Buifenplaatsen in de gemeente Velsen. PREDIKBEURTEN J Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds, Spaarnberg. Spaarnberg is de prachtige buitenplaats aan den zuidelijken kant van de Wüstelaan te Santpoort. Vroeger behoorden ook de terrei nen ten noorden van dezen weg grootendeels tot Spaarnberg, o.a. de prachtige bewaar school. door mevrouw Wüstevon Götsch gebouwd (thans badhuis) en de terreinen, die nu het Burgemeester Rijkenspark vormen. J. Craandijk schreef in zijn Wandelingen door Nederland (1888) over Spaarnberg: „Voor ons rijst het hooge, dichte bosch der omrasterde plaats, terwijl boven de weide en het lagere houtgewas nevens ons de lange laan en het kerkje daarginds den loop van den grooten straatweg aanwijzen. Ter linkerzijde ligt de uitgestrekte overplaats, waar wij als in een dal, aan drie zijden door met dennen begroeide hoogten ingesloten, de groote, kost baar ingerichte moestuinen en broeierij vin den. 't Ziet er alles nog vrij nieuw uit en het terrein is dan ook eerst in de laatste jaren tot zijn tegenwoordige bestemming in gebruik genomen. Kostbaar ingericht mogen zij genoemd worden. Van hooge steenen muren zijn zij om ringd, door stevige ijzeren hekken zijn zij afgesloten, van serres, plantenkassen broeibakken zijn zij ruim voorzien; smaakvol is de villa als een chalet gebouwd, door den tuinbaas bewoond. Vrije wandeling is er niet, maar onder ge leide kan de plaats en de broeierij worden be zichtigd en zij verdient het, als type van een rijk en deftig Hollandsch buitengoed. Zij heeft niet meer de vermaardheid die zij vroeger had in den lande, toen de heer Adriaan van der Hoop er niet alleen zijn beroemde harddra vers hield, maar ook en dat was van meer beteekenis een allerkostbaarste verzameling van planten en gewassen had bijeengebracht, waard om in 1839 door den toenmalïgen Am- sterdamschen hoogleeraar W. H. de Vriese wetenschappelijk beschreven te worden in een geleerden latijnschen catalogus: Hortus Spaarnbergensis, tien jaar later door Dl'. Merkus Doornik vervolgd. Wat men er thans aantreft, Is ook op andere aanzienlijke buitenplaatsen te vinden, maar de grootsche aanleg, de deftige weelde, het zorg vuldig onderhoud van Spaarnberg vormen een geheel, dat met volle recht onder de beziens waardigheden van Haarlem's aan schoone lusthoven zoo rijken omtrek mag worden ge rekend en niet onwaard was, der Oostenrijksche Keizerin als een „pied a terre" gedurende haar herhaald incognito-vertoef in de hoofdstad te worden aangeboden. Niet alledaagsch, zelfs op onze vaderlandsche landgoederen, die in den regel toch wel blijk geven van groote sommen, er aan ten koste ge legd en van groote zorg, er aan besteed, is een rijkdom en een onderhoud, zooals Spaarnberg 't in zijn kweektuin te zien geeft. Wanneer wij onder 't geleide van den bekwa men en wel ontwikkelden baas de betamende aandacht aan dit gedeelte der bezitting gewijd hebben, wandelen wij den weg een eindweegs op, tot waar de rasters der buitenplaatsen be ginnen. Een korte, wilde laan leidt daar zij afwaarts naar de steenen palen, die thans alleen tot een uitgestrekte weide toegang geven, maar vroeger den ingang vormden tot de heerenhof stede Bleek en Hoven, evenals zoo menig bui tenverblijf in deze streken waaronder Spaarnberg zelf van een bleek tot een heeren- huizinge opgeklommen en, zooals niet weinigen, later gesloopt en door gras- of bollenland ver vangen. Spaarnberg ligt juist op de grens der lage, groene vlakte, die zich langs den zoom der golvende, boschrijke; zandige gronden aan den voet der duinen uitstrekt. Aan de eene zijde