,and- en Tuinbouwpraatje Om de Nederlandsche kampioenschappen. De laatste dag van het «outnooi. vraidse wordt het krachtsporttournooi om rfo kampioenschappen van Nederland geor- d!„Kerd door onze plaatselijke krachtsport- f JfSnv D O.K., besloten met de afdeeling "Stheffen, eerste en tweede klasse. In g®as»n»ewicht van de tweede afdeeling werkt ""t nSsenoot Gaarthuis, die het met r.irrenten als Flier (Sandow, Delft) en de M,h eerste-Sassers Sinteur (Hercules, Den Zt en zalm (K.D.O Den Haag) niet ge makkelijk zal hebben. Uit onze omgeving Sfmen in deze afdeeling nog uit Kossen en Sr nik uit IJmuiden. In de eerste afdeeling extra vedergewicht .11! Nolten die reeds de kampioenssjerp won X worstelen, voorts kampioen Is van Ne- Kand in boksen en die bovendien des zo- ®iTnos aan wielrennen doet. Een sportman S alle opzichten dus. Hij zal het ook met ge- ïïrhtheffen wel redden. In vedergewicht zijn Xste tegenstanders Schroemgens (K.D.O. ?,f lo) en P. ten Wolde, (Sandow, Zaandam), kampioen van Amsterdam, Tn lichtgewicht zijn twee oude tegenstanders van onzen plaatsgenoot C. G Tabak inge- Ichreven, namelijk Caffa en Kerckhof resp. St Den Haag en Breda. Het is voor D.O.K. maar te wenschen, dat Kerckhof voor deze afdeeling niet te zwaar is, want anders krijgt Tabak aan hem in midden-lichtgewicht een iwaren tegenstander. In Amsterdam wist hij Tabak ook van de eerste plaats te verdringen. In deze afdeeling aien we verder nog Scheffer, (AchiUes, Haar lem) die in 1928 een derden prijs behaalde In dé Olympische Spelen te Amsterdam. Mutsera, (Hercules, Eindhoven), moet in middengewicht zijn titel verdedigen. Het zal hem tegen ouwerling en den Amsterdamschen kampioen Charité die nog in zijn opkomst is, niet gemakkelijk vallen. Vessies zal moeten trachten m zwaargewicht de kleuren van D.O.K. hoog te houden. Onze plaatsgenoot maakt wel een kans op den titel. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen F. H. Laarveld, religieuse, van Haaksber gen, Relweg 51. j. C. de Lie en gezin, van Overschie, Alk- maarscheweg 293. A. G. Kroon, dienstbode, van Velsen, Arendsweg 95. L. M. E. Raaijmakers, coupeuse, van Velsen, Munnikenweg 86. H. v. d. Meij, dienstbode, van Uitgeest, St. Odulphusstraat 14. M. Anderssen. z. ber., van Amsterdam, Alk- maarscheweg 150. B. M. J. Bennink, religieuse, van Utobergen, Peperstraat 44. F. K. Schoenmaker, geleidster, van Eg- mond aan Zee, Relweg 59. A. Schotman, lood- en zinkwerker, van Haarlem, Accacialaan 26. P. Stijnman en gezin, chauffeur, van Haar lem, Munnikenweg 99. A. Poessenouw, z. ber., van Amsterdam, Breestraat 39a. A. C. Komen, dienstbode, van Uitgeest, Breestraat 16. A. H. van Tiggelen, winkeljuffr., van Vel sen, Boogaardlaan 3. M. Wiedijk, dienstbode, van Haarlem, Schoollaan 2. Vertrokken: M. J. Bijtenhoorn, dienstbode, naar Velsen, Kanaaldijk 238. J. G. Nieuwenhuizen, slager, naar Velsen, Wijkerstraatweg 20. H. Dekker, bouwv. arb., naar Duitschland, Oost-Mark Leöben. H. E. Wijnands, chauffeur, naar Velsen, Schoonoordstraat 46. G. Minnes, zonder beroep, naar Velsen, Schoonoordstraat 46. J. M. A. Lammers, echtgen. M. Mulder, z. ber. 11. Heemskerk, Tolweg 11. I. Schloss, huishoudster, naar Amsterdam, Meeuwenlaan 104a. J. v. d. Burg, zonder beroep, naar Nw. Amstel. J. M. Blom, z. ber., naar Nw. Amstel, Nw. Karselaan 72. L. W. F. Hakkenberg van Gaasbeek, che- miker, naar Amsterdam, O.Z. Achterburg wal 