Verkouden - Grieperig! ampo lucht op en geneestl Van mensch tot mensch, Van land tot land. Litteraire Kantteekeninoen. Ik ontdek Amerika. TAFELTENNIS nTVSDA"G 28 FEBRUARI 1939 Vleeschinvocr kan niet stopgezet worden. Ook met andere belangen dan die van den tuinbouw dient rekening gehouden te worden. Naar aanleiding van de opmerking van die Kamerleden, die als hun oordeel uit braken dat ook 'n gecontingenteerde vleesch- mvoer bezwaarlijk is te vereenigen met de Sn behoeve van de veehouderij ge- ïmffen maatregelen en daarom in het vSanc van den landbouw aandrongen lm een totaalverbod van vleeschinvoer, 2Ltat de minister van Economische vTken er de aandacht c<p, dat de crisisinvoer- Zwt een beperking van den invoer van vleesch rZt een algeheel afsnijden daarvan, mogelijk maakt Afgezien nog van deze omstandigheid ïnet naar het oordeel van den minister een ripreelijk totaal invoerverbod van vleesch betaald ongewenscht heeten met het oog op Hpn exnort van bepaalde Nederlandschepro ducten" In dit verband sluit de minister zich rian ook gaarne aan bij die leden, die zich op het standpunt stelden, dat de contingen- teerin* van vleesch niet alleen uit den ge zichtshoek van den landbouw moet worden bezien en terecht de opmerking maakten, dat ook met de belangen van den tuinbouw en de industrie rekening dient te worden ge houden. A. Meyer staat terecht wegens beleediging. Veertien dagen gevangenisstraf. Op 26 Januari 1937 heeft Arnold Meijer, leider van ..Zwart Front" op een vergadering van deze partij te Vaals zich beleedigend uit gelaten over den minister-president, dr. H. De Maastrichtsche rechtbank veroordeelde Meijer tot veertien dagen gevangenisstraf, een straf, welke ook het Bossche Hof in hoo- ger beroep, zij het dan op andere gronden, In cassatie werd het arrest van dit Hof vernietigd en de zaak verwezen naar het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, voor welk college de zaak Maanlag diende. Arnold Meijer ontkende de woorden, zooals zij hem waren ten laste gelegd, te hebben ge- Wel woorden van ongeveer gelijken inhoud, doch het kwam volgens hem juist op iedere fijne nuance aan. Een wachtmeester van de marechaussee, als getuige gehoord, verklaarde evenwel, dat hij de betreffende woorden letterlijk had. ge hoord. Hij was speciaal aangesteld om op de uitlatingen van den spreker van dien avond te letten en had de betreffende passage dadelijk genoteerd. „U mag wel wat voorzichtiger zijn in uw uitlatingen", zeide de president, mr. Van Ro- mondt tot verdachte, „u bent al vier maal we gens beleediging en smaadschrift veroor deeld". De advocaat-generaal, mr. J. H. Pol man, achtte de beleediging bewezen en vor derde opnieuw veroordeeling van verdachte tot een gevangenisstraf van veertien dagen. DDan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) SLOT Defect? Tel. 11493 DE SLEUTELSPECIALIST - LANGE VEERSTR. 10 (Adv. Ingez. Med.) Eerste schipperskamp officieel geopend. Uitgaande van de stichting „Nederlands Volkskracht". Maandagmiddag is het eerste „Schippers kamp" van de stichting „Nederlands Volks kracht" dat gevestigd is aan boord van het opleidingsschip „Koningin Wilhelmina" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden officieel geopend. Namens het bestuur van de stichting heeft de heer j. c. G. Nieuwenhuys de aanwezi gen begroet en er zijn groote voldoening over uitgesproken, dat het mogelijk is gebleken zoo spoedig na de oprichting van de stichting ^Nederlands Volkskracht" dit eerste schip perskamp te openen. Vier en twintig schip perszoons tusschen 16 en 24 jaar zullen een half jaar in dit kamp verblijven, waarna op nieuw eenzelfde aantal jongens geplaatst kan worden. Daarna zal daar de „Koningin Wilhel- mina" aan geheel noodig zal zijn voor de leer lingen van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart naar een andere gelegenheid moeten worden uitgezien. Reeds is de stichting er in geslaagd te Zwolle beslag te leggen op het buitenverblijf „IJsselzicht", waarop direct na Paschen nog weer veertig schippersjon- gens geplaatst zullen worden. Daar zal een permanente vestiging mogelijk zijn. De directeur van sociale jeugdzorg, de heer G. W. F. van Hoeven, heeft namens den mi nister van sociale zaken met een korte rede het „Schipperskamp" officieel geopend. