VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De actie van den Militairen Pensioenbond. Versterking van de organisatie. De Algemeene Militaire Pensioenbond, af deeling Beverwijk, hield gisteravond een leden vergadering in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat. De voorzitter, de heer J. H. Everts, heette de aanwezigen welkom op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar. Bij de inge komen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur betreffende de motie Thijssen, over de gelijkstelling van de militair gepen- sionneerden en de burgerlijke gepensioneer den, welke motie in de Tweede Kamer afge wezen is. Tevens waren er nog eenige mede- deelingen over de verloting, die door den Alg. Mil. Pensioenbond gehouden zal worden. Hierna vormde de ledenwerving een punt van bespreking. Er worden, zei de voorzitter, nieuwe plannen voor de ledenwerving gemaakt, daar dit noodzakelijk is voor de actie van de gelijkstelling, die wij ondanks den tegenslag toch zullen blijven voeren. Hierna deelde de heer Everts mede. dat het wegens vertrek naar elders de laatste keer was, dat hij een vergadering van de af deeling zou presideeren. In zijn plaats werd als voorzitter en secretaris de heer Reders gekozen. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering door den voor zitter gesloten. LEDENVERGADERING VAN DE N.C.G.O.V. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de Nationale Christelijke Geheel-Onthou ders Vereeniging een ledenvergadering in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De voorzitter, de heer H. Bakker opende de vergadering met het lezen van Markus 5, waarna hij voorging in gebed. Besloten werd de jaarvergadering op Dinsdag 20 Maart te houden. Na de pauze sprak de heer H. Bakker over het onderwerp „Kinderrechtspraak" een causerie, die door de aanwezigen met groote aandacht werd ge volgd. Hierna was er nog gelegenheid om vragen te stellen. Oud-cursisten bleven studeeren. Onder leiding van hun leeraar. Toen vorig jaar de diploma's werden uitge reikt van den twee-jarigen landbouwcursus, georganiseerd door de afdeeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, maakten de gediplomeerden de afspraak het onderling contact te behou den. Hun leeraar, de heer J. van Leeuwen betuigde met dit voornemen zijn instemming en zegde alle medewerking toe. De jongelui lieten het niet bij woorden. Zij zetten zich opnieuw aan de studie en volgden onder lei ding van den heer Van Leeuwen een cursus in bedrijfscontröle en boekhouden. Het pleit voor den ijver en de ambitie van deze jonge lui, dat ook aan het einde van dezen door henzelf georganiseerden cursus aan alle deel nemers een bewijs van bekwaamheid kan worden uitgereikt. Dit geschiedde aan Th. Böhm, J. de Wildt, P. de Wildt, C. Schavenmaker, C. Sprangers, A. Commadeur. C. Commadeur, P. Crombeen, G. Poel, J. Al, N. Al, A. Wentink, W. Wentink, W. Hilbers, J. de Bie, J. Heeremans* J. Vessies, C. Vessies, G. Schoehuis, C. Hagen, J. van Essen, P. van Essen, A. Markerink, A. v. d. Stelt en S. Zwanenburg. Dit mooie resultaat stemde zoozeer tot te vredenheid, dat de oud-cursisten besloten een vereeniging van oud-leerlingen van den land bouwcursus op te richten. In het bestuur wer den gekozen de heeren J- de Bie, Voorzitter, C. Hagen, secretaris en W. Hilbers, penning meester. De leeraar van de jongelui, die allen tot de vereeniging toetraden, zal ook nu weer zijn pupillen met raad en daad terzijde staan. Reeds nu zijn plannen in voorbereiding voor een tocht naar Friesland, waar men eenige boerenbedrijven wil bezoeken. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum n. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal programa, 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Natio naal programma, 4.2-0 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20, Londen Reg., 8.30 Keulen. JAARVERGADERING L. T. B. Woensdagavond houdt de plaatselijke af deeling van den R.K. Dioc. Land- en Tuin- bouwbond haar jaarvergadering in de boven zaal van het Veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat. JONGE L.T.B.-BEWEGING. De R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond voert een krachtige actie om de jongere land- en tuinbouwers tot de organisatie te brengen. Op Dinsdag 28 Februari zal in de bovenzaal van de R.K. Jongensschool aan den Arends- weg een vergadering worden gehouden tot op richting van een afdeeling van de jonge L.T.B.- beweging. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenmarkt. Rabarber per bos f0.29. Peterselie per kl. k. f0.60. Prei per k.g. f 0.080.17 Uien per k.g. f0.02V'20.06. Witlof per pond f 0.08—0.12. Breekpeen per k.g. f0.030.05. Waspeen per k.g. f 0.040.06. Bieten per k.g. f 0.03O.OS1^. Rapen per zak f0.901.00. Knollen A per stuk f0.100.17^. Knollen B per stuk f 0.040.08. Bcerekool per k.g. f 0 180.24. Gele kool per k.g. f 0.030.4^4. Roode kool per k.g. f 0.02Vn_o.05. Snnutep ner k.v f 0.14. -0.32 Nero per k.g. f 0.18. Sjalotten per k.g. f0.15, Rammenas per k.g. f 0.03—0.3j4« Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennek om (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Crynssen (Ned.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Deucalion (Ned.) Ethiopian (Eng.) Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Escambia (Ital.) Vastenavond |>ret in het Kennemer Theater. Feestvreugde bij „Amicitia". De Tooneel- en Revuevereeniging „Amicitia", die jammer genoeg de laatste jaren niet in de ge legenheid it voor het voetlicht te treden, orga niseert gewoonlijk op Vastenavond een feest in het Kennemer-Theater. Ook gisteravond was dat weer het geval en dat dergelijke avonden wel gewaardeerd worden bewees wel de groote op komst van het publiek, in het bijzonder dan van de jongelui. Een avond van „Amicitia" draagt altijd een eigen karakter, de feeststemming zit er eigenlijk al in nog vóór de pret goed en wel begonnen is. Daardoor behoefde het ook heele- maal geen handicap te zijn voor het welslagen van den avond toen het bestuur tegen het aan- vangsuur de mededeeling kreeg, dat het caba retgezelschap op weg naar Beverwijk ergens in den mist met een defecte auto aan den kant van den weg stond. The Musical Players waren aan wezig, de heer Peelen, die het bal zou leiden was er ook en dat was ruimschoots voldoende om maar vast met het feest te beginnen. Het duurde niet lang of de carnavals-stemming deed zich gelden. Er werd gedanst, gezongen en ge host, dat het een aard had. Toen het doek van een ging om het optreden van John Kloos en de zijnen aan te kondigen had niemand er erg in, dat dit twee uren na den vastgestelden tijd geschiedde. John Kloos had natuurlijk geen moeite om het zoo gewenschte „contact'' tusschen podium en publiek tot stand te brengen. Op prettige, vlotte wijze bracht hij zijn liedjes en deed hij voorts wat des conferenciers is, gezellige babbeltjes hou den. Hij was artist genoeg om langzaam maar zeker de luidruchtige feeststemming in een kal mere bedding te leiden, zoodat iedereen van het gebodene kon genieten. Een daverend succes