VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Een lied van de aarde. Filmavond van het Nut. In het Kennemer Theater werd gister avond een filmvertooning gegeven door het Departement Beverwijk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Vertoond werd de wonderlijk film van de aardsche machten „Een lied van de Aarde", van Svend Noldan. Nadat een uitstekende Duitsehe film was vertoond van de jaargetijden in het Alpen land heeft ds. J. D. van Calcar de hoofdfilm ingeleid. Spr. wees er dan allereerst op, dat Noldan de film heeft aangewend als middel om uiting te geven aan het dichterlijk ge moed. De film schetst het leven op aarde, zoo- ats het van den aanvang is, het leven, dat alle schepselen dringt hun krachten te ge bruiken. Het is een natuurwet, die de schep selen drijft tot ontplooiing van het leven. De dichter richtte zijn aandacht op levens, die zoo klein zijn, dat zij aan onze waar neming voorbijgaan: de gelede dieren, van welke de mieren uitgroeien door de kracht van de organisatie. Dan komt de mensch, die geroepen is te heerschen over de aarde. En dan zingt de aarde haar geschiedenis van millioenen jaren, van den ijstijd, van de voorwereldlijke dieren en planten. De film brengt ons tot het besef, dat de mensch ge bruik maakt van de vruchten der eeuwen. Spuwende vulkanen en scheurende aarde dreigen met vernietiging en doen den mensch afvragen of hij niet wat al te lichtvaardig van die vruchten gebruik maakt. De film laat ons dan een blik slaan in de wereld, waar geen leven is in de oneindigheid van het heelal. De mensch ziet in de eeuwen, om tot het besef te komen, dat niet hij het was, die alles maakte. Hij ziet de hoogere macht, die van den Schepper. Daarvan getuigt het lied, waarmede de film eindigt: „Eere zij God". De inleiding van ds. Van Calcar heeft zeer veel bijgedragen aan een juist begrip van Noldan's schepping. Zij was misschien zelfs noodzakelijk en bracht tot nadenken. En dat is de bedoeling van deze merkwaardige rolprent. Filmisch voldeed zij aan ho'oge eischen. Een hooge techniek paarde zich aan camerawerk van bijzondere klasse en ook reeds van dit stand punt gezien was het te loven, dat het Nut deze film naar Beverwijk bracht. Men heeft er van genoten en van geleerd, misschien zelfs mediteeren. Svend Noldan's film is een wonderfilm van de eeuwige krachten, die rondom ons werkzaam zijn, juist zooals zij dat millioenen jaren voor ons waren. De strijd om liet bestaan van den Middenstand. Rede van mr. L. G. van Dam. De Vrijz. Democratische Kiesvereeniging „Kennemerland" hield gisteravond voor een klein gehoor een openbare vergadering in Odeon. Na het welkomstwoord van den voorzitter, den heer Stein, was het woord aan Mr. L. G. van Dam, lid van het hoofdbestuur van den Vrijz. Democratischen Bond, die sprak ovêr het on derwerp „De strijd om het bestaan van den Mid denstand". De middenstand verkeert, aldus Mr. van Dam, in grooten nood, maar hij is het zich niet bewust. Het is dringend noodig, dat de mid denstand zich bewust wordt van haar geweldige beteekenis. Wel scheen Marx gelijk te hebben, toen hij zeide, dat de middenstand door den voor uitgang van de techniek en het grootbedrijf moest verdwijnen, maar dit was toch niet juist gezien, omdat het aantal kleinbedrijven in Nederland nog zeer groot is. Dat het kleinbedrijf wel degelijk recht van bestaan heeft trachtte spr. aan te too- nen met voorbeelden uit de practijk. Dat de in standhouding van den middenstand ook van groote sociale beteekenis is leidde spreker af uit de uitspraak van Lenin, die gezegd heeft, dat Spanje het volgende land was, waar zijn ideeën zich zouden vestigen, omdat in dat land slechts een kleine groep grootbezitters en voor de rest allemaal bezitloozen zijn. De aanwezigheid van den middenstand voorkomt een ie groote con