weidt het oog dan ook over het ruime veld, aan den anderen kant wassen de dennen op de ruig begroeide hoogten, terwijl het dichte hout dei- plaats, als één geheel uitmakende met het wilde geboomte op de heuvels en duinhellingen, zijn i'orsche lijnen onmiddellijk uit de groote, frissche en welige weilanden doet op rijzen. Dat geeft een rijke afwisseling van grond en gewas, een rijke verscheidenheid van uit- en doorzichten, die voortdurend de aandacht boeit. Er prijken langs de breede paden en bij het waterwerk, dat zich door den grootschen aanleg slingert, prach tige sparren, zware beuken, eiken en linden, in lange, deftige lanen geplant, of in smaak volle groepen op de gazons verspreid en door kloeke heesterpartijen afgewisseld. Langs den boschrand leidt een door trotsche stammen overschaduwd en door een heldere wetering van het weiland gescheiden pad, dat op den straat weg met het R.K. kerkje en de Haarlemsche St. Bavo (Craandijk bedoelde de Groote Kerk) uit ziet. En naar den kant van Santpoort ligt de van een waterpartij omringde hertenkamp tus- schen krachtig geboomte, waarbij zich een op merkelijk hoog en dicht seringenbosch aansluit. Daar paalt de plaats aan een weide, door het donkere hout rondom het witte huis van het buitenverblijf Zorgvrij begrensd, terwijl in de nabijheid ook een doorzicht op het boschrijk ter rein der overplaats met de chalet eertijds het studeervertrek van den heer Van der Hoop tusschen het hooge hout is opengehouden. Aan alles wordt blijkbaar zorgvuldig de hand gehouden en al is de eigenaar, de heer Wüste uit Amsterdam, nog niet „buiten", gelijk hij hier doorgaans slechts korten tijd zich pleegt op te houden, 't geeft alles den indruk van een be woonde plaats. Frisch en vroolijk ziet alles er uit, paden en grasperken en bloembedden en sierplanten, de vijvers met hun zwarte zwanen en bontgevederde eenden; de hertenkamp met zijne vlugge, sierlijke bewoners; de beelden en vazen op het groote grasplein voor het huis; niet het minst de roomkleurig gepleisterde hui- zinge zelve, met haar breed, eenvoudig, door een gekleurde fries met palmetversiering gedekt front en haar nieuwe, uitnemend fraaie serre, die haar hooge spiegelruiten onder de begroeide „laube" nevens de veranda en het balcon van den zijgevel vertoont. Daar binnen vinden wij een schat van tropische gewassen, palm- en' varensoorten en bloeiende camelia's waartus- sehen enkele schoone witmarmeren beelden in smettelooze reinheid uitkomen, 't Geheel is in edelen smaak opgetrokken en versierd, rijk zonder overlading, ernstig, maar vriendelijk en daarmede in overeenstemming is de schoone, in Pompejischen stijl bewerkte corridor, waar toe de serre toegang geeft, evenals de statige, in denzelfden trant beschilderde bordestrap, die on der het stemmig licht der gekleurde lantaren vensters naar de bovenverdieping leidt. Ook het ouderwetsche bloemtuintje, dat tusschen het donkere loof van altijd groene heesters, door de hooge kronen van staand opgaand geboomte ingesloten, tegenover den zijvleugel ligt, past bij de strenge lijnen van het gebouw en het eischt geen plaats, die 't in strijd zou doen komen met den meer modernen aanleg van het park rondom het huis. Ook hier, gelijk op zoo menig buitenverblijf bij Haarlem, maar ook eldei's door het gansche land, werd het huis en de aanleg beide ontworpen door den hoogst bekwamen en smaakvol len Zocher, wiens bouwwerken over troffen zijn, maar wiens parken wellicht nog niet zijn geëvenaard. Op de weiplaats vinden wij de boerderij en knechtswoning, in Zwitserschen stijl gebouwd, waaraan de door mevr. Wüste