IJMUIDEN burgerlijke stand. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN 'aftkeet u De zijzaal van Tlialia in een nieuw gewaad. Het futuristische schilderwerk vervangen door modern behang. tv Tiizaal van het Thalia Theater is gron- door de schilders, stoffeerders en electri- ripns onder handen genomen, zoodat ze een geheel verfrischt en modern aanzien heeft geSKne v/at den bezoeker allereerst opvalt ichet z°' paneelwerk, dat in de plaats geko- is 'van de vroegere, ietwat futuristische muurbeschildering. Dit nieuwe muurbehang, opheel in rustige tinten en brons gehouden, is viteevoerd volgens de nieuwste ideeën en HPssins der zoo bekende firma Rath en Doo- deheefver door Jongerling's Schildersbedrijf ^Het' plafond, dat den indruk wekt geschil derd te zijn, is eveneens in stijl behangen, wat opnieuw een kwastje verf noodig had, heeft het gekregen; de vloer is geheel nage zien en gebeitst, rondom het buffet (we zou den het kunnen noemen: in de opkamer) heeft men nieuwe vloerbedekking van zwaar linoleum en koperen strippen gelegd, er is een stijlvolle verlichting aangebracht alsmede nieuwe gordijnen en tafelkleeden, alles in lichte tinten, zoodat het geheel een frisschen en prettigen indruk geeft. Voor vereenigingen of gezelschappen is het zoodoende een uitnemende zaal geworden voor het geven van uitvoeringen of gezellige avondjes. VERLOTING VOOR HET TRAININGS- FONDS VAN „STORMVOGELS" De commissie voor het Trainingsfonds IJ. V V. Stormvogels verzoekt ons te melden, dat dé trekking der loterij, die gehouden zou wor den op 5 Februari door omstandigheden een paar dagen is uitgesteld. De trekking is thans definitief vastgesteld op a.s. Vrijdag 24 Februari 's avonds 8 uur in hotel Kennemerhof. De verloting geschiedt in het openbaar on der politietoezicht TOONEELAVOND VAN DEN PLAATSELIJKEN RAAD Uitvoering door „De Jonge Spelers". De Plaatselijke Raad van S. D. A. P. IJmuider Bestuurdersbond organiseert Don derdag 23 Februari a.s. in het Thalia Theater een avond, waarbij het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groe- neveld zal opvoeren „Uitkomst" van Herman Heijermans. Dit zeer kunstzinnige spel van droom realiteit zal niet nalaten diepen indruk op de bezoekers te maken. Zij, die zich de uitvoe ring er van door de Arbeiders Tooneelveree- niging Palvu, ongeveer vijf jaar geleden onder leiding van den heer H. van Dokkum gegeven, herinneren, zullen ongetwijfeld dit hoogstaan de tooneelwerk nog eens willen zien. Nelly Ernst, een der bekendste actrices van het ensemble, is om haar sublieme creatie in „Uitkomst" meermalen lof toegezwaaid. AANGEKOMEN. 14 Februari: Perseus s.s. Stettin Clare Grammerstorff s.s. Swansea 15 Februari: Hollandia s.s. Gothenburg Tiberius s.s. Jaffa VERTROKKEN. 14 Februari: British Prestige m.s. Falmouth Van Rensselaer s.s. West Indië Astrée s.s. Antwerpen Borthwick s.s. Leith Meeuw m.s. Delfzijl 15 Februari: Vliestroom s.s. Huil Aegeon s.s. Mexico Bollsta s.s. Oslo Cabo m.s. Londen Varand m.s. Falmouth Eerste rijstlading. Het Engelsche stoomschip Kindat 'is met de eerste rijstlading vaor Zaandam van Bassein on derweg. Het schip is 6 dezer van de laadhaven vertrokken. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Clare Grammer- storf kwam in ballast van Swansea bij de Hoog ovens aan om een lading ijzer in te nemen voor een Duitsche Oostzeehaven. Eigenaardige zeevondst. Onlangs kwam op de kust van New Found- land een groote ijsberg aangedreven, wat op zichzelf geen bijzonderheid is. Maar wat wel merkwaardig was is het vinden van een groote hoeveelheid conserven in blik, fototoestellen nautische instrumenten toen de berg begon af te smelten. Het blijkt bij onderzoek, dat deze voorwerpen afkomstig zijn van den Groenland- vaarder ,Dagny", welk in 1920 in de IJszee ver ongelukte en waarvan de opvarenden zich op het ijs redden, nadat zij er in geslaagd waren een deel van de inventaris te redden. Gevaarlijke vangst. De Duitsche stoomtrawler Otmarschen is van een vangreis in Cuxhaven teruggekeerd met een groote mijn aan boord, welke op de visscherij was opgehaald en onder water was ontploft waardoor het geheele vischtuig uit elkander ge slagen werd. Het blijkt, dat deze mijnen, welke reeds een twintig jaren op den zeebodem liggen, ?og altijd gevaarlijk zijn. Eigenaardig is, dat deze mijnen bijna alle op den zestigsten breedtegraad worden aangetroffen, vrij zeker omdat in de oorlogsjaren vanaf de Orkneys tot de Noorsche kust een mijnenveld was uitgelegd, in het vorig jaar werden in Duitschland niet minder dan zeventig mijnen aangebracht^ SANTPOORT UIT HET LEVEN VAN EMILE ZOLA. -Woensdagavond werd in het Verenigings gebouw der Ned. Herv. Gemeente de film „Uit het leven van Emile Zola" vertoond. In deze film bleek duidelijk, hoeveel moeite Zola zich getroost heeft om de waarheid in de zaak- Dreyfus te doen zegevieren. De belangstelling was zeer groot. DE NATIONALE GEDACHTE. Hedenavond treedt de heer Joh. Winkler uit Amsterdam in het gebouw „De Toorts" op over het onderwerp: „De nationale gedachte". Beverwijk's Gemengd Koor concerteert. Het Beverwijk's Gemengd Zangkoor geeft op Woensdag 22 Februari in het Kennemer Theater een concert, waaraan medewerking wordt verleend door het kinderkoor en door mej. Betty Dijkstra, sopraan en Janny Leef- lang, piano, beiden uit Haarlem. Het koor brengt ten gehoore „Ave Verum" van Mozart, „Der Hirte Israël" van Bortni- anski, „Adeste" van Otto de Nobel, .Lente zang" van Fred. Roeske en „Afscheid" van G. H. Boedijn. Het kinderkoor zingt liedjes van Henriëtte van Tussenbroek, Bern. Dia mant en Ph. Loots en met solistische mede werking de cantate „Naar de Heide" van Amory. Langs de Lijn. HAARLEM, 15 Februari 1939. t 9? ,ertrouwd: L. W. Gootjes en S. Langerak. m rt en Putman. C. Hartendorp en T. van Dam. A. Langeloo en S. Mensink N. v. d. Beek en C. J. Steenman. O. A. Eliam en K. Weber. W. C. H. Zwemmer en J. v. Dijke. A. J. Spoor en E. E. Benkei. P Makkelie en C. M. Warmerdam. J. v. Andel en A. Wisker. P. M. Stevenhaagen en C. S. Kiekens. Getrouwd. 15 FebruariA. v. d. Meulen en C. J S. v. Elswijk. H. v. Braak en J. M. C. de Groot. J. Koetse en A. Osterman. G Kaal en J. Bruins. F. Jacobs en W. Ritter. J. v. Meel en G. W. de Graaf. W. C. W. P. Argelo en t o't, ger" L' L- Cornelis en P. H. Rotteveel. J. Schouten en M. J. Bloemink. M. A. Christan en E. Nuisker. Bevallen. 13 Februari: A. B. A. Dijkhoff— f.u«sr» z- 14 Februari: M. Klaver—Schaap, z. M. w. c. Montauban—Beuken, z. K. G. Roede— Spuker, d. M. E. TollenaarDressier, z. Overleden. 14 Februari: J. j. Beekelaar, 57 J., Leidschevaart. H. v. ZalenLucas, 68 j., Korte Reguhersstraat. 15 Februari: F. A. Beelen, 72 Kruisstraat. Programma van de Radio Centrale. Vrij dag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs. 12.20 Keulen. 12.35 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma. 4.45 Keulen. 6.20 Parijs, 6.35 Keu len. 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 'Keu len, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.45 Nationaal programma. 