VOOR DEN KANTONRECHTER mmr Jaarvergadering Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Voorvallen over de rechtspractijk. De afdeeling Beverwijk van de Ned. Ver- eeniging voor Huisvrouwen hield gistermid dag in het gebouw „Harmonie" haar jaar vergadering. Na het openingswoord van de presidente, mevrouw A. Moensv. d. Veen, bracht de secretaresse mevr. KrukVan der Horst, "net jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het leden tal gelijk was gebleven Verder releveerde mevr. Kruk de geslaagde excursies, lezingen, voordrachten enz., die de plaatselijke af deeling in het afgeloopen ïaar had georgani seerd. Onder applaus van de vergadering werd het keurig verzorgde jaarverslag met dankzegging goedgekeurd. Blijkens het financieele overzicht hadden de ontvangsten f 781.20 en de uitgaven f 815.70 bedragen. Een nadeelig saldo dus van f 34.50. Met het bezit der vereeniging is er echter nog een batig saldo van f 299.84. De kascommissie had de boeken en be scheiden in keurige orde bevonden, zoodat mevrouw De VriesVisser décharge werd ver leend. De presidente bracht de penningmeesteresse eveneens dank voor het accurate beheer. In de kascommissie werden allen herkozen. Hierna werd het voorstel tot reglements wijziging behandeld. De presidente lichtte het voorstel, om, wanneer bij een bestuursver kiezing geen andere candidaten gesteld wor den, elk bestuurslid altijd terstond herkies baar te stellen, uitvoerig toe. Met algemeene stemmen werd deze reglementswijziging goed gekeurd. Indien deze wijziging door het hoofd bestuur goedgekeurd wordt, zal binnenkort weer een vergadering worden gehouden, waarin dan de bestuursverkiezing zal plaats vinden. Voorts werd besloten om den naaikrans van de vereeniging in andere banen te leiden. Na de pauze, waarin thee werd geserveerd, heeft mr. O. J. Baron, advocaat, alhier op onderhoudende en smakelijke wijze humoris tische voorvallen uit de rechtspractijk ver teld. Ook de tragische voorvallen werden door mr. Baron verteld, die 'n diepen indruk maak ten. De presidente was dan ook zeker de tolk der aanwezigen toen zij dank bracht aan mr. Baron voor de interessante inleiding, die soms danig- cip de lachspieren werkte. KLEINHANDEILARENVEREENIGING „ST. PETRUS". Donderdagavond houdt de R.K. Kleinhan- delarenvereeniging „St. Petrus" in de boven zaal van het Veilinggebouw „Kennemerland" haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van de Federatie, secretaris en penningmeester behandeling congres-agenda, benoeming af gevaardigde congres, benoeming kascommis sie en een bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren G. Hoogland en A. van Eerde. Wat de tuinders kregen. Oppronken van aardbeien opnieuw aan de orde. Noteering van de groentenveiling. Rabarber I per bos f 0.200.24. Rabarber II per bos f 0.11—0.12. Prei per K.G. f 0.08—0.17. Aardappelen per K.G. f 0.03 Uien per K.G. f 0.02V2—0.05. Witlof per pond f 0.070.12V2. Breekpeen per K.G. f 0.030.04V*>. Waspeen per K.G. f 0.030.04. Snij bieten per K.G. f 0.030.03l/ï. Rapen per zak f 0.650.70. Knollen A per stuk f 0.120.17. Knollen B per stuk f 0.060.08. Boerekool per K.G. f 0.130.22. Gele kool per K.G. f O.O2V2—0.04. Roode kool per K.G. f 0.020.06, Spruiten per K.G. f 0.200,32. Nero I per K.G. f 0.20—0.21Vs. Nero II per K.G. f 0.06—0.10. Rammenas per K.G. f O.02V20.031/*,. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn m: 8.00 Keulen, 10.20Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen. 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 Londen Reg., 3.35 Deutschland- sender of diversen, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Parijs. 6.20 Londen Reg. 7.40 Diver sen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg"., 12.05 Nationaal program ma, 9.