DOUWE EGBERTS m 9 m m m jiezoo, nu eerst D.E. pijp DAMRUBRIEK. mi jjg li S SP urn f§f B jfj §jj jjj a u Él ËS m 5m t Overwegingen na de samenstelling van het Nederlandsch elftalGeen Zuidelijke en geen Westelijke tweede klasse spelers De Zuid-Afrikaansche cricketers zijn niet fortuinlijk; Scherens en de wereldtitelMoeilijk traject te Varese Een lawine van goals. Zoo is dan eindelijk aller nieuwsgierigheid hevredi'd en de samenstelling van het Ne- riprlandsoh voetfcal-elftal bekend. In de eerste Staats valt wel op. dat er van de vijftig perste klasse clubs in ons land slechts zes in ™ze nationale ploeg vertegenwoordigd zijn. Noch op het Zuiden, noch op het Noorden, noch op de vereenigingen van de Westelijke tweede klasse heeft de keuze-commissie een heroep gedaan en wat de eerste en laatst genoemde groep betreft, zal dit wellicht ver wondering wekken. Verschillende Zuidelijke spelers hebben rn de laatste jaren een plaats gevonden in bonds- en keurploegen en daarin dikwijls een vooraanstaande rol gespeeld, niet het minst door hun enthousiasme en doorzettingsver mogen Bovendien blijkt keer op keer uit de commentaren op de wedstrijden in af- deeling vier, dat in de teams van N. A. C., Eindhoven, M.V.V. en B.V.V., voetballers zit ten die over „match-winningf'-kwaliteiten beschikken. Deze spelers vindt men ook in een aantal clubs van de Westelijke tweede klasse, in welke divisies vooral de beide laatste seizoenen waaronder dan ook het huidige wordt be doeld, veelal sneller, vlotter, beter en speciaal frisscher voetbal wordt vertoond dan in de topklasse. Van teams als ED.O., S.V.V. en Hilversum gaat meer kracht en productiviteit uit dan van sommige ploegen in de eerste klasse. Eerstgenoemde clubs demcaistreeren een dégelijker opvatting van het spel, waar aan het feit niet vreemd is, dat zij over ge noeg en krachtig spelersmateriaal beschik ken, dat zich in opgaande lijn beweegt, ter wijl' eerste klassers soms moeten roeien met de riemen, die zij hebben en hun spel noodge dwongen toaseeren op een krampachtig ver dedigen van hun positie in de hoogste af- deeling. Doch zoolang de promotie-mogelijkheid voor deze cluibs niet wordt uitgebreid en zij voor hun opgang afhankelijk zijn van een viertal zenuwsloopende beslissingswedstrijden, waarin één enkel gelijk spel al voldoende kan zijn om hen voor een plaats in de hoogere klasse uit te schakelen (zooals destijds Zee- burgia in den strijd met Haarlem en U.V.V.) zal het spelpeil in en de samenstelling van de ho-Dgste divisies er eerder zwakker dan sterker op worden. Met het thans reeds ge bleken gevolg, dat de publieke belangstelling zich, uitzonderingen daargelaten, meer en meer op de wedstrijden der lagere afdeelingen concentreert. Intusschen stond de keuze-commissie voor een moeilijke taak. Daarom stemt het tot des te meer tevre denheid, dat de K. C. er thans toe is overge gaan, enkele spelers op te stellen, die op dit moment in goeden vorm zijn, zooals Stam, Blomvliet en Drager. Weliswaar is laatstge noemde wat klein van pestuur, maar zijn snelheid vergoedt veel en is juist tegen de Hongaren van belang. Schubert daarentegen is technisch uitstekend, doch schiet tegen een snel spelende ploeg in tempo tekort. Daarom zal deze Ajax-man o.i. tegen Hicingarije meer succes oogsten dan tegen de vlugge Belgen. Het zou voor Dijkstra, den Z.F.C.