VERWACHT WORDENDE SCHEPEN H. L. KAMINK Om het damkampioenschap van Kennemerland. Interessante wedstrijdenreeks. Onder leiding van den districtsbond Noord- Holland worden dam wedstrijden georganiseerd om het kampioenschap van Noord-Holland in vier verschillende klassen. Recht van deelname hebben alle leden van de damclubs D.C.IJ. (IJmuiden), B.D.C. (Bever wijk), Stabiel (Santpoort) en Denk en Zet te (Wijk aan Zee). Voor de Beverwijksche damclub hebben inge schreven: Hoofdklasse: W. Spanjaard en P. C. Bais. Eerste klasse: J. Bakker, J. Hoogerwerf, C. Rietkerk. Tweede klasse: C. Kluft. Derde klasse: A. Hofland, J. Verbeek, M. Rietkerk en M. Hoogvorst. De eerste ronde wordt gespeeld in het club lokaal van de damclub „Staliiel" te Santpoort. Op Maandag 27 Februari de .tweede ronde te IJmuiden en de derde ronde te Beverwijk. Er wordt een halve competitie gespeeld, ter wijl alle wedstrijden worden gespeeld onder toe passing van de voorschriften van den Neder- landschen Dambond. De voorzitter van de Beverwijksche Damclub de heer J. Bakker, neemt zitting in de wedstrijd commissie. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. J. Kabalt en A. Drenth; toek. adres: woonwagenkamp; J. F. van Et- ten en M. J. Abbo, toek. adres: Hofdijk straat 63. Getrouwd: N. M. de Ruiter en W. van Meurs; D. Vergunst en H. Jansen; H. Bakker en J. M. Brasser; A. W. de Goede en J. H. Schmitz. Bevallen: M. J. van MinnenBuijsman, z.; C. M. KoelikGroot, z.; E. M. van Bugnum van den Heuvel, z.; M. E. Schuurman—Sams- huijzen, z.; M. de Wildt—Velserboer, d.; C. J. Janzen—Heere, d.; M. B. de Vries—Pletting, d.; C. A. Wolfcerman—Duin, d.; M. E. Beste man—Duiker, z. Overleden: J. M. de Ru ij ter, 7 j., Hoflander- weg 316; E. de Wilde, 77 j., Vondellaan 13, echtgen. van G. Vos. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. H. A. Melchior, Zeestraat 166, telef. 3340. In de week van 1926 Februari zijn de Duin- wijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388 en de Apotheek „Velsen Noord" Wijkerstraat- weg, telef. 3036, belast met den Zondags- en nachtdienst. OPSTELLING KENNEMERS. De roodzwarten zullen in den moeilijken uit wedstrijd tegen H. R. C. met de volgende opstel ling verschijnen: Doel: Van Urk. Achter: Dïnkla en Bos. Midden: Veenstra, Horeman en Van der Wal. Vóór: Schipper, Six, Groot, Steeman en Bret- houwer. Het tweede elftal komt in den wedstrijd tegen D. W. S. III als volgt uit: Doel: F. Brethouwer. Achter: Balder en B. Brethouwer. Midden: Hoen, Vessies en De Graaf. Vóór: Antonisse, Van der Kolk,, Tromp, Hei- deman en Semeins. LOOP DER BEVOLKING. Langs de Lijn. Onze nieuwe ingezetenen. Vertrokken P. D. J. Kuijs, chauffeur, naar Velsen, Bick en Arnoldkade 17. R. de Vries en gezin, Hoofd Muloschool naar Velsen, J. Kostelijklaan 15. H. A. Buis en gezin, wever, naar Enschedé, Eschdoornstraat 47. C. Bijman, dienstbode, naar Alkmaar, Ken- nemerpark 1. D. J. Steenbergen, beambte P.T.T.,- naar Lisse, Grachtweg 20. E. Visser, schilder, naar Egmond a. Zee, Julianastraat 46. H. G. Burger, typiste, naar Middenmeer, Torenstraat 8a. G. Ekelmans, kapper, naar Haarlem, Berk- heidestraat 13". J. C. Bruin, bakker, naar Velsen, Meidoorn straat 15. K. Steen, empl. Kon. Shell, naar 's-Graven- hage, 2e Adelheidstraat 97. J. Suijk en gezin, kopergieter, naar Haar lem, van Riebeeklaan 34 H. J. van der Meij, huishoudster, naar