SCHINDELER Wie zal Paus Pius opvolgen? SCHUDT UW LEVER WAKKER Chem. Wasscherij en Ververij S. KROM N.V. Alkmaar LAATSTE WEEK der 20°/o Korting MADRID WIL DEN STRIJD VOLHOUDEN. erkennen londen en parijs franco zeer spoedig? Mogen 150.000 Joden Duitschland verlaten? Conclaaf-sfeer in Rome. Een federatie van Europeesche staten. RADIO r aAND A G 13 FEBRUARI 1939 Langdurige tegenstand niet wel mogelijk geacht. BE regeering van het republi- keinsche Spanje heeft haar zetel thans te Madrid geves tigd Vrijwel alle ministers vertoeven daar Ook de Spaansche Bank en verschillende financieele organen zijn te Madrid gevestigd. In een Zondag middag gehouden vergadering van den ministerraad is beraadslaagd hoe de strijd verder voortgezet kan wor den. vnntiavavond heeft de minister van Iand- ho™ aan de pers een manifest der regeering Strekt dat gericht is tot de bevolking van het nog niet door Franco bezette deei van Snanie en door de radio zal worden verspreid. Hferin verklaart de regeering, dat het nood zakelijk is het moreel nog meer te verhoogen, SS een beroep wordt gedaan op de mede werking en eenheid van allen Tenslotte wordt aan alle partijen en organisaties gevraagd alle bh zond ere politieke opvattingen terzijde te stellen om alle aandacht te kunnen wijden fan de middelen om den oorlog te winnen. De ««Urine verklaart, ervan overtuigd te zijn, S de geestdrift, die zich in September en November 1936 openbaarde, nogmaals tot uiting zal komen, om de overwinning van het -emiblikeinsche Spanje te verzekeren. De proclamatie is volgens Havas overal in hpt renubiikeinsche Spanje gunstig ontvangen. Men wijst op de eenheid van het kabinet en de onjuistheid van de geruchten over mee- ningsverschillen. Gemeenschappelijke wil om den strijd voort te zetten. De minister van buitenlandsche zaken van het republikeinsche Spanje Alvarez del Vayo heeft te Valencia tegenover de pers verklaard: De minister-president en ik zelf zijn Vrij dag hier aangekomen en hebben geconsta teerd dat het buitengewone moreel der be volking zich heeft gehandhaafd gedurende twee en een half jaar en ondanks den tegen stand krachtig blijft. Tijdens een onderhoud met de ver tegenwoordigers der partijen hebben wij den gemeenschappelijken wil kun nen vaststellen front te maken tegen alle moeilijkheden en den strijd voort te zetten. De minister zeide vervolgens niet voorne mens te zijn te antwoorden op den laster, welke de laatste dagen tegen de republikeinen is opgehoopt. De museumschatten zijn geëvacueerd, alle De griep in het land. Dan Mijnhardtjes bij de hand. Doos 30 en 50 ct. (Adv. Ingez. Med.) EBRUARI AANBIEDING VIAATCOSTUUMS! 45-00 50.00 55.00 HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1 b, Tel. 16045, Haarlem-N. Wat Schindeler biedt, Vindt z'n weerga niet! (Adv. Ingez. Med.) gevangenen zijn naar-de grens geleid, in de laatste dagen heeft zich geen enkele vijan dige daad jegens de regeer mg voorgedaan. De evacuatie der burgerbevolking en van het leger kon tot een goed einde worden gebracht. „Wij hebben onzen plicht gedaan. In Catalo- nië is de strijd geëindigd. Onze post is thans hier". Trek naar het rechtsche Spanje. Onder de naar Frankrijk uit Caitalonië ge vluchte burgers en soldaten bestaat een ster ke neiging om naar het rechtsche Spanje te rug te keeren. Zaterdag alleen reeds zijn ruim 25.000 valide militiesoldaten het station Toulouse gepas seerd op weg naar Spanje. Zij hadden ge opteerd voor Franco en werden via Hendaye gerepatrieerd. Van de in het geheel 106.000 republikeinsche uitgewekenen, die naar de verschillende centra vervoerd werden, waren Zondag 45.000 naar het rechtsche Spanje ver trokken. De convooïen waren Zondagmiddag op den weg naar Hendaye zoo talrijk, dat opstop pingen ontstonden. Ook bij Irun aan de Spaansche grens kon men deze massa's niet verwerken, zoodat Zondagmiddag om 1 uur de grens aan den Spaanschen kant werd ge sloten. Later is een regeling getroffen, dat miliciens ook over de Catalaansche grens zou den mogen terugkeeren behalve de man schappen van de Lister-brigades. Hedenmid dag zou de repatrieering weer worden hervat. Een regeling is getroffen dat dagelijks 6000 man bij Irun kunnen worden toegelaten. Franco, spoedig" erkend door