-doelman, een, verdiende belooning zijn geweest, als men hem ditmaal had gekozen, want deze keeper heeft meermalen in belangrijke wedstrijden o.a. voor het B-elftal tegen het Continent en nog deze week in Charleroi, prestaties van internationaal kaliber geleverd. Maar Van Male heeft de loffelijke gewoonte, juist in interlandmatches een klasse sterker te spelen dan in de competitie. Het zit den Zuid-Afrikaanschen cricketers niet mee; niet alleen verloor hun aanvoerder in de vier tot nu toe gespeelde testmatches den toss tegen den in dit opzicht wel zeer fortuinlijken Hammond, maar in den zoo juist gc-ëindigden wedstrijd te Johannesburg werd hun door den regen een geheele speel dag en daarmede de kans op een zoo goed als zekere overwinning ontnomen. Het moest in dergelijke omstandigheden mogelijk zijn, dat de verloren gegane speeltijd werd inge haald, waartoe ditmaal de gelegenheid be stond, omdat de Engelschen twee vrije dagen hebben, alvorens zij weer tegen Natal „aan den slag" moeten. Weliswaar moeten de touristen natuurlijk den tijd hebben om van Johannesburg naar Pieteimaritzburg te komen maar waarvoor hebben we anders vliegtuigen in dezen modernen tijd.? Intusschen hebben de Springbak-bowlers Langton en Gordon, alsmede de nieuwe wic'ketkeeper Grieveson, wiens eerste test- match dit was, zich met roem overladen. Laatstgenoemde noteerde op 418 runs in de beide Engelsche innings slechts 9 extra's hesp. 1 en 8), terwijl hij drie fraaie vangen deed. Een prachtig debuut! De Belgische sprinter Jef Scherens is vorige week 30 jaar geworden. Men heeft bij die ge legenheid „Poeske" die zes achtereenvolgende malen het wereldkampioenschap veroverde (1932 tot en met 1937) de vraag gesteld, of hij zich in staat achtte om nogmaals de regenboogtrui te winnen. Scherens herinnerde er in zijn antwoord aan, dat hij vorig jaar op de tweede plaats achter Van Vliet was geëindigd en daar een sPrinter de beste kansen op de zege heeft, als hij uit tweede positie aanvalt, meende de Belg dat zijn kansen op het heroveren van den titel bij het volgende wereldkampioen schap niet slecht stonden. Het parcours voor het wereldkampioen schap wielrennen op den weg over den oauberg te Valkenburg was moeilijk, maar net traject, waarover de volgende strijd om oen wereldtitel zal worden gehouden, zal niet minder hoofdbrekens kosten. Hoofdbrekens is feitelijk niet het juiste woord, want het zuilen eerder de pedalen en het moreel der renners zijn, waarop het werkwoord breken van toepassing zal zijn. Vooral de bochtige, Rg-zag loopende weg, die steil naar den top van Grantola omhoog slingert, is een geducht obstakel, dat doet denken aan den Col de Braus in den Tour de France. Het wereldkampioenschap zal dit jaar in Italië verreden worden, de rit op den weg heeft te Varese plaats. In den Leaguewedstrijd voor de derde di visie Zuid tusschen Crystal Palace en Walsall scoorde de thuisclub na den aftrap drie goals in 3 y2 minuut, waarmede de match vrijwel beslist was. De twee favorieten voor den beker ontmoet ten elkaar Woensdag jJ. voor de competitie en Wolverhamptcn oversloeg Everton met 70. Dat zal op 4 Maart a_s. in de zesde bekerronde wel niet zco gemakkelijk gaan. De bovenvermelde prestatie van Crystal Palace is geen record, want eenige jaren ge leden slaagde de middenvoor van West Bromwieh Albion, Richardson, er in, vier goals binnen vijf minuten na den aanvang van een match te scoren. In ons land heeft, lang geleden, de toenmalige V. O. C.-middenvoor Dulfer te Dordrecht tegen D.F.C. een derge lijk feit verricht, doch we herinneren ons niet of het hier drie dan wel vier goals betrof. Maar in het veen ziet men niet op een turfje HOCKEY. Kon. Ned. Hockeybond. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: H.O.C.—Hilversum. GooiAmsterdam. T.O.G.O.H.H.IJ.C. B.M.H.C.—H.D.M. Promotie-ldasse A: StrawberriesAlkmaar. LeidenZandvoort. VictoriaH.D.M. 2. S.O.S.Studenten. Promotie-klasse B: Laren—Hilversum 2. Amsterdam 2B.M.H.C. 2. PinokkioS.C.H.C. Be Fair—B.H.V. Tweede klasse B H.H.IJ.C. 2H.O.C. 2. Alliance—H.B.S. B.M.H.C. 3Groen Geel. H.H.IJ. C. 3Leiden 2. Derde klasse C: Zandvoort 2Leiden 3. S.O.S. 2—B.M.H.C. 4. B.M.H.C. 5—Leiden 4. Te Werve—V.C.L. Derde klasse D: Alkmaar 2—Strawberries 2. IJ svogels—Kraaien. F.A.H.C. 2H.B.S. 2. B.M.H.C. 6—Hurley. Vierde klasse D: B.M.H.C. 7Groen Geel 3. Te Werve 2Leiden 6. Alliance 3Groen Geel 2. Vierde klasse E: Amsterdam 7—H.B.S. 3, Alkmaar 3Amsterdam 6. T.HC. 1925 II—Alliance 2. Zandvoort 3Strawberries 3. Vierde klasse F- Pinokkio 4F.A.H.C. 4. Kraaien 2—F.A.H.C. 3. H.B.S. 4Ijsvogels 2 HOCKEY. PROGRAMMA VAN DE STRAWBERRIES. Het programma van de hockeyclub de Straw berries voor a.s. Zondag luidt: Dames: Strawberries IBe Fair-11 uur (Duinker-v. Randwijk). Heeren: Strawberries IAlkmaar I 14 uur (de Weers- de Nobel). Alkmaar IIrStrawberries II 14 uur. Zandvoort IIIStrawberries III 13 uur. Opstellingen: Dames: Strawberries I: Stoutenbeek, Arnse, Klimp; Dewijk, Lamboo, Luchsinger; Graper, Teer, Poldervaart, v. Ronkel, v. Malsen. Heeren: Strawberries I: v. d. Bliek; Ferment, Brandhoff; v. Randwijk, Rodenberg, v. Veen; Rietbergen, Bleeker, v. Leyden, Erdman, Slui ters. Strawberries II: Pleijler; Vreugdenhil, de Mooy; R. de Mooy, v. 't Hof, Gomes; de Nobel, Geus, de Waard, Mantje, Tusenius. Strawberries III: Bilderbeek; Koning, Kossen; Uiling, Franken, Zandstra. v. Ronkel, v. Hees, Janus, v. Malsen, Meerman. LAWNTENNTS. AALSMEER KRIJGT EEN TENNISPARK. Het bestuur der stichting ter bevordering der Tennissport te Aalsmeer deelt ons mede, dat, behoudens medewerking van de overheid in Aalsmeer, waar geen tennisbanen zijn, begin Mei op eigen banen kan worden getennist. Het is aan het bestuur gelukt de beschikking te krijgen over een zoodanig bedrag, dat het twee gravelbanen met clubhuisjes en volledige uitrusting kan laten aanleggen. Dit tennispark zal binnenkort verrijzen aan het einde der Wilgenlaan in plan-Zuid. Waterpolo. Zondagavond vinden in het Velserbad weer wedstrijden plaats. De eerste ontmoeting gaat tusschen de D.H.D. (IJmuiden) en H.V.G.B. 4, die wel in een overwinning van H.V.G.B. 4 zal eindigen, hoewel het spel van D.H.D. wel voor uit gaat. Hierna volgt de wedstrijd Nereus 3- D.W.R. 3. D.W.R. 3 zal vermoedelijk de sterk ste blijken te zijn, hoewel het voor V.Z.V. 2 gunstiger zou zijn als er verloren werd. Dan heeft nl. V.Z.V. 2 zelf haar lot in handen. De HamH.P.C. 3 zijn twee ploegen van dezelfde kracht, doch daar H.P.C. 3 den laatsten tijd nogal vooruit, gaa» vpven we hen de beste kansen. K. Z.—V.Z.V. 3 is een wedstrijd waar men geen belang meer bij heeft. Speelt V.Z.V. 3 haai" gewone spel en zijn ze compleet met 7 man, dan zal zij het ongetwijfeld tot een overwinning brengen. Tot slot volgt dan nog de ,.big-match" V. Z. V. INereus I. Hoewel de Zaankanters den laatsten tijd meer van zich doen spreken moet V.Z.V. zich daardoor niet laten be- invloeden. De wedstrijden vangen aan te half acht. HANDBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Dames NilocD.O.S. 2 uur. Zeeburg—Turno 1 uur. 2e kl. Dames: Rapiditas EEConcordia II 2 uur. Heeren Aalsmeer—Concordia 10.45 uur. Turno-Atlas 2 uur. Aalsmeer II—Concordia II 9.30 uur. Lijnden IIO.S.S. 10 uur. Zaanland—Achilles 10 uur. Olympia Z.