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit van 24 Februari 1939, is aan J. w. Henderson, op zijn verzoek, met ingang van 4 Mei 1939 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeentn Har- melen en Veldhuizen; is aan F. J. de Zee, op zijn verzoek, met in gang van i Mei 1939, eervol ontslag verleend ais burgemeester der gemeente Veendam; is aan G. w. Stroink, op zijn verzoek, met mgang van 27 Maart 1939, eervol ontslag- verleend als burgemeester der gemeente Steenwij kerwold, met dankbetuiging voor de langdurige diensten in zijn betrekking bewe zen; is aan T. Nauta op zijn verzoek met in gang van 1 Mei 1939, eervol ontslag verleend ais burgemeester der gemeente Dantuma- aeei, met dankbetuiging voor de langdurige diensten in zijn betrekking bewezen. door Melis Stoke. De reden waarom ons een mensch of een krant Als raadsman of huisgenoot lief is, Luidt meestal dat hij zoo betrouwbaar is, want Dat zijn oordeel gezond-objectief is. Hij is tegen alle panieken bestand, En behoudt zijn bezonnen en helder verstand Waar een ander in haat subjectief is. Aan iedere zaak is een zekere kant Die ons ergert, en die ons een grief is. Het woord van een mensch, of de daad van een land Die voor ons gevoel destructief is. En, als verontwaardiging in ons ontbrandt, Dan hebben wij liet argument bij de hand Dat die andere liegt, of een dief is. Enzoo zijn we al gauw op het slagveld beland Waar de botsing het éénig motief is, "Waar het oog-om-het-oog, of de tand-om-de-tand Het uiteindelijk alternatief is. En komt het tenslotte tot doodslag en brand Dan vraagt, in den nood, liet ontwakend verstand Of die werkwijzewel constructief is De éénige oplossing ligt voor de hand. Als andermans daad u een grief is. Wanneer er een scherpe of kwetsende kant Aan een speech, een besluit of een brief is, .Negeer dan den toon en die kwetsende trant. Maar zoek.naar dat enkele punt van verband Waar de aanraking niet negatief is. Ge wenscht van uw vriend en ge eisch.t van uw krant Dat zijn oordeel, in rust, objectief is. Begin met u zelfZet de maatstaf aan kant Van dat Eigene.dat u zóó 'lief is. Van don mensch .tot den mensch.Van het land tot het land, Ligt de éénige mogelijkheid tQt verband In dien schakel.die strikt positief is c 5 Boekenweek. Het Jaarlijksch Geschenk. Als deze aanteekeningen verschijnen is de boekenweek begonnen. De boekhandelaren hebben hun mooiste etalages in elkaar gezet; in de verschillende steden gaan schrijvers en dichters over hun werk praten en er uit voor lezen, of het wordt voor hen door anderen gedaan: op het tooneel wordt de propaganda voor het boek gevoerd en men kan zich over dien telken jare aangroeienden propaganda- arbeid van harte verheugen, omdat het doel waai-voor gearbeid wordt goed is en door nie mand betwijfeld kan worden. Zelfs al zou men op den bekenden slagzin „iederen dag één glaasje" ideeën roof plegen en voor een pro paganda van langeren datum het „iedere week één boek" in de plaats stellen, dan zou ook die raad goed worden opgenomen, omdat lectuur-bestrijders zoo ze bestaan nog niet in plaatselijke of landelijke bonden ge organiseerd zijn. Maar die gewijzigde slagzin, iedere week één boek zou nóg meer menschen naar de uitleenbibliotheken drijven dan den heeren uitgevers aangenaam is, al zijn de