wotden U/at mdaantataen 9 nut aan de schoten vernacht! H. L. KAMINK Comité-School Insinger-School rMUWV IttZtlHfyfiH I/O 1it US nfrUUtl^WLUvoSU De Directeurswisseling bij „Euphonie". BURGERLIJKE STAND. KEIZER WILHELMSTRAAT 3 JAMES WATTSTRAAT HOOFD: C. LIJNZAAD HOOFD: J. DALHUIJSEN (Adv. ingez. Med.) K. H. Kerkhoff volgt Marinas Adam op Wij berichtten reeds in ons blad, van Vrij dag j.l.t dat in verband met zijn drukke werk zaamheden Marinus Adam zijn functie als dirigent van het symphonieorkest Euphonie voorloopig overgedragen heeft. Reeds eenigen tijd was het ensemble zonder definitieven leider en nam de heer K. H. Kerkhof f tijdelijk de directie van het orkest op zicli. De nieuwe dirigent. Karei H. Kerkhoff is voor Euphonie reeds een oude bekende, want in 1921 heeft hij het orkest eveneens eenigen tijd geleid. Hij werd 10 Augustus 1878 te Haarlem geboren en is de jongste der drie broers, die zich allen tot de muziek voelden aangetrokken. Na van den oudste, Frits, vioolles te hebben ontvangen, werd Karei op 12-jarigen leeftijd na gehouden examen in het orkest van Kriens opgenomen. Hij studeerde daarna ijverig en werd op zijn 16de jaar tot 1ste violist gepromoveerd. Op zijn 14de jaar begon hij hoorn te stu- deeren en maakte door de veelzijdige ver bintenissen van het orkest een uitstekende school als orkestmusicus mede. Daarbij toonde Kerkhoff zich een ras-muzikant, een veel zij dig ontwikkeld artist. De heer K. H. Kerkhoff studeerde ijverig verder. Hij ontving van Philip Loots les in theorie- en compositieleer, welke studies hij later bij Willem en Hendrik Andriessen voort zette. Hij kreeg verschillende aanbiedingen om als koor- en orkestleider op te treden, moest zich echter door zijn drukke werkzaamheden beperken (de heer Kerkhoff is reeds jaren lang chef van de griffie van de Rechtbank te Haarlem), en nam ontslag als orkestlid der H.O.V. Toch verleende hij steeds weer assisten tie, indien dit noodig was, als solo-altist bij Louis Boer en Nico Gerharz. En dat hij als altist een groote muzikale reputatie geniet mag dienen als bewijs, waarom hij dikwijls de vereerendste uitnoodigingen ontvangt om kwartet of kwintet te spelen anet beroemde meesters als Carl Flesoh, Platygorsky, Casals, Thibaud, e.a. hieraan en aan rust en kalmte heeft het in al die jaren bij Euphonie niet ontbroken. Er werd onder zijn bezadigde leiding ijverig ge studeerd en de vruchten van die studie open baren zich op tal van gedegen concerten, die wij van Ephonie in de afgeloopen jaren heb ben bijgewoond (Beethoven's Eerste, Schu bert's Unvollendete, Haydn's Militar sympho- nie, e.a.). Karei H. Kerkhoff. Toen hij de mannenkoren „Haarlem's Zanggenot", „Proza en Poëzie", de gemengde' koren „Polyhymnia", „Haarlem's Gemengd Koor" en het Doopsgezind Zangkoor met suc ces had geleid, met dubbel-kwartetten uit die vereenigingen de hoogste onderscheidin gen had behaald, daarbij nog een goed sym- phonie-orkest als Caecilia te Santpoort tot groote hoogte had weten op te voeren koos hij zich een anderen weg en werd muziekver- slaggever waarop spoedig het jury-lidmaat schap volgde. Toch zat hem het dirigeeren in het bloed en zoo werd hij in 1917 dirigent van de har moniekapel „De Eendracht". En het is met dit fameuze korps der Velsensche Papierfa brieken, dat Kerkhoff zijn naam als musicus, als geboren kunstenaar, in onze omgeving ge vestigd heeft. De successen met deze kapel behaald, liggen hun, die met het plaatselijke muziekwereld] e meeleven, nog goed in het geheugen. In 1929 vertrok hij van „De Een dracht", kwam