BEVERWIJK Autobuswetje verwerft geen groote meerderheid. EERSTE KAMER Begrooting van Financiën goedgekeurd. DEN HAAG. Vrijdag. Minister v. b u u r e n ontmoette pog heel wat vprzet tegen zijn wetje inzake aanvulling van de verkeer s-af deeling" van de Bezuimgmgswet n 1935 waardoor een einde aan de wilde autobussen-kwestie kan worden gemaakt. np nat-soc. senator Mr. de Rijke, die er mets !«m moest hebben, dat de Regeering op allerlei manieren uit wettelijke uitspraken trachtte te ontglippen, verklaarde zich tegen het aanhan- eiKe'ontwerp- Aldus eveneens Mr. Pollema (ch 1 en Prof. Mr. Kranenburg (v. d.), van wie de eerste vooral klaagde over de onnauw keurige formuleering, welke z.i. ook dit mach- tieings-voorstel weer bevatte. Een en ander in 't bijzonder dank zij de overhaaste behandeling "n de Tweede Kamer. De v. d. woordvoerder slaakte daarover evenzeer verzuchtingen en wees ir op dat, terwijl de Regeering aanvankelijk be oogd had het ontwerp aan te passen aan de terminologie van het Reglement Autovervoer voor Personen, de Tweede Kamer door aanne ming van het amendement-Diepenhorst aan een gansch andere methode (bepleit door den Utrechtschen hoogleeraar in het strafrecht Prof. Mr Pompe) de voorkeur had gegeven. Te weten de methode om met behulp van aanvulling van de strafrechterlijke bepalingen in de wet van 1935 uit de impasse te geraken. Wij, aldus Prof. Kranenburg, dienen als Kamer van Revisie en niet van Repetitie nu aldus het amende ment-recht aan de overzijde van het Binnenhof misbruikt is tegen te stemmen. Spreker's Utrechtsche ambt- en vakgenoot ontkende dat de Kamer van Honderd haar constitutioneele boekje te buiten was gegaan toen ze zich met 't voorstel-Diepenhorst vereenigde. Overigens kon deze spr. het aanhangige wetsvoorstel allerminst bewonderen. Maai; om der wille van vermijding van den chaos zofl hij nu maar over zijn bezwa ren heenstappen, iets waartoe ook de heer v. Citters (a.r.) na eenige aarzeling wel bereid bleek. Minister v. Buur en betoogde, dat de Re geering de zaken niet kon laten loopen. Eco nomische belangen worden door ee huidige si tuatie bedreigd en als men zou kunnen voort gaan met de hand te lichten met de bepalingen van het R. A. P. zou er anarchie ontstaan. De Tweede Kamer had het ontwerp wel met voldoende grondigheid behandeld; men had bij de uitvoerige schriftelijke gedachtenwisseling aan beide methoden waarover hier gesproken was de noodige aandacht gewijd. Met 1914 (de nat. socialisten, vrijzinnig-de mocraten, een aantal socialisten en eenige rechtsche leden maakten de oppositie uit) ging het ontwerp er door. Na de koffie kwam „Financiën" aan de orde. Het beste kan het korte debat saamgevat en weergegeven worden door de hoofdpunten te vermelden uit de rede van Minister De Wilde. Deze verklaarde dit in antwoord aan de heer en v. Vo orst t ot V o o r s t (R.K.) en Mr. v. Rap- pard (v.b.) dat het voorbarig was mee te deelen, hoe men de bezitters van groote land goederen enz. bij de a.s. belastingherziening wat zal verlichten. Zulk 'n verlichting is echter wel te verwachten. In dit verband noemde spr. het vrijwel zeker, dat vóór 1 Mei a.s. de nieuwe belastingvoorstellen, die pas over eenige weken bii de Staten-Generaal zulen worden ingediend, 1- t tot wet verheven zullen zijn. i'/Ir. v. Bönninghausen (na.t soc.), die er zich