Heemskerk, Rijksstraatweg 40c. H. J. Ooms, arbeider, naar Velsen, Velser- duinweg 141. L. Kluft en gezin, koopman, naar Amster dam, Crijnssenstraat 8 I. P. Geerlings en gezin, schoenmaker, naar Velsen, Schoonoordstraat 32. N. de Vos, Mach. houtbewerker, naar Vel sen, Schoonoordstraat 32. L. M. van der Vegt, leerl. verpl., naar Loos duinen, Gesticht „Oud Rozenburg". J. Tolk, manufacturier, naar Voorst, Wilp. J. W. Galesloot, dienstbode, naar Heemstede, Beethovenstraat 23. B. van der Laan en gezin, fabrieksarbeider, naar Velsen, Starreboschstraat 3. A. Rozenheek en gezin, vuurstoker, naar Velsen, Schoonoordstraat 50. P. A. de Vries, dienstbode, naar Bloemen- daal. Dr. D. Bakkerlaan 17. A. W. Bremmers, zonder beroep, naar 's-Gra- venhage, Dr. Eerensplein 27. H. de Graaf, hulp huish., naar Texel, de Cocksdorp C 103. C. C. Hof, dienstbode, naar Schoorl. Heeren- weg 85 A. Ingekomen: P. G. Fiets en gezin, fabrieksarbeider, van Velsen, Bloemhofstra&t 7 M. Dampf, huishoudster, Reguliersstr. 18. J. H. G. Egging, zonder beroep, van Amster dam, Creutzberglaan 5. M. Admiraal, slager, van Castricum. Baan- straat 88. M. P. Klarenaar, hulp in huish., van Bel- lingwolde a/b, Hoflanderweg 83. G. M. Visser, schilder, van Baarn, Toren straat 18. J. C. Duijn, zonder beroep, v. Utrecht, Zee straat 109. J. Vlugt, fabrieksarbeider, van Koedijk, iWïjkermeerweg 93. Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Caribia (Du.) x) Crynssen (Ned.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Deucalion (Ned.) Ethiopian (Eng.) Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Programma van de Radiocentrale. ZONDAG: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal pro gramma, pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. MAANDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.30 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Pa rijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal pro gramma, 6.45 London Reg., 1.05 Nationaal pro gramma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Nationaal programma, 2,35 London Reg., 4.20 Keulen, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diver sen, 10.20 London Reg. EEN BOEKENHAL GEOPEND. De heer C. Rijkers, die i-eeds geruimen tijd in perceel Koningstraat 112 een boekhandel ge vestigd had, heeft heden in de Peperstraat no. 6a een boekenhal geopend. Liefhebbers van lite ratuur kunnen hier hun hart ophalen. Zij vin den in de groote sorteering nieuwe zoowel als gebruikte boeken allicht iets van hun gading. Zij vinden bovendien gelegenheid eens rustig rond te zien en hun keuze op hun gemak te be palen. Ongetwijfeld zal deze nieuwe vorm van boekenverkoop bij het publiek in den smaak vallen. De jaarvergadering van de V.A.R.A. De plaatselijke afdeeling van V.A.R.A. houdt Maandagavond in gebouw „Odeon" haar jaar vergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaar verslagen van secretaris en penningmeester, verslag van de controle-commissie, benoeming controle-commissie, bespreking van het jaarver slag van het hoofdbestuur, van het omroeprap- port en van het jaarverslag van het district. Hierna komt de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend zijn de heeren A. L. van Gro ningen, G. Vermeulen, D. Vloetgraven en J. van Coezand, waarvan de heeren G. Vermeulen en D. Vloetgraven zich niet herkiesbaar stellen. Tenslotte volgen dan nog de candidaatstelling van het hoofdbestuur en van den vereenigings- raad en een bespreking van de propaganda. Teneinde aan veler verzoeken te voldoen zal het afdeelingsbestuur trachten in samenwerking met de afdeeling IJmuiden een O. K.