oogstten de Cavellis, wel bekend van hun optreden voor de microfoon, die op waarlijk verbluffende wijze hun accordeons bespelen. De juichende vastenavondvierders lie ten het tweetal natuurlijk niet zonder de noo- dige toegiften vertrekken. Zoo slaagde ook dit deel van den avond volkomen naar wensch. Toen het doek zich onder luide toejuichingen voor het laatst gesloten had gingen de beenen van den vloer. Het werd een daverend feest, dat tot het sluitingsuur voortduurde. Wanneer Prins Carnaval uit „Oeteldonk" het gezien had, zou hij over die „koude en stijve" boven-Moerdijkers zeker best tevreden zijn geweest. Natuurlijk werd geen wanklank vernomen, die trouwens in deze feeststemming ook door de feestvierders zelf niet geduld zou zijn. „Amici tia" kon over haar werk weer tevreden zijn. De pre.1 ik;i nIsvaealure in (Ie Doopsgezinde Gemeente. Ds. H. H. Gaalkema trekt zich terug. Van het drietal predikanten, waaruit de Doopsgezinde gemeente een keuze zou doen voor beroep ter voorziening in de vacature, welke op 31 Juli ontstaan zal wegens verleend emeritaat aan Ds. J. D. van Calcar, heeft Ds. H. H. Gaaikema, Doopsgezind predikant te Dantumawoude, zich teruggetrokken. WERKAVOND VAN DE AMATEUR FOTOGRAFEN. De Beverwij ksche Amateur-fotograf en ver eeniging houdt op 27 Februari in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een werkavond. De vorstschade aan de kasbloemen. Een commissie van onderzoek benoemd. Evenals aan dc tuinbouwproducten heeft de vorst in de afgeloopen wintermaanden ook groote schade berokkend aan de bloemen en planten in de kassen. Deze schade is in onze omgeving zelfs aanzienlijk grooter, dan die, welke onder de tuinbouwgewassen werd aan gericht. In de bloemenkassen zijn b.v. veel stekken van Chrysanten bevroren, evenals de vaste planten, zooals Primula's, Anjelieren e.d. Groote vorst schade leden ook de Anemone Fulgens en The Caen. alsmede de Fresia's, en de Irissen. Ook in andere bloemencentra was de schade aanzienlijk. De organisaties van bloemenveilin gen hebben zich dan ook in verbinding gesteld met de Nederlandsche Sierteelt Centrale, tenein de eventueel de-hulp van de regeering voor de zwaarst getroffen kweekers te kunnen inroepen. De in Den Haag gevoerde besprekin gen hebben geleid tot de benoeming van commissies, die een onderzoek naar den omvang van de vorstschade zullen in stellen. In de commissie, die zich met dit on derzoek zal belasten in het district Noord-Holland ten Noorden van het Noordzeekanaal :zijn~ benoemd de heeren A. Priester en A'. van der Wel, beiden te Beverwijk en een ambtenaar van de Sierteelt Centrale. Deze commissie zal reeds heden met haar on derzoek beginnen. Zij zal daartoe verschillende bedrijven bezoeken en van haar bevindingen rapport uitbrengen bij de Sierteelt Centrale. SCHIP Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Heidelberg Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Helder (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Karaak (Du.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Keithera (Eng.) Luxembourg Belg) Lekhaven (Ned.) Megara (Ned.) Moena (Ned.) x) NU kerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nord Atlantic (Noor) x Norfinn (Noor) x) Nicolaos Michalos (Gr.) Nidarholm (Zw.) Pbrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom .-seiiioskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) fjikandi (Ned.) x) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Tiberius (Ned.) Unbé Mendi (Sp.) Venus (Ned Vesta (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Wendovei (Eng.