IJMUIDEN mati? Wie maakten de doelpunten De top-scorer van het tweede. De Kennemers hebben in de 14 gespeelde wedstrijden 34 doelpunten gescoord, waarvan Steeman het grootste aantal op zijn naam heeft staan n.l. 11. De overigen werden ge maakt door Brethouwer 8, Groot 4, Van Luin 4, Boom 3, Schipper 2 en Horeman 1. De Roodbroeken doorboorden 30 keer het vijandelijk doel. Hiervan nam Maenhout er 10 voor zijn rekening. De andere treffers wer den gescoord door: Markx 8, Teeling 4, Ko ning 3, Steenvoorde 1, De Ruiter 1, Wortman 1 en onbekend 2. De Kinheimers lieten 33 keer de keepers het leder uit het net halen. De jeugdige midden voor Verhoofstad Jr. maakte Zondag j.I. zijn tiende doelpunt in de competitie. De anderen waren: Ellen 7, De Vries 4, Raaymakers 3, Groeneveld 2, Kalf 2, Stals 1, Kuilenburg 1, Verhoofstad Sr. 1, onbekend 2. V.VJ3. kon het niet verder brengen dan tot 14 doelpunten. De makers hiervan zijn: Spruyt 4, Piantoni 3, Oldenburg 2, Schadé 1, Bakker 1, Bors 1, Van der Steen 1 en Zandvliet 1. De reserves van de Roodzwarten deden het beter en knalden niet minder dan 42 maal het leder langs de wachters onder de palen. Ze werden gefabriceerd door Tromp 12, Van der Kolk 9, Heideman 7, Semeins 5, Van Luin 5, Antonisse 3 en Boom 1. Top-scorer was de middenvoor van Kenne mers II, die 12 doelpunten scoorde. In totaal werden door onze plaatselijke clubs 153 doel punten gemaakt. De stand van alle plaatselijke clubs tezamen luidt: Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. v.-t. Gem. 70 30 10 30 70 153—141 1.— Een bevredigend resultaat dus nog voor alle clubs. Een fraai stukje huisvlijt. De „Oranje" in blik. Het is al weer geruimen tijd geleden, dat het „Nationaal Comité Bouw Scheepsmodel len" een prijsvraag uitschreef voor een model van de „Oranje" het nieuwe mailschip van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland". Onze abonné, de heer A. J. van Hesselingen, wonende Cornelis Matersweg 39 behoorde me'de tot de inzenders. Wij waren in de ge legenheid zijn inzending te zien en wij hebben kunnen constateeren, dat de heer Hesselingen met den bouw van zijn model een bijzonder fraai staaltje van huisvlijt heeft verricht. Tot in de fijnste bijzonderheden heeft hij een ge trouwe copie geleverd in de voorgeschreven af metingen van de „Oranje". Er ontbreekt niets aan, hekwerk, patrijspoorten, de drie schroe ven, het juiste aantal dekken, sloepen, mast, lieren, ruimen, navigatielichten, alles is met een bijna pijnlijke nauwgezetheid in miniatuur ver"aardigd. De heer Hesselingen stelde aan zijn model zelfs nog hoogere eischen, dan de opgave aan gaf. Door 'n vernuftige constructie kunnen de drie schroeven vóór en achteruit slaan, het schip is bestuurbaar en men kan met dit mo del al „spelende" manoeuvreeren zoóals men wil. Het miniatuur-schip is bovendien voorzien van een lichtinstallatie en vooral bij avond, wanneer alle patrijspoortjes licht uitstralen levert de kleine „Oranje" een verrassend ef fect op. De prestatie van den heer Hesselingen wint nog aan verdienste, omdat hij als materiaal voor den bouw van het model geen hout, maar blik gebruikte. En welk blik. Ruim een jaar lang werden oude conservenblikken, sardine blikjes enz. zorgvuldig bewaard. Met zeer veel moeite wist hij dit blik geschikt te maken als bouwmateriaal. Met ongelooflijk geduld en een groote dosis energie slaagde de aarts-knutse laar er in zijn „Oranje" gereed te krijgen zonder dat hij voor het bouwmateriaal een cent uitgaf. Zelfs oude verkoperde roeden van gordijnen, die de vrouw des huizes tijdens de voorjaars-epidemie wilde opruimen, werden voor den bouw van het op de helling staande schip geconfiskeerd. Daarvan waren uitste kende schroefassen te fabriceeren. Een jaar lang werkte de heer Hesselingen aan den bouw van het model. Toen eindelijk het schip in -de juiste kleuren was