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9,20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 Londen Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg. 8.30 Keulen. AANVOER CACAOKOEKEN. Van Londen is hier aangekomen het Neder- landsch motorschip „Olga", dat een lading cacaokoeken medebracht. „HET DESTRUCTOR-DISTRICT PURMEREND." In 1932 zijn de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin toegetreden tot de gemeen schappelijke regeling waarbijwerd gevormd het rechtspersoonlijkheid bezittende lichaam „Het destructor-district Purmerend". Dit des tructor-district heeft te Pm-merend een in richting gesticht voor de vernietiging van af gekeurd vee en vleesch. Nagenoeg alle ge meenten in deze provincie zijn thans bij deze regeling aangesloten. Tengevolge van de ver meerdering van het aantal toegetreden ge meenten is een wijziging in de regeling nood zakelijk. Deze wijziging betreft hoofdzakelijk een uitbreiding van het district. In de practijk bestond deze uitbreiding reeds tengevolge van de door het destructor-district met de toege treden gemeenten gesloten privaatrechtelijke overeenkomst. Voorts wordt de regeling in dier voege gewijzigd dat voor toetreding van an dere gemeente-besturen met een besluit van die besturen zelf kan worden volstaan. De mogelijkheid hiertoe is in 1937 bij wijziging van de gemeentewet geopend. Met de voorge stelde wijzigingen kunnen B. en W. zich ten volle vereenigen Handelaren en tuinders voerden besprekingen. Te Castricum is gisteravond in café J. Kehl een vergadering gehouden van de afdeelingsbe- sturen van tuindersorganisaties aangesloten bij den kring Kenemerland van den L. T. B.. en de federatie van kooplieden in groenten en fruit ter bespreking van het euvel van het oppron ken van aardbeien. De vergadering stond onder leiding van den heer J. Davidson, die in zijn openingswoord er aan herinnerde, dat hij de voorbesprekingen over deze vergadering niet j had meegemaakt, zoodat hij hiervan weinig 1 wist. Spr. wilde echter niet ontkennen, dat de tuinders zicli aan het oppronken schuldig maken. De heer J. B a 11 u s, voorzitter van de Fede ratie van Kooplieden, merkte naar aanleiding van het openingswoord van den voorzitter op, dat de pers geen overdreven voorstelling had ge geven, maar dat door een ingezonden stuk van een tuinder de boel eigenlijk bedorven was. De handel wil niet, dat het product een slechten naam krijgt, maar tracht integendeel het product op te voeren. Het percentage tuinders, dat knoeit, bederft het echter voor het grootste aan tal tuinders, dat zich niet met deze practijken inlaat. Vervolgens wees spr. er op, dat in het afge loopen aardbeien seizoen geweldig veel klach ten zijn geuit over het oppronken. Het euvel was zelfs zoo erg, dat uit Den Haag stemmen kwa men om niet meer in Beverwijk te koopen. Een partij van 60 sloffen aardbeien heeft echter den doorslag gegeven. Deze partij was bijzonder mooi, aldus spr., maar toen eenïge sloffen wer den gekeerd was de onderste laag geweldig slecht. De partij werd opnieuw geveild en ge kocht, waardoor toch uiteindelijk de kleinhan del de dupe werd. Klachten van den handel. Voorts deelde spr. mede, dat niet de handel A en B kwaliteit had gevraagd, maar dat dit voorstel van de veilingen was gekomen. De han del wenscht de aardbeien, zooals deze worden geplukt en niet opgepronkt. Spr. herinnerde hierna aan de vergadering van de vertegenwoor digers van de fabrikanten met den klein- en groothandel, waarin het euvel in den breede werd besproken. Beverwijk heeft het balletje van het oppronken niet opgeworpen, maar dit is meer van buiten gekomen. Spr. trachtte dit aan te toonen met eenige brieven van Federatiebe sturen van Den Haag, Haarlem en Amsterdam, waarin klachten werden geuit over het oppron ken van de aardbeien. De voorzitter meende echter, dat de pu bliciteit, die aan de feiten was gegeven funest was voor de aardbeien. Spr. wees erop, dat er handelaren zijn, die aardbeien op struik koopen. Keuring hierop is onmogelijk, zoodat ook op deze