ten iuwee&je Cabaretavond van De Jonge Spelers. In het Kennemer Theater heeft gisteravond het gezelschap „De Jonge Spelers", onder lei ding van Ben Groeneveld, voor de leden van het Arbeiders Tooneelfonds een cabaret-avond gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Na het gebruikelijke welkomstwoord van den voorzitter, den heer A. L. van Groningen, was het woord of liever de daad aan „De Jonge Spelers". In een vlot tempo heeft het gezel schap een bont en gevarieerd programma af gewerkt, waarmee het veel succes oogstte. Een liedje, een praatje, een kort tooneelstukje, eenige accordeonsoli wisselden elkaar af en hielden de aandacht gaande. Na de pauze heeft het gezelschap „Het vroo- lijke schoenmakertje", die zijn lust in zijn leven; het zingen, verkocht, opgevoerd. Het stukje oogstte een daverend applaus. Het Arbeiders Tooneelfonds kan op een goed geslaagden avond terugzien. REVUE „IK WIL VAN JOU EEN FOTO". Sylvain Poons Iaat zich permanenten in de revue „Ik wil van jou een foto", welke lieden avond in het Lux or Theater te Beverwijk wordt opgevoerd. Hedenavond wordt, zooals wij reeds bericht ten in het Luxor Theater een opvoering ge geven van de revue ,Jk wil van jou een foto". De hoofdrollen zijn in handen van Sylvain Poons. Kurt Gerron, Jopie Koopman, Sophie Kohier e.a. De persbeoordeelingen van deze revue waren zeer gunstig, zoodat men over tuigd kan zijn een genotvollen avond bij te wonen. De wekelijksche lijst. Gevonden en verloten voorwerpen. Bij de politie alhier geschiedde aangifte van onderstaande gevonden en verloren voorwer pen: Gevonden: een dictaatcahier (Nat. Hist.), een giroformulier, een kinderhandschoen, een koste loos belastingmerk, een portemonnaie met in houd, een zakmesje, een bruin wollen hand schoen, een nappa-heerenhandschoen, een kin- derportemonnaie met inhoud, een blauwe jon genspet, een bruine, wollen ceintuur, een ge ruite halsdoek, een roode mantelceintuur met gesp, een nummerbord G 33554, een oud hee renrijwiel, een blauwe, stoffen ceintuur, een baal turfmolm. Verloren: een damesportemonnaie inhouden de f 10 en eenig klein geld, een gladde gouden ring, een damesportemonnaie met f 1,06 en een lot, een zwarte boodschappentasch met inhoud, een bruine glacéhandschoen, een zwart bood schappentasch je, twee belastingplaatjes, een nummerplaat H 80179, een rood-bruin hondje, een vulpenhouder, een portemonnaie met f 0.33, een luchtfilter, een ring met Lipssleutel, een autoped, een briljanten oorknop ter waarde van f 50.—. KENNEMER THEATER vertoont: „Tarantella" en „Het spookt in het Warenhuis". Het Kennemer-Th eater vertoont van Vrijdag a.s. af als hoofdfilm de groote musical ..Taran tella" met Jeanette MacDonald, Allan Jones en Warren William in de hoofdrollen. Metro Goldwijn Mayer's Tarantella, de ze ventiende musical van Jeanette MacDonald, is in zeker opzicht haar eei-ste. Omdat in deze film Robert Z. Leonard gepoogd heeft, alles te geven, alles tot uiting te brengen wat in dat merkwaardige phenomeen Jeanette MacDonald verborgen ligt: een vrouw van volmaakte schoonheid, een actrice, die met een genialen „Schwung" alles kan spelen, van het meest over tuigende drama tot de kluchtigste momenten toe, een volmaakte zangeres en een geboren danseres. Er is geen tweede ster in Hollywood, die over deze veelzijdigheid beschikt, er is geen andere vrouw die de hoofdrol van Tarantella, waarin doelbewust de volledige scala van haar talent als in een groote, brillante revue, benut wordt, zou kunnen spelen. Er ligt een zekere gran deur in het „vertoon" van een dergelijke film, die op verschillende manieren een „épreuve de maitre'' is van wat Hollywood kan, in technisch en in artistiek opzicht. Men kan zich allicht een eenvoudiger, ook dieper-doordringende film denken. Maar Tarantella wil gezien en prima vista genoten worden: een grandioos schouwspel van melodie en romantiek. In het verhaal, dat