gestichte be waarschool is verbonden. Daar is vooral den zeld zaam schoon en uitgestrekt rhododendron- bosch bij de fraaie waterpartij opmerkelijk. Tot de oude lusthoven, in de 17e en 18e eeuw in zoo grooten getale langs den Kennemer duin zoom gesticht, behoorde Spaarnberg niet. Destijds was 't hier nog een woeste grond, door vrucht bare weiden begrensd. In 't begin dezer (negen tiende) eeuw vond men er een bleek, met een aanleg en een paar kamers voor den eigenaar, die sedert door den heer Van der Hoop werd aangekocht en door hern tot een der schoonste landgoederen van den omtrek verheven. Dien rang heeft het tot dusver onbetwist behouden." Het is jammer, dat deze prachtige buiten plaats thans in verval is. Wij hebben er op een der prachtige Decemberdagen nog eens langs gewandeld en gezien, dat aan het bïjbehoorende park niet goed meer de hand gehouden wordt. Op verschillende punten staat een groot bord, met het opschrift: Buitenplaats te koop. Leek Spaarnberg vroeger, ook als de heer Wüste in Amsterdam verbleef, een bewoonde plaats, thans kan men goed zien, dat de plaats niet bewoond is en dat er niet voldoende wordt gedaan, om het prachtige landgoed in goeden staat te houdën. De woning van den tuinbaas en het huis bij het koetshuis zijn nog wel bewoond, ook, in het landhuis zelf is nog leven en bewe ging, doch men wil het kwijt. De heer Adriaan van der Hoop, schatrijk Amsterdamsch koopman, heeft Spaarnberg groot gemaakt, de heer J. R. Wüste, eveneens een groot Amsterdamsch koopman, verfraaide de plaats nog meer. De Van der Hoop's zijn niet te Santpoort begraven, de Wüste's wel. In het midden van de algemeene begraafplaats De Biezen is een groot graf, gedekt door een zeer grooten, maar eenvoudigen steen. Daarop staat: Justus Rudolf Wüste, geboren te Amstei'dam 6 Mei 1845, overleden te Amsterdam 11 Februari 1916. Olga Emma Alexandra Eleonora Wüste, geb. Baronesse von Götsch, 6 Augustus 1848, 10 Januari 1924. Hier rusten deze weldoeners temidden der Santpoorters, IJmuidenaren en Velsenaren. Me vrouw Wüste woonde na den dood van haar echtgenoot bijna 't geheele jaar op Spaarnberg en haar heengaan werd bijzonder betreurd. Daarna is Spaarnberg tot voor eenige jaren bewoond geweest door Mr. C. H. Guépinj ook een waardig vertegenwoordiger van den Neder- landsche koopmansstand en voorzitter der Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, lid der Provinciale Staten. Ook deze leefde hartelijk met de bevolking mee. Maar nu is 't wellicht met Spaarnberg gedaan. De heer Guépin overleed en Spaarnberg staat te koop. De gemeente Velsen kan het landgoed niet koopen, wat zeer te betreuren is, omdat onze bestuurders blijk gegeven hebben (bij den aan koop van de drie andere buitenplaatsen) zooveel mogelijk van 't natuurschoon te willen bewaren. Craandijk zegt ergens anders, n.l. als hij een wandeling langs den grooten straatweg be schrijft: „Alleen Spaarnberg voorbij Santpoort houdt nog de eer van deze eenmaal aan trotsche lust plaatsen zoo rijke landstreek op". Gelukkig is dat overdreven, want Duin- en Kruidberg is er nog en Craandijk heeft het schitterende land huis, door wijlen oud-minister J. T. Cremer en mevrouw CremerHogan gebouwd, nooit ge zien. En Spaarnberg is er nog en het Burge meester Rijkenspark ook. Wij zouden echter zoo gaarne zien, dat die prachtige Wüstelaan kon blijven, zooals die nu is. Dan moet Spaarnberg niet verkaveld worden. Wij meenen echter, dat de tijd van groote landgoederen voorbij is. Al thans voor de gemeente Velsen. G. VOET. Vereeniging van Aquarium- en Terrariumhouders „Kennemer land". De Vereeniging van Aquarium- en Terrarium- houders „Kennemerland" houdt a.s. Dinsdag avond een „liefhebberij-avond" in de Lunch room Anneta. De heer Vermeulen zal dien avond behandelen het onderwerp „Inrichting in een kweekbak" en de heer Roodsant zal de kweekwijzen van eenige vischsoorten bespre ken, alsmede het infusievraagstuk. Verder zal worden voorzien in de bestuurs- vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Verhaagen. Haarlemsche Orkest Vereeniging. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagmiddag 19 Februari a.s. een volkscon cert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haar lem onder leiding van den gastdirigent Toon Verheij. De solist is Earl Maiman (piano). Het programma vermeldt: Suite voor orkest van Janaceck, Concert in Es-groot nr. 1, van Frans Liszt en na de pauze de derde symphonie in d-klein van Bruckner. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. FILMVOORSTELLING ALGEM. NED. METAALBEWERKERSBOND. In verband met het feit, dat het ledental de 500 heeft overschreden belegt de afdeeling IJmuiden van den Algem. Nederl. Metaal- bewerkersbond Zondagmorgen een filmvoor stelling in „de Pont" voor leden en hunne dames. Vertoond zal worden de film „Emile Zola". Als spreker treedt op de heer H. J. v. d. Born, voorzitter van den bond. WONINGBOUW AAN DE BURGEM. RAMBONNETLAAN Er komt steeds meer animo voor het bou wen aan de Burgemeester Rambonnetlaan, Nu weer zal de aannemer W. A. de Bruyn te IJmuiden-Oost 15 woonhuizen aan deze laan bouwen. VERGADERING DER N.S.B. De Kring Kennemerland der N.S.B. belegt a.s. Dinsdagavond een openbare vergadering met debat in het gebouw voor Christelijke Belan gen. Als spreker treedt op de heer Feldmeyer met het onderwerp: Vrijheid en Recht, Oss en Bloed raad. AANGEKOMEN. 16 Februari: Ceres s.s. Hamburg Marne m.s. Parijs Fauna s.s. Valencia Velta s.s. Riga 17 Februari: Amstelstroom m.s. Plymouth Aurora s.s. Hamburg Kieldiep m.s. Londen Abel Tasma m.s. Danzig Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN. 16 Februari: Hollandia s.s. Rotterdam Clare Grammerstorf s.s. Her ren wijk Koert m.s. Rotterdam Grada m.s. Londen Rijnstroom m.s. Plymouth Trajanus s.s. Rotterdam Texelstroom s.s. Liverpool Stella s.s. Rotterdam 17 Februari: Odysseus s.s. Oporto Flvel m.s. Goole Hilda s.s. Drontheim Mount Hymetthus s.s. Rotterdam Anna W. m.s. Penzance Remai'k m.s. Mïddelharnis De maquette van het ontwerp onder motto „Meron" voor den stadhuisbouw te Amsterdam, van de architecten M. Duintjer en A. Komter, geëxposeerd op de tentoonstelling van de stadhuisplannen in het Stedelijk Museum te Amsterdam Om te dokken. Het Nederlandsche tankmotorschip Agnita passeerde in ballast van Rotterdam naar Am sterdam om aldaar in het dok te worden opge nomen, teneinde eenige herstellingen uit te voeren. Het Grieksche s.s. „Mount Hymmettüs", het welk 4 December van het vorige jaar te Amser- dam arriveerde om eenige belangrijke herstel lingen te ondergaan, is thans hiermede gereed gekomen en vertrok gistermiddag in ballast naar Rotterdam om aldaar kolen te laden voor Zuid- Amerika. Opbrengst loodsgelden. In de afgeloopen maand hebben de loods gelden £71.614 in de Rijkskas gebracht (geraamd was f 62.500) tegenover f 65.986 in dezelfde maand van het vorig jaar. De wercldvloot. Volgens een officieele statistiek van Bureau Veritas z'ijn in de maand November van het af geloopen jaar van de wereldvloot afgevoerd 45 stoomschepen met 92.183 bruto register ton; motorschepen met 1059 bruto ton en 3 zeilsche pen met 3187 bruto ton. Tot de stoomschepen behooren het Nederlandsche