139. M. C. v. d. Peet, dienstbode, naar Limmen, Hoogeweg C. 75. G. J. j. Brantjes, bedrijfsleider, naar Den Helder, Julianadorp, Langevliet 5. A. van Zijl, dienstbode, naar Amsterdam, Willemsparkweg 196. J. C. S. Mulder, werktuigk., naar Amster dam, Rustenburgerstraat 443 H. M. Bouwmeester, huishoudster, n. Zaandam, Smidstraat 80. J. K. F. Soetman, marechaussee, naar Zut- phen, marechausseekazerne. M. A. Kramer, pensionhoudster, naar Vught Taaistraat 51. C. M. van Gulik, z. ber., naar Vught, Taaistraat 51. &ls er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. Muys van dei- Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 512 Maart is de apotheek aepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. B. Thedinga en Ph. G. Bcnoltz. Toek. adres: Harlingen, Noorder naven 95: J. C. van Es en M. A. Tabak, Getrouwd: J. J. Kabalt en A. Drenth; J. E. Iskes en R. Lauckner. Bevallen: A. MooySiekerman, z.; J. War- mewam-Pineda. d.; A. de Vries—v. d. Wel, ij de B°€r—Bloedjes, z.; G. Winkelhuijzen wommes, z.; B. G. J. RooversCornelissen, p Bakker—v. d. Reep, z.; J. Boon—Bos. z.; Tromp—Duin, z.; F. A. de Boer—Relik, b- Blokker—Steenbeek. z.; M. van Kruis- Ai Boer' z-'< J- H. Uilenburg—Boone, d. Overleden: a. Oldenburg, 78 j., echtgen. van ük? Pper' Relweg 16; E. C. Vrage, 68 j., iroiiv, 00^e van B. Polderman, Driehuis, Ha- IX^rweg 341; C. Coets, 82 j., ongeh., vr., tmnf C^laan 5> s- Stammis, 66 j., echtge- A- Veen, Beverwijk, Str. v. Linscho- N r Al j38' C' van der 62 j., wed. v. c. Oudendijk, Gr. Houtweg 83. De damclub gaat feestvieren. Op den feestavond ter viering van het tweede lustrum van den Nederlandschen Dam- bond voor het district Noord-Holland, welke gehouden wordt In het gebouw Cycloop te IJmuiden op Zondag a.s. hebben alle leden van de Beverwijksche Damclub met hun- dames vrijen toegang. Voor de leden, die gezamenlijk willen heen gaan is het vertrek vastgesteld op des avonds om 7 uur per bus vanaf het Meerensteijnplein. Zooals reeds eerder is gemeld, vindt des middags, aanvang 12.15 uur een eerewedstrijd plaats tusschen een Noord-Hollandsch tiental en een Nederlandsch tiental. In de samenstelling van het Noord-Hol- landsch tiental is één wijziging gekomen. Voor bord 10 werd aangezocht de heer D. Kikke. lid van de Beverwijksche Damclub. De heer Kikke heeft echter deze vereerende uitnoodiging wegens verhindering moeten afslaan. Het is nog niet bekend, wie alsnog voor deze plaats in aanmerking komt. Wat de tuinders kregen. Spinazie per kist f 1.35—f 1.65. Rabarber per bos 11—22 cent. Peterselie per bos ZV24 cent. Selderie per bos 1519 cent. Prei per K.G. 915 cent. Uien per K.G. 2V2—5 cent. Witlof per pond 712 V2 cent. Breekpeen per k.g. 34y2 cent. Waspeen per k.g. ZV2—7 cent. Bieten per K.G. 33V2 cent. Knollen A per stuk 1418 cent. Knollen B per stuk 69 cent. Boerekool per K.G. 16—25 cent. Gele kool per K.G. 2Vz—5 cent. Roode kool per K.G. 3—6 cent. Spruiten per K.G. 1833 cent. OULTUREELE FILMS OVER DENEMARKEN. Op Vrijdag 24 Maart zullen in gebouw „Harmonie" voor de leden van de Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen cultureele films worden vertoond civer Denemarken en het eiland Bomholm. Mevr. A. C. 