'HET CONCLAAF IS BEGONNEN Nieuwe Paus voor Zondag gekozen? Martinez Barrio voorloopig opvolger van Azana. Hoe Engeland zijn bevolking beschermt PROGRAMMA „nxmERPSG 2 MXXRT 1939 Het conclaaf is begonnen. Te 7 uur Woensdagavond zijn de 'deuren van bet Vaticaan aan den binnenkant gegrendeld door den kardinaal-caraerlengo, aan den buitenkant door prins Chigi. Tevoren had de speciaal voor dit doel aangebrachte klok het signaal „extra omnes" laten hooren. In de kringen der kardinalen en kerkelijke hoogwaardigheids- bekleeders is men van meening, dat de nieuwe paus voor Zondag gekozen zal zijn. vóór de sluiting van het Vaticaan werd nog een laatste semi-openbare plechtigheid ter voorbereiding van het conclaaf gehouden. Aan deze plechtigheid werd door 58 kardi naal deelgenomen. Alleen Selvaggiam Bog- Sen Dolgi waren wegens gezondheidsre denen afwezig, terwijl O'Connel de aai'tsbis- thODvan Boston, van zijn lange reis te ver moeid was om tegenwoordig te zijn. In purper gewaad gehuld bega ven de kardinalen zich om half vier des middags twee aan twee in op tocht naar het conclaaf, waar zij af gezonderd blijven tot na de verkiezing van den nieuwen Paus. Od de binnenplaats van Saint Damascus, wai? de kardinalen per auto arriveerden werd Ton processie gevormd, waarin ook de kerke lijke secretaris en de persoonlijke bedienden van de kardinaals medeliepen. Een koor leidde de processie onder het zingen van de hymne Veni Creator". Daarop volgde de ceremonie meester die het Pauselijk kruis droeg. Hij volgde na de kardinaals en de leden van het conclaaf. Langzaam bewoog de processie zich in de richting van de Sixtijnsche kapel, waar den kardinaals de eed van geheimhouding zou worden afgenomen omtrent alles wat het conclaaf betreft, op straffe van ex-communi- catie De dienst in de Sixtijnsche kapel ter voorbereiding van de verkiezing ving om vier uur vijfentwintig aan met het gebed „Deus mii corda fidelium". Terwijl de kardinalen den eed aflegden m de Sixtijnsche kapel, werden de conclavisten eveneens op het evangelie beeedigd m de Paulinische kapel. Ook zij moesten heioven het stilzwijgen te bewaren over alles, wat er in het conclaaf gebeurt. Mgr. Respighi, de ceremoniemeester, las de eedsformule voor. Na ae eedsaflegging verlieten de kardinalen, een voor een de kapel, terwijl de ceremomemees- ter luide de namen riep. De kardinalen werden daarna door hun eerewachters naar de cellen begeleid. Van 9e wereld afgesloten.; Nadat de prinses van Piemont, de leden van het diplomatieke corps en den Romeinschen adel. die de eedsaflegging door de kardinalen hadden bijgewoond, zich hadden terugge trokken, gingen de maarschalk van het con claaf en de gouverneur over tot het sluiten der uitgangen en de controle op alle maatre gelen tot LSpleering van het conclaaf. Aan den binnenkant deden de kar dinaal Camerlengo Pacelli en eenige andere hoogwaardigheidsbekleeders de ronde om te constateeren, dat alle toegangen gesloten waren. Daarvan werd proces-verbaal opgemaakt. De kardinalen zijn thans van de we reld afgesloten. In een toespraak, die de secretaris van de breven, mgr. Bacci, tijdens een Mis van den Heiligen Geest gericht heeft tot de leden van het heilige College, heeft hij in het bijzon der gewezen op het groote belang van de taak, die de kardinalen op zich gaan nemen. Sprekende over den huidigen toestand, zeide mgr. Bacci in hittere bewoordingen, dat de waarheid verstikt wordt door de dwaling en dat de jeugd wordt opgevoed in sommige lan- ïen in verachting jegens het licht van het Christendom en gericht wordt naar dwalin gen van het verleden. Het is noodig terug te keeren tot de beginselen van het evangelie en tot den Christus, die alleen de menschen kan terugbrengen op den rechten weg en die de naties kan vernieuwen en haar gemoederen „Te veel theologische studenten'' zegt het Schwarze Korps. De kerk „het eenige gebied, waar nog werkloozen zijn". Het blad der S. S. „Schwarzes Korps" keert zich tegen het feit, dat in Duitschland bijna. 