centratie van het kapitaal. Spr. schelste vervol gens de moeilijkheden, waarin de middenstand verkeert, doordat velen zich gingen vestigen zon der eenige kennis van zaken, waardoor groote schade werd aangericht. Ook de ontwikkeling van het grootbedrijf op het terrein van de dis tributie is een groote moeilijkheid. En hoewel de middenstand daaraan zelf ook wel eenige schuld heeft, omdat hij zich had moeten organi- seeren en ook zijn invloed op politiek terrein had moeten doen gelden, is het de plicht van de overheid om, evenals in andere' landen is ge beurd, den middenstand hiertegen te bescher men. Onze levensbeschouwing zegt, aldus Mr. van Dam, dat wij onze krachten moeten aanwen den voor den opbouw van een maatschappij, waarin naastenliefde en sociale rechtvaardigheid heex-scht. En daar de bond altijd heeft gestreden voor de economisch zwakkeren zal hij ook nu strijden voor een betere toekomst voor den mid denstand. Hierna was er gelegenheid om vra gen te stellen, waarna de heer Stein de verga dering met een woord van dank aan den spr. sloot. Het P. E. N. ontvangt zijn klanten. Groote vroolijklieid in Luxor. Een avond van Sylvain Poons. Een talrijk publiek heeft gisteravond in het Luxor Theater genoten van de opvoering van de klucht „Ik wil van jou een foto", een dolle geschiedenis, die uitbundige vroolijkheid te weeg bracht. Het verhaal van den zakenman, die zijn dochter persé aan zijn compagnon wil uithuwelijken is vrij simpel en per slot van rekening gaat het daar heelemaal niet om. Het gaat er maar om Sylvain Poons door zoo'n geschiedenis te zien heendazen als de Don-Juan-tegen-wil-en-dank met alle hache lijke situaties die daarvan het gevolg zijn. Talloos waren de dwazeinvallen, die met deskundige tref-zekerheid" over het voetlicht kwamen en prompt lachstormen ontketenden. Natuurlijk wordt zoo'n stuk zwaar „op de zaal" gespeeld en 't publiek, dat van deze amu sementskunst geniet, zou het ook niet anders wenschen. Populaire liedjes en dansen gaven bij tijd en wijle gelegenheid even adem te scheppen en dat was wel noodig, want an ders hadden sommigen de lachstuipen niet overleefd. En hier kan men dan wel uit op maken. dat het er in het Luxor Theater vroolijk toeging. Er zat vaart in de vertooning, alles zag er goed verzorgd uit en de bezetting telde na men, die een goeden klank hebben in de amu sementswereld. Poons vond in Kiurt Gerron een uitstekend partner en van de dames waren Liesl Frank, Willy v. d. Hemert en de heer Otto Aurich bij Fritsch Hirsch op school geweest. Dat was dus in orde. Jopie Koopman deed niet voor deze geroutineerde operette-krachten onder, evenmin als Sophie Kohier, die eveneens voor geen klein gerucht vervaard is. Het publiek had een prettigen avond en daar was het dan ook om te doen. Hoogere aspiraties worden aan beide kanten van het voetlicht niet gekoesterd. En aangezien de zaal. zooals wij reeds zeiden, uitstekend bezet was, waren beide partijen best tevreden. DE ZWALUWEN-VANKO. Voor Zondag a.s. is voor de competitie van den N. A. S. B. vastgesteld de Zwaluwen Vanko en de Zwaluwen 2Sport Vereent 3. De thuisclub komt als volgt uit: Doel: Leyen. Achter: Freek, A. de Reuver. Midden: Warrink, van Thiel, M. de Reuver. Vóór: Gerrits, Adelaar, Onstenk, Manden maker en Bast. EEN LEERZAME EXCURSIE. De leerlingen van de Tuinbouwwinteravond- school hebben gistermiddag onder leiding van het onderwijzend personeel een bezoek gebracht aan de Narcissententoonstelling te Sassenheim. De leerlingen hebben met groote belangstel ling deze leerzame en pi-achtige tentoonstelling bezichtigd en ongetwijfeld door dit bezoek veel practische kennis opgedaan. Voorjaarsgroenlcn laten op zich wachten. Hooge prijzen voor stapelproducten. Van eenige verandering in het veilingbeeld is momenteel nog geen sprake. Voor alle pro