IJmuider Courant Htmet's verpakte KOFFIE en THEE RIJWIELEN f 0.75 UftIC DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN REX THEATER Het Boek. Ouder worden. N.V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF Oude spoorboekje Visscherij-Snufjes. NIEUWS IN 'T KORT. JAARGANG NO. 99 cw t«Co,,cr' M-~lu,pp9 Coaran. Uitga"» ^Igem. B^kaij N-V' G,0o,e 93' Pnarlem. Tel 10724. B°reau IJm,,id" Courant1 Keo»enier,a8D d3, "»'»id'»' Telefoon 5301, Poatgi" 310791. Allo W„rlentiea,opgee»"»"°°r di' blad' worden koatelooi opgenomen do Kennemer Courant Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 25 FEBRUARI '39 Abonnementen per week f 0.121/*. pe* maand f0.52'/z, per 3 maanden f 1,55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Loss© nummers 3 cent per ex. Advertentiën» L-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbel© prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f0.10. Besteedt Uw Zond goed, en 9B nsar het (Adv. ingez. MedJ Weer zal de jaarlijksche Boekenweek ge houden worden en een woord van bijval zij haar deel ook in deze kolommen. De courant voelt zich verwant aan het boek. Kan het anders? Beide streven er naai* gelezen te worden, met begrip en sympathie. Beide be oogen het welzijn der samenleving en streven dit in een vervaarlijke veelheid van vormen, gedachten en idealen na. En dat er geen Krantenweek bestaat vindt zijn verklaring alleen in het simpele feit dat iedere week een Krantenweek, ja zelfs iedere dag een Kran tendag is. L De boekenschrijver bezit het voorrecht, over den Tijd te kunnen beschikken. Hij heeft geen haast zooals wij krantenschrijvers. Hij kan, tenzij'hij zich ten doel stelt, van zijn boeken te leven, hetgeen in dit kleine land nauwelijks denkbaar is, de verschijning van zijn arbeid zoolang uitstellen als hij wil. Daar benijd ik hem wel eens om. Geen gebeurtenissen, geen nieuwsfeiten welker koppen meer dan één kolom beslaan en de grootste lettercorpsen vergen nopen hem tot snellen arbeid. Der tijden chaos kan hem ganschelijk onberoerd laten als hij zich in zijn diep-wetenschappe- jijken, populair-wetenschappelijken of litte- rairen arbeid verdiept. Is hij romanschrijver van roeping en professie dan kan hij zich verliezen in die wereld zijner verbeelding, waarin de karakters zijner verbeelding aan de wenken en wenschen van hun schepper met min of meer gedweeheid gehoorzamen. Zijn zij eens obstinaat, dan kan hij hun eenige dagen ontvlieden en wachten op inspiratie, zooals dat heet. Tenslotte zullen zij, al moge hij nimmer geheel tevreden over hen zijn, zijn wil doen. Valt zulk voorrecht ooit den kran tenschrijver ten deel, wiens karakters, al zijn zij niet allen Hitlers en Mussolini's, zich toch geen van allen ooit aan zijn pen zullen onder werpen? In meer opzichten is de schrijver des boeks begenadigd. Hem geworden de tijd en de ge legenheid om dat verheven instrument van allen schrijversarbeid, de Taal, het volle recht te doen wedervaren. Hij kan, behoudens vol slagen wanhoop van den drukker en zieden den toorn van zijn uitgever, blijven verbeteren en herzien tot het resultaat hem goeddunkt. Hij kan polijsten en herpolijsten naar belie ven. Tegenover dit alles staat dat wij dan ook veel van hem verwachten, ja eischen en onze critici op hem loslaten: op hem en op zijn uit gever. En nu hoop ik maar dat deze Boeken week zal toonen, dat boekenschrijver en boe kenuitgever zich hun voorrechten waardig ge toond hebben. Het is schoon en het verheugt ons als wij het publiek kunnen mededeelen dat verscheidene werken het licht hebben ge zien welker lectuur, naar onze overtuiging, hun levensvisie verruimen, hun kennis vergrooten, hun schoonheidsbesef verinnigen, kortom hun levensgeluk vermeerderen zal. Ik zeg: verscheidene, want ervaring heeft ge leerd dat dit helaas niet van alle nieuwe boe ken te verwachten is. De markt