VERDWENEN BUITENPLAATSEN IN DE GEMEENTE VELSEN. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Om het damkampioenschap van Kennemerland. De voorwedstrijden kampioenschap Noord-Holland. v APrtf heeft de D.B.N.H. de leiding Voor het wedstrijden. Er wordt thans Sen0™,ert ÓSder dJ auspiciën van den NBB. sesp S™?d Holland zijn er 3 groepen gefor- Vo0:a'Aanstreek. Haarlem en Omstreken, .„eerd Zaa Jt gedeelte vait IJmui- rnSie Beverwijk, Wijk aan Zee, T.OP. iaVhoogst aankomenden in iedere groep De .n m den eindstrijd van Noord-Holland. Se hoofdklasse is dit tevens de weg naar Voo« .^wedstrijden 1939. In geval er mees- ferfwnSrkomen krijgen de opvolgende II? mJesters echter ook de gelegenheid voor r?nrktriid Noord-Holland. de5 iSmmtósie alhier bestaat uit de heeren v°L Jon?ttJrn.h Schmidt (Stabiel), J. Bak- (BeTO-wijk) wedstrijdleider de heer k<!I -5, IV ziin buitengewoon veel ïnschrij- Schmidt. Er zpn ou dammers gaven lich op 1 Vooral de bezetting in de hoofd- zien op. v .g zeer goed noe_ klassenp indeeling' der klassen is als volgt: »tKeBDukel, IJmuiden; J. Mortens, t, odm- A Ligthart IJmuiden; H. de Boor, KdS' H v d Heijde, IJmuiden; K. de Sr, IJmuiden; W. Spanjaard, Beverwijk; C. Ba"s.' Beverwijk; H. W. Zitman, Stabiel; A. klasse'A*' E. Huehl, IJmuiden; P. Dukel, TTmuiden* H Hoek, IJmuiden; J. Bakker, Be- Sf J Hoogerwerf. Beverwijk: J. Bak huis, Stabiel; J. Nanne, Stabiel; C. Oudendijk, ^ute'klas B- J. v. Straten, IJmuiden; H. Schaap. IJmuiden; D. Ott IJmuiden; C. Riet- Slk Beverwijk; E. Zuiderduin, Stabiel; J. Jansen? Stabiel; O. Visser, Stabiel; W. Dink- orevc. Stabiel. De 2 hoogst aankomenden van iedere groep me'en een enkele competitie om 2 plaatsen, L klas A- J. Brand, IJmuiden; J. Wolf, TJmüiden; C. Kluft, Beverwijk; P. de Kort, itabielf J! v. d. Berg, T.O.P.; F. v. d. Zon, Denk CI2de klas B: C. Broek, IJmuiden; A. Schager, TTmuiden- P. v. d. Velde, IJmuiden; J. Krab, Stabiel; J- Oosterling, Stabiel; J. H. v. d. Akker, T.O.P. De 2 hoogst aankomenden van Iedere groep «me'en een enkele competitie om 2 plaatsen. 3de k!as A: E. Broek, IJmuiden; N. C. Bier man Stabiel; J. Valk, Stabiel; G. Jonker, Stabiel; M. Klein, Denk en Zet; J. v. d. Kooi, T.OP.; A. Hofland, Beverwijk; M. Hoogvorst, Beverwijk. 3de klas B: J. Waal, IJmuiden; Kuijk, IJmuiden; H. Janssen Jr., Stabiel; P. J. Reek- man, Stabiel; H. Witteveld, Denk en Zet; E. Reinhout, Denk en Zet; J. Verbeek, Beverwijk; W. Koster, T.O.P. 3de klas C: J. Beets, IJmuiden; P. Swier, IJmuiden; C. Kok, Stabiel; A. Schipper, Sta biel; H. Kreule, Stabiel; W. v. Eisen, Denk en Zet;' M. Rietkerk, Beverwijk; W. v. d. Star, T.O.P. De 2 hoogst aankomenden van iedere groep spelen een enkele competitie om 2 plaatsen. Reeds deze week wordt er begonnen aan de hoofdklassegroep. Zij die niet opkomen zonder bericht daarvan te geven worden onherroepe lijk geschorst of geroyeerd. Wordt V. Z. V. kampioen? A.s. Zondag 26 Februari wordt in het Vel- serbad de zeer belangrijke wedstrijd V.Z.V. Nereus gespeeld. Zou Nereus winnen of zelfs maar gelijk spelen dan kan zij zich kampioen noemen. Wint echter V.Z.V., hetgeen heel goed mogelijk is, dan heeft die de beste