HEEMSKERK CASTRICUM SANTPOORT Nog weinig jonge groenten aan de markt. De hooge prijien handhaven lieh. de gewone omstandigheden is van aoif Februari tot einde Maart wel de meest Stijd aan de veiling. De winterproducten aïïnnen geleidelijk in aanvoer te vermmde- S het aanbod van nieuwe jonge groen- nenaalt zich nog slechts tot geringe hoe- Naarmate de weersgesteldheid in ^overgangsperiode mee- of tegenwerkt. n»., eirh dan ook weer de aanvoeren. n£ wh echter thans eerder van een ab- „mrialen dan van een gewonen toestand Sen spreken vanwege den achterstand als S, van het strenge winterweer, is het maarte wenschen dat m de naaste toekomst door zonneschijn en mild voorjaarsweer de der jonge gewassen zooveel mogelijk be- Erferd wordt De handel kenmerkte zich in se afieloopen week weer door een zeer vlot verloop met voor bijna alle artikelen hooge nriizen Bij een sterk verminderd aanbod be- Sdt ook bij sommige producten zich een frooter kwaliteitsverschil te vertoonen. Dit verschijnsel dat zich bij elk product voordoet wanneer de oogst ten einde loopt, doet zich «hter thans ook al weer als gevolg van de vorst heel wat veelvuldiger voor. Boerenkool kwam de laatste dagen ook al minder voor en had voor de goede kwaliteit een willige koop- !,st Ook van deze groente komen nog veel rartiien voor, die zeer groote afwijkingen ver toonen. De prijzen varieerden dan ook van 14- 25 ct. per K.G. In den spruitenhandel werden voor de beste soorten weer mooie prijzen besteed. Het smotste gedeelte van den aanvoer bestaat echter uit afwijkende kwaliteit en partijen zonder gebreken komen sporadisch voor, zoo dat van de hooge prijzen niet veel gepro fiteerd wordt. De noteeringen schommelden naar soort van 18 22 ct. per KG. Van witlof wordt de kwaliteit beter en de aanvoer neemt iets toe. Hiervoor bleven ge meeld "oede prijzen gehandhaafd, varieerend naar soort van 8—12 ct. per pond. Waspeen begint in aanvoer en kwaliteit meer op den achtermond te raken. Veel vorstschade komt thans voor. Naar soort waren de prijzen van at', -7 ct. per K.G. Voor prei. waarvan nog mooie partijen wer den aangevoerd, was ook in de afgeloopen week weer veel belangstelling. De prijzen gin gen daardoor geleidelijk naar boven en kwa men in het begin der week te staan van 8—17 ct. per K.G. Ook de knollen die echter in aanvoer sterk verminderden, maakten voor de beste soorten hooge noteeringen, die naar kwaliteit uiteenliepen van 8—17 ct. per stuk. Enkele partijtjes rabarber, die werden aan geboden werden verhandeld van 28—25 ct. ner bos Schorseneeren, eveneens in geringe kwantiteit maakten prijzen, varieerend van 7—18 ct. per K.G. Voor stapelproducten als wortelen, bieten, rapen en uien hieven de no teeringen vrijwel ongewijzigd. De vorstschade aan bloemen en planten. Ernstiger dan verwacht werd. De commissie, die door de Nederlandsche Sierteelt Centrale belast werd met het on derzoek naar de vorstschade, aangericht in de bloemen- en plantenkassen, is reeds met haar werkzaamheden begonnen. Zij heeft thans ongeveer 17 bedrijven bezocht, gelegen in Beverwijk, Akersloot, Uitgeest, Assendelft en Heemskerk. Wij vernemen, dat de com missie reeds bij het begin van het onder zoek heeft moeten constateeren, dat de vorst schade aanzienlijk grooter is, dan zij zich had kunnen voorstellen. Hoewel de tot nu toe bezochte bedrijven de grootste waren, heeft ook daar de vorst ge ducht onder het gewas huisgehouden. De commissie trof 5000 ramen Anemone The Caen en Fulgens aan, die zeker voor 90 pCt. bevroren waren. Ook