ducten, die thans worden aangeboden bestaat geregeld veel belangstelling en worden goede prijzen betaald. Dat de gangbare prijzen zich voorloopig nog wel zullen kunnen handhaven is wel zeker, aangezien de aanvoer van het volle grorxdsproduct steeds minder wordt. Of schoon de weersgesteldheid voor het bewerken van den grond alsmede voor den groei der uit gezaaide nieuwe groenten den laatsten tijd bevredigend kon worden genoemd, toch zal er nog geruime tijd over heen gaan alvorens van eenigen aanvoer van jonge groenten sprake is. Boerenkool werd in de afgeloopen week weer voor hooge prijzen afgenomen. De kwaliteit van dit product begint echter ook hoe langer hoe meer uiteeh te loopen, vooral nu bij de meeste telers de oogst van dit product ten einde is. De prijzen verschilden dan ook naar kwaliteit van 1225 ct. p. k.g. Ook de sprui- tenhandel had een zeer gunstig verloop. Al wat nog eenigszins op goede kwaliteit aanspraak kon maken, was zeer goed te verhandelen. Doch ook hier speelt het groote verschil in kwaliteit een belangrijke rol en zoo kwam het voor dat de noteeringen naar soort uiteen lie pen van 18 tot ruim 40 ct. per k.g. Het aanbod van waschpeen was deze week belangrijk min der. De noteeringen bleven echter standvastig naar soort van 48 ct, per k.g. Ofschoon nog niet van grooten aanvoer van witlof kan worden gesproken was het aanbod in de afgeloopen week iets ruimer. De prijzen bleven zich vrijwel op hetzelfde peil bewegen als vorige week en naar kwaliteit van 813 ct. per pond. Prei werd nog in flinke partijen aangevoerd en had een zeer geanimeerden handel. De prijzen konden zich goed hand haven en maakten bij het begin dezer week nog weer een ver-betering. De noteeringen, die vorige week als hoogste tot 13 ct. stonden, kwamen op de veiling van Maandag te staan' naar soort op 6ct. per k.g. Ook voor knollen werden weer hooge prijzen besteed. De z.g.n. A-soorten varieeren in prijs van 1016 ct., terwijl ook de B-soort naar verhouding be hoorlijk werd betaald. Selderie komt weinig- voor. Een enkel .partijtje, dat werd aangeboden ging van de hand voor 2529 ct. per bos. In den uienhandel wisselden de prijzen van 2 tot 5T/;Ct. per k.g. Goede kwaliteit, komt weinig voor. De meeste partijen vertoonen meer of mindere afwijkingen. Van de stapelproducten bleven de noteeringen vrijwel ongewijzigd. Roode kool werd betaald met 36 en gele van 24V2 ct. per k.g. Breekpeen en bieten schom melden in prijs naar soort van 34Y2 ct. per k.g. en knolrapen noteerden van 901-00 per zak. In den aardappelenhandel kwam xxog geen verandex-ing. De afname gaat nog steeds stug. De prijzen bleven standvastig op hetzelf de peil. Voor enkele kleine partijtjes rabarber, die als nieuw product ook deze week werden aangeboden, waren de noteeringen van 2124 ct. per bos. SCHIP VAN Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Abel Tasman (Ned.)... Baaro (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Bi*. Energy (Br.) x) Caribia (Du.) x) Crynssen (Ned.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x) Ethiopian (Eng.). Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Gleneai-n (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Irene (Ned Jagersfontexn (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Karnak (Du.) ECosti (Gr.) Kindat (Eng.) Luxembourg (Belg) Lekhaven (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Megara (Ned.) Uitstapje van de Vrouwenvereeniging. Donderdag heeft de Chr. Vrouwen Vereeni- ging „Draagt elkander in de liefde" te Wijk aan Duin, onder leiding van het Electro-technisch bureau J. v. Vuuren, een bezoek gebracht aan het nieuwe P. E. N. gebouw te Bloemendaal. Een der heeren van de propaganda-staf ver strekte inlichtingen en vertoonde daarna de film van de Berlijnsche Kookschool, met het oog op het bezoek