Italianen blijven in Spanje SCHUDT UW LEVER WAKKER Tegenstand in Catalomë opgegeven. Sleutel weg? t«l 11493 tot het einde van den burgeroorlog. Voorkomt verkoudheid en keelpijn. PROGRAMMA Kf X A N D A '6 FEBRUARI 1939 Azana en andere republikeinsche leiders J- naar Fransch gebied. j GEDURENDE het afgeloopen weekeinde werd het pleit voor Catalonië beslecht. Het staat namelijk zoo goed als vast, dat 3e republikeinen in dit deel van het hun nog overgebleven gebied geen verzet meer zullen bieden. De president der Spaansche republiek, Azana, de president der Catalaansche generaliteit, Companys, de president der voormalige Baskische republiek, Aguirre en verscheidene ministers uit het kabinet-Negrin, o.a. de premier zelf, zijn naar Fransch gebied ver trokken. Onder de republikeinsche leiders schijnt verschil van meening te bestaan over de vraag, of de tegenstand al dan niet voortgezet zal worden. Een correspondent van Havas, die kon doordringen tot in de nabijheid van Negrin en eenige ministers, die zich nog in Noord-Catalonië bevinden, heeft vernomen, dat alle schikkingen zijn getroffen voor het overbrengen der regeering naar de centrale zóne. De nieuwe zetel der regeering staat echter nog niet vast: yalencia, Murcia en Carthagena zouden in aanmerking komen. INMIDDELS blijven de Nationalisten verder oprukken. Zaterdagmiddag viel Gerona in hun handen. Nadien zijn zij gestadig verder gerukt. Seo de Urgel is eveneens gevallen en reeds melden onbevestigde berichten, dat ook Figueras gevallen is. Uittocht van troepen over de Fransche grens. Uit Perpignan meldt Havas: De president der Cortes, Martinez Barrio, heeft Azana niet naar Parijs vergezeld. Hij ver toeft op het oogenblik te Amelie-les-Bains. Vele waarnemers zijn geneigd, de reis van Azana, Companys en Aguirre naar Parijs te be schouwen als een teeken van ernstige meenings- verschillen tusschen hen en Negrin. De verkla ringen, afgelegd door talrijke republikeinsche figuren, die op het oogenblik in de nabijheid AZANA, president van het republikeinsche Spanje. van de grens vertoeven, schijnen deze meening te bevestigen. Deze verschillende persoonlijkhe den schijnen voor alles de beëindiging van den oorlog op het oog te hebben. De wijze, waarop de gebeurtenissen op elkaar gevolgd zijn, heb ben geleid tot verscherping van de meeningsver- schillen, die reeds geruimen tijd bestonden tus schen de gematigde leden der regeering en de voorstanders van verzet tot het einde. Voor zoo ver men kan nagaan, bevinden de laatsten zich vooral onder de legerleiders en de leiders van de arbeidersorganisaties en -partijen, die zich onvoorwaardelijk achter de door Negrin bepleite politiek van verzet gesteld hebben. Een hooggeplaatst functionaris uit de thans uitgeweken autonome Catalaan sche regeering verklaarde aan een ver tegenwoordiger van United Press: „Nu wij Catalonië verloren hebben, is er niets meer, dat het vechten de moeite waard maakt". De oorlog heeft voor de Catalaansche bevol king geen interesse meer, nu de autonomie ver loren is gegaan, zoo voegt deze correspondent aan het bovenstaande toe. Reeds toen de strijd zich nog om Madrid con centreerde, bezorgde het Catalaansche separa tisme de republikeinsche regeering de grootste moeilijkheden moeilijkheden, die bleven toen de regeering eerst naar Valancia en later zelfs naar Barcelona verplaatst werd. Nu generaal Franco er in geslaagd is, onver wacht snel het verzet aan het Noordoostelijke front te breken en de republikeinsche legers daar „op te rollen", weigerden de Catalaansche troepen op een ander oorlogsterrein- den strijd tegen Franco voort te zetten. De Catalaansche autoriteiten zijn naar Frankrijk uitgeweken. Elk lid van de voormalige