BEVERWIJK DE VARKENSHOEDER H.C.ANDERSEN CASTRICUM De jaarvergadering van de V. V. V. Belangrijke xaken ter sprake. V V V. „Caslricum-Vooruit" hield haar „„jad'ering in Hotel Bakker te Castricum. nvoorzitter, de heer Broksma, sprak er zijn leedwezen over uit, dat de opkomst zho gering Van de 200 leden mochten er toch wel meer To een 30-tal aanwezig zijn, aldus spi net seizoen 1938 is niet bepaald gunstig ge it De weersomstandigheden hebben hier veel Sd aan aldus spr. We hopen dan ook dat 1939 Zter weer zal brengen, waardoor er ook weer Sere zaken gedaan zullen worden. Tisarna bracht de secretaris zijn jaarverslag „,-t Hii memoreerde, dat in 1938 de heer Keet- Sas voor het eerst als administrateur der V.V.V. aid aangesteld. De heer Keetbaas heeft zich Sikend van zijn taak gekweten en alles in hit werk gesteld, om de belangen van de V.V.V. mo goed mogelijk te behartigen. Waren er in 1937 nogal eenige bedankjes binnen gekomen, de heer Keetbaas is er door zijn werken in ge laagd een groot aantal leden aan te werven. Ook de heer Buxtorff, houder van de stations- kiosk heeft zich uitstekend van zijn taak ge kweten en de menschen altijd zoo goed mogelijk ingelicht. Het Pensionbezoek, aldus de voorzitter, is niet zoo goed geweest, hetgeen moet worden toege schreven aan de slechte weersomstandigheden. In 1938 werd weer het strandfeest gehouden onder de eminente leiding van Mevr. A. Plas en den heer W. v. Weenen, die als altijd weer de ziel van het feest waren en waarvoor beiden wel een woord van hartelijken dank toekomt. Het Bestuur bracht nog een bezoek aan den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat be treffende het afsluiten van den Rijksweg. Het heeft toen gedaan gekregen, dat de weg niet ge heel afgesloten werd. Thans rest nog een woord van dank aan Bur gemeester en Wethouders voor de medewerking, welke zij altijd in'zaken de V. V. V. betreffende verleend hebben en aan den Gemeenteraad voor de verleende subsidie. De administrateur der V. V. V. bracht vervol gens zijn verslag uit. Wij moeten, aldus het ver slag, niet meer terugzien naar den toestand van eenige jaren terug, toen de tijd nog beter was. doch den huidigen gang van zaken als norm aan nemen. In 1938 zijn een zestig-tal nieuwe leden toegetreden, zoodat de pensionlijst momenteel 161 leden telt. Dit aantal is echter te gering voor een plaats als Castricum. Spr. meent, dat ieder die verhuurt, zijn steentje moet bijdragen. Een krachtige V. V. V. is aller belang. Door de lage prijzen, werden velen teleurge steld. Spr. dringt er op aan om niet aan prijsaf- braak mede te doen. 527 schriftelijke pensionaanvragen waren in 1938 binnengekomen uit alle provincies van ons land, behalve uit Zeeland. 81 lijsten werden aan aanvragers gezonden, terwijl 51 gidsen en 19 platte gronden werden uitgereikt. In 4 gevallen werd de hulp van den administrateur in geschil len ingeroepen. 45 leden hebben gebruik gemaakt van lijsten voor pensionaanvrage tegen een ge ringe vergoeding. Spr. eindigt met de hoop, dat 1939 een succesvol seizoen zal mogen zijn. De voorzitter dankte den heer Keetbaas voor zijn uitvoerig verslag. Vervolgens bracht de financieele commissie bij monde van den heer Hellinga, rapport uit, waaruit bleek dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in goede orde zijn be vonden. De begrooting sloot met een bedrag van f 787.50. Bij de mededeelingen maakte de voorzitter