—Olympia A H 11.15 uur. Het programma vermeldt voor Zondag a.s. weinig belangrijke wedstrijden. In de Dames- afdeeling le klas speelt Niloc tegen D.O.S, en is bij voorbaat reeds verzekerd van een over winning; daarentegen zal Zeeburg het tegen Turno niet zoo gemakkelijk hebben; zij is nog lang niet verzekerd van de twee punten. Rapiditas, dat momenteel de leiding heeft met één punt voorsprong, zal met spanning de prestatie van Zeeburg tegemoet zien. In de heeren-afdeeling gaat Concordia een zwaren wedstrijd tegemoet in Aalsmeer; thuis werd gelijk gespeeld, maai* op het Aalsmeer- terrein ligt een overwinning der Meerbewoners het meest in de lijn der verwachtingen. Atlas, dat onderaan de ranglijst staat, zal het tegen Turno, dat j.l. Zondag Lijnden sloeg, zeker niet kunnen houden. In de tweede klasse heeft alleen de plaatse lijke ontmoeting tusschen de Rapiditas- en Concordia-reserves plaats; o.i. hebben de zwart-witten de beste kans op een overwin ning. In de heerenafdeeling spelen eveneens de reserves van Aalsmeer en Concordia tegen elkaar; ook hier zullen de Aalsmeerders wel met de zege gaan strijken. Lijnden II—O.S. zal voor de meer geroutineerde Lijndenspelers wel een overwinning opleveren. Afs u tóch.viets moet verliezer En u Hebt 't voor 't kiezen (0 - °^eri 'iever dan een uur Dan' uw vërd'ren levensduur AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 25 FEBRUARI Rex Theater: Avonturen op den zeebodem. 4 u. Een nacht in Mei en Internationaal bijprogram ma. 8.15 uur. Thalia Theater: Vadertje Langbeen en De te rugkeer van Sophie Lang, 3 uur en 8 uur. Theater de Pont: Fientje Peters poste restan te en Duur gekocht geluk. 8 uur. ZONDAG 26 FEBRUARI Thalia Theater: Vadertje Langbeen en De te rugkeer van Sophie Lang. 3. uur, 5 uur en 8 uur. Rex Theater: Avonturen op den zeebodem 11 u.: Een nacht in Mei en Internationaal bij program ma. 3tuur en 8.15 uur. Theater, de Pont: Fientje Peters Poste Restan te en Duur gekocht geluk. 3 uur en 8 uur. MAANDAG 27 FEBRUARI Theatér de Pont: Fientje Peters Poste Restan te en Duur gekocht geluk. 8 uur. Thalia Theater: Vadertje Langbeen en De te rugkeer van Sophie Lang. 8 uur. Rex Theater: Een nacht in Mei en Internatio naal bijprogramma. 8.15 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 25 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Onderzee-pa trouille" en „Spoorloos verdwenen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Kid Galahad' en „De dubbele bruiloft", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Als een dief in den nacht" en „Ieder beeft voor mijn comman do", 8 uur ZONDAG 26 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Onderzee-pa trouille" en „Spoorloos verdwenen", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Joe E. Brown" en „De dubbele bruiloft", 2.305 uur. „Kid Ga lahad", 5 uur. „Kid Galahad" en „De dubbele bruiloft", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Hollywood Cow boy" en „Ieder beeft voor mijn commando", 2.30- 5 uur. „Als een dief in den nacht", 5 uur. „Als een dief in den nacht" en „Ieder beeft voor mijn commando". 