VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Plaatselijke Raad S. D. A. P. en IJ. B. B. I „De Jonge Spelers" met „Uitkomst". In het Thalia Theater had de Plaatselijke Raad der S.DA.P. en van den IJm. Best. Bond een bijeenkomst georganiseerd, waar het too- neelgezelschap „De jonge spelers" een uitvoe ring gaf van „Uitkomst". Namens den Plaatsêlijken Raad sprak de heer L. van Hameien de openingsrede. Gaarne zou spr. gezien hebben, dat de zaal beter bezet geweest was, "maar de huidige toestand zal daar wel niet vreemd aan geweest zijn. Daarna, wijdde spr. eenige woorden aan den grooten tooneelschrijver Herman Heïjermans, die sfcéeds scherp rondkeek in het leven en de heerschende maatschappelijke ellende steeds op sublieme wijze in zijn werken weer te geven wist. Zijn stukken hebben de eigenschap met slechts weinige en eenvoudige woorden veel te zeggen tot het gemoed van den mensch. Spr. die met enkele zinnen de bedoeling van Heijermans in „Uitkomst" schetste, hoopte dan ook, dat de opvoering van dit tooneelspel er toe mag medewerken, dat de jongeren het begrijpen zullen en zich daardoor gedrongen zullen voelen mede te werken aan den socia len arbeid in deze gemeente. Hierna heeft het gezelschap „De jonge Spe lers", onder leiding van Ben Groeneveld staande, het bekende spel van droom en leven opgevoerd. De medewerkenden warenNelly Ernst, Marie Meunier, Betsie Kapsenberg. Jeanne Verkade, Jules Verstraete, Anton Burgdorffer, Jan van Dommelen, Jan Sèves, Gerrit Lin- denberg en Albert Snelders. „De jonge Spelers" heeft van dit moeilijke tooneelstuk een prachtige vertolking gegeven. Heijermans' Uitkomst is een van de beste stukken van dezen auteur. Het is van al diens stukken het meest los van bepaalde sociale tendenzen, die krachtens hun aard altijd ge bonden zijn aan een* bepaalde historische pe riode. Het zal daarom altijd repertoire kunnen houden en altijd weer zal men getroffen wor den door de zuiverheid van Heijermans' in spiratie bij het schrijven van dit droomspel, waarin een rauwe werkelijkheid en een droom, die uit de realiteit geboren wordt en die daar van de kenteekenen draagt, nauwelijks merk baar in elkander vervloeien, zoodat de gren zen tusschen werkelijkheid en illusie vervagen. En met hoeveel nauw verborgen teederheid is dit stuk, waarin elk karakter scherp om lijnd is, geschreven. Men zal dit werk altijd weer met evenveel ontroering zien, ook al om dat Heijermans het milieu waar het zich in afspeelt zoo voortreffelijk wist uit te beelden. De spelers voelden het felle realisme goed aan en gaven het de volle maat. Het stuk was uistekend bezet en Anton Burgdorffer, die de regie voerde, maakte er een goed kloppend geheel van. In Nelly Ernst bezit het gezelschap een prima artiste, wier spel we reeds meerdere malen hebben bewonderd. Ondanks haar be kende veelzijdige talent verraste zij ditmaal allen toch met de gave en sterk doorleefde uitbeelding van Jantje, het door een ongeluk- kigen val mismaakte zoontje van den Am- sterdamschen kruier. Door haar kunstzinnige spel heeft zij de toeschouwers meerdere malen ademloos „vastgehouden". De andere.figuren waren prachtig afgestemd op het spel van de hoofdrolvertolkster. Het publiek wist het gebodene zeer te ap- precieeren, wat wel bleek uit het applaus aan het einde van het laatste bedrijf. Het was alleszins verdiend. W. VERGADERING CIÏR. MIDDENSTANDS BOND. De districten Noord-Holland-Zuid en Zuid- Holland-Noord van den Chr. Middenstands bond verzoeken ons het volgende te willen