terug in 1932, doch legde reeds in 1934 de leiding weer neer. Met zijn benoeming heeft Euphonie on getwijfeld een zeer gelukkige keuze gedaan. Kerkhoff is een geboren orkestleider, iemand, die bekend staat om de groote stuwende kracht en geestdrift welke van hem uitgaat, die hij zoo goed op zijn orkest weet over te brengen. De leden van Euphonie zullen geen gemak kelijke meester aan hem hebben, maar hij zal hen zeker weten te inspireeren tot het vertolken van de door hen ingestudeerde muziek op zijn wijze. En die wijze kenmerkt zich door het woord „spirit", een woordje, dat in de Nederlandsche muziek reeds burger recht gekregen heeft. Adam leidde 17 jaar Euphonie. Ruim 17 jaar heeft Marinus Adam Eupho nie dat 18 Januari j.l. 21 jaar werd, nu reeds geleid. Als opvolger van Kerkhoff in 1921 kwam Adam te IJmuiden-Oost voor de eerste maal „voor" een orkest. Zijn loopbaan als dirigent begon dus bij Euphonie. En zoo zul len beiden elkander veel te danken hebben, want heeft de dirigent het orkest op zulk een peil weten te brengen, dat het in velerlei op zicht gehoord mag worden, omgekeerd heeft de dirigent zijn eerste scholing als orkest leider bij de dilettanten van het vroegere Velseroord opgedaan. Een voltallig bezet or kest vond de heer Adam er weliswaar niet, maar de dirigent was jong en gaf zich geheel om het orkest omhoog te voeren. Hij -begreep volkomen, dat om dit doel te bereiken'geduld moest worden gebruikt en ook, dat er nauw gezet en ernstig gewerkt moest worden. En Marinus Adam. Zoo kan de nieuwbenoemde dirigent een behoorlijk geschoold en goed bezet orkest aantreffen. Dank zij den arbeid van Marinus Adam gedurende 17 jaar. W. De opbrengst der Belgische Zeevissclierij in 1938. De totale opbrengst der Belgische zeevxssche- rij in 1938 bedroeg (zonder garnalen) 36.396.916 K.G. met een waarde van 109.9 milliden francs. Oostende is verreweg de belangrijkste Belgische visschershaven. De aanvoer in deze haven be droeg 31.654.000 K.G. ter waarde van 90.8 mill, francs. Voorts werd aangevoerd in Zee- brugge 2.465.000 K.G. ter waarde van 12.3 mil- lioen francs, in Nieuwpoort 1.813.000 K.G. ter waarde van 4.8 mill, francs en in Blankenberge 464.000 K.G. ter waarde van 1.8 mill, francs. De garnaalvisscherij leverde op 2.949.870 K.G. ter waarde van 14.2 millioen francs. N.A.S.B.-NIEUWS. Schaakgroep Denk en Zet. De voor de 4e klasse van den N.-Holl.. Schaakbond gespeelde wedstrijd, is door D. en Z. met 73 gewonnen. Deze wedstrijd was voor D. en Z. de laatste kans voor de eerste plaats, daar zij bij verlies uitgeschakeld was. Bennebroek had wel de mooiste kans, daar zij nog ongeslagen was. De wedstrijd had het volgende verloop. Denk en Zet I: Ond. Gen. Bennebroek: 1. J. KraaienoordB. Enthoven 2. J. Oosterwaal-W. de Laat 3. T. TolD. Enthoven 4. M. LanserK. W. v. Veen 5. H. VeluwenkampJ. Lagendijk 6. J. Hillecamp—K. Lekkerkerker 7. P. C. Tol—H. Schöler 8. H. Aarts—H. Bitter 9. H. Aarsen—A. Oosthoek 10. H. BoumanW. Lans 1—0 0—1 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 7—3 Denk en Zet had aan de even borden wit. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. Alhier worden pogingen gedaan om te komen tot het oprichten van een afdeeling IJmuiden- Velsen van het Nederlandsch Luthersch Genoot schap voor In- en Uitwendige Zending. Men hoopt in de toekomst te kunnen over gaan tot het houden van kerkdiensten en het geven van catechisatie- en Zondagsschool- onderwijs. Om hiertoe te komen wordt een bijeenkomst gehouden op Maandag 27 Februari a.s. 8 1/4 uur n.m. in de bestuurskamer van het Herv. Vereenigingsgebouw Kalverstraat 10. Men zie de advertentie in dit nummer. JAARVERGADERING VAN DE VARA- AFDEELING. De afdeeling Umuiden van de VARA houdt Maandag 27 Februari a.s. haar jaarverga dering in het voorzaaltje van „Ons Huis" aan den IJmuiderstraatweg. Behalve de gewone agendapunten is aan de orde de behandeling van het jaarverslag van het hoofdbestuur, een omroeprapport, de can- didaatstellingen voor het hoofdbestuur en voor den Vereenigingsraad, de periodieke be stuursverkiezing en de propaganda. De be zoekers hebben ieder een kans op een gratis tocht naar een bontenavond in het theater Gooiland te Hilversum. Zondagsdienst der apotheken. Dc Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeörweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagmiddag 26 Februari a.s. een volkscon cert in de Gemeente-concertzaal te Haarlem. De dirigent is Marinus Adam; de soliste is Do- ï'othy Helmrich (zang). Het programma vedmeldt: Mozart's Con cert voor 2 piano's in F-groot; Concert voor 3 piano's in C-groot van Joh. Seb. Bach; Con cert voor 4 violen in b-klein van Vivaldi; Concert voor 4 piano's in a-klein van Joh. Seb. Bach; 2 liederen van Handel, een aria van Purcell en Richard Wagner's Traume. Ledenvergadering „Ziekenzorg". Wat de vereeniging deed in het afgeloopen jaar. De vereeniging „Ziekenzorg" hield Donderdag middag een ledenvergadering die door 7 bestuurs leden en door 15 gewone leden was bezocht. De presidente mevrouw Polderman heette de aanwezigen hartelijk welkom, 'in het bijzonder Mevr. Rambonnet, de beschermvrouw der ver eeniging, wier aanwezigheid zeer op prijs werd gesteld. Nadat de notulen der vorige ledenvergadering zijn voorgelezen, komt het jaarverslag aan de beurt. Hieraan kan het volgende worden ont leent: In den loop van dit jaar kon over het alge meen aan alle aanvragen worden voldaan, dank zij onze leden en kookleden. Wel moest, daar in het begin van het jaar de uitgaven de inkomsten dreigden te overtreffen, bij patiënten, die langdurige hulp behoefden eenige restricties worden toegepast, hoe spijtig dit ook veelal was. Een feit is het dus, dat in dien de inkomsten van „Ziekenzorg" grooter waren, er ook veel meer geholpen zou kunnen worden. Er werd in dit jaar verstrekt: 5271V2 liter melk, 1840 eiex-en, 94 pond en 2 ons boter, 14 liter kar nemelk, 11 3/4 liter room, 28 liter pap, 92 pond en 1 ons vleesch, f 44.55 aan fruit. Dank zij de goede zorgen der kookleden wer den er 429 warme maaltijden bereid. Behalve in den vorm van versterkende middelen, werd er, hoewel op bescheiden schaal, toch nog in ande ren vorm hulp geboden. De vereeniging telt thans 458 leden. Hoewel er in den loop van het jaar verschillende leden bedankten, werd door ijverig werken getracht het verlies weer aan te vullen, hetgeen ook vrij wel lukte. Gelukkig bracht de op 9 Juni gehouden „bloempjesdag" een som van f 310 binnen. Zon der dit bedrag zou „Ziekenzorg" zeker niet zoo veel hulp hebben kunnen bieden als ze nu heeft gedaan. Helaas traden er in den loop van dit jaar twee zeer gewaardeerde leden uit het be stuur, n.l. de dames Arends-Ingwersen en Koops- Schram. Op 6 December had ten huize van Mevr. Mi- latz het afscheid plaats van Mevr. Arends, die 27 jaar bestuurslid, waarvan bijna 25 jaar pen- ningmeesteresse, der vereeniging was. Een ieder die weet wat mevrouw Arends voor „Zieken zorg" beteekende, zal beseffen dat haar heengaan uit het bestuur een groote leegte achter laat. De taak van Mevr. Arends zal in het vervolg worden vervuld door