was dit het geval met de Primula's. Vuurpijlen moeten zoo goed als totaal „uitgestorven" worden beschouwd. Zelfs de sterke planten als Margrieten en de Hortensia's, en deze laatste soort in dui zenden potten, werden door de vorst geteis terd. Wanneer de planten nog leefden, dan waren stellig toch de bloemen tot in het hart bevroren. Latyrus hebben de kweekers opnieuw moe ten zaaien. Wat reeds uitgeplant was, is ver loren gegaan. Het gevolg daarvan is, dat dit zoo gewilde product ten minste twee maanden later dan normaal aan de markt zal ver schijnen. Crocussen en Narcissen zijn eveneens de vorstperiode niet zonder schade doorgekomen. Wanneer de commissie nog een goed gewas aantrof, kon zij dit als een zeldzaamheid be schouwen, de rest was door de vorst aangetast of zelfs geheel bevroren. Van de Fresia Buttercup waren over het algemeen de bollen behouden gebleven, de bloemen echter gingen verloren. Onder de Chrysanten was de schade zeer ernstig. Kweekers, die gewoon waren van de moederplanten 25000 stekken uit te zetten, zullen nu groote moeite hebben om het tot 5000 stekken te brengen. Weer in een andere kas gingen alle Anemo nen ter waarde van 2000 verloren. De bij dit onderzoek tot nu toe reeds ge constateerde schade betreft uitsluitend de teelt in kassen. Van de buitengewassen zullen de gevolgen van de strenge vorstperiode eerst Wijken, wanneer de planten gaan uitgroeien. Hoewel dit buiten het werkterrein van de commissie ligt had zij b.v. op haar rondgang door de bedrijven ook kunnen constateeren, dat aan de vruchtboomen duizenden bloem- hartjes bevroren zijn. De gevolgen van de strenge vorst zullen zich dan ook zoowel in de bloemisterij als in den tuinbouw gedurende den ganschen zomer nog wel doen gelden. De commissie heeft nog slechts een klein deel van het haar toegewezen gebied bezocht, maar dit begin heeft reeds aan het licht ge- oracht, dat de vorst, die zoo plotseling inviel en waartegen de planten als gevolg van het ovengens zachte weer in dezen winter niet zaakt waren' Sroote schade heeft veroor- DE CLUBAVOND VAN „BEVERWIJK". De Voetbalvereeniging .Beverwijk" heeft gisteravond in haar clubgebouw aan den Aiümaarscheweg een clubavond gehouden, w? ^tetekend was bezocht. gebruikelijke openingswoord be- aroiKi er weer volop gelegenheid om zich met ae diverse spelen te vermaken, die dan ook lD0Qvg vonden. Voor de winnaars waren i*", aa.™'§e prijsjes beschikbaar gesteld •JwS™ keer kan het bestuur van „Be- op een geslaagden clubavond terug De bazar van de Meisjes- vereeniging. Een groot succes. De bazar van de Ned. Hervormde Meisjes- vereeniging ,.Ora et Labara" heeft zich ook op den sluitingsavond in een druk bezoek mogen verheugen. Er is geschoten, gehamerd en gesjoeld dat het een lieve lust was. Ook de stands hebben het zeer druk gehad, want bijna alles was in den loop van den avond uitverkocht. Een strijkje onder leiding van den heer Vel zorgde er voor, dat aan de stemming evenmin iets ontbrak, zoodat het den laatsten avond zeer gezellig toeging. Het rad van avontuur vond eveneens veel aftrek en vele goederen vonden langs dezen weg nog koopers Tegen sluitingstijd heeft de presidente van de Me is jesver eengingmevr. Vrendentoerg Maters, een slotwoord gesproken, waarin zij allen, die op eenigerlei wijze hebben medege werkt om dezen bazar tot 'n succes te maken dank heeft gebracht. Vooral bracht de pre sidente dank aan de leden van de meisjes- vereeniging, die twee jaar lang ijverig hebben gewerkt en steeds in uitstekenden geest cm de