geschilderd, had de vervaardiger een stuk huisvlijt gele verd, waarop hij terecht trotsch mocht zijn. Zijn model trok onder de talrijke inzendingen de aandacht. Het was de eenige in blik uitge voerde „Oranje". Anderzijds had dit het be zwaar, dat de heer Hesselingen nu niet voor een prijs in aanmerking kon komen, omdat hij niet volgens de voorschriften hout voor den bouw had gebruikt. Niettemin mocht hij voor zijn keurig stuk werk een voor hem zeer vleiend schrijven ontvangen van de commissie, die aan het fraaie Beverwijksche model van de „Oranje" groote aandacht schonk. NIEUW LEVEN SPEELT „WILDE ROZEN" De Geheelonhouders-tooneel vereen. „Nieuw Leven" heeft voor haar derde en laatste voorstel ling in dit seizoen in studie genomen het pas uit gekomen tooneelwerk „Wilde Rozen", een spel van leed en hartstocht in drie bedrijven van Joh. van Eekelen. Het stuk wordt bezet door 4 dames en 5 heeren. De opvoeringen zijn vastgesteld op 26 en 27 April in het Kennemer Theater. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Door de plaatselijke afdeeling van het Insti tuut voor Arbeiders Ontwikkeling wordt Vrijdag a.s. een cursusvergadering gehouden in gebouw „Odeon". In deze bijeenkomst zal de heer C. F. D. Ko- hoert spreken over „Het wonderland, zoo vlak bij de hand." De lezing zal worden toegelicht met een lichtbeeldenserie. Zal de Damclub degradeeren? De returnmatch tegen Wormer. Donderdagavond speelt de Beverwijksche Damclub haar tweeden promotie-degradatie wedstrijd tegen den kampioen van de tweede klasse „Wormer", waarvan de Beverwijkers in de eerste ontmoeting reeds hebben ge wonnen. De kampioenen moeten dan ook met minstens 137 winnen om te promo- veeren. Mocht de uitslag 128 worden in het voordeel van „Wormer" dan is een be slissingswedstrijd noodzakelijk. De Beverwijksche Damclub organiseeri voor haar leden een autobustocht naar Wor mer. Het vertrek is vastgesteld op 7 uur van het Meerensteynplem. Het eerste optreden van K. D. O. Opvoering van „Om 10000 dollar". De eenigen tijd geleden alhier opgerichte R.K. Tooneelvereeniging „Kunst Door Oefe ning", aangesloten bij het Comité „Katho liek Beverwijk" heeft gisteravond in het K.S.A.- gebouw haar eerste uitvoering gegeven. Voor den aanvang heeft kapelaan R. van Ginkel met een kort woord de jongste aanwinst van Katholiek Beverwijk bij het publiek ingeleid. Spr. sprak daarbij den wensch uit, dat de ver eeniging zou voldoen aan de verwachtingen, die men bij haar oprichting heeft gekoesterd. K.D.O. had het zich voor haar eerste optre den niet makkelijk gemaakt met de keuze van het uit het Amerikaansch-Engelsch vertaalde blijspel „Om 10.000 dollar" van James Mont gomery. Het eischt voor alles een levendig tempo en een vertolking, waarbij de tekst- eigenlijk quasi onopzettelijk terloops tot uit drukking komt. De Hollandsche degelijkheid is voor deze vluchtige speeltrant een bezwaar, dat temeer geldt, wanneer men te doen heeft met voor het meerendeel beginnende dilettan ten, van wie enkelen zelfs nog nimmer het tooneel hadden betreden. En dit laatste is dan ook aanleiding om een lichten maatstaf aan te leggen, al blijft natuurlijk het principe, dat de keuze van zoo'n stuk onder deze omstan digheden niet juist was. Toch was het debuut van K.D.O. lang niet onverdienstelijk te noemen. Heel eerlijk ge zegd, het viel mee. Het tooneel „stond" dan wel eens en er werd nu en dan zwaar „op de pit geleund", men zag gebreken in houding -en gebaar, men hoorde ze ook in de dictie, maar dat zijn dan de niet te vermijden „jeugdzonden". Wat de beschikbare krachten betreft, er schuilt materiaal onder, waarvan in de toekomst iets te verwachten is. Van de dames noemen we dan b.v. mej. P. Versteeg, die als Gwen een zeer geslaagd debuut maakte, mej. L. van Beek als Ethel en de dames A. Sneekes en C. Böhm, waarin ongetwijfeld ta lenten sluimeren, die bij