BURGERLIJKE STAND. Concert van Beverwijksch Gemengd Koor. Het kinderkoor xong verrassend goed. Bovengenoemde koren concerteerden in het Kennemer Theater, dat voor deze gele genheid vrij goed bezet was. Uitvoeringen van een kinderkoor hebben immers de aan gename bijkomstigheid altijd veel belangstel lende familieleden te lokken, die den zang van de „spes familiae et patriae" komen bewon deren. Jan Booda heeft als leider van kinderkoren een uitstekenden naam; dat die welverdiend is bewees hij met den uitstekenden zang der groote kinderschaar, die het podium tot in de hoeken geheel vulde. Met een drietal werkjes van H. van Tussenbroek, die zulke mooie melodieuze kinderliederen schreef, werd be gonnen. Keurig afgewerkt waren deze liederen, klaar van uitspraak en een perfecte verzorging van het crescendo en decrescendo. Daarbij werd er uiterst beschaafd en streng rhythmisch gezongen. Zoo werd Meiland een juweeltje van kinderzang, waarvan de glans nog verhoogd werd door de parelende tusschen spelen van de pianiste, die haar taak met een artistiek toucher verzorgde. Het programma was met smaak gekozen. Welk een geestig ding, dat Lootsliedje: ..Naai den Dam", zoo zelden uitgevoerd. En hoe kwiek en pittig zongen de jonge keeltjes het; voor zulk een frissche uitvoering geef je graag drie zwaar-op-de-handsche cadeau. Op het programma stond eveneens een can tate van Amory „Naar de heide", een vrij onsamenhangende en saaie verzameling lied jes, rijkelijk gevarieerd, met solozang, twee- stommig kinderkoor, pianotusschenspelen, spreekstem en wat dies meer zij. De meerstemmige koortjes werden zeer ver dienstelijk uitgevoerd en mej. Janny Leeflang gaf van de illustratieve pianopartij een uit stekende reproductie. Betty Dijkstra was de taak toebedeeld de sopraansoli te vertolken en zij deed dit met een groote vrijmoedigheid. Voor haar arbeid ontvingen de dames een tuil Flora's kinderen. De wijze waarop Booda zich met zijn kin deren introduceerde liet het beste verwach ten van het B. G. K. En toen dan ook de grooteren met het afwikkelen van hun pro gramma aanvingen, werden die verwachtin gen zeker niet beschaamd. Het was voor de pauze weliswaar een programma van lichtere werken, maar beter deze goed gezongen dan te hoog te grijpen, zal de leiding zeer terecht gedacht hebben. Booda had ook op dit musiceeren zijn stempel gedrukt, nl. dat van uiterst be schaafd. beheerscht en verzorgd zingen. Prachtig van klank, zuiverheid en nuancee ring was zoodoende bijv. het bekende Adeste van Otto de Nobel. Het ensemble heeft onder zijn leden veel belovend materiaal, dat toon houden kan. Denken we bijv. aan de damesstemmen en het tenorenregister, een onderdeel, dat bij veel andere koren knapjes in de verdrukking kan komen. En hier scholen er onder, die aan genaam getimbreerde stemmen hebben. Bij het B. G. K. zijn het echter de bassen, die te zwak bezet zijn en zoodoende den on dergrond ep. den grondtoon van het accoord niet voldoende weergeven. Roeske's Lentezang kwam er con anima uit; de koorklank was zeer bevredigend. Het lage register had met de trefzekerheid even eeni- ge moeite, maar herstelde zich vlot. Afscheid, een compositie van Gerard H. Boedijn, is voor 't B. G. K. als we ons goed herinneren, nog een concoursherinnering. Het ging den uitvoerenden vlot af; het metrum was in orde en Booda liet het geestig voordra gen, zij het ietwat coquetteerend met de tem- piveranderingen. W. Veel belangstelling voor den bazar. De bazar van de Ned. Hervormde Meisjes- vereeniging „Ora et Labora" mag zich in een groote belangstelling verheugen, wat ook wel te begrijpen is, want het verblijf in het Ver- eenigingsgebouw is nu ongetwijfeld een ge noegen. De kooplust laat evenmin veel te wen- schen over, zoodat de meisjesvereeniging zeker het beoogde doel zal bereiken. Zooals onze lezers weten, komt