9000 studenten zouden zijn ingeschre ven in de faculteit der godgeleerdheid en dat slechts 4500 het beroep van ingenieur zouden hebben gekozen, in welk beroep een tekort zou zijn van 17.600 specialisten. De kerken zijn, volgens het blad, het eenige gebied in Duitschland, waar nog hoopen werkloozen zijn. „Zij onderscheiden zich van onze, vroegere werkloozen door het feit, dat zij door den staat betaald worden. Wij kun nen deze werkloozen niet langer dulden en evenmin dat zij betaald worden". -Gepeoe-ambtenaren wegens arrestatie van kinderen gearresteerd. Verscheidene kinderen hadden gedurende vele maanden gevangen gezeten. Vier ambtenaren van de Gepeoe zijn, naar Reuter uit Moskou verneemt, veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf tot tien jaar wegens de onwettige arrestatie van 160 kin deren van tien tot twaalf jaar afkomstig uit Leninsk (Kusnetsky in Siberië), die zij er van beschuldigd hadden leden te zijn van een contra-revolutionnaire organisatie. De gevangenen verklaarden dit te hebben gedaan voor hun reputatie. Verscheidene kinderen hebben acht maanden gevangen ge- tot rust kan brengen. „Zoo zal de uiterst zwa re taak zijn die voorbehouden is aan den Paus, dien gij zult aanwijzen. Gij ziet der halve hoe hij zal moeten zijn en hoe groot de wijsheid en heiligheid zijn moet van dengene die in staat zal moeten zijn zich te kwijten van een zoo belangrijke taak met de hulp des Heeren". Soudan zal heden of morgen ochtend het resultaat van zijn besprekingen bekend maken. Een oplossing voor de kwestie-Martens? De Belgische kabinetsformateur Soudan heeft den journalisten mede gedeeld, dat hij geloofde hedenavond of op zijn laatst Vrijdagmorgen te kunnen zeggen, of hij in zijn pogin gen tot het vormen van een regeering geslaagd zal zijn. Hij is van meening dat de oplossing, die voor de kwestie- Martens gevonden zal worden, tege lijkertijd den liberalen en den Vla mingen voldoening zal schenken. Met Janssen heeft hij het financieele pro gramma reeds bestudeerd en Janssen zal deel van de regeering uitmaken, indien die uit vertegenwoordigers van de drie partijen zal bestaan. De Vlaamsche minister van Staat, Van Cauwelaert die een onderhoud heeft gehad met Soudan, heeft gezegd, dat men een sterke, nationale regeering noodig heeft, welke de beide volken, welke het land vormen, eer biedigt. Hij noemde het bedroevend, dat de Vlaamsche eischen verkeerd worden uitge legd. „Wij vragen geen wijziging van den consti- tutioneelen vorm van 't land. Wij hebben geen belang bij een politieke verdeeling. Wij willen geen federalen staat, welke ik als een poli tieke belachelijkheid beschouwt", zoo zeide Van Cauwelaert. Franco thans ook door Grieken land, Litauen en Brazilië erkend. Amerikaansch senator dient voorstel tot erkenning in. Het Grieksche blad „Estia" meldt, dat de Grieksche regeering haar diplomatieken verte genwoordiger té Burgos heeft opgedragen Fran co mede te deelen, dat zij de rechtsche regeering de jure erkent. De Grieksche gezant te Parijs zal ook te Burgos geaccrediteerd worden. Ook de regeeringen van Litauen en Brazilië hebben Franco de jure erkend. Uit Washington wordt vernomen, dat de de mocratische senator Chavez, een voorstel tot onmiddellijke erkenning van Franco heeft inge diend. In diplomatieke kringen verklaart men, dat de diensten van het staatsdepartement de kwestie bestudeeren. In antwoord op een vraag in de Zweedsche Kamer heeft vanochtend de minister van buiten- landsche zaken Sandler gezegd, dat Zweden geen beslissing zal nemen inzake de erkening de jure van Franco, alvorenc de overige Scandinavische landen te hebben geraadpleegd. Arabische tegenvoorstellen op de Londensche conferentie. O.a. onmiddellijke vorming van een Palestijnsche regeéring. De Arabische tegenvoorstellen, die gistermid dag op de Londensche conferentie aan de Brit- sche delegatie zijn voorgelegd, wijken, naar Reu ter meent te weten, weinig af van de voorstellen, die de Arabieren oorspronkelijk hebben inge diend. De Arabieren verlangen met