VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. INBRAAK bij „NEDERLAND" aan den ZEEWEG opgelost. Tot nu toe wist de politie wel hoe de inbrekers waren binnengekomen, maar niet waarom. Dat is nu echter opgelost want zij' hadden natuurlijk gedacht er de 6 Februari-koopjes reeds te treffen maar gelukkig hebben ze achter het net gevischt, zoodat de cliënten van „NEDERLAND" er nog ten volle van kunnen profiteeren. Dat men hiervoor zelfs een inbraak riskeert bewijst genoeg dat het wel buitengewone koopjes moeten zijn. Zie hiervoor de advertentie in dit blad en profiteert er van. (Adv. Ingez. MedJ THALIA THEATER: „Professor, pas op!" en „Cassidy onder de boeven' Harold Lloyd. Zelden hebben we met grooter genoegen een film beschreven dan deze: „Professor, pas op!" met den bekendsten komiek uit Film land Harold Lloyd, in de hoofdrol. Moeten wij nog schrijven over -een film vaii den ge- brilden Harold? U ziet Harold als professor, Harold op de vlucht voor een schoone vrouw, Harold in een veewagen, Harold in een koel wagen, Harold door een tunnel weggevaagd van de treindaken, Harold met honderden sterke mannen achter zich aan, enz. enz. Wanneer hebt u het voor het laatst zoo fijn, zoo alles-verge tend uitgeschaterd? Velen zullen moeten bekennen dat het lang geleden, is. Voor een ieder, die eenige uren van on gekend amusment verlangt, brengt de koning der Komieken zijn laatste allerbeste klucht. De Haagsche Courant schreef over deze film: Harold Lloyd heeft in langen tijd geen film gemaakt, maar zijn „come back" is da.n ook wel zóó glorieus, dat men het ..niet licht zal vergeten. In langen tijd hebben wij niet zoo gelachen als om deze film. Er komen scènes in voor dat het publiek de tranen over de wangen loopen. Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia Theater: „Cassidy onder de boeven" met William Boyd. Êen adembenemende sensatie, vol daverende en spannende actie. REX THEATER vertoont: „Daar waar mijn Sari woon' en „Private Number". .GRACIE FIELDS, Het zijn ditmaal wel twee bijzondere films, waarmede het Rex Theater voor den dag komt. Eerstgenoemde film, waarin men de beroemde Engelsche revuester Gracie Fields kan bewon deren en zelfs Nederlandsch (of Zuid-Afri- kaansch) hooren zingen, is het verhaal van den levensstrijd van een cabaret-zangeres, die niet alleen voor zichzelf, maar ook voor Dobbie haar echtgenoot had te zorgen. Hieronder volgt de inhoud: In het eind van de vorige eeuw, in den groo- ten bloeitijd van het koloniale tijdperk, het hoog tepunt van de Victoriaansche pci'iode, werd geld verdiend als water. In Zuid-Afrika, in Australië, in Britsch-Indië, in Canada, in al de kleinere gebieden, waar John Buil vasten voet had we ten te krijgen, werden groote dagen beleefd, mij nen ontgonnen, handelsverbindingen aange knoopt, avonturen aangegaan, die geld in het laadje brachten. Ruw volg toog erop uit, harde werkers, stevige kerels met vierkante vuisten, die heel den dag in een veelal moordend klimaat zich afsloofden en die dan in de avonduren om vermaak riepen, dat evenals zij zelf pootig en stoer was. Het viel niet mee voor een vrouw-alleen om haar brood te verdienen, door voor die pioniers op te treden! Als „Kit" (zoo was haar korte krachtige naam) het podium betrad om haar liedjes te zingen, voelde zij zich als een leeuwen- temster, die temidden van brullende roofdieren haar werk moest doen. Maar zij had er succes mee, zij kreeg een beroemden naam en