8 uur. MAANDAG 27 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Onderzee-pa trouille" en „Spoorloos verdwenen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat.: „Kid Galahad" en „De dubbele bruiloft", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Als een dief in den nacht" en „Ieder beeft voor mijn comman do", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Een-acterwed strijd Gron. Ver. „Gruno", 8 uur. Frans Hals Theater: „Sergeant Berry", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Suez". Op het tooneel „Jonny en -Jones", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Tragedie van een Keizerrijk" en „De kuische Suzanna", 2 en 8.15 uur. Luxor - Theater: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Chinatown" en „Misdadigers der lucht". Moviac: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 en 9.15 u. City Bioscoop, Zuiderstraat: „Jopie Slim en Dickie Bigmans". Teyler Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZONDAG 26 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Blijspel „Speur honden", door het Gezelschap Jan Musch, 8.15 u. City Bioscoop, Zuiderstraat: „Jopie Slim en Dickie Bigmans". Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 27 FEBRUARI Gemeentelijke Concertzaal: Concert Haarlem- sche Motet- en Madrigaal Vereeniging. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Dat is zoo Vaders vaste gezegde, als hij 's avonds in „de zorg" gaat zitten. Voor hem is het toppunt van huiselijkheid, dat rustige uurtje met D,E. in de pijp! FRIESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK - K 7Q (Adv. lngez. Med.) onder leiding van B. Dukel. EEN FRAAI PROBLEEM. Van den jeugdigen Amsterdammer Druif, die nauwelijks 12 jaar telt kregen wij een schitte rend probleem toegestuurd, speciaal gecompo neerd voor zijn 12-jarige onbekende damvrien- den in Kennemerland, die hij dit probleem ter verplichte oplossing opdraagt. Wij zijn nieuws gierig, hoeveel 12-jarigen (ook meisjes) dit vraagstuk zullen oplossen. Zwart: Wit: Stand in cijfers: Zwart, 1 dam op 12 st. op 4, 8, 9, 17, 18, 36. Wit: 25, 26, 27, 28, 31, 32, 37, 39. Wit speelt en wint. Olympische zweefvliegwedstrijden. Ook Nederland zal van de partij zijn! Zooals bekend is komt op de lijst der spelen op de Olympiade te Helsingfors voor de eerste maal ook de zweefvliegsport voor. Eigenlijk had ook tijdens de vorige Spelen te Berlijn een der gelijke zweefolympiade plaats, waaraan ver scheidene landen deelnamen, doch deze wed strijden hadden buiten het kader der eigenlijke sportfeesten plaats, daar het Olympisch Comité toen nog niet tot opneming van deze sport was overgegaan. Men bericht ons thans, dat de commissie voor zweefvliegen van de Fédération Aéronautique Internationale (FAI), die met de organisatie en voorbereiding der zweefvliegolympiade te Hel singfors is belast, heeft bepaald, dat de wed strijden van 22 Juli tot en met 4 Augustus 1940 op het vliegveld Jarmijarvi plaats zullen hebben. Door den Bond van Nederlandsche Zweef- vliegclubs worden op het oogenblik voorberei dingen getroffen voor de selectie der besten on der de Hollandsche zweefvliegers, die volgend jaar zullen moeten trachten het nationale de vies: „Holland's naam wordt het hoogste ge houden in de lucht", ook in Finland bewaarheid te maken. Op zoek naar .het Olympisch zweefvliegtuig. Op het oogenblik is de Technische Commissie te Rome bijeen, waar uit een aantal der beste Duitsche, Italiaansche en Poolsche zweefvlieg tuigtypen het standaard-olympische zweefvlieg tuig zal worden gekozen. Van Nederlandsche zijde is momenteel Dr. Ir. van der Maas van den Rijksstudiedienst voor Luchtvaart ter