goederen voor *en bazar te vervaardigen. Tegenover het orgaiiiseeren van een bazar in dezen tijd had spr. wel een beetje huive rig gestaan, maar dank zij de groote belang stelling en offervaardigheid van de gemeente leden is deze bazar prachtig geslaagd en zal misschien, wat de opbrengst betreft, de overige nog overtreffen. Mevrouw Vrendeniberg hoopte nog eens een bazar te houden en. voorts, dat de elec- trische verlichting in de Ned. Herv. Kerk spoedig aangebracht zal worden. Met den wensch, dat de meisjesvereeniging niet een steentje, maar een steen had bijgedragen voor dit doel sloot de presidente den geslaag den bazar. De hoofdprijzen van de verloting vielen op* de nummers 672, 955, 971, 317 en 461. De vol ledige trekkingslijst ligt op ons bureau ter in zage. De geboorte-datum van de pop was de ope ningsdag van de bazar, n.l. 21 Februari 1939. Alleen mej. Kalt. Breestraat, alhier, had den juisten datum geraden. De dooppop werd gewonnen door mej. T. Schuurman, Romer - kerkweg, alhier. De wekelijksclie lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te 'belcomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een kompasje in een lucifers doosje, 31 parapluies, een donkerblauw en een bruin jongensjasje, een sjaal, (blauw met roode strepen), een zilveren rozenkrans, een grijs lederen heerenhandschoen, een autosleu teltje, een portemonnaie met inhoud, een blauwe ceintuur, een Pekingeesje, een belas- tingmerk in étui, een bos bindtouw, een oud heerenrijwiel, een nummerbord H 95123, een padvindersmes, een huissleutel, een donker grijze dameshandschoen, een dop van een ben zinetank, een babywantje, een mestvork, een heerenrijwiel, een foxhond, een kosteloos be- lastingmerk, een bruine dameswant, een oorbel. Verloren: een zwarte vulpenhouder, merk „Swan", een bruine portemonnaie met inhoud, een hond (Spaniel), een bruine damesporte- monnaie met inhoud, een dop van een ben zinetank, een witte Pekingees, een zwarte por temonnaie met inhoud, een zilveren dames horloge, een zwarte tasch met ritssluiting, twee belastingmerken, een kam in bruin étui, een bruine portemonnaie met inhoud, een pa- rapluie, een zwarte Bouvier. De wedstrijden van Sans Atout. De uitslag van den bridgewedstrijd tu}s- schen Sans Atout IIDe Kennemers II om den Kennemerland-bokaal luidt officieus 390474 in het voordeel van Sans Atout II De uitslagen van de onderlinge wedstrijden die volgens het vereenvoudigde Howell- systeem, werden gespeeld luiden als volgt: 1. G. de BoerG. Daalhuizen 771/2 m.p. 2. A. Michel—C. Numan 74 1/2 m.p. 3. P. van der WerfJ. van der Berg 601/2 m.p. 4. P. van Groningen,N. N. 57 m.p. 5. Mevr. Dil—P. Daalhuizen 55 1/2 m.p. 6. W. de BoerC. Hocgeboom 54 m.p. 7. J. de VriesG. Steenbergen 53 m.p. 8. J. BroekhuizenJ. Klaver 52y2 m.p. 9. C. VisserT. Romijn 49 m.p. 10. Mevr. TabakA. Tabak 48 m.p. 11. De heer en mevr. Van Amstel 38 1/2 m.p. 12. Mevr. SteenbergenJ. Wuite 37 m.p. We kijken dikwijls visschers, die verhalen vertéllen over gevangen snoeken van 18 a 20 pond met een scheel oog aan. En misschien niet altijd ten onrechte. Doch als de heer H. Roos, Beukenlaan 5 te Bennébroék U vertelt dat hij een knaap van een snoek in een zij- sloot van de Leidsche Vaart gevangen heeft ja, hij weegt bijna 20 pond dan kunt U hem gerust gelooven. Het bewijs ziet U hierboven. Een fraaie inzending voorjaarsbloemen van de Tuinbouw Studieclub te Beverwijk voor de in het veilinggebouw „Centrum" aldaar gehouden keuring. Gevonden en verloren. Gevonden Een bruine ceintuur (politie Castricum); een handwarmer (H. Schram, Geelvinckstraat No. 1 alhier). Verloren: Een zwarte vulpen, gem, Mont- Blanc (Liphuijsen, Jos. Israëlkade No. 70 te Amsterdam); een zwarte rozenkrans (J. Lou ter, Brakersweg no. 23 alhier)Een zwarte gymnastiekschoen (L. Stuijt, Breedeweg no. 23 alhier). BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Adriana, dochter van A. Lief ting en E. J. Eijkin, Schoolstraat 30; Ca- tharina Johanna Maria, dochter van C. Geluk en C. Groot, Brakenburgstraat. 