goede deskundige leiding er wel uit zullen komen. Mevr. E. Westerv. d. Plas speelde de rol van mevr. Ralston. Zij had, naast vele goede eigenschap pen, moeite met de articulatie, waardoor haar tekst niet altijd even goed over het voetlicht kwam. De heeren vertoonden in groote lijnen een zeer verdienstelijk samenspel, dank zij de ge routineerde spelers als de heeren F. Braken- hoff en D. Adrichem, die respectievelijk als Ralston en Donnelly goede momenten hadden. V-oor den heer C. van Baar was de rol van Bob Bennett een heele opgave, die hij niet altijd aan kon. Maar men kon in verhouding tot het ensemble wel wat door de vingers zien, alleen niet, dat hij in de salons de aschbakjes zoo hardnekkig negeerde. Wanneer deze jongeman wat beter thuis komt in de wereld van den schijn kan K.D.O. van deze kracht nog wel plezier beleven. Hij wist er zich goed doorheen te slaan en hij trof meermalen den juisten toon. Zoo was er vee! te waardeeren in deze opvoering, die voor de toekomst zeker wel bemoedigend was. Ook op het vrij talrijke publiek maakte het eerste optreden van K.D.O. een gunstigen indruk. Men amsueerde zich zeer goed met dit aardige blijspel en er was na de bedrijven een harte lijk applaus. Het gebruikelijke bal besloot den avond. Bedrijvigheid aan het Openbaar Slachthuis. Gebrek aan slachtrulmte. Wat het gemeentelijk slachthuis in 1938 betreft kan worden opgemerkt, dat ten op zichte van het jaar 1>937 een toeneming van het aantal slachtingen viel waar te nemen en wel van 5.67 pCt. Uit- en inwendig zijn de gebouwen grootendeels in beteren staat gebracht en geschilderd. Een nieuwe stoom ketel werd aangeschaft en in gebruik geno men. Als gevolg van de geleidelijke toeneming van het aantal slachtingen in de laatste jaren, doet zich meer en meer een gebrek aan be schikbare slachtruimte gevoelen, waarin slechts zal kunnen worden voorzien door den bouw van een aparte slachthal voor kleinvee. De in het jaar 1937 voltrokken uitbreiding van den vleeschkeuringskring met de ge meente Uitgeest heeft in de praktijk goed voldaan. Verdienstelijke werkers gehuldigd. Trouwe leden van de Transportcolonne. In een intieme bijeenkomst, gehouden in het Zusterhuis van het Roode Kruis Zieken huis zijn gisteravond eenige trouwe en ijverige leden van de Transportcol-onne gehuldigd. In tegenwoordigheid van het dagelijksch bestuur van de afdeeling en van den arts leider heeft de voorzitter, de heer ir. A. H. Ingen Housz allereerst het woord gericht tot den heer De Jong, ploegcommandant, die reeds 20 jaren zijn beste krachten heeft ge geven aan het menschlievende werk van de Transportcolonne. Hem werd daarvoor namens het hoofdbestuur de gebruikelijke eesp voor 20-jarigen trouwen dienst overhandigd. Wegens 10-jarigen trouwen dienst reikte de voorzitter aan de heeren Van Diermen, J. Kee. W. M. Ragut en Rademaker een medaille uit. Tevens ontvingen zij allen een oorkonde, eigen handig onderteekend door prinses Juliana als voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis, waarmede zij bijzonder ingenomen waren. De ploegcommandant sprak voor dit ge schenk een hartelijk woor.d van dank, waar mede de kortstondige plechtigheid tot het verleden behoorde. CROOKES glazen. Het glas voor Uw bril. Vooral bij kunstlicht van veel belang. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv. ingez. Med.) Dé borgstellingen aan het electriciteitsbedrijf. Spoedige afwikkeling in uitzicht. Herhaaldelijk komt het voor, dat de af nemers in voormalig Beverwijk aan de me- teropnemers van de Lichtbedrijven vragen wanneer de aan het G.E.B. betaalde borg stellingen worden terugbetaald. In verband hiermede zij medegedeeld, dat de terugbe taling wacht op de officieele regling van de overneming van het G.E.B. door het P.E.N. Het is te verwachten, dat deze regeling thans spoedig tot stand komt, zoodat binnenkort per