lijdt al sinds jaren aan overproductie en de droeve waar heid gebiedt te erkennen, dat er kranten- schrijvers zijn die hun karig-toegemeten tijd beter weten te gebruiken, ook als het eerbied voor de Taal en polijsten van den stijl geldt, dan vele boekenschrijvers hun onbegrensde tijdlimiet. Maar er zijn, gelukkig, nog altijd de geroe penen die buitendien hun vak verstaan en de Bienschheid met hun scheppingen verrijken. Dat de Boekenweek jaarlijks blijft terug- keeren bewijst dat uitgevers en boekhande laren baat gevonden hebben bij dit reclame middel van onzen tijd. Het is een goed denk beeld gebleken. En men heeft de auteurs in de reclame-campagne weten in te schakelen: velen hunner houden lezingen over of uit eigen werk. Er zijn er die dit sehuchterlijk aan anderen overlaten. Misschien achten zij hun voordrachtskunst onvoldoende, of vree zen zij dat hun uiterlijk vooral in het oog hunner lezeressen niet beantwoorden zal aan de bezielende kracht hunner litteraire scheppingen. Het kan ook wezen dat aangeboren nederig heid hen remt. Toch voel ik wel iets voor het machtige zelfvertrouwen diergenen die het wel zelf doen en daarmee bewijzen dat zij van hun Parnassus in de wereld der harde werkelijk heid, waar het Publiek woont, weten af te dalen. Waarom de krantenschrijver nimmer uit zijn werk, of in breeder zin uit zijn krant, gaat voorlezen is alweer een makkelijk te be antwoorden vraag. Eer hij het podium bereikt heeft zit hij allang in de brievenbus. En bo vendien heeft hij geen tijd om erover te praten. Hij moet schrijven. Ik hoop dat de Boekenweek ons allen ver rijken zal. R. P. SCHENKING AAN HET RIJK. De heer L. A. Springer, tuinarchitect te Haarlem, heeft ten behoeve van het onder wijs aan de Landbouwhoogeschool- te Wage- mngen een belangrijke verzameling schetsen en teekeningen op het gebied der tuinarchitec tuur aan het rijk ten geschenke aangeboden. (Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft uitgemaakt, dat de Nederlanders ouder worden). De wetenschap der statistiek is machtig intressant, Ik lees er altijd graag van, want je kunt er veel van leeren, 't Centraal Bureau der Statistiek weet in ons vaderland, Ons van zijn milde gaven veel te laten profiteeren. Men onderschat den arbeid vaak, die eraan wordt besteed, Om alles wat er noodig is voor zooiets te verwerven, Als één gegeven maar ontbreekt, is het al incompleet, En dat 's genoeg om het effect volkomen te bederven. Wanneer wij dan de vrucht van zooveel arbeidsuren zien, Dan wordt ons de verbazing vaak als uit de keel gedrongen, In uitroepen als „Groote Griet", „dat is, wat" en misschien Wat kalmer „As je mij nou", „kijk me daar 'es", „tjonge jonge"! Er is wellicht een enkeling te vinden in ons ras, Dat naar zijn aard en smaak nog zoo complex is en verscheiden, Die van zijn leven nimmer nog in statistieken las. Omdat zijn hang naar romantiek ze meent te moeten mijden. Die enkeling heeft ongelijk, behoudens dan die keeren, Zeer zeldzaam moet ik zeggen, maar ze blijven toch bestaan, Dat een statistisch kunstgewrocht je slechts kan irriteeren, Een „Nederlanders worden ouder" haal 'k als voorbeeld aan. 't Betreft de Nederlanders slechts, niet Nederlanderinnen, En dat kan ik waardeeren als een zeer galant gebaar, Maar verder kan die constateering mij maar matig zinnen, Al komt zij uit dien koker en al is ze nog zoo waar. Want drommels, ik ben Nederlander en ik kan wel tellen, Ik word ook ouder inderdaad, dat gaat voortdurend door, Dat pijnlijk feit hoeft men mij echter niet zoo voor te spellen. Daar hebben wij 't Centraal Bureau der Statistiek niet voor. P. GASUS. NEEM DISTRIBUTIE. HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIIK, Romerkerkweg 87 Telef. 