't Hart-Hauss ier uit Hilversum zal in aansluiting op deze filmvertooning een causerie houden over de Deensche huisvrouw. Vcoraf wordt een korte ledenvergadering gehouden voor een bestuurs verkiezing. Aftredend zijn mevr. M. A. Spits Tol, mevr. A. v. d. SchroeffBiermann en mevr. E. OttoHuber. Candidaten van het bestuur zijn mevr. M. A. Spits-Tol, mevr. A. v. d. SchroeffBier .mann en mevr. C. M. C. Royaards—Baronesse. Bentinck. Voor de leden van de plaatselijke af deeling van de Nederlandsche vereeniging van Huisvrouwen zullen Stoutembeek's Mode magazijnen op Dinsdag 14 Maart in het Ken- nemer Theater een voorjaars-modeshow ar- rangeeren. De .Bohemian Three" zullen de show -muzikaal opluisteren. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Zondag Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn 111; 8.50 Keulen. 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal pro gramma, pl.m. 11.00 Brussel Fr.. 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg,, 4.50 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn EEI; 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Diversen, i2.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keu len, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze: 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal Programma. Lijn V-: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma, 2.35 Londen Reg., 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal program ma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. Vergeet de kali niet! Zonder kali kunnen de gewassen niet leven, laat staan behoorlijke opbrengsten geven. In bijzon deren zin geldt dit van de zetmeelrijke plan ten, zooals aardappelen, bieten, koolrapen, enz. Krijgen deze te weinig kali, dan zal dit de op brengst zeer nadeelig beïnvloeden. Wanneer men weet, dat bijv. een middel matige opbrengst hooi 150200 K.G., aard appelen 180240 K.G., suikerbieten 250300 K.G., voederbieten en maïs zelfs 250350 K.G. kali aan den grond onttrekken, dan mag daar uit volgen, dat voor den verbouw dezer gewas sen vrij hooge kaligiften verstrekt moeten worden. Wil men althans de kalireserve in den bodem op peil houden en daarbij van behoor lijke oogsten verzekerd zijn. Hebben niet alle gewassen een even groote kalibehoefte, ook de verschillende grondsoorten zijn niet even kalirijk. Veengrond en zandgrond zijn over het algemeen arm aan kali en daar mee moet met de bemesting rekening worden gehouden. De gewassen van den zandgrond, voornamelijk rogge, haver en aardappelen, vragen een extra kaligift. Meende men vroeger, dat op de gemengde be- drijven van den zandgrond de bietenverbouw ten behoeve van stalvoedering in den herfst en voorwinter geen aanbeveling verdiende, omdat de opbrengst hiervan op het zand toch beneden het middelmatige bleef, thans weet men wel beter. Verbouw van bieten op zandgrond is zeer goed mogelijk en kan behoorlijke oogsten geven, wanneer maar gezorgd wordt voor een rijke kali bemesting en een goede pH (ong. 5.25.6). De veengronden worden uit den aard der zaak het meest voor gras- en hooiland benut, maar men moet niet denken, dat deze met weinig kali tevreden zijn. Meermalen hebben wij bemerkt, dat men zich vroeger over de kalibemesting dei- gras- en hooilanden niet zoo druk meende be hoeven te maken. Gelukkig hebben de gras landproefvelden der laatste jaren wel een vol doende aanwijzing gegeven, dat deze meening geheel bezijden de waarheid was. Maar toch ont moet men in de praktijk nog vaak het verlangen om de kalibemesting der gras- en hooilanden zoo zuinig mogelijk te nemen. Dit is echter een zuinigheid welke de wijsheid