aan de electrische keuken. Na de filmvertooning werd koffie met gebak geser veerd, waarna men een bezoek aan de kookde monstratie bracht. Hier hadden de dames gele genheid kennis te maken met de allernieuwste snufjes op electrisch gebied en zij waren een en al verbazing over de eenvoudige en toch per fecte wijze, waarop allerlei heerlijkheden klaar getooverd werden, waarvan we slechts noemen: kabeljouwstaart, garnalenbvoodjes. rostbeaf. Brusselsch lof enz. etxz. Hierna gebruikte het gezelschap de gemeen schappelijke koffietafel, waar men in de gelegen heid werd gesteld de toebereide gerechten te proeven en te keuren. Na de koffietafel werd nog een rondwande ling door het gebouw gemaakt. Zeer voldaan over dit leerzame uitstapje werd de terugreis naar Beverwijk aanvaard. Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nereus (Ned.) Nord Atlantic (Noor) x Norfinn (Noor) x) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pygmalion (Ned.) Pericles (Ned.) Hand Ion tern (Ned.) Rhea (Ned.) ■sei'uoskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) x) Titus (Ned.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Wendover (Eng.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Zuiderkerk (Ned.) x) Chill Buenos Aires Midd. Zee Danzig Chill Chill West Afrika Chili Abadan West Indie West-Indië Hamburg West Afrika West Afrika Alexandrië Batavia West Afrika Batavia Bordeaux lapan Ned. Indië Midd. Zee Japan Alexandrië Ned Indië Ned. Indië Zwarte Zee Danzig Malaga Z. Afrika Batavia West Afrika Midd. Zee Ned Indië Pt. Redan Bassein La Plata La Plata Buenos Aires Midd. Zee West Afrika Curagao (v. R'dam) Zuid Afrika Japan Pt. Arthur (via Huil) Aarhus Pt. Arthur Corpus Christie Stettin Batavia Batavia La Plata Batavia Ned. Indië Hamburg West Indië Z. Afrika Midd. Zee Japan Ned. Indië La Plata Ned. Indië Z. Afrika Hamburg Batavia Hamburg Constantza Midd. Zee Galveston Buenos Aires New Orleans Japan Verm. aankomst 8 Maart 28 Febr. heden 4 Maart 17 Febr. 26 Febr. 24 Febr. 17 Febr. 1 Maart 27 Febr. 21 Febr. 19 Febr. 23 Maart 17 Febr. April 26 Febr. 8 Maan 20 Febr. 18 Febr. 17 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 1 Maart 21 Febr. 8 Maart 27 Febr. 9 Maart 24 Febr. 22 Febr. 9 Maart 19 Febr. 23 Febr. 26 Febr. 22 Febr. 24 Maart LAATSTE BERICHT 6 Febr. van Curagao. 15 Febr. van Rio de Janeiro. 15 Febr. te Nauplia. 13 Febr. vertrokken. 2 Febr. van Curagao. 17 Jan. te Callao. 10 Febr. v. Takoradi 10 Febr. van Valparaiso. 14 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Pto. Barrios. 9 Febr. v. Barbados vertrekt 25 Februari. 11 Febr. van Takoradi. 10 Febr. v. Las Palmas 10 Febr. van Haifa 15 Febr. te Londen. 12 Febr. van Las Palmas. vertrekt 18 Febr. 17 Febr. vertrokken. 12 Febr. te Londen. 8 Febr. v. Masassar 15 Febr. te Rotterdam. 10 Febr. te Yokohama. 16 Febr. te Haifa. 13 Febr. van Gibraltar. 6 Febr. van Colombo. 13 Febr. te Constantza. 17 Febr. vertrokken. 15 Febr. van Vigo. 10 Febr. v. Kaapstad 15 Febr. van Belawan. 15 Febr. van Dakar. 13 Febr. van Stamboul. 11 Febr. van Pt. Said. 13 Febr. vertrokken. 6 Febr. vertrokken. 26 Jan. van Buenos Aires. 10 Febr. te Rosario. 12 Febr. van Las Palmas. 14 Febr. van Gibraltar. 9 Febr. van Dakar. 8 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Mombassa. 11 Febr. van Penang. I Febr. vertrokken. 17 Febr. vertrokken. 5 Febr. vertrokken. 11 Febr. vertrokken, vertrekt 18 Febr. 31 Jan. van Padang. 13 Febr. van Pt. Said. 6 Febr. te Santa Fé. 12 Febr. van Colombo. 14 Febr. van Singapore, vertrekt 18 Februari. 15 Febr. van Barbados. 13 Febr. te Hamburg. 15 Febr. te Fiume. 15 Febr. van Marseille. II Febr. v. Beyrouth. 13 Febr. van St. Vincent. 15 Febr. van Port Soedan. 15 Febr. van Durban, vertrekt 18 Februari. 10 Febr. v. Colombo vertrekt 22 Februari. 