H. L. KAMÏNK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN burgerlijke stand. De besommingen der trawlers in 1938. De Erin met bijna ƒ130.000 bovenaan. Uit de statistiek van „De Uitkijk" van de besommingen der stoomtrawlers in 1938 blijkt, dat verleden jaar 92 trawlers aan de visscherij hebben deelgenomen, n.l. 24 van De Vem, 16 van De Marezaten, 6 van de Wed. S. I. Groen, 5 van Reederij Frater Smid en Prins, 4 van Mij. „Petten", 4 van Mij. Piscator, 7 van Mij. „De Daad" en 26 van verschillende kleinere reederijen. De totale besommingen dezer 92 booten be> droegen 4.471.350, welk bedrag vermeerderd dient te worden met 102.500 voor in Enge land gemaakte reizen, zoodat het totaal der besommingen der trawlers 4.573.850 toe draagt. Van dit bedrag kwam rond 1.475.000 op rekening van de booten van De Vem, die dus bijna 1/3 deel van het totaal aanbrachten. Verder vinden we aangegeven voor De Mare zaten 607.833, voor de Wed. S. I. Groen 383.275, Frater Smid en Prins 239.250, Mij. „Petten" 320.975, Mij. Piscator 270.260, Mij. „De Daad" 396.730 in diverse reederijen 860.790. Het is niet het belangrijkste, maar uit een oogpunt van sportiviteit is het wel het in teressantste te weten, welke besommingen de booten afzonderlijk gemaakt hebben, vooral ook omdat er zooveel voor de bemanningen, die een groot deel van hun loon in procenten- geld van de besommingen uitbetaald krijgen, hiervan afhangt. En als we overgaan tot het maken van ver gelijkingen dan valt weer allereerst op het groote verschil tusschen de cijfers der groote booten en die der kusttoooten, welke cijfers sedert het in de vaart brengen van trawlers van 350 ton en grooter meer dan ooit verschil len. Wij zien thans verschillen van bijna een ton! Nemen we allereerst de acht groote traw lers „bij den kop", waar-mede de vloot den laatste tijd is uitgebreid, dan kunnen we constateeren, dat de Erin alhoewel niet de grootste zijnde, met 128.000 aan den kop staat, voor welke jaarbesomming deze traw ler 26 reizen heeft gemaakt. Op de Erin volgt de Delft met f 123.000 in 29 reizen en de Haarlem met 118.500 in 28 reizen. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat beide laatst- noemde booten slechts gedurende ongeveer 3/4 van het jaar in exploitatie zijn geweest. De andere vijf nieuwelingen van groot for maat zijn de Norma Maria en Viking Bank van de reederij Groen en de Maria van Hat- tem, Walrus en Flamingo van De Marezaten. Van deze booten zijn alleen de Nor-ma Maria, en Walrus een vol jaar in bedrijf geweest. De Norma Maria maakte 23 reizen met 94.500, de Maria van Hattem 31 reizen met 87.625; de Walrus 23 reizen met f 69.500. Vooral laatstgenoemde trawler, die slechts 15 ton kleiner is dan de Erin, bleef ver bij deze boot ten achter. De Flamingo besomde in 14 rei zen 43.650, de Viking Bank in 4 reizen 15.400. De drie groote nieuwe booten waren niet de eenige, die de 100.000 passeerden. De an dere gelukkigen waren de Caroline met 105.500, de Alkmaar met 103.200 en de Gerberdina Johanna met 100.100 in resp. 31, 23 en 29 reizen. Het aantal reizen, door de verschillende kusttoooten gemaakt wijst er op, dat van dit type de bedrijfsgang erg onzeker is geweest. Van de ruim 30 kusttoooten, die verleden jaar aan de visscherij hebben deelgenomen, zijn er slechts enkele, die