13. VITESSE SPEELT NIET. Om kerkelijke redenen vinden de wedstrij den van de R.K.V.V. Vitesse Zondag a.s. geen doorgang. LEZING VAN JAN P. STRIJBOS. De bekende natuur-onderzoeker Jan P. Strij- bos zal op Maandag 27 Februari in de zaal van den heer W. Borst een lezing houden over: „Natuur en volk van IJsland". Tevens zal een prachtige normaal-film over IJsland worden vertoond. JAARVERGADERING VAN D. I. U. Het fanfarecorps „Door Inspanning Uit spanning" zal a.s. Vrijdagavond op „Duin en Bosch" zijn jaarvergadering houden. Ds. Berkhof over het verzegelde Boek. Lezing voor „Maranatha". In het veilinggebouw „Centrum" werd een evangelisatie-avond gehouden, georganiseerd door den Maranathakring. De voorzitter, de- heer Wijs, opende de bijeenkomst met het lezen van Openbaring 5, waarna hij voorging in gebed. Hierna was het woerd aan Ds. Berk hof uit Groningen, die sprak over „Het ver zegelde Boek" (Openbaring 5). Openbaring 5, aldus Ds. Berkhof, houdt nauw verband met het daaraan voorafgaande en de iboeken die volgen. Wat wij in het Beek der Openbaring zien. ontvouwt zich in de volgende boeken. Jezus Christus zal. aldus spr., niet rusten voor de visioenen, die Johannes hier heeft opgeteekend, historie zijn geworden, omdat Gods woord altijd werkelijkheid wordt. Wij moeten tot het Woord van God, dat is de Bijbel, komen, want Gods woord wankelt niet. Wanneer onze ziel hierop gefundeerd is, aldus spr.staat zij op rotsgrond. En om de rots is het moeras. Van nature is geen enkel mensch op de rots geboren, maar wij moeten opstaan uit moeras en dood en Christus zal over ons lichten. Aan de hand van de openbaringen toonde spreker den lijn van het wereldgebouw, dat naar het door God gemaakt bestek zal rijzen. Dit zal niet het werk van menschen zijn. Wel probeeren de menschen een huis te bouwen en stichten kerken, maar Chris tus zal uit dit verwarde en verdeelde huis Zijn gemeente halen en de kerken zullen als een docd lichaam verteren. De dag van Christus' komst, zal een duizend-jarige vrede- dag zijn. En aan den avond van dezen dag zal de Zoon het aan den Vader overdragen en dan pas zal daar het einde zijn. Nadat een zangkoortje gevormd uit leden van den Maranatha-kring' eenige nummers uit den bundel van Joh. de Heer gezongen had, werd de avond op de gebruikelijke wijze door den heer Wijs gesloten. Ledenvergadering van Patrimonium. De Vestigingswet besproken. Gisteravond hield het Christelijk Werk liedenverbond Patrimonium een ledenverga dering in het Gereformeerd Verenigingsge bouw op het C. H. Moensplein. Na de gebrui kelijke openingswerkzaamheden sprak de heer Van der Schoor over het onderwerp „Vesti gingswet kleinbedrijf 1935". Men stond voor heen, aldus spr., op het standpunt, dat ieder bedrijf zich zelf moest redden. Maar langzaam aan nam het kwaad van overbezetting van het middenstandsbedrijf bedenkelijke vormen aan. En ook het Economisch Instituut toonde ont stellende cijfers betreffende het groote aantal zaken, die of door geringe handelskennis of door onvoldoende