stoomschip Wal- borg, dat op de Fransche kust verongelukte, en de stoomtrawlers Amsteldijk, Derika VIII; De- rika XIV; Dirk Jacobus; Holland VII; Schie- dijk en Timor (gesloopt). Vlootuitbreiding. Het voor rekening van. kapitein K. Veenma te Groningen op de werf van de firma Bodewes te Martenshoek nieuwgebouwd vrachtmotorschip Glory heeft een goedgeslaagde proefvaart op de Eems gehouden en is door den opdrachtgever overgenomen. Dit schip heeft een laadvermogen van 380 ton en is uitgerust met een Bolnesmotor van 195 K.P. Groote lading sinaasappelen. Van de Midd. Zee is hier aangekomen het Nederlandsche stoomschip Fauna, dat niet min der dan 13.000 kisten sinaasappelen te Rotterdam gelost had. Deze was de eerste lading na twee jaren, welke weer uit Valencia in ons land werd ingevoerd. Binnen korten tijd zullen nog andere ladingen met dit geurige fruit volgen. IJzerverschcping. Het van Amsterdam komend Nederlandsche stoomschip Odysseus heeft in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf een partij ijzer bijge laden en is vervolgens naar Oporto in zee ge gaan. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende organi saties voor de week van 20 tot en met 25 Fe bruari zijn vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Fed. (N.A.S.) 9.009.15 Ongeorganiseerden 9.2510.25 Alg. Ned. Metaalbewerkersbond 10.4011.00 Alg. Ned. Bouwarbeidersbond 11.0511.25 Werkloozenvereeniging 11.3012.00 IJmuider Federatie 9.009.45 Chr. Bond van Fabrieks- en Trans portarbeiders 9.5010.20 Oud-Katholiek Vakverbond 10.2510.40 Kleine bonden 11.0011.15 R.-K. bonden 11.20—12.00 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. J. Mooij, W. Beukelsz- straat 43, IJmuiden en L. Sjoukens, W. Beu kelszstraat 43, IJmuiden; toek. adres: Tuin dersstraat 38, IJmuiden; J. Noord, Tuinders hofje 1 en J. M. Proost, Haarlem, Caninefa- tenstraat 13, toek. adres: R. Claeszenstraat 29, IJmuiden; J. H. Meijer, Nw. Schulpweg 320, Velsen-N., en H. G. van der Werff, Wij- kerstraatweg 140a, Velsen-N., toek. adres: Velserduinplein 9, IJmuiden; C. van den Nieu- wendijk, Keizer Wilhelmstraat 15, IJmuiden en E. Zwart, Frogerstraat 7 rd., IJimuiden. toek. adres Schoolstraat 8, IJmuiden- G. K. van den Outenaar, IJmuiderstraatweg 44, IJmuiden en L. Sanberg, Wijkerstraatweg 325, Velsen-N., toek. adres: Schoutenstraat 3, IJmuiden. Getrouwd: C. Butter en A. Tersmitten, Hoofdstraat, Santpoort; L. Castricum en M. Welleman, Schulpweg 116, Velsen-N.; A. J. M. Jongmans en J. M. Otten, Ladderbeekstraat 92, Velsen-N.; J. van Riessen en A. A. Wou- terse, Hageüngerweg 173, Santpoort; C. Tui- nenbreijer en A. J. de Bie, Noorderlaan 39, Velsen-N. Bevallen: E. M. Holthuizende Ruijter, z., Hoofdstraat 175, Santpoort; L. Sparrius Keur, z„ Trompstraat 3, IJmuiden; I. Raams —Banning, d., van Wassenaerstraat 29. IJmuiden; I. Oltmann—Roolker, d., Kluys- kenslaan 20, Santpoort; P. Post—Roeper, d., Willemsbeekweg 131, IJmuiden; I. A. A. Ser- brockLandman, d., Schaepmanlaan 11, Velsen. Overleden: J. W. D. Schmitz, 74 j., wedr. v. G. Davidson, Wijkerstraatweg 79, Velsen-N.; J. J. van der Weele, 39 j., echtgenoot van A J. C. Geelhoed, Feithlaan 5, Velsen. DE HEER ZALM NIET MEER IN DEN RAAD. Naar wij vernemen heeft de heer D. Zalm, lid van den gemeenteraad aan het bestuur van de Federatie der S.D.A.P. medegedeeld, voor de volgende gemeenteraadsverkiezing geen candi- datuur meer te zullen aanvaarden. Onder motto .Belfort" is op de tentoonstelling van de Amsterdamsche stadhuis plannen in het Stedelijk Museum te Amsterdam o.m. geëxposeerd de maquette van het ontwerp der architecten J. F. Berghoef en ir. J. J. M. Vegter SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Veenhuijzen, van Amsterdam NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: Ds. P. Cornet, van Gent (België). Nam. 5: F. D. Emous, hulppred. Amsterdam. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel, Wüstelaan. V.m. 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat V.m. 10: Ds. Beker, Haarlem. Nam. 5.30: Zie Bethlehemkerk. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat V.m. 10' L. P. Tismeer. Nam. 5.30: Ds. W. A. Hoek, A'dam. Jeugddienst vanw. de Ver. v. Jong Hervormden. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam 5: Leesdienst Maandag nam. 7.30: Ds. Zand, Delft. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10' Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Ds. J. Kapteyn. HULPKERK Marnixschool. V.m. 10: Ds. J. Kapteyn. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep: nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD NED PROT BOND Helfstraat 9. Nam. 7.30: Ds. Eloemhoff, Heiloo. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H Dlensi Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heiligingsdienst. Nam. 3.30: Verblijdingssamenkomst. Nam. 8: Verlossingssamenk. Donderdag nam. 8: Bijz. samenk. Adj. v. Amerongen. IJMUIDEN-OOST ED HERV KERK. Goede Herderkerk, Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Nam. 5.30: A. Everts. VER. VAN VRIJZ. Stationsweg. Velsen. Schiedam. GER. KERV„ Vereeniging™. Nam. 7: Dr. H.IS?." Hl^l --- Fabe:' KERK, Velserduinweg. V.m. io - 5: Ds. E. G. van Teylingen. BAPT1STENGEM., lokaal Willemsbeekwes 5, Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred t# a VERGADERING VAN GELOOVIGEN Win. beekweg 22. Vjn. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Snr r Wagter, Beverwijk. Maandag nam. 8: Bijhal bespreking en Bidstond. 3 l" HEKST APOST ZENÜ1NGSGEM., WlUehr^ straat 10. Vun. 10.15: Godsdienstoefenim.' Nam. geen dienst. KOZEKRUISERS, Stationsweg 65. V.m. jn Sn Tempeldienst. Maandag nam. 7.15: GenezlnpR dienst. gB" VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons. geest. Nam. 5.30: Ds. J. C. Koningsberger JuT sterdam, Jeugddienst. VELSEN-NOORD GEREF. KERK Groote Hout- of KonlneswM V.m. 10 en nam. 5: Dr. D. v. Katwijk. BEVERWIJK NED. HERV. KERK, Kerkstraat. V.m. 10: Beves. tiging van Ds. J. de Vries door Ds. C. M. Krik ger, van Rotterdam-Vreewijk. Nam. 3: Intrede Ds. J. de Vries. Geen Zondagsschool. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Parklaan. V.m. 10: Dr. H. Faber, van Schiedam. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat V.m. 10: Ds, J D. van Calcar. 12: Zondagsschool EVANG. LUTH. GEM. Koningstraat Vjn. 10.35. Ds. G. Munter, van Kampen. GEREF. KERK, C. H. Moenspleln. V.m. lo en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31 V.m. 10: Besselaar Sr., van Amsterdam in geb' „Odeon". Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. Woensdag nam. 4: Zang. Nam. 8: in gebouw „Centrum" Ds. A. M. Berkhoff, van Groningen. Donder- dag geen bijbellezing. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Geen opgave ontvangen. CASTRICUM NED. HERV- KERK. V.m. 10: Ds. Weener, van Haarlem. Extra colecte voor de Kerkvoogdij, Maandag nam. 7: Bibliotheek. Nam. 7.30: Ge- comb. avond van de meisjesclub met Krom menie. Woensdag nam. 7: Spreekuur consulent. Op de afgesproken uren catechisaties. Donder dag nam. 7.30: Dameskrans Dorcas. GEREF. KERK, Beverwij kerstraatweg 32, V.m, 10 en nam. 6: Ds. F. Kramer, van Beverwijk. Maandag nam. 7: Bibliotheek. Nam. 8: Meis. jesver. 