gedurende het ge- heele jaar in bedrijf zijn geweeste Zeven tien kusttoooten of meer dan de helft konden het zelfs niet tot 15 reizen brengen. Van de kustbooten werd het beste resultaat bereikt door de Elie Chenevière, die in 30 reizen 50.500 besomde, op den voet gevolgd door de Condor met 48.400 in 29 reizen en de Neptunus met 46.000 in 26 reizen. Wat het aantal volbrachte reizen betreft blijkt, dat het hoogste aantal 31 reizen was, een aantal dat van de kustbooten alleen dooi de Neptunus werd bereikt. Van de grootere booten kwam de Caroline, de Maria van Hat tem, de Schoorl, de Limburgia en de Adelante aan dit cijfer toe. De vier motorbooten van de Mij. „Piscator" beschouwen we nog even afzonderlijk. De beide grootste, de Claesje en de Dirkje be- somden resp. 75.000 en 65.000 in resp. 25 en 26 reizen; de Antje en de Betje, die druk op Engeland hebben gevaren brachten het tot resp. 65.200 en 64.500, een resultaat dat lang niet ongunstig js. FORTBEZETTING NAAR DE BIOSCOOP. De directie van het Rex Theater had de bezetting van het fort uitgenoodigd tot het bijwonen van de biscoopvoorstelling van gis teravond, van welke uitnoodiging natuurlijk een druk gebruik werd gemaakt. De comman dant, kap. Drukker en zijn officieren en vele onderofficieren en minderen woonden de voorstelling bij, terwijl ook burgemeester en' mevrouw Kwint aanwezig waren. De gasten hebben ongetwijfeld genoten van het mooie programma, waarvan vooral de hoofdfilm. „Daar waar mijn Sarie woon", met spanning gevolgd werd. Maar ook de tweede hoofdfilm en het bijprogramma was interressant genoeg om allen te boeien. Maandagavond worden de „jongens" ver wacht, die gisteren wegens dienst verhin derd waren. R. K. VROUWENBOND. De R.K. Vrouwenbond, afdeeling IJmuiden- i West houdt Zondag a.s. haar feestvergadering in de Witte Bioscoop aan de Mahustraat. Een Amsterdamseh tooneelgezelschap zal zijn me dewerking verleenen, TOCH NOG VERGUNNING VERLEEND. Bij K. B. is met vernietiging van de be schikking van de commissie, reglement auto vervoer personen, aan T. Levasier, te IJmui den, alsnog vergunning verleend voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Beverwijk en Hellendoorn op Zondag om de 14 dagen, met dien verstande, dat in de auto bussen uitsluitend worden toegelaten bezoe kers van het Volkssanatorium, te Hellendoorn uit de gemeenten Beverwijk en Velsen. Als er zieken zijn. CHRIST. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBE1DERSBOND. 25-jarig jubileum der plaatselijke afdeeling. Zondagsdienst apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. 24 pioniers gehuldigd. Gisteravond heeft in het gebouw voor Christ, belangen een druk bezochte vergadering plaats gehad van den Nederl. Bond van Christelijke l'abrieks- en transportarbeiders. Deze vergade ring, die een feestelijk karakter droeg, was be legd in verband met het 25-jarig bestaan dei- plaatselijke afdeeling. Na het zingen van Ps. 70 en voorlezen van Ps. 20 werd de vergadering met gebed geopend door den voorzitter den heer A. Krijger. Hierna zeide de heer Krijger, dat waar het een dag van vreugde is wij niet kunnen zwijgen. Zeker is er in die 25 jaar veel gebeurd. Er is wat geweest, waarover men beter zou kunnen zwijgen, maar er is ook veel goeds geweest. Het is gegaan als Israël in