mevr. v. d. Helm, terwijl Mevr. Heykoop de plaats van Mevr. Koops als 2e secretaresse zal innemen. Daar de toestand hier ter plaatse nog verre m rooskleurig is. blijft een voorzichtig beleid zeer noodzakelijk. Na het voorlezen van het jaarverslag deed de I enningmeesteresse rekening en verantwoor ding. De dames Heykoop en Luchsinger, die de boeken hebben gecontroleerd, hadden alles keu rig in orde bevonden. Hierna werd overgegaan tot het kiezen van bestuursleden. De dames Rutten en Heykoop, die aan de beurt van aftreden waren doch zich herkiesbaar stelden, werden herkozen, terwijl de bestuurs-candidaten de dames Arends't Hart en van der Leek, bij acclamatie werden gekozen om de opengevallen plaatsen in te nemen.. Tot leden der Kascommis- sie werden benoemd de dames Klein en Loen- dersloot. Tenslotte deelde mevrouw Rambonnet mede, dat ze het plan heeft opgevat om waarschijnlijk begin Mei een kinder-operette op te voeren, dit geheel ten bate van de Vereeniging „Ziekenzorg" Dit sympathiek plan had. aller bijval. Mevrouw Polderman dankte naméns het bestuur mevrouw Rambonnet hartelijk vooiJ deze toezegging. Hierna volgde rondvraag en sluiting. Het bestuur van de vereeniging is thans als volgt samengesteld: Mevr. Eth. P old erman-Luch singer, Presidente, Kanaalstraat 236. Mevr. J. Milatz-Houwink, Vice-Presidente, Kon. Wilhelminakade 81. Mevr. J. S. Rutten-de Bruin, le Secretaresse, Bik en Arnoldkade 39. Mevr. C. Heykoop, 2e secretaresse, Kennemer- laan 89. Mevr. M. P. v. d. Helm-van Wijk, le Penning- meesteresse, Duin- en Kruidbergerweg 15. Mevr. E. A. Hogeland-Glazemaker, 2e Pen- ningmeesteresse, Bik en Arnoldkade. Mevr. W. Arends-'t Hart, Velserduinweg 154. Mevr. H. Dalhuysen-v. d. Veer, Julianakade 52 Mevr. T. Doevendans-de Bruin, Julianakade 44 Mevr. M. Havervan Riel, Huygensstraat 21. Mevr. W. P. van Hof ten-Spoor en, Zeeweg 212 Mevr. M. W. van der LeekTol, Spieghel- laan 11. CONTANT-ZEGEL RECLAME. De winkeliersvereeniging Groot-IJmuiden ver zoekt ons mede te deelen, dat aan de volge- spaarde zegelboekjes (gele zegels) voorzien van een duidelijke opgave van naam, adres en da tum en ingeleverd op een van der werkdagen, vallende in de maand Maart a.s. dubbele waar de zal worden toegekend. BALLET TILLY SYLON. Donderdag 2 Maart a.s. geeft het ballet van Tilly Sylon een dansavond in den Stadsschouw burg te' Haarlem. De dirigent is Marinus Adam; het begeleidende orkest is de Haarlemsche Orkest Vereenigng. Het programma vermeldt: De schilderijenten toonstelling van Moussorgsky; Die Moldau en „Oranje Nassau" naar Griekenland verkocht. Naar Lloyd' List thans meldt bedroeg de op brengst ongeveer 13.000. Duitsche vissclierij-resultaten. De vergadering van aandeelhouders in de Hochsee-Fischerei „Nordstern" A.G. te Weser- münde Geestemünde besloot over het afgeloopen boekjaar een dividend van acht procent uit te keeren. Groote diepgang. Het Duitsche tankmotorschip „Nord Atlantic" passeerde gisteren, van Port Arthur naar Amster dam, met een diepgang van 8,6 Meter. Britsche trawler gestrand. De Britsche trawler .Loyal" is in de Noorsche Fjorden gestrand. De bemanning kon door de Britsche trawler „Piet" worden gered. Een Noorsch bergingsvaartuig is op het bericht direct uitgevaren om te probeeren het schip, dat op de Ramnes gronden omhoog gevaren is, vlot te brengen. Onze koopvaardijvloot. In Januari j.l. zijn aan onze koopvaardijvloot toegevoegd het stoomschip Willem II en de mo torschepen Abbekerk, Adinda, Bellatrix, Haai, Haskerland, Kuwi, Njord, Opsterland, Piet Hein, Toiler III. Van