over verwonderd had, dat de Regeering in zake de vraag van opheffing van het bank geheim waar ze zich eerst volkomen tegen had verklaard nu van zins is het advies van den Economischen Raad in te winnen, kreeg van den minister te hooren, „dat hij langzamerhand wel zou gaan leeren, wat zoo al de voordeelen van het parlementaire stelsel zijn." Verstandige opmerkingen in het Parlement kunnen een Minister er soms toe brengen, dan nog eens bij zondere aandacht aan een bepaalde kwestie te wijden. Hoe de nat. soc. spreker had kunnen beweren dat de belastingherziening van dit be wind wel louter met fiscale en niet met sociaal- ethische overwegingen zou samenhangen, was den Minister een raadsel, aangezien immers uit hetgeen er omtrent de plannen reeds bekend is gemaakt, blijkt dat om sociaal-ethische redenen een verlichting met 40 millioen zal worden aan gebracht. Mr. de Wilde noemde het een van de eerste eischen die men aan 'n goed Minister van Finan ciën moet stellen, dat hij streeft naar een slui tende begrooting, iets wat Mr. Pollema (c.h.), o.m. in verband met den zwevenden gulden, niet zoo dringend noodzakelijk had geacht. Wat de geheimzinnigheid op :t gebied van het egalisa tie-fonds aangaat, waarover de c.h. spreker een critisch geluid had laten hooren, dat fonds moet nu eenmaal geheim werken of het heeft geen zin. Aldus van den beginne af het door de Re geering ingenomen standpunt. Hoofdzaak ten aanzien van den goudvoorraad is te weten hoeveel goud de Nederlandsche Bank bezit en niet waar het precies overal ligt. Met onze neutraliteit heeft dit laatste ook niets te maken. Overigens verheugde de Minister zich over, dat was opgemerkt, dat volkomen verborgen is gebleven hoe het egalisatie-fonds het vorige jaar heeft gemanoeuvreerd: grootere loftuiting was in dezen eigenlijk niet denkbaar! Als men vraagt naar den koers van den gulden, dan moet spr. wijzen op de groote fluctuatie in de verhouding tusschen pond en dollar. En nu zweven wij er tusschen in, omdat we met beiden belangen gemeen hebben. De verhouding van pond en gulden is tot 26 September vrij wél sta biel gebleven. Toen daalde plots het pond sterk. Dien val hebben wij met den gulden niet mee gemaakt. Ons streven is er op gericht de koers van den gulden zoo zeker mogelijk te houden en als men nu in 't buitenland zou vragen welke zwevende munt is nu eigenlijk het meest sta biel, dan zal het antwoord zeker luiden: de gulden. Overigens kan de Minister aan Mr. Pol lema de verzekering geven dat hij en Mr. Trip het volkomen eens zijn omtrent de monetaire politiek, zoodat men uit de mede-onderteekening door den President van de Nederlandsche Banl-: van het adres van de 9 mannen handeling, die de heer De Zeeuw (s.d.) had afgekeurd niet moest opmaken, dat er ten aanzien van het munt-vraagstuk eenig verschil van inzicht zou bestaan tusschen den Minister en den leider van onze centrale bankinstelling. In tweede instantie ontkende Minister de Wilde nog eens nadrukkelijk, dat het egalisatie fonds na eerst het pond gevolgd te hebben, nu achter den dollar aanloopt. Dat is onjuist. We volgen onze eigen koers. Zonder hoofdelijke stemming, met aanteekening van het „tegen'" der nat. socialisten, keurde de Kamer de begroo ting van Financiën goed, nadat men bepaald genoten had van de smakelijke wijze waarop de Minister in een even