IJMUIDEN Sett fttweeilfe uau Kteemaketskuasl Eindelijk wordt de Kennemerlaan doorgetrokken VERWACHT WORDENDE SCHEPEN kleedindraadazijaen OOGEN zwak B. en W. doen een voorstel tot aankoop van ,,De boerderij van Braam In den loop der laatste jaren werden her haalde malen onderhandelingen gevoerd over den aankoop van het huis met erf en grond aan de Evertsenstraat- te IJmuiden, be- noodigd voor doortrekking van de Kennemer laan tot het Oosterduinplein aldaar. Zelfs werd in de Raadsvergadering van 30 Juni 1931 voorloopig goedgekeurd een plan tot onteige ning van perceelen grond met opstallen te IJmuiden. waarin ook het bovenbedoelde per ceel was begrepen. Dit plan kon toen echter niet ten uitvoer worden gebracht. De tegenwoordige eigenaren van het on roerend goed J. W. Braam te IJmuiden en zijn consorten, hebben thans hun eigendom ter grootte van 3674 M2„ waarvan 1706 M2. voor straataanleg is bestemd en het restant weder als bouwterrein kan worden verkocht, aan de gemeente in koop aangeboden tegen den prijs van f 19.000. Dit aanbod achten B. en W. aannemelijk, waarom zij den Raad voorstellen tot den aan koop over te gaan en daartoe het toesluit te nemen, dat in concept bij de stukken is ge voegd. Verder stellen B. en W. voor, hun voor be strating en rioleering een crediet te verleenen van f 7500. RESTITUTIE VAN STRAATBELASTING. De Huurwaarborgvereeniging „Velsen" te IJmuiden heeft tot den gemeenteraad het verzoek gericht, van elke woning, welke langer dan drie maanden leeg staat, het desbetref fende gedeelte van den aanleg in de straat belasting dezer gemeente te restitueer en. B. en W. stellen den Raad voor het verzoek in hun handen te stellen om advies. JAARVERGADERING VAN DE A.J.C. Dezer dagen hield de afdeeling Velsen van de A. J. C. haar jaarvergadering, waarin de secretaris-penningmeester en de troepleider hun jaarverslag uitbrachten. Uit deze verslagen bleek dat het afgeloopen jaar goed is geweest. Het aantal leden bleef echter nog te laag en het toestuur hoopt, dat dit het komende jaar beter zal gaan. Het werk dat verricht is mag gezien worden. Besloten was. over te gaan tot verlaging der contributie. De Roode Valken van 1214 j. betalen nu 10 ets., die van 1416 j. 12 y2 ets., de Roode Wachten van 16—21 j. 13 ct. De plannen voor den komenden zomer werden besproken en blijkens dit program ma is men heel wat van plan. Ten slotte wekte de voorzitter op, deel te nemen aan de groote nationale demonstratie op 10 April in Den Haag. INSTELLING VAN EEN OUDERRAAD. Het toestuur van den Nederlandschen Ouderraad bij het Openbaar lager onderwijs te 's Gravenhage heeft het gemeentebestuur verzocht, te besluiten tot het instellén van een ouderraad, hetgeen volgens de Lager On derwijswet kan geschieden in een gemeente, waar meer dan één ouder-commissie bestaat. Aangezien zulks hier het geval is, stellen B. en W. den Raad voor, aan het verzoek te voldoen. De onderling «-wedstrijden van S. S.H. De gymnastiekvereniging „S.S.H." te Vel sen heeft op 25 Februari en op 1 en 2 Maart j.l. voor haar verschillende afdeelingen onder linge wedstrijden gehouden, waaruit de vol gende leden als prijswinnaars te voorschijn zijn gekomen: Kleuters: 1ste gelid: le pr. W. v. d. Burg, 2e pr. J. Numan, 3e pr. J. Stevens; 2de gelid: le pr. T. Hubrechtsen, 2e pr. H. Heuving, 3e pr. A. Panis; 3de gelid: le pr. I. Kramer, 2e pr. A. Verstrien, 3e pr. D. de Gooier. Jongste meisjes: 1ste gelid: le pr. T. Blom, 2e pr. A. Otte; 2e gelid: le