het register werden afgevoerd het stoomschip Hennie (geslooopt) en de motor schepen Margina (naar het buitenland ver kocht), Oudewater (thans Opsterland), Zwax'te- water (thans Haskerland) en Volharding (thans Haai). Reparaties uitgevoerd. Het Ned. stoomschip „Stad Maasluis", dat 12 dezer van Rotterdam te Amsterdam arriveerde, heeft aldaar in een der droogdokken eenige her stellingen ondergaan. Het schip heeft deze thans beëindigd en vertrok gistermiddag weer naar zee. Vlootuitbreiding. Het voor de Koninklijke Shellgroep momen teel in aanbouw zijnde tankmotorschip „Tibia", groot 15.000 ton zal heden te water worden ge laten van de werf' der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam. Rectificatie. Het dezer dagen aan het Hoogovenbedrijf alhier gearriveerde Duitsche s.s. Kythera kwam niet aldaar ijzer laden, zooals wij absusievelijk berichtten, doch voerde van Bourgas een lading ijzererts voor dit bedrijf aan. Dans der Komedianten van Smetana Universiteit van Marinus Adam. en De AANGEKOMEN. 23 Februari: Gateshead s.s. Newcastle Vechtstroom s.s. Huil IJstroom m.s. Leith 24 Februari: Tiberius s.s. Hamburg Oise m.s. Londen Amstelstroom m.s. Plymouth Enid Mary s.s. Goole Nord Atlantic m.s. Port Arthur Ethippian m.s. West Afrika Luxembourg s.s. La Plata VERTROKKEN. 23 Februari: Alf s.s. Oslo England s.s. West-Hartlepool Java m.s. Schiedam Anna s.s. Sevilla Astarte s.s'. Rotterdam Ousel s.s. Liverpool Aurora s.s. Rotterdam Saturnus s.s. Rotterdam Wendover s.s. Newcastle 24 Februari: Kythera s.s. Hamburg Queenworth s.s. Methil Plato s.s. Gefle Vlootuitbreiding. Dinsdag j.l. werd het voor rekening van kapt. F. van dei- Laan te Groningen in aanbouw zijnde vrachtmotorschip „Aegir" te water gelaten van een der hellingen der scheepswerf Gideon, J. Koster Hzn. te Groningen. Het schip, hetwelk voorzien wordt van een 400 P.K. M.A.N.-motor, is van het z.g.n. Nieuw-Kostertype met verblij ven voor de bemanning en machines midscheeps. Naar verder bericht wordt geschiedt de bouw onder toezicht van Lloyd's en Scheepvaart Inspectie. Opbrengst s.s. „Oranje Nassau". Zooal wij reeds berichtten werd het s.s. Veilig werken bij Van Leer's Walsbedrijven. Het eerste nummer is verschenen van „Vei- ligheidsmededeelingen", en geïllustreerd or gaan dat bestemd is voor arbeiders werkzaam in Van Leer's Walsbedrijven te Velsen. Het is een interessant nummer geworden, dat bij dragen bevat over verschillende onderwerpen, die den arbeid en in het bijzonder den veili ge n arbeid betreffen. Ir. C. Gelderman, directeur der Walsbe drijven, spreekt in zijn inleidend artikel over het doel, dat de leiding van het bedrijf met haar veiligheidscampagne voor oogen heeft: „in Van Leer's Walsbedrijven moet iedereen even veilig zijn als in zijn eigen huis en vei liger dan op straat". Vervolgens wordt de nieuwe Veiligheidswet besproken, op het nut van veiligheidshand - schgen, veiligheid's'scboenenén maehinebe- ■schermers gewezen en veel nadruk wordt ge legd op het in goeden en in schoonén staat houden van werkplaatsen en gereedschappen. Tot slot geeft het blad een vijftiental be knopte veiligheidsvoorschriften. Wij juichen het streven van Van Leer's Walsbedrijven ten zeerste toe en wij hopen, dat de arbeiders het nut van de getroffen maatregelen zullen inzien en medewerken zul len om het gestelde doel: in Van Leer's Wals bedrijven veiliger dan op straat, te berei ken. Wat er gevonden werd. Te IJ-muiden: een portemonnaie met in houd, een kindertaschje met inhoud, een étui met sleuteltjes, twee huissleutels, een kin