de op brengst ten goede aan de electrische ver lichting in de Ned. Herv. Kerk. Dei bazar is hedenmiddag en hedenavond nog geopend. PLAATSELIJK ARBEIDS-SECRETARIAAT. Hedenavond houdt het Plaatselijk Arbeids secretariaat een openbare vergadering in het Kennemer Theater. Spreker is de heer H. J. Bartels. Verder wordt vertoond de film „Ik ben een vluchteling". PERSONALIA. Voor het te Amsterdam gehouden examen coupeuse slaagden de dames: N. Gallee, N. Schipper, beiden uit Heemskerk, J. Schenk te Uitgeest en L. Lubbers, A. Gootje en J. Schaap, allen uit Beverwijk. De geslaagden werden opgeleid door de Modevakschool De Grien, alhier. Reprise van „Er was eens een steenhouwer". Een succes voor jeugdig Wijk aan Duin. In het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan heeft gisteravond „Jeugdig Wijk aan Duin" haar tweeden feest avond gegeven. Evenals bij den vorigen avond bestond hiervoor weer groote belangstelling. Na de gebruikelijke openingswerkzaamlie- 4en werd opgevoerd „Er was eens een steen houwer', blijspel, in drie bedrijven van J. W. tin der Heiden en Henk Bakker. Ook ditmaal heeft Jeugdig Wijk aan Duin den aanwezigen eenige vroolijke uren bezorgd met de opvoering van dit blijspel, dat geschre ven is naar aanleiding van de bekende ver telling uit „Max Havelaar" van. Multatuli. Speelde op den eersten avond den dilet tanten de plankenkoorts nog wel eens parten, nu was dit al veel beter en bewoog men zich veel vrijer over het tooneel, wat aan de op voering uitstekend ten goede kwam. Het vroolijke en luchtig geschreven blijspel werd in een flink tempo opgevoerd. De aan wezigen hebben zichtbaar genoten en zich uitstekend geamuseerd met dit stuk, dat dan ook met hartelijk applaus werd beloond. Jeugdig Wijk aan Duin kan op twee prach tig geslaagde feestavonden terugzien. W. B. THEATER draait: „Als een dief in den nacht" en „leder beeft voor mijn commando". Het W. B. Theater vertoont deze week als hoofdnummer ..Als een dief in den nacht", met Douglas Fairbanks Jr., Valerie Hobson en Alan Hale in de hoofdrollen; Tegenslag noodzaakt Ricky Morgan om de universiteit te verlaten en werk te zoeken. Door zijn zin voor avonturen komt hij in aanraking met Jim Dial, een dranksmokke laar en tezamen met Chuck, een Zweed, wor den zij partners in dit bedrijf, dat zij uit oefenen. Door eenige gebeurtenissen worden echter Jim Dial en Ricky groote vijanden van elkander, ook omdat Jim Dial een cameo- ring van hem heeft gestolen. Een beeld uit de film „Ieder beeft voor mijn commando". (W. B. Theater, Beverwijk.) Bij zijn vriend, den juwelier Sander, ont dekt Ricky Morgan op zekeren dag zijn cameo-ring. Sander vertelt hem, dat de ring aan Glory Howard toebehoort. Ricky wil zijn ring terug hebben en breekt den volgen den nacht bij Glory in, waar hij tevens haar andere juweelen meeneemt. Glory verrast hem echter en schiet hem in zijn arm. Den volgen den dag heeft Rickey de brutaliteit om Glory op te zoeken om haar te vragen, hoe zij aan den ring komt. Zij heeft hem gekregen van haar verloofde, kolonel Frane, met wien ze binnenkort zal gaan trouwen. Zoover komt het echter niet. Ricky en Glory zijn verliefd op elkaar ge worden. Rickey heeft zijn verleden opge biecht en belooft aan Glory een nieuw leven te beginnen. Juist als Glory bij het oprui men een oude foto van Ricky met Jim Dial gevonden heeft en dezen laatsten als den ko lonel herkent, komt Fane zelf bij haar bin nen en dreigt haar, Ricky neer te zullen schie ten, als zij niet met hem meegaat. Wetende, dat Fane tot alles in staat is, schrijft ze een afscheidsbriefje om Ricky te redden. Rickey is verbitterd en ontroostbaar, maar gaat toch naar de huwelijksplechtigheid, waar bij hij eveneens in kolonel Fane Jim Dial herkent.' Dien nacht klimt hij op het dak van Fane's huis, komt met een gevaarlijken sprong op het