFING VAN ALCOHOLH. DRANKEN. De afdeeling Santpoort-Bloemendaal van de Ned. Vereenging tot Afschaffing van Alco holhoudende Dranken, organiseert a.s. Woens dagavond een filmavond in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedélaan. Vertoond worden de films „Ondergang" en „De strijd om de Matterhorn". Des middags vindt een filmvertooning voor kinderen plaats. Verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Protinus IJM. 85. vangst: 30 manden tong 35 manden grove schol, 30 manden kleine schol, 40 manden wijting en schar, totaal 135 manden, benevens 325 stuks stijve kabel jauw. Antje, R.O. 15. Vangst: 55 kisten schel- visch, 50 kisten braadschelvisch. 15 kisten radio. 65 kisten gul en blanke koolvisch, 20 kisten koolvisch. 15 kisten wijting', 5 kisten tarbot, 5 kisten platvisch. 5 kisten varia, to taal 235 kisten, benevens, 1000 stuks stijve kabeljauw. OVERTREDING VAN DE WINKELSLUI TINGSWET EN ARBEIDSWET. Zaterdag en Zondag werd tegen een achttal ingezetenen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Winkelwet en de Arbeids wet. VRIJSTELLINGEN VAN VERMAKELIJK HEIDSBELASTING WORDEN INGETROKKEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis van belanghebbende ver- eenigingsbesturen. dat alle vrijstellingen van betaling der belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden met ingang van 1 Juli a.s. zijn ingetrokken. Vereenigingsbesturen die meenen voor een nieuwe vrijstelling in aanmerking te kunnen komen, wordt in overweging gegeven, daar toe een verzoek te richten tot Burgemeester en Wethouders vóór l April a.s. P. D. SCHOENMAKER OVERLEDEN. Op 41-jarigen leeftijd is alhier na een ziekte van eenige maanden overleden de heer P. D. Schoenmaker, commies ter gemeente secretarie, chef der afdeeling Financiën. In den heer Schoenmaker verliest de ge meente een nauwgezet en ijverig ambtenaar. Vooral de wethouder van Financiën, wiens rechterhand de heer Schoenmaker was, zal hun zeer missen. De heef Schoenmaker is geboren in Ven huizen en werd opgeleid voor de gemeente administratie. Na als ambtenaar ter secretarie van Utingeradeel werkzaam te zijn geweest, werd hij 1 October 1915 benoemd tot klerk ter secretarie van Velsen, zoodat hij ruim 23 jaar alhier in gemeentedienst is geweest. Sindsdien heeft hij verschillende rangen door- loopen als adjunct-commies, tweede klas en commies. Op 2 September 1927 volgde zijn benoe ming tot chef van de afdeeling Financiën, als hoedanig hij werkzaam was tot dat in No vember van het vorige jaar een ernstige ziekte waarvan hij niet meer zou herstellen, hem noopte zijn dageiijkschen gang naar zijn werk te staken. De teraardebestelling vindt plaats op de begraafplaats De Biczen, Woensdagmiddag half drie. COMITé VOOR CULTUREELE FILMS. De groote zaal der Pont-Bioscoop waar Zon dagmorgen onder auspiciën van het Comité voor cultureele films „Grazige weiden" werd gedraaid, de veel besproken film naar het too- neelstuk van Mari Conelly, was zoo goed als uitverkocht. Na het welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. J. Reitsma, deelde deze mede dat het de commissie was gelukt voor 6 April a.s. Dr. van der Sleen bereid te vinden een lezing te houden over zijn laatste reis naar Zweden "en Lopland. Vervolgens gaf de heer Reitsma een toelichting tot de film welke na de invoering in 1936 door de Centrale keu ringscommissie was verboden. Zulks in hoofd zaak van den tekst. Nadat deze op enkele plaatsen was gewij zigd en tevens eenige coupures aangebracht, werd de goedkeuring verkregen. Het gegeven is ontleend aan het eerste Bijbelboek „Genesis" en geeft een verklaring van de gedachten en voorstelling, welke de negervolken en wellicht ook anderen, zich van God maken. Spreker geloofde niet dat er eenige aanstoot in gevon den zou worden. De film werd door de aan wezigen van het begin tot het einde met on verdeelde belangstelling gevolgd. „Grazige weiden" draait Donderdagavond a.s. ten tweede male. Inbraak in een maiinfacturen- inagazijn. Vrijdagnach is ingebroken in Magazijn Ne derland aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost. De inbreker heeft zich toegang verschaft door een kolenbergplaats en heeft een winkelcassa en éen bureau verbroken. Er wordt een bedrag van ongeveer f 200 aan kleingeld vermist. Ook een inbraak aan de Noorderlaan. Zaterdagavond is tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken in een perceel aan de Noorderlaan te Velsen-Noord. Hier wordt een drietal portemonnaies met geld vermist. DOORLOOPEN IN DE KENNEMERLAAN. Zaterdag en Zondag werd tegen een viertal personen proces-verbaal opgemaakt, omdat zij in overtreding waren van het pas vastge stelde verbod betreffende het hinderlijk stilstaan in de Kennemerlaan. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 6 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Alexander's Rag time Band" en „Cassidy kiest partij". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Test-Piloot" 1 „Het derde alarm", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Orkaan" en „D'r op of d'r onder" 8 uur. DINSDAG 7 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Alexander's Rag time Band" en „Cassidy kiest partij". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Test-Piloot" en „Het derde alarm", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 6 FEBRUARI Stadsschouwburg: Gez. Jan Musch „Dr Knock" 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Circusreizigers". Op hm tooneel: Joe Fanton Co. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De rebel van Texas", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De Wildeman" en ,Nanon", 2.en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De 13 lanciers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De waaghalzen van de race baan" en„Offers der zee". Moviac: „Ein Lied geht um die Welt" 7.15 en 9.15 uur. Des middags 2.30 en 4.30 uur: Dik Trom „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. DINSDAG 7 FEBRUARI Gem. Concertzaal: Haarlemsche Bach vereeni ging, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling v/erk V/. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en .7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3