degelijk als helder betoog de heeren senatoren wist te beantwoorden. Dinsdag onderwijs. E. v. R. CULTUREELE FILMAVOND. De tweede voorstelling van „Grazige Wei den" welke Donderdagavond onder auspiciën van het Comité voor Cultureele films in de Pont-Bioscoop plaats vond, mocht zich in een groote belangstelling verheugen. De groote zaal was geheel gevuld toen de voorzitter IJ. J. Reitsma het openingswoord sprak en allen welkom heette. Mededeeling werd gedaan dat voor den volgenden abon nementsavond nog geen keuze was gedaan, maar dat dr. Van der Sleen door het comité bereid gevonden was, 5 April een causerie te houden over zijn reis naar Zweden en Lap land. Daarna gaf de heer Reitsma de reeds eerder vermelde uiteenzetting van „Grazige Weiden". Vervolgens werd de gebruikelijke teekenfilm gedraaid gevolgd door één over de Cullinan-diamant. Voor zoover we konden opmerken had „Grazige Weiden" de volle aan dacht der aanwezigen maar van niemand hoorden we nu eens een spontaan „Wat was dat mooi". Verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Maandagimarkt: Flamingo IJM 25. Vangst: 560 m. koolvisch, 130 m. gul, 110 m. braadschelvisch, 50 m. schelvisoh, 140 m. wijting, 15 m. poon, totaal 1005 manden, benevens 150 stuks stijve kabel jauw. Maria van Hattem IJM 1. Vangst: 60 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 40 m. radio, 180 m. wijting, 75 m. gul, 40 m. haring, 10 m. makreel, 45 m. poon, 460 m. koolvisch, totaal 1010 manden, benevens 280 stuks stijve kabeljauw. Claesje RO 46. Vangst; 60 manden schel visch, 120 manden braadschelvisch, 65 m. gul, kabeljauw en blanke koolvisch, 55 m. wijting, 60 m. koolvisch, 50 m. varia, totaal 410 m., benevens 100 stuks stijve kabeljauw en 30 lengen. Witte Zee IJM. 167. Vangst: 65 manden schelvisch, 135 m. braadschelvisch, 50 ra. radio, 80 m. gul en blanke koolvisch, 20 m. varia, 150 m. koolvisch, 170 m. wijting en witjes, totaal 670 manden, benevens 200 stuks stijve kabeljauw. Cariline IJM 26. Vangst: 70 manden schel visch, 180 m. braadschelvisch, 20 m. makreel, 200 m. koolvisch, 80 m. gul, 50 m. poon, 100 m. wijting, 100 m. radio, totaal 800 m., bene vens 200 stuks ijskabeljauw en 220 stuks stijve kabeljauw. Maria R. Ommering IJM. 7. Vangst: 40 an. schelvisch, 70 m. braadschelvisch, 45 m. gul, 45 m. wijting, 40 m. poon, 20 m. radio, 70 m. koolvisch, totaal 330 m., benevens 60 stuks stijve kabeljauw. DS. A. ZWIEP BEDANKT VOOR BEROEP. Ds. A. Zwiep, predikant bij de Chr. Geref. Gemeente hier ter plaatse, heeft voor het be roep naar Zwaagwesteinde (Fr.) bedankt. BESOMMINGEN. Manden. Trawler: 90 Elie Chenevière IJM 161 f 1540 Loggers: RO 1 f990; IJM 204 f700; KW 55 f510; KW 153 f690; KW 107 f260; KW 125 £630. Tarbot 120100 cent per K.G. Tong 7854 cent per K.G. Griet f 24—f 20 per 50 K.G. Groote schol f-10f7,80 per 50 K.G. Middel schol f 12f 9,70 per 50 K.G. Zetschol f22—f 16,50 per 50 K.G. Kleinschol f 21—f 8,40 per 50 K.G. Bot f7—f3,60 per 50 K.G. Schar f 10,50—f 4,70 per 50 K.G. Groote gul f9—f8 per 50 K.G. Wijting f 8,50f 2,80 per 50 K.G. Kabeljauw f36f 15 per 125 K.G. Rog f9 per koop. Voor het qeheele land: Zacht weer wisselende bewolking. Geen regen van beteekenis. Matige Westelijken tot Zui delijken wind. Algemeene vooruitzichten: Aanhoudend zacht weer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 47 