autonome reegering moest bij het overschrijden van de Fransche grens een garantie-som storten van 2000 frs. Het lijkt ech ter niet waarschijnlijk, dat de Catalaansche po litici in Frankrijk zullen blijven. Men neemt aan dat zij zich elders in het buitenland als politieke emigranten zullen vestigen. Aan de Fransch-Spaansche grens is een conferentie gehouden ter regeling van den uittocht van Spaansche regee- ringstroepen. Deze werd bijgewoond door generaal Fagalde, Jules Hanry, den Franschen ambassadeur in Spanje, Fran sche grensautoriteiten en de Spaansche generaals Riquelme en Esmada. De uittocht der regeeringstroepen naar Frank rijk werd als volgt geregeld: eerst zullen alle burgerlijke vluchtelingen de grens passeeren, dan volgen automobielen en daarop komen de troepen over de grens. Zij zullen, zoodra zij Over de grenslijn izijn» de wapens peerleggen. De mitrailleurs worden links van den weg neerge legd, de geweren .handgranaten en andere indi- vidueele wapens rechts van den weg. De solda ten zullen door het plaatsje Le Per thus trekken, tusschen rijen Fransche troepen door. Op drie kilometer aan den anderen kant van Le Perthus zullen zij geconcentreerd worden op een sport veld onder aan den weg van Perpignan. Er heerschte gistermiddag volkomen orde in Le Perthus. Enorme vrachtwagens denderen ron kend voorbij. Aan den Spaanschen kant van de grens neemt de menigte, ondanks den ernst van den toestand en de dreigende nabijheid van de rechtsehe troe pen, van minuut tot minuut toe. Men blijft ech ter rustig en volstrekt lijdzaam. Omstreeks half vijf vanmorgen kwam de eerste republikeinsche legereenheid, een peloton cavalerie, bij Le Perthuis over de grèns. De mannen werden on middellijk ontwapend. Daarna komen de afdeelingcn in on afgebroken stroom over de grens. Er worden in de Zuid-Fransche departementen voorzieningen getroffen voor de interneering van 100 tot 140.000 soldaten van het Spaansche re- geeringsleger. Het concentratiekamp te Argeles, bestaande uit voorloopige onderkomens, welke in allerijl gebouwd zijn door een der der reeds ont wapende Spanjaarden, zal 100.000 man kunnen opnemen. Twee andere kampen te Carcas sonne en het andere te Prades, zullen de rest van de te interneeren soldaten herbergen. Met president Azana zijn, voor zoover bekend, de volgende republikeinsche ministers in Frank rijk aangekomen: de minister van Arbeid, Regas, die in den nacht over de grens vluchtte, de mi nister van Verkeerswezen, Giner de los Rios, en de minister zonder portefeuille, Giral en Men- dez Aspe, minister van Financiën. Verder heb ben o.a. de wijk genomen Garcia Oliver, de ge wezen minister van Justitie in het kabinet-Ca- ballero. Negrin is vannacht te 3.45 uur de Fransche grens gepasseerd in gezelschap van den minister van Staat Hospitaiet, den minister van Onder wijs, Blanco, den minister van Justitie, Pena, en den minister van Binnenlandsche Zaken, Gomez. Het geheele gezelschap reisde in acht auto's, waarvan één de sporen van schoten ver toonde. Ook Alvarez del Vayo schijnt zich op Fransch gebied te bevinden. Het Spaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft zijn bureaux te Perpignan gevestigd. Zijn voornaamste taak zal bestaan uit het aan leggen van dossiers, waarin de Spanjaarden, die naar Frankrijk zijn gevlucht, worden ingeschre ven. Zondagmorgen is te Port Vendres in twee schepen uit Las Rosas een dertigtal officieren en ondersecretarissen, die tezamen den genera- len staf van de vloot vormden, aangekomen. De beide oorlogsscheepjes, snelvarende vaartui gen, elk voorzien van twee torpedolanceerbui- zen, maar zonder brandstoffen, kregen verlof om 48 uur in Port Vendres te blijven, in afwachting van