melding van het feit, dat het bestuurslid Mevr. van Beek, naar elders vertrokken is, doch dat het bestuur gemeend heeft deze vacature niet aan te vullen. Het bestuur bestaat nu uit 9 leden en de voorzitter gelooft dat dit aantal vol doende is. Verder deelde de voorzitter mede, dat de V.V.V. dit jaar haar 20-jarig bestaan hoopt te vieren. Het is de bedoeling aldus spr., dat in den zomer een paar dagen feest gehouden wordt en dat in het najaar een feestavond wordt gehouden ter officieele herdenking van het vierde lustrum. De heer van Weenen en de heer J. Smit hebben ge heel belangloos aangeboden om dien avond op te luisteren. Mevr. Le Clerc zou het toch op prijs stellen, dat een dame in het bestuur zitting had, daar de V. V. V. toch ook voor een groot gedeelte van verhuursters en pensionhoudsters afhangt. Ook de heer Nijsen vindt, dat een dame zeker een nuttige plaats in het bestuur kan innemen. De heer Dorjee is ook die meening toegedaan en zou eventueel zijn functie als bestuurslid in het belang der vereeniging disponibel willen stellen voor een dame. De voorzitter mag daar niet mede accoord gaan en gelooft niet, dat dit van den heer Dorjee, die toch nog maar kort bestuurslid is, mag geëischt worden. Spr. vindt het beter te wachten tot het volgende jaar, wan neer er weer vacatures komen. De vergadering gaat hiermede accoord. Verder deelt de voorzitter mede, dat het be stuur een vergadering heeft gehad met den bur gemeester, en een commissie inzake huurprijs regeling. Het was de bedoeling om een behoor lijke prijsregeling te treffen voor pensions. Dit is echter niet gelukt. Spr. doet een beroep op de leden om de prijzen niet te verknoeien. De M41KT w EEIICIITIN MARKT PURMEREND. 28 Febr. 1939. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 25.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 21. Aanvoer: 3 partijen Kleine Boeren kaas, laagste prijs f 21. 1 partij volvette kaas, laag ste prijs f 25. 340 kg boter f 1.40—1.47. Runderen, totaal 476 stuks. 160 Vette koeien 6 Per stuk, matig. 198 Gelde koeien o 160 stuk> niatig. 110 Melkkoeien nC„ 260 per stuk, matig. 18 stieren f 0.46 0;52 per kilo. 19 Paarden f 80—160 per stuk, stug. 45 Vette kalveren f 0.650.96 per kilo, niatig. 1451 Nuchtere kalveren voor de slacht l Tper stuk- ving- Nuchtere kalveren voor ae fok f 11—17 per stuk, vlug. 246 Vette var- »®ns voor de slacht f 0.430.47 per kilo, matig, jj Magere varkens f 1&—f 28 per stuk, matig. J So ^?en f 8~~16 per stuk- matig. 952 Schapen i 22—28 per stuk, matig, 25 Bokken f 3—11 Per stuk, matig. Kipeieren f3—f 3.30 per 100 st. Eendeieren Uiv 100 st- 7600 Noordholl. blauwen /2 0.85 per kilo. 3600 Oude kippen en fMovn °;37V2—0.40 per stuk, uitzonderingsprijs don lrt5- K°nijnen f 0.30—1.60 per stuk. t Lir11 n 6.20f 1.50 per stuk. Duiven f 0.40 per paar. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Af deeling Eieren S0®!" 75.000 Eendeieren f 2.80 a f 2.85. M JÜT/Hppeneiercn 65-66 K.G. f 3.25 a f 3.40, f V>n 3"25 a 2.30. 