5421 (Adv. Ingez. Med.) Fenton B. Turck optimistisch. Voor de toekomst van het Holland House. Hoe zal de toekomst van het Holland House in New York zijn? Niemand kon het voorspel len. Maar de heer Fenton B. Turck, de voor zitter van de Holland House Corporation, die gedurende eenige dagen in ons land heeft ver toefd, is ten aanzien van die toekomst opti mistisch. Hij verklaarde: „Ik verwacht, dat het Holland House als centrum der Nederlandsche belangen te New York ten zeerste zal bijdragen tot de ontwik keling van de cultureele en handelssamenwer- king tusschen Nederland en de Ver. Staten. De vriendelijke ontvangst, die mij hier overal ten deel is gevallen, beschouw ik als een uiting van het vertrouwen, dat men in Neder land in de toekomstige ontwikkeling van deze samenwerking heeft." Spoorwegen werken aan lucht bescherming mede. Naar wij vernemen heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen voor haar bedrijf een zgn. urgentie-plan voor bescherming te gen luchtaanvallen doen opstellen. Bij dei laatste groote luchtbeschermings oefeningen in het westelijk deel van ons land heeft men namelijk vele ervaringen opgedaan, die een juist inzicht hebben gegeven in de moeilijkheden, die op het gebied voor de spoorwegen zijn te overwinnen. De inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft zijn in stemming met de plannen betuigd. Wat be treft de afscherming der verlichting, het even tueel aanbrengen van noodverlichting, de aanschaffing van gasmaskers, de bestrijding van brandbommen enz. enz. zijn verschillende maatregelen in- voorbereiding. Bovendien zal, naar wij vernemen, binnen afzienbaren tijd een reglement voor de lucht bescherming bij de Nederlandsche Spoorwe gen verschijnen, o.m. regelende het oprichten van brandploegen, ploegen voor de eerste hulp, ontsmettingsploegen enz. Tulpen voor de Koninklijke familie. Vrijdagavond is te Noordwijkerhout de jaar lijksche huis- en kasbroeitentoonstelling van bloembollen door den burgemeester geopend. Zij is zeer fraai en bezienswaardig. Na de opening werd een partij Beatrixtulpen door het tentoon stellingscomité met een K.L.M.-vliegtuig aan de Koninklijke Familie in Zwitserland gezonden. Werklooze arbeiders in bloem- kweekerijen te werk gesteld. Proefneming te Aalsmeer. De regeering heeft haar steun verleend aan een plan van B. en W. van Aalsmeer betreffen de tewerkstelling van werklooze arbeiders in bloemkvveekerij en bloemkweekersbedrijven, waarbij de overheid bijslag op het loon zal ver- leenen. Deze regeling wordt bij wijze van proef getroffen. Het bedrag, dat de regeering voorloopig heeft toegestaan, is de helft van het loonbedrag, dat ten hoogste f 5000 zal kunnen bedragen. De werkzaamheden bestaan uit opbaggeren, ververschen en diepspitten van kas- en tuin grond en het maken van schoeiingen. Mogelijk zal, indien deze proefneming slaagt, het plan tot andere gemeenten worden uitge breid. Het gemeentebestuur van Aalsmeer heeft zich inmiddels terzake reeds in verbinding ge steld met de gemeentebesturen van Uithoorn en Haarlemmermeer. Onbeheerscht debater schoot op agent. Twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. Op 22 September van het vorige jaar stond voor het bord met nieuwsberichten van het dagblad „De Tijd" aan den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam een groep menschen, hevig de- batteerende over de précaire internationale toestanden. Een agent, die relletjes voorzag, gelastte het publiek door te loopen. Een werklooze behanger, die het grootste woord had gehad, was niet'van zins zijn debat te eindigen. Hij gaf geen gevolg aan het bevel en de agent wilde hem arresteeren. De man liep eenige passen achteruit en trok plotse ling een revolver. Hij loste een schot en zette het op een loopen. Gelukkig had de kogel zijn doel gemist en de agent, die door het schot niet van zijn stuk was gebracht zette onmid dellijk de achtervolging in. Nog tweemaal keerde de vluchteling zich om, richtte het wapen op den