-avond te bewerken in de tweede helft van de maand Mei. DE JONG HERVORMDEN OP DE PLANKEN. De plaatselijke afdeeling van de Vereeniging van Jong Hervormden houdt op 9 Maart in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een tooneelavond. Opgevoerd wordt „Als je nog een moeder hebt", een levens schets in viér bedrijven van Heinr. Houben. In dit stuk treden op de dames mevrouw Bakker IJzelendoorn, E. van Herwijnen en mevrouw HarbertsDe Vries en de heeren A. van Her wijnen, H. ter Hoeve, J. Welbedacht, K. Zwitser en P. Bakker. De regie wordt gevoerd door den heer P. Donker. De avond zal opgeluisterd worden met zang en muziek. WEER EEN BAKKERSTENTOONSTELLING. Evenals vorige jaren zullen de plaatselijke af- deelingen van de Algemeenen Christelijke Bak- kersgezellenbonden aan het einde van den cur sus weer een bakkerstentoonstelling organisee- ren van de producten, die door de cursisten zijn vervaardigd. De tentoonstelling wordt gehouden op 23, 24, en 25 Maart in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat. De j aarlij ksche feestavond van de cursisten wordt gehouden op Zaterdag 1 April met muzi kale medewerking van „The Musical Players". Daling van het aantal werkloozen. Van 1115 tol 1040. Het aantal werkloozen, dat in de afgeloopen week bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stond ingeschreven vertoonde een niet onaanzien lijke daling. Het aantal ingeschrevenen was na melijk 1040 tegen 1113 aan het einde van de vorige week. In Beverwijk waren 883 (vorige week 963) en in Heemskerk 157 (vorige week 150) werkzoe kenden woonachtig. SCHIP Flintshire (Br.) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Helder (Ned.) Irene (Ned Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Luxembourg (Belg) Lekhaven (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Megara (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nereus (Ned.) Nord Atlantic (Noor) x Norfinn (Noor) x) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pygmalion (Ned.) Pericles (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) irtlnntetn (Ned.) Rhea (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Salland (Ned.) x) rjikandi (Ned.) x) Titus (Ned.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Wendovei (Eng.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Zuiderkerk (Ned.) x) VAN Chili Buenos Aires Midd. Zee Chili Chili West Afrika Chili Abadan West Indië West-Indië Hamburg West Afrika West Afrika Alexandrië West Afrika Batavia Bordeaux la pan Ned. Indië Japan Alexandrië Med Indië Ned. Tndië Zwarte Zee Danzig Hamburg Malaga Z. Afrika Batavia West Afrika Midd. Zee Ned Indië Pt. Redan Bassein La Plata La Plata H'uenne Aires Midd Zee West Afrika Curacao (v. R'dam) Zuid Afrika lapan Pt. Arthur (via Hull) Aarhus Pt. Arthur Corpus Christie Stettin Batavia Batavia La Plata Batavia Ned. Indië Hamburg West Indië Hamburg Z. Afrika Midd. Zee Japan Ned Indië La Plata Ned Indië Z. Afrika Hamburg Batavia Hamburg W Afrika Constantza Midd. Zee Galveston Buenos Aires New Orleans Japan Verm, aankomst 8 Maart 28 Febr. 4 Maart 17 Febr. 26 Febr. 1 Maart 27 Febr. 21 Febr. 19 Febr. 23 Maart 9 April 26 Febr. 8 Maart 20 Febr. 18 Febr. 17 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 21 Febr. 23 Febr. 1 Maart 21 Febr. B Maan 27 Febr. 9 Maart 19 Febr. 19 Febr. 24 Febr. 22 Febr. 9 Maart 19 Febr. 23 Febr. 26 Febr. 22 Febr. 24 Maart LAATSTE BERICHT 6 Febr. van Curacao. 