bibliotheekhouders schrik en steun tezelfder tijd van veel uitgeverij. Ter bevordering van de belangen des boekhandels is een propa ganda voor het lezen zeer dienstig, voor het leenen niet direct de bedoeling, voor het koo- pen urgent. Op het lezen wordt prijs gesteld, over het leenen gezwegen, doch aan het koo- pen een premie verbonden. Wie in de komende week voor een rijksdaal der bij zijn boekhandelaar besteedt, krijgt van de Vereeniging ter bevordering enz. een keurig verzorgden, eenvoudig doch smaakvol gebonden bundel met drie novellen cadeau. Novellen van eerste-rangs Hollandsche schrij vers en geen portefeuille-restanten dezer auteurs, doch door de redactie van het ge schenk zeer zorgvuldig uitgezochte werkstuk ken van die artisten, novellen die bovendien tezamen voor een zoo groot mogelijk publiek begeerlijk konden zijn. Door het samenbren gen van Antoon Coolen, Augusta de Wit en Johan van der Woude is men daarin misschien wel zeer gelukkig geslaagd. Kort voor de Boekenweek is Augusta de Wit gestorven. Haar „Liefde en geweld langs den Barito" dat ook nu weer niet de minste is der drie novellen, zal hopelijk bij den lezer het verlangen doen ontstaan, met haar vroegere werk kennis te maken, of de kennismaking te hernieuwen. Hoe goed is zij hier weer op dreef in haar schildering van het Indische landschap als zij van dien wilden stroom, den Barito spreekt, die „uit het rotsige binnenst van Borneo, nevelland steil, door dobberende wol ken oversomberd altoos, borrelend van hon derden verborgen bronnen komt aangestort, in donderenden waterval van wijd uitsproeiend schuim regenboog-glorig omvlogen, in echo- ende ravijnen verdwenen, duister-diep onder druipend geboomte, te voorschijn barstend wederom in sleurenden kolk en werveling. Hoe blijkt ook uit dit verhaal weer haar genegenheid voor de inlandsche bevolking, als zij den oogendokter Ven erna over de Da j aks, een volk waarvan wij slechts het koppensnel len ale voornaamste levensbezigheid in ons geheugen geprent hadden, laat zeggen: „Da- jaks zijn dichters, muzikanten, kunstenaars, zooals de natuur van den beginne aan heeft gewild dat de mensch zijn zou, al was hij te gelijk ook een dier. Zij zoeken, op hoe onbe holpen wijze dan ook, het betere, blijvende. Zij tasten of zij het mochten vinden, dat on begrijpelijke, dat onweerstaanbaar is." Uit deze paar citaten spreekt de geest waar in Augusta de Wit dacht en droomde toen zij, in zoo klein bestek, leven en lot van het jonge controleurs-echtpaar Allard in het roman tisch woeste, door Europa vergeten binnenland schilderde. Een posthume hulde moge haar bijdrage nu zijn geworden Die is door de sa menstellers van den bundel gebracht aan de vrouw, die als letterkundige en als mensch gelijkelijk artiste geweest is. Antoon Coolen's verhaal van een „Huwelijk" heeft alle goede eigenschappen van een echten Coolen. Het is een eigenaardige ziel, deze Go- verdina, maar haar ziel is zuiver als goud en even zeldzaam. Voor zij met Frederik trouwt fjJamstA, Hiermede berichten wij U dat wij van onze verschillende Amerikaansche, Fransche, Engelsch© en Belgische leveranciers zeer vele nouveauté's hebben ontvangen. Wij noodigen U uit U in onze magazijnen te komen overtuigen van onze dit jaar zeer rijke keuze in Corsets, Corselets en Bustehouders, waaronder zeer mooie artikelen in gebreid, geweven en tul-Lastex. De Lastex artikelen zullen voor het corset een belangrijke rol spelen in de mode 1939. Hoogachtend VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJNEN OMQTERDQM .UQORLEM BREDO UTRECHT. NUMEGEN .TILBUR.G» Groote Houtstraat 10, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) krijgt deze jonge boer een ongeluk met zijn maaimachine, waardoor hij voor zijn leven verminkt en verlamd wordt. Zij past hem op en verzorgt