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Zuiderkerk (Ned.) x) VAN Verm, aankomst Chili Buenos Aires 6 Maart Midd. Zee 28 Febr. Chili Chili West Afrika Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia West Indië 4 Maart West-Indië 26 Febr. Hamburg 26 Febr. West Afrika 8 Febr. West Afrika Alexandrië 26 Febr. West Afrika 1 Maart Batavia 27 Febr. Bordeaux 21 Febr. Huelva 24 Febr. Ned. Indië 23 Maart Japan 9 April Alexandrië La Plata Ned Indië 26 Febr. Ned. Indië 8 Maart Zwarte Zee 11 Maart Hamburg 21 Febr. Z. Afrika Batavia West Afrika Midd. Zee •10 Maart Ned indië 25 Febr. Pt, Redan Bassein Ned. Indië Bourgas 24 Febr. La Plata 24 Febr. La Plata 23 Maart Curacao (v. R'dam) 28 Febr. Batavia 25 Maart Zuid Afrika lapan 15 Maart Pt. Arthur (via Hull) 23 Febr. Pt. Arthur 23 Febr. Corpus Christie 1 Maart Stratoni 21 Febr. Bona Batavia H Maart Batavia 24 Febr. La Plata 19 Maart Batavia 9 Maart Ned. Indië 16 Maart West Indië 1 Maart Hamburg 2 Maart Danzig 27 Febr. Midd. Zee 8 Maart West Afrika Japan 24 Febr. Ned Indië 24 Febr. La Plata 27 Febr. Ned. Indië 9 Maart Z. Afrika Batavia 9 Maart Hamburg 20 Febr. Stettin 28 Febr. Hamburg 24 Febr. Bilbao (v. IJm.) Cnnstantza 27 Febr. Midd. Zee 29 Febr. La Plata Zwarte Zee Galveston heden Buenos Aires 10 Maart New Orleans Japan LAATSTE BERICHT 18 Febr. van Valentia. 19 Febr. van Bahia. 16 Febr. van Nauplia. 20 Febr. te Liverpool. 17 Jan te Callao. 17 Febr. van Sassandra. 16 Febr. van Antofagasta. 14 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Callao. in lading. 16 Febr. van Cristobal. 19 Febr. van Madeira, vertrekt 25 Februari. 14 Febr. van Half Assinië. 17 Febr. te Rotterdam. 18 Febr. van Gibraltar. 18 Febr. van Land's End. 18 Febr. vertrokken. 18 Febr. van La Pallice. 18 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Batavia. 10 Febr. te Yokohama. 19 Febr. van Famagusta. 17 Febr. te Santa Fé. 16 Febr. te Liverpool. 16 Febr. van Pt. Sudan. 19 Febr. te Stamboul. 21 Febr. van Antwerpen. 10 Febr. v. Kaapstad 19 Febr. van Colombo. 19 Febr. van Las Palmas. 19 Febr. van Piraeus. 19 Febr. van Gibraltar. 13 Febr. vertrokken. 6 Febr vertrokken. 17 Febr. van Macassar. 18 Febr. van Gibraltar. 17 Febr. van Madeira. 10 Febr. te Rosario. 11 Febr. van Aruba. 19 Febr. vertrokken. 17 Febr. van Port Sudan. 15 Febr. van Colombo. 1 Febr. vertrokken. 5 Febr. vertrokken. 11 Febr. vertrokken. 15 Febr. v. Gibraltar, in lading. 17 Febr. 20 Febr. 16 Febr. 12 Febr. 17 Febr. 15 Febr. vertrekt vertrekt van Pt. Said, van Gibraltar, van Santa Fé. van Colombo, van Sabang. van Barbados. 25 Februari. 24 Februari. 18 Febr. van Susak. 17 Febr. van Lagos. 17 Febr. van Gibraltar. 19 Febr. van Gibraltar. 13 Febr. van St. Vincent. 19 Febr. van Pt. Said. 19 Febr. te Durban. 10 Febj v. Colombo 19 Febr. vertrokkken. vertrekt 25 Februari, vertrekt 23 Februari. in lading 19 Febr. van Algiers. 15 Febr. van Napels. in lading 19 Febr. te Bourgas. 17 Febr. van Valentia. 19 Febr. van Montevideo. 10 Febr. vertrokken 17 Febr. te Singapore. Schepen u-zien van een x) zijn grootei dan H000 ton Feeststemming in liet K. S. A.- gebouw. Een avond van „Katholiek Beverwijk". Het Comité „Katholiek Beverwijk'» heeft gis teravond in het K.S.A.-gebouw een Vastenavond feest georganiseerd. Waaraan door eenige R.