15 Febr. van Rio de Janeiro. 16 Febr. wan Nauplia. 2 Febr. van Curacao. 17 Jan. te Callao. 10 Febr. v. Takoradi 10 Febr. van Valparaiso. 14 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Pto. Barrios. 9 Febr. v. Barbados vertrekt 25 Februari. 11 Febr. van Takoradi. 10 Febr. v. Las Palmas 10 Febr. van Haifa 12 Febr. van Las Palmas. 18 Febr. vertrokken. 17 Febr. vertrokken. 16 Febr. te Duinkerken. 18 Febr. van Batavia. 10 Febr. te Yokohama. 17 Febr. te Beyrouth. 13 Febr. van Gibraltar. 16 Febr. van Pt. Sudan. 13 Febr. te Constantza. 17 Febr. vertrokken, in lading. 17 Febr. van Ouessant. 10 Febr. v. Kaapstad 16 Febr. van Sabang. 15 Febr. van Dakar. 16 Febr. te Mutzuna. 11 Febr. van Pt. Said. 13 Febr. vertrokken. 6 Febr. vertrokken. 26 Jan van Buenos Aires. 10 Febr. te Rosario. 12 Febr. van Las Palmas. 14 Febr. van Gibraltar. 9 Febr. van Dakar. 8 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Mombassa. 15 Febr. van Colombo. 1 Febr vertrokken. 5 Febr. 11 Febr. 18 Febr. 17 Febr. 13 Febr. 6 Febr. 12 Febr. 17 Febr. 18 Febr. 15 Febr. 18 Febr, vertrokken, vertrokken. vertrokken, van Pt. Said, van Pt. Said, te Santa Fé. van Colombo, van Sabang. vertrokken, van Barbados, van Bremen. 13 Febr. te Hamburg. 15 Febr. te Fiume. 15 Febr. van Marseille. 11 Febr. v. Beyrouth. 13 Febr. van St. Vincent. 15 Febr. van Port Soedan. 15 Febr. van Durban. 18 Febr. vertrokken. 10 Febr v. Colombo vertrekt 22 Februari. 16 Febr. te Rotterdam 15 Febr. van Aegeon. 15 Febr. van Napels. 29 Jan van New-Orleans. 17 Febr. vertrokken. 10 Febr. vertrokken 13 Febr. van Manilla. Schépen voorzien van een x) zijn groote» dan fionn ton VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN De heer J. W. D. Schmitz overleden. Een goede bekende heengegaan. Op 74-jarigen leeftijd is in het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost overleden de heer J. W. D. Schmitz. De heer Schmitz heeft gedu rende een lange reeks van jaren in Beverwijk en omgeving een groote populariteit genoten, die hij zich had verworven als dansleeraar en bal leider. Honderden van zijn oud-leerlingen zul len zijn heengaan dan ook met leedwezen ver nemen. De heer Schmitz was een dansleeraar van den ouden stijl van elegance en correctheid. Reeds onder den „ouden heer Martin" was hij aan diens vermaarde instituut te Haarlem ver bonden als scherm- en dansleeraar en daar was hij niet weinig trotsch op. In Beverwijk en om geving hield hij danscursussen en hij telde zijn leerlingen bij honderdtallen. Er zijn jaren ge weest, dat een bal zonder den heer Schmitz vrij wel ondenkbaar was. Zijn leiding was rustig en correct en maar heel moeilijk kort hij zich aan passen bij de moderne opvatting in de danszaal, toen de „Quadrille Lanciers" zich verdrongen zag door de foxtrot of, wat nog erger was, de Charleston. Toch heeft hij zich ook toen nog lang in de danszalen weten te handhaven. Om zijn prettig karakter en zijn levensblijheid was het aantal zijner vrienden en kennissen ontelbaar. Met het klimmen der jaren viel hem dit werk natuurlijk steeds