Ernstige klachten over onze aardbeien. Handel verzet zich eensgezind tegen oppronken Op krachtige maatregelen aangedrongen. Gisteravond werd in hotel „Ter Burg" een ferentie gehouden van de besturen van de koopliedcnvcrecnigingen met de vertegenwoor digers van de groote conservenfabrikanten en de grossiers in fruit over den aanvoer van de aardbeien. De vergadering stond onder leiding van den heer J. Baltus. voorzitter van de Fe deratie van Koopliedenvereenigingen. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de afgevaardigden van de koopliedenvereeni- gen uit Amsterdam, Zaandam en Haarlem, de grossiers, die op de Beverwijksehe veilingen koopen en de vertegenwoordigers van de con- servenfabrieken. De voorzitter sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de groote opkomst en zag daarin een bewijs, dat het oppronken van aardbeien door de tuinders in het teeken dei- belangstelling staat. De'aanleiding tot deze ver gadering is, aldus spr., het afgeloopen aard beienseizoen. Nauwelijks was het seizoen be gonnen of het regende al klachten van den han del over het zoogenaamde oppronken. Aan het einde van het seizoen was dit het ergste. Over dit euvel is reeds door de Federatie met de veilingbesturen geconfereerd. De veilingbe- sturen stelden toen voor het instellen van een A en B kwaliteit. Volgens den handel is het plukken van aardbeien volgens deze methode onmogelijk en onuitvoerbaar. Tevens werden in deze conferentie klachten geuit over de inpul- pers, omdat deze weinig verschil maken in kwa liteit. De Ned. R.-K. Bond van kleinhandelaren schreef in een brief, dat in het afgeloopen aard beien seizoen heel weinig gebleken is van con trole door de veilingen op de aangevoerde aard beien. Nadat deze ingekomen brieven waren voorge lezen, deelde de secretaris mede, dat de fede ratie in geen geval het aanbod van de veilingen om A en B kwaliteit te veilen, accepteert. De voorzitter citeerde hierna een reisbeschrij ving van Ir. Brand, die tot de conclusie kwam, dat, wanneer de grenzen opengaan Ne derland geen kans meer maakt om de wereld markt te veroveren met tuinbouwproducten. Eerder komt Bulgarije hiervoor in aanmerking. Ernstige klachten. Hierna werd gelegenheid geboden den toe stand te bespreken. De heer G. Spanjaard vroeg of het inderdaad onmogelijk is eerste en tweede soort te veilen. Volgens den voorzitter is het onmogelijk om te plukken met twee sloffen, daar dit groote bezwaren oplevert. Bovendien geloofde spr., dat voor deze werkwijze geen enkele tuinder te vinden zal zijn. De heer Van der Happe merkte op, dat de handel gewoon bedrogen wordt en als de toe stand zoo blijft gaat het product absoluut ver loren. Als de bovenste laag verkocht is van de sloffen, blijft de winkelier zitten met de on derste laag, omdat deze vaak zóó slecht is, dat niemand daaruit meer wat moet hebben. Tegen het oppronken moet stelling genomen worden. De voorzitter antwoordde hiei-op, dat de kwaliteit van de aardbeien in de laatste jaren achteruit is gegaan door ziekteverschijnselen. Het beste zou dan ook wezen, als naar een nieuw product gezocht zou worden, dat aan alle eischen zou voldoen. Aan de kwaliteit kan ech ter nog veel verbeterd worden, als de tuinders de planten niet te lang laten liggen. Hoogstens twee jaar. Een groote oorzaak van het oppron ken was volgens spr., dat het plukken vaak door kinderen en ongeschoolde krachten gebeurt. De heer G. van Kessel uit Haarlem, stelde voor om een actie te voeren teneinde tot een betere regeling te komen. Bij voldoende con trole zou er al veel verbeteren. Spr. stelde voor zich tot de Groenten- en Fruitcentrale te wen den, waardoor dan de grootste bezwaren uit den weg geruimd zouden zijn. Als de aardbeien maar rijp zijn, dan hindert het niet of ze klein zijn, maar in de meeste gevallen zijn de vruch ten nog rauw. Spr. vroeg welke lijn het be stuur dacht te volgen om verbetering in den be- staanden toestand te krijgen De heer De Haan, betoogde dat de fabrie ken geen al te rijpe aardbeien moeten hebben, omdat deze niet heel blijven. De