op nemen. Bovengenoemd district heeft u wat te zeg gen. Wij beleven moeilijke tijden. In de ge zinnen der werkloozen is de nood hoog ge stegen en niet alleen in de gezinnen der werk loozen, overal constateeren wij nood, zorg en strijd. En in de kringen der middenstanders is het al niet anders. Warenhuizen en filiaalzaken verrijzen als paddestoelen uit den grond. Van verschillende zijden wordt het den middenstand bijna onmogelijk gemaakt. Veel moeite en zorg is er in de kringen der mid denstanders en velen dreigen ten onder te gaan door de moordende concurrentie. We vragen u wat heeft de middenstand hier tegen gedaan en wat doet ze er op het oogen- blik tegen? De laatste 30 jaren hebben de arbeiders bewezen, wat het zeggen wil een machtige krachtige organisatie te bezitten. En de groot bedrijven? Ook daar is de zaak in orde. Ja, de middenstand maakt in deze wel een poover fi guur. En toch willen we niet pessimistisch zijn Dankbaar willen we erkennen, dat in den laatsten tijd een opleving is te bespeuren in middenstandskringen. Er komt belangstel ling. Is het omdat de nood hoog gestegen is? We weten het niet, doch vermoeden het. Overal komt belangstelling voor de vele vragen van den dag. Ook te uwer plaatse moet deze belangstelling komen. Doch be langstelling moet worden gewekt. We willen daarom 1 Maart a.s. in het hotel Kennemerhof eens met u komen praten over voor u zeer belangrijke dingen. De heeren Doeleman en Roggeveen hopen daar te spreken. Belangrijke kwesties zullen er aan de orde komen. NED. KATH. VOLKSBOND. De commissie voor de zorg en de ontspan ning der werkloozen had een vergadering uit geschreven welke goed bezocht was. Deze ver gadering stond onder de leiding van den voor zitter P. de Jong. die een uiteenzetting gaf van hetgeen er hier voor de werkloozen ge daan is. Hij spoorde hen ook vooral aan trouw de vergadering der vak- en standsorgani saties te bezoeken, zoodat de besturen een flinken steun in den rug hebben. Ook vroeg hij meer belangstelling voor de sociale en politie ke vraagstukken. De heer Andriesse kreeg hierna het woord; hij had tot onderwerp ge kozen „Werkloosheidsbestrijding". Hij be sprak de oorzaken der huidige crisis en wat er tegen gedaan wordt. Deze crisis is feitelijk niet nieuw en toont aan, dat dit in den loop der jaren telkens is voorgekomen in den re gel na een verloop van 8 tot 10 jaren. De mensch is op de tweede plaats gekomen en de machine op de eerste plaats. Spr. geeft aan wat in den loop dezer jaren aan werkloozen- steun is uitgekeerd en hoeveel voor werkver ruiming is besteed. Ook brengt spreker in her innering het bekende adres van het Werklie denverbond aan de regeering, die reeds ver schillende artikelen hieruit heeft overgeno men. Dit wil niet zeggen dat er nu genoeg is gedaan voor het bestrijden der werkloosheid. Na een korte uiteenzetting van het plan-West- bol f eindigt spreker zijn lezing. THALIA vertoont Nieuwe Nederlandsche Film „Vadertje Langbeen". In de grijze oudheid want de periode van de „stomme" film lijkt wel in een ver verleden weg te zinken triomfeerde Mary Pickford als de oolijke Jerusha Abbott in Jean Web ster's „Vadertje Langbeen". De roem der Ame- rikaansche actrice is sinds lang verdwenen, maar Judy zelf en haar Vadertje Langbeen bleven populaire figuren, niet in de laatste plaats in ons eigen land, waar zij op het tooneel veel succes oogstten. Lily Bouwmeester en Paul Storm in de nieuwe Nederlandsche film „Vadertje Langbeen". (Thalia). En nu is Vadertje Langbeen