maakte goed geld, net als iedereen in die dagen. Als vrouw-alleenKit had wel degelijk een man, een groote sterke Dobbie, maar beter had zij er heelemaal geen gehad, want al haar spaargeld laptq hij er door. Met zijn eeuwig kin derlijk geloof, dat hij zich rijk zou kunnen gok ken, stopte hij haar moeizaam verdiende geldje telkens weer in allerbedenkelijkste zwen- delzaakjes, die schitterende winst beloofden, maar die nooit iets anders dan verlies brachten, Dan was Kit weer alles kwijt en kon van voren af aan beginnen. Zij zou er schoon genoeg van gekregen heb ben en gevlucht zijn, als het niet was om haar zoontje Tim, dat zij op haar post bleef en dap per doorworstelde „tegen den stroom op". En eindelijk had zij dan weer wat geld bijeen ge kregen, kon zij er aan denken, naar het oude Engeland terug te gaan, waar haar jongen een behoorlijke opvoeding zou kunnen krijgen... Dus was er iets van hoop en blijdschap in haar op den stormachtigen afscheidsavond in het Kangourou-Theater te Melbourne, waar zij be jubeld werd door de luidruchtige toehoorders. Een gevoel van: „Dat is nu eindelijk voor het laatst geweest, morgen ga ik scheep om Engeland terug te zien en dan is het voor altoos voor bij Inderdaad: den dag daarna ging zij scheep met man en kind, maar Dobbie, de onverbeterlijke, de domme reus, de nietsnut, had haar weer eens een verassing bereid. Op de passage na, had hij al haar geld er weer doorheen gelapt en wijl hij haar dit natuurlijk niet had durven opbiechten, had hij haar op een schip gebracht, dat niet naar Engeland vertrok, maar naar Johannesburg, de diamantstad van Zuid-Afrika, waar zij opnieuw zou kunnen beginnen met werken, waar zij juist zoo vast geloofd had, dat het uit zou zijn. Daar ontmoet zij ten slotte Yankee Gordon, die goed voor haar was en haar voorthielp. Het einde van de geschiedenis laat zich wel raden. „De andere". Pearl Smith geheeten en Dobbie, Kit en Yankee Gordon vormen de op lossing. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „Private Number" met Robert Taylor en Annabella. DE VISCHAANVOER IN DUITSCHE HAVENS IN DECEMBER. Gedurende de maand. December 1938 be droeg de totale aanvoer van versche visch in de havens Wesermünde-Bremerhaven, Cux- haven en Hamburg-Altona 40 millioen KG (waarvan ruim 4 millioen KG bijvangst) met een totale opbrengst van 5.1 millioen R.M. Uit Noord- en Oostzee werden aangevoerd ruim 6.5 millioen KG ter waarde van 0.7 mil lioen R.M., waarvan 3.7 millioen KG bijvangst en van IJsland, Noorsche kust en arctische zeeën 33.5 millioen KG ter waarde van 4.4 millioen R.M., waarvan 284.000 KG bijvangst. Philips reizende demonstratiezaal. De sierlijke blauwe auto van Philips, die in het geheele land bekend is als Philips reizende demonstratiezaal heeft zich gisteren in IJmui- den vertoond en genoot een groote belang stelling. Tot de eersten die een kijkje kwamen nemen behoorden burgemeester en mevrouw Kwint en de heer J. C. Dunnebier en waarom was hef jammer, dat hetgeen gedemonstreerd werd/zich beperkte tot de verlichting van in terieurs en etalages en daarbij niet behoorde een moderne straatverlichting. Onze plaatse lijke autoriteiten hadden hiermede ongetwij feld hun voordeel kunnen doen. Zooals men dat van Philipsreciame gewend is, is ook deze reizende demonstratiezaal tip top in orde. De bezoekers kunnen aan de hamdi van de verschillende huisverlichtingswiaquettes zien hoe een verlichting wel en hoe ze niet hoort. Dit