Frankrijk en Engeland. Naar de diplomatieke medewerker van Reuter uit Londen meldt, bestudeert de Brit- sche regeering op het oogenblik de juridische vraagstukken, die zouden voortkomen uit een formeele erkenning, dat Franco de facto het grootste gedeelte van Spanje beheerseht. De Spaansche situatie wijzigt zich snel en men meent te weten, dat de omstandigheden een groote rol spelen bij het bepalen van de houding der regeering. Óver een paar dagen zou de toestand opgehelderd kunnen zijn. doch op het oogenblik zijn voorspellingen omtrent door Engeland te ondernemen stap pen niet anders dan speculaties. Naar men verklaart, heeft men tegenover Franco doen uitkomen, dat Engeland zich op het stand punt stelt, dat de erkenning van de regeering van Franco vergemakkelijkt zou worden, als er eenige waarborg zou zijn. dat de vrede niet zal beginnen in een door gruwelen en repre sailles bezwangerde atmosfeer. Weliswaar zal de regeering te Madrid zoo lang erkend wor den als zij haar gezag uitoefent over een groot deel van Spanje, doch dit dient niet te wor den uitgelegd als een aanmoediging aan het adres der regeering, om koste wat kost stand te houden. Er is voortdurend nauw contact met de Fransche regeering en elk Britsch besluit zal ongetwijfeld in overeenstemming zijn met het Fransche besluit. De fondsen van de bank van Spanje, die naar andere landen zijn overgebracht, vormen eveneens een punt van het juridische vraag stuk, dat met een de facto-erkenning ver band houdt en dat bestudeerd wordt, doch men verwacht, dat ten aanzien van het ge- heele vraagstuk der erkenning geen stapen zullen worden ondernomen voor de bijeen komst van het kabinet op Woensdag a.s. Volgens Havas overheerschte Zon dagavond in Britsche diplomatieke kringen de meening, dat de erkenning van Franco niet geheel meer mag afhangen van den duur van den tegenstand der republikeinen, die in elk geval volgens het oordeel dier kringen niet zeer lang meer zal zijn. Men acht het waarschijnlijk, dat er in de komende dagen vooral op zal worden aangestuurd, dat staking der vijandelijkheden onder de minst drastische voorwaarden wordt verkre gen. In politieke kringen meent men, dat de houding van Engeland en Frankrijk vooral zal worden bepaald door over wegingen van toekomstige politiek. Reacties in Berlijn en Rome. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Rome: De vertwijfelde pogingen van Frankrijk en Engeland om de gunst van Franco te veroveren en als „vrienden van het laatste oogenblik" Franco van Italië en Duitschland te scheiden, worden door de Italiaansche Zondagsbladen als arglistig spel ontmaskerd, dat uitsluitend het egoistische doel der Geneefsche democratieën dient. De „Giornale dTtalia" legt er den nadruk op, dat de verandering van gezindheid der weste lijke mogendheden Italië niet overmatig kan interesseeren. Italië kan er mee volstaan met bevrediging te constateeren, dat Frankrijk en Engeland, zij het ook met een vertraging van dertig maanden, de zoo lang bestreden politiek van Italië en Duitschland gelijk geven. Onderhoud tusschen Hitier en ambassadeur van Franco. In Duitsche kringen bewaart men. naar Reuter uit Berlijn meldt, het grootste stilzwijgen om trent een onderhoud dat Hitier Zaterdag mét den ambassadeur van Franco heeft gehad, of schoon men toegeeft, dat het internationale as pect van den Spaanschen toestand uitvoerig be sproken is. Officieel wordt gezegd, dat markies de Magaz Hitier een nota van Franco heeft over handigd. Ribbentrop was bij het onderhoud te genwoordig. Ofschoon men over geen enkele aanwijzing beschikt omtrent den aard van den inhoud der nota, acht men het mogelijk, dat Franco Hitier inlichtingen heeft verstrekt om trent zijn contact met Engeland en Frankrijk. Ierland erkent Franco. De regeering van Ierland heeft de regeering van Franco erkend. Tsjang Kai Sjek Hainan's bezetting keerpunt in de geschiedenis van den Stillen Oceaan. In een toespraak heeft Tsjang Kai Sjek de bezetting door de Japanners van Hainan be handeld. Deze bezetting, zoo zeide hij, ia het begin van een Japansche beheersching van het Westelijk deel der Pacific. Van Hainan uit is Japan in staat, de Engel- sche en Amerikaansche scheepvaartlijnen af te snijden. „Ik