instructies der admiraliteit te Toulouse. Voorts zijn twee kleine scheepjes met zestien regeeringsofficieren door de douane in beslag ge nomen. De bezetting van Gerona. Zaterdagmorgen half elf hebben troe pen van Franco Gerona bezet. Volgens sommige berichten geschiedde dit zon der strijd, doch naar Reuter uit Burgos meldt hadden de Navarrezen eenigen tegenstand der republikeinsche troepen te overwinnen. Stefani meldt uit Burgos, dat generaal Bitossi, commandant van de Italiaansche divisie Litto- rio, bij den opmarsch naar Gerona is gewond door een mitrailleur-kogel. Hij is echter het be vel blijven voeren. Naar Stefani uit Rome meldt, heeft generaal Gambara, commandant der Italiaansche legio- naires, Mussolini een telegram gezonden van den volgenden inhoud: „Op 23 December doorbrak de divisie Littorio het vijandelijke front bij Se- ros. Vandaag, op hetzelfde uur, heeft de divisie Littorio Gerona bezet. Leve de Duce!" In het laatste legerbericht van het groote hoofdkwartier te Salamanca wordt medegedeeld, dat de rechtsehe troepen aan het Catalaansche front verschillende dorpen in de sectoren Berga, Vich en Gerona bezet hebben. In den kustsector zijn zij verscheidene kilo meters voorbij Palamos. Zij hebben Santa Pe- lada bezet en staan in de nabijheid van Pala- sibal. In het legerbericht dec regeeringstroepen DE SLEUTELSPECIALIST, L. Veerstr. 10 (Adv. Ingez. Med.) wordt medegedeeld, dat de vijand in Catalonië zijn voorste liniën kon verbeteren ten koste van groote verliezen, vooral in den sector-Gerona. Luchtaanvallen op Carthagena. Uit betrouwbare bron verluidt te Per pignan, dat Figueras gistermorgen een bombardement heeft doorgemaakt, dat tot de ergste van den oorlog behoorde. Het aantal slachtoffers is niet bekend: den avond tevoren had vrijwel de ge heele burgerbevolking de stad verlaten. Vijf vliegtuigen hebben gisteren bo vendien Cartagena gebombardeerd. Om 6 uur des middags had men 40 dpoden, waaronder twee Britten,^geteld, alsmede 58 gewonden. ^4 a PRMGNAN» J1IVIA B0UL0Z*\fj &L0REN21 ABERGA JSOLSOMA i tP/fATS *vicn rAQTESA VWsA SVCOLC LERJü'A CERVERA CAIAfV f cMNOUEf>£i sAbadell y BODJAS JCUALADA \0Pta^MATARO^ (oAtJAntj! sMÓHTBLANCHyiU&^PANCA •VALLS™ wisir, K£u.s. Twee escadrilles van twaalf jachtvliegtuigen elk, toebehoorende aan de Spaansche republi keinsche regeering zijn gistermiddag op het vliegveld Fransch-Salvaza geland. De burger lijke en militaire atuoriteiten begaven zich ter stond naar deze plaats toe. „La Petite Gironde" verneemt voorts uit li la ts, dat gistermorgen tegen 11 uur drie Spaan sche reg'eeringstoestellen daar geland zijn. De piloten verklaarden, dat zij moesten vluchten voor een rechtsch escadrille. Kunstschatten over de grens 9 gebracht. Kunstschatten over de grens gebracht Eenige vrachtauto's met Spaansche kunstschat ten zijn via den pas van Perthus op Fransch ge bied aangekomen. Zij bevatten 400 schilderijen van groote meesters. Behalve de werken van de meest representatieve schilders der verschillen de Spaansche scholen, n.l. Velasquez, Murillo, Goya en Greco, waren er ook doeken bij van be roemde buitenlandsche meesters, als Rubens, Rembrandt, en van schilders uit de Fransche school. De heeren Jaujard, onderdirecteur van de Fransche nationale Musea en Maclaren, van de National. Gallery te Londen, bevonden zich aan den pas van Perthus om de kunstschatten in ontvangst te nemen. De kunstwerken zijn voorloopig in een buitenwijk van Perpignan on dergebracht en zullen later naar Genève worden vervoerd. Men heeft in ernstige ongerustheid verkeerd over deze meesterwerken, aangezien de plaatsen waar zij op Spaansch gebied bijeengebracht wa ren, verscheidene malen gebombardeerd zijn. Bengaalsche