nogmaals op het witte doek herrezen en ditmaal beleven wij de guitenstreken van Judy niet in een Engelsch weeshuis, maar in een Nederlandsche inrichting met Nederlandsche kinderen en regenten en dusNederlandsche spelers! Is het te verwonderen, dat Lily Bouwmeester de eer te beurt viel de rol van Judy Aalders te mogen vertolken? Zeer zeker niet, want na haar welgeslaagd debuut in „Pygmalion" was het te verwachten, dat de begaafde Neder landsche actrice spoedig meer van zich zou doen hooren. En ongetwijfeld ligt er eenige overeenkomst in het bloemenmeisje van Shaw en het vondelingetje van Jean Webster, al moeten we hier dadelijk aan toevoegen, dat beide stukken in litterair opzicht hemelsbreed van elkaar verschillen. Men kan zich echter gemakkelijk voorstellen, dat Judy Aalders Abbott een kolfje naar de hand van Lily Bouwmeester is en zij is er dan ook uitstekend in geslaagd dit levendige, spiritueele figuurtje te doen herleven. Judy temidden van haar medevondelingetjes in Stichting Wendelaar, Judy in haar opstandigheid tegen de z.g. wel dadige regenten en directrice, in haar origi- neele teekeningen, gedichten en invallen, in. haar innige vereering voor haar onbekenden weldoener, in haar liefdesprobleemLily Bouwmeester vertolkt dat alles met talent en geest en wij volgen het verhaal geboeid en ge amuseerd ook al weten velen onzer het ver loop der gebeurtenissen. Lily Bouwmeester is niet de'eenige, die voor de vroolijkheid zorgt, hoewel zij natuurlijk wel het leeuwenaandeel in de humor heeft. Er zijn ook anderen, die recht hebben in dit opzicht genoemd te worden: Gusta Chrispijn-Muider als de grotesk aandoende directrice mevrouw Lippens, Sara Heyblom als de hevig op „stan ding" gestelde zuster van Vadertje Langbeen, Lau Ezerman als de flegmatieke bediende van laatstgenoemde en Heieen Pimentel als het flirt-grage kamergenootje van Judy. Paul Storm lijkt ons als Vadertje Langbeen soms wel te onbeweeglijk en uitgestreken, maar hij is niettemin door de we!-overwogen rust en teruggetrokkenheid, die zijn spel ken merken, de sympathieke figuur, die wij uit het boek kennen. Emma Morel is een lieve figuur als de veel-begrijpende en veel-vergevende regentesse mevr. van Dedem. Het REX THEATER vertoont: „Een Nacht in Mei" en een gevarieerd internationaal bijprogramma. De artisten, die de hoofdrollen in „Een nacht in Mei' vertolken zijn de bekende UFA-film sterren Marika Rökk en Viktor Staal. De ballet ten in de film worden uitgevoerd door de leden van het ballet van Scala. Het filmverhaal begint als volgt: Inge Fleming heeft men wegens wild autorij den haar rijbewijs ontnomen. Als zij desondanks er met haar wagen op uit trekt rijdt zij een an dere auto aan en neemt de vlucht. Mist daarbij juist de Parijsche Express. Zij leert echter op het station een jongen man kennen, dien zij weer tracht kwijt te raken door op een rijdende autobus te springen. Zonder zich te bedenken volgt hij echter haar voorbeeld. Ze komen in een restaurant terecht, waar Inge dengene ziet, met wien ze een aanrijding heeft gehad. Het blijkt een vriend te zijn van Willy degene, met wien Inge samen is en deze vriend is bezig de bloemetjes buiten te zetten, daar zijn vrouw af wezig is. Inge en Willy zoeken hun heil aan den kant van een romantisch meer en riskeeren zelfs een nachtelijk bad. Inge zwemt per abuis naar den anderen oever en vlucht in een zich daar bevindend weekend-huisje. Daar komt na eeni- gen tijd Waldemar met een jong meisje. Ook Willy komt tenslotte daar aan. De