papie ren in handen. Daar Nereus van 1929 af geen kampioens illusies meer gehad heeft zal het Velserbad wel overstroomd worden met „Zaankanters". Maar ook de IJmuidenaren-supporters zullen wel niet achterblijven. De opstelling van V.Z.V. is nog niet bekend, doch van de oud-gedienden kunnen we het volgende zeggen: v. d. Broek in doel heeft na zijn knieblessure zijn ouden vorm nog niet te pakken. We hopen er het beste van. Henny Kluyyer heeft aan snelheid iets ingeboet, doch C. Visman is voor de achterhoede een abso lute versterking, terwijl G. Janus er momen teel „uit" is. Als hij Zondag echter op zijn plaats blijft zal dit onnoemelijk veel schelen, in de voorhoede is Schoone momenteel in goe den vorm, doch P. Swier bevindt zich nog steeds met op zijn goede plaats. De andere voorhoedespeler is nog onbekend. De stand is: Nereus 7 gespeeld, II punten. V.Z.V. 6 gespeeld. 8 punten. uog thuis; Nereus en H.V.G.B Nereus nog: V.Z.V. Tot dirigent benoemd. De bekende dirigent Jan Beider is benoemd de K°01'vereeniging Bergen te ?f,1 'N-H.1, een gemengd koor. dat voor- Brands ttond. n® ïan den Johan „Pf, j1^1' Beider is o.m. leider van de ge- kor!n Excelsior en Polyhymnia te IJmuiden Racing Zangers te Heemstede en Zang en Vriendschap te Castricum. Comité voor kleeding en dekking. Groot werk voor „Volker" in Engeland. zich te laten spreken besloot de heer Tervoort zijn openingswoord, waarna het feestelijk ge deelte van den avond een aanvang nam. Voor de noodige attracties was ruimschoots gezorgd; een gezellig bal deed de feestvierenden tot na middernacht bijeen blijven. Tweede verantwoording. jvTjee<^e ve,rantwoording van ontvangen bij. gen voor het Comité voor Kleeding en Dek king in de gemeente Velsen. Saldo le verantwoording f 907.54. VJ-S- 2;50> A. W. K. f 25, O. W. f 5, Ir. L. V I l' J- H- u- f 2.50, Dr. W. D. H. f 5, Zr. f'o?;l5VTh' M- f 5> C. J. en Zn. f 2.50, C. O. j 2.5° W L. f 10, G. J. H. Z. f 10, H. A. K. f5, v. d. V. f 2.50, N. K.-Sch. f 2.50, opbrengst straatcollecte 667.18, A. de W. f 2.50, G. J. 'tH. II. J. V. G. f 5, W. S. f 10, mej. H. S. f 2.50, M' H "v- d. P. 2.50, G. H. f 5, C. W. B. I 10, G. A. H. f 2.50, mej. J. E. f 2.50, P. F. C. f 10, C. M. f 2.50. Fr. M. f 10, J. P. L. f 10, f 1, collecte wink. ver. W'oog f 10.49, W. J. JUL0, K F' 2-50- w- F- c- z- M- f 25. N.N. f 19.60. p. H. f I, J. D. 0.50, K. W. f 5, mevr. ar- J. v. d. B. v. E. f 500, A. A. v. P. f 2; N.N. 30, M. K. 2.50, Dr. H. A. v. B. f 10, N.sp.b. 1 J. D. K. de R. f 2.50, C. M. f 20, J. P. 5, me] G. V. E. f 1, p. H. 1. J. D. 1 0.50, mej. G- v. D. f 1, Alg. H.bl. 1 25, Ned. Ver. H' f 3-45, W. A. D. f 5, G. v. D. f 1, mevr. rVVï, S' v' D' f E mevr- M- E- H. f 1. M. H. f 20ü, N.N. 10, N. V. S. 5. Totaal 26D7 26. Uit bovenstaande cijfers blijkt heel duidelijk e verhoogde offervaardigheid, waarvoor het vomite zeer dankbaar is. Opdracht tot het uitdiepen van de haven van Dover. Naar wij vernemen is aan Adriaan Volker's Mij. tot uitvoeren van Openbare Werken N.V. te Sliedrecht-IJmuiden opgedragen het uitdie pen van de Admiraliteitshaven van Dover, een werk dat ongeveer acht maanden zal duren. ZooaLs men weet is genoemde maatschappij