studenten demon- streeren tegen Gandhi. De opening der politieke conferentie van het Bengaalsche congres te Jaipargoeri is, naar Reuter meldt, gekenmerkt door een in cident, dat zonder precedent is. Leden van den bond van socialistische studenten be groetten den nieuwen president van 't congres Soebhas Bose, die tevens de leider van den linkervleugel is, meta den kreet „Weg met Gandhi'". Men beschouwt het incident als een recatie op een onlangs door Gandhi af gelegde verklaring, waarin hij zeide teleur gesteld te zijn door de benoeming van Bose. Hij had de voorkeur gegeven aan den meer gematigden Sitaramava. HERRIOT GEEN CANDIDAAT VOOR HET FRANSCHE PRESIDENTSCHAP De voorzitter der Fransche Kamer, Herriot, heeft aan een verslaggever van de „Paris Soir" medegedeeld, dat hij geen candidaat wil zijn voor het presidentschap Zooals bekend zullen de verkiezingen voor een nieuwen president der republiek dit voorjaar, vermoedelijk in April worden gehouden. Moorddadig bombardement der Japanners. DRIEDUIZEND DOODEN in de steden Wanshien, Kweiyang en Yisjian. TSJOENGKING, 6 Februari. Japan- sche vliegtuigen hebben Zaterdagavond de steden Kweiyang en Wanksien in de privincie Szetsjau en Yisjian in de pro vincie Kwangsi op hevige wijze ge- bombordeerd. Het aantal dooden moet de 3000 beloopen. Alleen te Wanhsien bedraagt het aantal doo den al 2000. In deze stad, die voor een belang rijk deel verwoest werd, troffen de bommen o.a. de Fransche Katholieke Kerk. Wausjhien wordt bovendien door zware branden geteisterd. Chineesche vliegtuigen stegen op om de Ja- pansche aanvallers te vervolgen en bonden tus schen Wanhsien en Tsjoengking den strijd met deze vliegers aan. Op deze wijze gelukte het om de hoofdstad zelf tegen een luchtaanval te be schermen. De Japansche vliegtuigen zouden onbescha digd naar hun basis te Hankau zijn teruggekeerd. .(United Press.), Besluit van den Grooten Fascistischen Raad. Giornale d'Italia zegt, dat ook de republikein sche invloeden in de omliggende landen ver nietigd moeten worden. Na de Zaterdag te Rome gehouden bijeen komst van den Grooten Fascistischen Raad is het volgende communiqué uitgegeven: „De Duce heeft een uiteenzetting van den algemeenen internationalen toestand gegeven De Groote Raad juichte hem herhaaldelijk toe en zijn conclusies werden met een geest driftig applaus ontvangen. Nadat de Duce gesproken had, verduidelijkte minister Ciano zekere aspecten van de buitenlandsche poli tiek van Italië. Oip de belangrijkste punten van de uiteenzetting van den minister lever de de Duce commentaar. De Groote Raad heeft bij acclamatie de volgende moties goedgekeurd: „De Groote Raad van het fascisme geeft uiting aan zijn groote voldoening over de rede, door Hitier uitgesproken ter gelegen heid van den zesden verjaardag van zijn be wind waarin hij de politieke, ideëele en mili taire solidariteit, welke de fascistische en de nationaal-socialistische revolutie vereenigt evenals de toekomst der beide volken opnieuw bevestigde". „De Groote Faad van het Fascis me, in vergadering bijeen op den dag, waarop door de bezetting van Gerona geheel Catalonië van de bolsjewisti sche onderdrukking bevrijd is, zendt een vurigen groet tot de heldhaftige Spaansche strijders en de légion- nairs, die eensgezind zijn in het ver langen naar de overwinning en brengt ter kennis van allen, dat de vrijwillige strijdkrachten van het fascisme het tooneel van den strijd niet zullen ver laten alvorens de oorlog is geëindigd zooals hij behoort te eindigen: met een overwinning van Franco". Vervolgens deed de Duce mededeeling van de schikkingen die zijn getroffen voor de viering van den twintigsten verjaardag der strijdfasces. Daarna keurde de raad de