balkon van de bibliotheek te recht en houdt Fane in bedwang met zijn revolver. Een worsteling volgt echter, waarbij Fane zich zelf doodt. Ricky en Glory beleven nog een groot aantal avonturen, voordat bei den een gelukkige toekomst tegemoet kunnen gaan. Het tweede hoofdnummer is „Ieder beeft voor mijn commando". Het LUXOR THEATER vertoont: „Onderzee-patrouille" en „Spoorloos verdwenen". In de nieuwe bioseoopweek vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer „Onderzee patrouille". Leger en vloot verleenen reeds sedert lan ge jaren achtereen en telkens weer volle dige medewerking bij het vervaardigen van speelfilms. Wel te verstaan: van films, die een persoonlijk avontuur van een held en heldin tot onderwerp hebben, met een happy-end. Door de diverse welbekende productiefirma's worden zulke films oip ge zette tijden vervaardigd en dan staat de ar tillerie haar kanonnen af, de cavalerie haar paarden en de Marine haar schepen- Hoe komt de Amerikaansche regeering daartoe? Welk belang heeft zij bij de lotge vallen van den schatrijken en verwenden Perry Towns end (Richard Greene) en de lieve Susan Leeds (Nancy Kelly), die elkan der zoozeer leerden beminnen, verboden werd door haar vader, kapitein Leeds (George Bancroft) Waarom zou de regeering com plete oorlogsschepen uitleênen, waarmee de filmacteurs gratis mogen gaan varen, ten einde ons een verhaal te vertellen, vol bonte fantasie, vel humor en spanning; het ver haal van de „Onderzee-patrouille". Hiervoor is een oorzaak te vinden. Zij ligt in het feit, dat zulke films een enorme pro pagandistische waarde hebben. Dat de auto riteiten van Leger en Vloot met welgevallen bespeuren, dat telkens na de vertooning van zulk een film, allerlei lieden zich komen aanmelden voor vrijwillige dienstneming. En aangezien in de Vereenigde Staten geen dienstplicht bestaat, doch leger en vloot ge heel door vrijwilligers gevormd wordt, kan men dit niet ontberen. Men onderscheide echter goed, dat deze Een der spannendste momenten uit „Onderzee- patrouille'* 'JLuxor Theater, Beverwijk). films niet zijn- bedoeld als propaganda films. Maar waar cle ervaring heeft uitge wezen, dat zij de vrijwillige toetreding tot leger en marine zooveer in de hand werken, zien de autoriteiten ze heel graag tot stand komen en verleenen zij alle medewerking Zij bemoeien zich echter nooit met vorm en inhoud van de desbetreffende film, „Onder zee-patrouille" behandelt hoofdzakelijk de avonturen van dc bemanning van een schip der z.g. „Splinter Fleet", die wordt gebruikt voor kleine karweitjes. Zij dient te sluipen door blokkades, haar weg vinden, waar door gang schijnbaar onmogelijk is, en zij moet op avontuur gaan. In deze rolprent zorgt Slim Summerville o.m. voor de komische noot. Als kok aan boord van een Amerikaanschen torpedo jager is hij beslist onbetaalbaar. Het tweede hoofdnummer is „Spoorloos verdwenen". Het KENNEMER THEATER brengt „Kid Galahad" en „De dubbele Bruiloft". Van Vrijdag a.s. af vertoont het Kenne mer Theater als hoofdnummer „Kid Galahad". Een film, rijk aan actie, romantiek, eindigend in een brillant gespeeld slot. Edward G. Ro binson, Bette Davis, Humphrey Bogart en de boksende filmspeler Wayne Morris vertolken de hoofdrollen in deze sterke film onder regie van den grooten regisseur Michael Curtiz. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend Nick Donati is den door hem opgeleiden bokser en een groot deel van zijn geld kwijt geraakt in een wedstrijd, waar hij met op lichters te doen had. Nick komt door Fluff (Bette Davis) in aanraking met Kid Galahad, die hij eenige partijen laat boksen. Hierdoor beseft Nick, dat een eerste klasse bokser in Kid moet steken. Maar als Kid In New-York een gangsterleider knock-out slaat, acht Fluff het beter, dat hij na deze geschiedenis zoo lang zijn intrek neemt op de boerderij van Nick Donati's moeder. Daar ontmoet Kid Nick's zuster Marie. Beiden worden op het eerste gezicht verliefd op elkaar, maar ver bergen dit echter voor elkaar. In dien tijd leert Nick Kid goed boksen, waardoor hij iederen wedstrijd wint, maar Nick Donati weet, dat hij nog niet zoo goed is, dat hij tegen den wereldkampioen zwaargewicht kan boksen. Fluff krijgt onaangenaamheden met Nick over Kid en verlaat den boks-promotor om weer in een cabaret op te treden. Wanneer Marie naar New-York komt om Kid op te zoeken, gaan zij beiden naar het cabaret waar Fluff optreedt. Er ontstaat ruzie in het cabaret en één van de gevolgen daarvan is, dat de wedstrijd om het kampioen schap wordt vervroegd. Als de groote wedstrijd begint, volgt Kid alle bevelen van Nick op, waardoor hij bijna in de eerste ronde knock-out wordt geslagen. Hij komt door de tweede, de derde, de vierde, de vijfde, de zesde, maar wordt steeds neer geslagen. De bende gangsters wacht met een grimmige voldoening op den beslissen- den stoot van den wereldkampioen. Op aandringen van den trainer, Nick en Marie volgt Kid nu een andere tactiek. Kid's kans komt eindelijk en de jonge bokser slaat den wereldkampioen knock-out. Op deze overwinning volgt nog een sensa tioneel slot, dat wij echter niet willen ver klappen. In deze film zal niet alleeen het sterke spel, maar ook de. handeling zal de be zoekers in spanning deze adembenemende rolprent van begin tot einde doen volgen. Het tweede hoofdnummer is „De dubbele bruiloft". De Jaarvergadering van den L. T. B. Het oppronken van aardbeien ter sprake. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond hield gisteravond in de bovenzaal van het veilinggebouw der Ver eenigde Veilingen haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Th. Aardenburg, con stateerde in zijn openingswoord, dat de be langstelling in het werk van den L.T.B. toe neemt. Er heeft zich een kern gevormd, die steeds grooter wordt. Ten aanzien van het afgeloopen jaar her innerde spr. aan het mislukken van den boo- nenoogst en aan het ingrijpen der regeering tijdens het aardbeienseizoen, waardoor een totale ineenstorting van de markt kon worden voorkomen. Van de winterproducten ging veel door vorstschade verloren. Deze vorstschade zal zich ook in 1939 nog doen gelden, want het is spr. gebleken, dat van de jonge aardbeien 70 tot 80 pet. bevroren is. De z.g.n. kleine tuinderssteun geeft velen nog eenig inkomen, maar voor groote gezinnen is de steun onvoldoende. Daarom heeft de L.T.B. dan ook voor deze gevallen extra- steun gevraagd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer R. Poelmann vestigde eveneens de aandacht op de ongunstige omstandigheden in den land- en tuinbouw. De Rijkssteun noemde de secretaris weinig- doeltreffend. In de uitkeering van den kleinen tuinders- steun kwam eenige verbetering. Hoewel in deze gemeente ook een commissie voor de vaste lasten bestaat, is van een regeling op dit ter rein nog geen sprake. Ook de wet op de cre- dietverleening was zonder eenig effect voor de tuinbouwbedrijven. Een optimistischer geluid kon de secretaris laten hooren over het tuinbouwonderwijs. De in samenwerking met de zusterafdeeiingen opgerichte tuinbouwcursus mag zich verheu gen in flinke belangstelling. In de toekomst zal daarvan zeker ook de tuinbouwwinter- school profiteeren. Het aantal leden van de afdeeling vertoon de een stijging. Er zijn thans 123 leden inge schreven. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat een batig saldo van f 27{f geboekt kon worden, met inbegrip van de reserve van 1937. De inkomsten hadden f 154.32, de uitgaven f 144.52 bedragen. De voorzitter deelde mede, dat aan het ge meentebestuur verzocht is de toeslag op de ziekenfondspremie tot en met Mei te verlen gen. Over de diepspitregeling konden nog geen mededeelingen worden gedaan. Daaromtrent zullen nog besprekingen met het gemeente bestuur worden gevoerd. Aan de daarvoor in aanmerking komende tuinders zal van gemeentewege weer mest worden verstrekt. Uitgezonderd zijn daarvan evenals vorig jaar de tuinders, die gesteund worden volgens de steunregeling voor kleine tuinders. De voorzitter sprak hierna nos een woord j van aanbeveling voor de 'oprichting van een jongeren-organisatie waarvoor op 28 Februari de oprichtingsvergadering zal worden gehou-1 den. Spr. zette het programma uiteen, dat men zich voorstelt tot uitvoering te brengen. Deze jongeren-organisatie zal een aparte groep vormen met een eigen bestuur in de St. Jozef- gezellenvereeniging. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden de heeren H. Duyn, G. Rooymans en L. Schelvis herkozen. Ook de voorzitter, de heer Th. Aardenburg, werd herkozen. Voor het jaar 1939 werden af gevaardigd naar de tuindersvakgroep de heer L. Schelvis, naar de boerenvakgroep de heer J. Poel en naar den Kring Kennemerland van den L.T.B. de heer N. C. M. Brantjes. Collectief contract. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat tusschen de organisaties overeenstemming is bereikt ten aanzien van een collectief ar beidscontract voor tuinbouwers. De minimum- loonen zouden volgens dit contract bedragen: voor volwaardige arbeiders boven 20 jaar f 18 per week met een werktijd in Maart, April en Mei van 6 tot 6 uur, vanaf Mei tot n.m. 7 uur en in de wintermaanden van zonsopgang tot zonsondergang. Zaterdags tot n.m. 4 uur. De middagschafttijd wordt bepaald op lVz uur. Christelijke feestdagen moeten worden door betaald. Overwerk 40 ets. per uur. Voor de jongeren zijn de weekloonen: 14 jaar f 5; 15 jaar f 6, 16 jaar f 8.50, 17 jaar f 10; 18 jaar f 11.50; 19 jaar f 13; 20 jaar f 14.50, van November tot Maart f 1 lager. Voor den kindertoeslag wordt een afzonder lijke regeling getroffen. Daarvoor kan 2 pet. van het loon van gehuwde arbeiders worden ingehouden. De vergadering heeft na de toelichtingen van den voorzitter het ontwerp-contract met algemeene stemmen goedgekeurd. Voor zoover het contract de bloemenkwee- kers betreft zullen de loonen zijn voor arbei ders boven 21 jaar f 21.25 van 16 Mei tot 12 November en van 12 Nov. tot 15 Mei f 19.25 per week. De loonen voor de jongeren zijn gelijk aan die van de tuinbouwarbeiders. De contractloonen zullen bindend zijn voor georganiseerde en ongeorganiseerde bedrijven. Het oppronken van aardbeien. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat de motie was ingekomen van de Federatie van de kleinhandelaren over het zoogenaamd op pronken van aardbeien. Weliswaar ligt het in het voornemen om over dit onderwerp in een gecombineerde ver gadering van gedachten te wisselen, maar het bestuur wilde toch gaarne de meening van de vergadering van den L.T.B. hooren. De voorzitter zei, dat de L.T.B. tuinders, die hun aardbeien „oppronken" allerminst in be scherming zal nemen, maar aan den anderen kant gaat ook de handel niet vrij uit. Men heeft het zoo voorgesteld, alsof alle tuinders zich aan het gewraakte euvel schuldig maken, maar daartegen wenscht de L.T.B. op te komen. Wel is het volkomen juist, dat een tuinder, die zijn aardbeien of welke producten dan ook oppronkt, niet in bescherming moet worden genomen en zeker straf verdient. Het plukken van de aardbeien in twee soor ten achtte de vergadering practisch onuitvoer baar. Ook over de keuring werden klachten geuit. De aanvoerders kunnen aan de keuring slechts verliezen, ook wanneer zij in het gelijk wor den gesteld door den keurmeester. Verzocht werd ook in die gevallen een boete te vragen van den kooper. Besloten werd daartoe een verzoek aan de veilingen te richten. Bij de rondvraag gaf de heer Sprangers in overweging een fonds te vormen, waaruit werkkrachten kunnen worden betaald, die een hoofd