VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Vereeniging van Huisvrouwen. Jaarvergadering in „Kennemerhof". De afdeeling VelsenIJmuiden der Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen hield in „Ken- nemerhof" Dinsdagmiddag haar zesde jaar vergadering, die uitstekend bezocht was. Dus kregen de aanwezige dames een extra wel komstgroet van de afdeelingspresidente, mevr. A. C. GroosmuUer—Voet, die in haar ope ningsrede eeri klein resuimé gaf van de ver richtingen der afdaling. In het bijzonder me moreerde zij dankbaar den arbeid van den SOS-kring, die zooveel philantropisch werk verricht heeft in het afgeloopen jaar. De secretaresse mevr. C. E. Bussemaker Bus bracht het jaarverslag uit. Daaruit blijkt, dat de afdeeling in het afgeloopen jaar 11 bijeenkomsten en 4 excursies organiseerde. Het Maandbericht blijft het zorgenkind en het ledental wil maar steeds niet boven 300 stijgen. Uitvoerig memoreerde het verslag de welgeslaagde herdenking van het eerste lus trum in September j.l. Menigmaal heeft de afdeeling hulp verleend om den heerschenden nood in gezinnen te lenigen en het verslag memoreerde dankbaar den steun der leden, die het bestuur daarbij ondervonden heeft. Mevr. A. H. Luchsinger—Woldringh, pen ningmeester esse, kon mededeelen, dat er een batig saldo was. De kascommissie adviseerde gunstig, zoodat volledige décharge verleend kon worden. De presidente zegde beide functionarissen dank voor haar arbeid in het belang der afdeeling verricht. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de dames C. Heijkoop en J. van Staa- len; mevr. Martens en mevr. van Gelderen als plaatsvervangende leden. Bij de bestuursverkiezing waren de dames A. C. GroosmuUerVoet, M. J. Grauenkamp- van Zanten en mevr. L. H. M. Vreugdenhil Kruijsveldt aftredend, doch zij stelden zich terstond herkiesbaar. Dit kon bij acclamatie geschieden. De presidente feliciteerde de herbenoemden, mevr. A. H. Luchsinger—Woldringh sprak er haar vreugde over uit, dat ook de presidente herbenoemd was en de afdeeling wederom verzekerd kan zijn van een krachtige leiding. De algemeene landelijke vergadering wordt te Hengelo gehouden en als afgevaardigden zullen de voorzitster en de secretaresse de af- deeing Velsen vertegenwoordigen. De be schrijvingsbrief voor die bijeenkomst werd uitvoerig besproken. Ten bate van den S.O.S.-kring werd in de pauze een verloting georganiseerd. Tot het bestuur is wederom een verzoek ge richt de zorg voor het maken van luiei- mandjes voor behoeftige kinderen op zich te willen nemen. Dit naar aanleiding van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Kroon prinselijke gezin. Het bestuur heeft echter op dit verzoek gemeend afwijzend te moeten be schikken in verband met de financieele be zwaren, die zulk een uitgave met zich mee brengt. De vorige maal heeft men f 600 bijeen we ten te brengen, waarvan 48 uitzetjes gegeven konden worden. Op voorstel van mevr. P. L. de Boer Har der besloot men echter toch iets te doen en bijv 1 complete baby-uitzet geven aan den- gene, die op dien dag geboren zou worden m deze gemeente. OUDERAVOND INSINGERSCHOOL. Gisteravond heeft in de turnzaal van de Creutzbergschool de ouderavond van de in- singerschool plaats gehad. Des middags was een openbare les gehouden. Was er voor de openbare les een groote belangstelling, "vo?1 den ouderavond was deze bijzonder groot. De avond werd geopend door het hoofd der schooi, den heer J. Dalhuizen, die zijn voldoening uit sprak over de groote opkomst. Vervolgens me moreerde hij wat in het afgeloopen jaar is ge beurd. Het aantal leerlingen is thans 415 tegen in 1937 396. Dit aantal is verdeeld over 12 klassen. Dit