volgende motie goed: „De Groote Raad van het Fascisme besluit op voorstel van den Duce, dat ter ge legenheid van den 20sten verjaardag der stichting van den strijdfasces de geheele so ciale wetgeving verder uitgebreid zal wor den". Tenslotte nam de raad kennis van het al gemeens verslag voor de begrooting over 19371938. De Groote Raad zal op 10 Februari te 22 uur, opnieuw bijeenkomen". De semi-officieele „Giornale" d'Italia" schrijft in zijn Zondagseditie, dat „het rap port van Mussolini een volkomen duidelijk beeld heeft gegeven van de huidige onmstige periode in Europa en de wereld. De vredeS' politiek der verantwoordelijke staatslieden lijkt met het oog op de manoeuvres der oor logsopruiers aan deze en gene zijde van den Oceaan in steeds sterkere mate bedreigd. Tegenover de dagelijksch toenemende aan valslust der oorlogspartijen", aldus het blad, Ivorol-gebruikers zijn zelden verkouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. (Adv. ingez. Med.) Nog meer mutaties bij de Duitsche Rijksbank. Twee nauwe medewerkers van dr. Schacht vervangen. Hitier heeft nog twee directeuren der Rijksbank van hun functies ont heven, n.l, dr. Ehrhardt en dr. Bles sing. Zij waren beiden zeer nauwe, medewerkers van dr. Schacht toen deze tijdelijk belast was met het mi nisterie van economische zaken. Zij behoorden tot de oude school van con servatieve bankiers. Hun werkzaamheden wor den, naar Reuter meldt, overgenomen door drie personen n.l. dr. Wilhelm, die reeds direc teur der Rijksbank is, Ministeral-direktor dr. Kurt Lange van het ministerie van economi sche zaken en Ministeralrat dr. Bayrhesser van het ministerie van financien. Beide laatstgenoemden behouden hun func ties aan hun onderscheiden ministeries. Weer een incident aan de Russisch-Mandsjoerijsche grens. Blijkens een bericht van Domei uit Hsing- king hebben geregelde Sovjet Russische mili tairen op 3 Februari ,bij Mengkosili, op onge veer 100 k.m. ten Noord-Oosten van Mand- sjoeli de westergrens overschreden. De Sovjet- Russen zijn drie malen over de grens geko men: om 5 uur 's morgens, om 11 uur 's mor gens en om half twaalf 's morgens. Zij be schoten Japansche grenspatrouilles, die ech ter steeds weer het vuur beantwoordden. Standrecht in Hongarije afgekondigd. Gevolg van den aanslag op Joodsche kerkbezoekers. In verband met den aanslag, die bij de hoofdsynagoge te Boedapest gepleegd is, heeft de Hongaarsche regeering voor het ge heele land het standrecht afgekondigd. On der dit standrecht vallen alle aanslagen met ontplofbare stoffen, alle misdrijven met doo- delijken afloop en aanvallen op politie, gen darmerie of militairen. De „Magyarsag" is voor acht weken, het blad van graaf Bethlen voor vier weken verboden. „moeten de autoritaire mogendheden dooi* vereeniging van al hun krachten de voor waarden voor een effectieve verdediging in het leven roepen. De ook uit de redevoering van Hitier blijkende volkomen solidariteit der beide op den Brenner elkander rakende naties bedreigt niemand. Zij dient veeleer tot de verdediging van de vitale belangen van beide volken en van de Europeesche cultuur doch doet ook de vastbeslosenheid zien om verzet te bieden aan ieder complot of iedere poging tot omsingeling". Wat den Spaanschen burgeroorlog betreft, verklaart het blad dat nieuwe manoeuvres tegen het nationaal vereenigde en onafhan kelijke Spanje reeds aan den gang zijn en dat men door diplomatieken druk en inter ventie tracht de opkomst van dit Spanje te remmen. Tot aan de volledige liquidatie van republikeinsche wapens in Spanje en in de aangrenzende gebieden, waar de republikeinen weer een onderkomen en ondersteuning vinden, kan de over winning van Franco, niet als ver zekerd