pr. L. den Dekker, 2e pr. H. Gottner; 3de gelid: le pr. H. Uhlrich, 2e pr. B. v. d. Winden. Oudste jongens: 1ste gelid: le pr. M. Meyer 25 pnt., 2e pr. J. Stals 24'/2 pnt., 3e pr. K. Struik 24J/2 pnt.; 2de gelid: le pr. H. Numan, 2e pr. W. Uhlrich, 3e pr. J. Uhlrich; 3de gelid: le pr. W. Schouten, 2e pr. P. Verschure, 3e pr. J. P. Oosterman. Oudste meisjes: 1ste gelid; le pr. W. Blom 66 pnt., 2e pr. A. Stals 63pnt.; 2de gelid: le pr. A, I-Iarreiheyer 32y> pnt., 2e pr. C. Leem- houts 30y2 pnt.; 3de gelid: le pr. C. Sikkens 32*/2 pnt., 2e pr. B. Tand 31 pnt. Dames: 1ste gelid: le pr. E. Mooy—Michel 56 pnt.. 2e pr. C. de Pagter 52 pnt; 2de gelid: le pr. M. v. Wees 26 y2 pnt., 2e pr. J. Bruinzeel 25y> pnt.; 3de gelid: le pr. M. Zwart 26 pnt., 2e pr. A. H. v. Voorbergen—de Kort 23pnt. Heeren: 1ste gelid: le pr. P. Munter 353/2 pnt., 2e pr. B. Munter 34J/2 pnt.; 2de gelid": le pr. K. Schmitt 26 pnt., 2e pr. C. v. Voorber gen 25 V2 pnt. De jury werd gevormd door de dames G. v. Zanten, R. Alles en A. Stol. alsmede door de heeren A. J. v. Niekerken, H. v. Zomeren, C. Berkhout en F. Berkhout. Belooning voor reserve- brandweerlieden. Het komt voor, dat gedurende de werk uren de vaste bemanning van de motorbrand spuit te IJmuiden slechts gedeeltelijk op de gas- en waterbedrijven aanwezig is. B. en W. achten het daarom gewenscht enkele leden van het personeel, wier werkzaamheden mede- torengen, dat zij vrijwel steeds op de bedrij ven aanwezig zijn. aan te wijzen als reserve brandweerman, om in geval van brand over dag, als niet onmiddellijk over het vaste per soneel kan worden beschikt, mede uit te ruk ken. Ingevolge het bepaalde in art. 3 van de ver ordening inzake aanwijzing van personeel voor de brandweer, ontvangen de brandweer lieden boven en behalve hun bezoldiging in hun gemeentelijke betrekking een door den Raad vast te stellen vergoeding. B. en'W.'stellen deh Raad vóoiy deze ver goeding voor reserve-brandweerlieden vast te stellen op f 5 per jaar. De voorgevelrooilijn van den Zeeweg. In de Raadsvergadering van 17 Januari j.l. werd door den heer E. Luikman een opmerking gemaakt omtrent het verleenen van een ver gunning tot het bouwen in de nieuwe voor gevelrooilijn voor het gedeelte van den Zee weg te IJmuiden, tusschen de Velseroordstraat en den Willemsbeekweg, vóór dat die door den raad was vastgesteld. B. en W. kunnen naar aanleiding daarvan het volgende mededeelen. Den 21 April 1937 kwam bij hen in, een verzoek om vergunning tot het bouwen, na slooping, voor zooveel noodig van het be staande gebouw, van een woon- en winkelhuis op den bestaanden grondslag. Aangezien het oude gebouw door de vastgestelde voorgevel rooilijn stond en dit dus ook het geval zou zijn met het nieuwe, konden B. en W. deze vergunning niet verleenen, tenzij zij gebruik zouden maken van de bevoegdheid, hun ge geven bij artikel 7, alinea 2, der Bouw- en Woning verordening, om toestemming te ver leenen tot afwijking van de rooilijn. Hiertoe wenschten B. en W. niet over te gaan vóór dat hun bekend was het oordeel van de commissie van bijstand in het beheer der openbare wer ken omtrent een wijziging van de voorgevel rooilijn, waarvoor de plannen toen reeds in een stadium van voorbereiding verkeerden. In afwachting daarvan hebben B. en W. de be slissing op het verzoek aangehouden. Toen de commissie den 1 September 1937 adviseerde, een voordracht tot rooilijnwijziging te doen, meenden B. en W., dat er geen be zwaar tegen bestond van hun bovengemelde bevoegdheid gebruik te maken en de gevraag de vergunning te verleenen, waartoe zij dan ook hebben besloten. Woningbouw aan de Zoutman- straat. Door den heer J. Tiersen alhier zullen aan de Zoutmanstraat te Noordwijk zes woonhuizen worden gebouwd. Poolsche logger wordt verlengd. De Poolsche logger GDY 189 van de Mij. Mewa te Scheveningen zal bij de Schevening- sche Sleepboot Mij. plm. 5 M. worden ver lengd. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 6 tot en met 11 Maart zijn vastgesteld als volgt; Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond 99.20. Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond 9.259.45. Werkloozenvereeniging 9.5010.20. IJmuider Transport Federatie 10.3010.45. Ongeorganiseerden 1112. Kleine bonden 99.15. R.K. Bonden 9.20—10. IJmuider Federatie 10.2011.05. Chr. Bond van Fabrieks en Transport Arb. 11.10—11.40. Oud Katholiek Vakverbond 11-4512. Is hier iets van U-hij? In de afgeloopen week werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Gevonden te IJmuiden: kinderhandschoe- nen, touw, rijwielbel.merk, rijwieltasch, sleu tel, ceintuur, oude handkar. Gevonden te IJmuiden .(O.)': diverse porte- monnaies, konijn, bankbiljet, vulpen, sloop met waschgoed, handschoen, alpino-muts. autosleuteltje, rozenkrans, ceintuur, poes: broekriem, geldstuk, twee ledige koekblikken; belastingmerk, wieldop van auto. Gevonden te Velsen (N.)schooltasch met inhoud, damesparapluie, huissleutel, h. hand schoenen, rijwielbel.merk, mantelceintuur. Gevonden te Santpoort: autoped, kinder handschoentje, muts, armbandhorloge, twee sleutels. Nieuwe Scheveningsclie motor- logger. Op de scheepswerf der fa. Vuijk te Capelle aan den IJsel zal voor rekening van de reederij A. v. d. Zwan en Zonen te Scheveningen een groot model motorlogger worden gebouwd. Motorloggers krijgen nieuwe motoren. De motorloggers SCH 365 van de Erven D. Jol en SCH 264 van Gebroeders van Leeuwen zullen door de fa. Hoek alhier van nieuwe Kromhoutmotoren worden voorzien. SCHIP Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Alja (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Alfred Olsen (Noor) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) Caribia (Du.) x) Costa Rica (Ned.) C. M. A. Blanc (Fr.) Chevychase (Br.) Cressington Court (Br.) Dahomian (Eng.) David Livingstone (Br.) Euryloehus (Eng.) x) Escambia (Ital.) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hinrich Peters (Du.) Hercules (Ned.) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) v. Oldebarneveld (N.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nidarholm (Zw.) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Odysseus (Ned.) Phrontis (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Paul Harneit (Du.) Panachandros (Gr.) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x).,.. Soemba (Ned.) fjikandi (Ned.) x) Vesta (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.).... Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Buenos Aires 6 Maart 2 Maart van Las Palmas. Danzig 7 Maart 4 Maart vertrokken. Danzig 5 Maart 1 Maart vertrokken. Hamburg iri lading.- Kopenhagen 5 Maart 2 Maart vertrokken. Chili 7 Maart 4 Maart van Hamburg. Chili 1 Maart te Valparaiso. West Afrika 28 Febr. van Las Palmas. Chili 27 Febr. van Paita. Abadan (via Antw.) 28 Febr. van Port Said. Chili 28 Febr. van Talcahuano. Batavia in lading. 