geldt vooral de etalages en de winkeliers mogen gerust eens een kijkje komen nemen. In het voorste gedeelte van den wagen is een optoscoop opgesteld, een installatie, met behulp waarvan men zelf kan uitmaken hoe veel licht de oogen voor bepaalde werkzaam heden noodig hebben. Interessant is ook de etalagemaquette, waarmede verschillende verlichtingsmethoden worden gedemonstreerd. In de achterzijde is een werkelijke etalage aangebracht, waarmede verschillende verlich tingsmogelijkheden gedemonstreerd worden. Gisteravond werd een bioscoopvoorstelling in de open lucht Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ned. Indië vertrokken Nederlandsche motorschip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noord zeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,9 Meter. Volledigheidshalve kunnen we hier nog aan toevoegen, dat het schip de stormschade, welke het op de laatste thuisreis beloopen had, geheel hersteld had. Het betrof hier hoofdzakelijk schade over dek. Veel lading van West Afrika. Ten einde te kunnen voldoen aan de ver- groote aanvrage naar scheepsruimte heeft de HollandWest Afrika Lijn het in Rotterdam thuisbehoorend stoomschip Leto voor een reis gehuurd. Het schip is eergisteren naar Free town in zee gegaan. Onderbroken reis. Het van Londen naar Koog a. d. Zaan be stemde Ned. m.s. Veenenburgh moest wegens motorschade Hoek van Holland binnenloopen. Nadat men deze met eigen middelen hersteld had zette het schip de reis naar de laadplaats voort. IJzerverscheping. In ballast kwam het Nederlandsche stoom schip IJsselhaven van Rotterdam in de buiten haven van het Hoogovenbedrijf teneinde een lading ijzer voor de Vereenigde Staten in te nemen. AANGEKOMEN. 8 Februari: Hafnia s.s. Danzig 9 Februari: Astarte s.s. Bremen Coen m.s. Crefeld Wilja m.s. Londen Bart m.s. Esbjerg IJstroom m.s. Leith IJsselhaven s.s. Rotterdam Midsland s.s. New Castle Zaansiroom s.s. Londen Gateshead s.s. Newcastle Wilbo m.s. Londen Veenenburgh m.s. Londen VERTROKKEN. 8 Februari: Windar s.s. Vesteras Aino m.s. Hamburg t Trito s.s. Rotterdam Salland s.s. Hamburg Saturnus s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Olga m.s. Londen Tawali m.s. Ned. Indië Sturdee Rose s.s. Antwerpen 9 Februari: Franz Klasen m.s. Talara Westland m.s. B. Aires Dameskapsalon Alb. van Pel. Gistermiddag heeft de opening plaat gehad van de dameskapsalon van 'den heer Alb. van Pel, Kennemerlaan 46. De heer Alb. van Pel is voor velen geen onbekende. Vele jaren heeft hij in de Marconistraat een dameskapsalon gehad, maar doordat de cliëntèle zich uit breidde, was de heer van Pel genoodzaakt uit te zien naar een perceel met meer ruimte. Dit is gevonden in perceel Kennemerlaan 46. De zaak is modern en gezellig ingericht, met de nieuwste apparaten. De zaak ziet er keurig uit, zoodat deze verandering een groote ver betering 'beteekent. Een goede avond voor de Luchtbescherming. Afdeeling Velsen van de Nederl. Ver. voor Luchtbescherming opgericht. In het Rex Theater vond gisteravond een propaganda-vergadering voor de luchtbescher ming plaats welke zeer druk bezocht was. Vóór deze openbare vergadering vond een algemeene ledenvergadering plaats van de Nederiandsche Vereeniging voor Luchtbescher ming onder voorzitterschap van dr. H. A. van Beuningen, waarin besloten werd tot het oprichten van een afdeeling. Het bestuur werd samen gestéld als volgt: dr. H. A. van Beuningen voorzitter, mevrouw A. C. Groosmul'lerVoet