agent, zonder echter te kimnen vuren, omdat er iets aan de browning haperde. Enkele oogenblikken later de agent had inmiddels assistentie gekregen kon de ge vaarlijke debater worden gegrepen en naar het politiebureau worden overgebracht. Thans stond hij wegens poging tot doodslag terecht voor de Amsterdamsche rechtbank. De eisch was twee en een half jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. DE OUDSTE UITGEVER VAN NEDERLAND OVERLEDEN. Vrijdag is te Brielle op 93-jarigen leeftijd de heer J. K. Overbeeke, oprichter en direc teur-uitgever van dé Nieuwe Brielsche Oou- rant, overleden. Hij was de oudste uitgever van Nederland. Het drama in Den Helder. Man op vrije voeten gesteld, vrouw in arrest. In het drama in Den Helder, waarbij een kind van drie maanden van het echtpaar Z. zóó ernstig was geslagen, dat het aan de ge volgen daarvan is overleden, is volgens de N.R.Ct. een verrassende wending gekomen. Zooals men zich zal herinneren, werd in den laten avond van 16 Januari in het huis van Z. een dokter geroepen, omdat de baby plotseling was overleden. De dokter consta teerde den dood. Hij merkte ook op dat een armpje van de kleine was gebroken. Z. gaf toen een verklaring, die nogal aannemelijk klonk: het kind had erg gehuild bij het naar bed brengen en toen had hij het^ een paar klappen gegeven en later nog méér, toen het huilen niet ophield. Toen was het kind stil geworden dood. De man werd gearresteerd en sindsdien vastgehouden in het Huis van Bewaring te Alkmaar, omdat hij de mishandeling had erkend. Thans is een verrassende wending in het geval gekomen, met het gevolg, dat de man op vrije voeten is gesteld, terwijl zijn eehtge- noote in het Huis van Bewaring is in gesloten. Dit kwam zoo: Z. schijnt de be lofte aan zijn vrouw gegeven te hebben dat hij de schuld op zich zou nemen. Deze be lofte heeft hij nu verbroken, daar" hij ver nomen had, dat zijn echtgenoote als huis houdster in dienst zou treden bij een jongen man. Hij was daarover zóó verbolgen, dat hij aan den rechter-commissaris mede deelde, dat de vrouw het kind had dood geslagen en toen had voorgesteld om het in den tuin te begraven, iets waarin hij niet had willen toestemmen, zoodat overeengekomen werd om een dokter te halen en het boven vermelde verhaal te doen. Deze beschuldiging heeft ertoe geleid, dat de vrouw voor den rechter-commissaris werd geleid, die haar aan een langdurig verhoor heeft onderworpen. Tenslotte erkende de vrouw de juistheid van de beschuldiging, zoodat zij terstond werd ingesloten en de man werd vrijgelaten. Engelsche financiëele steun voor Tsjechische bevolking. PRAAG, 24 Februari (Reuter) Sir Roland MacLeay, de beheerder van het Lord Mayors fonds, die zoojuist zijn taak heeft voltooid, heeft 260.000 pond verdeeld. Allen die aan het fonds hebben bijgedragen moeten weten, aldus zeide MacLeay tegenover Reuter, dat zijn geholpen hebben groote ellende te leni gen en vele mannen; vrouwen en kinderen er voor hebben behoed hun vertrouwen in de menschheid te verliezen. McGall terechtgesteld. Uit Raiford in Florida: Mcgall, die ter dood veroordeeld was wegens ontvoering van Skeegie Ca^h, is terechtgesteld. De kip wordt ook al voor zwendel gebruikt. Politie waarschuwt. Te Amsterdam, evenals in tientallen andere plaatsen van het land, zijn poeliers het slacht offer geworden van een geheele bende van louche kippenhandelaren te Ede en omgeving, die thans de voile aandacht hebben van po litie en justitie. In de vakbladen verschenen den laatsten tijd zulke aanlokkelijke aanbie dingen van zoogenaamde kippenhandelaren, dat het bestellingen regende. Daarin werden o.a. acht maanden oude kippen aangeboden, die biijkens de omschrijving aan alle eischen der volksgezondheid voldeden. Zelfs werd her haaldelijk melding gemaakt van attesten van bevoegde controleurs. De prijzen die genoemd werden waren