F. Laagste hedennacht 45 F. Hoogste heden 46 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 772 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Zondag v.m. 9.14 uur; n.m. 9.52 uur. Maandag v.m. 10.27 uur; n.m. 11.15 uur. Dinsdag v.m. 11.53 uur; n.m. uur. van f 21,68 aan fruit. Aan kraamvrouwen werd het volgende gegeven: 24 baby-uitzetten, be nevens een groot aantal lakens, luiers en on- derkleeren. In het geheel werd uitgegeven een bedrag van f 921,04 en ontvangen f 894,39. KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ. Bovengenoemde vereeniging houdt op Don derdag 16 Februari a.s. haar jaarvergadering in Café „Flora". De agenda vermeldt o.a.: jaarverslagen secretaris en penningmeester; bestuursverkiezing. Aftredend zijn: Corn. Tijms en G. Schoehuis (harddraverij) Corn v. Veen en J. Bekker (Koninginnedag). S.J.C. 2A.D.O. 2. In dezen belangrijken wedstrijd, waarin zal worden uitgemaakt wie voorloopig de laatste plaats in de reserve le klas zal bezetten komt A.D.O. 2 als volgt uit: Bert Beentjes, Baltus, Rizzi, Duin, Rozing Jr., B. Beentjes, Glorie, Rozing Sr., Br. Welboren, Meijer, Jac. Beentjes. DAMNIEUWS. Donderdag 23 Februari speelt de damclub ,D.C.H." een wedstrijd tegen „Dio" uit Wor- merveer, kampioen van den R.K. Zaanschen Dambond. HEEMSKERK WERKVERSCHAFFING. A.S. Maandag, 13 Februari, zal een begin _emaakt worden met het in werkverschaffing uitvoeren van het verbeteren van 6 H.A. grasland, in eigendom toebehoorend aan het Algemeen Armbestuur. GOUDEN BRUILOFT. Onder groote belangstelling vierde het echt paar A. v. Baar en Joh. v. d. Laan, wonende Hoogdorperweg, hun 50-jarige echtvereeniging. Een groot aantal felicitaties, meestal verge zeld van flinke cadeaux, werd in den loop van den dag ontvangen. Van de bewoners van de straat was een enveloppe met inhoud ont vangen. Burgerlijke en geestelijke autoriteiten toonden hun belangstelling. Door het fanfarecorps „St. Cecilia" werd des avonds een serenade gebracht. BURGERLIJKE STAND. GeborenPetrus Adrianus Maria, z. v. Hendr. N. Doodeman en Geertr. C. de Ruijter. Floren- tius Maria, z. v. Fi. Beentjes en Cath. M. A. Meijer. Harmen Dirk, z.v. D. Offenberg en M. Jonkman. Anna Petronella Maria, d. v. J. Th. Visser en Th. A. Schoonenberg. Johannes Petrus Hendricus, z. v. Jac. van Duivenvoorde en C. G. M. Welage. Christiaan Willibrordus, z. v. Ant. van Lieshout en Wilh. Castricum. Hendrikus Theodorus, z. v. Hendr. Beentjes en M. Kuijl. Overleden: Fl. M. Beentjes, 2 dagen. Ap. Smit, 22 jaren, ongehuwd. Ger. Nijman, wedr. van N. Welp, 76 jaren. Gehuwd: Corn. Stengs, 25 jr., alhier en A. M. Kool, 24 jr., te Egmond-Binnen. J. A. van Zanten, 21 Jr., alhier en W. C. Wulp, 24 Jr., te Castricum. „DE VRIENDENKRING". Zondagavond geeft de tooneelvereeniging „De Vriendenkring" voor de tweede maal een opvoering van de revue „O ja, voor ik het ver geet". Op dezen avond zullen tevens de dona teurs worden uitgenoodigd. „ST. ELISABETH VEREENIGING". Door de „St. E-lisabethvereeniging" werden dit jaar aan zieken en ouden van dagen ver strekt: 3934 liter melk, 197 pond vleesch, 872 JAARVERGADERING VAN HET MANNEN KOOR „ZANGcLUST". In de gisteravond gehouden jaarvergade ring van het mannenkoor „Zanglust" bleek uit de jaarverslagen van den secretaris den penningmeester dat het jaar 1938 voor de vereeniging zeer gunstig