16 Febr. te Rotterdam 15 Febr. van Vostizza. 15 Febr. van Napels. 29 Jan van New-Orleans. 17 Febr. vertrokken. 10 Febr. vertrokken 13 Febi \-an Manilla. De opvolger van Ds. J. D. van Calcar. Een drietal opgemaakt. In de ledenvergadering van de Doopsge zinde Gemeente is een drietal opgemaakt, waaruit binnenkort de opvolger van ds. J. D. van Calcar, die naar men weet op 1 Juli a.s. met emiraat gaat, zal worden' beroepen. Ge rangschikt in alphabetische volgdorde is dit drietal: Ds. H. H. Gaaikema te Dantumawolde, ds. Alb. Vis te Den Burg (Texel) en ds. N. van der Zijpp te Joure. Deze predikanten zullen respectievelijk op 26 Februari, 5 en 19 Maart een predikbeurt vervullen. DE VERLOTING VAN DEN WERKMANSBOND De trekking van de door den Chr. Nat. Werkmansbond gehouden verloting had tot resultaat, dat de hoofdprijzen vielen op de nummers 476 rijwiel, 419 spiegel, 431 stam per, 487 vaas, 502 bloempot. De gelukkige winnaar van de fiets bleek in Haarlem te wonen. Voorts vielen prijzen op de nummers 661, 819, 489, 147. 821, 813, 831, 57 100, 651. 755, 863, 791 en 699. LUXOR THEATER vertoont: „Little Miss Broadway" en „Bliksemflits". Dorothy Wilson en Charles Quigley spelen de hoofdrollen in de film „Snelheidsduivels". (W. B. Theater, Beverwijk.) Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer de nieuwe Shirley Temple' film „Little Miss Broadway". De hoofdrollen worden Vertokt door Shirley Temple, George Murphy en Jimmy Durante. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend: Pop Shea en zijn dochter Barbara Shea hebben een hotel voor variété-artisten. Het is al evenzeer oud en achterop geraakt als het meerendeel der artisten, die er verblijf houden, maar Pop en zijn dochter hebben er toch altijd nog een bescheiden broodwinning aan. Maar waar genoeg is voor twee volwassenen, daar is ook wel genoeg voor een klein meisje. En zoo belandt een weesje, de kleine Betsy, dan ook in dat hoteL Tot de logeergasten behoort ook - Jimmy Clayton en zijn „Jazz-bandieten". De heeren zijn al twaalf weken met de huur achter, maar op zulke kleinigheden wordt niet gelet, maar dat is tegen de meening van mevrouw Wendling, die allerlei bezwaren heeft tegen dit ordinaire hotel. Dit zou nog niet zoo heel erg zijn, maar mevrouw Wendling is toevallig eigenaresse van dat pand en ze kan daardoor natuurlijk groote schade berokkenen aan het hotel. Te meer, omdat Pop Shea zelf ook met de huishuur achter is en nu wil mevrouw Wendling al die menschen op straat laten zetten. Ook de kleine Betsy is diep doordrongen van het gevaar dat boven aller hoofd zweeft en zij bedenkt het plan, deze mevrouw Wendlins eens persoonlijk op te zoeken. Maar ze word', niet eens de deur binnengelaten en terwijl het kleine meisje op de stoep van het groote heerenhuis zit na te denken over deze droe vige ervaring, ontmoet zij den jeugdigen neef van mevrouw Wendling, Roger Wendling, die vreeselijk aardig voor haar is en haar mee naar binnen neemt. Neef Wendling gaat tenslotte ook eens naar het hotel, waar hij Barbara Shea ontmoet en hij vindt haar lief en aardig. Het lijkt dus, alsof alles zich ten beste keeren zal. En toch moet nog heel wat water naar zee vloeien en zelfs moet de rechter er nog aan te pas komen, eer alles in het reine komt! Die rechtszitting is echter één der hoogste hoogtepunten in deze vermakelijke film, die voert naar een elkeen bevredigend einde. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond .Bliksemflits". Turnuit voering van S. S. H. De prestaties worden steeds beter. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. De Hoogoven-Gymnastiek vereeniging „S. H.", directeur H. van Wijnen, heeft gisteravond in het K. S. A.