derhandschoen en een rijwielbelastingmerk. Gevonden te IJmuiden-Oost: eenige sleu tels, een padvinderstasch, 2 alpinomutsen, een Teddybeer, 4 bloemkolen, een ceintuur, een rozenkrans, een handbeschermér, een kinder- portemonnaïe, een belastingmerk, een kinder wantje. Gevonden te Velsen-Noord: een handwar mer, een autoped, een belastmgirerk, een zak mes,een portemonnaie, een auto-nummerbord een beursje, en dames-handschoen, een huis sleutel een oliedop voor een auto. Gevonden te Santpoort: een kindertaschje inhoudende een zakdoek; een handweef- kleedje, een huissleutel. VERLOTING S. S. H. Op onze redactiebureaux te IJmuiden en te Beverwijk ligt voor belanghebbenden ter inzage de trekkingslijst van de door de gym nastiekvereniging „S.S.H." van Hoogovens gehouden verloting. Stichting Opleiding Maat schappelijke Werkers. Cursus in Velsen opgericht. De steeds belangrijker en omvangrijker taak, welke aan de ambtenaren der diensten voor Steunverleening, Maatschappelijk Hulp betoon en der Arbeidsbemiddeling in dezen tijd wordt opgedragen, maakte het noodzake lijk meer aandacht te besteden aan de oplei ding van deze ambtenaren. Om aan deze noodzaak tegemoet te komen, werd bovengenoemde stichting in het leven geroepen. Tot de eerste gemeenten in het land waar een cursus werd georganiseerd behoort Vel sen. De cursus leidt op tot het diploma Maat schappelijk Werker. Het eerste examen zal in den loop van 1941 worden afgenomen. Als docenten zijn aan den cursus verbon den: mej. mr. T.de Keyzer, seretaresse van den Kinderrechter te Haarlem, voor Wetgeving en Kinderbescherming; en de heeren: M. W. Hel- lemons, directeur der Arbeidsbeurs te Velsen, voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheids verzekering; W. Lubberink, leeraar Staatswe tenschappen te Haarlem, voor Maatschappe lijke verhoudingen, Staatsinrichting en Ar beidsrecht; P. Waardenburg. directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon te Velsen, voor Maatschappelijk Steunwezen en Steunverlee ning; L. J. B. de Wilde, verificateur ter secretarie van Velsen, voor Boekhouden. De eerste lessen worden gegeven op Don derdag 23 dezer. Het aantal deelnemers, amb tenaren der gemeenten Velsen en Beverwijk bedraagt 29 Kleermaker - STATIONSWEG IJMUIDEN-OOST TELEF. 52/ HET ADRES voor hen, die GOED BILLIJK gekleed willen gaan. en (Adv. IngezJi^J- Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende organ" saties voor de week van 27 Februari tot en i 4 Maart zijn vastgesteld als volgt: Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers!^ 9.00—9.20 uur. nQ Werkloozenvereeiging 9.259.55 uur. Algemeene Nederlandsche Bouwarbeidersbnnri 10.00—10.20 uur. nQ IJmuider Transport Federatie (N. A. S) mm —10.45 uur. ,3() Ongeorganiseerden 11.0012.00 uur. Chr. Bond van Fabrieks- en TransportarbeirW 9.00—9.30 uur. IJmuider Federatie 9.3510.20 uur. Oud Katholiek Vakverbond 10.2510.40 uur R.K. Bonden 11.0011.40 uur. Kleine bonden 11.4512.00. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stélt fa Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst ontet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De tuinderssteun. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte voor het volgende: Blijkens de verslagen in verschillende bladen is in de j.l. Woensdag gehouden vergadering van den L. T. B. een en ander gezegd over de uit- voering van den kleine-tuinderssteun, wat een fel licht werpt op de schandelijke bejegeningen, waaraan de leden van de desbetreffende com missies bloot staan, indien de beslissingen inzake de steunverleening niet geheel naar den wenseh van de tuinders uitvallen. In de meeste gevallen schreeuwen de men- schen moord en brand, die door onjuiste opga ven zelf een verscherpte controle uitlokken, in welk geval dan een commissielid tot zondebok wordt gemaakt. Weinigen hebben een flauw begrip van het moeilijke en tijdroovende werk aan het lidmaat schap van Rijks- en gemeentelijke commissies verbonden. Aan wie, zooals ondergeteekehde uiteraard, hiermede wel bekend is, komt de op niets steunende lasterlijke achterklap tegen welk commissielid ook, onduldbaar voor. Als voorzitter van de betreffende commissie stel ik er prijs op te verklaren, dat de leden en de ambtenaren van den Dienst voor Sociale Za ken met overgave, nauwgezetheid en de grootst mogelijke objectiviteit hun moeilijke taak be langeloos vervullen. Nü" blijkens het besprokene in bovengenoemde0 vergadering de naam genoemd is van het com missielid, namelijk den voorzitter van den L. T, B., is het mij een behoefte, hier te verklaren, dat juist hij, jnede door zijn groote deskundigheid, één der verdienstelijkste leden van de commis sie is, op wiens medewerking ten zeerste prijs wordt gesteld. De voorzitter van de commisssie voor kleine-tuinderssteun W. VAN DOK, Beverwijk. Harmonie-vereenig. Concordia". Het is alweer eenige weken geleden, dat U zoo vriendelijk was een arjikel te plaatsen betreffen de de harmonievereeniging „Concordia", waaruit bleek, dat het bestuur tracht deze vereeniging weer tot bloei te brengen, hierbij een beroep doende op de medewerking van de burgerij van IJmuiden. Hoewel eenige donateurs hun donaties weder hebben toegezegd en de buurtvereeniging „IJmui- den-Centrum" zelfs een verloting voor „Con cordia" heeft gehouden waarvoor het bestuur zijn groote erkentelijkheid uitspreekt hadden wij toch van de zijde van andere vereenigingen meer belangstelling verwacht. Sportverenigin gen, de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de Oranjevereniging, andere buurt- en winke liers vereenigingen, zij alle hebben toch wel eenig belang bij den opbloei van Concordia, zoodat wij meenden van hen toch minstens een bewijs van belangstelling of aanmoediging te mogen ont vangen. Ook de toeloop van oud-leden en van nieuwe leden kan nog grooter zijn. Deze kunnen zich als nog opgeven aan het secretariaat, Kon. Wilhel minakade 12. Vooral aan pistonnisten is nog gebrek. Wij hopen thans weer spoedig met de repetities te kunnen aanvangen, maar daar is in de eerste plaats een behoorlijke bezetting en bovenal een eenigszins gevulde kas voor noodig. Daarom doen wij nogmaals een beroep op al len, die het wèl meenen met „Concordia", opdat zij binnen afzienbaren tijd kan toonen, dat hot ernst is met haar voornemen zich weer een be hoorlijke plaats te veroveren in het muziekleven van Umuiden. Mogen wij daarbij tenminste op aller belang stelling of nog beter op veler financieelen steun rekenen? Het adres van den penningmeester is F. Th. Bx-andhoff, Zeeweg 196, IJmuiden-Oost. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de vex'leende plaatsruimte, Namens het bestuur van „Concordia" JAN SINJEWEL Secretaris. I everancier aan aIIe Ziekenfondsen illijke r P. DE GROOT OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. ingez. MSdJ HAARLEM, 24 Februari Bevallen 23 Februari: M. Witkamp—Kees maat, d. Overleden 22 Februari: p. Geisderfer—Rij broek, 74 j., Tulpenstraat; P. c. Muis—Kiel, 83 j., Spaarne; 23 Februari; R. L. Gerbers-* Keur, 83 j., Jansweg.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2