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned. 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal pragramma, 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal programma. 10.05 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. De opstelling van Beverwijk. Beverwijk komt a.s. Zondag in den thuiswed strijd tegen „Purmersteyn" met het volgende elftal uit: Doel: N. Hoogerwerf. Achter: G. de Ruiter en C. Vessies. Midden: J. Woortman, J. Steenvoorde en A. de Ruyter. Voor: S. Teeling, Th. Kuyer, A. Markx, J. Maenhout en C. Koning. Scheidsrechter is de heer Crabbendam. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk, 15 Febr. 1939. Spinazie per k.g. f0.30. Andijvie per k.g. f0.34. Koolrapen per zak f 1.50. Wortelen per zak f 1.25. Bieten per zak f 1.25. Schorseneeren per k.g. f 0.04. Aardappelen, klei, per k.g. f 0.04^—0.07. Spruitjes per k.g. f0.120.32. Boerenkool per k.g. f 0.080.28. Roode kool per k.g. f 0.050.06. Savoije kool per k.g. f 0.07—0.08 Bloemkool per 100 f 22. Uien per k.g. f 0.03—0.06. Prei per k.g. f 0.08—0.16. Appelen per k.g. f 0.340.44. Brusselsch lof per k.g. f 0.160.22. Uitspraken van de Rechtbank. Voetganger was oorzaak van aanrijding. Een 19-jarige Beverwijksche monteur was op 16 October te Heemskerk den Rijksstraatweg overgestoken zonder uit te kijken. Hierdoor was een motorrijder tegen hem opgereden. Beiden werden vrij ernstig gewond. Drie maanden v.w. eischte de officier 14 dagen geleden. Mr. H. O. Drilsma pleitte een kleine voorwaardelijke straf. Door de Rechtbank werd hij tot 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd veroordeeld. Vreemde wijze van geld incasseeren. Een 47-jarige zand- en grinthandelaar uit Haarlemmermeer en een 33-jarige schilder uit Amsterdam gingen in den nacht van 25 Novem ber naar een landbouwer in de Haarlemmer meer, die him nog geld schuldig zou zijn. Ze waren echter nogal hardhandig in hun op treden want de schipper sloeg de vrouw van den landbouwer tegen den grond. Voor hem vroeg de officier 14 dagen geleden 3 maanden en voor de zandhandelaar 1 maand gevangenisstraf. Mr. dr. A. F. H. Schreurs pleit te voor den zandhandelaar en drong op clemen tie aan. De schipper werd heden door den Rechtbank tot 6 weken gevangenisstraf veroordeeld en de zandhandelaar tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 1 maand en tot een boete van f 30. SCHIP VAN Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Agnita (Ned.) Aurora (Ned.) - Abel Tasman (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Crynssen (Ned.) Ceres (Ned.) Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x) Ethiopian (Eng.). Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Glenearen (Eng.) x Ganymedes (Ned.) Gylfe (Noor) x) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Irene (Ned Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Luxembourg (Belg) Lekhaven (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) fidegara (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nereus (Ned.) Nord Atlantic (Noor) x Orpheus (Ned.) Pbrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) landfontein (Ned.) Rhea (Ned.) ^erooskerk Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Chili Buenos Aires Midd. Zee Curagao Hamburg Danzig Chili Chili West Afrika Chili West Indië Wes.t-Indië Hamburg West Afrika West Afrika Alexandrië Batavia West Afrika Batavia Bordeaux Japan Ned. Indië Midd. Zee Japan Alexandrië Gulfport Ned. Indië Ned. Indië Zwarte Zee Danzig Malaga Z. Afrika Batavia