en de heeren Kaste lein, J. G. Koning, G. H. van Scherpenzeel, Theo Snijders en Ir. W. A. Staring. Voorts werd burgemeester Kwint tot eere-voorzitter 'benoemd. De propaganda-bijeenkomst werd met een Woord van welkom van den heer van Beunin gen geopend. De afdeeling Velsen, zeide spreker is eerst een half uur geleden opgericht. Er is nog niets gedaan, alleen is de goede stap genomen, den burgemeester het eere-voorzitterschap aange boden, dat d"eze heeft aangenomen, waarvoor spreker zeer dankbaar is, temeer omdat de vereeniging de medewerking van het ge meentebestuur ten zeerste noodig heeft. Als eerste spreker trad op de heer P. L. de Gaaij Fortman waarnemend voorzitter van de N.V.L., -die er aan herinnerde dat in 1911 in Soerabaja een epidemie was uitgebroken, waarvan men vreesde, dat de bevol-kina en door uitgeroeid zou Worden. Door allerlei maat regelen heeft men de ergste gevolgen kunnen voorkomen, Zoo kan men ook spreken van de gevolgen van een luchtbombardement, waar van -men het ergste vreesde en meende, dat er niets tegen te dóen was. Men vreesde bijvoor beeld, dat het mogelijk zal zijn van een stad als Parijs in korten tijd één vierde 'der bevol king te vernietigen. Inmiddels is in Spanje en China gebleken dat alhoewel de gevolgen der luchtbombardementen noodlottig zijn, het toch niet zoo erg is als men vreesde. Tot het onderwerp komende, wees spreker op de uitvinding van het vliegtuig, de belang rijkste uitvinding, in vredestijd in het belang der menschheid, maar in oorlogstijd een der meest gevreesde wapenen. Het vliegtuig maakt het mogelijk, over de vijandelijke linies heen. bommen te werpen, niet alleen op militaire objecten maar ook op de burgerbevolking, om den weerstandswi'L van den tegenstander te breken. Door den vooruitgang van de vlieg techniek is een luchtaanval thans veel erger dan in den grooten oorlog. In China en Spanje is dit duidelijk gebleken. Na eenige bijzonderheden over luchtaanval len te hebben verteld besprak 'de heer Gaaij Fortman de weermiddelen, als jachtvliegtui gen, luchtafweergeschut, de actieve luchtbe scherming en de maatregelen van de passieve luchtbescherming, die de taak zijn van de burgerlijke luchtbeschermingsdiensten. Men kent hier overheidsbescherming, geregeld bij de wet en de zelfbescherming. Voor een goede overheidsbescherming rekent men dat 3 a 5% der bevolking noodig is. De burgemeester heeft het recht, menschen voor dé luchtbescherming aan te wijzen, maar voorloopig doet men het door het oproepen van vrijwilligers, die ver schillende cursussen moeten volgen. De zelfbescherming bestaat uit het inrich ten van een schuilkelder, maatregelen tegen brandgevaar, lichtafscherming enz. Voorts moet alles gedaan worden om eeai paniek te voorkomen, want een paniek kan de ergste ge volgen hebben, hetgeen in Barcelona geble ken is. De Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming, die reeds 8.000 leden heeft, heeft de taak, de zelfbescherming der burgerbevol king te organiseeren. Vooral in Velsen, een dei- meest bedreigde gemeenten, moet een goe'dl georganiseerde zelfbescherming- zijn. Na de pauze deelde de heer J. P. Weijburg, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst eenige bijzonderheden mede omtrent de plaat selijke zelfbescherming. Hij zette hierbij de taak van de verschillende functies der lucht bescherming uiteen en wees er nog op, dat zij die zich voor de luchtbescherming opgeven, op de tijden