hem en hoewel al zijn familie leden aannemen dat het huwelijk niet zal doorgaan en ook Frederik haar de vrijheid terug wil geven, denkt zij er geen oogenblik aan hem los te laten en zet het huwelijk met den verlamden, óngelukkigen Frederik door. Maar Frederik geneest niet en moet in het ziekenhuis verpleegd worden, waarin hij sterft na zijn vrouw den raad gegeven te hebben, met zijn vriend Jan van den Mortel te trouwen, die haar vereert en een goed man voor haar wezen zal. Als de rouwtijd om is, komt deze vriend haar inderdaad vragen, maar Gover- dina ontloopt hem en zoekt vrijwillig den dood om de illusies, waarin ze met Frederik geleefd heeft, niet te behoeven verliezen. Zoo nuchter naverteld wordt de figuur Go- verdina vreemd en onwaarschijnlijk, maar Coolen's talent maakte er iets innigs in gre bekoorlijkheid van. Met het verhaal Afgesloten Balans door Johan van der Woude wordt ook de geschenk bundel afgesloten en de balans er over opge maakt. Na de simpele innigheid van Coolen's Goverdina, na de stijlvolle natuurlijkheid van Augusta de Wit doet „Afgesloten Balans" een beetje geforceerd-gewichtig aan. Maar het heeft het voordeel den lezer, wien de weg naar de Nederlandsche letteren nog niet geopend werd, te toonen dat men er van alle markten thuis is en een ieder er iets van zijn gading kan vinden. Moge dat ten slotte in deze boe kenweek in een overvloed van klinkende be wijzen gestaafd worden. J. H. DE BOIS. Geraffineerd oplichter hep toch tegen de lamp. De recherche te Groningen heeft aangehouden den twintigjarigen ongehuwden J. R. K., wo nende te Groningen, verdacht van oplichting in zake motoren en een auto, hij had hiervoor een handige truc uitgedacht. Hij belde namelijk een garagehouder op ei* gaf zich dan uit voor dokter en verzocht direct aan een bepaald adres een auto voor te laten komen en het contactsleutel tje aan de dienstbode af te geven. Op slinksche wijze wist hij dan de dienstbode het contact sleuteltje afhandig te maken door aan te bellen en te zeggen dat dit sleuteltje voor den buur man bestemd was. Toen hij eenmaal in het bezit was van de auto, ging hij er mee aan den zwier en liet dan den wagen ergens onbeheerd staan. Deze truc gelukte hem tweemaal. Doch toen rook de garagehouder lont en werd hij door de recherche gearresteerd. Voorts wist hij, eveneens door een oud trucje, verschillende motoren te bemachtigen, waarbij tenslotte bleek, dat hij ook geen papieren in zijn bezit had. Verd. is ter be- i schikking van den Officier van Justitie gesteld. ROMANTIEK IN DE VOETBAL SPORT. door Criticus Iedere voetballiefhebber kent die spannende, romantische verhalen, waarin de held, die op een universiteit studeert, plotseling verneemt, dat zijn als millionair bekend staande vader ge storven is zonder hem een cent na te laten. Hij kan dan natuurlijk niet verder studeeren, een baantje vinden kan hij ook niet, maarrr hij kan uitstekend voetballen en.... hij wordt professional. In zijn eersten wedstrijd scoort hij het winnende doelpunt, hij bezorgt zijn club reeds twee maanden voor het einde van het sei zoen het kampioenschap en hij verricht vijf minuten voor het einde van de cup-final den hattrick. Tenslotte trouwt hij met de dochter van den directeur van zijn club. In werkelijkheid gaat het niet van zulk een leien dakje, maar desondanks is de harde be roepsvoetbalmaatschappij niet zonder romantiek. Op de Altrincham Grammar School is een jon geling, die zoo aardig kan voetballen, dat Man chester United hem een amateurcontract heeft aangeboden. En daar de United er enkele weken geleden nu niet zoo erg goed voor stond en niet over zulk een keur van voorhoedespelers be schikt, liet de manager den bewusten jongeling, Len Bradbury genaamd, in den uitwedstrijd te gen Chelsea op Stamford Bridge