West Afrika Midd. Zee Ned Indië Pt. Redan Bassein La Plata La Plata Buenos Aires Midd. Zee West Afrika Curagao (v. R'dam) Zuid Afrika Japan Pt. Arthur (via Huil) Aarhus Pt. Arthur Stettin Batavia Batavia La Plata Batavia Hamburg Ned. Indië Z. Afrika Midd. Zee Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Tjiltandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Wendover (Eng.) Waterland (Ned.) Walltüre (Du.) Zuiderkerk (Ned.) x) Ned. Indië La Plata Ned. Indië Z. Afrika Hamburg Batavia W. Afrika La Plata Constantza Galveston Buenos Aires New Orleans Japan 8 Maart 28 Febr. 14 Febr. 17 Febr. heden 4 Maart 17 Febr. 8 Febr. 24 Febr. 16 Febr. 1 Maart 27 Febr. 21 Febr. 19 Febr. 23 Maart 17 Febr. 9 April 26 Febr. 8 Maart 20 Febr. 18 Febr. 17 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 21 Febr. 8 Maart 27 Febr. 9 Maart 24 Febr. 22 Febr. 9 Maart heden 26 Febr. 22 Febr. 24 Maart 6 Febr. van Curagao. 14 Febr. van Santos. 14 Febr. van Candia. 13 Febr. te Rotterdam. 16 Febr. vertrokken. 13 Febr. vertrokken. 2 Febr. van Curagao. 17 Jan. te Callao. 10 Febr. v. Takoradi 10 Febr. van Valparaiso. 11 Febr. vertrokken. 9 Febr. v. Barbados 16 Febr. vertrokken. 9 Febr. van Cape Coast. 10 Febr. v. Las Palmas 10 Febr. van Haifa 14 Febr. te Londen. 12 Febr. van Las Palmas. vertrekt 18 Febr. vertrekt 17 Febr. 12 Febr. te Londen. 8 Febr. v. Masassar 15 Febr. te Rotterdam. 10 Febr. te Yokohama. 14 Febr. vertrokken. in lading. 13 Febr. van Gibraltar. 6 Febr. van Colombo. 13 Febr. te Constantza. vertrekt 17 Februari. 13 Febr. v. Oporto 10 Febr. v. Kaapstad 14 Febr. van Singapore. 10 Febr. te Liberia. 13 Febr. van Stamboul. 11 Febr. van Pt. Said. 13 Febr. vertrokken. 6 Febr. vertrokken. 26 Jan. van Buenos Aires. 10 Febr. te Rosario. 12 Febr. van Las Palmas. 14 Febr. van Gibraltar. 9 Febr. van Dakar. 8 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Mombassa. 11 Febr. van Penang. 1 Febr. vertrokken. vertrekt 17 Febr. 5 Febr. vertrokken, vertrekt 18 Febr. 31 Jan. van Padang. 13 Febr. van Pt. Said. 6 Febr. te Santa Fé. 12 Febr. van Colombo, in lading. 14 Febr. van Singapore. 13 Febr. te Hamburg. 14 Febr. van Triest. 15 Febr. te Marseille. 11 Febr. v. Beyrouth. 13 Febr. van St. Vincent. 3 Febr. van Sabang. 10 Febr. te Durban vertrekt 18 Februari. 10 Febr. v. Colombo 15 Febr. van Havre. 13 Febr. vertrokken 11 Febr. te Calamata. 29 Jan. van New-Orleans.' vertrekt 17 Febr. 11 Febr. vertrokken 13 Febr. van Manilla. Het binnenbrengen van een nieuwe safedeur bij de Ned. Landbouwbank op de Ged. Oude Gracht te Haarlem ging Woensdagmorgen nog al met eenige strubbe lingen gepaard. Het duurde geruimen tijd voor de deur ter bestmeder plaatse was. deze knaap 't kon vragen, zou hij zeker antwoorden in mijn BLEYLE PULL OVER en in mijn BLEYLE PLUSFOUR gevoel ik mij 't prettigst. Niet de ij del heid, omdat ik steeds hoor wat staat dat BLEYLE PAK hem toch mooi, maar omdat het in dragen zoo ijzersterk is en ik mij daarom niet zoo in acht behoef te nemen. BLEYLE PAKKEN zijn zeer sterk, maar dan ook gemaakt uit 100% zuiver wollen kamgaren. Wij ontvingen de nieuwe collectie, met nieuwe kleuren en nieuwe VERLAAGDE PRIJZEN. Voor de gemeente VELSEN alléén JOH. DE WAARD'S Heerenmodes, Hoeden- en Petten- magazijn IJmuiden, Kanaalstraat 46/48, Telef. 