belast met het op peil houden van de buiten haven en het zeegat van IJmuiden, voor wel ke werkzaamheden zij sedert eenige jaren gebruik maakt van twee moderne motorhop pers ter vervanging van de drie stoomhoppers waarmede dit werk voorheen werd verricht. De beide motorhoppers zullen met acht man personeel uit IJmuiden voor het werk in Do ver gebezigd worden. Voor het op peil houden van de haven van IJmuiden zullen de drie oude beestjes (de stoomhoppers), die eenige jaren stil hebben gelegen weer van stal wor den gehaald. Het personeel in IJmuiden zal door het een en ander met 15 man worden uitgebreid. Zooals wij gisteren gemeld hebben is het feit van deze belangrijke opdracht (het uit diepen van een Marinehaven) zelfs in het En- gelsche Lagerhuis ter sprake gebracht, omdat dit werk aan buitenlanders was opgedragen. De Engelsche aannemers waren echter tweemaal zoo duur en hadden veel langer tijd noodig om de haven op de vereischte diepte te brengen. AANGEKOMEN. 21 Februai'i: Hebe s.s. Danzig England s.s. Gdynia Helene m.s. terug uit zee Anna s.s. Barry Dock Lysland s.s. Gdynia Euterpe s.s. Bordeaux 22 Februari: Mars s.s. Palermo Vaderland m.s. Danzig Sursum Corda m.s. Danzig Wendover s.s. New-Orleans Cabo m.s. Londen Monica m.s. Hamburg Oxbird s.s. Londen Kythera s.s. Hamburg Daru s.s. West Afrika Nic. Michalos s.s. Stratoni Melissa m.s. Hamburg. VERTROKKEN. 21 Februari: Helene m.s. Calais Kern s.s. Stavanger Crackshot s.s. Newcastle Borthv/ick s.s. Leith Merel s.s. Londen 22 Februari: Greenawn s.s. Newcastle Maaskerk s.s. Hamburg Randfontein s.s. Zuid-Afrika Vliestroom s.s. Huil Sheaf Field s.s. Newcastle Olga m.s. Londen Sleepreis. Naar uit Londen wordt bericht zal, indien de weersomstandigheden gunstig zijn, het achter schip van het Noórsche tankmotorschip „Jaguar'" heden van Fayal naar Rotterdam worden ge sleept. Naar men weet is vorengenoemd schip eenige tijd geleden bij zeer slecht weer door midden gebroken waarbij het voorschip zonk, doch het achterschip behouden kon blijven. Om ijzer te laden. Het Duitsche s.s. „Kythera" arriveerde gister middag in ballast van Hamburg aan het Hoog- ovenbedrijf, alhier, om een lading ijzer in te nemen voor een Levanthaven. Om eveneens een dergelijke lading te laden kwam het Nederlandsche motorschip „Lena'" van Amsterdam in de Oostelijke binnenhaven aan. Vlootvermindering. Naar gemeld wordt is het Nederlandsche s.s. „Tjikembang", 12.000 ton d. w. en in 1924 bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen gebouwd, door bemiddeling van de makelaars Jac. Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam verkocht aan de N.V. Metaal Mij. van S. A. Vies Zonen te Rotter dam. Het schip behoorde toe aan de Java- China-Japan Lijn te Amsterdam. Scheepsbouw voor het buitenland, Aan de scheepswerf J. Koster Hzn. te Gro ningen is door bemiddeling van P. Reitsma Co., Scheepsmakelaarskantoor N.V. te Rotter dam de opdracht gegeven tot den bouw van een motorkustschip van ongeveer 320 ton d. w. Het schip, dat voor Fransche rekening gebouwd wordt, zal voorzien worden van een 200 P.K. Deutz-Dieselmotor. Doodelijk ongeval a. b. van s.s. „Baarn' Naar de