was. Bij de be stuursverkiezing werden de aftredende be stuursleden J. M. v. Buren als 1ste secreta ris en C. Hoek als 2de penningmeester her kozen. De dirigent, de heer H. van Dijk werd met algemeene stemmen weer voor een jaar benoemd. Ter voorbereiding van een uitstapje in den komenden zomer werd een commissie benoemd, waarin zitting namen de heeren J. Roos, M. Lindner en D. Meinema. Voorts werd besloten deel te nemen aan het zang concours van D. O. S. te Krommenie. DE UITBETALING VAN STEUN AAN ARMLASTIGEN. In de jongste raadsvergadering werden klachten -geuit over de lange wachttijden van menschen, die op de Vrijdagen hun steun in ontvangst kwamen nemen. De dienst voor so ciale zaken heeft maatregelen genomen om aan deze klachten tegemoet te komen. Met ingang van de week van 13 tot en met 18 Fe bruari zal des Vrijdags de steun aan armlas tigen worden uitbetaald volgens onderstaand rooster. Voor hen, wier namen beginnen met de eltters A tot en met C om 2 uur, D tot met J: 2.30, K tot en met R.: 3.—, O tot en met S: 3.30. T tot en met Z 4 uur. In verband met het regelmatig verloop van de uitbetaling wordt men verzocht niet vroe ger aan het kantoor te komen dan noodig is MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 10 Febr. 1939. Spinazie per K.G. f 0.96. Andijvie per K.G. f 0.260.30. Koolrapen per zak f 1.50. Wortelen per K.G. f 0.04 0.06. Bieten per K.G. f 0.05. Aardappelen, klei, per K.G. f 0.040.07. Spruitjes per K.G. f 0.18—0.43. Boerenkool per K.G. f 0.180.22. Roode kool per K.G. f 0.060.07 Savoye kool per 100 f 711. Bloemkool per 100 f 18. Uien per K.G. f 0.030.06. Prei per K.G. f 0.07—0.15. Selderie per K.G. f 0.190.25. Appelen per K.G. f 0.250.45. Brusselsch lof per K.G. f 0.170.25. DRIEHUIS BETRAPT. Gistermiddag omstreeks kwart over 5 deel de een aantal meisjes aan een agent van politie onthutst mede, dat een persoon zich op den Duin- en Kruidbergerweg even voorbij de halte Driehuis-Westerveld zeer onwelvoe- gelijk had gedragen. De agent reed met de meisjes den Duin en Kruidbergerweg op, waar de bewuste per soon zich nog steeds ophield. Op last van den agent begaf hij zich met zijn bakfiets naar den politie-post aan den Engelmundusweg, TERAARDEBESTELLING VAN SIR HENRI DETERDING. Rede van ir. Kessler. TALLOOZE BLIJKEN VAN BELANG STELLING. DOBBIN (Mecklenburg) 10 Februari (A. N. P.) Het stoffelijk overschot van Sir Henry Deterding, oud-direc teur-generaal van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, is heden op het landgoed Dobbin ter aarde besteld. De Nederlandsche en Duitsche vlaggen woeien op het landgoed halfstok. In de hal werd des morgens te 11 uur 30 een plechtigheid gehou den, waarbij slechts de naaste familie en intieme vrienden tegenwoordig waren. Te Dobbin zijn honderden telegrammen en brieven van condoleance ontvangen uit de ge- heele wereld. Talrijke officieele vertegenwoor digers uit verscheidene landen bevonden zich eieren'. 