-K. Vereenigingen medewerking werd verleend. De belangstelling voor dit feest was zeer groot, want toen kapelaan R. van Ginkel een welkomstwoord sprak was de zaal tot de laatste plaats bezet. Het programma werd geopend met een praatje van den conferencier, Johnny Roêo, die reeds dadelijk „contact" had en er de stemming in bracht. De pas opgerichte tooneelvereeniging „K. D. O." heeft hierna „De truc van Tinus" opge voerd. Twee bedrijven lang daverde de zaal van het lachen, om de avonturen van Tinus. Een lang durig applaus beloonde het gezelschap voor dit optreden. Vervolgens heeft het dubbelmannenkwartet onder leiding van Lou Tervoort met veel succes eenige nummers gezongen, waarna de mondhar monica-club „The Mixing Boys" op de planken verscheen. Ook dit optreden oogstte veel applaus, wat ook verdiend was. Na de pauze werd het bonte en gevariëerde programma voortgezet met het optreden van het dubbelmannenkwartet. Vooral het laatste num mer viel in den smaak. Nadat „De Graal'' een matrozenmarsch had uitgevoerd kwam de tooneelclub van de St. Jo- seph-gezellen voor het voetlicht met „Studen- tenwraak". Dit tooneelstukje, dat reeds eerder werd opgevoerd, werkte weer danig op de lach spieren. Het programma werd besloten met een zang potpourri van „De Graal". Tusschen de num mers door heeft Johnny Roco met zijn vlotte conference en liedjes de stemming hoog opge voerd. Een bal besloot deze geslaagde Vastenavond viering van „Katholiek Beverwijk". De opbrengst van de bloemen. WITTE KRUIS. Woensdag 22 Februari houdt de utu«ejino Heemskerk van het „Witte Kruis" haar jaar vergadering in het lokaal van den heer i" Schipper. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Britsch s.s, Sheaf Field Newcastle Dame op het trottoii aangereden. In de Dorpsstraat had een aanrijding plaats welke de feiten in aanmerking genomen, nog goed is afgeloopen. Juist toen mevr. de Rooij bezig was het trottoir voor haar winkel te vegen, kwam uit de richting Alkmaar een personenauto. De be- stuurder werd door de zon verblind, tengevol ge waarvan hij op het trottoir terecht kwam en mevr. de Rooij aanreed. De aanrijding was nog zoo hevig, dat mevr. de Rooij tien meter verder werd neer gesmakt. Hoewel zij bewuste loos bleef liggen, had zij slechts schaafwonden aan armen en beenen opgeloopen. Verder kwam zij met den hevigen schrik vrij. De as sistent van Dr. Leenaers was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Burgemeester en politie waren eveneens di rect aanwezig en hebben de auto in beslag genomen, terwijl tegen den bestuurder proces verbaal werd opgemaakt. Wat de tuinders kregen. Spruiten I 4046 ct per K.G. Spruiten H 20—29 ct. per K.G. Witlof II 14—17 ct. per K.G. Schorseneeren I 1517 ct. per K.G. Schorseneeren II 67 ct. per K.G. Noteering van de bloemenveiling. De noteeringen van de bloemenveiling „Cen trum" waren: Tulpen: William Copland 1625, ide mrose 1829, idem rood 2030, idem dub bel 17—25, Bartigon 18—29. William Pitt 20—32, La Salle 32—44, Carare 28—36, Albino 30—44, Farncombe Sanders 1827, Allard Pierson 1219, Le Notre 2432, Prinses Elisabeth 2428, Victoire d'Olivière 1826, Verona 1521, Vera 1926, Madame de Paris 2435, Couleur Cardinal 2127, Prins van Oostenrijk 1521, Gele Prins 1824, King of The Yellow 17—24, Brillant Star 12—18, Vermillioen Bril- lant 1421, La Reine 1218, Generaal de Weth 2433, Prof. Zeeman 2128, Flamingo 1214, Fred. Moore 1218, Hillegarde 1924, Sonja 15—21, Krelage Triumf 18—25, Witte Due 10—15 Ibis 1827, Due de Berlin 1218, Murillo 1524, Mr. v. d. Hoef 1830, Peach Blossom 1728, Couronne d'Or 1829, Oranje Globe 2332, Zenober 1725, Narcissen: Ornatus 717, Dubbele van Sion 915, Golden Spur 919, Van Waveren Giant 1527, King Alfred 1524, Victoria 1523, Spring Glory 1725, Laurens