ook buiten den zang en dans om alle spanning en orginaliteit van een goede avonturenfilm bezit, is Allan Jones, de nieuwe tenor die in de eerste Marx Brothers- film op den voorgrond trad met zijn prachtigen song Alone", haar tegenspeler. Een der hoogtepunten van de film is de „Ezel-serenade", een pracht van een vondst om een oud Spaansch lied te brengen, als Allan Jones zijn versmade liefde uitzingt, terwijl hij den ouderwetschen reiswagen met Jeanette MacDonald volgt en de muilezels op de maat meeknikken. Het is in deze song, dat de kleine, fluitspelende Robert Spindola en de Mexi- kaansche guitarist Manuel Maciste een plotse- lingen roem verwierven, die aan die der groote sterren nabij komt. Warren William, de fijne, ingehouden acteur, speelt de tweede hoofdrol. Het tweede hoofdnummer is „Het spookt in het warenhuis"- Concert van den Hoogoven- Kunstkring. Intieme muziekavond in Odeon. Woensdagavond gaf de Hoogoven-Kunst kring een concert in de zaal van het gebouw „Odeon". Voor den aanvang van het conrert heeft de voorzitter de heer P. J. Collaard een kort woord gesproken, waarin hij er aan her innerde, dat de Kring juist tien jaar geleden werd opgericht, oorspronkelijk met de bedoe ling de feestavonden van de Gieteling op te luisteren met entr'acte en balmuziek. Al spoe dig richtte het streven van de muziekvereni ging zich naar hooger plan en vooral in den laatsten tijd legt men zich naast het uitvoeren van orkestwerken ook toe op het spelen van kamermuziek. Eenige leden zullen laten hoo- i ren tot welke resultaten zij al studeerende zijn gekomen. Tenslotte deelde spreker nog mede, dat Ir. A. H. Ingen Housz het beschermheerschap van den Kunstkring had aanvaard, een mededee- ling, die met luid applaus werd begroet. De H. O. K. opende hierna het programma met de balletmuziek uit Rosamunde van Schu bert. Onder de stevige leiding van den diri gent, den heer Francois Eisen gaf de H. O. K. van deze mooie muziek een zeer goede ver tolking. De geheele bezetting, die versterkt was met een aantal uitstekende krachten, weerde zich kranig. De klankkleur was ook hoogst bevredigend. Dit kwam nog beter tot uiting in de H.-moll symphonie (Unvoll- endete) van Schubert, waarvan het publiek met volle teugen heeft genoten. De dirigent had het geheel stevig in de hand en bleek ook met zijn orkest stevig gestudeerd te hebben op deze prachtige muziek. Naast de strijkers kregen ook de blaasinstru menten gelegenheid hun kunnen te toonen. Fluit, clarinet, hobo en fagot hebben vooral in het andante met zijn heerlijke melodie prach tig gespeeld. Ook de groep strijkinstrumenten kweet zich op keurige wijze van de moeilijke taak. Een langdurig applaus beloonde dirigent en orkest voor deze prestatie, die terecht be wondering afdwong. Met mooi. zuiver sopraangeluid zong mej. R. Eisen een drietal liederen van Schubert. Haar voordracht was eenvoudig en ongekunsteld en mede daardoor gaf zij blijken van een juist begrip van Schubert's reine muziek. Na de pauze bevatte het programma kamer muziek voor verschillende combinaties van in strumenten, o.a. piano-4-handig, duo's voor fluiten en violen, voor viool en cello enz. Uit dit alles bleek, dat de Hoogoven Kunst kring zijn taak serieus opvat en dat hij onder zijn leden vele ernstige beoefenaren van de muziek telt. En te oordeelen naar de resulta ten is het inderdaad verheugend te constatee- ren, dat het beoefenen van kamermuziek nog niet geheel verdrongen is door radio of jazz. Met het aanwakkeren van de studielust bij zijn leden doet de H. O. K. werk, dat ver uit gaat boven het scheppen varl een gelegenheid om te musiceeren alléén. Het is cultureel werk en zijn waarde is blijvend. In dit licht bezien mocht deze intieme muziekavond van den Hoooven Kunstkring dan ook inderdaad als uitstekend geslaagd worden aangemerkt. Het is te hopen, dat deze krachtige propaganda' voor de 'beoefening van de muziek de