106 liter karnemelk en voor een bedrag ter plaatse. Er waren kransen van de Neder. landsche regeering. van rijkskanselier Hitier, an generaal-veldmaarschalk Goering, van den rijksstadhouder van Mecklenburg, van ir. J. E. de Kok, directeur-generaal van de Ko ninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschap pij, van Walter Clark Tedgle, president van de Standard Oil Company, van de maatschappij Rhenania", van de „Ossag" te Hamburg en van tallooze andere personen en instellingen. Er bestond, zooals te verwachten was, voor de teraardebestelling zeer veel belangstelling. De directie van de Koninklijke Petroleum Mij. was vertegenwoordigd door de heeren ir. J. B. Aug. Kessler, mr. J. C. van Panthaleon baron van Eek. beiden uit Londen en J. M. de Booy uit Den Haag. Ir. Kessler was de eerste woordvoerder. Hij zeide Uit naam van directie en commissarissen van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij tot Exploitatie van Petroleumbron- nen in Nederlandsch-Indië en het employée corps van de Koninklijke Shell-groep, wil ik. de afwezigheid van den heer De Kok eenige woorden richten tot de nagelatenen van den heer Deterding en tot zijne talrijke aanwezige vrienden. Wij staan hier aan de laatste rustplaats van een groot Nederlander. Welk een ongewoon begrip is „rustplaats" voor een man als Deterding. Werk en inten se belangstelling waren waarop hij gedijde. Het is lastig ons in te denken, dat hij min der dan een maand geleden nog aanwezig was in het volle bezit van al zijn energie op een bestuursvergadeiing van de wereldzaak, die onder zijn leiding en in zeer belangrijke •mate dank zij hem, werd opgebouwd gedu rende de 36 jaren, dat hij daarvan de ziel was. §inds twee jaren had dr. Deterding zich teruggetrokken uit de directie van de Ko ninklijke Shell-groep en deze overgedragen aan jongere handen. Het bestuur had nog slechts het voorrecht hem van tijd tot tijd op vergaderingen persoonlijk te ontmoeten. Zijn afwezigheid daar zal door ons allen, commissarissen en directie, als een onherstel bare leemte worden gevoeld. Doch de richt snoer door hem aan ons nagelaten, nl. de creëerende kracht van internationalen goodwill en loyale samenwerking in het be lang van allen, zal nooit ter zijde gesteld worden, integendeel, de verantwoordelijkheid voor den verderen groei en bloei van Deter- ding's zaak kan, wij allen voelen dit, slechts met blijvend succes vervuld worden, wanneer die internationale coöperatie ons richtsnoer blijft. Als ik zou zeggen, dat wij, die de verant woordelijkheid dragen zijn schepping voort te zetten, nu de geest van dezen grooten man moeten missen, zou dat inderdaad niet juist zijn. De invloed, die hij gedurende zijn lang actief leven op ons allen heeft gehad, zal nimmer verdwijnen. Sir Henri Deterding is gedurende den tijd, dat hij de opperste leiding van de Koninklijke Shell groep in handen had, met een zeer groot gedeelte van het employé-corps van die zaak in geregelde aanraking geweest. Zijn invloed op hen was als die op zijn jongere collega's. Zijn belangstelling in de velen die aan hem hun werk en welvaart te danken hebben, uitte zich op talrijke milde wijzen. In vind het moeilijk passende woorden te vinden voor de gevoelens van diep leed, dat de vier oudere commissarissen van de Ko ninklijke heeft getroffen. Zij hebben gedu rende zoo vele jaren van voorspoed en van tegenspoed hun vriend mogen steunen in zijn levenswerk. Zij waren tezamen opgegroeid Een hechte vriendschap was daaruit voortge komen. En nu is hij heengegaan. Hun ver lies laat slechts ruimte voor groote stilte. En wij allen deelen daarin. Spreker richtte tenslotte woorden van troost tot mevr. Deterding en de kinderen. A. D. A. 10 7 1 2 Zeeburg 10 6 3 1 Rapiditas 11 •l 1 3 Concord) i- 11 6 2 3 Niloc 11 4 3 4 Turno 9 3 4 2 Simson 10 2 2 6 Carna 8 2 1 b D. O. S. 8 2 1 5 Kracht en Vr. 10 0 2 8 v.