verwikkelin gen en verwarringen zijn vele. Zij bereiken hun hoogtepunt als Waidemar's vrouw verschijnt. Inge en Willy worden later door een toeval ge scheiden en zij ontmoet hem weer alskellner in het hotel van haar vader en grootvader. Ook hier neemt de liefde echter alle belemmeringen uit den weg Voor de pauze vertoont men een rijk geva rieerd internationaal bijprogramma. Bovendien draait er Zaterdagmiddag 4 uur en Zondagmorgen 11 uur de interessante cultuur film: Avonturen op den zeebodem. FEESTAVOND VAN E. H. B. O. De Nederlandsche Vereeniging E.H.B.O., af deeling IJmuiden, organiseert ter eere van het vijfjarige bestaan een propaganda- feestavond in gebouw Cycloop op Zaterdag 4 Maart a.s. Medewerking Verleenen het Haarlemsche cabarettrio de Vos en de Lidoband. AANGEKOMEN. 22 Februari: Ulysses s.s. .West Afrika Astarte s.s. Bremen 23 Februari: Ransdorp m.s. Hoboken Queenworth S.S; Newcastle Hontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 22 Febx-uari: Peisander m.s. Hamburg Flintshire s.s. Antwerpen Enggano s.s. Hamburg Pluto s.s. Kopenhagen Irene s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Pan Europe m.s. Constantza Trito s.s. Rotterdam 23 Februari: Vesta (Noor) s.s. Iggesund Lena m.s. Möllerup Lysland s.s. Goole Salland s.s. Buenos Aires Montferland s.s. Hamburg Oosterschelde m.s. Aberdeen Abel Tasman m.s. Exmouth Oxbird s.s. King's Lyn Vaderland m.s. Scheveningen Monica m.s. Hamburg Om te repareeren, Het Woensdagmiddag van Hamburg alhier aangekomen tankmotorschip „Melissa" zal de bekomen schade aan de huidplaten repareeren in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij. Deklading verloren. Naar uit Buenos Aires wordt gemeld is een gedeelte van de deklading van de lichter Rocca 14 n.l. 62 vaten talk en beef, over boord gesla gen. Deze lading was bestemd voor het Neder landsche s.s. „Waterland" van de Kon. Holl. Lloyd, doch men is er in geslaagd twee vaten op te visschen terwijl er vele andere teruggevon den zijn in de Nieuwe Haven, aldaar. Het schip is momenteel op weg naar Amster dam en vertrok 19 dezer van Montevideo. Cokes verloren. Het gistermiddag van hier naar een Oostzee haven bestemde Deensche s.s. „Alf" verloor bij het uitvaren der middensluis ten gevolge van het aanraken der vinder een gedeelte van de deklading cokes. Reparaties uitgevoerd. Het Noorsche tankmotorschip „Pan Europe", hetwelk in het dok van de Nederlandsche Dok- maatschappij eenige herstellingen heeft uitge voerd vertrok gisteren weer in ballast van hier naar Constantza om te laden. BIOSCOOP DE PONT": Fientje Peters - Poste Restante en Duur gekocht Geluk. In het bioscooptheater „de Pont" draaien deze week de films Fientje PetersPoste Res tante en Duur gekocht geluk. „Fientje Peters" is een film, waarin veel Nederlandsche artisten een rol vervullen, o.m. Herman Tholen, Louis Borel, Cor Hermus, Jean Stapelveld, Alex de Meester Jr., Piet te Nuyl en de dames Dolly Bouwmeester, Fientje Berghegge, Hilde Alexander, Peronne Hosang en Marie Faassen. Deze Ufa-productie heeft de volgende m- U Iii één der grootste Nederlandsche badplaat sen woont Philip van Noort met zijn vrouw Inez. Hij is schrijver van beroep, die zoolang zijn intrek genomen heeft in een hotel, tot dat het huisje aan het strand, dat hij laat bouwen, klaar is. Mr. Willem van Scheltema, vrijgezel en ad vocaat, is de vriend van het jonge echtpaar. Flip en Inez verwachten bezoek van Inez vader, Mr. Huizenbeek uit Soerabaya, die de verre'reis doet, om zijn schoonzoon en het