de woestijnreis. Nu eens werd gemur mureerd over dit, dan weer over wat anders. Er is veel geweest, zeide de voorzitter, ook op het terrein van het politieke wereldgebeuren. Alles bijeen genomen mogen wij dankbaar zijn, dat wij hier nog in vrijheid mogen bijeen zijn. Spre ker erkende gaarne gebreken, gaarne zag hij dat degenen die fouten aanwijzen, zich tot het be stuur en den bond zouden wenden. Spreker dankte voor de vele bloemstukken. De secretaris, de heer A. van Dijk bracht een gedetailleerd verslag uit, waarin een terugblik werd geworpen op de voorbij gegane 25 jaren. Even zij opgemerkt dat de secretaris tevens her dacht, dat deze functie 15 jaar heeft vervuld. Hierna was de gelegenheid aan den heer, Kunst tot het projecteeren van enkele films. Deze vonden veel bijval. Nadat afgevaardigden van den Chr. Besturen bond van Velsen en Amsterdam hun gelukwen- schen hadden aangeboden was het woord aan den tweeden voorzitter van den bond den heer J. v. d. Steen, die in de eerste plaats namens het hoofdbestuur, de gelukwenschen overbracht aan de afdeeling. Vervolgens memoreerde spreker de oprichting van de afdeeling, die haar ontstaan mede te danken heeft aan het werk van de afd. Patrimonium, die twee jaren daarvoor was op gericht. Gaarne wilde spreker erkennen, dat het werlc van den Chr. bond in die afgeloopen 25 jaar niet volmaakt is geweest. De afdeeling heeft niet alles bereikt wat men zich heeft gewenscht. Nooit heeft de bond de arbeiders trouwens een heil staat voorgespiegeld. De bond heeft altijd den strijd gevoerd langs de richtlijnen van Gods Wooi-d. Hierbij noemde spreker eenige verande ringen die plaats hebben gehad en verbeteringen die zijn aangebracht, o.a. zeerisico, de invalidi teitswet, Ziekteverzekering enz. De bond heeft veel slagen moeten opvangen en strijd moeten; voeren maar desondanks is de bond gebleven en zal hij blijven, omdat het fundament van den bond is het geloof in God. Heeft de bond oogen- schijnlijk verlies geleden, toch heeft hij geen kracht ingeboet. De getuigenis hiervan is dat er in de vergadering 24 personen zijn die van de oprichting af lid zijn. Als pioniers begonnen, staan zij nog altijd vast in hetzelfde beginsel. Met dit beginsel bezield voortgaande, zal God Zijn zegen aan den arbeid niet onthouden. Met den wensch dat het eeremetaal nog vele jaren hun borst mag sieren, eindigt spreker. Alle ju bilarissen ontvingen daarop de gouden bondsin- signe, die hen door den heer van der Steen op de borst werd gespeld. De heer v. d. Steen zeide vervolgens, dat het een reden van dankbaarheid is, dat er onder de 24 gehuldigden zijn, die reeds op gevorderden leeftijd zijn gekomen. Moge dit een aansporing zijn voor de jongeren, om met kracht hun schou ders onder de Christ, sociale actie, zoo de bond die voorstaat, te zetten. Hierna werd namens het hoofdbestuur den heer A. van Dijk gefeliciteerd met zijn 15-jarige functie als secretaris. Namens het hoofdbestuur werd hem een zilveren vulpotlood-overhandigd. De aanwezigen zongen hierop den heer van Dijk Ps. 134:3 toe. Namens de gehuldigden werd het woord gevoerd door den heer J. Noordzij, die het hoofdbestuur dankte voor de huldiging. Spreker herinnerde aan de ongunstige toestanden die eertijds heerschten bij opvarenden en vischlossers Hierin is veel