-t 238 21— 7 35—26 22—18 17—12 14—14 8—19 9—14 8—14 9—34 Niloc Lijnden Simson D. O. S. Aalsmeer Rapiditas Turno Olympia Concordia Atlas 11 11 0 0 22 114—22 11 7 0 4 14 57—55 11 5 3 5 13 47—32 10 6 0 4 12 42—40 11 5 2 4 12 42—50 10 5 0 5 10 41—60 9 3 1 5 7 43—44 9 2 2 5 6 22—35 9 2 1 6 5 39—71 11 0 1 10 1 34—73 Wereldkampioenschap IJshockey Canada en de Vereenigde Staten winnen. Zwitserland en Tsjecho-Slowakije kampen om het Europeesch kampioenschap. Besloten is, dat de ontmoeting tusschen Zwitserland en Tsjecho-Slowakije in de finale poule zal beslissen, welk land den Europee- schen kampioenstitel zal mogen dragen. Voor de finale der troostronde won Italië van Letland met 21 (11, 10, 00). Canada sloeg Bazel voor 14.000 toeschou wers Zwitserland met niet minder dan 7—0 (20, 40, 1—0). Snelheid en techniek der Canadeezen wonnen het van het enthousiasme der Zwitsers. Bovendien viel er van de zoo geroemde homogeniteit der Zwitsers niet veel te bespeuren, met het gevolg, dat de Trail Smoke Eaters regelmatig de score konder. opvoeren. De Zwitsers waren wel gehandicapt, omdat zij de beide Cattinis niet hadden kun nen opstellen, in verband met verwondingen. Te Zürich wonnen de Vereenigde Staten met 1—0 van Tsjecho Slowakije, na een strijd, welke tweemaal verlengd moest worden. In de zevende minuut der tweede verlenging wist Quirk de verdediging, inclusief doelman Hertl te passeeren. De Tsjechen hadden tot op dat moment uitstekend verdedigd, doch de vermoeidheid deed zich gelden. Vijfduizend toeschouwers woonden deze ontmoeting bij. Polen won met 3—0 (1—0, 10, 1—0) van Hongarije voor de vijfde tot en met de ach' ste plaats. HANDBAL. Het haiiilbalprograiimia voor Zondag. Neemt Rapiditas de leiding van A. D. A. over? Het handbal-programma voor Zondag luidt: Dames. Eerste klasse ConcordiaD. O. S. CamaZeeburg SimsonKracht RapiditasA. D. A. NilocTurno Tweede klasse. RapiditasO. S. S. Heeren. Eerste klasse. ConcordiaD. O. S. SimsonAtlas TurnoAalsmeer NilocRapiditas '31 Tweede klasse. Lijnden 2Olympia 2 A Concordia Z.Zaanland O. S. S.Aalsmeer II AchillesConcordia II H. Het dameselftal van Rapiditas verschijnt in de volgende opstelling: J. Lucas, M. Bakker, T. Bakker, T. Pigge, L. Bakker, A. Boer, B. v. d. Aardweg, J. Maassen, R. Poorter, B. Joosten, A. v. d. Meulen VOETBAL. HAARLEM—V. S. V. Haarlem verschijnt met het volgende elftal: De Vries. Verhappen, Visser, De la Mar, Effem, Van Gooi, N. N., De Winter, v. d. Hulst, Smit, Ninaber. Het is nog niet bekend, wie op de rechts buitenplaats zal spelen. HAARLEM—V.S.V. Met een plaatsvervanger voor Broek en Van der Kuil in plaats van Bot, komt V.S.V, als volgt uit-. Michel, Van Osch, Rechsteiner, Heins. De Vries, Van den Gevel, Döhring, Van de Kuil, Van der Lugt, Balvers. Sterk. V. S. V. 2—D. E. C. 2 V.S.V. komt uit met: Demmers, Van den Berg, Van Roon, Voet, Glas, Kunst, Malesteyn, Michel. Karrebelt. de Haas, Carton. Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond. In verband met het overlijden van den Paus zijn alle wedstrijden van den Diocesanen Haarlemschen Voetbalbond, vastgtesteld op Zondag 12 Februari, afgelast. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 12 FEBRUARI 1939. IA Hillinen 2—Schoten 2, 10 uur, A. v. Dam IVODWODeCeO, 10 uur, J. Fortgens. EDO 3—Kinheim 3, 10 uur, L v. d. Ven. IB VOG—EDO 5, 10 uur, J. F. Ploeg. HFC 3—Kinheim 2, 10 u., J. v. d. Wereld. Droste—RCH 3, 10 uur, W. van Loenen. 2A Haarlem 4Beverwijk 3, 10 uur, A. J. Grootegoed. VSV 3—Kinheim 4, 12 uur, R. Honijk. Stormvog. 4EDO 6, 12 uur, W. Lubbers 2B DIO 2—Kenn. 5, 11.30 u.. W.H.Korevaar Beverwijk 2Brederode, 12 uur, J. N. Spierdijk. VVB 2EHS 2, 10 uur, J.H. Martens Jr. DSK—HFC 4, 10 uur, G. F. Born. Stormvogels 3VSV 4, 12 u., F. Hendriks 2C Kennemers 3—Bloemendaal 3, 10 uur, C. J. Roodt. Zandvoort 3Haarlem 5, 10 u., S. Tulen. RCH 6N.-Vennep, 10 u., E. Kerkman. Spaarnevogels 2Halfweg 2, 10 uur, H. H. Kraneveld. ETO—WH, 2 uur, G. Kerkman. 2D DamiatenSchoten 3, 10 u., J. C. v. Tol. RCH 7Zeemeeuwen 3, 10 uur, D. Baas. Kennem. 4—Kenau, 10 u., F. Keerwolf Jr SpaarndamTHB 2, 10 uur, H. Scholts. 3A Swastika—Waterloo, 10 uur, C. v. d. Pol. Ripperda 2—RCH 8, 10 uur, A. Kuijper. Beverwijk 4EDO 7, 12 uur, K. de Boer. 3B Zandvoort 5Hillinen 4, 10 uur, K. Bergmann. DeCeO 2—HFC 5, 10 uur H. C de W.d. Spaarnevogels 3—Zeemeeuwen 4, 12 uur, A. G. Peperkoorn. Heemst. 2—THB 3, 10 u. C.A.deFeber. 3C VSV 5—Kennemers 7, 12 uur, S. Koning. Brederode 2—Haarlem 7, 10 u., L. Menist Kenau 2EHS 3, 10 uur, G. de Raadt. Bloemend. 4—RCH 9, 10 u., G. v. Slooten. 3D DIO 3—Hillegom 3, 11.30 u., H. J. Jore. Hillinen 3—SV '34 2, 10 uur,' J. C. Luiten DeCeO 3Halfweg 3, 12 uur, M. Kruijff. 3E IVODWO 3—Kennemers 8, 12 uur, W. de Groot Jr. Kemphaan 2Haarlem 8, 10 u., J. Keur Brederode 3—Ripperda 3, 12 u., W. Kelder 3F Heemstede 3DKT, 10 uur, W. Goulooze. DSK 2Zandvoort 6, 12 uur, A. C. Slobbe Hillegom 4—THB 4, 10 u., W. F. Kruijff. 3G Spaarnestad 2Bloemendaal 5, 10 uur, C. J. Hunik. Waterloo 2Beverwijk 5, 10 uur, Th. Verhoef. Schoten 5—Ripperda 4, 10 uur, S. Duin. EHS 4WH 2, 10 uur, N. Pannevis. 4A Haarlem 9Spaarndam 2, 10 u., B. v. Dijk Bloemendaal 6DeCeO 5, 10 uur, Th. Portegies. Brederode 4Kemphaan 3, 2 uur, J. Wartenhorsfc. VI. Vogels 3Ripperda 5, 10 uur, G. Winkelaar. 4B Damiaten 2Kemphaan 4, 12 uur, (terrein Kemphaan), G. van 't Hul. RCH 13—EHS 5, 10 u., S. J. de Vries. 4C Halfw. 4—DOA 2, 10 u., G. A. H. v. Roijen Nieuw-Vennep 2VOG 2, 2 uur, J. W. J. de Nijs. DeCeO 4—DSK 4, 2 u., C. J. Stolwijk. ETO 2Zeemeeuwen 5, 12 uur, Chr. Fr. Möhlmann. 4D Schoten 6Spaarnevogels 5, 10 uur, G. P. J. van de Wiel. Ripperda 6ETO 3, 10 uur, J. J. L. Houttuin. WH 4—VVB 3, 10 uur, J. W. Hogendijk. Waterloo 3—Swastika 2, 2 uur, J. W. J. Nijsen. Junioren-competitie. A VSV a—Schoten a, 12 uur, J. A. G. Krouwels Jr. Haarlem aBeverwijk a, 10 uur, H. M. Philips. (Gem. Speelterrein Mr. Jan Gerritszl.) EDO aHFC a, 10 uur, J .M. P. Giebels. Kennemers a—Stormv, a, 12 u., A. Bras. B Kinheim aRCH b, 10 uur, A. G. Krab. Kennemers b—VVB a, 10 u., L. v. Halem. Haarlem b—HFC b, 10 uur, F. H. Seljee. C HFC cHillinen, 10 u., Th. G. Vloemans EDO b—WH, 12 u„ J. Th. Jordan Jr. Zeemeeuwen aZandvoort 3, 10 uur, Joh. Hendriks. D Bloemendaal cSpaarndam, 2 uur, J. F. Kroonsberg. Kinheim bRCH d, 10 u., M. Bloemink. DOAHaarlem d, 10 uur, C. J. Hartman. E HFC dHeemstede, 10 u., J. A. v. Bakkum EHS—DSK. 10 uur. J. C. de Graaf. THB—VI. Vogels, 10 uur, J. Schaap. Schoten b—Zandvoort b, 12 uur, P. Kok.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3