advertentie zal worden bekend gemaakt, wanneer de terugbetaling zal geschieden. OM DEN ZAANSCHEN MOLEN Maandag a.s. speelt de bridgeclub „Sans Atout" in haar clublokaal „Het Witte Kruis" den tweeden wedstrijd om den Zaanschen Molen tegen „Sans Atout" van Krommenie. De eerste wedstrijd werd door onze plaats- genooten met groote cijfers gewonnen. Voor dezen duplicaat-wedstrijd zullen thans vijf andere teams worden aangewezen. Hedenavond gaat Sans Atout 3 op bezoek bij IJmuiden 2, voor de competitie om den Kennemerland bokaal. Als arbiter treedt op de heer J. J. Jonker. De scheepvaart in de haven. Stijging van de tonnenmaat. De outillage van de haven heeft in 1938 een nieuwe verbetering ondergaan door den aan leg van een betonkade aan het einde van de Pijpkade over een lengte van 120 M. Terwijl in 1937 het totaal aantal schepen, dat onze haven binnenkwam, 946 heeft be dragen, was in 1938 dit aantal 912, waaronder niet zijn gerekend de 20 geabonneerde sche pen. Hieronder bevonden zich 36 (in 1937: 35) zeeschepen. Tegenover deze vermindering staat evenwel een vergrooting van den ge middelden tonnenmaat, die steeg van 92 tot bijna 100 ton. In 1936 bedroeg de gemiddelde tonneninhoud 90. Ook in het afgeloopen jaar liet de opbrengst der haven-, kade- en marktgelden in verge lijking' met 1937 een stijging zien, namelijk van 7435.56 in 1937 tot f 8225.94 in 1938. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Donderdag Lijn I; o.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn in: 8.00 Keulen: 10.00 Parijs, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Motala. 3.20 Keulen, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 7.25 Brussel Fr., 9.35 Keulen, 10.20 Brussel Ned., 11.20 Radio Denemarken. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg.. 12.05 Droitwich, 2.20 London Reg., 3.35 Droitwich, 6.50 Brussel Ned., 7.00 Droitwich, 8.20 Brussel Ned., 9.05 Straatsburg, 9.20 Droit wich. Lijn V: Diversen. 7—8 Eigen gramofoanplaten. 1. Tois! Moi! Nous! La Java du Moulin. Marc. Selling en Gardoni Cyrano. 2. Wir bitten zum Tanz. Schlagerpotpourri. Orkest Adelbert Lutter. 3. On the Quarter Deck, marsch. Co lonel Bogey, marsch, Massed Military Bands. 4. Le Mendiant. Les Marins de Surcouf. Mme. Dauvia. 5. Vienna, city of my Dreams. Poor Butterfly. Orkest Victor Sylvester. 6. Valse d'un beau soir. Serenade a Marysa. Toscani. 7. Ueber Land und Meer, Walspotpourri Wiener Ac cordeonorkest. 8. Hejpa dej du gamla glada tyrolarc. Alpvalsen. Duo Ja. 9. Wenn ein Madel einen Herz hat, marsch. Rosen, Tulpen, Neiken, Walslied. Blaasorkest Carl Woitschach. AUTOMATEN VERNIELD. Eenige houders van automaten hebben bij de politie aangifte gedaan van vernieling van de voor hun winkels geplaatste automaten. De politie slaagde erin de schuldigen op te sporen. Het waren drie minderjarige meisjes en twee jongens. CASTRICUM Weldra verbreeding van de Mient. Naar wij vernemen is een begin gemaakt met de verwijdering van de tuintjes voor de huizen van de woningbouwvereniging St. Jozef. Hiervoor zal een trottoir in dq, plaats komen, hetgeen voor deze drukke straat wel een verbetering mag worden genoemd. LEZING OVER „HET GRIJZE KIND". Donderdagavond 16 Februari zal de heer Theo Thijssen in de lunchroom van den heer Kuilman een boekbespreking houden over zijn eigen werk: „Het Grijze Kind". Deze avond gaat uit van het instituut voor arbeidersontwikkeling, afdeeling Castricum. HEEMSKERK „ONS GENOEGEN" Dinsdagavond werd door de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" voor de donateurs het tooneel- stuk „Kinderen van ons volk" gegeven. Evenals Zondagavond had ook nu de opvoering veel succes. GEITENFOKVEREENIGING. Donderdag- 15 Februari houdt de Geiten- fokvereeniging haar jaarvergadering in café Dam. DAMMEN. Donderdagavond speelt de damclub D. C. H. een massa-kamp tegen de R.K. Damclub „Castricum" in het Gezellenhuis te Castri cum. R.K. VOETBALVEREENIGING. A. D. O. AD.O.DJ3.M. 2.30 uur. Onze Gezellen 2A.D.O. 2 2.30 uur. AJriC. 