gezagvoerder van het Nederlandsche stoomschip „Baarn" rapporteert heeft genoemd schip ongeveer 3 dagen na het vertrek van de Azoren zeer slecht weer gehad. Hierdoor werd de brug beschadigd en een opvarende verloor het leven. Het schip, hetwelk op weg is van Chili naar Amsterdam arriveerde 20 dezer te Liver pool en wordt dezer dagen in de hoofdstad ver wacht. Smokkelwaar in beslag genomen, Bij een bewoner van de Tuindersstraat deden de Ambtenaren van Invoerrechten en Accijn zen huiszoeking waarbij een hoeveelheid siga rettenpapier in beslag genomen werd welke niet van de vereischte zegels was voorzien. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Vrijdag 24 Februari a.s. geeft de Haarlem sche Orkest Vereeniging een concert in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem onder lei ding van haar tweeden dirigent Marinus Adam. Er worden dien avond werken uitge voerd van Mozart, Bach en Vivaldi, resp. voor 2, 3 en-4 klavieren en voor 4 violen. De solisten zijn: de dames Emmy van Eden, C. Hessels, Betsy Koopman en O. van Marle de Booy (piano), de heeren M. J. Lürssen, Piet de Waardt en J-ac. Zwaan (piano), de hee ren Gys Beths, J. Eggelte, L. A. de Graaf f en G. Mulder (viool). De buurtvereeniging Trompstraat Dinsdagavond heeft in „De Griffioen" een feestavond plaats gehad van de buurtvereeni ging Trompstraat. Voor dezen avond bestond nog al eenige belangstelling. De bijeenkomst werd geopend door den heer H. Tervoort. Deze bracht in herinnering wat de Trompstraat-vereeniging in den korten tijd van haar bestaan reeds gedaan heeft. Hij wekte de aanwezigen op en dan wel voorna melijk de neringdoenden, die een witte ballon aan hun huizen hebben aangebracht, deze 's avonds wat meer te laten branden. Verder deelde spr. mede, dat het bestuur ieder lid der vereeniging een vlag zal verstrekken om deze bij bijzondere gelegenheden, uit te han gen. Met de opwekking door samenwerking de Trompstraat als winkelstraat wat meer van ALGEMEENE NED. METAALBEWERKERS- BOND. In de feestelijke bijeenkomst van de leden der afdeeling Velsen-IJmuiden van den Algem. Ned. Metaalbewerkersbond werd mededee- ing gedaan van het geschenk, dat ieder van de leden zal ontvangen ter gelegenheid van de inschrijving van het 50.000ste lid. Alle leden benevens hun vrouwen zullen een couvert ontvangen. In totaal zijn hiervoor 212.000 tafellepels en -vorken, te leveren door de So- la-fabriek te Zeist, vervaardigd. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 24 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Onderzee-pa trouille" en „Spoorloos verdwenen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kid Galahad" „De dubbele bruiloft", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Als een dief in den nacht" en „Ieder beeft voor mijn comman do", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 23 FEBRUARI Frans Hals Theater: „De fatale nacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zusters". Op het looneel: Het geheimzinnige kabinet van Dr. Ca- ligari. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Spoorwegpiraten" en „Meer dan secretaresse", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Marie Antoinette" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De geheime schuilplaats" „De overval in Hollywood" Moviac Theater: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 i 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 24 FEBRUARI Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. HOOGSIGTENBURGH-JAGTLUST. t De buitenplaats Hoogsïgtenburgh wordt in Het zegepralent Kennemerland niet genoemd, maar wel in de Noord-Hollandsche Arkadia van Cl. Bruin. Zij was gelegen te Santpoort, niet ver vanwaar nu Spaarnberg is en waarvan zij later deel uitmaakte. Immers vertelt Craandijk, dat van der Hoop, de eigenaar van Spaarnberg, gaarne op den huize Jagtlust, zooals de plaats later genoemd werd, werkte. Als oudst bekende eigenaar van Hoogsigten- burgh vermeldt Elias den heer Jacob Loten, ge boren 3 Februari 1658, koopman in Oost-Indi sche waren, reeder ter walvischvangst en direc teur van een Maatschappij tot den handel in ossen. Hij woonde te Amsterdam op de Heeren gracht en kocht op 11 October 1681 de hofstede Hoogsigtenburgh bij de ruïne van Brederode voor f 6000. Jacob Loten was dus nog maar 21 jaar, toen hij deze buitenplaats kocht. Hij werd in 1686 kerkmeester van de O.Z. kapel te Am sterdam, in 1694 luitenant der burgerij, in 1716 directeur van de Groenlandsche visscherij en in 1720 van de Straat Davissche visscherij. Ook was hij hoofdingeland van den Beemster. Hij trouwde 19 Augustus 1681 te Sloten met Duyfje van der Poll, geboren in 1663, dochter van mr. Harman v. d. Poll en Brechje Hooft. Zij oveiTeed in 1738, haar echtgenoot in 1734. De heer Loten verkocht de buitenplaats echter 13 jaar voor zijn dood, op 26 Augustus 1721, aan Frederik Bere- wout, eveneens een rijk Amsterdamsch koop man, die.maar f 4500 voor de hofstede betaalde. Deze Berewout was 22 Februari 1692 geboren als zoon van Mr. Jan Berewout en Agatha v. d. Poll. Hij was bewindhebber der West-Indische compagnie in 1728, directeur der sociëteit van Suriname in 1743, een voornaam koopman en importeur van West-Indische suiker, reeder ter walvischvangst en bankier, eerst onder den naam der fa. Jan Berewout en Zn., later onder zijn eigen naam. Hij bezat suikerplantages in Suri name en Berbice en zoowel een plantage in Su riname als in Berbice waren Jachtlust genaamd. En zoo noemde Fred. Berewout nu ook zijn buitenplaats. Bij den dood van Berewout in 1777 werden de plantages in W.-Indië op een waarde van f 360.000 geschat en daarvoor door een naam- looze vennootschap overgenomen. In 1770, dus 78 jaar oud, richtte Berewout nog een negotiatie op ten laste van een plantage op het (toen aan Denemarken behoorende) eiland St. Croix. In 1742 hield Berewout 6 dienstboden en een koets met 4 paarden en werd zijn inkomen geschat op f 10.000 a f 12.000 per jaar. Hij kocht in 1758 een huis op de Heerengracht te Amsterdam voor f 83.000 en ging daar wonen. Op 24 October 1717 was hij getrouwd met Maria du Peyrou, geboren in 1694 en een zuster van Jacobus du Peyrou, die de schitterende buitenplaats Velser- hooft bewoonde. Berewout was raad der stad Amsterdam van 1731 tot 1748, commandeur in 1724, schepen in 1734. Hij