1 Maart van Caliao. ChiH West Indië 4 Maart 1 Maart van Fibres. West Indië 5 Maart 28 Febr. van Barbados. Casablanca 23 Febr. vertrokken. Gdynia (v. ÏJm.) 4 'Maart 1 Maart vertrokken. Garston in lading. West Afrika 6 Maart 26 Febr. van Las Palmas. West Afrika 25 Febr. van Freetown. Batavia 27 Maart 23 Febr. van Belawan. Huelva heden pass. 2 Maart Ouessant. Bordeaux 7 Maart 3 Maart vertrokken. Ned. Indië 25 Maart 23 Febr. van Colombo. Japan 9 April 28 Febr. van Manilla. Alexandria 21 Maart 1 Maart van Thessalonika. La Plata 17 Febr. te Santa Fé. Gulfport in lading. Pt. Arthur 23 Febr. vertrokken. Ned. Indië 6 Maart 27 Febr. van Oran. Zwarte Zee 14 Maart 25 Febr. van Izmir. Ned. Indië 28.Febr. van Tjilitjap. Zuid Afrika 27 Febr. van Kaapstad. Danzig heden 28 Febr. vertrokken. Stamboul 1 Maart vertrokken. Hamburg 5 Maart 4 Maart vertrokken. Z. Afrika 3 Maart te Antwerpen. Batavia 28 Febr. van Pt. Said. West Afrika 28 Febr. 2 Maart te Hamburg. Midd. Zee 12 Maart 28 Febri van Messina. Batavia 1 Maart vertrokken. Pt. Redan 22 Febr. van Sabang. Bassein 22 Febr. van Rangoon. Ned. Indië 8 April 1 Maart van Padang. New-Orleans 18 Maart 23 Febr. vertrokken. La Plata 23 Maart 1 Maart te Santos. Batavia 25 Maart 27 Febr. van Sabang. Hamburg 5 Maart vertrekt 4 Maart. Venetië 19 Maart 1 Maart van Susak. Zuid Afrika 28 Febr. van Marseille. Japan Bona 15 Maart 28 Febr. van Pt. Said. 27 Febr. te Tunis. Kopenhagen in lading. Alexandrië 26 Febr. vertrokken. Gothenburg 2 Maart vertrokken. Oporto in lading. Batavia 8 Maart 28 Febr. van Gibraltar. La Plata 23 Maart 19 Febr. van Montevideo. Batavia 11 Maart pass. 2 Maart Gibraltar. Ned. Indië 16 Maart 3 Maart van Port Said. Aruba 10 Maart 21 Febr. vertrokken. La Plata 31 Maart 28 Febr. vertrokken. Stettin 7 Maart 4 Maart vertrokken. Batavia in lading. Midd. Zee 9 Maart pass. 2 Maart Gibraltar. West Afrika 25 Febr. v. Pt. Bouet. Bintang 10 April 4 Maart vertrokken. Batavia 8 April 2 Maart van Ouessant. Ned. Indië 9 Maart 28 Febr. van Gibraltar. Zuid Afrika 28 Febr. van Beira. Hamburg in lading. Batavia 2 Maart v. Tjilitjap. Batavia 9 Maart 28 Febr. van Genua. Midd. Zee (v.ia R'dam 4 Maart 2 Maart van Ouessant. La Plata 20 Febr. te Buenos Aires. Zwarte Zee 18 Maart 2 Maart te Kymassi. Buenos Aires 17 Maart 1 Maart van Bahia. New Orleans 10 Maart 2 Maart van Prawle Point. Japan 1 Maart van Colombo. Buenos Aires 31 Maart 3 Maart vertrokken. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6001) ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN TIJDELIJKE AANBIEDING TOT 15 MAART Ter introductie van onze kleeding naar maat. Het wordt afgeleverd op het tijdstip waarop U zulks verlangt, hetzij 8 dagen na bestelling, het zij op een later tijdstip, mits vóór 1 Mei 1939. Bestellen kunt U het echter slechts tot uiterlijk 15 Maart a.s. ANEGANG S HAARLEM (Adv. ingez. Medj Het slotconeert van Euplionie. De Kloksymphonie van Haydn. Het slotconeert van het symphonie-orkest „Euphonie" zal op een Zaterdagavond in de maand April a.s. gehouden worden. Van de nummers, welke het ensemble o.m. zal uitvoeren, noemen we de ouverture Iphigenie in Aulis van C. W. von Glück, het Intermezzo uit 1601-Nacht van Strauss, de prachtige Kloksymphonie van F. J. Haydn, een concert van Nardini (voor te dragen door één der medewerkenden) voor viool en orkest begeleiding en een fantaisie over „Die lustige Witwe", van Franz Léhar in een zeer ge-- slaagd arrangement van motieven uit deze po pulaire operette. Ongetwijfeld zal de belangstelling voor dit concert weer groot zijn. Echter is ook de be langstelling voor het werkend lidmaatschap van „Euphonie" stijgende, evenals dit reeds het geval was in den tijd toen de dirigent, Marinus Adam, de vorige concerten voorbe reidde. Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft deze musicus echter nu tijdelijk de leiding aan den heer K. H. Kerkhoff overgedragen. Deze laatste zal, naar wij 25 Februari j.l. reeds berichtten, dus als waarnemend dirigent het laatste concert leiden. IJMUIDEN INBRAAK IN EEN SLAGERSWINKEL. Deze week is des nachts ingebroken in de slagerij van de fa. B. K. aan den Zeeweg. De dief of dieven zijn. met eeii valschen sleutel binnengekomen en hebben een flink stuk vleesch meegenomen. Vermoedelijk hebben zij gummi handschoenen gebruikt, daar geen vingerafdrukken zijn gevondeii. Aangifte is gedaan bij de politie, die een on derzoek instelt. Tegoed bij de Nutsspaarbank i weer gestegen. Gedurende de maand' Februari 1939 werd ingelegd: 1 a. Kantoor J-ulianakade f 37.012, b. Kantoor Willebrordstr. f 22.843,12 c. Kantoor Santpoort. f 2.198,40 d.'Kantoor Velsen-Noord f 9.810,61 en terugbetaald: a. Kantoor Julianakade -f 36.795,16 b. Kantoor Willebrordstr. f. 13.885,04 c. Kantoor Santpoort f 1.836,27 d. Kantoor Velsen-Noord f 6.760,08 f71.864,13 -| 59.276,55 méér ingelegd, dan terugbetaald f 12.587,58 Op 1 Februari 1939 was aan in leggers verschuldigd f 1.432.613,74 Op 1 Maart 1939 aan inleggers verschuldigd f 1.445.201,32 Uitgegeven, werden 34 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 8 spaarbankboekjes. Aanbesteding nieuwe pontsteigers. Op Vrijdag 24 Maart a.s. zal door den Rijkswaterstaat te. Haarlem worden aanbe steed het maken der onderhouwen voor twee aanleg-inrichtingen ten behoeve van de stoompontveerverbinding over het Noordzee kanaal te Velsen, behoorende tot de werken tot verbetering van het Noordzeekanaal. De raming bedraagt f 104000. Werk voor de „Ballast". De N.V. Amsterdamsche Ballast Mij te Am sterdam was met f 182300 de laagste insehrijf- ster voor het maken van den onderbouw voor de brug over den IJsel te Deventer. Hoogste was 'de fa Berends, Evens en Groe- nenberg' met f 342:000. D. C. IJ.-kwartet wint van Worruer. Voor de jubileumwedstrijden speelde het D. C. IJ.-kwartet tegen het kwartet van Dam club Wormer te Worvermeer. De uitslag luidt: H. LarosB. J. de Boer 2—0 B. DukelS. Kuyper 1—1 C. SuykJ. Demmendaal 11 A. LigthartD. Waal 20 AANGEKOMEN. 2 Maart: Sova IV m.s. Stockholm. Prowess m.s. Londen Catharina m.s. Esbjerg Megara m.s. Curagao Wilbo m.s. Londen Mars s.s. Hamburg 3 Maart: Vechtstroom s.s. Huil Marne m.s. Rotterdam Enid Mary s.s. Goole Mr. H. Smeenge m.s. Danzig Holland m.s. Londen Amstelstroom m.s. Plymouth Ransdorp m.s. Hoboken. Agamemnon s.s. Stamboul Joma m.s. Londen Monica m.s. Londen Boschfontein m.s. Hamburg VERTROKKEN. 2 Maart: Unbe Mendi s.s. Aviles Prometheus m.s. Londen Rijnstroom m.s. Plymouth Pygmalion m.s. Rotterdam Texelstroom s.s. Liverpool Titus s.s. Rotterdam 3 Maart: Astarte s.s. Rotterdam Amsterdam VII hopper Dover Narocz s.s. Gdynia Marne m.s. Parijs Geslaagde proeftocht De voor' rekening van kapitein R. J. Kunst te Groningen op de scheepswerf van Gebrs. Van der Werf te Deest (bij Nijmegen) gebouwde motorkustboot Slamat heeft met goed gevolg een proefvaart op de Waal gehouden en is door den opdrachtgever overgenomen. Het schip is uitgerust met een MAN-Dieselmotor van 300 P.K. en: meet 397 bruto register ton. Passagiers ingescheept. Het van Hamburg in de