heer De Haan merkte op, dat in Zaltbom- mel, de aardbeien worden gekeurd vóór dat zij naar de veiling gaan. Spr. vroeg of dit ook in Beverwijk mogelijk was. De voorzitter antwoordde, dat, indien de han delaren zich uitspreken, vóór het plukken van twee soorten, dit dan maar moest gebeuren. Keuring voor de veiling is onmogelijk, omdat hier niet hetzelfde fust wordt gebruikt als in Zaltbommel. Bovendien worden de sloffen hier soms opgestapeld tot eenige lagen, waardoor al leen hoogstens de bovenste sloffen gekeurd kun nen worden. Vóórkeuring achtte spr. in Bever wijk dan ook onmogelijk. Het federatiebestuur heeft echter gemeend, ,om indien van bedrog sprake is, alle sloffen om te keeren en eerst daarna te veilen, waardoor de opbrengst voor den tuinder veel minder wordt, omdat de gestorte aardbeien voor de con sumptie vrijwel zoo goed als waardeloos zijn. Een voorstel. De heer Joh. Slotemaker diende hierna een voorstel in, dat bij kennelijk bedrog, te beoor- deelen door den keurmeester of eventueele ar bitrage-commissie, de aangevoerde partij aard beien moet worden overgeveild, nadat eerst door den veilingmeester is kenbaar gemaakt, dat deze partij is afgekeurd, de sloffen alle overgestort worden in pootbakjes, waarvoor de kooper 5 cent fusthuur per stuk moet betalen, waarmee de kooper natuurlijk rekening dient te houden. Ongeacht wat deze partij aardbeien weer op brengt, zal de tuinder altijd ten minste 5 cent per K.G. minder uitbetaald krijgen, als de partij in eerste instantie heeft opgebracht, ook al zou deze partij bij een oploopende markt, denzelf den prijs opbrengen. Het overschot der gelden van een dergelijke partij blijven ter beschik king van de veilingen, welke deze in overleg met het federatiebestuur later een bestemming kunnen geven. Wordt een afgekeurde partij door een fabriek gekocht, dan moet op de veilingnota worden ver meld, dat de commissionnair een afgekeurde partij heeft gekocht. Bovendien stelde spr. voor, een verzoek te richten aan de fabrieken om scherpe controle toe te passen op de aange voerde partijen en desnoods den wagen terug te sturen, wanneer de kwaliteit slecht is. Verscheidene spr. konden zich met het voor stel vereenigen, uitgezonderd met de fusthuur. Naar aanleiding hiervan werd besloten om de fusthuur, die in het voorstel voor rekening van den kooper kwam, nu voor rekening van den aanvoerder van de afgekeurd partij te laten komen. De heer Van Kessel diende een motie in, waarin verzocht werd om de veilingen in ken nis te stellen van de verontwaardiging van de vergadering en aan de veilingbesturen te ver zoeken krachtige maatregelen te nemen om het euvel van oppronken te bestrijden en daarbij desnoods de hulp van de overhehid in te roepen. De heer De Haan vond, dat er al zooveel over heidsbemoeiingen waren, dat spr. maar liever een keurmeester aan de veilingen zag. Ook de heer Slotmaker meende dat van het verzoek om controleurs van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale niet veel te verwachten is, om dat ondanks herhaalde verzoeken bijna nooit geen controleur naar de veilingen is gekomen. De heer Kooi drong aan op het aanstellen van een tweeden keurmeester in het aardbeiensei zoen. De mogelijkheid hiervan zal onderzocht worden. De heer Slotemaker diende nog een voorstel in, dat behelsde, dat op de exportveiling alleen per K.G. geveild mag worden en op de groen- tenveiling uitsluitend per slof van 5 pond netto. De voorstellen van de heeren Slotemaker en de motie van den heer Kessel werden met alge- meene stemmen aangenomen. Tevens werd besloten den eiscli te stellen, dat ook de z.g. partijveilers hun partijen moeten laten wegen. Ook werden nog besprekingen ge voerd over het plukken van twee soorteen van Moulin Rouge. Een resolutie. Vervolgens werd nog een resolutie van het be stuur ingediend, die als volgt luidde: De koopers van aardbeien op de Beverwijk sehe veilingen in vergadering bijeert, gehoord de klachten welke gedurende seizoen 1938 zijn geuit, omtrent het zoogenaamd opmaken van ter markt aangevoerde aardbeien