verbetering gekomen, waarvoor spreker ook den bond zijn dank bracht. Met een aardig gedicht, naar aanleiding van het gesprokene, eindigde de heer Noordzij zijn toespraak. Een daverend applaus was hier een welverdiende belooning. Hierna was het officieele gedeelte afgeloopen en werd overgegaan tot het feestelijke program ma van den avond. „Concordia" is niet dood! „Concordia" leeft! Gaarna verleenen wij plaats aan het vol gende: Nadat de harmonievereeniging „Concordia" door verschillende omstandigheden gedurende ongeveer een jaar op non-actief was gesteld, hebben op de onlangs gehouden jaarverga ring, waarbij het al- of niet voortbestaan dezer vereeniging werd besproken, de aan wezige leden éénparig besloten te trachten de vereeniging weer nieuw leven in te blazen. Er werd een nieuw bestuur gekozen, be staande uit de heeren S. Meijer, voorzitter, C. Tol, vice-voorzitter, Th. Brandhoff, penning meester, W. A. Broek, 2de penningmeester, Jan Sinjewel, secretaris, R. Bos, 2e secretarfS; J. Dekker, archivaris en G. Krab, commissa ris, dat thans energieke pogingen in 't werk stelt „Concordia" weer „op gang" te brengen. De groote moeilijkheid is echter, de ver eeniging weer op een gezonde financieele basis te plaatsen, daar de kas op 't oogentolik Kleermaker - STATIONSWEG 202. IJMUIDEN-OOST TELEF. 5265. HET ADRES voor hen, die GOED en BILLÜK gekleed willen gaan. f Adv. inqez. Wied.) SCHIP VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Alkmaar (Ned.) Chill 6 Febr. van Curasao. Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires 8 Maax-t 8 Febr. van Mar del Plata. Agamemnon (Ned.) - Midd. Zee 24 Febr. 9 Febr. te Izmir. Agnita (Ned.) Curagao 8 Febr. te Havre. Baarn (Ned.) x) Chill 14 Febr. 2 Febr. van Curasao. Br. Prestige (Br.) Abadan 19 Febr. te Antwex-pen. Bodegraven (Ned.) x) Chill 17 Jan te Callao. West Afrika 9 Febr. te Takoradi. Bennekom (Ned.) x) Chili 7 Febr. te Talcahuano. Berenice (Ned.) Kopenhagen 11 Febr. vertrokken. Boschfontein (Ned.) x) Hamburg in lading. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 14 Febr. 9 Febr. van Algiers. Colombia (Ned.) x) West Indië 12 Febr. 11 Febr. van Havre. Cordillera (Du.) x) Hamburg (v. IJm.) 12 Febr. 11 Febr. vertrokken. Caribia (Du.) x) West Indië 4 Maart 11 Febx\ vertrokken. Dahomian (Eng.) West Afrika 8 Febr. 6 Febr. van Accra. West Afrika 4 Febr. van Freetown. Enggano (Ned.) x) Batavia 13 Febr. 7 Febr. v. Genua. Ethiopian (Eng.). West Afrika 1 Maart 8 Febr. te Dakar. Eurymedon (Eng.) x) Batavia 16 Maart 11 Febr. vertrokken. Japan 17'Febr. 8 Febr. van Gibraltar. Freiburg (Du.) Ned. Indië 1 Febr .van Tjilatjap. Fauna (Ned.) Midd. Zee 8 Febr. van Castellon. Gambian (Br.) West Afrika 15 Febr 8 Febr. te Hull. Glenearen (Eng.) x Japan 9 April vertr. 28 Febr. v. Manilla. Heidelberg (Du.) Ned. rndië 27 Febr. 4 Febr. van Pt. Said. Ned. Indië 8 Maart 6 Febr. van Colombo^ Zwax-te Zee 9 Febr. van Stamboul. Jagersfontein (Ned.) x) Z. Afrika 6 Febr. van Durban. Karnak (Du.) Ned Indië 27 Febr. 6 Febr. van Perim. Kosti (Gr.) Pt. Redan in lading. Luxembourg (Belg) La Plata 28 Febr. 26 Jan. van Buenos Aires. Llanfair (Eng.) Galveston 12 Febr. 9 Febr. van Land's End. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 17 Febr. 2 Febr. van Bahia. Mars (Ned.) Midd. Zee 22 Febr. 9 Febr. van Messina. Maaslcerk (Ned.) West Afrika 27 Febr. 9 Febr. van Dakar. Megara (Ned.) Curasao (v. R'dam) 8 Febr. vertrokken. Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika 8 Febr. van Mombassa. Neleus (Eng.) x) Tapan 23 Febr. 9 Febr. te Belawan. Nueva Granada (Noor) Pt. Arthur (via Hull) 1 Febr. vertrokken. Peisander (Eng.) x) Batavia 12 Febr. vertrek 11 Febr. v. Londen. Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maart 31 Jan. van Padang. Promotheus (Eng.) x) Batavia 21 Febr. 28 Jan. van Belawan. Pygmalion (Ned.) Midd. Zee 13 Febr. 10 Febr. te Antwerpen. Prahova (Roemeen) La Plata 6 Febr. te Santa Fé. Polydorus (Ned.) x) Batavia 9 Maart 7 Febr. van Padang. Poelau Laut (Ned.) x) Hamburg 11 Febr. in lading. Pan Europe (Noor) x) Oxelösund 5 Febr. verrokken. Pluto (Ned.) Danzig 14 Febr. 11 Febr. vertrokken. Port Redon 11 Febr. 10 Febr. van Land's End. Randfontein (Nea.) Z. Afrika 10 Febr. te Rotterdam. Serooskerk (Ned.) x) Japan 8 Febr. van Pt. Said. Sembilan (Ned.) x) Ned. Indië 24 Febr. 9 Febr. van Port Said. Sigurds Faulbaums (Let La Plata 22 Febr 19 Jan. van Rosario. Saleier (Ned.) x) Ned. Indië 9 Maart 3 Febr. van Sabang. Steinbek (Du.) West Afrika heden 9 Febr. van Wight. Socrates (Ned Hamburg 12 Febr 11 Febr. vex-trokken. Springfontein (Ned.) x) Z. Afrika 9 Febr. van Lorenzo Marque: Salland (Ned.) x) Hamburg 19 Febr. vertrekt 18 Februari. Saturnus (Ned.) Hamburg 12 Febr. 11 Febr. Stella (Ned.) Hamburg in lading.. Titus (Ned.) Zwarte Zee 13 Febr. 8 Febr. van Gibraltar. Tarakan (Ned.) x) Batavia 10 Febr. 8 Febr. van Gibraltar. Tiberius (Ned.) Jaffa 20 Febr. 9 Febr. te Lissabon. Tjikandi (Ned.) x) Batavia 6 Febr. van Sabang. Ulysses (Ned.) W. Afrika 8 Febr. van Las Palmas. V.N. Goulandrirs (Gr.) La Plata heden 4 Febr. te Londen. Venus (Ned.) Constantza 28 Febr. 5 Febr. te Samos. Varand (Noor) x) Gent heden 9 Febr. te Rotterdam. Vassos (Gr.) Riga 13 Febr. 7 Febr. vertrokken. Venus (Ned.) Bourgas 9 Febr. te Samos. Wendover (Eng.) Jalveston 29 Jari van New-Orleans Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 10 Febr. van Hongkong. hopeloos leeg is! Het gaat eenmaal niet om te zeggen: ..We zullen weer beginnen te repe- teeren", want er komt nog zooveel meer kijken, als salaris van den dirigent, zaalhuur, enz. enz. Bovendien moeten verschillende in strumenten noodzakelijk worden vernieuwd of hersteld, er moet muziek worden aange schaft, om een nieuw en frisch repertoir te kunnen instudeeren. Het nieuwe bestuur ontveinst, zich stellig niet, dat „Concordia" aan IJmuiden iets goed te maken heeft, maar het is de vurige wensch van alle leden, dit in de toekomst ook te kunnen doen, als het publiek haar daartoe slechts in de gelegenheid zou willen stellen. Het moet toch mogelijk zijn „Concordia" weer tot nieuwen bloei te brengen, gezien het feit, dat hoewel zij in 10 jaar tijd niet meer naar een concours was geweest, zij b.v. 2 jaar geleden nog onder de pittige leiding van haar energieken dirigent Philip S. Vlessing met een lsten prijs van het Artis-Festival thuis kwam. Daarom, oud-leden van „Concordia", en gij, donateurs, zet uw-al of niet gerechtvaardigde grieven op zij, komt opnieuw de gelederen versterken en helpt mee „Concordia" weer aan de spits te brengen van muzikaal-IJmui- den, opdat wij bij de hopelijk