is gemiddeld 35 leerlingen per klas. Het jaar 1938 noemde de heer Dalhuizen een jaar van zorg en moeite, een jaar van storm. In het bijzonder dacht hij hierbij aan de Septemberdagen en de rede van de Ko ningin over de moreele en geestelijke herbe wapening. Naar aanleiding hiervan heeft men een telegram gezonden aan de Koningin, in samenwerking met de onderwijzers der open bare lagere scholen. Op dit telegram is een antwoord van dank van de Koningin ontvan gen. Vervolgens besprak de heer Dalhuyzen de te volgen leermethode. Hierbij bracht hij naar voren het onpractische, dat zich in de vakken geschiedenis, aardrijkskunde, rekenen en Nederlandsche taal voordoet. Men moet bij het leeren tot een andere doelstelling komen zeide spreker. Deze moet uitgaan van den onderwijzer. Het moet niet gaan om het hoofd van het kind vol te pompen. De leerstof be hoeft hierdoor niet te verminderen. Het on derwijs moet ingericht worden naar dat waar het kind belangstelling voor heeft. Deze ge dachte heeft niet alleen postgevat bij vele Nederlandsche onderwijzers maar ook in Bel gië. Op een congres van onderwijzers, gehou den op de Ernst Sillimhoeve te Lage Vuursche, is hierover gesproken. De heer S. Houterman, onderwijzer der In- singerschool, hield een referaat over een ge houden onderzoek naar aanleiding waarvan spr. zijn conclusie trok. De heer Korte hield hierna een inleiding over de middelen die men wil toepassen ter verandering van het onderwijs. Hij sprak hier bij in hoofdzaak over de resultaten die men reeds heeft bereikt met wat men noemt Cen trale leerstelling. Waarvoor een kind in IJmui den de grootste belangstelling heeft is de vis- scherij, aldus de heer de Korte. Dit is een on derwerp waarvoor de kinderen hier interesse hebben. Met eenige voorvallen, uit de erva ring bij zijn eigen leerlingen, toonde spreker dit aaii. Vooral bij de teekenles komt dit ge regeld tot uiting. Dat er in deze richting ook wel leermiddelen zijn werd eveneens duidelijk aangetoond. Ook voor het rekenen zit in de visscherij genoeg stof, evenals voor de aard rijkskunde. Hierna werd gelegenheid opengesteld om vragen te stellen of zijn gedachten over de gehouden referaten uit te spreken. Door eeni- gen werd hiervan gebruik gemaakt. In het slotwoord, gesproken door den heer Selling, bracht deze naar voren het groote voorrecht dat men hier heeft om nog zoo vrij bijeen te komen om over de belangen van het onder wijs te spreken. Een nieuwe methode van on derwijs, aldus.de heer Selling, staat of valt met de gesteldheid van den onderwijzer. Hier bij vestigde hij tevens de aandacht op de verhouding tusschen ouders en de school. DE UITVOERING VAN NIEUW HOSANNA. Op den propaganda-avond van het Chr. gem. koor Nieuw Hosanna, Maandag 13 Maart a.s. zal het koor, wanneer er tenmin ste niet te veel zieken zijn, o.m. uitvoeren het 8-stemmige werk van W. F. Kools „Geluk". Ook staan op het programma gedeelten uit de cantate „Lentefeest" van v. Herwaarden voor mannen-, vrouwen-, meisjes-, kinder en gemengd koor; de pianobegeleiding wordt verzorgd door mej. G. Schaap. Behalve het kinderkoor „Klimop" zullen zich enkele jongens laten hooren als débu- tantjes, w.o. een jongenssopraan. Het zijn Henk Pereboom, Jan van der Steen en Jan Schaap. Na de pauze spelen enkele leden van het koor een 1-aeter. AANGEKOMEN 27 Februari: Ilse s.s. Swansea Texelstroom s.s. Liverpool Serooslterk s.s. Japan 28 Februari: Theseus s.s. Stettin Nora m.s. Rotterdam Afesrshus s.s. Oslo Presto s.s. Swansea Kalpaks s.s. Londen Zeester s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 27 Februari: Letehworth s.s. Boness Agnita m.s. Curagao Ethiopian s.s. Hamburg Elisabeth