des gevaars elders gemist moeten kunnen worden. Er kan thans met de oplei ding van nieuwe groepen begonnen worden Door het beschikbaar stellen van middelen door de regeering kan de luchtbeschermings dienst thans eenige noodige hulpmiddelen aanschaffen. De heer de Gaaij Fortman vertoonde daarna nog een serie lantaarnplaatjes, waarna de avond door den heer van Beuningen gesloten werd. Het programma van „DE FONT „Dreaming Lips" en „Land zonder muziek' Twee „groote" films vormen het hoofd programma van de Pont met resp. Elisabeth Bergner en Richard Tauber in de hoofdrollen. Van eerstgenoemde film laten wij hier den inhoud volgen: Gaby's echtgenoot, Peter, iseerste violist van een beroemd orkest. Het jonge echtpaar woont in een aardige flat en heeft aardige vrienden. Peter is praatzaam, vriendelijk impulsief. Hij bezit een charman karakter al- is hij dan ook geen sterke persoonlijkheid. Gaby geeft haar zeer kinderlijke natuur be- I houden. Ze houdt van haar man en Peter ver- went haar. Miguel De Vayo, de beroemde violist, die de heele wereld aan zijn voeten heeft, is een oude vriend van Peter, met wien hij aan het Weensche conservatorium stu deerde. Beiden zijn zeer verheugd elkaar weer te zien op het concert, waar Miguel speelt, Gaby, die zich onder het publiek bevindt, komt dadelijk onder de bekoring vaii Miguel's spel. Maar niet alleen zijn spel, maar ook zijn persoonlijkheid oefent een groote beko ring op haar uit en als Peter Miguel na af loop mee naar huis neemt, wordt Gaby onbe redeneerd, maar hevig, verliefd op Miguel. Miguel wordt op eigenaardige, hartstochte lijke wijze bekoord door het kleine kind vrouwtje. Den volgenden dag reeds bekennen deze twee menschen elkaar hun liefde, niettegenstaande het feit, dat Miguel uit vriendschap voor Peter ernstig zijn best heeft gedaan, om zijn gevoelens te bedwingen. Hier krijgt men een waar beeld van Gaby's karakter. Met kinderlijke voortvarendheid wenscht ze Miguel voor zichzelf. Peter, loyali teit, en trouw zijn vergeten. Maar tevens ver bergt ze met echte vrouwelijke handigheid haar gevoelens voor Peter. Maar onverbiddelijk komt de tijd, dat Peter op de hoogte moet worden gesteldPeter die zoo trotsch is, dat de beroemde violist zijn oude vrienden niet vergeet.... Peter, die zoo verheugd is, dat zijn vrouw zoo goed met zijn besten vriend kan opschieten. Miguel moet wegens contractueele ver plichtingen naar Amerika. Gaby zal hem volgen, zoodra ze Peter alles verteld heeft. Maar bij het wegbrengen van Miguel vat Peter een zware kou, die overgaat in een ern stige ziekte, waarbij hij zijn gehoor dreigt te verliezen. Gaby verpleegt hem met toewij ding, want ze - houdt nog steeds van Peter, maar tegelijkertijd hunkert ze naar 't oogen- blik, waarop ze naar Miguel kan gaan. Peter is nog steeds ziek, als Miguel in Londen terug komt. Miguel smeekt Gaby om voorgoed bij hem te komen, wat Gaby belooft. Maar Peter stelt zoo'n vertrouwen in haar en is zoo op haar aangewezen, dat ze niet den moed vindt, om den beslissenden stap te wagen. Uitge put van vermoeienis door het lange zieken- verplegen en door de zenuwcrisis, die ze heeft moeten doorstaan verlaat Gaby op een nacht haar man. Zij weet met de gevoelens, die haar ziel pijnigen geen raad en zoekt de oplossing van haar probleem in deThames. In een ontróerenden brief neemt ze afscheid van haar lieven Peter, hem in onwetendheid latend omtrent Miguel. SCHIP VAN Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasil (Noor) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du.) x) Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Enggano (Ned.) x) Ethiopian (Eng.). Eurymedon (Eng.) x) Flintshire (Br.