kapitaalskracht ten gronde ging, zoodat men tien middelen ging zoeken om dit tegen te gaan. Het uitgangspunt van den wetgever was, dat de vestigingswet geen crisismaatregel moest zijn maar dat ieder, die zich wil vestigen aan zekere eischen van be kwaamheid moet voldoen. Ook bij opvolging in een bèdrijf is deze wet van kracht. Spreker zette deze eischen uitvoerig uiteen. Prof. Dr. Waterink schreef in een van zijn artikelen, aldus spreker, dat deze eischen te hoog ge steld zijn en dat hierdoor het gevaar van in- tellectualiseering van den middenstand is ontstaan. Spreker vond de eischen niet te hoog en noemde de vestigingswet een kost baar bezit, omdat deze wet in overleg met den middenstand wordt uitgevoerd. Deze wet zal dan ook, aldus spreker, niet nalaten, zegenrijke gevolgen te hebben. Nadat over het gesprokene van gedachten was gewisseld, werd de vergadering door den heer Van der Silver met dankgebed gesloten. Belangrijke verkooping van weiland. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werd in het Kennemer Theater een tiental perceelen weiland in het openbaar verkocht. De belangstelling voor deze verkooping was zeer groot. Het verloop van de veiling was: 1. Een perceel weiland aan den Communi- catieweg te Heemskerk, groot 1 H.A., 90 A„ 80 c.A. Hoogste bieder P. Liefting te Castricum met f 4580. Niet gemijnd. 2. Idem aan den Zuidermaatweg te Heems kerk, genaamd „Breekamp", groot 2 H.A. 87 A. 20 c_A. Hoogste bieder P. Liefting, Castricum f 6660 Niet gemijnd. 3. Idem aan den Zuidermaatweg te Heems kerk, genaamd „Schoutweide" groot 2 H.A., 99 A., 80 c.A Hoogste bieder P. Liefting, Castricum met f 6650. Op f 100 gemijnd door denzelfde. 4. Een perceel weiland aan den Zuider maatweg te Heemskerk genaamd „Piet Koper- weidje", groot 1 H.A., 30 A., 70 c.A. Hoogste bieder P. Liefting, Castricum met f 3000. Niet gemijnd. Combinatie der perceelen 1, 2, 3 en 4, samen groot 9 H.A., 8. A., 50 c.A., staande op f 20990 bij afslag niet gemijnd. 5. Een perceel weiland nabij den Zuider maatweg te Heemskerk, genaamd „'t Weidje", groot 2 H.A., 67 A., afkomstig van de model- boerderii- Hoogste bieder P. v. Zijveren te Amster dam met f 6700. Niet gemijnd. 6. Idem, eveneens afkomstig van de model boerderij, deel van De Vijftien Morgen", groot 4 H.A., 24 A., 50 c.A. Hooste bieder P. van Zijveren met- f 9950 Niet gemijnd. 7. Idem groot 3 H.A., 49 A„ 93 c.A., deel van „De Vijftien morgén''. Opgeboden tot f 7750. Niet gemijnd. 8. Idem aan den Zuidermaatweg te Heems kerk, genaamd „Kuipersweide", groot 4 H.A., 10 A., 70 c.A. Hoogste bieder Res te Castricum met f 10.000 Niet gemijnd. Combinatie der perceelen 5, 6, 7 en 8, samen groot 14 H.A., 52 A., 13 c.A., in bod staande op f 34.400 bij afslag niet gemijnd. Deze perceelen waren eigendom van den heer C. Beentjes te Heemskerk. 9. Een perceel weiland aan de Hoflaan te Heemskerk, genaamd „De Krocht", groot 54 A., 70 c.A., eigendom van de heeren P. Lief ting c.s. Hoogste bieder P. Liefting, Castricum met f 1950. Afgemijnd op f 90 door de N.V. Model boerderij te Heemskerk. 10. Idem nabij den Kadijk te Beverwijk, ge naamd „de Gorter" groot 2 H.A. 3 A., eigenaar de heer P. Liefting te Castricum. Hoogste bieder P. Liefting met f 2800. Niet gemijnd. 