linksbinnen spelen. En wat denkt u nu, dat er gebeurde? Drie minuten voor het einde, toen de stand nog 00 was, scoorde Bradbury het winnende doel punt. Is dat romantiek of niet? Dat is niet het eenige geval, al betreft het tweede voorbeeld geen amateur, doch een jeug dig professional, genaamd Higgins, die voor Fulham rechtsbuiten mocht spelen. De Londen- sche tweede klasser had een moeilijken uitwed strijd en won tot veler verbazing met niet min der dan 51. Bij de rust was de stand reeds 31 in haar voordeel en deze drie doelpunten, derhalve de hattrick, werden alle door „young Higgins" ge scoord» Daardoor hielp hij Fulham aan haar eer ste overwinning op vreemd terrein sinds vier maandenIs dat romantiek of niet? De manager van Wolverhampton Wanderers, Major Frank Buckley, slaagt er telken jare in, jonge, veelbelovende spelers voor zijn club te vinden, die dan later als volleerde voetballers voor hoogen prijs aan andere vereenigingen worden verkocht. Men weet, dat het jeugdige Wolverhampton-team dit jaar zeer sterk is en zoo goed als zeker het League-kamnioenschap of den beker zal veroveren. Ondanks het feit, dat thans elke wedstrijd van het grootste be lang is, heeft manager Buckley zooveel vertrou wen in zijn oordeel over de capaciteiten van een speler, dat hij vorige week tegen Leeds United, nog wel voor eigen publiek wat in Engeland vrij ongewoon is den 15-jarigen Jimmy Mul len als rechtsbuiten liet debuteeren. Natuurlijk is Muilen nog amateur, want de minimum-leeftijd voor een Engelschen professio nal is 17 jaar, maar aangezien Buckley hem voorloopig als helper van den terreinknecht heeft aangesteld, kunnen de Wolves ten allen tijde op hem rekenen. Vijftien jaar oud en dan al rechtsbuiten van een der sterkste clubs in Engelandis dat romantiek of niet? We kunnen nog verder gaan, doch dan komen we bij voetbal van een plaatselijken bond te recht. In een bekerwedstrijd voor dien bond scoorde de 18-jarige Nunn, middenvoor van de Rattlesden F.C. zestien goals en zijn elftal won met 270. Er werden 40 doelpunten gemaakt, maar. dertien er van waren buitenspel. Elk van de elf spelers bracht één of meer goals op zijn naam, ook de doelverdediger, die zelfs een maal voor buitenspel en eenmaal voor het on geoorloofd aanvallen van den keeper der tegen partij gestraft werd. Voor het verliezende elftal zat er weinig romantiek in dezen wedstrijd; men zou het hoogstens een romantische inmaak partij kunnen noemen. In de romantische verhalen van weleer speel den de dolende ridders een rol van beteekenis en wellicht zou men niet geheel ten onrechte Hugh ie Gallagher als zulk een dolenden ridder kunnen beschouwen. De Hollandsche spelers, die tegen hem gevoetbald hebben, zullen het daar waarschijnlijk niet mee eens zijn, maar dat neemt niet weg, dat Hughie door Schotland en Engeland gedwaald heeft en overal goals heeft gescoord. Als ik me wel herinner, begon hij bij Raith Rovers, een Sehotsehen eerste klasser, kwam toen bij Newcastle, daarna bij Chelsea, vervol gens bij Derby County, toen bij Notts County en thans is hij bij Gateshead, de Noordelijke derde klasser, die in een voorstad van New castle gevestigd is. Gallagher, die bovendien voor het Schotsche elftal speelde, is dus thans weer bijna bij zijn uitgangspunt teruggekeerd, na een alleszins romantische voetballoopbaan. Voor Gateshead maakt hij nog altijd goals, hij heeft nog altijd ruzie met zijn tegenstanders wat minder romantisch is maarhij miste onlangs een strafschop, wat zijn team de overwinning kostte. Dit laatste was geen roman tiek, doch zuiver pech. Maar wat te zeggen van Newport County, dat na jaren van armoede en slechte resultaten, na enkele malen herkiezing te hebben moeten aan vragen, omdat de club op een der beide laagste plaatsen van afdeeling III Zuid was geëindigd, thans nog altijd trotsch aan het hoofd van haar divisie gaat met drie verliespunten minder dan de naaste concurrent. Dat is w e 1 romantisch en geheel voetballend Engeland, behalve die naaste concurrent (Crystal Palace), verheugt zich er over en hoopt, dat Newport zal promoveeren. CRITICUS. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1889. 28 Februari: De heer P. J. Verkruysen, boekhouder ten kantore der firma Smits en Reijnders alhier, herdenkt 1 Maart den dag, waar op hij 30 jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. Reeds mocht hij dezer dagen in intiemen kring van zijn patroons de bewijzen ontvangen van hun hoogachting en waardeering. Zoo practisch De meester op school heeft mij al geleerd, dat Amerika het land is waar alles zoo practisch is. En mijn nichtje, die er drs'e maanden heeft ge logeerd, had gezegd: „reuze gemakkelijk ge woonweg, alles wat je er doet is reuze gemakke lijk, je draait maar aan een knopje en het is in orde. Reuze-knal!" De meester heeft, zooals het den meester be taamt, gelijk gehad. En nichtje ook. Het is reuze knal. Daar heb je in deze enorme stad New- York, waar acht millioen menschen wonen, waar iedere vier minuten en zes seconden een baby geboren wordt, waar iederen zeven uur een hu welijk wordt voltrokken, waar 4000 inwoners per maand bijkomen, de stad die ieder jaar drie en een half millioen ton voedsel verslindt, waar iederen dag 2.659.632 halve liters melk worden gedronken, 7 millioen eieren en 875.000.000 gal lons water worden verbruikt, waar iedere se conde 190 menschen de telefoon van de haak nemen, d.w.z.: waar 8.233.000 stadsgesprekken per dag worden gevoerd, waar de gezamenlijke lengte der telefoondraden 8.367.000 mijl be draagt, waar eiken dag zes huizen worden afge broken en 23 worden gebouwd, waar 1.316.000 appartementwoningen zijn en 3970 hotels en 263 garages, waar op iedere elf personen er één een auto heeft, maar waar toch nog 50.000 paarden rondwandelen, daar heb je, zeg ik, in deze stad, waar de ondergrondsche spoorweg en de bussen per dag gemiddeld 9.000.000 passagiers vervoeren, nu bijvoorbeeld niet de allerminste moeite om den weg te vinden. Den tweeden dag dat ik hier was liep ik al van Times Square, wat ons Montmartre is, naar de 28ste straat oost of ik van het Rembrandtplein naar den Dam liep. Want Times Square is een breed stuk van. een avenue en alle avenues loopen rechtaan-recht- uit, in de lengte-as van de stad, terwijl alle stra ten, netjes genummerd, daar rechthoekig en in de breedte doorheen snijden. Wat wil zeggen dat u, wanneer u maar tellen kunt; hier morgen ook onmiddellijk den weg zoudt kunnen vinden. Het geen u van Hoogeveen, Allernaar en Zieriksee niet zoo maar kunt zeggen. O, het is hier zoo reuze practisch. Daar zijn de bussen. Iedere avenue heeft haar eigen bus. Die rijdt van het begin tot het eind en dan weer terug en zoo om den haverklap. U stapt in en u gooit uw nickel, die zoowat negen Nederlandsche centen waard is, in een glazen geval, dat naast den chauffeur staat en klaar is Kees. Geen kaartje. En geen knip in het kajartje. En geen controleur, die nog eens een knip in het kaartje komt geven. Dat kan hier omdat de menschen elkaar vertrouwen. Een passagier is geen dief en een conducteur is geen dief. De eenigen die hier dieven zijn en dat is ook al weer zoo reuze practisch zijn de dieven. Al dat reuze-practische hier leidt ook wel tot verwennerij, althans tot wat voor onze begrip pen verwennerij is. In de meeste nieuwe wohin- gen hier zijn electrische ijskasten en overal zijn liften en ik behoef in mijn hotel niet uit mijn kamer te gaan om dit stukje te posten want ik doe een klepje in den muur open en ik gooi het er in en het komt van zelf in het lieve vader land terecht en ik draai maar aan een