vruchten zal afwerpen, die het bestuur er zich van heeft voorgesteld. Jeugdig Wijk aan Duin voor het voetlicht. „Er was eens een steenhouwer". Gisteravond heeft „Jeugddig Wijk aan Duin" haar jaarlijkschen feestavond in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Populieren laan gegeven. Evenals vorige jaren bestond hiervoor groote belangstelling. Onder degenen, die blijk van belangstelling gaven, waren o.a. burgemeester II. J. J. Scholtens, ds. en mevr. Hovy, ds. M. Foeken, Ned. Hervormd predikant te Ilpendam, de heer F. R. C. Rij kens en de hulpprediker, de heer F. Offeringa. Na gezamenlijk zingen van „Zie in genade op ons neer" door de Meisjes- en Jongensver- eeniging heeft de voorzitter van de Jongelin- genvereeniging en tevens leider van dezen avond, de heer B. Hagen, een openingswoord gesproken, waarin hij in het bijzonder burge meester Scholtens verwelkomde. Verder wenschte spr. den aanwezigen een prettigen avond toe en hoopte, dat het een avond zou zijn in den geest van Christus. Nadat een strijkje eenige nummers ten ge- hoore had gebracht, die met een dankbaar ap plaus werden beloond, werd opgevoerd „Er was eens een Steenhouwer", blijspel in drie bedrij ven van J. W. van der Heiden en Henk Bakker. De opvoering van dit stuk, dat geschreven is naar aanleiding van de vertelling uit den Max Havelaar van Multatuli, getuigde van een serieuze voorbereiding, want de rolkennis liet niet veel te wenschen over. Vooral in het eer ste bedrijf zat het tempo er uitstekend in, wat een zeer goede prestatie is, daar bijna alle me dewerkenden voor het eerst op de planken stonden. Met de keuze van dit stuk, waarin de auteurs den ontevreden mensch schetsen, die steeds hooger wil, en die dan tenslotte weer het geluk terug vindt bij datgene wat hij vroe ger was, werd zoo goed als een traditie van Jeugdig Wijk aan Duin gebroken. Verander- ring van spijs, doet echter eten. En ook zoo hier, want het auditorium heeft zich met dit vat* Hkemaketskukst nhWucHe Cosl-uum naar maal Door eigen coupeur gesneden en gepast - Vervaardigd op eigen ateliers, waar vakkennis en techniek harmonisch samen werken. TIJDELIJKE AANBIEDING TOT 15 MAART (de. MeeJindmaoazijnen ANEGANG HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) blijspel uitstekend vermaakt en vaak is er ge bruld van het lachen. Het grootste aandeel had hierin ongetwij feld de heer C. Joor als Otto Grootenberg (de ontevreden mensch), die van zijn zeer dank bare rol een goede uitbeelding gaf, hoewel hij het er soms wel wat al te „dik" oplegde. De vriend van dezen ontevreden mensch, de heer G. Tabak Jr., wist op uitstekende wijze te profiteeren van zijn rol en werkte niet wei nig op de lachlust van het publiek. De dames H. Vrielink, N. Gertenbach, A. Fossen en J. Half en de heeren B. Hagen Jr., Chr. de Vries Jr., A. van den Outenaar, E. Pletting en H. Offerhaus, hebben allen zonder onderscheid hun beste krachten aangewend om de opvoering van dit stuk tot een succes te maken. In deze poging zijn zij prachtig geslaagd. Een daverend applaus van een dankbaar publiek beloonde de dilettanten dan ook voor hun optreden. Rest ons nog te vermelden, dat zooals altijd de tooneelaankleeding keurig ver zorgd was. De avond, waarvan de opbrengst ten goede komt van het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw, werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Woensdagavond wordt een herhaling van 't stuk gegeven en ongetwijfeld zal de belang stelling dan nog grooter zijn. W. B. THEATER brengt: „.De danseres van San Diego" en „Waaghallen van de Race baan". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het W.B.