60-62 K.G. f 3.05 a a mik 5;5LK,G- f 3 a f 3.10, 56-57 K.G. f 3 ft f 2 90 K'G' f 2-95 a f 3* 50-52 KG* f 2,80 plaats wordt verwaarloosd en de betere men schen verdwijnen. Het gehalte was eenige jaren terug veel beter dan nu aldus spr. De heer Broksma adviseert dan ook om door te gaan met behoorlijke prijzen te vragen, daar men er meer succes mede zal hebben, dan met de knoeiprij zen van tegenwoordig. De heer Hellinga vraagt of het niet mogelijk is een circulaire rond te stu ren, waarin op het euvel van prijsverlaging ge wezen wordt. De voorzitter antwoordde dat de leden zelf zoo verstandig moeten zijn om niet voor iederen prijs te verhuren. Bij de rondvraag verzoek mevr. Le Clerc om het gemeentebestuur te verzoeken een regeling te treffen in verband met het opbreken van we gen in het seizoen, vooral met het oog op de rio- leering. Spr. is van meening, dat wanneer men in het seizoen met opgebroken wegen zit, onge lukken niet zullen uitblijven. De heer Hellinga, in zijn functie van Wethou der van openbare werken, deelde mede, dat dit vraagstuk de volle aandacht van Burgemeester en Wethouders heeft, en dat alles zal gedaan worden om te voorkomen dat de wegen in het seizoen worden opgebroken. Op een desbetreffende vraag antwoordde de voorzitter, dat een verzoek tot de spoorwegen zal worden gericht om vex-betering te brengen in de verbinding met Haarlem. HEEMSKERK MEISJES VEREENIGING „ORA ET LARORA". Ook de tweede z,g. bonte avond van de Christelijke meisjesver eeniging „Ora et La- bora", is een goed succes geworden. Toen ds. IJzerman het openingswoord sprak, was de belangstelling groot; er was bijna geen plaats onbezet. Het goed samengestelde programma, werd weer zeer vlot afgewerkt. Zang, tooneel, voordracht, declamatie en spelen volgden elkaar in vlug tempo op. Een attractie vormde de gratis verloting waarbij ieder zich een prijs zag toegewezen. De goed geslaagde avond werd wederom met een toepasselijk woord door ds. IJzerman gesloten. OUDE MAN DOOR AUTO AANGEREDEN. Dinsdagmorgen is de 83-jarige C. Veldhuis onder een achteruitrijdende auto geraakt, waardoor hij een ernstige hoofdwonde opliep. Ongeveer 9 uur begaf C. V., die slecht van gezicht was, zich langs het trottoir huis waarts, toen hij op het Kerkplein werd aan gereden door een bestelauto van de firma De Boer, die achteruit de straat wilde inrijden. De oude man sloeg tegen de straat en kreeg een ernstige hoofdwonde. Hij werd bij een verpleegzuster binnengebracht. Later is het slachtoffer per auto naar zijn woning ver voerd. CHR. JEUGDWERK. Donderdag 16 Maart zal de Chr. knapen- vereeniging „Samuel" een tooneeluitvoering geven in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw. Opgevoerd wordt: Onder valsche vlag, too- neelspel in drie bedrijven van Johan Christi- aans. R.K.V.V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.-^D-S.SH. 2.30 uur. A.D.O. 2H.B.C. 2, 12,30 uur. Vitesse 3—AJD.O. 3 12.30 G.V.O. 3AD.O. 4, 12.30 uur. A.D.O. aI.E.V. a, 12 uur S.D.E. b—AD.O. b, 1 uur. D.E.M. dA.D.O. c, 1 uur AD.O. dH.S.V. c., 1.15 uur. WIJK AAN ZEE STILLE OMGANG NAAR AMSTERDAM. Gisteravond werd in café „Sonnevanck" te Wijk aan Zee een jaarvergadering gehouden door de vereeniging „Stille Omgang" (afd. Wijk aan Zee). De vergadering werd door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend. Aan de orde was o.a. de verkiezing van 2 bestuursledenDe heeren And. Schellevis en A. Bodewes werden beiden herkozen. Na behandeling van punt 6 betreffende voor stel afgevaardigde Amsterdam, werden ver schillende mededeelingen gedaan. In Maart 1940 zal de afd. Wijk aan Zee haar 25-jarig bestaan herdenken. Bij deze gelegen heid zal een lichtbeeldenavond worden ge geven met als onderwerp „Het mirakel te Am sterdam" en zullen de oprichters, de heeren Chr. de Goede, J. Bruineberg Sr. en And. Schellevis