werd 6 September 1748 door Prins Willem IV geremoveerd en overleed 13 November 1777 op 85-jarigen leef tijd. Zijn vrouw was in 1763 overleden, ook op 13 November. Of Jagtlust daarna nog nieuwe bewoners heeft gehad, is ons niet bekend. Wel, dat Craandijk vertelt, dat de heer Van der Hoop er gaarne verbleef. Craandijk zegt in zijn Wandelingen door Nederland nog: „Het prachtige duin van Jagtlust, even voor bij Velserend, is sedert eenige jaren (dat was in 1888) voor het publiek gesloten, 't Is onte genzeggelijk een verlies, want wellicht geen en kele duintop in den omtrek biedt een vergezicht aan, zoo schoon en rijk als het panorama, dat zich daar uitbreidt". IJmuiden. G. VOET. SCHIP VAN Verm, aankomst Alkmaar (Ned.) Chili 6 Maart Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 28 Febr. Baarn (Ned.) x) Chili Bodegraven (Ned.) x) Chili Brand (Noor) West Afrika Bennekom (Ned.) x) Chili Br. Energy (Br.) x) Abadan (via Antw.) Chili Bintang (Ned.) x) Batavia Berenice (Ned.) Kopenhagen 27 Febr. Caribia (Du.) x) West Indië 4 Maart Crynssen (Ned.) West-Indië 26 Febr. Colombia (Ned.) x) Hamburg 26 Febr. Dahomian (Eng.) West Afrika 8 Febr. Deucalion (Ned.) Alexandrië 6 Maart Ethiopian (Eng.). West Afrika 1 Maart Eurylochus (Eng.) x) Batavia 27 Febr. Escambia (Ital.) Huelva 24 Febr. Freiburg (Du.) Ned. Indië 25 Maart Glenearn (Eng.) x) Japan 9 April Ganymedes (Ned.) Alexandrië Gloriastella (Ital.) La Plata Heidelberg (Du.) Ned. Indië 26 Febr. Ned. Indië 8 Maart Zwarte Zee 11 Maart Jagersfontein (Ned.) x) Z. Afrika J. v. Oldebarneveld (N.) Batavia Jaarstroom (Ned.) West Afrika Juno (Ned.) Midd. Zee 10 Maart \7 D H I Ti SID 25 Febr. cU- mute Kosti (Gr.) Pt. Redan Bassein Ned. Indië 8 April Bourgas 24 Febr. Luxembourg (Belg) La Plata 24 Febr. Lekhaven (Ned.) La Plata 23 Maart Megara (Ned.) Curacao (v. R'dam) 28 Febr. Batavia 25 Maart Maaskerk (Ned.) Hamburg 26 Febr. Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika Neleus (Eng.) x) lapan 15 Maart Nueva Granada (Noor) Pt. Arthur (via Hull) heden Nord Atlantic (Noor) x Pt. Arthur 23 Febr. Norfinn (Noor) x) Corpus Christie 1 Maart Nidarholm (Zw.) Bona Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maan Promotheus (Eng.) x) Batavia 24 Febr. Prahova (Roemeen) La Plata 19 Maart Polydorus (Ned.) x) Batavia 9 Maart Poelau Bras (Ned.) - Ned. Indië 16 Maart Pericles (Ned.) West Indië 1 Maart Polyphemus (Ned.) x) Hamburg 2 Maart Perseus (Ned.) Danzig 27 Febr. Midd. Zee 8 Maart West Afrika Rendsburg (Du.) Bintang 10 April ■urooskerk (Ned.) x) Japan 24 Febr. Sembilan (Ned.) x) Ned Indië 24 Febr. Sigurds Faulbaums (Let La Plata 25 Febr. Saleier (Ned.) x) Ned. Indië 9 Maart Tjikandi (Ned.) x) Batavia 9 Maart Theseus (Ned.) Stettin 28 Febr. Tiberius (Ned.) Hamburg 24 Febr. Unbé Mendi (Sp.) Bilbao (v. IJm.) Constantza 27 Febr. Midd. Zee 29 Febr. Voluntas (Ital.) La Plata Vulcanus (Ned.) Zwarte Zee Waterland (Ned.) Buenos Aires 10 Maart Walkiire (Du.) New Orleans Zuiderkerk (Ned.) x) Japan LAATSTE BERICHT 22 Febr. te Liverpool. 19 Febr. van Bahia. 21 Febr. van Algiers. 21 Febr. van Liverpool. 17 Jan te Callao. 17 Febr. van Sassandra. 20 Febr. van Arica. 