bedriegt. Want wil men een behoorlijke op brengst aan voedselrijk gras en hooi oogsten, dan kan op gronden, welke tot nu toe wellicht te weinig kali ontvangen, gerust 500 a 600 K.G. kalizout 40 pet per hectare worden uitgestrooid. We raden aan in het vroege voorjaar 300 a 400 K.G. kalizout 40 pet. of 600 a 800 K.G. kalizout 20 pet. uit te strooien. In den zomer is een over bemesting na de 1ste snede of de eerste keer beweiden met 100 K.G. kalizout 40 pet. ten zeerste rendabel gebleken. Aanbeveling verdient het het lcalzout zoo vroeg mogelijk, bijv. in Februari of begin Maart uit te strooien. In ieder geval moet de vorst echter uit den grond zijn. Wat de kleigronden betreft, onderzoekingen der laatste jaren hebben aangetoond, dat deze lang zoo rijk aan kali niet meer zijn als men te voren meende. Dit is ook wel verklaarbaar, want door de meer intensief gedreven teelten op de klei hebben de gewassen in den loop dei- jaren groote hoeveelheden kali verbruikt, ter wijl naar verhouding niet voor voldoende aan- vulling werd gezorgd. Daarom doet men verstan dig ook op de klei, zoowel bouwland als gras- land, behoorlijke hoeveelheden kali te ge bruiken. De wekelijksche lijst. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen Verloren: een belastingmerk 111 étui; een kosteloos belastingmerk, een portemonnaie met inhoud f 3.50), een zwart-grijzen vul penhouder; een portefuille inhoudende foto's een belastingmerk in kokertje, een leeren heerenhandschoen, een damesportemonnaie inhoudende f 1.35, een belastingmerk. Gevonden: een bril, een schooltasch met inhoud, een huissleutel, een zwarte dames portemonnaie, een R.K. kerkboekje, een blauwe ceintuur, een jonge smoushond; een huissleutel, een motorhandschoen, twee sleutels aan ring. Wanneer stempelen? De stempeltijden voor de werkloozen, leden van de organisaties, aangesloten bij de vak centrales, in het tijdvak van 6 Maart tot en met 11 Maart zijn als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond op Maandag van 9 tot 9.30 uur; overige dagen 10.1510.45 uur en namiddags 3—3.15 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat op Maan dag van 99.15 uur; overige dagen 1010.15 uur en namiddags 2.302.45 uur. Christelijke Besturenbond op Maandag van 99.15 uur; overige dagen 10.30—10.45 uur en 's middags 3.153.30 uur. R.K. Volksbond (Beverwijk) op Maandag van 9—9.30 uur; overige dagen 10—10.30 uur en namiddags 33.15 uur. R.K. Volsbond (Wijk aan Zee) op Maandag des voormiddags van 99.15 uur; overige da gen 10.3010.45 uur en namiddags 3.30—3.45 uur. Een ouderavond van de Christelijke School. Een urgent vraagstuk behandeld. Ook de N. T. B. is het oneens met den handel. Gisteravond werd in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat de jaarlijksche ouderavond van de Christelijke School aan de Meeresteynstraat gehouden. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 84 ging de voorzitter, de heer Passchier, voor in gebed, waarna hij een gedeelte uit Lucas I voorlas. In het openingswoord, waarin de heer Passchier de aanwezigen welkom heette, memoreerde spreker het vertrek van den voorzitter Ds. Krijger, die zooals spreker zeide veel voor het Christelijk onderwijs in Beverwijk gedaan heeft. Hierna werd door de leerlingen van de tweede klasse een sprookjes spel getiteld „Hoe prins Marion lezen leerde", opgevoerd. Zoowel het aardige natuurlijke spel der kinderen als de