gezien worden. Daarom, zoo zegt de Giornale d'Italia, zullen de Italiaansche legionarissen het Spaan sche gebied niet verlaten, voor het volkomen bevrijd is van de republi- keinen en van den vernielenden in vloed hunner vrienden in de omlig gende landen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. O moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Lever pilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.76. (Adv. Ingez. Med.) RABIfi DINSDAG 7 FEBRUARI 1938. HILVERSUM I 1875 en 301.5 M, AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonmuziek. (ca. 8.15 Berichten) 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgelspel 11.Wenken voor de huishouding. 11.30 En semble Bert van Dilateren. 12.15 Berichten AVRO-Amusementsorkest. 1.Omroeporkest I.45 Gramofoonmuziek. 2.— Omroeporkest en solisten. 2.45 Knipcursus. 3.45 Avro-Vaudeville orkest en solisten (opn.) 4.30 Kinderkoor. 5. Kinderhalfuur. 5.30 Avro-Aeolian-orkest. 6.15 Gramofoonmuziek met toelichting, (ca. 6.25 Berichten). 7.— Voor de kinderen. 7.05 Kin derkoor „Zanglust'. 7.30 Engelse he les. 8. Berichten A.N.P. Radiojournaal mededeelingen 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dlnsdag- avondtrein. 10.Radiotooneel. 10.20 Het Re- nova-kwintet. 11.Berichten A.N.P., Gra mofoonmuziek. 11,3012.00 Leden van het Avro-Dansorkest. HILVERSUM II. 415.5 M. K.R.O.-uitzending. 8.409.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.KRO orkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Me- lodisten en solist. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg concert. 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.— Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramofoonmuziek.. 8. Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 KRO- Symphon ie-orkest en solist. (9.009.20 Gra mofoonmuziek). 10.05 Gramofoonmuziek. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gregor Serban en zijn Roe- meensch orkest. 11.05—12.00 Gramofoonmu- DOITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Radio tooneel. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.502.20 Het Garfield Phillips kwartet. 4.15 Eddie Carroll en zijn kwintet. 4.45 Causerie „The Use of the Piano". 6.20 Berichten. 6.45 Voor kunstenaars. 7.— BBC-Theater-orkest. 7.50 Causerie „Signs of the times". 8.20 Herin neringen uit 1909. 9.20 Berichten. 9.45 Jour nalisten vertellen van hun werk. 10.15 B.B.C.- orkest en een pianokwartet. 11.15 Fransche causerie „La presse, son organisation, son influence". 11.30 Het Grosvenor-House-Dans- orkest en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9.10.— 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Zang. 1.10 Gramofoonmuziek. 1.25 Loca- telli-orkest. 2.35 Pianovoordracht met toe lichting. 3.Gramofoonmuziek. 4.40 Zang. 5.25 Gramfooonmuziek. 6.35 Pianovoordraeht 7.20 Het Giardino-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Om- roepschrammelensemble. 11.20 Omroeporkest en -koor en setlisten. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroeporkest. 6.30 Winterhulp-program ma. 7.30 Hermann Hagestedt's dansorkest en soliste. 9.35 Omroeporkest en solist. 10.0511.20 Weensche walsen. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20— II.20 „Die Fledermaus", operette. BRUSSEL 484 M. 12.20 en 1.302.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Pianovoordracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.35 Literair-muzikaal programma. 8.20 en 9.35 Radio-orkest en soliste. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest en scliste (8.108.25 Poli tiek dagblad overzicht). 9.20 Berichten. 10.20r— 11.20 Weensche Walsenconcert,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9