nadruk de sta king van iedere Joodsche immigratie in Palestina en van allen verkoop van land en onmiddellijke vorming van een Palestijnsche regeering. Na de vorming van zulk een regeering zou deze, aldus wordt voorgesteld, een plan moeten opstellen voor de verkiezing van een wetgevend lichaam. Ook wijst de Arabische verklaring, naar men weet, er op, dat er geen behoefte is aan een Ronde Tafelconferentie ter bespreking van de minderhedenkwestie en dat de kwestie van de waarborgen en andere details bij de thans aan den gang zijnde besprekingen kunnen worden besproken. VIER BOMMEN ONTPLOFT TE SJANGHAI. Spanning thans weer toegenomen. THANS JNGRIJPENDE MAATREGELEN DER JAPANNERS IN DE INTERNATIONALE CONCESSIE VERWACHT. Op den Nanking Road, in het hartje van de internationale nederzetting te Sjanghai, zijn gisteravond vier bommen tot ontploffing gekomen. Er werd won der boven wonder slechts één Chinees gewond. De vier bommen zijn binnen het verloop van een uur ontploft. De eerste ontploffing ging gepaard met een regen van pamfletten, waarin de bevolking werd aangemaand, niet te drinken en te dansen, maar haar geld voor den oorlog te besteden. Amerikaansche mariniers hebben eenige gebouwen doorzocht, doch er zijn geen arrestaties verricht. De tweede bom werd, naar United Press meldt, van het Wing-on gebouw geworpen. Daarbij werd een Chineesche voorbijganger gewond. De politie zette dadelijk de geheele wijk af om een onderzoek in te stellen. Men neemt thans aan, dat Japan thans zelf voor drastische maatregelen tot her stel van orde en veiligheid in de inter nationale concessie zal zorgen en dat niet gewacht zal worden op het ant woord van den gemeenteraad over deze kwestie. Japansch offensief ten Westen van Hankau. Verwoede gevechten in Noord-Kiangsoe. Havas verneemt uit Tsjoengking, d.d. 1 Maart: De Japansche troepen in Mid- den-China zijn een groot offensief ten westen van Hankau begonnen. Zij schijnen het te hebben gemunt op Itsjang of Tsjasi, twee steden aan den Jangtse. De Ja panners rukten aanvankelijk op, doch konden er niet in slagen de rivier over te steken, on danks drie aanvallen. De Chineezen gingen tot den tegenaanval over en wonnen terrein. Volgens mededeeling uit Chineesche kringen te Hwai Ying, waar de provin ciale regeering van Kiangsoe is geves tigd, wordt in Noord Kiangsoe nog steeds verwoed gestreden. Hwai Ying en Toenghai hebben hevige aan vallen te verduren van de Japanners, die in drie kolonnes opmarcheeren, daarbij gesteund door vliegtuigen en tanks. Zij hebben, na drie dagen vechten, Tsautsi en Yangho bezet. De slag duurt voort. Japansche troepen zijn uit het Tsjoengtiau gebergte ver dreven. In Oost Honan doen de Chineesche troepen felle aanvallen. 'n Driehoekig bord (punt naar boven) met rooden rand is de waarschu- wing voor mogelijk V -7" *111111111'; Rond zijn verkeers borden, die een verbod of een gebod inhouden. Ministerraad op onbekende plaats bijeen. Havensteden gebombardeerd. Havas meldt uit Madrid, dat giste ren, na afloop van de bijeenkomst van de regeering-Negrin een mededeeling aan de pers verstrekt is, waarin o.a. gezegd wordt: „De regeering heeft officieel mede deeling ontvangen van het aftreden van Azana. Artikel 74 van de Grondwet bepaalt, dat de voorzitter van de Cor tes de functie van president der repu bliek op zich neemt, ingeval deze va cant is; krachtens dit artikel heeft Martinez Barrio het ambt van presi dent aanvaard". Binnen acht dagen moet de verkiezing van een nieuwen president uitgeschreven worden en binnen een maand daarna moet de verkie- king worden gehouden. Men wacht thans op den terugkeer van Barrio naar Spanje. In Madrileensche kringen had men dit aftreden verwacht en men wacht thans kalm de oplossing af. Men bewaart verder het grootste stilzwijgen omtrent de plaats, waar de ministerraad van Negrin vergadert, welke thans permanent bijeen is. Verschillende Spaansche havens aan de Middellandsche zee, die nog onder controle staan van de regeering van Negrin werden