16 j. en ouder. Dinsdag nam. 7: Knapen- vereen. Woensdag nam. 6: Meisjesvereen. ben. 16 j. Nam. 8: Belijdeniscatechisatie. Donderdag nam. 7: Catechisatie ben. 16 j. Nam. 8: Cate chisatie boven 16 jaar. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Spr. Martens, Zee- manszendeling. Nam. 7: Ds. J. Swijnenburg, van Nigtevecht. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED HERV. KERK, Juüanaweg. V.m, ifc F. Offeringa, hulpprediker. VEREENIGINGSGEBOUW. Populïerenlaan. Van. 10: Theol. cand. A. J. Hovy, hulpprediker te Haarlem. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 18 FEBRUARI Thalia Theater: „Zijn laatste strijd" en „Mn Moto slaat toe", 8 uur. Rex Theater: „Troïka" en „Vlammen", 8.15 u, Theater de Pont: „52e Straat" en „Diplomatie ke Zending" 8 uur. ZONDAG 19 FEBRUARI Thalia Theater: „Zijn laatste strijd" en „Mn Moto slaat toe", 8 uur. Van 3 tot 6.30 uur matinee. Rex Theater: „Troïka" en „Vlammen", 8.15 \u Matinée 3 uur Theater de Pont: „52e Straat" en „Diplomatie ke Zending" 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 18 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Little Miss Broad way" en „Bliksemflits", 8 uux*. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tarantella" en „Het spookt in het warenhuis", 8 uur. W. B. Theatei'. Peperstraat: „De danseres van San Diego" en „Waaghalzen van de Racebaan", 8 uur. ZONDAG 19 FEBRUARI Luxor Theater, Breestx'aat: „Little Miss Broad way" en „Bliksemflits", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tarantella" 1 „Het spookt in het warenhuis", 2.30—7 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Het duivelsle- gïoen" en „Waaghalzen der racebaan", 2.30 uur. „De danseres van San Diego", 5 uur. „De danse res van San Diego" en „Waaghalzen der race baan", 8 uur. MAANDAG 20 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: ..Little Miss Broad- way" en „Bliksemflits", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: Vastenavond- viex'ing, 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: Vastenavondfeest .Katholiek Beverwijk", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 18 FEBRUARI Jeugd Bioscoop City, Zuiderstraat 13: „Jopie Slim en Dickie Bigmans" geprolongeerd, 2 en 4 Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Bonte Ope rette-avond Fritz Hirsch Gezelschap, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De fatale nacht 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zusters". Op net tooneel: Het geheimzinnige kabinet van Dr. Ga- ligari. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Spoorwegpiraten en „Meer dan secretaresse", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Marie Antoinette" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De geheime schuilplaats en „De overval in Hollywood" Moviac Theater: „Veerman Maria", 2.30, 7.13 1 9.15 uur. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 10—5 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, De- halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZONDAG 19 FEBRUARI Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H. O. V., 2.30 uur. Rembrandt Theater: Film „Mooi Frankrijk 1 11.30 uur. Jeugd Bioscoop City, Zuiderstraat 13: „Jopie Slim en Dickie Bigmans" geprolongeerd, 2 en uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 20 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Liederen- I avond door Ria Focke-Van der Spoel voor de VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat. Van Vereeniging „Voor de Kunst", 8.15 uur. 10: Jeugddienst,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10