geloof niet, dat deze mogendheden een dergelijke voor hen zoo gevaarlijke ontwikke ling kunnen accepteeren. Door de bezetting van Hainan dreigt Japan een oorlog in het ge- heeüe gebied van de Pacific te ontketenen. Een aanval op Pakhoi zal voor Japan niet gemakkelijk zijn, want wij hebben in Zuid China krachtige verdedigingsmaatregelen ge nomen en wij zijn bereid en besloten daar met alle macht weerstand te bieden". Voorts zeide Tsjang Kai Sjek nog: Deze beweging der Japanners is de laatste wan hopige militaire poging om China te verove ren, wanneer het niet de bedoeling is een we reldoorlog op te wekken. Na verscheidene tientallen jaren van aarzeling is hetgeen Ja pan thans doet de belangrijkste gebeurtenis sedert den aanvang van de Chineesch-Japan- sche vijandelijkheden, maar tevens een keer punt van de geschiedenis in den Stillen Oceaan. Japan heeft daarmede zijn mate- looze ambitie onthuld. Ik begrijp niet hoe de landen, die vitale belangen hebben in het verre oosten, zonder bezorgdheid deze gevaar lijke ontwikkeling kunnen bekijken. Voor de Japansche marine is Hainan de eerste op- marschlinie in het westen, zooals Guam dat in het oosten is.- Er zou een trust gevormd worden voor het Joodsche eigendom in Duitschland. De diplomatieke correspondent van de „Times" verneemt, dat Rublee, de voorzitter van de inter-gouvernementeele commissie voor de vluchtelingen te Evian, zal aftreden en naar de Vereenigde Staten zal terugkee ren. Dit zou het gevolg zijn van de onderhan delingen, welke hij met de Duitsche regee ring heeft gevoerd over de Joodsche emigran ten. De correspondent verneemt verder, dat het Duitsche memorandum inzake de vluchtelin gen voorstelt 150.000 tot 200.000 Joodsche pio niers toe te staan uit Duitschland te ver trekken en deze emigratie te financieren na de vestiging van hun verwanten, die beter zullen worden behandeld door de Duitsche autoriteiten. Er moet een trust worden ge vormd van het Joodsche eigendom in Duitsch land, waaruit de Joodsche emigranten, naar gelang van hun welvaart, zullen kunnen put ten: ten eerste de benoodigde gelden voor overtocht en borgstelling in de landen, waar heen zij gaan, voor zoover dit in marken za! kunnen geschieden en ten tweede voor het aanschaffen van machines en verder mate rieel, welke meegenomen kunnen worden tot bepreking van de vestigingskosten. Ernstige overstrooiningen in Transvaal. Barberton in Transvaal is, blijkens een be richt uit Johannesburg door overstroomingen van de buitenwereld afgesneden. Reeds heeft het water 40 menschenlevens geëischt. Er dreigt thans tekort aan levensmiddelen. In het Kruger. reservaat worden duizenden inboorlingen door honger bedreigd. (United Press) Honderdduizenden zien den overleden Paus in den St. Pieter. Het stoffelijk overschot van den paus is van de Sixtijnsche kapel naar de Sacraments kapel in den St. Pieter overgebracht, waar volgens United Press het publiek gelegenheid kreeg een laatsten blik op den overleden paus te werpen. De ceremoniën van het overbrengen duur den ongeveer een uur. Er waren nog eenige veranderingen in het gewaad van den over leden paus aangebracht. Over het witte wol len kleed was een rood kazuifel geplaatst ter wijl een goud en wit gestreepte mantel over de schouder was gelegd als symbool van het pausschap. Op het hoofd was een gouden mijter ge plaatst, symbool van zijn bisschoppelijke waardigheid, terwijl over den gehandschoen- den vinger de bisschopsring was geschoven. De gewapende macht van Vatikaanstad in haar middeleeuwseh costuum en de geestelijke en wereldlijke hoogwaardigheidsbekleeders van het Vatikaan in hun ambtsgewaad waren aanwezig bij het overbrengen van het stoffe lijk overschot van den overleden paus. De pauselijke baar werd op de schouders van 12 van de oudste dragers van de „Sedes Gestato- ria" geplaatst, die dan Paus Pius XI zoo dik wijls gedurende zijn pausschap onder het oor- verdoovend gejuich van de jubelende menigte naar het midden van den Sint Pieter hebben gedragen. De stoet zette zich in beweging en daalde de prachtige Berninitrap af, die van de Sixtijnsche kapel naar de basiliek voert. Direct achter de baar schreden de naaste familieleden, de kardinalen, leden van het di plomatieke