gistermiddag met bom men bestookt, zoo meldt United Press. Men neemt aan, dat het er om te doen is de rest van Spanje van iederen aanvoer van oorlogsmateriaal en le vensmiddelen af te sluiten en daardoor de regeering van Negrin tot overgave te dwingen. Op de haven van Valencia werden niet min der dan vijftig bommen geworpen, even als op de haven van Alicante. Beide aanvallen werden uitgevoerd door vijf groote bommen werpers. Ook de haven van Carthagena werd gebombardeerd. Op de havenwijk van Gandia werden drie luchtaanvallen na elkaar uitge voerd. De aanvallen werden gedaan toen het kabinet Negrin zich van de eene plaats naai de andere begaf om zittingen te houden. Uit Parijs verneemt United Press: De verklaring voor het feit, dat de republi keinen besloten hebben, den strijd voort te zetten, ligt volgens de meening van sommige links georiënteerde kringen in zekere mate in de overtuiging, die door Del Vayo tot uitdrukking is gebracht tegenover de Engel- schen en Fransehen, dat in de komende maan den een verscherping van den internationalen toestand te wachten is. De conclusie ligt voor deze kringen voor de hand, dat in een derge lijk geval, indien Franco dan één lijn zou trek ken met de „as"-staten, de republikeinen den steun van Frankrijk en Engeland „automa tisch" zouden verwerven. Verstrekking van stalen schuil- huisjes tegen luchtaanvallen. Regeering schijnt weinig voor diepe schuilplaatsen te voelen LONDEN, 1 Maart. (Van onzen correspondent). ER is hier druk geroepen en geschreven om diep onder den grond liggende schuilplaatsen voor bescherming tegen een mogelijken bommenregen in tijd van oor log. Een van de ijverigste ijveraars hiervoor is geweest professor Haldane, die aan het hoofd staat van de faculteit voor industrieele physiologie aan de universiteit van Cambridge. Zijn overtuiging, dat diepe schuilplaatsen noo dig zijn heeft hij echter niet gekregen uit zijn wetenschappelijke onderzoekingen aan deze vreedzame universiteit, maar uit zijn bezoeken aan Barcelona, waar de slachtoffers der bom menwerpers tot een minimum beperkt zijn gebleven dank zij, zegt hij, de diepe schuil plaatsen. De professor is ook een politicus. Hij is lid van van de Labourpartij. Hij heeft leiding gegeven aan het verzet tegen het beleid der regeering in de kwestie van de beveiliging der burgers in den luchtoorlog. De regeering schijnt weinig te voelen voor de diepe vlucht oorden. De zaak is blijkbaar nooit zuiver op haar merites beoordeeld. Er is een politieke kwestie van gemaakt, die partijen en personen precies op dezelfde wijze verdeelt als bijv. de kwestie van het regeeringsbeleid in Spanje. De Imkerpartijen probeeren de positie van de regeering te verzwakken door -haar, nu ze geen haast maakt met diepe beschutting, laakbare laksheid te verwijten in haar maat regelen voor de bescherming der bevolking. Schadelijk voor het moreel. A.R.P (Air Raid Precautions), onder welken naam het geheel van de staatsmaatregelen voor de passieve, burgerlijke verdediging tegen aanvallen uit de lucht bekend is, komt deze week nog in het Lagerhuis in debat. Men zal dan wel hooren hoe de regeering over de diepe schuilplaatsen denkt. Zij is tot heden in geen enkel opzicht aan haar critici tegemoet gekomen. Dit wettigt de conclusie, dat zij geen diepe schuilplaatsen zal laten maken. Het of- ficieele gevoelens schijnt te zijn, dat de bevol king, voor zoover ze in tijd van oorlog in steden blijft, niet mag worden aangemoedigd bij een luchtaanval haar heil te zoeken in de ingewanden van de aarde. Een van de voornaamste veiligheidsmaat regelen is de grootst mogelijke ontruiming. Al leen de personen, die in tijd van oorlog be langrijk werk moet blijven verrichten in de steden hetzij om aanvallen te helpen af slaan, hetzij om verplegings- en blusschings- werk te doen, hetzij om de noodzakelijke dien sten voor stad en land gaandé te houden moeten er op hun post blijven. Als zij bij het eerste alarmsignaal onder den grond zouden duiken. zouden leven en bedrijf van de stad stop worden gezet en zou de vijand al grooten- deels zijn doel hebben bereikt zonder een bom te laten vallen. Het besef, dat men zich in veiligheid zou kunnen stellen, zou de kordaat heid en het moreel verzwakken van juist die personen, die volgens de begrippen van den I totalen oorlog in de eerste linie verdedigend zouden moeten optreden.