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Gambian (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) Luxembourg (Belg) Llanfair (Eng.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerlc (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Pygmalion (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Pan Europe (Noor) x) Pluto (Ned.) ttoxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Ravnanger (No.) Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Steinbek (Du.) Stella (Ned.) Socrates (Ned Springfontein (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Varand (Noor) x) Vassos (Gr.) Wendover (Eng.) Zuiderkerk (Ned.) x) Chili Buenos Aires Midd. Zee Chili Abadan (via Antw.) Chili Pt. Arthur West Afrika Chili Kopenhagen Chili Batavia West Indië Hamburg (v. IJm.) West Indië West Afrika West Afrika Batavia West Afrika Batavia Japan Ned. Indië Midd. Zee West Afrika Med. Indië Med. Indië Zwarte Zee Z. Afrika Med Indië Pt. Redan La Plata Galveston Buenos Aires Midd. Zee West Afrika Zuid Afrika Japan Pt Arthur (via Hull) Batavia Batavia Batavia Midd. Zee La Plata Batavia Hamburg Oxelösund Danzig Port RedoD Z. Afrika Saffi Japan Ned. Indië La Plata Ned. Indië West Afrika Hamburg Hamburg Z. Afrika Hamburg Hamburg Zwarte Zee Batavia Jaffa Batavia W. Afrika La Plata Constantza Gent Riga Galveston Japan Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 8 Maart 24 Febr. heden 14 Febr. 12 Febr. 12 Febr. 4 Maart 8 Febr. 13 Febr. 16 Maart 17 Febr. 15 Febr. 27 Febr. 8 Maart 27 Febr. 28 Febr. 11 Febr. 17 Febr. 22 Febr. 23 Febr. 12 Febr. 8 Maart 21 Febr. 13 Febr. 9 Maart 11 Febr. 14 Febr. heden 24 Febr. 22 Febr. 9 Maart 16 Febr. 10 Febr. 12 Febr. 19 Febr. 13 Febr. 10 Febr. 20 Febr. heden 28 Febr. heden 13 Febr. 6 Febr. van Curagao. 1 Febr. vertrokken. u 8 Febr. van Piraeus. 2 Febr. van Curagao. 5 Febr. van Gibraltar. 17 Jan. te Callao. 7 Febr. van Land's End. 2 Febr. te Lome. 7 Febr. te Talcahuano. vertrekt 11 Febr. 8 Febr. van Land's End. 7 Febr. van Genua. pass. 6 Febr. Azoren. vertrekt 11 Febr. vertrekt 11 Febr. 30 Jan. van Abohema. 4 Febr. van Freetown. 7 Febr. v. Genua. 5 Febr. van Freetown, vertrekt 11 Febr. 8 Febr. van Gibraltar. 1 Febr .van Tjilatjap. 8 Febr. van Castellon. 7 Febr: te Huil. 4 Febr. van Pt. Said. 6 Febr. van Colombo. 8 Febr. te Stamboul. 6 Febr. van Durban. 6 Febr. van Perim. in lading. 26 Jan. van Buenos Aires. 19 Jan. vertrokken. 2 Febr. van Bahia. 8 Febr. van Catania. 4 Febr. van Grand Bassan. 8 Febr. van Mombassa. 6 Febr. van Singapore. 1 Febr. vertrokken. vertrek 11 Febr. v. Londen. 31 Jan. van Padang. 28 Jan. van Belawan. 8 Febr. van Ouessant. in lading. 7 Febr. van Padang. in lading. 5 Febr. verrokken, vertrekt 11 Febr. 5 Febr. van Gibraltar. 10 Febr. van Antwerpen. 9 Febr. van Niton. 5 Febr. van Pt. Said. 8 Febr. van Port Said. 19 Jan. van Rosario. 3 Febr. van Sabang. 28 Jan. van Freetown. 9 Febr. vertrokken, vertrekt 11 Febr. 7 Febr. te Lor. Marques, vertrekt 18 Februari. in lading. 8 Febr. van Gibraltar*. 8 Febr. van Gibraltar. 8 Febr. van Gibraltar. 6 Febr. van Sabang. 8 Febr. van Las Palmas. 4 Febr. te Londen. 5 Febr. te Samos. 8 Febr. van Rotterdam. 7 Febr. vertrokken. 29 Jan. van New-Orleans. 