11. Een perceel weiland aan den Zuider maatweg te Heemskerk, genaamd „Kouseband weide", groot 3 H.A., 38 A., eigendom van den heer B. Schoen te Alkmaar. Hoogste bieder P. Liefting te Castricum met f 8150. Niet gemijnd. Filmavond van het Plaatselijk Arbeids Secretariaat. Gisteravond werd in he Kennemer Theater een propaganda filmavond gehouden, geor ganiseerd van het Plaatselijk Arbeids Secre tariaat, aangesloten bij het N.A.S. Nadat uit het filmarchief van deze laatste instelling eenige films van vroeger gehouden bijeenkom sten en gevoerde acties waren vertoond, heeft de heer H. J. Bartels en propagandarede ge houden. Spr. begon zijn rede met op te mer ken, dat de voor de arbeidersklasse dreigende gevaren tot hernieuwe actie van het N.A.S. hebben geleid. De crisis heeft het loonpeil met 30 a 40 pCt. omlaaggebracht, de sociale maatregelen werden aan den kant gezet en tenslotte heeft de mechanisatie en de ratio nalisatie der bedrijven hét leger werkloozen op ontstellende wijze doen groeien. Ondanks deze mechanisatie werd de arbeidsweek ver lengd, hoewel het N.AB. reeds in 1931 actie voerde voor de 40-urige werkweek. Het N.A.S. wil terug naar het loonpeil van voor de crisis, nieuwe actie is geboden zoowel voor werkenden als voor werkloozen, die ge zamenlijk tegen de bezittende klasse moeten optrekken. Toen de minister-president in 1936 de deva luatie van den gulden aankondigde, zou er meer arbeid komen, het zou zelfs beter wor den voor het geheele volk. Maar de arbeiders zijn bedrogen uitgekomen, aldus spr. De prij zen van de levensmiddelen stegen, de arbeider most alles duurder betalen. Het meest werden de werkloozen getroffen; hun steun werd al eenige keeren verminderd. Van de vredesbewegingen noch van den Vol kenbond had spr. voor de arbeidersklasse eenige verwachting. Zoolang het socialisme geen wortel heeft geschoten in de harten van het gansche volk zal er geen sprake zijn van ware democratie. Onze democratie noemde spr. niets anders dan een kapitalistische dic tatuur. Als laatste stroohalm grijpt het kapitalisme naar het fascisme, waartegen het Spaansche volk strijd voert. De democratische staten kijken daaiibij alleen maar toe en wachten het juiste moment af om in den buit te deelen. In 1F*)8 kon spreker's meening de oorlog worden voorkomen, omdat de bourgoisie vreesde andere dingen te zullen zien gebeu ren. De Nederlandsche regeering heeft volgens spr. wel opgepast, want de arbeiders moesten in slaep blijven. Vandaar dat een heele reeks organisaties verboden werd verklaard, waar door de arbeidersklasse aan handen en voe ten gebonden ligt. Na te hebben gewezen op de oorlogstoebe reidselen in alle landen, op de zware directe en indirecte belastingen en op de verslech tering van het onderwijs spoorde de heer Bartels zijn gehoor aan mede te strijden voor de vernietiging van het kapitalisme. Dit zal slechts kunnen geschieden, zoo eindigde spr. wanneer men de actie van het N.A.S. Krachtig, wil steunen. Tenslotte werd nog de boeiende film „Ik ben een vluchteling" vertoond, die door het zeer talrijk publiek met groote aanl dacht werd gevolgd. PROEFSTEMMING. Door de R.K. Kiesvereeniging zal Zondag 5 Februari a.s. in het K.S.A.-gebouw een proefstemming worden gehouden voor de candidaatstellingf voor de Prov. Staten. PASTOOR V. D. NOUWELAN WEER HERSTELD. Pastoor v. d. Nouweland die in het begin van December 1938 door een ernstige ziekte werd getroffen, zoodat hij van de sacremen- ten der stervenden werd voorzien, begint ge heel te herstellen. Donderdagmorgen droeg de pastoor weer voor de eerste het H. Misoffer op. PERSONALIA. De dames Net Gallee en Narda Schipper, slaag den te Amsterdam voor het diploma coupeuse. „DE VRIENDENKRING'. De tooneelvereeniging „De Vriendenkring" heeft in studie genomen „Onder één dak", too- neelspel in drie bedrijven van Joh. Fabricius. PROTESTANTSCHE DRAGERSVEREENIGING Donderdagavond hield de Protestantsche Dra- gersvereeniging, onder leiding van Ds. R. H. 01- deman, in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. kerk haar jaarvergadering. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den aanspreker der vereenïging, den heer D. Peereboom, waarin deze als zoodanig wegens leeftijdsredenen bedankte. In zijn plaats werd door de vergadering aangewezen de heer H. D. Ouwerkerk. Bij het punt „Mededeelingen van het bestuur" kwam een voorstel ter tafel om het lidmaatschap bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd te doen eindigen; de dragers, die onder deze om standigheden van de lijst der dragers zullen worden afgevoerd, zullen echter in de rechten der dragers blijven deelen. Dit voorstel werd na eenige discussie aange nomen. OPDRACHTEN. Het bouwen van een boerderij met stalling, hooiberg en wagenloods aan de Westlaan alhier, voor rekening van den heer J. S. M. Vrijland te Overveen, is opgedragen aan den heer M. den Ouden te Halfweg. Het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Willem de Zwijgerlaan alhier, voor reke ning van den heer L. Maars, is opgedragen aan den heer C. J. B. Verheydt te Haarlem. Het programma van C. S. V. In verband met den Zondag a.s. te spelen interlandwedstrijd Nederland—Hongarije zijn alle K.N.V.B.-wedstrijden uitgesteld, zoodat van C.S.V. alleen het derde elftal in het veld komt en wel tegen Zaandijk 4 uit Zaandijk, des morgens om 10 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 24 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Onderzee-pa trouille" en „Spoorloos verdwenen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Ivid Galahad" en „De dubbele bruiloft", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Als een dief in den nacht" en „Ieder beeft voor mijn comman do", 8 uur. ZATERDAG 25 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Onderzee-pa trouille" en „Spoorloos verdwenen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kid Galahad" en „De dubbele bruiloft", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Als een dief in den nacht" en „Ieder beeft voor mijn comman do", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 24 FEBRUARI Rex Theater: Een nacht in Mei en Interna tionaal bijprogramma. 8,15 uur Thalia Theater: Vadertje Langbeen en De te rugkeer van Sophie Lang. 8 uur. Theater de Pont: Fientje Peters poste restan te en Duur gekocht geluk. 8 uur. ZATERDAG 25 FEBRUARI Rex Theater: Avonturen op den zeebodem. 4 u. Een nacht in Mei en Internationaal bijprogram ma. 8.15 uur. Thalia Theater: Vadertje Langbeen en De te rugkeer van Sophie Lang, 3 uur en 8 uur. Theater de Pont: Fientje Peters poste restan te en Duur gekocht geluk. 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 24 FEBRUARI Gem. Concertzaal: Ledenconcert II. O. V. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Sergeant Berry", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Suez". Op het tooneel „Jonny en Jones", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Tragedie van een Keizerrijk" en „De kuische Suzanna", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Chinatown" en „Misdadigers der lucht". Moviac: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 en 9.15 u. ZATERDAG 25 FEBRUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Teyler Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en .7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7