corps, bisschoppen, prelaten en hoogwaardigheidsbekleeders van de pauselijke hofhouding. De stoet ging door een zijdeur de basiliek binnen waar op den drempel het kapittel van den Sint Pieter en de clerus van het Vati kaan den stoet opwachtten. Overstelpende drukte. Toen om 6.30 uur Zaterdagavond de reus achtige deuren van de basiliek geopend wer den, waarachter het stoffelijk overschot van den overleden paus lag opgebaard, bekleed met de insignia van zijn waardigheid, was de stroom van geloovigen, die binnen wilden gaan, zoo groot, dat men na vijf minuten ge dwongen was, de. poorten weder te sluiten. Zondagochtend is de basiliek weer geopend. Men schatte, dat tegen zeven uur Zondag avond 200.000 menschen den Paus de laatste eer hadden bewezén. Op verschillende punten van het groote plein voor de kerk stonden veldkeukens van het leger opgesteld, waar de armen van voedsel worden voorzien. Volgens Havas zal de bijzetting Dinsdag voltrokken worden. De plechtigheid zal bij het vallen van den nacht geschieden. De kist zal worden geplaatst in het crypt van de basiliek van het Vaticaan, naar den sarcophaag van Pius X. Conclaaf-sfeer Intusschen is Rome reeds in conclaaf-sfeer gekomen. Allerlei veronderstellingen worden geuit wie de nieuwe Paus zal zijn. United Press meldt, dat, als de voorteekenen niet bedriegen, de opvolger van Paus Pius XI eerder een „religieuze" dan een „politieke" paus zal zijn. Aldus is de indruk dien men in Vaticaanstad krijgt. Bevoegde kringen ten Vaticane waren prac- tisch allen eenstemmig bij de voorspelling, dat de tegenwoordige toestand in de wereld het aannemelijk maakt, dat de Conclave bij de keuze rekening zal houden met de onze kerheden aangaande de toekomstige ontwik kelingen. In verband daarmede zijn de meesten dei- tot oordeelen bevoegden van meening, dat de toekomstige leider der katholieken beter op gewassen zal zijn tegen de toekomstige ont wikkeling, naarmate hij in den huldigen strijd tusschen links en rechts minder partij is. De opvolger van Paus Pius XI, zoo verklaart men voorts, kan zeer wel gedurende decen niën zijn ambt vervullen hij wordt immers voor het leven gekozen en zoo gedwongen zijn, tal van veranderingen in het aspect dei- internationale verhoudingen te aanschou wen. De meeste Vaticaansche kringen meenen, dat de kerk in de huidige, weinig stabiele si tuatie zich moet onthouden van de wereld-' politiek eerder dan er zich in te mengen. Ansaldo geeft in de „Gazetta del Popoio" de meeste kansen voor benoeming aan de jeug dige kardinalen der Curie Dellacosta en Mas- sini. Het Conclave zal volgens Reuter waar schijnlijk op 1 Maart geopend worden. Filiaal te IJmuiden: Kennemerlaan 113 - Tel. 5454 (Adv. Ingez. Med.) Hoe deze verwezenlijkt zou kunnen worden. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Dr. W. Roosegaarde Bisschop, de in Londen werkende Nederiandsche rechtsgeleerde, heeft voor ae Grotius Society, in de Niblett Hall, Temple, een lezing gehouden over het onder werp ..Een gemeenebest van Europeesche staten". Met voorbeelden uit de geschiedenis toonde hij aan, dat afzonderlijke groepen vol ken zich geleidelijk kunnen ontwikkelen tot een enkelvoudige politieke combinatie. Een verscheidenheid van invloeden en omstandig heden werkt een dergelijke samenvoeging in de hand. Kleine volksgroepen zoeken in ver- eeniging kracht om aan de bedreiging van een machtig volk het hoofd te kunnen bieden. Als de militaire samenwerking met succes is bekroond en de bedreiging is afgewend volg'; vaak verdere samenwerking. Hoe langer de strijd om de onafhankelijkheid is geweest, hoe grooter de kans, dat de samenwerking zal leiden tot de stichting van een nieuwe natie uit de groepen, die in den oorlog ver eend hebben gestreden en hebben geleerd haar eigenbelang en wat van haar souve- reiniteit op te offeren aan haar gemeenschap pelijk belang. Dit gebeurt niet zonder strijd en ook niet in korten tijd. Als voorbeelden van rijkseenheid, verkre gen langs zoo'n lijn van ontwikkeling, noemde spreker Zwitserland, de Zeven Provinciën der Nederlanden en de Vereenigde Staten van Amerika. Voor het voortbestaan van de federaties van dezen aard was het, betoogde dr. Bisschop, noodzakelijk dat alle leden ge lijke status