s.s. Her ren wijk 28 Februari: Lake Lucerne s.s. Antwerpen Velocitas m.s. Londen Norwich Trader s.s. Gr. Yarmouth Nord Atlantic m.s. Mexico-City Kongsgaard m.s. Keywest v.o. Mamura m.s. St. Kitts v.o. Internationale tankvrachtenmarkt. De toestand op de internationale tankvrach tenmarkt is op het oogenblik niet erg gunstig. Sedert de eerste 14 dagen van deze maand was het aantal opgelegde tankschepen 84 met een in houd van 504.432 ton tegen 74 schepen met 451.960 ton in de voorafgaande veertien dagen. Geringe graanverschepingen. Het intrekken van het embargo op booten voor thuisreizen van de River Plate door het Tramp Shipping Administrative Committee vo rige week Donderdag, werd door de vrachten- markt gunstig ontvangen,aldus het weekover zicht van het D. F. R. De ontevredenheid, welke den laatsten tijd onder verschillende reeders heerschte, werd hierdoor eenigszins vermin derd. Algemeen wordt aangenomen, dat de op heffing van het embargo het charteren op ter mijn zal bevorderen. Tot nu toe was er van den invloed van het besluit op de markt ech ter nog niets te bemerken. De handel kwam nagenoeg geheel tot stilstand, hetgeen mede moet worden toegeschreven aan den hoogen f.o.b.-prijs van Argentijnsche tarwe, de zeer beperkte vraag voor Europeesche rekening en het geheel ontbreken van speculatieve trans acties voor latere termijnen. Ook onder verschepers vond het besluit een gunstig onthaal, omdat, wanneer de handel nu opleeft, zij in staat zijn hun particuliere vracht aan te bieden aan den reeder met de meeste geschikte tonnage. De handel bleef in de afgeloopen week be perkt tot zes schepen, waarvan verschillende voor Spaansche nationalistische havens, doch men betracht geheimhouding en het is duide lijk, dat er een aanzienlijk aantal zaken wordt afgesloten, waaromtrent gegevens niet worden gepubliceerd. (>,De Maasbode"). GYMNASTIEKUITVOERENG „QUICK". Donderdag a-s. geeft de gymnastiekver- eeniging Quick weer haar jaarlijksche zaal- uitvoering. Evenals andere jaren ziet het pro gramma er afwisselend en veelbelovend uit. Deze vereeniging welke in haar program ma altijd verwerkt de nieuwste en moderne gymnastiek, heeft in den loop der laatste jaren een belangrijke plaats veroverd in onze sportkringen. Een bezoek aan de uitvoering is dus zeer aan te beveien en de toegangsprijs zal niemand tegenhouden, daar deze uiterst laag is. Afdeeling van het Luthersch Genootschap opgericht. In de Bestuurskamer van het Herv. Ver- eenigingsgebouw in de Kalverstraat had een vergadering plaats, waartoe door een oproep alle Lutherschen waren uitgenoodigd. Een 20-tal had aan dezen oproep gehoor gegeven. De vergadering stond onder leiding van den heer J. Hollewas, Ev. Luth. Proponent, die den avond opende met het lezen van Efeziërs 6:10—19 en gebed. Na een kort welkomstwoord was het woord aan Ds. Duijvendak, Ev. Luth. Predikant te Haarlem, die als gast de verga dering bijwoonde. Ds. Duijvendak sprak over „Onze Roeping". Hierna werd overgegaan tot de oprichting van een afdeeling van het Nederl. Luth. Ge nootschap voor In- en Uitwendige Zending; 14 der aanwezigen gaven zich als lid op, ter wijl enkelen als begunstiger toetraden. Ook een bestuur werd gevormd, bestaande uit: J. Hollewas, Kennemerlaan 110; Mevr. E. C. v. d LeekSchaap, Julianakade 60; G. Baljet, Sta tionsweg 210; P. F. Berends Jr., Dr. Cuyper- laan 7; S. H. Meij, Kennemerlaan 110. Alle belangstellenden kunnen zich tot één der bovenstaande adressen wenden om nadere inlichtingen. TOONEELVEREENIGING „VARIA". De laatste uitvoering in dit seizoen der too- neelvereeniging „Varia" zal gewijd zijn aan de opvoering van een mysteriespel en wel het be kende „De kat en de kanai'ie" van den Ameri- kaanschen auteur John Willard. De uitvoering, die door Jan von Dommelen geregisseerd zal worden, vindt plaats Dinsdag 18 April a.s. in den Thalia Schouwburg. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Hedenavond geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging in de Gemeente-Concertzaal een concert onder leiding van Marinus Adam. De solisten Clovis en Steele zullen zangduet ten ten beste geven. Het programma vermeldt; W. A. Mozart's ouverture Die Entführung aus dem Serail; 3 Shakespeare-duetten van Mario Castelnuovo Tedesco; Maurice Ravel's Moeder de Gans; 2 werkjes van Darius Milhaud voor zang en Pe ter Tschaikowsky's vijfde symphonie in e- klein SCHIP Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Néd.) Ajax (Ned.) Alja (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Dahomian Eng. Eurylochus (Eng.) x) Escambia (Ital.) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) danau (Du.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (N. Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Megara (Ned.) Moena (Ned.) x) Montferiand (Ned.) x) Merope (Ned.) Mars (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Norfinn (Noor) x) Nidarholm (Zw.) Orestes (Ned.) Fnrontis (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Paul Harneit (Du.) Panachandros (Gr.) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) x) Vesta (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Walk (ire (Du Winsum (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICH1 Buenos Aires 6 Maart 19 Febr. van Bahia. Midd. Zee 3 Maart 27 Febr. van Finisterre. Danzig 7 Maart vertrekt 4 Maart. Danzig 28 Febr. 25 Febr. vertrokken. Chili 27 Febr. te Hamburg. Chili 22 Febr. van Callao. West Afrika 24 Febr. van Dakar. Chili 22 Febr. van Callao. Abadan (via Antw.) 21 Febr. van Aden. Chili 24 Febr. te Valparaiso. Batavia in lading. Hamburg in lading. West Indië 4 Maart 22 Febr. van Barbados. West Afrika 6 Maart 26 Febr. van Las Palmas. Batavia 27 Maart 23 Febr. van Belawan. Huelva heden 25 Febr. vertrokken. Bordeaux 7 Maart vertrekt 3 Maart. Ned. Indië 25 Maart 23 Febr. van Colombo. Japan 9 April 25 Febr. te Cebu. Alexandrië 21 Maart 25 Febr. te Yerakini. La Plata 17 Febr. te Santa Fé. Gulfport in lading. Pt. Arthur 23 Febr. vertrokken. Ned. Indië 8 Maart 25 Febr. van Marseille. Zwarte Zee 14 Maart 25 Febr. van Izmir. Ned. Indië 24 Febr. van Bintang. Zuid Afrika 27 Febr. van Kaapstad. Z. Afrika 28 Febr. van Ouessant. Batavia 28 Febr. van Pt. Said. West Afrika 28 Febr. 28 Febr. te Rotterdam. Midd. Zee 12 Maart 26 Febr. te Messina. Pt. Red an 22 Febr. van Sabang. Bassein 22 Febr. van Rangoon. Ned. Indië 8 April 25 Febr. van Batavia.' New-Orleans 18 Maart 23 Febr. vertrokken. La Plata 23 Maart 24 Febr. van Buenos Aires Curagao (v. R'dam) 3 Maart 11 Febr, van Aruba. Batavia 25 Maart 27 Febr. van Sabang. Hamburg 5 Maart vertrekt 4 Maart. Venetië 19 Maart 25 Febr. te Fiume. Hamburg 3 Maart vertrekt 2 Maart. Zuid Afrika 27 Febr. van Genua. lapan 15 Maart 28 Febr. van Pt. Said. Corpus Christie 1 Maart 11 Febr. vertrokken. Bona in lading. Alexandrië 26 Febr. vertrokken. Batavia h Maart 22 Febr. van Triëst. La Plata 23 Maart 19 Febr. van Montevideo. Batavia 11 Maart 24 Febr. van Port Said. Ned. Indië 16 Maart 20 Febr. van Colombo. West Indië 29 Febr. 23 Febr. van Madeira. Hamburg 2 Maart 1 Maart vertrokken. Aruba 10 Maart 21 Febr. vertrokken. La Plata 31 Maart 28 Febr. vertrokken. Stettin 7 Maart vertrekt 4 Maart. Batavia in lading. Midd. Zee 9 Maart 25 Febr. van Palermo. West Afrika 25 Febr. v. Pt. Bouet. Bintang 10 April 19 Febr. vertrokken. Batavia 8 April vertrekt 4 Maart. La Plata 27 Febr. 13 Febr van Sl Vincent. Ned (ndië 9 Maan 25 Febr. van Marseille. Zuid Afrika 27 Febr. te Beira. Batavia 9 Maart 27 Febr. te Genua. Midd. Zee 4 Maart 27 Fabr. van Cadix. La Plata 20 Febr. te Buenos Aires. Zwarte Zee 18 Maart 23 Febr. te StambouL denos Aires 17 Maai-t 26 Febr. te Rio. pw Orleans 10 Maart 10 Febr vertrokken Bilbao (v. ÏJm.) 26 Febr. vertrokken. Japan 22 Febr. van Penang. Buenos Aires 31 Maart vertrekt 3 Maart. De viscliomzet in Februari. Bijna ƒ9000.