worden herdacht. Op 9 Maart a.s. zal in de K.S.A. te Bever wijk een lichtbeeldenavond worden gegeven met als onderwerp „Het lijden van Christus". Deze lichtbeelden zullen worden afgewisseld door zang, onder leiding van den heer Lou Tervoort. Ten slotte werd besloten de op 18 Maart te houden „Stille Omgang" naar Amsterdam als volgt te laten plaatsvinden. Vertrek loopers om 7.45 uur. Men wordt verzocht om 7 uur op den Relweg aanwezig te zijn. De trein zal voor dit doel om 12 uur van Beverwijk vertrekken. SANTPOORT DE ALLE-DAG-KERK. Woensdag 15 Maart a.s. komt ds. Boeke uit Schoorl, de stichter van de Alle-dag-kerk, in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk spreken over de Alle-dag-kerk en den nieuwen psalmen- en gezangenbundel. JUBILEUM BIJ HET PROVINCIAAL ZIEKENHUIS. Gisterochtend heeft in het zusterhuis de hul diging plaats gehad van den zilveren jubilaris, den heer J. M. v. d. Ende. Te negen uur werd de jubilaris met zijn ge zin afgehaald, waarna hij in de conversatiezaal door directie, doktoren en personeel ontvangen werd. Een schat van bloemen stond daar bij deze gelegenheid opgesteld. De directeur van de in lichting heeft den jubilaris voor zijn ijver en werklust in deze 25 jaar in de apotheek ten toon gespreid, gehuldigd. Met een gelukwensch werd den heer v. d. Ende een bloemenmand van de commissie van bestuur met de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd. Namens de oi'ganisatie van Overheidspersoneel werd even eens een bloemenmand aangeboden. Van het personeel ontving de heer v. d. Ende een tafel- bïllard met queuenrek benevens een tinnen vaas met inscriptie. Het feest werd verder in den huiselijken kring voortgezet. Van verschillende zijden mocht de jubilaris nog blijken van be langstelling en felicitaties ontvangen. te hebben. Een nummer, dat wij graag meer zien op uitvoeringen. Met goed uitgevoerde vrije oefeningen van de heeren en knotszwaaien van de dames werd het programma besloten. Ds. de Vries meende in zijn slotwoord, dat de uitvoering op een bijzonder hoog peil had gestaan, waarmede hij den directeur felici teerde. Verder wenschte spr. de vereeniging in het komende jaar nog veel succes toe. De uitvoering werd op de gebruikelijke wijze door den eere-voorzitter gesloten. Langs de Lijn. De jaarlijkscbe uitvoering van Hercules. Alle afdeelingen goed op dreef. Gisteravond heeft de Chr. Gyimnastiek- vereeniging „Hercules", directeur C. P. Nieuwenweg, in het Ned. Hervormd Vereeni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar jaarlijksche uitvoering gegeven, waarvoor weer groote belangstelling bestond. Na den fleurigen opmarsch en vaandelgroet heeft de eere-voorzitter, ds. J. de Vries, een kort openingswoord gesproken. Spr. had al één en ander van Hercules gehoord en zelfs veel goeds. Ook had spr. gehoord, dat de ,Hercules"-geest in Beverwijk zelfs spreek woordelijk was. De eere-voorzitter hoopte, dat ook deze uitvoering zich weer zou kenmerken door den echten Hercules-geest. Spr. achtte gymnastiek van buitengewoon groot belang, niet alleen voor het lichaam, maar ook voor de opvoeding. Spr. 