hadden. Een overwegende macht bij een der leden zou van den bondsstaat een hegemonie maken, met alle fouten en nadee- len er aan verbonden. Als voorbeeld van een andere ontwikkeling naar federatie noemde de spreker Brazilië. In dit geval waren verschillende naties onder een enkele souvereine macht vereenigd gewor den, ten desle als gevolg van vijandelijkhe den en militaire veroveringen, ten deele door kolonisatie. De wordingsgeschiedenis van dit land werd geschetst en op de gemeenschap pelijkheid in de belangen der verschillende eenheden die de federatieve ontwikkeling be vorderden werd nadruk gelegd. Uitvoerig besprak dr. Bisschop den ontwikkelingsgang van het Britsche Gemeenebest van Naties een voorbeeld van gedecentraliseerde fe deratie voortgekomen uit het Britsche Rijk. In dit geval waren vrees voor een superieure macht, oorlogsoperaties, zorg voor zelfbehoud als aansporing voor federatie afwezig, nadat de Amerikaansche onderhoorigheden, juist door zulke vrees en zorg aangespoord, haar onafhankelijke confederatie hadden gesticht die zich zou ontwikkelen tot de Vereenigde Staten van Amerika. In het geval van het Britsche Rijk deden zich invloeden gelden die gebaseerd waren op vreedzame overwegingen en die de verschillende koloniën deden beslui ten in federatie toe te stemmen. De ervaring der historie heeft geleerd dat federatie alleen kan bestaan tusschen naties, die gelijke status en identieke belangen hebben. Een Volkenbond die de gansche wereld zou omvatten was ondenkbaar, omdat de gelijk heid van status en de gelijkwaardigheid van belangen zich niet over alle landen van de we reld uitstrekten. Het tegendeel was het geval. Alleen met de stichting van het Permanente Hof van Internationale Justitie had de Vol kenbond een ernstige en belangrijke poging gedaan de leden te verbinden. Indien deze schakel behoorlijk erkend en aanvaard was geworden zou er een hechte basis zijn gelegd voor de verwezenlijking van de idealen van den Bond. Spreker's betoog was dat een Europeesche commissie, die moet werken met het doel van een gemeenebest van Euorpeesche naties voor oogen, zich moet beperken tot kwesties, die niet over de grenzen van het Europee sche Vasteland reiken en die al leen opgelost, kunnen worden door de staten op dit vasteland. Daarmee zou een ba sis worden gelegd voor een nauwere samen werking tusschen de Europ. staten in het be lang van een vreedzame ontwikkeling van hun onderlinge betrekkingen. De spreker gaf een opsomming van de geo grafische economische, cultureele en verkeers omstandigheden, die gunstig waren voor de ontwikkeling van Europa tot een eenheid met behoud van nationaliteit en karakter der ver schillende landen. De eerste stap hiertoe was het bijeenroepen van een conferentie voor de besprekingen van verschillen en de benoe ming van een permanente commissie voor het uitvoeren van besluiten en de voorbereiding, met geregelde tusschenpoozen, van volgende conferenties. Dr. Bisschop verwachtte, dat de uitnoodiging voor een dergelijke conferentie, uitgaande van Engeland, Nederland en Bel gië bijv. algemeen weerklank zou vinden. ,,De ontwikkeling van federale banden tus schen Europeesche naties" besloot de spreker „is alleen mogelijk bij onderlinge goede verstandhouding die vrees voor elkaar verandert in vertrouwen in elkaar. De er kenning van gelijkwaardigheid tusschen de staten, die de federatie zullen vormen zal den grondslag leggen voor gemeenschapsgevoel tusschen hen. En dat op zijn beurt zal elk be roep op geweld misplaatst en verouderd ma ken". Steun aan Franco tot de „politieke overwinning" veilig is. Het Italiaansche blad Giornale dTtalia, dat kort geleden te verstaan gaf, dat de Italiaansche strijders in Spanje slechts zouden kunnen wor den gerepatrieerd na een politieke overwinning van Franco, schrijft thans: „Italië zal slechts voortgaan met zijn hulp aan Franco, ingeval dit noodig zou zijn voor de verdediging dier po litieke overwinning, welke nog van buiten af bedreigd wordt. Het is echter geenszins voornemens een eigen politieke overwinning op te leggen. Met andere woorden, Italië beweert niet, dat het politieke regime van morgen in Spanje op een of andere wijze gelijk moet zijn aan het fascisme. Het wenscht slechts, dat dat regime in overeenstem ming is met den nationalen wil van Spanje, be schut tegen verderfelijke buitenlandsche invloe den, d.w.z. in overeenstemming met de formu le: Spanje voor de Spanjaarden". VEILIG VOOR GRIEP EN KEELPIJN De antiseptische tandpasta Ivorol zui vert den mond van bacteriën en vermindert daardoor besmettingsgevaar in tijden van griep en verkoudheden. (Adv. Ingez. Med.) ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen, u moot CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carters Lever- plUetjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. (Adv. ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 14 FEBRUARI 1939. HILVERSUM I 1875 en 301.5 DL AVRO-iützending. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berich ten). 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest 11.Wenken voor de huis houding. 11.30 Omroeporkest. (Om 12.15 Be richten). 12.30 Gramofoonmuziek.. 1.15 Avrc- Amusementsorkest. 2.00 Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek.. 4.Piano- voordracht. 4.30 Kinderkoor. 5.Voor de kinderen. 5.30 Avro-Aeolian-orkest en solist. (Om 6.25 berichten). 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Cellovoordracht 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten A.N.P. Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Gramo foonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Radiotooneel. 10.20 Vocaal concert. 10.45 Gramofoonmuziek. 11— Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 11.3012.00 De Avro Dance Band. HILVERSUM II. 415.5 M. K.R.O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (ca. 8.15 Be richten 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.Berichten. 12.15 KRO-Melodisten (1.00—1.20 Gramofoonmu ziek). 2.Vrouwenuurtje. 3.Modecursus. 4.Gramoifoonmuziek.. 5.KRiO-Melodis- ten en solist. (5.45—6.05 Felicitatiehezoek) 6.35 Berichten, siportpraatje. 7.— Berichten 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramofoonmuziek. 8.Berichten A.N.P. mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste. (9.009.20 Zang met piano en obligaat-viool, opn.) 10.— Gramo foonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 De KRO-Boys en solist fl 1.00—11.10 Gramofoon muziek). 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Radio tooneel. 12.30 Militair orkest. 1.20 Doedelzak voordracht. 1.35-2.2-0 en 4.15 Gramofoon muziek. 4.45 Cello en piano. 5.20 Het Leslie Bridgewater harpkwintet. 5.50 Orgelspel en zang. 6.20 Berichten. 6.45 Causerie „National Service" 7.05 Gramofoonmuziek.. 7.20 Piano voordracht. 7.50 Causerie „Town and country" 8.20 Jack Jackson's Band en solisten. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie over de pers. 10.05 Het Kolisch strijkkwartet. 11.20 Fransche causerie „Lettre de Paris". 11.35 Billy Cotton en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. platen). RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.10 Militair orkest. 2.35 Pianovoor dracht. 2.50 en 3.10 Gramofoonmuziek. 4.40 Zang. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Viöolvoor- dracht. 5.2-5 Het Giardino-orkest. 6.35 Viool en piano. 7.25 Het Ellis-orkest. 8.35 Kamer muziek. 9.5011.50 Radiotoóneel. KF.ÏTLEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Om- roepschrammelensemble. 11.20 Omroeporkest en solisten. 1.30—2.20 Populair concert. 3.20 Omroeporkest en solisten. (Om 9.35 Gramo foonmuziek). BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest 1.502.20, 5.20. 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 en 9.50 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. RprssEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.5022.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Radio-orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Pianovoordracht. 8.20 Omroepsymphonie- orkest en -koor. 9.30 Omroepsvmphonie- orkest. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. TT'Ter.HLANT)!!ENOER 157j jy, 6.55 Weensch Symphonie-orkest. 7.35 Be richten. nolitiek dagbladoverzicht. 8.05 Inlei ding volgende uitzending. 8.2011.30 Uit Milaan: „La Traviata", opera. (In de pauzes: Berichten en declamatie).

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9