manier het product in een kwaden reuk kan komen te staan. De handel en de tuinders moeten niet scherp tegenover elkaar staan, maar zij moeten nauw samenwerken om het euvel uit den weg te hel pen. Dit moet niet worden uitgevochten met ingezonden stukken in de bladen. De heer B a 11 u s merkte nog op, dat het in gezonden stuk van vorige week van een tuinder, kant noch wal raakte. Voorts zei spr., dat hier alleen de belangen van den bonafide-handel worden behartigd en niet die van de „gelegen heidshandelaren", waarvoor de Federatie geen verantwoording draagt. De heer Heeremans uit Santpoort meende, dat in hetgeen de tuinders en handelaren in deze vergadering zeggen veel waarheid schuilt. De handel moet echter bij een slechte partij zeggen: wij koopen deze partij niet. (applaus). De heer B a 1 tu s antwoordde hierop, dat de bonafide-handel deze partijen niet koopt, maar dat de gelegenheidskoopers het niet zoo nauw nemen met wat zij koopen. Hiervoor draagt de Federatie geen verantwoording. De veilingen willen het vuil echter wel kwijt en laten dit toe. Spr. zette hierna het voorstel van den handel uiteen, dat wij reeds uitvoerig in ons blad heb ben opgenomen. De heer Baltus meende voorts, dat door het aanbrengen van labels aan de partijen reeds veel verbeterd kan worden. Op den keurmeester wordt vaak veel verhaald, maar een goede tuinder heeft geen bezwaar tegen keuring. De keurjagerij. De heer H. van der Werf uit Beverwijk vroeg aan den heer Baltus hoeveel afgekeurde- en partijen van slechte kwaliteit waren aange voerd. Spr. protesteerde tegen de behandeling, die de aardbeien vaak moesten ondergaan als zij worden afgeleverd. Als de keurmeester tenslotte heeft bepaald, dat de partij minder waard is, moet de kooper deze dikwijls toch hebben. De kooper moet echter weigeren om deze partij weer aan te nemen en haar den tuinder terug sturen. De heer Baltus deelde mede, dat in het af geloopen jaar 1700 keer keur was aangevraagd, waarvan er 1530 werden toegewezen. 170 aan vragen werden afgewezen. Er kan dus niet worden gesproken van „keurjagerij". Spr. gaf echter in overweging om labels aan te brengen, wal al een stap in de goede richting zou zijn. Waar twee kijven De heer H e e r e m a ns betoogde dat beide partijen schuld hebben en trachtte met eenige voorbeelden de keurjagerij aan te toonen. Ken nemerland is ten opzichte van andere streken met alles achterop geraakt en door samenwer king kunnen de uitwassen goed worden be streden. Nadat de vergadering hierover uitvoerig van gedachten had gewisseld werd een schrijven van de „Betuwe" voorgelezen, waarin werd ver zocht den tuinders attent te maken op het feit, dat nog veel groen in de aardbeien voorkomt. Tevens bevatte dit schrijven een verzoek om voortaan zooveel mogelijk per K.G. te veilen. De heer C. Kuys uit Beverwijk achtte het beter, als de veilingdireeties zouden weigeren om een kennelijk opgepronkte partij te veilen. Federatief verband. Nadat nog eenige afgevaardigden het woord hadden gevoerd vroeg de heer Baltus of de mo gelijkheid niet bestond om te komen tot een federatie van handelaren en tuinders. Voorts bracht spr. dank aan de vergadering voor de aan gename besprekingen. Het voorstel van den heer Baltus werd aan gehouden tot dat het in de ledenvergaderingen van den N. T. B. behandeld zou zijn. De Voorzitter sloot hierna de vergadering. CHRIST. NATIONALE WERKMANSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Chr. Na- tic-nalen Werkmansbond houdt op Dinsdag 7 Maart in het Ned. Hervormd Verenigings gebouw aan de Oosterwojikstraat een leden vergadering. HEEMSKERK R.K.V.V. ,A-D.O." Vrijdag 3 Maart houdt de R.K, Voetbalver- eeniging A. D. O. een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw. Op dezen avond zal de heer Koopman een causerie houden over mental- training. WIT GELE KRUIS. Maandag hield de „St. Gerardus Majella"- vereeniging haar jaarvergadering in het K. S. A.