14 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Callao. in lading. vertrekt 24 Febr. 22 Febr. van Barbados. 19 Febr. van Madeira, vertrekt 25 Februari. 19 Febr. van Freetown. 21 Febr. van Finisterre. vertr. 25 Febr. van Londen. 19 Febr. vertrokken. 18 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Padang. 18 Febr. van Yokohama. 19 Febr. van Famagusta. 17 Febr. te Santa Fé. 23 Febr. van Liverpool. 19 Febr. van Port Said. 21 Febr. van Stamboul. 21 Febr. van Dakar. 19 Febr. van Colombo. 19 Febr. van Las Palmas. 20 Febr. te Valimitïka. 19 Febr. van Gibraltar. 22 Febr. van Sabang. 6 Febr. vertrokken. 17 Febr. van Macassar. 18 Febr. van Gibraltar. 17 Febr. van Madeira. 10 Febr. te Rosario. 11 Febr. van Aruba. 19 Febr. vertrokken, vertrekt 25 Februai. 21 Febr. van Port Said. 15 Febr. van Colombo. 19 Febr. te Thameshaven. 5 Febr. vertrokken. 11 Febr. vertrokken, in lading. 17 Febr. 2° Febr. 19 Febr. 12 Febr. 20 Febr. 15 Febr. vertrekt vertrekt van Pt. Said, van Gibraltar, van Montevideo, van Colombo, van Colombo, van Barbados. 25 Februari. 24 Februari. 21 Febr. van Bari. 17 Febr. van Lagos. 19 Febr. vertrokken. 22 Febr. te Antwerpen. 19 Febr. van Gibraltar. 13 Febr. van St. Vincent. 19 Febr. van Pt. Said. 22 Febr. van Port Said, vertrekt 25 Februari. 23 Febr. vertrokken, in lading 21 Febr. van Gibraltar. 21 Febr. van Castellon. in lading 21 Febr. van Varna. 19 Febr. van Montevideo. 10 Febr. vertrokken 18 Febr. van Singapore. Scheper voorzien van een x) zijn srootei dar ton Haarlemsclie Hulpbank. Wat in 1938 gedaan is. HAARLEM, Woensdag. Aan het verslag van den toestand en de werkzaamheden der Haarlemsche Hulpbank over 1938 ontleenen wij het volgende: Het kapitaal bleef ongewijzigd f 4-6950. De rente bleef 4 pCt. voor alle leeners. Het aantal leeners bedroeg 665 (tegen 693 in 1937), het uitgeleende bedrag was f140420. (tegen f 148980.— in 1937). Dit bedrag werd verdeeld over de navol gende voorschotten: minder dan f50.9, van f50.— t.m. f 100.— 154, boven f 100.— t.m. f300.— 479, boven f300.— t.m. f500.— 22, bo ven f500.1. De aanvragers waren verdeeld over de na volgende plaatsen: Beverwijk 8, Bloemendaal, Aerdenhout, Overveen 7, Haarlem en Spaarn- dam 490, Haarlemmermeer 10. Heemstede 14, Hillegom 3, Velsen, Santpoort, IJmuiden, Drie huizen 40, Zandvoorl 92, Heemskerk 1. Aan personeel van de Gemeente Haarlem werd in 19 gevallen een voorschot verleend tot een totaal bedrag van f 3610. Door tusschenkomst en op aanbeveling van het Haarlemsche Borgstellingsfonds werd aan 68 personen, op de gewone voorwaarden een voorschot verleend tot een totaal bedrag van f 6640.—. De geregelde terugbetaling van deze leenin gen in de vastgestelden termijnen, had in het algemeen op bevredigende wijze plaats. Een bedrag van f 3:63.50, moest als oninbaar worden afgeschreven, terwijl nog een bedrag van f 98.09 werd ontvangen van reeds afge schreven posten. Besloten werd, uit de winst, ten bedrage van f3648.93, 5 pCt. aan de leden-aandeelhouders uit te keeren. Het reservefonds bedraagt nu f 9735.49 zijnde ca. 21 pCt. van het kapitaal. ,Katrina" mag in Duitschland niet herdrukt worden. De roman „Katrina", van de Finsche schrijf ster mevrouw Sally Salminen, welke in Duitschland veel opgang heeft gemaakt, zal niet herdrukt worden. De reden daarvoor is. dat mevrouw Salminen bij terugkeer van een reis uit Duitschland op „beleedigende wijze" critiek had geoefend op het derde rijk. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens O. Binnenhaven Duitsch Nederl. s.s. m.s. Kythera Lena Hamburg Amsterdam laden laden HALCYONLIJN Maasburg 22 van Narvik n. Vlaardingen. Flensburg 22 v. Vlaardingen te Kirkenes voor Vlaardingen. Stad Zwolle 22 v. Vlaard. n. Salta Caballo. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk Rotterdam n. Vancouver 18 van San Francisco. Spaarndam 20 v. Tampico n. Rotterdam. Burgerdijk Houston n. Rott. 21 te Londen. Delftdijk Rott. n. Vancouver 21 v. Londen. Beemsterdijk 22 v. Rotterdam n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk 22 v. Bi'ibane n. Rotterdam. Meerkerk 22 van Bremen te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisreis) 21 van Port Said. Jagersfontein (thuisr.) 21 van Dakar. Springfontein (uitr.) 22 van Durban. Heemskerk (uitr.) 22 van Durban. Bloemfontein (uitr.) 21 te Kaapstad. Randfontein 22 v. Amsterd. te Vlaard. Boschfontein 22 van Rotterd. te Kaapstad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 22 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 22 van Amsterd. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Pluto 22 van Amsterd. n. Kopenhagen. Irene 22 van Amsterd. n. Hamburg. Helder 22 van Antwerpen te Amsterd. Deucalion Haifa n. Antw. p. 22 Ouessant. Vulcanus 22 van Varna te Constantza. Hermes 22 van Stamboul t-e Izmir. Luna 21 van New York n. La Guayra. Flora 20 van West Indië te New York. Hercules 21 van Malta n. Piraeus. Mars 22 van Venetië te Amsterdam. Orestes 21 van Tunis naar Alexandrië. Rhea 21' van Bari naar Catania. Ulysses 22 van Hamburg te Amsterdam. Venus Bourgas n. Amst. p. 21 Gibraltar. Vesta 2) van Castellon naar Malaga. Alkmaar Chili n. Amsterdam 22 te Liverpool. Baarn Chili n. Amsterdam 21 van Liverpool via Antwerpen. KONINKLIJKE/SHELL. Mirza 1 v. Baytown te Antw. verwacht. MEYER Co's SCHEEPV. MIJ. Mentor Rott. n. Japan 21 van Penang. Menelaus Japan n. Rott. 21 van Singapore. Deucalion Japan n. Rott. 21 te Hongkong. Achilles Japan n. Rott. via Ldn. p. 22 Wight. Phi'ontis Batavia n. Amst. 21 te Triest. City of Mandalay, Japan n. Rott. 22 te Suez. Peisander Batavia n. Hamburg 22 v. Amst. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Algorab 22 van Rotterdam n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitr.) 22 te Antwerpen. Si ba jak 22 van Batavia te Rotterdam. Indrapoera (uitr.) 21 te Singapore. Kota Agoeng (uitr.) p. 21 Perim. Dempo (thuisr.) 22 van Colombo. Kota Pinang 22 v. Batavia n. Rotterdam. Kertosono (thuisr.) p. 22 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali (uitreis) 22 van Djeddah. Tjikandi (thuisreis) 22 van Port Said. Marnix v. St Aldeg. (uitr.) 22 v. Suez. WIJKLLJN. Katwijk 21 v. Vesteras te Emden voor Rott. Zonnewijk 22 v. Savona n. Morphou voor Hamburg. Winterswijk 21 v. Guldsedvik n. Rotterdam.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5