door sommige kweekers van dit product, dringen er bij het bestuur der Federatie van Groenten- en Fruit handelaren te Beverwijk op aan, dat zij al haar ten dienste staande middelen zal gebruiken om in het komende seizoen in gevallen van bedrog bij aangevoerde producten in overleg met de directies der veilingen niets onbeproefd te laten dit euvel te bestrijden, waarbij de hier aanwe zig zijnde vertegenwoordigers der fabrikanten en organisaties hen in deze hun vollen steun toe zeggen en besluit deze resolutie ter kennis te brengen van de directies der veilingen en die besturen van tuindersorganisatïes, wier leden op de Beverwijksehe veilingen hun producten aan voeren. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned; 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 11.20 Na'ionaal programma, 5. Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. Damclub begint goed in degradatiecompetitie. Gisteravond speelde de Beverwijksehe Dam club in haar clubgebouw „Adrichem" onder groote belangstelling haar eersten degradatie wedstrijd tegen Wormer. De inzet van deze com petitie was veelbelovend, want onze plaatsge- nooten wonnen met 117. Aangezien een afge broken partij wel remise zal opleveren, wordt de einduitslag 128. De gedetailleerde uitslagen waren: Beverwijk: Wormer: D. KikkeB. J. de Boer 11 W. SpanjaardS. Kuyper 20 P. v. StaalduinenH. Busch afgebr. K. KikkeJ. Demmendaal 20 J. OussorenP. Waal 11 A. PeekeiC. Tenty 11 J. BakkerJ. Molenaar 11 P. C. BaisC. Bakker 20 S. D. HoogvorstJ. Bakker 11 H. de Waard-B. Ligtvoet 02 Voorloopige uitslag 117 AANVOER IJZERAARDE. Het Nederlandsche motorschip Wilja kwam hier van Londen binnen met een lading ijzer aarde voor de N.V. Chemica. Een scène uit „Vadertje Langbeen". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Hooge prijzen op fle grentenmarkt* De aanvoeren van groenten waren ook in de achter ons liggende week van geringen om vang. Voorloopig zal dit wel blijven, omdat de tuinders de producten zooveel mogelijk opge ruimd hebben. Dat de prijzen bij een matig aanbod met veel vraag zich voor de meeste groentensoorten standvastig op hoog peil bewegen ligt voor de hand, doch in de meeste gevallen zijn de baten voor den producent van weinig beteekenis we gens het gering aanbod. Boerenkool, waarvan de aanvoer sterk ver mindert, is momenteel een artikel, dat nog het meest werd aangeboden. Dat voor dit product veel belangstelling bestond viel wel af te leiden uit de prijzen, die werden besteed, vooral voor de partijen van goede kwaliteit. De noteeringen liepen in de afgeloopen week naar kwaliteit uiteen van 1427y2 cent per K.G. Het aanbod van spruiten wordt steeds minder. De prijzen daarentegen gingen ook voor de beste soorten in de afgeloopen week weer omhoog. Op de veiling van Vrijdag 1.1. werd voor som mige partijen tot ruim 50 cent per K.G. betaald. Deze prijzen kwamen op de veiling van Maan dag niet meer voor. De kwaliteit begint ook steeds grootere verschillen te vertoonen en het zijn maar enkele tuinders die van die hooge prijzen profiteeren. Naar verhouding van kwa liteit stonden de noteeringen van 1640 cent per K.G. Witlof had steeds een willigen handel en kon dan ook geregeld dezelfde prijzen handhaven. Naar soort werd in dè afgeloopen week dit arti kel verhandeld van 813 cent per pond. Van waschpeen die nog werd aangeboden komen nog al eens partijen voor met vorstschade, waardoor nog al prijsverschil ontstond. De noteeringen varieerden van 48 cent per K.G. Voor breek- peen wisselden de prijzen naar kwaliteit van 35 cent per K.G. De aanvoer van prei is in verhouding tot dien van andere groentensoorten nog van beteekenis. Hiervan komen nog mooie partijen aan de vei ling. De prijzen, die vorige week nog al varieer den stonden deze week iets vaster. De noteerin gen waren naar soort van 613 cent per K.G. Knolselderie begint in aanvoer op den achter grond te raken. Het aanbod was in de afgeloopen week niet groot. De prijzen daarentegen waren als gevolg van een willigen handel vooral voor de beste soorten zeer goed. De