- minder dan verleden jaar. De omzet in den Rijksvischafslag gedurende de maand Februari 1939 bedroeg f610598.—, tegen f619126.— in Februari 1938. De omzet was dus bijna f 9000.minder dan verleden jaar. De omzet in de eerste twee maanden van 1939 bedroeg f1314569.— tegen f1219876.— in hetzelfde tijdvak van 1938. Slecht weer in de Barentszee. De laatste weken hebben de trawlers in het hooge Noorden, vooral in de Barentszee veel met winterstormen te kampen, schrijft de Deutsche Fischerei Rundschau. Zoo meldt de bemanning van den stoomtrawler Wuppertal dat zich op het schip een zware ijslaag vorm de. Al het touwwerk zat dik in het ijs en ten slotte werd het schip zoo zwaar in den kop, dat de bemanning niets anders overbleef dan te probeeren, de dikke ijslaag weg te kappen, waarmede uren gemoeid gingen. Brug en winch vormden tesamen één groote ijsklomp, zoodat men genoodzaakt was gaten in den ijs- muur te hakken om een uitzicht te verkrijgen. En bovendien liep men nog gevaar, tusschen machtige ijsvelden bekneld te geraken. Hoeveel menschen werken bij Hoogovens? Het antwoord op deze vraag, die ongetwij feld velen onzer lezers zal interesseeren, geeft „Samen" als volgt: De personeelssterkte op 1 Januari j.l. was Hoogovens 274 beambten op maandsalaris, 59 beambten op weekloon, 818 arbeiders in vasten dienst totaal 1151; Mekog resp. 78, 9 en 223 totaal 3Ï0; Cemij resp. 1-6, 3 en 1;9 totaal 38. Voor de drie bedrijven samen dus 368 be ambten op maandsalaris, 71 op weekloon en 1060 arbeiders in vasten dienst of 1499 man. Bovendien is er een ploeg van ongeveer 500 losse arbeiders, waarvan er pl.m. 400 min of meer regelmatig werken, zoodat de totale sterkte rond 1900 personen is. Dit aantal is inmiddels weer toegenomen. DE UITBREIDING VAN DE CEMENT FABRIEK. Met den bouw van den tweeden cement- molen bij de Cemij is men reeds een heel eind gevorderd. Niet alleen de fundamenten zijn gereed, doch inmiddels is men reeds met het aanbrengen van het constructiewerk voor de vergrooting' van het bestaande molengebouw begonnen, terwijl voorts een begin is gemaakt met de montage van den molen zelf, die begin Februari is gearriveerd. De bouw van de staalfabriek. De staalproductie kan spoedig beginnen. De bouw van de staalfabriek van Hoog ovens vordert goed en is in het laatste sta dium vóór de inbedrijfsstelling gekomen, lezen we in „Samen". De bouw van den eersten Sie- mens-Martinoven met bijbehoorende regene ratoren is zoo goed als gereed, terwijl met den bouw van den tweeden oven binnenkort een aanvang gemaakt wordt. De montage van de machtige Titan-kraan verloopt eveneens vlot. Binnen enkele weken zal de staal fabriek met haar productie kunnen aanvangen, waardoor de bedrijven van Hoogovens weer een belangrijke uitbreiding rijker zullen zijn ge worden. Wie weet iets van dit rijwiel? De commissaris van politie te Velsen ver zoekt bekend te worden gemaakt met de her komst van het volgende heerenrijwiel: zwart gelakt, no. 341887, gemerkt .Jac. de Lange, voorkomende op de schuine framestang, klokslot, twee voetsteunen, welke aan den achtervork zijn bevestigd, bagagedrager met standaard boven het achterwiel, kettingkast, rubber pedalen, nikkelen