Koster 1519, West Frisia 1015, He lios 14—19. Diversen: Blauwe Druifjes 1027, Frittelaria 1625, Wilgenkatjes 49, Gagel 38, Spren- gerii-groen 835, Plumosus groen 745, Fre sia-wit 829, idem Buttercup 2254, Crocussen in diverse kleuren 817, Amerikaansche Anjers 39.50, Diverse Hyacinten 2.507.50. Rozen: Briarcliff 451.55. WIJK AAN ZEE UITVOERING R.K. VOLKSBOND. Maandagavond heeft de afd. Wijk aan Zee van den R.K. Volksbond een uitvoering gegeven in café-rest. „Sonnevanck". De heer Van Keulen, voorzitter, sprak een woord van welkom tot de talrijk opgekomen aanwezigen. Daarna trad het gezelschap De Vos uit Haarlem op, dat veel succes oogstte. Na elk nummer klonk een luid applaus, waar uit bleek dat de aanwezigen zich goed ver maakten. VOORZICHTIG MET AUTOPEDS. Toen Maandagmorgen twee kinderen zich van den „hoogen kop" op den Rijkert Aarts- weg af lieten rijden met een autoped, kwam de 6-jarige J. B. zoodanig te vallen, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen Het ongeluk is vrij goed afgeloopen en het ventje zal met eenige dagen rust waarschijn lijk wel weer hersteld zijn. Toch moeten wij de ouders in overweging geven er op te letten, dat hun kinderen met hun autopeds niet op dergelijke gevaarlijke punten gaan spelen. „DENK EN ZET"—STABIEL 2. De voor Dinsdagavond aangekondigde competitiewedstrijd tusschen „Denk en Zet" en Stabiel 2 uit Santpoort is tot nader order uitgesteld. HEEMSKERK A. D. O.—D. E. M. (4—1). Direct ontspant zich een aantrekkelijke, vlugge strijd. Na eenigen tijd van gelijk opgaand spel komt D.E.M. iets in de meerderheid. Haar plaat sen is beter verzorgd, dan bij de gastheeren. Nadat Kloes een aanval der gasten heeft on derschept, krijgt D.E.M.doordat Groot den bal met de handen bewerkt, een penalty te nemen. Vessies plaatst zich achter den bal doch zonder veel moeite stopt Kloes het slecht gerichte schot. Rust komt met blanken stand. De tweede helft is nog niet lang aan den gang als Kloes een voorzet van links door uit te loo- pen tracht te onderscheppen. De bal gaat echter over hem heen en belandt bij Tervoort, die den bal in het verlaten doel jaagt. (01). Direct hierop krijgt A.D.O. door een hands- geval van De Vries een penalty. Koopman vol trekt het vonnis. (11). A.D.O. wordt thans sterker; met goed opgezet te aanvallen belaagt zij het D.E.M.-doel. Het duurt dan ook niet lang of het is Beentjes, die een voorzet van Voormeer benut. (21). Bij een aanval van D.E.M. is het weer Groot, die door hands een penalty veroorzaakt. Vessies schiet den bal echter recht op Kloes af, zoodat deze kan wegwerken. Als Koopman den bal goed van Beentjes ontvangt, geeft hij met een hard schot aan Slotemaker geen kans. (31). Kort hierna is het Beentjes die na een voor zet van Voormeer voor de vierde maal het D.E. M.-net doet trillen. (41). Deverder uitslagen zijn: Onze Gezellen 2A.D.O. 2 03 A.F.C. 3A.D.O. 3 gestaakt A.D.O. 4S.D.E. 3 2—2 A.D.O. a—V.V.Z. a 1—5 A.D.O. b—V.V.Z. e 2—5 A.D.O. c—V.V.Z. d 3—4 Vitesse cA.D.O. d 22 CASTRICUM Ongeval in de Dorpsstraat. Om het damkampioenschap van Nederland. Wie vormen hef Nederlandsch tiental? Zondag 26 Februari a.s. zal in hotel Park zicht te Amsterdam de 11e en laatste ronde worden gespeeld van het tournooi om het damkampioenschap van Nederland. Nog nim mer was de spanning om de bovenste, zoowel als om de onderste plaats zoo groot als thans, Vrijwel alles kan nog gebeuren, daar tegen elkaar spelen: Rustenburg—Cohen. DruifBom. Vos—Kinnegin. KeilerIdzerda. LochtenbergDukel. Raman—v. d. Kraan. De stand van de kopgroep