van een bedrijf bij ziekte zouden moeten vervangen. Indien dit niet mogelijk is, zag spr. dit gaarne onderling geregeld. De voorzitter vond de idee sympathiek, alleen zal het moeilijk uitvoerbaar zijn. Het zal misschien beter zijn onderling te besluiten een tuinder bij ziekte te helpen op zijn bedrijf. Mogelijk kan op deze wijze al vast een begin worden gemaakt aan de uit voering van het plan van den heer Sprangers. De heer De Lange zei, dat van de zijde der neutrale organisatie propaganda wordt ge maakt op een laakbare wijze. Men beticht na melijk den voorzitter van den L.T.B. als zou hij sommige tuinders bij de steunverleening benadeelen. De voorzitter wilde verklaren, dat hij in geen enkele commissie nooit iemand benadeeld of bevoordeeld heeft. Spr. heeft zijn stem be paald op grond van de feiten en niet anders. Hij protesteerde dan ook tegen deze aantas ting van zijn eer en goeden naam. De vergadering was het hier volkomen mee eens en achtte dit incident van geen beteeke- nis, aangezien de voorzitter zich dezen avond nog met vrijwel algemeene stemmen herkozen zag. Daarop wees ook de heer Weterings, die de afdeeling met de herkiezing van den voor zitter feliciteerde en de secretaris, die wees op den grooten omvang van de werkzaam heden van den voorzitter voor de organisatie. Aan het einde van de vergadering werden onder de leden een aantal nuttige gereed schappen verloot, een attractie, die natuurlijk zeer in den smaak viel. licht inwendig" van Jan Hin en wel des mi- dags voor de kinderen en des avonds v de volwassenen. '0or De film zal worden geëxpliceerd door ri blinden voorzitter, den heer F. H. Louman HEEMSKERK Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrij dag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: Hilversum II. Lijn UI: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Na tionaal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen Reg.; 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. UITTE KRUIS De afdeeling Heemskerk van het „Witte Kri hield in het café „Flora" haar jaarvergader^ onder leiding van den heer P. de Vries. Bij de opening heette de voorzitter alien wel kom en sprak voorts zijn voldoening uit J de goede opkomst. °w' Na het lezen der notulen, welke werden goed gekeurd, kwamen dr. en Mevr. Meijer ter ver gadering; zij werden door den voorzitter Jt een kort woord welkom geheeten. Door de secretaresse, Mej. Taams werd goed verzorgd jaarverslag uitgebracht. Hierin werd melding gemaakt van de goede samen werking met de zusterorganisatie het „Wit Gei" Kruis" inzake t. b. c.-bestrijding, de geslaagd» propaganda-avond en van de gehouden collo» tes. De afdeeling telt thas 165 leden Uit het verslag wijkverpleging bleek, dat zus- ter v. d. Gugte 117 bezoeken had afgelegd, terwiii zuster Houtwipper bij 8 patiënten 97 bezoeken had afgelegd Het financieel boekjaar sloot met een bedrag van f 584; het batig saldo was f 64.22. Een be? drag van f 100 was dit jaar terzijde gelegd voor de aanschaffing van een hoogtezon. Door de verificatie-commissie bestaande uit de heeren Jc. Eckhart en W. v. Doorn werd ver- slag uitgebracht over de gehouden controle; boe? ken en bescheiden waren in orde bevonden. Hierna volgden bestuursverkiezingen; de heer H. Tijms, die aftredend was werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot verifi cateur werden benoemd de heeren P. v. d. Born en Jc. Eckhart. Door dr. Meijer werd een uitvoerig verslag uit. gebracht van de Algemeene vergadering, die hij als afgevaardigde had bezocht. GASBESCHERMIIV G SDJENST. De cursus voor bescherming bij luchtaan vallen is thans weer geëindigd. Met de meeste oplettendheid, hebben de cursisten aan de oefeningen, die des Vrijdagsavonds in het Raadhuis werden gegeven, deelgenomen. De leider van de oefening was dr. Meijer, Daar de afdeeling zelf