knopje en ik heb muziek, en een kraantje geeft mij heet water en een ander kraantje ijswater en een derde kraantje gedistilleerd water, cn ik kan in iedere cafetaria uit vakjes alle heerlijkheden halen die ik maar begeer. En zoo gooi je maar nickels in busjes en gleuven en draai je maar aan knoppen en kranen en luilekkerland springt open. Mits je daar natuurlijk voldoende dollars voor hebt. Laat ik zeggen vijftien per week. Maar er zijn hier heel veel menschen die geen vijf dollar per week hebben en dat is natuurlijk minder practisch. Dat is zelfs heel tragisch in deze monstrieuze woestenij van 681.818 huizen en 7.910.843 'men schen, die New-York heet. Mr. E. ELIAS. WIELRIJDEN. Wieler-vierdaagsche te Utrecht. Zooals reeds is gemeld wordt een Wieler- Vierdaagsche van 1 tot en met 4 Augustus van Utrecht uit georganiseerd; het ligt in de bedoe ling der organisatoren, dit'elk jaar te herhalen. De dag-parcoursen die voor dit jaar reeds zijn vastgesteld, bedragen in totaal afstand 360 K.M., welke in een bepaald aantal uren gereden moeten worden; hierbij zal het toeristisch ka rakter gehandhaafd blijven. Toch zal het een sportieve prestatie zijn. Aan deze Vierdaagsche kan worden deelgeno men door dames en heeren, die den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt, evenals door vereeni gingen, brandweer-, politie- en weerbaarheids korpsen, op toer-rijwielen en ook op tandems. Ter voorbereiding aan dit wieler-festijn zal op Zaterdag 25 en Zondag 26 Maart a.s. een voor- jaarsrit georganiseerd worden over een afstand van pl.m. 65 K.M., waarvoor de inschrijving is opengesteld. Het secretariaat der Wieler-Vierdaagsche is gevestigd: Leidschedwarsstraat 23, Utrecht. CHRISTELIJKE KORFBALBOND „Onder Ons". Wedstrijdsecretaris: C. van Huis, Van Raep- hnrststraat no. 35. Overveen. De uitwedstrijden van Zaterdag 25 Febr. zijn wegens regen gestaakt. Wedstrijden voor Zaterdag 4 Maart a.s.: Ves 2Onder Ons (Den Haag) De wedstrijden om den N. T. T. B.- cup. Deze cup, die ieder jaar verspeeld wordt, is geschonken door een oud-tafeltennisser. Door de Keuze- en Technische Commissie van den N. T. T. B. worden de sterkste tien Nederlandsche spelers aangewezen, die een halve competitie om den fraaien cup strijden. Dit ster-tournooi, dat thans voor de tweede maal verspeeld zal worden, heeft ook dit jaar te Haarlem plaats en wordt georganiseerd door de H.T.T.V. „Tot Ons Ge noegen". De wedstrijden worden Zondag 5 Maart van 2 tot 9 uur gespeeld in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw. De Nederlandsche kampioen, C. du Buy, die in 1938 winnaar werd, zal den Cup verdedi- Het feit dat de wedstrijden thans direct na de Nederlandsche Kampioenschappen verspeeld worden, zal den strijd een nog interessanter ka rakter geven, daar zij nu tevens beschouwd kunnen worden als revanche voor deze kam- nioenschappen. Voor de liefhebbers van deze sport is dit dus een mooie gelegenheid om met het beste Neder landsche tafeltennis kennis te maken. BOKSEN. Jaarvergadering Ned. Boksbond. In de Zondag te Utrecht gehouden jaarverga- dering van den Ned. Boksbond werd in de plaats van den afgetreden voorzitter, den heer E. H. Rapmund, die gedurende vijftien jaar deze func tie vervulde, gekozen de heer G. E. van der Werff Jr. De heer Rapmund werd benoemd tot eere voorzitter. In plaats van den afgetreden secretaris-pen ningmeester, den heer J. van Soelen, werd de heer J. M. Wilmsen gekozen. De heer B. Berg- ström werd herkozen als vice-voorzitter. Besloten werd, dat de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op een nog nader te bepalen datum te Amsterdam gehouden zullen worden- aan het Nederlandsch Olympisch Co mité zal worden voorgesteld, acht boksers naar Helsinki af te vaardigen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3