zwaarder, maar het kost moei te zich van dezen sfeer los te maken, wanneer men er zooveel jaren in verkeerd heeft. Zoo was het ook met den heer Schmitz, die wij mogen wel zeggen het terrein voet voor voet heeft prijs gegeven. Het meest bleef zijn hart verknocht aan de Beverwijksche Harmoniekapel. Dat was de laatste vereeniging, waarvan hij tot voor een vijftal jaren geleden de bals leidde. Toen besloot hij dit tijdperk van zijn leven af te sluiten. En nu is het einde gekomen. Velen zullen het ge voel hebben, dat een goede, oude vriend van hen is heengegaan. Ook op kerkelijk terrein heeft de heer Schmitz zich vele verdiensten verworven. Hij was gedurende 12 jaren secretaris van den kerkeraad der Eang. Luth. Gemeente en ver vulde bovendien de belangrijke functie van kerkrentmeester. Met groote toewijding heeft hij dezen arbeid verricht en altijd in de beste ver standhouding met den predikant en zijn mede bestuursleden. Zijn prettige, vlotte omgang droeg er toe bij, dat de samenwerking nimmer iets te wenschen over liet. In dezen kring zal zijn heengaan als een groot verlies worden gevoeld. Hedenmorgen is het stoffelijk overschot van den heer Schmitz te Driehuis-Westerveld ge cremeerd. Het wonderland zoo bij de hand. Lezing voor het Instituut. Voor het Instituut voor Arbeidsontwikkeling hield de heer Kohnert uit Alkmaar in gebouw „Odeon' een lezing over het onder-werp „Het wonderland, zoo bij de hand". Spreker begon zijn betoog met een schets" over het ontstaan van het planetenstelsel, dat 2000 millioen jaren geleden, zooals spr. zei aan een „ongeluk" te wijten zou zijn geweest. Ook onze aarde ont stond uit deze catastrophe. De eerste levenskie men waren volgens spr. ontstaan in de zee. Door den loop der eeuwen heeft dat leven zich ge vestigd op de aarde, een planten- en een die renrijk ontstonden. De aanpassing van het le ven aan natuur behandelde spr. uitvoerig. Alle s'ensatiès van den modernen mensch wor den overschaduwd door de natuur. De bestudee ring van de matuur noemde spr. een bron van onuitputtelijk genot. De wonderen van het le ven moet men leeren zien. Daarvoor is even wel lei'ding noodig. Rondom ons klopt het leven in bosschen, polders, slooten en tochten. Aan de hand van een serie goede lantaarnplaatjes be handelde spreker uitvoerig de vele „wonderen van de natuur", die dagelijks rondom ons heen plaats grijpen. De lichtbeelden gaven fraaie landschappen te zien, alsmede afbeeldingen van planten en dieren. Ook werd aandacht geschonken aan de schoonheid van de architectuur, in het bijzon der van de kathedraal van St. Jan te 's-Herto- genbosch. De heer Kohnert had een prettige wijze van vertellen. Zonder zijn gehoor te vermoeien met wetenschappelijke formules of definities wist hij toch vele geheimen van de natuur te ontsluie ren. Het was een leerzame avond, die de liefde tot de natuur ongetwijfeld heeft aangewakkerd. De heer K. Groot richtte aan het slot van de bijeenkomst een woord van dank tot den spreker. De eerstvolgende lezing voor het Instituut is op Donderdag 16 Maart. Dan spreekt dr. H. Brugmans over het onderwerp: „Arbeider en cultuur". De Clir. Werkmansbond vergaderde. De plaatselijke afdeeling van den Christelij- ken Nationalen Werkmansbond hield in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een ledenvergadering. Na het zingen van Psalm 119 vers 1 en gebed werd gelezen Johannes 3 121. Naar aanleiding van dit bijbelgedeelte heeft de heer L. Baas een referaat gehouden over „Nicodemus'. De inleiding werd met groote aan dacht gevolgd. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. De heer Baas beant woordde de gestelde vragen zeer uitvoerig. Na de rondvraag sloot dé heer Baas de verga dering met dankgebed. DE BAZAR VAN DE MEISJESVEREENIGING De bazar, die de Ned. Hervormde Meisjesver- eeniging „Ora et Labora" ten bate van de elec- trische verlichting in de Ned. Hervormde Kerk organiseert, wordt Dinsdagavond door Ds. J. de Vries officieel geopend. Verder zal deze bazar geopend zijn op Woensdag 22 en Donderdag 23 Februari, van 2.305.30 en van 7.3010.30 uur. Wanneer stempelen? Hoogovens Odysseus Amsterdam Iaden De stempeluren voor de komende week. De stempeltijden voor de werkloozen, leden van de organisaties, aangesloten bij de vakcen trales, in het tijdvak van 20 Februari 1939 t. m. 25 Februari 1939 zijn als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: op Maandag van 9.tot 9.30 uur en overige dagen van 10. tot 10.30 en van 2.30 tot 2.45 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat op Maandag van 9.tot 9.15 uur, overige dagen 11.tot 11.15 en 3.tot 3.15 uur. Christelijke Besturenbond: op Maandag 9. tot 9.15 uur, overige dagen 10.4511.en 3.45 tot 4 uur. R.-K. Volksbond afd. Beverwijk: op Maandag 9.tot 9.30 uur, overige dagen 9.30 tot 10. en 2.30 tot 2.45 uur. R.-K. Volksbond afd. Wijk aan Zee: 9.tot 9.15 uur, overige dagen 10.tot 10.15 en overige dagen van 3.tot 3.15 uur, Kleermaker - STATIONSWEG 201 IJMUIDEN-OOST TELEF. 52 s;' HET ADRES voor hen, die GOED BILLIJK gekleed willen gaan. (Adv. Ingez. ntei.) en Eeii kunstavond van blinde Esperantisten. Zang, muziek en declamatie. De Nederlandsche Vereeniging van Blinde Esperantisten (NoSo BE) heeft gisteravond in gebouw „Adrichem" een kunstavond gehouden waarvoor flinke belangstelling bestond. Dergelijke kunstavonden hebben tot doel om aan te toonen, waartoe de blinden in staat zijn en tevens om te laten zien wat Esperanto voor de blinden beteekent. De voorzitter van het propaganda-comité, de heer P. Meijer, heeft een kort openingswoord gesproken, waarin hij dank bracht aan de af- deelingen Beverwijk en IJmuiden-Oost voor de medewerking ondervonden bij het organiseeren van dezen avond. Het programma, dat geheel door de blinden zelf werd verzorgd, werd geopend met een pia no-solo van den heer Meijer, die hiermede veel succes behaalde. Nadat mej. Rie Tushuizen een werk van Var- ma Thilander had gedeclameerd heeft mej. a. Beijer op verdienstelijke wijze eenige liederen gezongen met pianobegeleiding van den heer Meijer. Na de pauze zijn de blinde esperantisten nog eenige keeren opgetreden en steeds met veel succes. Vooral een tooneelstukje viel uitstekend in den smaak. De NoSo BE kan dan ook met voldoening op dezen avond terugzien. Voor den aanvang van -den kunstavond en in de pauze was er gelegenheid om een kleine ten toonstelling van Esperanto-braille-drukwerk te bezichtigen. LEZING OVER „HET VERZEGELDE BOEK" Woensdagavond wordt in het veilinggebouw ,,'t Centrum" door de Evangelisatie „Maranatha" een bijeenkomst belegd, waarin ds. A. M. Berk- hoff uit Groningen een lezing zal houden over „Het verzegelde Boek". Een zangkoor zal medewerking verleenen. BOOTTOCHT PLAN WEST. Het bestuur van de Winkelierscombinatie „Plan West" heeft besloten dit jaar wederom een boottocht voor de kinderen te organiseeren, De tocht, die als einddoel het mooie Schoorl zal hebben, wordt gehouden in de eerste volle va- cantieweek van de maand Augustus. CASTRICUM Een prettige avond in het Corso Theater. De C. O. V. concerteerde. In het Corso Theater werd een populaire film avond gegeven met medewerking van de Castri- cumsche Orkestvereeniging onder" leiding van haar dirigent, den heer Kabel. In de zaal, welke geheel gevuld was, merkten wij o.a. op Burgemeester Sloet. Na een pittige marsch van Blankenburg gaf de heer Schilp een solo voor piccolo, die veel succes oogstte. Na het filmjournaal en een teekennfilm, volgde het optreden van den heer Boschlooper als xylofonist, waarbij hij werd begeleid door den 13-jarigen pianist Henk Kamp uit Alkmaar. Deze jongeman deed de aanwezigen genieten van zijn schitterend spel. Vervolgens sprak de voorzitter der vereeniging de heer P. v. d. Touw een propagandistisch woord. Hij wekte de aanwezigen op lid of dona teur der vereeniging te worden. Na de verloting, welke gehouden werd ten bate van de C. O. V., bracht het orkest nog eenige nummers ten ge- hoore, welke eveneens zeer in den smaak vielen. Den dirigent, den heer Kabel komt dan ook wel een woord van lof toe. Door de goede accoustiek van deze mooie zaal kwam de uitvoering der nummers nog beter tot haar recht. Tot slot van den avond werd de Vlaamscne film „De Witte" vertoond, welke de aanwezigen van het begin tot het einde boeide. Over het geheel dus een zeer geslaagde avond, waarop de C. O. V. en de directeur van het Corso Theater met genoegen kunnen terugzien. Een herhaling van zoo'n avond zal zeker op prijs worden gesteld. C. S. v.—ELECTRA Zondag a.s. speelt CSV een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen Electra uit Amsterdam. Deze club heeft de leiding in de 4e klasse van den K. N. V. B. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spruiten 1 35—50 ct. per kg. Spruiten 2 25—34 ct. per kg. Breekpeen 4V25 ct. per kg. Witlof 18—20 ct. per kg. Prei 1112 ct. per kg. Schorseneeren 11, 4Vl5 ct. per kg. Knolselderie 1112 ct. per stuk. HEEMSKERK GE1TENFOKVEREENIGING. In het lokaal van Gebr. Dam hield de Geiten* fokvereeniging onder leiding van den heer Jac. Bleijendaal haar jaarvergadering. De voorzitter deelde mede dat 't lid S. de Ruyter tot bestuurs lid gekozen is van den kring Zaandam. Een verzoek was ingekomen om de keuring der geiten te doen geschieden in den zomer, doch het bestuur acht dien tijd in verband met de seizoendrukte, niet zoo geschikt. Besloten werd dan ook de keuring in October te houden. Tot afgevaardigde naar de Algemeene verga dering welke op Woensdag 22 Februari te Am sterdam wordt gehouden, werden benoemd de heeren R. Burger en H. de Ruyter. Door den secretaris werd het jaarverslag van het hoofdbestuur voorgelezen, hierout bleek dat de bond 1253 leden telt, met 2036 ingeschreven geiten; het aantal aangesloten vereenigingen is 25. Door den penningmeester de heer Th. Kuil werd het financieel verslag uitgebracht. De ontvangsten waren, inclusief het saldo van het vorig jaar, f 190,65, de uitgaven f 128,53; zoodat er een batig saldo van f 62,12 is. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat de con tributie met 10 cent is verhoogd.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2