-gebouw een uitvoering gegeven. De belangstelling voor dezen avond was bui tengewoon groot. Na den opmarsch van het groote aantal leden, dat S.S.H. telt, heeft de voorzitter een kort ope ningswoord gesproken, waarin hij zijn tevreden heid betuigde over de groote belangstelling. Voorts constateerde spr., dat het met S. S. H. nog altijd goed gaat en dat dan ook de vereeniging „springlevend" is. Verder herinnerde de voor zitter er aan, dat de leider, de heer H. van Wij nen, eerst kort weer de leiding over S. S. H. heeft, zoodat slechts weinig tijd beschikbaar was voor de voorbereiding van dezen avond. Nadat spr. nog een propaganda-woord had gesproken gingen de gordijnen uiteen voor een openbare les van de kleuters. Dit nummer, dat vrij veel tijd in beslag nam, behoorde echter tot één van de aardigste van dezen avond. Het publiek be loonde de vaak koddige evoluties van de kleu ters dan ook met een daverend applaus. Het dansje van de jongste meisjes werd keurig en verbluffend gelijk uitgevoerd. Door de jong ste en oudste meisjes werd hierna aan de brug klassikaal goed werk geleverd. Uit deze oefenin gen bleek, dat de leider de puntjes op de i zet. want de afwerking van de oefeningen was uit stekend. De jongens maakten mei hun staafoefeningen eveneens een goede beurt. Wel maakten zij enkele foutjes, die echter direct hersteld wei-den. S. S. H. gaat ongetwijfeld met deze jonge gar de, die het grootste deel van de leden vormt, een I goede toekomst tegemoet, waarvoor de geleverd I prestaties van de jeugd een belofte inhouden. i Het paardspringen van de dames werd in snel tempo uitgevoerd. Geen al te zware oefenstof voor de dames was dit nummer, maar er kleefden dan ook geen fouten aan. De heeren leverden aan de hoogbrug keurie werk. De goede afwerking van de oefeningen viel ook hier op. Een langdurig applaus viel den heeren ten deel voor hun prestaties. Het programma voor de pauze werd besloten met vrije oefeningen van de dames, die tevens de bondsoefeningen voor 1939 zijn. Deze lang niet eenvoudige oefeningen werden zuiver en correct uitgevoerd. Na de pauze werd eveneens heel goed werk geleverd, zoodat wij niet anders kunnen zeggen dan dat het ondanks de korte voorbereiding, een uitstekende uitvoering is geworden. De prestaties zullen zich ongetwijfeld nog meer in stijgende lijn gaan bewegen. De uitvoering werd o.m. bijgewoond door de afgevaardigden van den Kennemer Turnkring de heeren Hop en Van der Berg, B. J. Wieland Los, voorzitter van de Technische Commissie en het hoofdbestuur van Hoogovenstaten. Een bal, waarvoor Roemer's Band de muziek leverde en dat onder leiding stond van den heer Martens, hield de aanwezigen nog geruinien tijd bijeen. Voortzetting van de krachtsport- wedstrijden. Een interessant programma. Zondag a.s. zullen de krachtsportwedstrijden om de kampioenschappen van Nederland, ge organiseerd door onze plaatselijke Kracht- sportvereeniging D.O.K., in het Kennemer Theater worden voortgezet. Verwerkt zullen worden Midden-Licht-, Midden-Zwaar- en zwaargewicht, tweede afdeeling en eerste af deeling Extra-veder. Van onze plaatselijke club D.O.K. komen uit J. Schelvis, die j.l. Zondag te zwaar was voor Lichtgewicht, J. Pesch en Van der Bosch, die allen in middenlichtgewicht zijn ingedeeld. Bovendient komt in deze afdeeling uit Rep, van „De Halter", Zaandam, die reeds kam pioen van Nederland in de eerste afdeeling Lichtgewicht is geweest. Verder hebben nog ingeschreven Boerse, S.S.S., Amsterdam, die vroeger in de eerste afdeeling uitkwam, en Hartman, „Ursus", Amsterdam, die het vorige jaar in IJmuiden het kampioenschap van de tweede afdeeling behaalde. Als bijzonderheid dient hierbij vermeldt, dat Hartman niet alleen uitblinkt in worstelen, maar ook in motorwedstrijden. Hij behaalde in Alkmaar het kampioenschap van Nederland op de grasbaan. In Middenlichtgewicht kan het D.O.K.