- Maar al voelt de regeering niet veel voor diepe schuilplaatsen, om de hier gegeven reden en ook om de hooge kosten en den tijd, dien de constructie zou eischen, ze laat de burgerij allerminst onbeschermd. Aan alle huizen van' het land, waar de jaarverdiensten niet hooger zijn dan 250 worden gratis stalen schuil- huisjes bezorgd. De bezorging is juist be gonnen en tegen den tijd, dat ze voltooid zal zijn, zullen er verscheidene millioenen zijn afgeleverd. De huisjes worden bezorgd in secties, met een moersleutel en de noodige bouten en moeren, om ze op 'n plaatsje of tuintje achter het huis op te richten. Deze schuilplaatsen zijn in den vorm van een halven cylinder, over de lengte gehalveerd. De twee zijden zijn verlengd met rechte stukken van ongeveer l M. De rechte stukken gaan in den grond. De ontvanger moet er een put voor graven van 1 M. diep en ongeveer 2 M. breed en 2V2 M. lang. De grond, die uit den put komt, wordt op het ronde dak gestapeld en maakt er een laag op van bijna een halven M. dik. Hoewel de regeering er geen aanspraak op maakt, dat ze met deze schuilhuisjes de be volking, die ze gebruikt, volledige bescherming tegen de uitwerking van granaatbommen ver schaft, kan toch worden gezegd dat ze een voortreffelijke bescherming geven. Ze zijn hevig op de proef gesteld. Men heeft er een hoogen zwaren muur op laten vallen en men heeft een granaat van een kwart ton zwaar, tusschen twee schuilhuisjes laten ontploffen, op een afstand, van 9 M. Da beide gevallen bleven ze geheel onbeschadigd. Prieel, kolenhok of werkplaats. De bestelling is opgedragen aan de spoor wegen, die den eersten dag 15000 schuilhuisjes in de verschillende steden hadden bezorgd. De menschen hebben ze dankbaar en met veel humor in ontvangst genomen. De vrees voor oorlog Is nooit groot geweest in de klasse, die voor dit geschenk van een zorgzame regee ring in aanmerking komt. De stemming waarin het is ontvangen, kan worden uitge drukt in de woorden: het is te hopen dat we ze nooit noodig zullen hebben en het is beter dan niets. Inmiddels heeft men er al veel „vredesbe stemmingen" voor gevonden. Het is goed om er duiven in te houden. Een goed gereed schapsschuurtje. We kunnen er de wasch in doen. Het kan dienen voor broeikas. „Some thing for a rainy day". (Letterlijk, iets voor een regenachtigen dag, maar een figuurlijke uitdrukking in de dagelijksche spreektaal, waarin met het „something" geld wordt be doeld, dat weggelegd wordt voor slechte tij den, die kunnen aanbreken). Een ernstig bezwaar, dat aan dezen maat regel is verbonden, is dat zooveel menschen van onder de 250 per jaar niet over de ruimte achter of rond hun woning beschikken om er het schuilhuisje te plaatsen. Voor hen zal de regeering iets anders moeten verzin nen. De autoriteiten hebben ook geen reke ning gehouden met het hoog ontwikkeld standsgevoel der Britten. Men zegt, dat ver scheidene menschen de huisjes niet willen ontvangen, omdat ze vertelden, dat zij 250 verdienden. Voor zulke gevoeligheid is geen reden, want beter gesitueerden kunnen ze koopen van 7. Martinez Barrio. Men zoekt bevestiging van deze meening o.a. in Daladier's verklaring in de Kamer, dat dit jaar „geduchte moeilijkheden" onder oogen gezien moeten worden. De Spaansch-republikeinsche leiders zijn vast overtuigd, dat bij een conflict Franco zich bij Hitler en Mussolini moet voegen ondanks het feit, dat hij tijdens de conferentie te München een verklaring van onafhankelijke neutraliteit heeft afgelegd. Het argument van hen, die thans den strijd willen voortzetten is en dit is ook hun mo tief geweest waarmede zij gepoogd hebben Azana te bewegen zijn functie niet neer te