geluk van zijn dochter te leeren kennen. Van Noort wil een nieuwen roman schrij ven en zoekt een secretaresse, en daarover ontstaat de eerste ruzie tusschen de beide jonge menschen. Tevergeefs probeert Wim deze echtelijke twist bij te leggen. Flip pakt zijn koffer en vertrekt naar het in aanbouw zijnde huisje aan het strand, om eindelijk rust te hebben. Tegelijkertijd arriveert papa Huizenbeek en Inez stelt den verbaasden Wim als haar echt genoot voor, teneinde te voorkomen haar vader te moeten bekennen, dat haar werkelijke man weggeloopen is. Door deze verwikkeling ont staan in het mondain-vroolijke milieu van de badplaats de wonderlijkste vergissingen. Nog gecompliceerder wordt de zaak door Wim, die op een zekere juffrouw Fientje Peters op het eerste gezicht verliefd raakt. Fientje Peters, één der sollicitanten voor de betrek- Icing van secretaresse, heeft het antwoord op haar sollicitatie-brief poste restante verzocht, omdat haar moeder van haar werkloosheid niets weten mag. Wim heeft Fientje ontmoet, toen zij aan het loket tevergeefs naar een antwoord op haar brief vroeg, en heeft haar poste restante een liefdesbrief geschreven. Fientje is daar over verontwaardigd en beklaagt zich bij het secretariaat van het hotel over het vermeende misbruik van haar adres doch voordat de geschiedenis opgehelderd is, wordt Fientje in de draaikolk van gebeurtenissen, die door den verkeerden echtgenoot veroorzaakt wordt, meegesleurd. Op een zomernachtfeest „Een Nacht op Java", dat de hoteldirectie voor haar gasten arrangeert, bereikt de verwarring haar hoogte punt, om tenslotte in een verrassende ont knooping haar oplossing te vinden. Het andere hoofdnummer is de film van 1 United Artists: Duur gekocht geluk (Snu„ dor)met als spelers Miriam Hopkins Wi 1 Mc Crea. Paul Cavanagh en Billie Burke JAARVERGADERING^ MANDOLINECLUB Woensdagavond j.l. hield de mandolineclnK O. K. K. haar jaarvergadering, waarin hl! nieuwe bestuur als volgt werd samengesteld- voorzitter de heer J. Schik, vice-voorzitstei- mevr. Verhagen, secretaresse, mevr Veen stra—Ham, penningmeesteresse, mej. Brou- wer en commiss. mej. Post. Het bestuur is met twee functionaressen uitgebreid. De vergadering besloot op een avond in de maand April in het Kennemer Theater een uitvoering te geven. 1 Vaststelling der kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Velsen ma. ken bekend, dat de op heden door hen vasts»! stelde kiezerslijst voor het jaar 1939—1940 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. ter secreta rie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in a{. schrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel" verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daar- op voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voor. komt of al dan niet voor eenige verkiezing aan! gewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen, Het verzoekschrift kan op ongezegeld papter worden gesteld. SCHIP Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Berenice (Ned.) Caribia (Du.) x) Ci*ynssen (Ned.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Deucalion (Ned.) Ethiopian (Eng.). Eurylochus (Eng.) x) Escambia (Ital.) Enggano (Ned.) x) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Heidelberg (Du.) tianau (Du.) Hermes (Ned.) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Carnal? (Du.