wederom te verwachten feestelijkheden in dezen zomer paraat kunnen zijn. Ook nieuwe leden en leerlingen zijn hartelijk welkom. Er zijn nog verscheidene instrumenten vacant. Het bestuur doet tevens een dringend be roep op de burgerij van IJmuiden, om het zoo veel mogelijk financieel te steunen, want het moet alien toch wat waard zijn een ver eeniging als „Concordia" die dit jaar 45 jaar zou hebben bestaan weer vooruit te helpen. Particulieren en vereenigingen wij den ken b.v. aan buurt- en winkeliersvereenigin- gen die belangstellen in den wederopbloei van „Concordia" en die het bestuur daarbij willen steunen, kunnen hun bijdragen, gel delijke toezeggingen of sympathiebetuigingen zenden aan den penningmeester Th. Brand hoff, Zeeweg 196 IJmuiden-Oost of aan den secretaris Jan Sinjewel, Kon. Wilhelmina- kade 12 IJmuiden. Concordia mag niet dood! Leve Concordia! JAARVERGADERING CHR. HIST. UNIE. Woensdag I Maart zal in het Gebouw Chr. Belangen de jaarvergadering gehouden wor den van de plaatselijke, afdeeling der Chr. Hist. Unie. Het volledig programma voor dien avond zal nader bekend gemaakt worden. ALGEM. NED. VROUWEN VREDESBOND. De afdeeling VelsenIJmuiden van den Al- gemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredesbond houdt een openbare lezing in het gebouw dei- Vrijzinnig Hervormden aan den Stationsweg op Woensdag 15 Februari a.s. Spreker is Dr. J. Brandt Costius uit Utrecht met als onderwerp: „Wat kunnen wij in het algemeen en de vrou wen in het bijzonder voor den vrede doen?" Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. f AANGEKOMEN. 9 Februari: Casanare s.s. Bremen Vechtstroom s.s. Huil Emid Mary s.s. Goole Ransdorp m.s. Gothenburg Brasil m.s. Port Arthur 10 Februari: Oise m.s. Parijs Ceres s.s. Chili Pitea s.s. Rotterdam Trajanus s.s. Midd. Zee Amstelstroom m.s. Plymouth Ingarö s.s. Grimsby Ravnanger s.s. Saffi VERTROKKEN. 9 Februari: Tela s.s. Antwerpen Delaware s.s. Rotterdam Kalypso Vergottis s.s. Kaap Race Ousel s.s. Liverpool Orestes s.s. Rotterdam Achilles s.s. Rotterdam 10 Februari: Midsland s.s. Blyth Nicolaou Ourania s.s. Key West Bart m.s. Randers Al ja m.s. Mistley Nora m.s. Penrhyn Een mooi sleepje. Het Nederlandsche stoomschip Leersum heeft te Pernambuco het Nederlandsche stoomschip Alpherat binnengesleept. Dit laatste stoomschip had de schroef verloren en dreef hulpeloos in den Atlantischen Oceaan rond. Scheepsbouw voor buitenland. Een door de firma Van Vliet Co. te Har- dinxveld voor rekening van een reederij in Schotland gebouwd vrachtmotorschip met een laadvermogen van 1000 ton heeft op den Nieuwe Waterweg een proefvaart gemaakt. Het schip voldeed aan de gestelde eischen en is daarom door de reederij overgenomen. Het vaartuig zal onder den naam „Citrine" in de kustvaart worden gebracht. Scheepsbouw voor Ned. Indië. De scheepswerf ,,'t Hondsbosch" te Alkmaar heeft met goed gevolg te water gelaten de voor Ned. Indische rekening gebouwde motorsleep boot, tevens reddingsboot, Freischutz. Dit vaar tuig zal met een vrachtschip naar de bestem ming worden gebracht. Vlootuitbreiding-. Het voor een te Rotterdam wonenden ree der-kapitein op de werf der firma Gebrs. van Diepen te Waterhuizen gebouwde motorkust- vrachtschip Waterweg heeft met gunstig gevolg een proefreis op de Eems gemaakt, zoodat