'hoopte dat door deze uitvoering de waardeering en de liefde voor Hercules zouden toenemen. Het programma werd geopend met het op treden van de kleuters. In de spelletjes van de meisjes en jongens had de leider, die uit stekend met het jonge volkje om kan gaan, eenige goede oefeningen voor het lichaam verwerkt. Ook nuit de openbare les van de jongens bleek dit. Klassikaalbrug Jongste meisjes en lengte- paard dames werden in snel tempo afgewerkt, wat bereikt werd doordat de oefenstof niet- te moeilijk was. Het intermezzo van de schaatsenrijders vormde een uitstekende afwisseling van het programma, die dan ook dankbaar door het publiek- werd gewaardeerd. Na veerplank- hoogspringen van de oudste meisjes verrasten de heeren ons door eenige keurige oefeningen aan den middel-brug. Het eerste deel van den avond werd besloten met een inter mezzo, gedresseerde paardjes. Een goed num mer, dat terdege was voorbereid. Na de pauze hebben de jongens aan het laagrek hun vorderingen kunnen toonen. Ver geleken bij het vorige jaar is hierin een groote vooruitgang te bespeuren en indien Hercules de jeugd kan behouden, gaat de vereeniging een mooie toekomst tegemoet. Het hoogrek heeren was ongetwijfeld één der aantrekkelijkste deelen van het program ma. Keurig werden de oefeningen afgewerkt. Een luid applaus beloonde de heeren voor hun prestaties. Iets nieuws van Hercules waren de bal oefeningen van de oudste meisjes, die deze oefeningen uitstekend onder de knie bleken Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum n. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Londen Reg., 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.2)0 Londen Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE SCHAAKCLUB WEENINK. De uitslagen van de wedstrijden voor de on derlinge competitie luiden als volgt: Groep 1: J. ZoontjesC. Henneman 1O Groep 2: D. KikkeC. Visser 01 H. A. MeyerJ. Rademaker 01 A. Slings—P. Hart 0—1 Groep 3: A. v. d. Kraan—F. Hendriks 01 P. StetJ. Muyen 10 Groep 4: F. C. Hendriks—J. Los 1,0 E. v. d. Brink—G. Dil afgebr. Groep 5: J. C. Kanters—J. v. d. Wissel 1—0 JAARVERGADERING BEVERWIJKSCHE LAWNTENNISCLUB. In de gisteravond gehouden jaarvergade ring van de Bever wij ksche Lawntennisclub zijn de jaarverslagen van den secretaris, den penningmeester, den commissaris van materiaal en van de keuze- en baancommissie goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden her kozen. In de plaats van den heer Radeker, die wegens zijn aanstaand vertrek naar West- Indië moest bedanken, werd de heer C. Zwa ger gekozen. De keuzecommissie werd in haar geheel herkozen. Goedgekeurd werd het voorstel van het bestuur om op 15 April in het Kenne- mer Hotel een feestavoxid te houden ter her denking van het veertig-jarig bestaan van dn bond. Dit betreft de jubileumviering van het district Noord-Holland-Noord. Op den feestavond zal een causerie worden gehouden met vertooning van eenige tennisfilms, waarin medewerken de beroemde Amerikaansche tennissterren Budge, Vines, Perry en Dorothy Round. Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen „Laten wjj eerst eena in het andere kistje kyken, eer wij ons boos maken!" riep de keizer en hij maakte het tweede kistje open. En daar verscheen dan de nachtegaal, die meteen zoo prachtig begon te zingen, dat niemand iets kwaads van hem kon zeggen. „Superbe, charmant!" riepen de hofdames, die dolgraag Fransch spraken, ook al kenden zjj er maar een paar woorden van. „Deze vogel doet mij denken aan de speeldoos van de keizerin zaliger", zei een oude hof dignitaris, „precies dezelfde toon en voordracht." „Ja, dat is zoo", gaf de keizer toe en meteen begon hij als een kind te huilen. „Het is toch zeker geen echte vogel?" vroeg de prinses onge- II hadden. „O, dan moeten wij hem laten vliegen", zei de prinses en loovig. „Zeker, het Is een echte", zeiden degenen, die hem gebracht ze weigerde haar toestemming te geven voor een bezoek van den prins. .