3—A.D.O. 3 12. uur. A. D. O. 4—S. D. E. 3 1250 uur. AD.O. aV.V.Z. a 1.15 uur. A.D.O. b—V.V.Z. d. 230 uur A.D.O. c—V.V.Z. c 12 uur. Vitesse bAD.O. d 12 uur. Weer: Wind; Haarlemsclie Orkest Vereeniging. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft hedenavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een concert onder leiding van den gastdirigent Toon Verheij. De soliste is Orrea Pernel (viool), die het "vioolconcert in E-groot van Joh. Seb. Bach zal voordragen. De H.O.V. zal als eerste nummer de ouver ture in b-klein van denzelfden componist uitvoeren en na de pauze de derde sym- phonie in d-klein van Anton Bruckner. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor het eerste gedeelte van di ploma B: de heer H. Wiegman te IJmuiden. MARKTBERICHT IJMUIDEN Versche visch: Tarbot 7260 ct. per k.g. Tong 9066 ct. per k.g. Heilbot 10070 ct. per k.g. Griet f 28—12 p. 50 k.g. Groote schol f7.506.80 idem. Middel schol f 10.209.40 idem. Zetschol f3019 idem. Klemschol f 197.90 idem. Bot f 6 idem. Schar f 10.50—5.30 idem. Tongschar f 3717 idem. Groote schelvisch f 2620 idem. Middel schelvisch f 25.5017 idem. Kleinmiddel schelvisch f 2115 idem. Kleine schelvisch f 16.509.50 idem. Groote gul f 8.105.10 idem. Wijting f5.902.40 idem. Makreel f 5.804.50 idem. Versche haring f 64.30 idem. Kabeljauw f349.60 p. 125 k.g Vleet f 2.502 per stuk. Leng f 1.600.60 per stuk. Koolvisch f 0.550.06 per stuk. Rog f 20—8 per koop. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn naar zee vertrokken- Witte Zee IJM 67. Voorwaarts, IJM, 83. Mary, IJM 189. Dolfijn, IJM 103. DE BESOMMINGEN DER TRAWLERS IN 1938. In ons blad van j.I. Zaterdag wijdden wij een korte bespreking aan de besommingen der trewlers in 1938 en noemden daaronder de boten die een vol jaar in bedrijf waren ge weest, ook de Walrus van de maatschappij „Marezaten". Men maakt ons er o»p opmerkzaam dat dit onjuist is. Genoemde trawler maakte eerst April 1938 zijn eerste reis, zoodat het resultaat van f 769.500 niet in 12, doch in 8 maanden bereikt werd. Verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Erin Um. 12. Vangst: 15 manden schelvisch 45 m. braadschelvisch, 60 m. gul, 'leng en kabeljauw, 50 m wijting, 500 m. Koolvisch. 200 m. makreel,200 m. haring, 40 m. hake. 60 m. roodbaars en paling, 120 m. haaien. Totaal 1290 manden. Jacqueline Clasine IJm. 10. Vangst: .5 manden sohe'lvisch, 40 m. braadschelvisch, 50 m. m. radio, 50 m. platvisch (meest tarbot). 120 manden gul, 160 manden varia, meest poon, vens 300 stuks stijve kabeljauw. Totaal 425 manden. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuistoomende voor de Donderdagmarkt: Erin IJM 12 vangst: 15 manden schelvisch, 45 manden braadschelvisch, 60 manden gul, leng en kabeljauw, 50 manden wijting, 500 manden koolvisch, 200 manden makreel, 200 manden haring, 40 manden hake, 60 manden roodbaars en paling, 120 manden haaien. Totaal 1290 man den. Jacqueline Clasina IJM 10 vangst: 5 manden schelvisch, 40 manden braadschelvisch, 50 man den radio, 50 manden platvisch, meest tarbot, 120 man den gul, 160 manden varia, meest poon, totaal 425 manden, benevens 300 st. stijve ka beljauw BUITEN I «.nüSCïrii. U-LOiV* Ari.N BIJ ADOU HITLER. Links: f'.e Spaanscho gezant admiraal markies De Magaz, overhandigde Hitler een brief van Franco. In aansluiting daarop vond een gedaCh tcnwissel'.i;- «sschc den Rijkskanselier en den gezant plaats. De tolk, Dr. Schmidt, was bij dit onderhoud aanwezig. Rechts Cincar-Markowitch, tot nog toe gezant van Joego-Slavië in Berlijn, neemt afscheid van den Führer, om in zijn land de portefeuille van minister van buitenlandsche zaken in de nieuwe regeering te gaan aanvaarden, betrokken betrokken betrokken