noteeringen op de veiling van Vrijdag van 413 cent ondergingen een verbetering van 718 cent per stuk. De--uienhandel kenmerkte zich door vlotte afname. De prijzen bleven, echter als gevolg van de vele afwijkingen bij sómmige; partijen van 27 cent per K.G. Roodwe kool werd naar kwaliteit verhandeld van 26 cent en gele kool van 34 cent per K.G. Schorseneeren eerste soort maakten goede noteeringen naar kwaliteit van 516 cent per K.G. De aanvoer van aardappelen was in de af- gelooopen week minder. In verband met het vriezende weer bleven de prijzen vrijwel onge wijzigd. THOLEN EN VAN LIER VOOR DE COÖPERATIE „SAMENWERKING" Gisteravond werd in het Luxor Theater een revue-avond gegeven voor de leden van de Coöperatieve Verbruiks- en Productie vereeni- ging „Samenwerking". Toen de voorzitter de heer L. v. d. Wal de aanwezigen welkom heette, was de zaal tot de laatste plaats bezet. De voor zitter schetste de ernstige en moeilijke toestan den op politiek en economisch terrein. De oor zaak van alle ellende is, aldus spreker, de on geoefendheid. Men produceert niet, om de men- schen in staat te stellen zich behoorlijk te voe den en te kleeden maar uitsluitend om winst te maken. En ieder, die dezen toestand onder de oogen ziet, moet tot de conclusie komen, dat er ordening noodig is. De Coöperatie streeft naar prodüctie en distributie-ordening. Wie democra tisch denkt, vindt- in de coöperatieve beweging een steunpunt, omdat het haar niet te doen is om winst. Zij werkt in het belang van het volk. Ten slotte riep spreker allen op mede te werken om de coöperatie groot te maken. Hierna werd de revue van Jacq van Tol ge titeld „Binnen zonder kloppen" door „De vier Tholen en van Lier" opgevoerd. De revue propa geerde de coöperatieve gedachte. Het populaire viertal oogstte met de vlotte wijze, waarop zij deze revue „brachten", evenals in andere plaatsen ook hier een uitbundig suc ces. De talrijke aanwezigen hebben met volle teugen genoten van de goede songs en de zoo met entrain gespeelde sketches. Aan het slot slot daverde een langdurig applaus door de zaal. Het was een goede avond voor de coöperatie. De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te be komen omtrent onderstaande gevonden en ver loren voorwerpen: Gevonden: een rozenkrans, twee belasting- merken in étui, een portemonnaie met inhoud, een rechter glacé-handschoen, een ceintuur, een belastingmerk op een kokertje, een heeren- parapliue, een kinderwantje. Verloren: een dameswant, drie belastingmer- ken, een bankbiljet van f 25, een dames-arm bandhorloge, een vulpenhouder, een gebit, een beige kinderschoentje. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Gisteravond wérd in het Kennemer Theater ten tweede male een feestelijke propaganda- bijeenkomst gehouden van de plaatselijke ai- deeling van den Bond voor Staatspensionnee- ring. Ook nu was de belangstelling daarvoor zeer bevredigend. De heer Steyn sprak het gebruike lijke propaganda woord, dat ook nu niet naliet indruk te maken. De geheelonthouders-tooneelvereen. „Nieuw Leven" heeft hierna het publiek wederom ge boeid met de opvoering van H. D. Scheffer's tooneelspel „Bergopwaarts". De zeer verzorgde vertolking van dit mooie stuk oogstte wederom succes. Het woord van dank, dat de voorzitter aan het slot van den avond tot „Nieuw Leven haar leider, den heer G. Berghuis richtte, was welverdiend. Tenslotte vermelden wij nog, dat Roemer's Orkest op beide avonden voor een passende mu zikale omlijsting van het gebodene zorgde. DE VOORTREKKERS. De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" heeft gisteravond in gebouw „Adrichem" haar jaarvergadering gehouden. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer K. Heyne, en vaststelling der notulen heeft de secretaris, de heer E. Gordijn, het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in het afgeloo pen jaar het aantal leden gestegen was tot 32. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden allen her kozen. Bij monde van den heer C. Weller bracht hierna de kascommissie verslag uit. De beschei den van den penningmeester waren in uitsteken de orde bevonden. Uit het jaarverslag' van den penningmeester blèëk.'dat'ér èen bati'g sélóo was. De penning meester werd voor zijn gehouden beheer déchar ge verleend. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. De leden bleven hierna nog eenigen tijd ge zellig bijeen. FILMAVOND VAN DEN CHRISTELIJKEN METAALBEYVERKERSBOND De plaatselijke afdeeling van den Christelij- ken Metaalbewerkersbond hield gisteravond een filmavond in het Nederlandsch Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter den heer H. Bakker werd de hoofdfilm „De Zee roept" geprojecteerd. Hierna was het woord aan den. heer A. Kooy uit Amsterdam, die een korte propagandarede hield. Aan de hand van' de ver toonde film vergeleek spreker de verschillende vakorganisaties met schepen, die, al varen zij onder verschillende vlaggen toch één doel name lijk de veilige haven hebben. Iedereen, die niet georganiseerd is, zwalkt alleen op de groote zee. Spreker wekte deze ongeorganiseerden op om zich bij den Christelijken Metaalbewerkersbond aan te sluiten omdat deze onder een goede vlag vaart. Zijn grondslagen toch zijn God lief te hebben boven alles en onze naaste als ons zelve. Na de pauze werden nog twee films vertoond, waarna de heer J. B. Groothof, lid van het hoofd bestuur, den avond sloot. EEN MODELWONING OP MEER WEIDEN. De Woninginrichting D. Slechts en het elec- tro-technisoh bureau J. van Vuuren hebben in een van de woningen op „Meerweiden" in Vel- sen-Noord een keurig modelhuis ingericht. De firma Slecht maakte er een modern en boven al eein echt gezellig interieur van. Zoowel de meubileering als de stoffeering passen zich volken aan bij den bouwstijl van deze door de firma Smit en Riezenkamp gebouwde wonin gen. Alzoo ontstond een harmonisch geheel, dat een ieder kan bevredigen. De firma Van Vuuren verzorgde de elec- trische installatie. Het modelhuis werd voor zien van een electrische kook-installatie, na tuurlijk van het laatste systeem. Het spreekt vanzelf, dat in deze moderne woning ook de radio niet ontbreekt en dat een prima toestel door een draai aian det knop -de wereld in huis brengt. De Melkinrichting „Velsen" laat de bezoe kers kennis maken met haar nieuwste „Stas- sano"-producten. Het loont dus de moeite eens een wandeling te maken naar de nieuwe woonwijk en in de Ladderbeekstraat eens een kijkje te nemen in het modelhuis. LEDENVERGADERING VAN DE S.D.A.P. Hedenavond houdt de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. een ledenvergadering in ge bouw „Odeon". De agenda vermeldt als eenigste punt be spreking van eventueel ingekomen congres- voorstellen. MASKERADE IN DE RUSTENDE JAGER Zaterdagavond zal in de Rustende Jager een gemaskerd bal worden gehouden, georganiseerd door de dansschool van den heer Jaap Smit. DE WIJKZUSTER HERSTELD. Naai' wij vernemen zal Zuster Verlaet, die reeds eenigen tijd om gezondheidsreednen in een rusthuis te Scheveningen verblijf houdt met ingang van half Februari haar functie van wijkverpleegster weer waarnemen. PROGRAMMA VAN C. S. V. Het progi'amma vermeldt voor a.s. Zondag de volgende wedstijden: C. S. V. 1—Sporters 1 2 uur C. S. V. 3Zilvermeeuwen 3 10 uur c. s. V. a—Alc. Vitrix 12 uur Nu de feesten achter den rug zijn, zullen we C. S. V. Zondag a.s. aan den Zeeweg weer in actie kunnen zien. De strijd zal ditmaal gaan te gen Sporters uit Hoorn. Deze club is voor C. S. V. al geen onbekende meer. Zij was destijds met C. S. V. in den strijd om het kampioen schap van Noord-Holland gewikkeld. De uitwedstrijd in dit seizoen eindigde in een gelijk spel, hetgeen met een zwak elftal, een mooi resultaat genoemd mocht worden. Wij ge- looven dan ook, dat C. S. V. met een volledig elftal het a.s. Zondag op zijn minst tot eenzelf de restulaat kan brengen. Wanneer de voor hoede zooals tegen Uitgeest op dreef is, zal het wel gaan, Tenslotte nog een woord over onze adspiran- ten. Deze benjamins zijn zoo ongemerkt aan den kop van den ranglijst terecht gekomen en nog wel ongeslagen. Er is dus groote kans dat