leggen dat dan de democratieën uit eigen belang de republikeinsche zaak wel moeten steunen. VRIJDAG 3 MAART HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenv/ijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Declamatie 11.Zang, piano en gramo foonmuziek 11.30 Esmeralda 12.AVRO'-Aeo- lian-orkest (opn.) (Om 12.15 Berichten) 12.40 Gramofoonmuziek 1.20 De Twilight Serenaders 2.05 Declamatie 2.30 Viool en piano 3.AVRO- Amusementsorkest 4.Gramofoonmuziek 5.05 Kinderuurtje 5.30 VARA-Orkest en gramofoon muziek 6.28 Berichten 6.30. Qxgrzicht, van beel dende kunsten 6.50 Orgelspel 7.VARA-Ka- lender 7.05 Causerie „De gemeentebesturen en hun taak" 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Levenswaarden in het heden" 8. Cello en piano 8.30 Causerie „De dienst aan het volk in de folklore". 9.— 50-jarig bestaan van de Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond. 9.30 Gramofoonmuziek 9.40 Causerie „Kent gij Uw land?" 10.— Fragmenten uit de operette „Der verlorene Walzer" 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Viool en piano 11.30 Jazzmuziek 11.5012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM IL 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berich ten) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.45 Paul Wijnappel's strijkensemble (1.151.30 Gramofoonmuziek). 2.— Orgelconcert en gramo foonmuziek 3.Gramofoonmuziek 5.15 KRO- orkest 6.Land- en tuinbouwcauserie 6.20 KRO-Melodisten en solist (ca. 6.30 Berichten) 7.— Berichten 7.15 Luchtvaartcauserie 7.35 Gra mofoonmuziek 7.45 Causerie „Internationale sa menwerking van Jaarbeurzen in de maand Maart" 8.Berichten ANP 8.15 De KRO New Style Artists en het pianoduo Bormioli en Sem— prini. 9.— Radiotooneel 9.45 Vervolg concert 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 11.05 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. ll.40_ii.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgel spel. 12.35 Jack White and his Collegians en so listen. 1.20 Causerieën „Empire Exchange". 1.35 2.20 Het Blech-kwartet. 2.453.05 Cellovoor- dracht 4.15 Sportreportage 4.30 Gramofoonmu ziek 6.20 Berichten 6.45 Radiotooneel 7.05 Par lementair overzicht 7.20 Orgelspel 7.50 Zang 8.20 BBC-Variété-orkest, -Revue-koor en solisten. 9.20 Berichten 9.45 Causerie over Australië 10.05 BBC-Harmonie-orkest 11.Declamatie 11.20 Jack Jackson en zijn Band. 11.50—12.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9 05 en 10.Gramofoonmuziek 11.20 Het Giardino-orkest 12.30 Zang. 1.10 Jean lbos' or kest. 2.35 Cellovoordracht 2.50 Zang 3.05 Gramo foonmuziek 3.35 Zang 3.50 en 4.45 Gramofoon muziek 4.50 Vioolvoordracht 5.05 Zang 5.25 Het Casadesus-Trio 6.35 Viool en piano 7.25 Het An- dolfi-orkest 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—12.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 RL 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Hermann Hagestedt's Amusementsorkest. 11.20 Fabrieks- orkest 12.35 Het Landessymphonie-orkest. Saar- palts 1.302.20 Populair concert 3.20 Omroep orkest en solist 4.50 Mannenkoor 5.50 Gramo foonmuziek 6.20 Mandoline-orkest en solist 7.30 Vroolijk jagersprogramma 8.20 en 9.35 Gramo foonmuziek 9.50 Otto Fricke's orkest en solisten 11.20—2.20 Nachtconcert BRUSSEL, 322 RL 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest 1.502.20, 5.20 en 6.50 Gramo foonmuziek 7.20 Zang 8.20 Gramofoonmuziek 8.23 Omroeporkest en -koor en solisten 10.30 11.20 Omroepdansorkest en solisten. BRUSSEL 484 RL 12.20 Gramofoonmuziek 12.55 en 1.30 Radio orkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 5.50 Cello en piano 6.35 Zang. 6.50 Pianovoordracht 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 en 9.35 Radio-orkest 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 RI. 7.30 Otto Dobrindt's orkest (opn.) en decla matie. 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.55 Trio concert 10.05 Berichten 10.2011.20 Omroep- Amusementsorkest

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9