-lid, A. Minneboo, naar het kampioenschap niet mededingen door een opgeloopen blessure. In Zwaargewicht komt voor onze plaatselijke club Bootsman uit. Bootsman verrichtte eenige weken geleden een fraaie prestatie door in de wedstrijden om het kampioenschap van Am sterdam op de tweede plaats te eindigen. On getwijfeld maakt hij nu weer een goede kans om op één van de eervolle plaatsen te eindi gen. Verder schreef in deze afdeeling nog in Heim, K.D.O., Amsterdam, die langzamerhand een bekende verschijning is in de kracht sportwereld. Wij herinneren ons tenminste nog, dat hij een oud-tegenstander is van Muis, die al eenige jaren de krachtsport niet meer beoefent. Voor de Beverwïjkers zal het echter lang niet meevallen om het in dit selecte gezelschap tot de prijzen te brengen, temeer daar in midden licht ongeveer 30 athleten zullen uitkomen. Wij wenschen onze plaatsgenooten veel succes toe in de moeilijke wedstrijden. Voor de organiseerende vereeniging is het te wenschen, dat de publieke belangstelling, voor deze wedstrijden wat beter wordt, vooral wat het Beverwijksche publiek betreft. Velen meenen, dat in de tweede afdeeling lang niet zoo goed wordt gewerkt als in de eerste. Dit Is een vergissing, want juist in de tweede afdee ling wordt uitstekende sport te zien gegeven. Vooral de vechtlust is in de tweede afdeeling veel grooter, zoodat een grootere belangstel ling a.s. zeker gerechtvaardigd is. Verkooping van huizen en grond. Gistermiddag werd in het veilinggebouw ..'t Centrum" ten overstaan van-Mi'. A. Moens in het openbaar verkocht: 1. Het woonhuis, met erf en grond aan den Heemskerkerweg 30 te Beverwijk, uitmakende een gedeelte ter grootte van 1.40 Are van het kadastrale perceel gemeente Beverwijk. Opgeboden door W. van Dok, Beverwijk tot f 1500. Gemijnd door W. van Dok op f 1200. Totaal f 2700. 2. Het woonhuis, met schuurtje, erven en grond aan de Oosterwijkstraat 21 te Bevérwijk. groot 1.45 Are. Opgeboden door B. Vinkes. Beverwijk tot f 1525. Gemijnd door H. P. van Dijk, Alkmaar op f 180. Totaal f 1705. 3. Het woonhuis, met schuurtje, erven en grond aan de Oosterwijkstraat 5 te Beverwijk, groot 1.43 Are. Opgeboden door W. van Dok, alhier tot f 1500. Gemijnd door denzelfde op f 50. Totaal f 1550. 4. Het wei- en hooiland, gelegen aan den Noordermaatweg te Heemskerk, samen groot 2.52.7 Hectare. Opgeboden door J. Sinnige, Heemskerk tot f 3650. Niet gemijnd. 5. Het wei- en hooiland, genaamd „Rui- tersmeet" gelegen nabij den Genieweg in den Polder Assendelfte groot 1.54.40 H.A. Opgeboden door D. Koger q.q., alhier tot f 1750. Niet gemijnd. 6. Het wei- en hooiland, genaamd „Simon Jansen", gelegen aan den Genieweg in den Polder Assendelft, groot 1.54.40 H.A. Opgeboden door D. Koger q.q., alhier tot f 2050. Niet gemijnd. De combinatie van de perceelen 5 en 6, groot 3.41.10 H.A., staande op f 3800 werd niet gemijnd. De perceelen 1, 2, 4, 5 en 6 waren respectie velijk eigendom van A. de Nijs te New York, H. Meyer te Wijk aan Zee, C. de Ruiter Szn. te Heemskerk en D. Dalmeyer te 's-Graven- hage. Het perceel 3 behoorde tot de nalaten schap van Joh. A. Numan. Alle perceelen werden gegund behalve 5 en 6. DE BROODSLIJTERS VERGADEREN. De Broodslijtersvereeniging „Kennemerland" hield in café „De Tunnel" een ledenvergadering. Na de gebruikelijke openingswerkzaamheden heeft de voorzitter verslag uitgebracht van den onlangs gehouden feestavond, waaruit bleek dat 4 nieuwe leden als lid konden worden inge schreven. In de kascommissie werden benoemd de hee ren Van Dalsem, Kuilman en De Groot. Vervolgens heeft de voorzitter eén overzicht van den toestand van de bakkersbedrijven gegeven, waaruit bleek, dat deze nog lang niet rooskleurig is. De onderlinge concurrentiestrijd en de toestand in de bedrijven werd in den breede besproken, waarna de voorzitter de ver gadering sloot.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2