(Wordt vervolgd) Jubileum District Noord-Holland. Dat er voor het jubileum van den district- bond Noord-Holland, dat gevierd zal worden, in officieele kringen groote belangstelling bestaat, blijkt wel uit het feit dat het voltallige bestuur van den N. D. B. aanwezig zal zijn. Na de openingsrede van den heer K. de Jong, zal de wedstrijd door burgemeester Kwint ge opend worden, die daartoe den eersten zot aan het eerste bord van de partij DukelKeiler zal doen. Niet onmogelijk is het, dat door verhindering van enkele spelers een kleine wijziging in het Noord-Hollandsch tiental zal komen. In ver band hiermede is nog een uitnoodiging verzon den aan den heer Kikke, (bord 1 van de Dam club Beverwijk) om eventueel één der plaatsen te bezetten. Het Nederlandsche tiental komt volledig op. Na afloop zal den spelers met hun dames en officials een lunch worden aange boden. MARKTBERICHT IJmuiden, 1 Maart 1939 (ANP) Tarbot 9080 ct. per kg. Tong 13270 ct. per kg. Heilbot 12090 ct. per kg. Griet f 3218 per 50 kg. Groote schol f 1410.50 per 50 kg. Middel schol f 2616 per 50 kg. Zetschol f 3524 per 50 kg. Kleinschol f 27.507 per 50 kg. Bot f 7.504.50 per 50 kg. Schar f 125.10 per 50 kg. Tongschar f 4220 per 50 kg. Poontjes f 7.505.20 per 50 kg. Groote schelvisch f 3828 per 50 kg. Middelschelvisch f 3123 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 2518 per 50 kg. Groote gul f 1610.50 per 50 kg. Kleine gul f 1711 per 50 kg. Wijting f 7.404.10 per 50 kg. Makreel f 12.505.20 per 50 kg. Versche haring f 5.804.20 per 50 kg. Middel heek f 57 per 125 kg. Kleinmiddel heek f 18 per 50 kg. Kleine heek f 11.507.80 per 50 kg. Kabeljauw f 5424 per 125 kg. Vleet f 3.502.60 per stuk Leng f 2.601 per stuk Koolvisch f 1.050.15 per stuk Rog f 2112 per koop. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkfc: Jacqueline Clasine, LJM 10, vangst: 15 m. schelvisch, 40 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 15 m. wijting, 30 m. gul en kabeljauw, 20 m. platvisch, 25 m. tarbot, 40 m. wolf en poon, totaal 235 m„ benevens 650 st. stijve kabel jauw. Utrecht, IJM 73, vangst: onbekend. JAARFEEST CHR. GEREF. JONGELINGSVEREENIGING. Gisteravond heeft, onder groote belangstel ling het jaarfeest der Christ. Geref. Jongelings- vereeniging in combinatie met de meisjes- en knapenvereeniging plaats gehad. Het feest werd geopend door Ds. A. Zwiep, die zijn voldoening uitsprak over de groote op komst. De avond, die een intiem feestelijk ka rakter droeg, werd gevuld door voordrachten, toespraken van zustervereenigingen en een reciteerwedstrijd van de leden der Knapenver eeniging. Voor dezen wedstrijd was een drietal boekwexken als prijzen beschikbaar gesteld. EEN SUCCES VOOR HENRIETTE DAVIDS. Henriëtte Davids en haar gezelschap hebben gisteravond kans gezien, de schouwburgzaal van Thalia te vullen, een kunst die in deze moeilijke tijden aan weinig gezelschappen gege ven is. De aanwezigen hebben natuurlijk gesmuld van de grappen en grollen van het gezelschap en vooral om verschillende tooneeltjes van de cabaret-revue. „Dat heeft Heintje weer gedaan" werd meermalen onbedaarlijk gelachen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7