luidt: Keiler 14, vos 13, Bom 12. Indien Keiler wint, (wat wij vrij zeker aan nemen), dan is Keiler voor de 4e maal achter eenvolgens kampioen. Maar indien Idzerda remise haalt en Vos wint, zal een herkamp noodzakelijk zijn. Doch ook Bom heeft nog een klein kansje door zelf te winnen, Keller te verliezen, en Vos remise, waardoor zij met 14 pnt ieder gelijk aankomen. Voor de onderste plaats zal het een. hevig gevecht zijn om de vereischte 40 pet. (9 pnt.i te behalen. Zoo moet Cohen winnen van Rusten burg om niet te moeten degradeeren en Rus tenburg moet minstens remise maken, wil deze zijn 40 pet. behalen. De stand luidt: Cohen, Lochtenberg en Druif 7 pnt. Rustenburg 8 pnt. Indien Dukel wint tegen Lochtenberg zal ook deze meester degradeeren, zoodat vrij zeker is aan te nemen, dat in dit tournooi 2 meesters hun vereischte 40 pet. niet berei ken. Daarbij komt .nog, dat de spelers zich zoo hoog mogelijk willen rangschikken om zich een plaats te verschaffen in het nationale team, dat op 5 Maart a.s. te IJmuiden tegen het Noord-Hollandsche tiental uitkomen zal. Vrij zeker is aan te nemen, dat de tien spelers dien dag zich zullen opstellen als volgt: Bord 1 Keiler, 2. J. H. Vos, 3. Bom, 4. v. d. Kraan, 5. Kinnegin, 6. Raman, 7. Idzerda, 8. Rustenburg, 9. Cohen, 10. Druif Jr. Lochten berg eerste res. Dukel speelt aan bord één van het Noord- Hollandsche tiental en heeft daarom voor het Nederlandsche tiental bedankt. MA1KT EEllCiTEN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 20 Febr. 19^ Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 505 Vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwaliteit 6876, 2e kwal. 48—56 ct. per K.G slachtgewicht. 87 Melk- en Kalfkoeien 180—260 per stuk. 45 Vette Kalveren 2e kwal. 46—54, 3e kwal. 36—44 per K.G. levend gewicht. 166 Nuchtere kalveren 5—7.50 per stuk. ju Schapen en Lammeren 14—22 per stuk. 489 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 9ü—iiu K.G. 5758, Zware varkens 5657, Vette varkens 5455 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Runderen: ruime aanvoer, handel sleepend, eerste kwaliteit prijshoudend, andere soorten iets lager. Vette kalveren: matige aanvoer, handel traag, prijzen laag. Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, kalme handel, prijzen lage1*. Schapengewone aanvoer, handel kalm, prij zen minder vast. Varkens: minder aanvoer. Handel: inzet nogal willig met even hoogere prijzen, doch afloop weer lager. VEEMARKT. ROTTERDAM 20 .Februari 1939. Aanvoer totaal 2307. Vette runderen 531. Vette kalveren 267. Nuchtere kalveren 14. Schapen en lammeren 800. Varkens 6821. Lammeren 13. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 72, 2e kw. 60, 3e kw. 3646. Vette ossen le kw. 64, 2e kw. 56, 3e kw. 36—46. Vette kalveren le kw. 95, 2e kw. 85, 3e kw. 55—65. Varkens (levend gewicht) le kw. 48, 2e kw. 47, 3e kw. 45. Scha pen le kw. 47, 2e kw. 41, 3e kw. 30. Lammeren le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 23, 2e kw. 18, 3e kw. 16. Lammeren le kw. 18, 2e kw. 15» 3e kw. 11. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel stug, prijzen 2e kw. iets hooger, overigens als vor. week Dinsdag. Prijzen resp. 74 en 66 cent. Vette kalveren, aanvoer groot, handel traag, prijzen van vor. week Dinsdag moeilijk te hand haven. Prima's tot 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen iets lager. Varkens, aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Een partij schapen werd voor export ve? kocht,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2