-Theater als hoofdnummer „De Danseres van San Diego" met Dolores del Rio, Richard Dix en Chester Morris in de hoofdrollen. Jack Dorgan (Richard Dix) en Bob Mason (Chester Morris), twee onderofficieren der Amerikaansche Marine, hebben al vele jaren lief en leed gedeeeld. Dorgan is één der meest bekende militaire duikers, wiens prestaties in de geheele marine als onovertrefbaar bekend staan. Op zekeren dag moeten de twee vrienden echter scheiden, Dorgan is benoemd als in structeur van de Militaire Duikersschool in San Diego en Mason wordt overgeplaatst naai den onderzeecUenst-: Jack Dorgan begint op den duur dit brave burgermansbestaan te vervelen en op zekeren avond komt hij terecht in een balzaal, waar hij de danseres Carmen ontmoet. Dorgan heeft medelijden met het meisje, vindt haar erg aardig en tenslotte trouwt hij haar, niet beseffend, dat Carmen hem omtrent haar waren aard zand in de oogen heeft gestrooid. Ook Bob Mason komt voor de manoeuvres in San Diego terecht, waar hij Carmen ont moet. Bob, die niet weet, dat zij de vrouw is van zijn vriend maakt haar het hof. Op den laatsten dag van zijn verlof ontmoet hij bij de haven Jack Dorgan, die hem onmiddellijk meeneemt naar zijn huis en hem vol trots aan zijn vrouw voorstelt. Bob is eerst verbaasd, maar dan nijdig op Carmen. Zijn vriend be grijpt de situatie echter verkeerd en jaagt Bob zijn huis uit. De manoeuvres zijn begonnen, doch zij wor den even spoedig weer afgelast. Een ernstige ramp heeft de onderzeeboot M 9 getroffen, die gezonken is. Alle reddingspogingen falen in verband met het feit, dat de boot op een zeer groote diepte ligt. Er is slechts één man, die misschien hulp zou kunnen bieden: Jack Dor gan. Maar als Jack hoort, dat Bob Mason op de M 9 is, houdt hij zich schuil en alle pogin gen van de autoriteiten om Dorgan te vinden falen. Dan biecht Carmen haar zonden op en ineens begrijpt Jack de heele situatie. Hij meldt zich onmiddellijk aan en met uiterste krachtsinspanning gelukt het hem de M 9 op den bodem der zee van versche lucht te voor zien. Het tweede hoofdnummer is „Waaghalzen van de Racebaan". NAAR DEN HELDER. In verband met den uitwedstrijd van Kenne- mers tegen H.R.C. organiseert de supportersver- eeniging „Rood-Zwart" een autobustocht naar Den Helder. Het vertrek is om 12.30 uur van het Meerensteynplein af. DE GELUKKIGEN VAN PLAN WEST. Bij de winkelierscombinatie „Plan West'' zijn in de afgeloopen week in totaal 127 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum, waarop de extra-premie gold, was 8 Februari. Ditmaal kwamen daarvoor 10 inzenders in aanmerking. Een scène uit „Het spookt in liet warenhuis". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Lezing voor den Christen Vrouwenbond. Mr. Bijleveld over het Christelijk Huwelijk. Gisteravond hield mr. Bijleveld een lezing over het onderwerp „Het Christelijk HuwelijK" voor de plaatselijke afdeeling van den Ned. Christen Vrouwen Bond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het gebruikelijke openingswoord van de presidente, mevr. Van KatwijkRavenstein, was het woord aan mr. Bijleveld. Het karakter van dezen tijd kenmerkt zich, aldus spr., door een grenzelooze verwarring. Zoo ook op het terrein van de huwelijksbe schouwing. Spreker schetste een beschouwing over het moderne huwelijk welke tegenwoor dig veel bijval vindt. Deze beschouwing spreekt van vrij zijn in het huwelijk en bestrijdt, dat de vrouw het bezit van den man is. Als bewijs, dat het vrij zijn van den man zoowel als van de vrouw in het huwelijk mogelijk is, verwijst deze beschouwing ons naar Sovjet-Rusland, waar de voorwaarden om een huwelijk aan te gaan, zoowel als om het te verbreken, zeer eenvoudig zijn. De verzorgers van de kinde ren zijn dan ook niet de ouders, maar de staat. Maar willen wij dit onderschrijven, aldus mr. Bijleveld, dan laten wij de basis van den Bijbel varen want in den Bijbel staat: „dat de vrouw haar man eeren zal, zooals Christus zijn gemeente geëerd heeft en dat de man zijn vrouw moet liefhebben, zooals Christus zijn gemeente heeft liefgehad". Het is Gods gebod zijn man of vrouw lief te hebben met zijn geheele wil, terwijl er tevens een