lichte motregen WZWn ZZW t 7\\r mat'S betrokken ZZW^' Den Helder: 5 Vlissingen: 5 De Bilt: 5 Groningen: 5 Maastricht: 4 VervxLchting geldig van hedenavond tot mr genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Meest mati, i Zuidelijke tot Westelijken wind, tot zwaar bewolkt of betrokken 'wet"1 of geen regen, weinig verandering S temperatuur. - THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren p Laagste hedennacht 4ri- Hoogste heden BAROMETERSTANDr' Hedenmorgen 9 uur 770 mu Stilstand. M' Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag' v.m. 1.37 uur; n.m, 1,54 Vrijdag v.m. 2.20 uur; n.m. 2.33 m Zaterdag v.m. 2.59 uur; n.m. 3.06 BESOMMINGEN. Besomming treilers. 120 Bétje RO 16 f 1Wj 700 Dirkje RO 53 f3^ 350 De Hoop IJM 46 f 255; 380 Zwarte Zee IJM 94 f 200 Irene IJM 89 f iggj 160 Maria IJM 95 f205,) 110 Neptunus IJM 87 f jgjj 90 Penelope IJM 64 f 1393 90 Vios 5 IJM 102 1015 920 Gloria IJM 37 f 415,) 550 Ewald IJM 48 f 3025 810 Utrecht IJM 73f 4040 550 Christine IJM 2 f 349Q 130 Condor IJM 72 f I840 80 Raaf IJM 432 11195 385 Aneta IJM 82 1 2650 Loggers: KW 76 f 1500. KOMEN AANLOOPEN. Aan het bureau van politie te IJmuiden-O. zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een soort keeshond. INBRAAK. Hedennacht tusschen 12 en 4 uur is inge broken in een schuur van een perceel aan de Gildenlaan te Velsen-Noord, waarin Joodsche vluchtelingen zijn ondergebracht. Uit de schuur heeft men 2 nieuwe rijwielen, merk „Velenzo" ontvreemd, benevens eenige dyna mo's en achterlichten. De politie stelt een onderzoek in. SANTPOORT ZILVEREN JUBILEUM. Den eersten Maart a.s. herdenkt de heer J. Verkruysen, hoofd van de school met den bijbel, alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar bij het onderwijs in dienst trad. Aan vankelijk was hij als tijdelijk onderwijzer werkzaam te Naarlen, later kreeg hij Yaste aanstellingen te Hoogeveen en Amsterdam. Toen alhier in 1928 de school met den bijbel geopend werd, werd de heer Verkruysen tot hoofd benoemd. Onder zijn 10-jarige leiding is deze school tot een flinke inrichting van onderwijs uitgegroeid. Hiernaast vond de heerVerkrysen nog werk in een comité voor Christelijke scholen in Oostenrijk en Oekraïne en was hij tal van jaren secretaris van de afdeeling Amsterdam van de TM van Christelijke Onderwijzers. Thans is hij nog bestuurslid van de afdeeling Kennemer land en lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl hij ook in het kerke lijk leven nog eenige functies bekleedt. Wij vermoeden dan ook, dat de eerste Maart voer den heer Verkrysen niet onop gemerkt zal voorbijgaan. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 15 FEBRUARI Luxor Theater. Breestraat: „Mannen met vleu- gels" en „Kleine Dolly", 8 uur. DONDERDAG 16 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: Operette „Ik wi! van jou een foto", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 15 FEBRUARI Gem. Concertzaal: H. O. V. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Tooneelgr. „De Schakel": „Gilbert en zijn moeders". 8.15 uur. Luxor Theater: „Marie Antoinette", 2.30,7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Duister Sjanghai" en „Op glad ijs", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Die verduivelde waar heid". Tooneel: The Royal Kilties Band, 2,30,7 en 9.15 uur. u Frans Hals Theater: „Mannen met vleugels, 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Ein lied geht um die Welt" 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De sensatiepiloot" en „Bulldog". Jeugdbioscoop Zuiderstraat 13. „Jopie Slim en en Dickie Bigmans" 2, 4 en 7 uur. I „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 16 FEBRUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds, „De Kerkuil". Nieuwe Gracht 23 Tentoonstel- ig werk W. Oepts 10 -.5 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2