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Luxembourg (Belg) Lekhaven (Ned.) Megara (Ned.) Moena (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) Montferland (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nord Atlantic (Noor) x Norfinn (Noor) x) Nidarholm (Zw.) VAN Verm. aankomst i'hrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) MARIKA RÖKK EN .VIKTOR STAAL. Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Lei Saleier (Ned.) x) I'jikandl (Ned.) x) Theseus (Ned.) Unbé Mendi (Sp.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Walkiire (Du.). Zuiderkerlt (Ned.) x) Chill Buenos Aires 6 Maart Midd. Zee 28 Febr. Chili Chili West Afrika Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia 27 Febr. Kopenhagen West Indië 4 Maart West-Indië 26 Febr. Hamburg 26 Febr. West Afrika 8 Febr. Alexandrië 29 Febr. West Afrika 1 Maart Batavia 27 Maart Huelva 24 Febr. Hamburg Ned. Indië 25 Maart Japan 9 April Alexandrië La Plata ved. Indië 26 Febr. Ned. Indië 8 Maart Zwarte Zee 11 Maart Hamburg Z Afrika Batavia West Afrika Midd. Zee 10 Maart \'ed Indië 25 Febr. Pt. Redan Bassein Ned. Indië 8 April La Plata 24 Febr. La Plata 23 Maart Curacao (v. R'dam) 28 Febr. Batavia 25 Maart Hamburg 26 Febr. Hamburg 5 Maart '.uid Afrika 'apan 15 Maart Pt. Arthur (via Hull) heden Pt. Arthur 23 Febr. Corpus Christie 1 Maart Bona Batavia 8 Maart Batavia 24 Febr. La Plata 19 Maart Batavia 9 Maart Ned Indië 16 Maart West Indië 1 Maart Hamburg 2 Maart Danzig 27 Febr. Midd. Zee 8 Maart West Afrika Bintang 10 April Japan 24 Febr. Ned. Indië 24 Febr. La Plata 25 Febr. Ned. Indië 9 Maart Batavia 9 Maart Stettin 28 Febr. Bilbao (v. IJm.) Constantza 27 Febr. Midd. Zee 29 Febr. La Plata Zwarte Zee Buenos Aires 10 Maart New. Orleans Japan LAATSTE BERICHT 23 Febr. van Liverpool. 19 Febr. van Bahia. 21 Febr. van Algiers. 21 Febr. van Liverpool. 17 Jan. te Callao. 17 Febr. van Sassandra. 20 Febr. van Arica. 21 Febr. van Aden. 18 Febr. van Callao. in lading. 24 Febr. vertrokken. 22 Febr. van Barbados. 19 Febr. van Madeira, vertrekt 25 Februar'i. 19 Febr. van Freetown. 21 Febr. van Finisterre. vertr. 25 Febr. van Londen. 23 Febr. van Belawan. 18 Febr. vertrokken. in lading. 18 Febr. van Padang. 21 Febr. v. Kobé. 22 Febr. van Kymassi. 17 Febr. te Santa Fé. 23 Febr. van Liverpool. 19 Febr. van Port Said. 22 Febr. te Izmir. in lading. 21 Febr. van Dakar. 19 Febr. van Colombo. 19 Febr. van Las Palmas. 20 Febr. te Valimitika. 19 Febr. van Gibraltar. 22 Febr. van Sabang. 6 Febr vertrokken. 17 Febr. van Macassar. 17 Febr. van Madeira. 10 Febr. te Rosario. 11 Febr. van Aruba. 19 Febr. vertrokken, vertrekt 25 Februai. vertrekt 4 Maart. 21 Febr. van Port Said. 15 Febr. van Colombo. 19 Febr. te Thameshaven. 5 Febr vertrokken. 11 Febr. vertrokken, in lading. 21 Febr. te Triest. T Febr. van Gibraltar. 19 Febr. van Montevideo. 12 Febr. van Colombo. 20 Febr. van Colombo. 15 Febr. van Barbados, vertrekt 25 Februari. 24 Febr. vertrokken. 21 Febr. van Bari. 17 Febr. van Lagos. 19 Febr. vertrokken. 24 Febr. van Antwerpen. 19 Febr. van Gibraltar. 13 Febr. van St. Vincent. 19 Febr. van Pt. Said. 22 Febr. van Port Said, vertrekt 25 Februari. in lading 21 Febr. van Gibraltar. 21 Febr. van Castellon. in lading 23 Febr. te Bourgas. 19 Febr. van Montevideo. 