-gebouw onder voorzitterschap van den heer S. v. d. Kolk. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom en gaf hierna den secretaris, den heer J. Tromp, opdracht de notulen te lezen. Deze werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris maakte gewag" van de goede samenwerking inzake t.b.c.-bestrijding met de plaatselijke afdeeling van het „Witte Kruis". Door de pleegzuster werden dit jaar 340 zieken 10.497 maal bezocht, 41 nachtwaken werden volbracht met 4 heele dagen. 92 zui gelingen werden op het consultatiebureau be handeld. Een t.b.c.-patient werd in het sanatorium opgenomen. Hierna werd door den heer J. v. d. Maat het financieel verslag uitgebracht. De ont vangsten bedroegen 2448.17, de uitgaven 2551.80. Er was dus een nadeelig saldo van 103.63. Het saldo 1937 bedroeg 201, zoodat het totaal bezit van de vereeniging thans be draagt 97.27. Door den heer D. Zuurbier werd namens de controle-commissie verslag uitgebracht over de gehouden controle; boeken en bescheiden waren in orde bevonden. Een voorstel van het hoofdbestuur om de nieuw samengestelde reglementen in te voe ren werd z.h.s. aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren A, van Lieshout en S. de Ruyter bij acclama tie herkozen. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd de heeren D. Zuurbier en A. Béen- tjes Azn. A. D. O.—LISSE (1—1) Door het gelijke spel Zondag tegen Lisse be haald, heeft ADO haar kleine theoretische kans op het kampioenschap verspeeld. Het begin was verrassend, ADO ontplooide direct een goed spel. Even na het begin schiet Beentjes een voorzet van Meijer in. De bal bleek echter achter te zijn geweest, zoodat de scheids rechter het doelpunt annuleerde. Drie minuten later jaagt Koopman den bal onhoudbaar voor van Baak in het doel; door buitenspel staan van Bresser werd echter ook dit doelpunt door den scheidsrechter afgekeurd. Niet ontmoedigd blijft ADO domineeren; na een kwartier is het Voor- meer, die aan ADO de leiding geeft. (10). Kort voor de rust tipte Kloes een schot van Van der Meer over de lat. De tweede helft zet ADO weer goed in. Fraaie aanvallen worden opgezet; vele kansen ontstaan hierdoor, doch steeds is het v. Baak, de Lisse- doelman, die erger voorkomt. Tegen het einde komt Lisse iets meer in den aanval. Als bij een aanval der gasten Kloes een schot van Van Schooten niet goed in zijn macht kan krijgen, Berk er vlug bij om de partijen op gelijken voet te brengen (11). CASTRICUM Het jubileum van de gasfabriek. Hartelijke waardeering voor het bedrijf. In tegenwoordigheid van autoriteiten en be langstellenden werd Maandagmorgen in de toonkamer van het gasbedrijf het zilveren jubileum herdacht van de gemeeentelijke gasfabriek. Bij deze plechtigheid waren o.m. aanwezig het volledige gemeentebestuur, de leden en eenige oud-leden van de gascommissie, oud wethouder H. Hemrner, de meeste leden van den gemeenteraad, de hoofdambtenaren van de gemeente, de heeren Dr. Teenstra, genees heer-directeur en Verkeken, econoom van het Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch", de directeuren van de gemeentelijke gasbedrijven te Velsen en Egmond.de aannemer Turkstra en de meeste leden van het personeel. Talrijke fraaie bloemstukken getuigden van het medeleven in breeden kring met dit jubi leum. Als eerste spreker voerde wethouder P. de Vries, voorzitter van de gascommissie het woord. Spr. herinnerde aan de moeilijke be ginjaren, toen de positie van het bedrijf op een moment zoo précair was, dat opheffing of overdracht aan particulieren zelfs werd overwogen. Toch heeft men doorgezet. Er kwam een andere leiding, de tarieven werden verlaagd en na geruimen tijd kon zelfs een overschot worden geboekt. Thans zijn de ta rieven zoo laag als men vrijwel nergens aan treft. De bloei van het bedrijf op het oogenblik schreef spr. toe aan de bekwame en deskun dige leiding van den directeur, den