bel, zwart celluloid stuur, handpompje met slang, Torpedonaaf. Aan het rijwiel is geen lantaarn bevestigd, doch waarschijnlijk is er een „Solar"-lamp aan bevestigd geweest. De werkloosheid in onze gemeente. Overzicht van het aantal ingeschreven werkzoekenden op 25 Februari 1939. Beroepen Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen Mannen boven de 18 jaar 2099 1617 4)0-2 Mannen onder de 1!8 jaar 81 78 Vrouwen boven de 18 jaar 25 19 2 Vrouwen onder de 18 jaar 10 9 QJ O O a -0,2 og W O) is 366 349 14 1-64 147 11 28 26 2 58 56 1 165 165 210 198 10 43 26 776 570 169 289 245 30 Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Totaal 2215 1723 404 88 Dé totale werkloosheid bedroeg over de over eenkomstige week van 1938: 2259, 1937: 2503, 193-6: 2891', 1935: 2523, 1934: 2258. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. A. VermeijVerhaar, z., Gr. Hout- of Koningsweg 2g, Velsen-N. G. W. v. Leeuwen—ten Wolde, z„ Bloemstraat 100, IJmuiden. S. MorcusGroot, z., Wijkerstraat- weg 142, Velsen-N. S. C. Siewertsenv. Oosten, Verl. Wijk a. Zeeërweg 15, IJmuiden. T. Ver duin—van Kooten, d., Rijksweg 108, Velsen. M. Bronsgeest—den Hengst, d., Driehuizerkerk- weg 7. Velsen. T. van UrkPost, d., de la Reij- straat 5. IJmuiden. D. Glas—Kleijn, d., Wijk Zeeërweg 78, IJmuiden. Overleden: N. Bierman, '1 jaar, dochter van G. J. Bierman, Kruidbergerweg 33, Santpoort. E. C. Vrage, 68 jaren, echtgenoote van P. Pol derman, Hagelinger-weg 341, Santpoort VERGADERING VAN DEN GEMEENTERA m Er wordt een openbare vergadering van J Raad der gemeente gehouden op Dinsdao Maart 1939, des namiddags 7 uur. 0 Agenda; 1. Installatie van het lid, den heer N Rav 2. Ingekomen stukken en mededeelinspï, 3. Aangaan van geldleeningen. 4. Wijziging der verordeningen, reserve. samenstelling en den werkkring der va t' commissiën van bijstand en der commi sie van voorbereiding voor de - strafwetgeving. Vaststelling belooning voor brandweerlieden. Wijziging van de instructie voor den (W vanger. n'' Verleenen van ontheffing van bepaling der Bouw- en Woningverordening Vaststelling van straatnamen. Aankoop van een huis met erf en te IJmuiden. ër°öti Aanvulling van het Ambtenarenregie. Vaststelling van de over 1939 aan de fc» sturen der bijzondere scholen te v—1 voorschotten op de vergoeding, artikel 101, le lid, der Lager-öndS!? wet 1920. WJS' 12. Sluiten van een overeenkomst met a N.V. Autobus Exploitatie „Stormvogels" inzake vervoer van schoolkinderen. 13. Toekenning van kindertoeslag aan beidscontr actanten. ar* 14. Regeling inzake de toekenning van *r wieltoelage. 15. Gebruikmaking van de bevoegdheid geven bij artikel 36, alinea 4, der WoniS' wet, om te bepalen, dat een plan van uit •breiding voor een gedeelte der gemekt wordt voorbereid. nte 16. Benoeming van: a. één lid der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken (vacatur# r van den Kerkhoff); 'b. één lid der commissie van bijstand vm» parken en de plantsoenen (alsvoren)- c. Voorzitters, leden en plaatsvervangend# leden van de Hoofdstembureaux voor S! verkiezing van de leden van den Gemeen teraad en van de stembureaux voor dÜ verkiezing van de leden van de Provin dale Staten en van den Gemeenteraad alsmede aanwijzing van de lokalen, waar in de Hoofdstembureaux voor de verkip" zing van de leden van den Gemeenteraad zitting zullen houden. raati DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Vel. sen is ingekomen een verzoekschrift van F van Dijk van beroep schipper, wonende t? IJmuiden om een Verlof A, voor den verkoou van zwak-alcoholischen drank in de beneden- voorlocaliteit van het perceel VisserinesfraJ no. 13 te IJmuiden. e aa° Vóór 14 Maart 1939 