10 Febr. vertrokken 22 Febr. te Penang. R. C. BREDERODE. Het programma van de R. C. Brederode cm a.s. Zondag luidt: V.S.V. 4Brederode 1, 12 uur. Br ederode 3—VI. Vogels 2, 10 uur. Bloemendaal 6—Brederode 4, 12 uur. SANTPOORT HAARLEM, 23 Februari. Getrouwd 23 Februari: W. van Leeuwen en G. Addiks; A. J. van Zanen en J. J. Wlllemse; van Ommeren en M. Bouwman. Bevallen 20 Februari: T. A. Geurtz—Baat* sen, z.; 22 Februari: L. H. M. v. d. Aa—Heek. hausen, z.; G. K. KloosterElfrink, d.; E. C. v. d. Moolen—v. Verseveld, d.; 23 Februari: A, Sloof—Vrugtman, d. Overleden 21 Februari: J. Lohuljs, 59 J,, Mrt. van Heemskerkstraat; 22 Februari: 0. M. SeijsenerStokman, 36 j., Kamperlaan, Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rott. n. N. Orleans 23 te Antw. Dinteldijk, 23 v. Vancouver te Rotterdam. Statendam, 22 v. W.-Indië te New-York. Volendam, 22 v. W.-Indië te N.-York. Rotterdam, 22 v. N. Orleans n. W.-Indlë. Lochavon, Vanc. 11. Rott. 23 te Glasgow. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 21 v. Vict. B.C, Binnendijk, Rott. n. N.-York 20 v. Boston, Delftdijk, Rott. n. Vancouver via Swansea, 22, 120 mijl O. van Lands End. Breedijk, N.-York, na Rott. 21, 600 mijl W. v, Bishops Rock. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 22 v. Vlaard. te Civ. Vecchia voor La Goulette. Stad Dordrecht 23 (n.m.) v. Vlaard. n. Genu», HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rahdfontein, uitr. 23 te Antwerpen. Boschfontein (uitr.) 23 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 23 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 23 v. Calcutta n. Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekerk, 23 v. Danzig te Hamburg vertr. 2J n. Rotterdam. Serooskerk (thuisr.) vertrk. 24 v. Antwerpen. Zuiderkerk (thuisr.) 22 te Penang. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 23 v. Amst. n. B.-Ayres. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 23 v. Amst. naar Rotterdam. Deucalion. Haifa n. Antwerpen pass. 23 (12.30 n.m.) Lydd. Poseidon, Amst. n. W.-Indië 22 v. Antwerpen. Rhea 23 v. Bari te Catania. Agamemnon, Stamboul n. Amst. p. 23 Gibral tar. SteHa, Rott. n. Genua, p. 23 Gibraltar. Vulcanus, 23 v. Constantza te Bourgas. Simon Bolivar, 22 v. Curacao n. Santa Marta. Merope, 21 v. Palermo te Venetië. Alkmaar, Chili n. Amst. 23 v. Liverpool via Antwerpen. Ganymedes, 22 v. Kymassi n. Cavalla. Odysseus, 22 v. Rott. te Pasajes. Tiberius 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam via Ply* mouth 22, 450 mijl Z.Z.W. v. Land's End. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Polydorus, Batavia n. Amst. 23 te Suez. Achilles, Japan n. Rott. vertr. 27 v. Londen. Agamemnon, Japan n. Rott. 23 v. Marseille. Phrontis, Batavia n. Amst. 22 v. Triest. Peisander 23 v. Amst. te Hamburg. City of Mandalay, Japan n. Rotterdam 23 V. Port Said. Deucalion, Japan n. Rott. 22 van Hongkong. Laertes, Amst. n. Java 22 te Liverpool. Menelaus, Japan n. Rott. 23 te Penang. Eurylochus, Batavia n. Amst. 23 v. Belawan. Glenshiel, Dairen n. Rott. p. 23 Gibraltar. City of Bedford, 21 te Taku Bar, v. Rott. Glenearn, 21 v. Kobe naar Amsterdam. City of Florence, Dairen n. Rotterdam 22 V. Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisr.) p. 23 Ouessant 24 (5 n.mj verwacht. Blitar (uitr.) p. 23 Pt, de Galle. Buitenzorg (uitr.) p. 22 Perim. Kedoe (thuisr.) p. 22 Kaap del Armi. Kota Nopan (uitr.) 22 te Antwerpen. Weltevreden (thuisr.) pass. 22 Perim. Indrapoera 23 v. Rott. te Batavia. Baloeran (uitr.) 23 te Marseille. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 22 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 22 v. Amst. n. Hamburg. Poelau Tello (uitr.) 22 van Belawan. WIJK LIJN. Beverwijk 22 v. Mytilene n. Rotterdam. Katwijk vertr. 24 (v.m.) van Emden n. Rott Naaldwijk 23 van Rotterdam n. Malta-

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2