4054 Het behoeft dan ook in het geheel niet te ver wonderen, dat de Engelschen een kwartier na het begin der tweede helft er in slaagden, het vierde doelpunt te maken. De bal werd uit het midden naar voren gespeeld. Dunderdale snelde er op toe; ook Van Male en Caldenhove kwamen toeloopen, doch de Engelschman was hun te snel af; de bal verdween in het Nederlandsche net. Het spelpeil van het Bondselftal steeg in de tweede helft wel iets. Zelfs wist het nog de eer te redden, doordat de gebroeders de Harder om de Engelsche verdediging heen speelden, waarna B. de Harder in het doel kon schieten (14). Hiermede kwam het einde. Schepen voox-zien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Clare Grammerstorff Swansea VOETBAL. Bondselftal—Watford (1—4) laden Teleurstellend spel van onze landgenooten. Ruim achtduizend toeschouwers zijn Woensdag middag te Rotterdam getuige geweest van een zeer middelmatigen wedstrijd van het Neder- landsch Bondselftal tegen de Engelsche derde divisie club Watford. -.'t Is wel zeer poover spel geweest, wat de Ne derlanders tegen deze Engelschen hebben ver toond. Het Bondselftal heeft een spel gedemonstreerd, dat in de verste verte niet geleek op dat van een vertegenwoordigend elftal. Bekrompen, zon der eenig systeem en dikwijls zeer slordig, werd er door de Nederlanders gespeeld; de Engelsche zege is dan ook geen oogenblik in gevaar ge weest. Het Bondselftal bracht de volgende opstelling in het veld: Doel: Van Male (Feijenoord.) Achter: Blomvliet (Ajax) en Caldenhove (DWS) Midden: Pellikaan (Longa), Stam (VUC) en Bool (HW). Vóór: Draeger (DWS) Lenstra (Heerenveen) van Spaandonck (Neptunus), C. de Harder (VUC) en B. de Harder (VUC). Aanvankelijk lag het in de bedoeling, na de rust De Boer van KFC als middenvoor op te stellen, doch hij verscheen niet op het appèl; zoodoende bleef Van Spaandonck spelen, hoewel hij na de rust met Lenstra van plaats verwis selde. In den beginne waren de partijen ongeveer even sterk, hoewel men toen reeds bemerken kon, dat deze Engelschen het open spel uitste kend verstonden. Ook het aangeven en het kop- werk waren zeer zuiver. Deze kwaliteiten wa ren meer dan voldoende om spoedig een over wicht op de Nederlanders te verkrijgen. Het bezoi'gde den Engelschen al spoedig doel punten; zoo kon het gebeuren, dat 22 minuten na het begin Jones met een laag en strak schot op een afgepasten voorzet van Evans aan doelman Van Male het nakijken gaf. Enkele minuten er vóór kon Blomvliet een Engelsch doelpunt voor komen door een bal, die langs Van Male heen in het netwerk dreigde te vliegen, uit het doel te schoppen. Het tweede doelpunt der Engelschen kwam na circa een half uur. De midvoor Dunderdale kreeg het leder toegespeeld; een seconde had hij noodig om zich vrij te spelen en toen knalde een hard schot, dat den bal voor de tweede maal langs Van Male deed verhuizen (02). Nog geen twee minuten was er na dit doel punt gespeeld, of de bal lag voor den derden keer achter Van Male. Dit doelpunt werd door denzelfden speler en op volkomen analoge wijze als het vorige gescoord. De Nederlandex-s hadden tot dusver niet veel gepresteerd. De voorhoede had in het begin niets te beteekenen. Later werd zij gevaarlijker, doch zeker niet in die mate, dat zij voor haar tegen standers een probleem vormde. Doelman Van Male deelde in de algemeene malaise. Zijn uittrappen waren ditmaal heel slecht. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. De proefneming van D. W. R., in den Maan dagavond gespeelden wedstrijd tegen H. P. C., om Pieters, Bogaarden en Van Viei-sen in de voorhoede te laten spelen, is een mislukking ge worden. Met Kollerie in de Haarlemsche ach- tei-hoede ging de stei'kte van de D. W. R.