heer Jac. van Hoeven. Dankbaar memoreerde spr. de prettige sa menwerking tusschen directie en gascommis sie en dankte ook de oud-leden dier commissie voor hun werk, dat mede den grondslag legde voor een bloeiend gasbedrijf. Tenslotte betrok de wethouder in zijn dank woord ook het personeel, dat van hoog tot laag zijn taak met groote toewijding verricht. Burgemeester Sloet, hierna het woord ver krijgend, noemde dit jubileum het jubileum van den directeur. Door zijn arbeid toch is het bedrijf tot onverwachten bloei gekomen. De gemeente Castricum, aldus de burgemees ter, heeft een eigen opvatting van de taak van een gemeentebedrijf. Dit is namelijk ten dienste van de gemeenschap en alles, wat uit het bedrijf komt moet bij haar terugkeeren. De gebruikers immers zijn degenen, die het bedrijf in stand houden. Spr. gaf vervolgens een historisch overzicht van het bedrijf en stelde daarbij de belang rijkste gebeurtenissen in het licht. In het bijzonder wijdde het hoofd der ge meente aandacht aan de moeilijkheden en de taliooze bezwaren, die overwonnen moesten worden, alvorens het bedrijf eindelijk kon wor den gesticht. Maar eindelijk kon dan toch op 27 Februari 1914 het eerste gas worden ge leverd. Oud-wethouder Hemrner en wethouder P. de Vries was spr. erkentelijk, omdat zij steeds voor oogen hielden, dat de gasfabriek de ge meente moest dienen. Spr. dankte tenslotte het personeel voor zijn toewijding en stelde een dronk in op den toenemenden bloei van het bedrijf. De directeur van het jubileerende bedrijf, de heer Jac. van Hoeven, gaf in een uitvoerig resumé aan de hand van cijfers een overzicht van den groei van het bedrijf. Daaruit bleek o.m., dat de gasafgifte in 1921 slechts 300 kub. M. per etmaal bedroeg, terwijl dit thans per uur wordt afgeleverd. Het hoofddoel, dat men zich bij de stichting van het bedrijf stelde is zeker bereikt. De gasprijzen zijn de laagste in den lande. De directeur dankte alle gemeentelijke be- stuursinstanties voor de medewerking, in het bijzonder ondervonden van B. en W. en de oud leden en leden van de gascommissie. Zij sanc tioneerden de maatregelen, die spr. voorstelde en toonden daarmede een juist, inzicht in de bedrijfsvoering te bezitten. De heer van Hoeven prees de trouwe plichtsvervulling van het per soneel, want vele moeilijkheden konden daar door worden overwonnen. Niet in het minst daardoor kon het gasdebiet geleidelijk worden verhoogd. Oud-wethouder H. Hemmer feliciteerde de gemeente met zoo'n directeur, dien hij den rechten man op de juiste plaats noemde. Aan zijn goede leiding is Castricum veel dank ver schuldigd. Door talrijke deskundigen heeft spr. altijd met veel lof over het bedrijf hooren gewagen, zelfs door den directeur van het Antwerpsche gasbedrijf. Tenslotte wees spr. op de uitstekende ver standhouding tusschen het personeel en den directeur, die door zijn menschen als het ware op de handen wordt gedragen. Nochtans staat hij niet alleen naast zijn menschen, maar ook er boven. Spr. hoopte, dat dit nog vele jaren zoo zou mogen zijn. Dr. Teenstra, geneesheer-directeur van „Duin en Bosch" waardeerde de prettige en vlotte samenwerking tusschen de beide over heidsbedrijven. Het gasbedrijf kan de verge lijking met het particuliere bedrijf doorstaan. Van de. adviezen van den- directeur wordt op „Duin en Bosch" gaarne gebruik gemaakt. Uit erkentelijkheid daarvoor noodigde spr. den directeur uit op „Duin en Bosch" iets voor de versiering van zijn kantoor te komen kiezen. De heer Turkstra, die in Castricum reeds 200 woningen bouwde was eveneens vol lof voor de goede samenwerking en voor de uitstekende service van het gasbedrijf. De heer Schotman sprak een woord van gelukwensch als collega-directeur van het Eg- mondsche gasbedrijf, waarna de heer A. de Wit, directeur van het gasbedrijf te Velsen het woord voerde. Deze prees zich gelukkig, dat hij den heer Van Hoeven destijds als