eenige gasmaskers bezit en er nog een aantal zal aanschaffen, zal men iederen eersten Vrijdag van de maand een oefening houden. Ook zal in den a.s. zomer in de openlucht worden ge oefend. Zij die nog willen toetreden kunnen zich Vrijdag 3 Maart aanmelden ten gemeen tehuize. VOOR DE MICROFOON. Onze plaatsgenoot ds. Joh. IJzerman, zal op Donderdag 30 Maart a.s. het ziekenuurtje van de N.C.R.V. verzorgen. Het uitbreidingsplan der gemeente. WIJK AAN ZEE VUILNISBELT TE WIJK AAN ZEE VERDWENEN. Door ingebruikneming van de nieuwe vuil nisbelt te Beverwijk overbodig geworden, hebben nijvere handen zich gehaast om de' ergernis gevende verzamelplaats van onge rechtigheden in onze badplaats te laten ver dwijnen. Waar vroeger bij een wandeling of fiets tochtje deze midden in het duin liggende vuilnisbelt een ontsiering van het natuur schoon was, vindt men nu slechts een kale zandvlakte. FILMAVOND R.K. BLINDENBOND „ST. ODILlA". Dinsdagavond 7 Maar a.s. organiseert de R.K. Blindenbond „St. Odilia" van Haarlem een filmavond in Café-Rest. „Sonnevanck" te Wijk aan Zee. Vertoond zal worden de blinden film „Het Goedgekeurd door Gedeputeerd* Staten. Het hoofd van het igemeenbestuur van Velsen brengt ter openbare kennis: I. dat door Gedeputeerde Staten dezer provincie bij hun besluit van 8 Februari 1939, no. 65, goedkeuring is gehecht aan het plan van uitbreiding, gemerkt Al, Velsen, ten noor den van het Noordzeekanaal, omvattende een gebied, liggende ten oosten van den Wijker- straatweg en in het zuidwaarts verlengde van de Ladderbeekstraat, de Schoonoortstraat en de Geelvinckstraat te Velsen, met de daarbij behoorende bebouwingsvoorschriften, zooals dat plan en die bebouwingsvoorschriften zijn vastgesteld bij Raadsbesluit van 27 September 1938, no. 14; n. dat het bovenbedoelde plan, in uitvoe rige kaarten, en de bebouwingsvoorschriften ter gemeentesecretarie (4e afdeeling) voor ieder ter inzage liggen. WERELDGEBEDSDAG. De afd. IJmuiden van den Ned. Chr. Vrou wen Bond zal Vrijdagavond a.s. om 8 uur deelnemen aan den Wereldgebedsdag voor Vrouwen in de Bethlehemkerk. SANTPOORT CULTUREELE FILM Gisteravond werden in het Vereenigingsge bouw der Ned. Herv. Gemeente een drietal films vertoond. „London on Parade" gaf een beeld van Londen bij dag en nacht. „Men who work" liet de aanwezigen een kijkje nemen in de be kende Austin-automobielfabrieken. De hoofdfilm „Vliegende Schaduwen" voerde de aanwezigen naar het donkere Afrika, welks dierenwereld in 't bijzonder op het witte doek te bewonderen viel. PERSONALIA. Maandag 27 Februari a.s. hoopt de heer J. M. v. d. Ende den dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad in de apotheek van het Provinciaal Ziekenhuis Het zal hem dien dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. HAARLEM, 22 Februari. Ondertrouwd 22 Februari: A. Mohn en A. Meier; L. P. Staphorst en A. C. van Hamels* veld; A. Visser en M. Broere; P. Hoogendoorn en C. van Dongen; L. P. Reumerman en J- Bogaard; C. Joores en E. ten Bosch;; J- C. Souverein en E. Dubbeling; J. H. Bodewes en M. P. de Jong; J. Tjalma en K. Wienz- lawski; J. Verheul en C. E. Veldman; H. L Lier en E. G. M. Barkey. Getrouwd 22 Februari: A. van Tongeren en P. Pennink; H. van Bakel en E. A. de Graaff; J. G. W. Blonk en M. Telege; A. C. Stevens en W. Dirks; J. F. L. Disco en G. M. Boeree; F- Sperling en J. van Schie; A. J. P. Heemskerk en A. M. van Viersen; H. J. Bessem en M. J. C. Nies; P. Stijnman en C. J. Kiekens; J. Kamp man en G. Diekmann; J. M. Prikker en A. M. de Bruin. Bevallen 17 Februari: M. van Oosten—v. d. Wiel, z.; 20 Februari; A. ter Wee—v. Pratten* burg, d.; S. E. JonkerSiewers, z.; 21 Febru ari: J. M. VoetelinkWesterman d.; E. Nieuwendijk—v. Ingen, d.; C. A. Köhler- Geertsema. ds 23 Februari: A. K. Bruns-Bre- deck, d.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2