Binnenhaven alhier aangekomen Ned. m.s. Boschfontein heeft de voor dit schip geboekte passagiers met bagage ingenomen en zet hedenavond de reis naar Beira voort. Scheepsbouw voor het buitenland. Van de-helling der scheepswerf De Merwede té Hardinxveld is met goed gevolg te water ge laten- het voor een reederij te Lorenzo Marques gebouwde stoomschip Lumane. Dit schip zal onder Portugeesche vlag de kustvaart in Portu- geesch Afrika onderhouden. Tweede hopper vertrokken. De motorhopper „Amsterdam VII" vertrok gisteren als tweede hopper op eigen kracht naar Dover- voor het uitvoeren van baggerwerkzaam- heden in de haven aldaar in opdracht van de N.V. Volkers Mij tot het Uitv. v. Openbare Werken, alhier. Naar wij vernemen zullen deze werkzaam heden eenige maanden in beslag nemen, waarna beide hoppers, n.l. VI en VII weer naar hier terugkeeren. Groote diepgang. Het van Curagao naar Amsterdam gepasseer de Nederlandsche tankmotorschip „Megara" van de Anglo-Saxon had bij het schutten door de Noordersluis een diepgang van 8,2 Meter. Aanvoer oud-ijzer. Gisteren arriveerde van Londen het Neder landsche motorschip „Holland" met een lading oud ijzer voor het Hoogovenbedrijf alhier. Herstellingen uitgevoerd. Het Nederlandsche tankmotorschip „Melissa" hetwelk in het Amsterdamsche Droogdok eenige bekomen schade aan de huidplaten heeft her steld, zette, na deze afdoende gerepareerd te hebben, weer voort met bestemming Falmouth (voor orders). Onder Poolsche vlag. Het Grieksche s.s. Pegasos van de reederij G. N. Londondis te Andros is thans naar Polen verkocht en heert thans Narocz. Onder dezen naam en met de Poolsche vlag vertrok het schip gisteren met een lading oud-ijzer naar Gdynia, waar tevens de reederij, The Baltic Shipping Company „Stewa", gevestigd is. IJsbericbten. Naar gemeld wordt is de scheepvaart op de haven van Viipuri sedert 28 Februari weer her vat. De vaart op de haven van Wasa zal 15 dezer weer hervat worden. rillen feter en leverancier aan alle Ziekenfondsen ■llijker P. OE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. ingez. MedJ Totaal 62 Als er zieken zijn. Hoogovens Binnenhaven Nederl. Nederl. m.s. m.s, Holland Boschfontein Londen Hamburg ijzer stukgoed Zondagsdienst apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wórdt Zon dag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de -komende week. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIG ING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagmiddag a.s. in de Gem. Concertzaal te Haarlem een volksconcert onder leiding van Marinus Adam; de solist isKarei de Jong, (piano) Het pregtramma bevat: Maurice Ravel's Ma mère l'oye, Serge Rachmaninoff's derde pianoconcert en de vijfde symphonic van Peter Tschaikowsky. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 3 Maart. Bevallen 2 Maart: H. M. van Wees—Bede* ker, z.; J. W. van Eerden-v. Heerden, d.; A. J. InpijnNegrijn, z. Overleden 28 Februari: H. Glazener—Sneth- lage, 81 j., Hasselaersplein; l Maart: A. E. Rijbroekde Nijsj 72 j., Kenaupark; 2 Maart: H. G. HamminkStegeman, 54 j., Zaanen- straat; I. van Campen, 79 j., Olieslagerslaan; F. J., 3 j., z. v. E. G. J. v. d. Werff, Klooster straat; C. van Wieringen, 13 j., Hazepaters- laan; G. van Urk, 53 j., Hazepaterslaan; B. v. d. MuerenVos, 48 j„ Kleverparkweg. 't Is KUIPERS z'n vak. Gedipl. Opticien ZIJLSTRAAT 91. Lever'ahcièr-van ALLE Ziekenfóndsén. (Adv. Ingez. MedJ.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2