6 Jan. van Shanghai. Schepen voorzien van een x) «tin grootei dan fiOOO ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN HAARLEM 9 Februari. Ondertrouwd 9 Februari: A. van Ommeren en M. Bouwman; A. J. P. Heemskerk en A. M. van Viersen; H. R. T. Grijzen en H. M. Blindeman; A. J. van Zanen en J. J. Willemse. Getrouwd 9 Februari:: J. W. Cornegoor en P. B. Kokon; T. W. C. Jonkheer en M. Brand; P. H. Dik en G. Buijs. GRATIS 100 vel Schrijfpapier bij aankoop van 100 Enveloppen a 50 cent ROSIER - Kal ver straat 118. 25 vel -PATRONENPAPIER 25 cent (Adv. Ingez. Med.) i Hoogovens HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam Rott n. N.-Orleans 8 van Antwerpen p. 9 Vlissingen. Delftdijk 9 v. Vancouver te Rotterdam. Lochgoil Rott. n. Vancouver p. 8 Dover. Drechtdijk Rott. v. Vancouver 6 v. Puntarenas. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 8 v. La Goulete n. Rott./Vlaard. Vredenbui-g 11 (n.m.) v. Narvik te Vlaardingen verwacht. Stad Zwolle Vlaardingen n. Salta Caballo p. 8 Beachy Head. Stad Maassluis 9 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 9 te Melbourne. Gaasterkerk (uitr.) 9 van Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) p. 9 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Tjikembang (uitreis) 8 te Manilla. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisreis) 8 van Mombassa. Randfontein (thuisr.) vertr. 10 (v.m.) v. Antw. Heemskerk (uitreis) 9 te Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ulysses (thuisreis) p. 8 Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom 7 v. Valparaiso te Talcahuano. Ceres Chili n. Amsterdam p. 8 Land's End. Stella 9 van Amsterdam te Hamburg. Agamemnon 8 van Piraeus naar Izmir. Fauna 8 van Castellon naar Amsterdam. Irene 8 van Musel naar Vigo. Mars 8 van Catania naar Messina. Pygmalion Izmir n. Amsterdam p. 8 Ouessant. Trajanus 8 v. Hamburg n. Amsterdam. Tiberius, Kymassi n. Amst. 9 te Lissabon. Orestes 9 van Amst. naar Rotterdam. Achilles 9 van Amst. naar Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 8 van Mar del Plata. Westland 9 van Amsterdam naar B. Aires. Eemland 9 van Hamburg te Bremen. Etrema 9 van Rotterdam naar St. Kitts v.o. Selene 7 van Balik Papan te Manilla Omala Miri n. Alexandrië 9 van Port Said. Ovula 8 van Singapore te Suez. Agnita 8 van Curagao ter reede van Havre. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Melampus Amsterdam n. Java 9 te Port Said. Peisander Batavia n. Amst. via Londen 7, 455 mijl ZW. v. Land's End, vertr. 11 v. Londen. Bendoran 9 v. Otaru te Rotterdam. Sarpedon Japan n. Rott. 8 van Hongkong. Menestheus 9 van Japan te Rotterdam. Flintshire Japan n. Amst. p. 8 Gibraltar. Polydorus Batavia n. Amst. 7 van Padang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitreis) 9 v. Lissabon. Kota Nopan 9 v. Rotterdam te Liverpool Sibajak (thuisr.) 14 (8 v.m.) te Marseille verw, Blitar (uitreis) 9 v. Port Said. Weltevreden (thuisreis) 8 te Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitreis) 8 te Pernambuco. Alhena 9 Febr.. van Rott. n. Hamburg STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix (uitr.) 9 te Southampton. Tajandoen (uitreis) 9 van Port Said. Tarakan (thuisreis) p. 8 Gibraltar. Sembilan (thuisreis) 9 van Port Said. Johan van Old. 9 v. Batavia n. Soerabaja. Soemba (uitr.) 9 te Batavia. Chr. Huygens (thuisr.) 9 van Algiers. Poelau Tello (uitr.) 9 van Djeddah.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2