er dit jaar weer een kampioen onder de elftallen is. Onder leiding van aanvoerder Blei zal Zondag tegen Alc. Vitrix wel weer een overwinning aan de reeks worden toegevoegd. PROGRAMMA VAN VITESSE Het voetbalprogramma vermeldt voor de elf tallen van Vitesse voor a.s. Zondag de volgende wedstrijden: Vios 2Vitesse 2, 2.30 uur. Vitesse 3—SDE 2, 2.30 uur. IEV aVitesse a, 12.30 uur. DEM dVitesse b, 12 uur. Vitesse cADO d, 1 uur. Het eerste elftal heeft een vrijen dag. Vitesse 2 moet naar Vios, welke wedstrijd reeds viermaal uitgesteld is, zoodat het tijd wordt, dat nu eens gespeeld kan worden. Het is en blijft echter een zware wedstrijd. Het derde ontvangt SDE 2, welke wedstrijd wel gewonnen zal worden. De a junioren ver liezen bij IEV a, terwijl de b junioren, als ze tenminste oppassen, kunnen winnen van DEM d. Ook de c junioren kunnen tot zoo'n gunstig re sultaat komen. HEEMSKERK CASTRICUM De troepen van generaal Franco maken bij hun opmarsch gebruik van luid sprekers om de tegenstanders tot overgave aan te sporen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria Cornelia, d. van J. W. Kaan dorp en G. Dekker, Pernéstraat 36; Maria Joanna d. van A. de Vries en A. Schipper, Dorpsstr. 105. Getrouwd: A. J. van Zanten en W. C. Wulp; Th. J. Pepping en J. Twisk. Overleden: Willem Nicolaas Rieck, 82 j., zon der beroep, wonende te Amsterdam.. Trijntje Humer, 60 j., zonder beroep, wonende te Alk maar; Grietje Kater, 48 j., zonder beroep, wo nende te Alkmaar. ..ONS GENOEGEN". Dinsdag 14 Februari zal de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" een donateursavond organi- seeren in het K. S. A.-gebouw. Het tooneelspel „Kinderen van een volk" van Anton Coolen zal worden opgevoerd. DAMMEN Donderdagavond speelde DCH een vriend schappelijke wedstrijd tegen de „Schijvenjagers" te Assendelft. De uitslag was als volgt: Schijvenjagers: DSH: TjipjesW. Dam 02 P. BoonW. de Ruyter 02 G. JakJn. Beentjes 02 J. SchoutenD. Bleijendaal 20 P. Molenaar—Th. J. Mulder 1—1 M. v. GelderenJ. Stengs 02 J. RoskamJ. Bakkum 20 j. Ros—G Willems 2—0 J. BoonP. Lensen 20 AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 10 FEBRUARI Thalia Theater: „Professor pas op!" en „Cassi- dy onder de boeven", 8 uur. Rex Theater: „Daar waar mijn Sari woon" en „Private Number", 8.15 uur. Theater de Pont: „Dreaming Lips" en „Het land zonder muziek", 8 uur. ZATERDAG 11 FEBRUARI Thalia Theater: „Professor pas op!" en „Cassi- dy onder de boeven", 8 uur. Rex Theater: „Daar waar mijn Sari woon" en „Private Number", 8.15 uur. Theater de Pont: „Dreaming Lips" en „Het land zonder muziek", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 10 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Mannen met vleu gels" en „Kleine Dolly", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: .„Vadertje Lang been" en „Rijk en geen geld" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Meisjes achter tralies" en „De vlucht naar Budapest", 8 uur. ZATERDAG 11 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Mannen met vleu gels" en „Kleine Dolly", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Vadertje Lang been" en „Rijk en geen geld" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Meisjes achter tralies" en „De vlucht naar Budapest", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 10 FEBRUARI Luxor Theater: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Duister Sjanghai" en „Op glad ijs", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Die verduivelde waar heid". Tooneel: The Royal Kilties Band, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Mannen met vleugels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviae: „Ein lied geht urn die Welt" 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De sensatiepiloot" en „Bulldog". „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. ZATERDAG 11 FEBRUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Jeugdbioscoop Zuiderstraat 13. „Jopie Slim en en Dickie Bigmans'5', 2, 4 en 7 uur. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5