kan een ieder tegen hat verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoem, inbrengen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 26 van Houston te New-Orleans, Beemsterdijk, Rott. naar New-Orleans 27, m mijl Z.W. van Land's End. Bilderdijk, Rott. n. Baltimore p. 27 Lizard. Noordam 27 van Rott. te New York. Binnendijk 27 van New York n. Rott. Damsterdijk Rott. n. Vanc. 26 te Los Angeles, Lochgoil, Rott. n. Vanc. 24 v. Kingston (Ja.), HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) p. 27 Ouessant. Springfontein 27 van Rott. te Beira. Heemskerk (thuisreis) 27 Febr. v. Kaapstad, Jagersfontein (thuisr.) pass. 28 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 28 te Durban. Jaarstroom (thuisreis) 28 Febr. te Rott. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 27 van Colombo. Serooskerk 28 van Rott. te Amsterdam. HALCYON LIJN. Maasburg, Narvik naar Rott. 27, 200 a»jjl 0. van Wiek. Stad Maassluis, 28 van Amst. te Narvik. Stad Amsterdam, Morphoubaai n. Rott. 27 van Algiers. Stad Zwolle 27 te Salta Caballo, Stad Vlaardingen 28 v. Vlaax-d. n. Narvik. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (uitreis) p. 26 Beachy Head. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Euterpe Amst. n. Bordeaux p. 26 Beachy Head, Ulysses, Rott. n. Algiers p. 27 Ouessant. Helder Amst. n. Curagao p. 27 Ouessant. Aurora, Rott. n. Lissabon 26, 80 mijl Z.O. van Land's End. Achilles 28 Febr. van Spezia te Livorno. Agamemnon, Lissabon n. Amst. p. 27 Finisterre, Ajax 27 Febr. van Amst. te Gdynia. Douro 26 Febr. van Belize n. Puerto Barrios, Ganymedes 27 Febr. van Cavalla te Yera. Hercules 28 van Thessaloniki te Stamboul. Midas 24 Febr. van Curagao naar Haiti, Perseus, Danzig n. Amst. p. 27 Brunsbuttel, Stella 28 Febr. van Genua te Savona. Theseus 28 Febr. van Stettin te Amst. Venus, Bourgas n. Amst. p. 27 (10.30 n.) Lydd, Vesta 27 Febr. van Cadix n. Rott. Telamon 28 van New York n. La Guayra. Amor 26 van West Indië te New York. Pericles, Barbados n. Amst. via Havre 28 Vt Plymouth. Boskoop, Amst. n. Chili 26 te Curagao. Orestes 28 van Alexandrië te Tel Aviv. Pluto 28 van Odense te Stettin. Juno, Stamboul n. Amst. 8 v. Messina. Venus 28 van Bourgas te Amsterdam. Perseus 28 v. Danzig te Amsterdam. Alkmaar 28 v. Amsterdam n. Hamburg. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Protesilaus Rott. n. Japan 28 te Pt. Said. Melampus Amst. n. Java 28 van Belawan. Phrontis, Batavia n. Amst. p. 28 Gibraltar. Sarpedon Japan n. Rott. 28 van Aden. Neleus, Japan n. Amst. 28 van Port Said. Clytoneus, Batavia n. Lpl. 26, 150 mijl Z. van Land's End. Patroclus, Japan n. Rott. 28 v. Kobe. City of Florence. Dairen, n. Rott. 26 te Singapore Melampus, Amst. n. Java 26 v. Sabang.. Glenearn, Japan n. Amst. 25 te Cebu. Glengarry 26 van Saigon naar Rott. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN,. Alwaki (u.) 28 te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 28 van Rott. n. Hamburg. Blitar (uitreis) 26 van Sabang. Garoet 25 van Batavia naar Rott. Dempo (thuisreis) p. 27 Perim. Kota Agoeng (uitr.) p. 27 Pt. de Galle. Kota Baroe (uitr.) 27 van Djedda. Kota Nopan (uitreis) p. 28 Ouessant. Brastagi 27 van New-Orleans n. Bintang. Siantar 28 van New-Orleans te Tjilatjap. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Johan van Old (th.) 28 v. Port Said. Taj andoen (uitr.) 27 van Sabang. Moena (thuisr.) 27 van Sabang. Tjikandi (thuisr.) 27 te Genua. WIJK LIJN. Naaldwijk Rott. n. Malta p. 28 Finisterre, Beverwijk Mytilene n. Rott. p. 28 Algiers. Randwijk, Panderma n. Rott. 27 v. Oran. j Winterswijk 28 van Rott. n. St. MalO[

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6