zoo laag, dat uit het geheele land groote bestellingen werden gedaan. De commissaris van politie te Ede was reeds geruimen tijd geleden van de praktijken dezer handelaren op de hoogte gesteld. De cliënten zouden slechts minderwaardige, twee jaar oude en zieke kippen ontvangen. De commissaris heeft daarom een uitgebreid onderzoek laten instellen naar het optreden van deze kippen- zwendelaars en hij heeft de beschikking gekre gen over zooveel bezwarende aanwijzingen, dat hem een algemeene waarschuwing tegen deze z.g. fokkers dringend noodig bleek. Wanneer bestellingen binnenkomen, worden de kippen in groote kisten verzonden. De ver zending geschiedt steeds onder rembours en de verpakking is zoodanig, dat de koopers bij aan komst niet direct kunnen zien wat er in de kisten zit. Zij hebben in de meeste gevallen, als gevolg van de prachtig klinkende aanbe velingen in de vakbladen, echter zoo veel ver trouwen in de aangeboden kwaliteit, dat zij de zendingen in ontvangst nemen en ongezien betalen. Dat de teleurstelling der koopers groot is wanneer zij ontdekken, dat zij zijn beetgenomen, ligt wel voor de hand. Het is dan evenwel te laat. Het geld is betaald, re clameeren helpt niet, en zij moeten maar trachten van de veel te oude en dikwijls zieke kippen op hun beurt af te komen. KWALITEIT KENMERKT VRAAGT UWEN LEVERANCIER (Adv. Ingez. Med.) weer in eere hersteld. Autobussen worden weggelaten practischer indeeling. Naar wü vernemen zal de „officieele reisgids der Nederl. Spoorwegen" in zooverre weer in zijn ouden vorm terug- keeren, dat de 't vorig jaar daarin opge nomen dienstregelingen voor autobus diensten, welke niet aan de verwach tingen hebben beantwoord, komen te vervallen. Het oude spoorboekje zal dus in eere worden hersteld. Bij een enquête onder det reizigers in gesteld is n.l. gebleken, dat er slechts zeer ge ringe belangstelling bestond voor de dienst regelingen voor autobusondernemingen. De directie der Nederl. Spoorwegen achtte daarom de meerdere uitgave voor opname van deze dienstregelingen in het spoorboekje niet meer verantwoord. Thans wordt er evenwel naar ge streefd het oude spoorboekje een aangenamer aanzien te geven, door o.a. een aantrekkelijker omslag te laten ontwerpen en er een enkele practische rubriek, om na te gaan wat bepaalde reizen kosten ,in op te nemen. Tal van andere belangrijke wijzigingen zullen bovendien nog in dit nieuwe boekje nader worden uitgewerkt, waarover nader zal worden bericht zoodra de verschillende daarbij betrokken instanties een oordeel zullen hebben uitgesproken. Afzonderlijke autobusgids? Wat nu de autobusdienstregelingen betreft deelt men ons van de zijde van den Nederland- schen Bond van Autobusdienstondernemingen mede, dat het plan bestaat een afzonderlijk gidsje voor de autobussen uit te geven. Dit zal echter niet eerder dan in het najaar, dus met de winterdienstregeling, kunnen verschijnen, aan gezien de tijd ontbreekt er een voor de zomer dienstregeling gereed te maken. Het achterwege blijven van een zomerdienstregeling voor de bussen wordt ook door den bond als een be zwaar gevoeld, doch dit kan gedeeltelijk worden ondervangen door het gebruik van provinciale gidsen en van de verschillende dienstregelingen, welke door vele diensten kosteloos verstrekt worden. Ook zal de gids uit het oude spoor boekje in vele gevallen bruikbaar blijven. NIC. BERLEE'S AUTO REP. INRICHTING „DE VIERSPRONG". Alkm. weg 117 - Beverwijk - Telef. 