de nieuwe eigenaar het schip direct overnam. Het komt in ballast naar Amsterdam om te laden. Deze boot heeft een laadvermogen van 325 ton en is uitgerust met een Bronsmotor van 200 P.K. Motorschade hersteld. Het Italiaansche motortankschip Aino ,dat na vertrek uit Amsterdam in het Noordzeekanaal vastnïaakte en later naar de hoofdstad moest te- rugkeeren wegens motorschade, heeft die schade thans afdoende hersteld en is weer naar Ham burg verder gegaan om de restant-lading' te lossen. Vlootuitbreiding-. De Halcyon Lijn te Rotterdam heeft onder hands het Grieksche stoomschip Mount Dirfys aangekocht, hetwelk onder Nederlandsche vlag in de vaart zal worden gebracht met den naam Stad Maastricht. Herstellingen uitgevoerd. De Grieksche stoomschepen Kalypso Vergot tis en Nicoulaou Ourania, welke onlangs in ballast naar Amsterdam passeerden om te dok ken, hebben aldaar verschillende herstelingen uitgevoerd en vertrokken weer in ballast naar zee. Groote diepgang. Het met petroleum van Port Arthur aangeko men Noorsche tankmotorschip Brasil passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 81/2 meter. Een oud gediende verdwijnt! Het s.s. „Oranje Nassau" is, naar thans ver luidt, verkocht aan de reederij Hellenic Coast line's Company te Piraeus. Het schip, hetwelk in 1911 bij de Mij. „De Schelde" te Vlissingen gebouwd werd, meet 3701 B. R. T. en zal alvo rens naar een Grieksche haven te -ertrekken 1 waar 't zal blijven varen onder nieuwen naam en vlag, nog eenige reparaties ondergaan in het I dok van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij Hetgeen wij eerder meldden, dat het schip naar hdlië verkocht, vas voor den sloop blijkt dus onjuist te zijn. Aan den grond gezeten. Uit Riga wordt gemeld, dat het naar Amster dam bestemde Grieksche tankstoomschip Vas- sos aan den grond gezeten heeft doch later vlot gekomen is. Na een onderzoek heeft het schip een bewijs van zeewaardigheid gekregen en de reis naar hier voortgezet. A.s. Maandag kan het stoomschip hier verwacht worden. Een nieuw visschcrsdorp ontstaat. De uitbreiding van de nieuwe visschershaven in Strande (Oostzee) nadert hare beëindiging, zoodat ze vermoedelijk in Mei van dit jaar in gebruik kan worden genomen .Vermoedelijk zal in dit dorp een geheel nieuwe bevolking komen omdat de visschers uit Laboe en Schilksee beter voor hun bedrijf daar kunnen gaan wonen. Na de vestiging van een visschersbevolking in Friedrichskoog zal hier dan een tweede vesti ging gevormd worden. Wat doen de Strawberries Zondag? Het programma der Strawberries van mor- gen luidt: Dames: Amersfoort IStrawberries I 11 uur. Strawberries IIB.D.H.C. VII 10.30 uur. Heeren: Strawberries inAmsteradm VII 12.30 uur. Strawberries IIKraaien. I 2 uur. Opstelling: Dames: Strawberries I: Stoutenbeek; Lamboo, Amse; Eewijk, Poldervaart, Luchsinger, Teer, Graper, Romunde, v. Malsen, v. Ronfcel. Strawberries II: v. d. Zee, Dekker, Klimp, Melchers, v. Gelder, Dobbenga; Diekerhof, Lindeblad, Laman, Behr, v. Dorp. Heeren: Strawberries EL: Pleijler; Bekker, de Mooij; v. 't Hof, Leijden, Gomes; de Waard, Geus, v. Veen, Mantje, Tusenius. Strawberries HI: Bilderbeek, Koning, Vreugdenhil; Uiling, Mooij, de Rooij; v. Ron- kel, de Nobel, Janus, v. Malsen, Meerman. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende organi saties voor de week van 13 tot en met 18 Fe bruari zijn vastgesteld als volgt: Werkloozenvereeniging 9.009.30 Alg. Ned. Metaalbewerkersbond 9.359.55 Alg. Ned. Bouwarbeidersbond 10.0010.20 Ongeorganiseerden 10.3011.30 IJm. Transport Federatie (N.A.S.) 11.4512. R.-K. Bonden 9.00— 9.40 Kleine bonden 9.4510.00 Chr. Bond van Fabrieks- en Trans portarbeiders 10.2010.50 Oud-Katholiek Vakverbond 10.5511.10 IJmuider Federatie 11.1512.00 Verkooping stoomtrawler IJselmond. De stoomtrawler IJselmond, die gisteren ten overstaan van notaris G. D. Boerlage ipubliek verkocht werd, heeft opgebracht f 6600. Koopster werd de Rotterdamsche Bankvereeniging. Nooit las ik mijn courant zoo goed, als door een bril met CROOKES Q GLAZEN. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticien», ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv» Xngez. Med.) Brillen eter en II lij ke r leverancier aan alle Ziekenfondsen P. DE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. Ingez. Med.) VELSEN Bevallen: B. van Dijk—Lucas, d., Pelsstraat 41, Velsen-N. R. Rosier—de Back, z., D. Har- toghstraat 58, IJmuiden. A. J. Loendersloot— Schipper, z., Zeeweg 93, IJmuiden. W. F. de RUitervan Houwelingen, d„ Willemsbeekweg 125, IJmuiden. G. Tjoelker—Pel, d„ Middend. straat 6, Velsen. H. M. E. Nieuwenhuisen— Kaandorp, z„ van Langeveldstraat 2, Velsen. Overleden: A. A. Langbroek, 20 jaren onge huwd, W. Beukelszstraat 6, IJmuiden. M. W. van Ham, 57 jaren, weduwe van J. van de Griend, Engelmundusweg 89, IJmuiden. J. van der Wissel, 87 jaren, wedr. van J. G. Bouman, Willebr ordstr a at 67, IJmuiden. P. Beekman, 90 jaren, ongehuwd, Zeeweg 9, IJmuiden. Ondertrouwden: G. N. van Eijkeren, Amster dam en C. J. Betzou, Rijksweg 250, Santpoort, toek. adr. Amsterdam, Kribbestraat 39 I. J. Blokzijl. Hofgeesterweg 21. Santpoort en A. Mulder, Bloemendaal, Rijperweg 3. toek. adres: Haarlem. Rijnstraat 67. J. D. Knap, Beverwijk, Keesdelfsweg 42 en A. van der Velde. Meiklaan 55, Velsen-N., toek. adres: Beverwijk, Hoflanderweg 97. Th. Pronk, Smit van Gelderstr. 8, Velsen en A. Timmer, Baar- pad 15, Alkmaar, toek. adr.: Schoonoortstraat 40, Velsen-N. J. Venverloo, Engekn.weg 34a, IJmuiden en A. Dooijes, de Weerdstr. 36, IJmuiden, toek. adr.: Engelmundusweg 34a, IJmuiden. D. G. Sala, Koekoekstr. 2, IJmuiden en H. Blok, Wijk a/Zeeërweg 79, IJmuiden. toek. adr.: Assendelft. P. Bierens, Craft en M. Boekei, J. v. Heemskerkstr. 48, IJmuiden, toek. adr.: J. v. Heemskerkstr. 48, IJmuiden. Gehuwden: A. Tervoort en A. M.S. van Acker, Beverwijk, Creutzberglaan 36. G. H. van der End en S. Iskes, Fr. Naereboutstraat 38, IJmuiden. H. Wessel en D. Gouda, Vleetstraat 8, IJmuilen. P. Visman en C. Wessel, Houtman straat 28, IJmuiden. A. van den Broek en H. M. ter Haar, Londen. W. C. Baggerman en A. A. Eliveld, Kanaalstraat 82, IJmuiden. HAARLEM, 10 Februari. Bevallen 8 Februari: M. Leising—Marczak, z.; 9 Februari: G. Habbers—Kooij, z.; M. Snoeks—Kyewski, z.; M. M. R. Metzelaar— Massin, d.: A. M. LemmersBakker, z.; 10 Februari: G. de Wit-de Dood, z.; W. Bantz— de Vries, z.; M. Z. Weisz—Sulmann, z. Overleden 9 Februari: F. H. Ludwig, 77 J, Cruquiusstraat; 10 Februari: J. J. M., 7 mnd- z. v. J. J. W. de Meere, Hazepaterslaan.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2