directeur had aanbevolen. Het was 18 jaar geleden noodzakelijk, dat een jong, bekwaam en ener- gieek man de leiding kreeg. Men heeft dat, advies aanvaard en het is gebleken, dat de keuze een zeer gelukkige was. Achtereenvolgens spraken nu nog de heeren Aukes, Brouwer en Van Lunen woorden van gelukwensch en waardeering voor den direc teur. De heer Kuys deed dit namens het perso neel en bood daarbij een bureaustoel aan. Nadat tenslotte de burgemeester en wet houder De Vries dank hadden gezegd voor de geuite wenschen behoorde deze zeer geslaagde herdenking tot het verleden. FILMAVOND N.V.V. Tijdens den Woensdag a.s. te houden film avond van het N.V.V., in de zaal van W. Borst waar de Hollandsche film „Merijntje Gijzen's Jeugd" zal worden vertoond, zal als spreker optreden de heer A. de Ruytea*, assistent- bestuurder van het N.V.V. over de noodzake lijkheid van aansluiting bij de Moderne Vak beweging. Stemming voor de groslijst. De stemming voor de groslijst der RX. Staatspartij voor de as. verkiezingen der Pro vinciale Staten, welke gehouden werd in den zaal van den heer W. Th. Beentjes, had het volgende resultaat: Uitgebracht stemmen: 654„ van onwaarde 6, blanco 1. Politiek advies 41. J. Valkering Tzn. 135, E. P. Clijnk 18, S. J. A. Keesom 1, G. C. Bos 1. C. P. Spaansen 120, T. A. v. d. Laan 1, T. A. Th. v. Ditshuizen 0, J. F. M. J. Kamphuis 1, G. v. Slingerland 22, J. G. Stevens 3, P. v. d. Ven 0; C. Vermeker 2 en P. C. W. de Wildt 302 stem men. tie haar jaarvergadering. De agenda ,CII o.a. de verkiezing van 2 bestuursleden. DeT101 D. Peereboom stelt zich weer beschikbaar dv de heer G. P. Bakker wenscht geen herben^ ming. „VOLKSONDERWIJS"-AVOND Voor den kunst- en filmavond, welke de afrit*, ling „Volksonderwijs" Zaterdag a.s. in het tfc eenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente n' ganiseert, heeft zich een comité van aanbevelin" gevormd, dat bestaat uit de dames D. de Griw Schotman, A. de Groot-Borggreve, C. Hekman Offerman, E. Mak-Kallmeyer, en C. Mansholt. Brugmans. Welwillende medewerking verleenen Mevr L Langerveld (viool), Lies Hertier (sopraan)'en een dameskoor onder leiding van Lies: Hertier Voor de piano-begeleiding zorgen Mevr. fi' Kleyn-Fortuin, en Mevr. E. Otto-Kuyk. Wat de tuinders kregen. Spruiten I 3546 ct. per K.G. Spruiten II 24534 ct. per K.G. Boerenkool 1215 ct. per K.G. Breekpeen 34y2 ct. per K.G. Schorseneeren 46 ct. per K.G. SANTPOORT JAARVERGADERING Op 21 Maart houdt de Ned. Herv. Ev 'atlgelis5. HAARLEM Maande Over visschen in de Neksloot De Neksloot te Heemskerk schijnt zich in bijzondere belangstelling van het Haarlem^ Kantongerecht te mogen koesteren. En deze be langstelling geldt niet zoozeer de sloot zelf aü wel de visschen, die er schijnbaar in spartelen en dan meer speciaal het recht om die visschen op het droge te brengen. Dat is blijkbaar een sport, die de Heemskerkers met veel genoegen beoefenen. We hebben indertijd de kwestie ge. had met het vischrecht, dat de familie Gevers van Marquette op een gedeelte van de Neksloot meende te hebben en thans was het de directeur der Heemkerksche Zweminrichting, die in de- zelfde rneening verkeerde. Overigens was deze meening op geheel andere gronden gebaseerd, De zaak was zoo. Een Heemskerksche metselaar had van de zwemvereniging ,,'t Snoekje" toe stemming gekregen om te gaan visschen in het zwembassin, ,,'t Snoekje" had die vergunning weer verkregen van het bestuur der zwemvijver en de zaak wordt steeds gecompliceerder - de zweminrichting had de vijver en een stuk weiland gepacht van een landbouwer terwijl de landbouwer het weiland op zijn beurt weer ge-" pacht had van het R.K. kerkbestuur. En nu had alleen het R.K. kerkbestuur het recht om visch- vergunningen af te geven omdat in de verschil- lende pachtcontracten niet over visschen ge. sproken was. Het schoone van deze zaak was nu echter wel het feit dat het R.K. kerkbestuur zich