5191. Voor het doorsmeren onder hoogen druk. - Texaco-benzine, olie, accu's, banden. Concurreerend. Voor vakkun dige bediening wordt ingestaan. NIC. BERLEE. (Adv. Ingez. Med.) Arbeider onder zand gestikt. Vrijdagmiddag om half vier is de 19-jarige Meyer uit 's-Graveland, die werkzaam was bij een zandafgraving tusschen Naarden en Huizen, onder afvallend zand gekomen en gestikt. Twee arbeiders, die bij hem in de put stonden .kon den tijdig wegkomen. Toen zij M. niet zagen, hebben zij met behulp van een arbeider den jongeman trachten te bevrijden. Voordat zij de juiste plaats gevonden hadden en met het uit graven gevorderd waren, was een kwartier heen gegaan. Een inmiddels gekomen arts kon slechts den dood constateeren. CCCXCIII. Er is nadat de Dirkje verleden week zoo maar midden in de haring terecht kwam, door onderscheidene booten nog heel wat haring aangevoerd. Woensdag waren er zelfs meer dan 1000 kisten aan den afslag en met. een prijs van 3.50 a 4 gulden was deze merkwaar dige haringvangst nog een aardig buiten kansje. Het komt natuurlijk meer voor, dat ook na dat de haringtijd voorbij is, op de Noordzee nog aardig haring gevangen wordt, maar het gebeurt toch zelden, dat zich dan nog zoovéél haring op één plaats ophoudt. Staat dit in verband met de temperatuur van het water, of is er een tijdelijke concentratie van cala- nus, het kreeftdiertje, dat in de haringwereld als een bijzondere lekkernij geldt? De biologen zullen wel hun best doen, het raadsel op te lossen. Inmiddels houden de haringscholen „op de plaats rust" en kunnen we dientengevolge de volgende week alsnog een flinken haring- aanvoer verwachten. Maandag komen de Claesje en de Ewald weer aan de markt; ze zullen samen wel ongeveer 1000 kisten aan voeren. De haringkoopers kunnen dus weer aan den bak De visch was deze week tamelijk prijzig. Ook de tong wordt weer goed betaald en de kust- booten maakten over het algemeen betere be- sommigen dan verieden week. De Noordbooten hadden iets minder groo te vangsten dan verleden week, maar de be sommingen waren ongetwijfeld beter. Natuur lijk stond de Delft bovenaan. Die kwam weer met 1800 manden visch binnen en een besom ming van f 7100, maar schipper Koster en z'n mannetjes zullen daarvoor wel weer hard hebben moeten werken. Mooie reizen maak ten voorts nog de Gerberdina Johanna met f4620, de Amsterdam met f4310, de Walrus met f 4200, de Viking Bank met f 4230. En laat ik vooral de Limburgia niet vergeten; f3600 is voor deze boot een heele prestatie. Er kwamen deze week binnen 34 trawlers en 50 loggers. Woensdag waren er vier loggers aan de markt en die besomden totaal maar eventjes f5370 of gemiddeld rond f 1465. Het is opvallend, zoo goed de loggers het er nog steeds afbrengen. Besommingen van over de 1000 gld., vroeger een heele bijzonderheid, zijn thans schering en inslag. Er is dan ten minste één categorie die geen reden tot kla gen heeft. PIETERMAN. PER WEEK N.V. Handelsonderneming Houtmanstr. 4, IJmuiden; Meeuwenlaan 2, IJm.-O., Telef. 4810; Zeestraat 48, Beverwijk, Telefoon 3234. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. MedJ Het lustrum van het Maison Descartes. Minister Jean Zay woont herdenkings bijeenkomst bij. Vrijdag heeft het Institut de France te Amsterdam het feit herdacht, dat zijn tehuis in de Nederlandsche hoofdstad, dat een cen trum is voor de uitwisseling van Fransche en Nederlandsche kunst en wetenschappen en een trefpunt voor alle vrienden der Fran sche cultuur ons ons land, het Maison Descar tes aan het Museumplein te Amsterdam, vijf jaar bestaat. De herdenking van dit eerste lustrum droeg een bijzonder karakter door de aanwezigheid van den Franschen minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, Jean Zay, die voor de eerste maal een bezoek aan ons land brengt. Minister Jean Zay deelde onder applaus mede, dat de president der Fransche repu bliek had benoemd tot ridder van het Legioen van Eer den wethouder van onderwijs van Amsterdam, den heer E. Boekman, en tot of ficier de 1'Académie den secretaris van het maison Descartes drs. F. Prince. Een 35-jarige arbeider uit Utrecht is bij heiwerk te Diemen onder het heiblok te recht gekomen en op slag gedood.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1