geibod is dat verbiedt overspel te doen. In deze 'geboden ligt een groote kracht en zij vormen de pijlers van het huwelijk. Het is ook mede de schuld van de kerk, dat de eerste beschouwing heeft veld gewonnen, want zij heeft niet aan deze geboden vastgehouden. In het moderne huwelijk is het dienen en het offer brengen niet meer het ideaal, maar men wil zichzelf uitleven. Men kent niet. meer de liefde, die een daad van den wil is, maar al leen maar sentimenteeele gevoelens. De ouders van de nu levende jeugd hebben den jongeren geen. goed richtsnoer gegeven zoo dat de jeugd in groote moeilijkheden is. Maal laten wij, aldus spr. bidden en strijden om ons ideaal vast te houden, zoodat de jonge menschen de kracht leeren kennen van Gods woord. Hierna zong het koortje o.l.v. mevr. Lyesen „Hoort gij die stemmen" waarna er nog gelegenheid was om vragen te stellen, waarvan door de aanwezigen druk gebruik gemaakt werd. LEZING VOOR HET INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. De lezing met lichtbeelden over het onder werp „Het wonderland, zoo bij de hand" voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, welke aanvankelijk was vastgesteld op hedenavond, zal Vrijdagavond in gebouw „Odeon" worden ge houden. DE ONDERLINGE COMPETITIE VAN „WEENINK". Voor 4 de onderlinge competitie werden de na volgende partijen gespeeld: Groep I: C. HennemanPh. Bakker 01 K. SlingsJ. Zoontjes 01 Groep II: A. SlingsC. Visser afgebr. J. Th. RademakersJ. Visser 10 Y. MooyP. Hart 01 J. VisserJ. Rademakers 01 Groep III: J. MuyenM. van Eek 01 F. HendriksH. Nyman lA Groep IV: J. Arts—G. Dil 0—1 F. GeislerF. C. Hendriks 01 WIJK AAN ZEE JAARVERGADERING R. K. STAATSPARTIJ. Woensdagavond hield de afd. Wijk aan Zee van de R.K. Staatspartij een flink bezochte j aarvergadering in café-rest. „Sonnevanck" De heer Alb. Schellevis voorzitter der afdeeling opende met een kort welkomst woord. De secretaris deelt mede, dat aangaande de candidaatstelling voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing een schrijven is binnenge komen van het Centraal bestuur, waarin zij de volgorde van de te stellen candidaten mededeelt. Een en ander volgens het schema zooals het reglement voorschrijft Daarna is verkiezing van een voorzitter aan de orde. De voorzitter de heer Alb. Sehellevis wordt met meerderheid van stemmen herkozen. Na het jaarverslag volgen eenige belang rijke mededeelingen aangaande de a.s. ge meenteraadsverkiezing. De voorzitter geeft een uiteenzetting van de bepalingen die noodig zijn voor het in leveren van candidatenlijsten en maakt be kend, dat de afdeeling Wijk aan Zee der R.K. Staatspartij van heden tot en met 26 Februari a.s. de leden gelegenheid geeft tot inlevering van bovengenoemde candidatenlijsten bij het secretariaat Julianaweg 55. Nadat de voorzitter alle R.K. stemgerech tigden nog heeft gewezen op de plicht om op de R.K. Staatspartij lijst te stemmen, volgde rondvraag en sluiting. HEEMSKERK NED. HERV. GEMEENTE. Zondagavond zal in de Ned. Herv. Kerk een jeugddienst worden gehouden welke geleid zal worden door ds. Zwijnenburg. Daarna zal een „instuif" plaats hebben in het gebouw. MEISJESVEREENIGING „ORA ET LABORA". Op Vrijdag 24 en Maandag 27 Februari zul. len door de meisjesvereeniging „Ora et La. bora" feestavonden worden georganiseerd. Een leuk bont programma, van voordrachten tooneel. zang en declamatie, is voor deze' avonden samengesteld. De avonden zullen worden gehouden in het Ned. Herv. vereeni. gingsgebouw. R. K. VOLKSBOND. Vrijdag 24 Februari houdt de afdeeling Heemskerk van den Ned. R.K. Volksbond haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. Een beeld uit de nieuwe Shirley Temple-film „Little Miss Broadway". (Luxor Theater, Beverwijk.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 15 van Rott. te Tampico. Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 13 te Cristobal, Lochmonar, Vanc. n. Rott. 12 te Tacoma. Rotterdam 12 v. Kingston Ja. n. Havana. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) 15 van Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ulysses (thuisreis) 15*v. Havre n. Rott. HALCYON LIJN. Rozenburg 15 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Arnhem, Rott. n. Civ. Vecchia p. 15 Gibr. Maasburg 15 v. Vlaardingen naar Narvik. HOLLAND—BR ITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk vertr. 23 v. Calcutta n. Rott. Hoogkerk (thuisr.) vertr. 16 v. Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 15 te Newcastle (NZW) HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 15 Febr. te Marseille. Arendskerk (uitreis) 15 Febr. van Suez. Meerkerk 15 v. Rotterdam n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 15 v. Odense te Kopenhagen. Rhea 15 v. Triest te Fiume. Irene 15 v. Vigo n. Amsterdam. Helder 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Colombia 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Titus 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Pygmalion 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Theseus 15 v. Amst. n. Kopenhagen. Nereus 15 van Halmstad te Gothenburg. Tiberius 15 van Kymassi te Amsterdam. Costa Rica 12 v. Kingston Ja. n. Port Limon. Agamemnon 14 van Candia naar Nauplia. Fauna 15 Febr. van Napels te Rotterdam. Hebe 14 Febr. van Amsterdam te Gdynia. Hercules 14 Febr. van Gibraltar n. Malta. Juno 14 Febr. van Stamboul naar Mutzuna. Pluto, Danzig n. Amst. p. 14 Brunsbuttel. Vulcanus 14 Febr. v. Thessaloniki te Izmir. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) 12 Febr. te Santos. KONINKLIJKE/SHELL. Chama 11 Febr. v. Klaipeda n. Gothenburg. Agnita 15 v. Rotterdam te Amsterdam. Agatha 9 Febr. v. Singapore te Balik Papan. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MII. Glenshiel, Dairen n. Rott. 15 v. Pt. Said. Sarpedon, Japan n. Rott. 15 v. Singapore. Deucalion 14 Febr. v. Kobe n. Rotterdam. Maron 14 Febr. van Amst. te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena 14 van Hamburg naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten 15 van Rotterdam te Batavia. Dempo 15 Febr. van Batavia naar Rotterdam. Palembang (thuisr.) pass. 15 Finisterre. Kota Baroe (uitr.) p. 15 Ouessant. Baloeran 15 v. Rotterdam n. Batavia. Kota Agoeng (uitr.) 15 (5 n.) van Port Said. Kertosono (thuisr.) p. 15 Kaap del Armi 16 (9 n.) te Genua verwacht. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Bintang (uitr.) 14 van Belawan Poelau Bras (thuisr.) 14 van Singapore. Johan van Old. (thuisr.) 14 van Singapore. Enggano (thuisreis) 15 te Londen. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 16 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: Operette „Ik wil van jou een foto", 8 uur. VRIJDAG 17 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Little Miss Broad way" en „Bliksemflits", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tarantella" en „Het spookt in het warenhuis", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De danseres van San Diego" en „Waaghalzen van de Racebaan", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 16 FEBRUARI Luxor Theater: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Duister Sjanghai" en „Op glad ijs", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Die verduivelde waar heid". Tooneel: The Royal Kilties Band, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Mannen met vleugels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Ein lied geht um die Welt" 7.15 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De sensatiepiloot" en „Bulldog". „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. VRIJDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kamermuziekavond Em. Feuermann, (cello) 8 uur. i Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Nieuw programma. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2