van deze macht heelemaal niet bewust was. Iedereen van hoog tot laag, meende dat alle ver gunningen wettig waren afgegeven behalve de veldwachter, die echter zooals meer gebeurt, het bij het recht eind had. De ambtenaar zette alles nog eens haarfijn uiteen. Hij eischte de mi nimum boete f 0,50 of 1 dag. De kantonrechter sprak het schuldig over den metselaar uit zonder hem een straf op te leggen. Tenslotte vroeg de metselaar nog eens voor alle zekerheid: „En als het Kerkbestuur mij nu machtiging geeft om te gaan visschen?" „Dan mag het", zei de Kantom-echteren de Heemskerksche vischliefhebers weten dus waar aan zij zich te houden hebben. ElllCITEN JUBILEUMWEDSTRIJD BRIDGECLUB „ROSEHAGIIE'. Ter herdenking van het vierjarig bestaan hield de B. C. „Rosehaghe" een open drive. De be langstelling was groot. Naast zeer fraaie prijzen voor iedere groep, was bovendien nog een wisselcoupe beschikbaar gesteld voor verenigingen, aangesloten bij "den Kennemer Bridge Bond. Vele eerste klasse spelers waren tegenwoordig, o.a. Bridgeclub Haarlem centrum voor R.-K., Haarl. Bridgeclub, Br. C. IJmuiden, Br. C. Haar lem-Noord, B. B. C. Sans Atout, Br. C. Sant poort en Br. C. „Rosehaghe". Er werd in drie groepen van vijf tafels ge speeld en dank zij de goede leiding van den heer M. Wiegmink, geassisteerd door de heeren Kla- seboer en Machielse, had alles een vlug verloop. De individueele resultaten waren eerste lijn: 1 de heeren Bakker-Dona, 2 de heeren Keizer- Tabbers en 3 de heeren J. en E. van Eerde. Tweede lijn: 1 heer en mevr. van Praag, 2 de heeren F. en J. Verkroost, 3 dames Bakker-Ver- brugge en de heeren Osendorp en Rijke. Derde lijn: 1 mej. G. v. d. Aardweg, de heer Van den Kerkhoff, 2 heer en mevr. Verhoef (na loting met no. 1), 3 de heeren Kabel en Bever, Voor de wisselcoupe hadden zich vier vereeni- gingen ieder met 3 koppels opgegeven. De Haarl. Brdigeclub veroverde dezen fraaien prijs. De resultaten waren: 1 Haarl. B. C. de heeren Keizer, Tabbers Sr. Kluis, Lodder, Verbrugge, Geerlings behaalde 163 punten. 2 Bridgeclub IJmuiden, de heeren Borst, Jon ker, Ligthart, van Woningen, Osendarp, Rijke, 162 punten. 3 B. C. Haarlem-Noord, de heeren Kuil, Jan sen, Klaseboer, Gans, Tabbers Jr., Toeset, 160!; punt. 4 B. C. „Rosehaghe" mevr. Heins, heer Boeree, mej. Gühllce, heer van Kessel, heer en mevr.Ma chielse 146 punten. Na afloop sprak de heer Kluit namens de deel nemers woorden van dank tot den leider en tot de Bridgeclub „Rosehaghe" voor de goede orga nisatie. De Haarlenrsche Trekkers hielden in de jeugdherberg „Jan Gijzen" eer secostumeerd volksdansbal, waar het yroolijk toeging. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 27 Februan. Aanvoer totaal 2441: vette runderen In vette kalveren 224, Nuchtere kalveren 39, schapen en lammeren 601, varkens 929, boe ken en geiten 1. Vette koeien le kw. 72, 2e kw. 60, 3e kW. 3&- 46 per KG. vette ossen le kw. 66, 2e kw. 58,3ê kw. 3646 per KG. Vette kalveren le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 60—70 per KG. Varkens (levend gewicht) le kw. 47, 2e kw. 46,3e kw. 44 per KG. Schapen le kw. 47, 2e kw. 413e kw. 30 per KG. Lammeren le kw. 52, 2e kw. 45, 3e kw. 40 per KG. Schapen le kw. 23,2e kw. 18, 3e kw. 16 per stuk. Lammeren le kw. 19, 2e kw. 15, 3e kw. 11 per stuk. Vette koeien en ossen: aanvoer ruim, ban- del lui, prijzen: le en 2e kwaliteit ossen en2e kw. koeien hooger, overigens onveranderd. Prima's resp. 74 en 68 ct. Vette kalveren: aanvoer kleiner, handel levendiger, prijzen iets hooger. Prima's tot 110. Schapen en lam meren, aanmerkelijk korter, handel vlot, kw. lammeren iets hooger, voorts goed prijs houdend. Varkens: aanvoer zeer groot, han del traag, prijzen vanwege de groote aanvoer iets lager. Voor hoogste noteering werden nog vrijwel varkens verkocht. Eenige partijen schapen werden voor export verkocht,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2