-ploeg er ook niet op vooruit. Ook na de rust, toen Kollerie en Pieters beiden vooi-speelden, ging het niet naar wensch. Beide spelers zijn mid denvoor en spelen uitgesproken 2 M. spel. Het dicht op elkaar liggen van deze twee spelers was precies wat de geroutineerde Heemsteed- sche achterspelers Braam en Leyenaar noodig hadden. Steeds konden zij elkander helpen om de ballen voor het Heemsteedsche doel weg te werken. Bij H. P. C. ging het met de teiTiggetrokken vleugelspelers van Groningen en Derx en de op de 2 M. liggende Eldering veel beter. Driemaal was Eldering zijn tegenstander Seubering te handig af en driemaal passeerde hij doelman Kollerie. Toch kreeg H. P. C. met een 41 overwin ning meer dan haar toekwam. Niet in het minst is het succes te danken aan het uitstekende werk van doelman De Bruyn. De tweede belangrijke competitie wedstrijd tusschen H. V. G. B. en Nereus eindigde in een 62 overwinning voor de gasten. Jammer was het dat door afwezigheid van Goedings en J. Bongertman de Haarlemmers met een geheel andere achterhoede moesten spelen. Ketelaar, Ten Cate en Schouw waren niet bij machte, om de Zaandijksche voorhoede in bedwang te hou den. Slechts Rol en K. Bongertman konden vóór en na de rust doelman Stam passeeren. Door déze overwinning van Nereus is de stand in de eerste Afdeeling thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 7 5 1 1 11 26—15 6 3 2 1 8 28—20 7 2 2 3 6 20—22 7 3 0 4 6 22—31 7 115 3 10—27 De wedstrijd V. Z. V.Nei-eus zal de beslis sing in deze afdeeling moeten brengen. Het programma voor de komende week ver meldt twee eerste klas wedstrijden. Vi-ijdagavond gaat H. P. C. naar Den Haag om tegen H. Z. P. C. te spelen. Veel doelpunten zullen er aan beide kanten niet gemaakt worden. D. W. R. krijgt Zondagavond bezoek van de Hagenaars. Gehoopt wordt, dat een der Haarlemsche ploe gen in staat zal zijn om de Hagenaars te weer staan. D. W. R. in de oude opstelling met De Vi-ies als verbindingsspeler heeft ons insziens de beste kans. Verder zullen Zondagavond twee proefzeventallen spelen van de overige Haar lemsche vereenigingen, om de polocommissie van den Kring Haarlem in staat te stellen, het definitieve zevental samen te stellen, dat op 13 Maart tegen D. W. R. zal spelen. De opstelling van deze zeventallen is als volgt: Ploeg A: Kohier (H.P.C.), Visman (V.Z.V.), Goedings (H.V.G.B.), v. Groningen (H.P.C.), Rol (H.V.G.B.), Eldering (H.P.C.), Jan v. Hemsbei-gen (Haarl.). Ploeg B: Joop v. Hemsbergen (Haarl.), Zwier (V.Z.V.), Derx (H.P.C.), Janus (V.Z.V.), Leyenaar (H.P.C.), Zeeman (Haarl), Van der Broek (V.Z.V.). Het programma voor Zondag is: D. W. R. 3—H. V. G. B. 3 H. P. C. 4—K. Z. H. P. C. 3Haarlem 2 Proefwedstrijd. D. W. R. 1—H. Z. P. C. Nereus V. Z. V. Haarlem H. V. G. B. H. P. C. 2 IJS-HOCKEY. HALFWEGSCHE IJSHOCKEYCLUB IN TILBURG. Op de Tilburgsche Kunstijsbaan speelde de Halfwegsche IJshockeyclub „De Snelle Zes" een wedstrijd tegen T. H. IJ. C. aldaai-. In een vlot gespeelden en spannenden wed strijd is Halfweg er in geslaagd een 22 gelijk spel te behalen, wat een zeer mooi resultaat kan worden genoemd. MAIKT GEMTEN VEEMARKT TE AMSTERDAM. Ter veemarkt waren Woensdag aangevoerd: 259 vette kalveren: le kw. 58—64, 2e kw. 50— 56, 3e kw. 4048 ct. per KG levendgewicht. 94 nuchtere kalveren f 58 per stuk, 147 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90— 110 KG 5657, zware varkens 5556, vette varkens 54—55 ct. per KG slachtgewicht. Aangevoerd l wagon geslachte runderen uit Denemarken.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5