plaatse. Tot 28 Februari zullen de beste zweefvliegers uit zes landen deze toestellen aan zware proef vluchten onderwerpen, teneinde hun vliegeigen- schappen onder alle omstandigheden te leeren kennen. Zoodra deze vliegers hun bevindingen in rapporten hebben vastgelegd wordt naai- aan leiding hiervan het standaard Olympische type gekozen, evenals men dit indertijd met de Olym- pia-jollen heeft gedaan. ZWEMMEN DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS TE GENUA. Uit Genua: De drie Nederlandsche zwemsters, die onder leiding van mevrouw De Dood-Koenen een tournee door Italië maken, hebben Donder dagavond deelgenomen aan wedstrijden te Ge nua. De lengte van de baan was 33 1/3 Meter. Rie van Veen won de 200 Meter borstcrawl in 2 min. 30.2 sec.; Kravol Willard werd tweede mei een tijd van 2 min. 50.4 sec., hetgeen een nieuw Italiaansch record beteekende. De 100 Meter rugslag werd door mej. van Feg- gelen in 1 min. 15 sec. gewonnen. Jo Waalberg ondervond geen tegenstand van beteekenis; zij won de 200 Meter schoolslag in 3 min. 3.2 sec. vóór mej. Parody in 3 min. 48.2 sec. PRACHTIGE OFFER COMBINATIE. In de 10 ronden om het kampioenschap van Nederland deed zich tusschen den redacteur en v. d. Kraan het volgende interessante partij- fragment voor: Zwart: v. d. Kraan. Zwart: Wit: Wit: B. Dukel. Indien Wit aan zet was, kon deze hier spelen 22—17 daar op 13—18 17—12 7—11 32-^28 23x21 12x14 volgt. Ook is de volgende afwik keling mogelijk vanuit den diagramstand 22—17 38 47—42 (op 33—29 24x33 39x28 7—11 28—22 1924) 711! (het sterkst is o.i. 1318) 2722 16—21 22—18 23x12 42—37 11x22 26x28 met goed spel. Ook het volgende is hoogst interessant. 22—17 3—8 4742 of? 13—18 33—29 24x33 39x28 7—11 28—22 of? 8—13 42—37 19—24 37—31 24—29 (op 24—30 44—39 enz.) 4440 en Zwart moet schijf verliezen. In de partij kwfun de volgende hoogst interessante offercombinatie voor. Het ging als volgt: Zwart was in den dia gramstand aan zet waardoor deze feitelijk het spel kan vereenvoudigen en dus de eerst aan gegeven mogelijkheden niet mogelijk zijn. 1. 49—44 £-9 2. 2217 914 a op 13—18 17—12 7—11 32—28 23x21 12x3. 3. 17—11! 6x17 4. 32—28 23x21 5. 34—29 21—27 met gelijk spel. Een merkwaardige combinatie na drie stukken offer. Geestig kon Zwart ook 1722 spelen, daar dan 29x27 21x32 wordt voortgezet. Ook de vol gende afwikkeling is interessant. Na 2e 914 a 3329 24x33 39x28 (met gelijk spel kan Zwart ruilen door 7—12) 14—20 27—22 7—11 44—39 en nu moet 1318 daar op 1621 3933 en 2218 volgt. Een belangwekkend partijfragment. UIT HET DISTRICT. In de jubileum-wedstrijden der kwartetten in het district Noord-Holland speelden wij tegen den heer B. May in den wedstrijd Zaandam IJmuiden te Zaandam. Na een fraaie combinatiepartij kwam het na den 36sten zet tot de volgende stelling. Zwart: B. May. Zwart: Wit: Geestig speelde May 914 om te dreigen met 14—20 15x24 22—27 31x13 8x50. Dus 19—14 2. 44—39 8—13 Wit speelde in de partij 3126 28 3731 22—27? 31x22 18x27 26—21 27—32 39—33 3328 en 3430 waarna Wit won. Indien Wit nu eens na 813 den schijnbaar sterken positiezet 3933 had gespeeld? 3. 39—33! 4. 34x25 5. 15x4 6. 25x14 7. 14x23 4x27 25—30 4—10 14—20 13—19 18x49 49x21 en wint. Bij een schijnbaar contactlooze stelling wordt nu een zeer fraaie combinatie naar voren ge bracht. Oplossingen en correspondentie te richten aan den dam-redacteur B. Dukel, Van Wassenaer- straat 23, IJmuiden-Oost

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7