smaakvolle, keurig verzorgde costuums werkten mede om dit nummertje tot een succes te maken, waarvoor de leidster Mej. W. van Amijde dan ook wel een woord van lof toekomt. Nadat de kinde ren nog met een versnapering verrast waren was het woord aan den heer A. van der Giessen die sprak over het onderwerp: „On derwijsvernieuwing". De onderwijsvernieuwing, aldus de heer Van der Giessen, is wel een zaak, die de be langstelling van de ouders en van de onder wijzers bezig moet houden omdat deze mede verantwoordelijk zijn voor de toekomst van vele jonge menschen. Sprekende over de klachten ten opzichte van het onderwijs zeide spreker, dat er altijd klachten zijn geweest, omdat iedere tijd nieuwe moeilijkheden met zich medebrengt. De tijd van nu, aldus ver volgde de heer van der Giessen, is fel bewogen, zoodat vaak gezegd wordt, dat de school buiten het werkelijke leven staat en de kinderen niet voorbereid worden voor het practische leven. De kinderen leeren veel waaraan zij later prac- tisch niets hebben, terwijl zij van veel dingen in het dagelijksch leven geen begrip hébben. Ook is het lager onderwijs niet ingericht op een goede aansluiting met het voortgezet on derwijs. En hierin ligt juist de groote moei lijkheid, om het lager onderwijs aan twee doelstellingen te laten voldoen, nJ. de kin deren klaarmaken voor het practische leven of voorbereiden tot het voortgezèt onderwijs. Dan is er de klacht, dat de kinderen niet practisch leeren denken, maar slechts me chanisch te werk gaan. Hierover noemde spr. eenige voorvallen uit de practijk, die wel de juistheid van deze klacht aantoonden. Om deze redenen is het tijd, aldus spr., dat wij ons op het onderwijs bezinnen. Reeds worden proeven in de verschillende richtingen geno men. Ook aan de Christelijke school zal men, als het mogelijk is, medewerken om te komen tot een gezonden opbouw van het onderwijs. Hierna was er gelegenheid om vragen te stel len, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Na dat de heer Dingier met gebed gesloten had, werd in het schoolgebouw thee geserveerd terwijl er voor de ouders tevens gelegenheid was om het werk der leerlingen te bezichtigen en zich met het onderwijzend personeel te onderhouden. EEN MIJLPAAL VOOR DE CENTRALE. Het Radiodistributiebedrijf heeft weer een nieuwen mijlpaal bereikt. Gisteren kon name lijk den 800sten a-bonné worden ingeschreven. De directie laat dit gedenkwaardige feit na tuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. Van heden af ontvangen de nieuwe ingeschrevenen een fraaie vaas cadeau. De aardbeien opnieuw ter sprake. De plaaselijke afdeeling van den Ned. Tum- dersbond heeft gisteravond in het veilingge bouw ,,'t Centrum" een ledenvergadering gehouden. Na de opeijingswerkzaamheden werd besloten om een bedrag van f 5 beschikbaar te stellen voor het hoofdbestuur. In de kascommissie werden benoemd de heeren J. Tabak en Th. Hoogland. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering te Alkmaar, die heden wordt gehouden, werden gekozen de heeren H. van der Werff en Muis. Als afgevaardigden naar de jaarvergadering te Amsterdam, die op 28 Maart wordt gehouden, werden benoemd de heeren J. Bruins en G. van den Outenaar. Als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren J. Tabak en Albers. Vervolgens werden de voorstellen voor de jaarvergadering behandeld, waarna de voorzit ter mededeelde, dat tusschen de organisaties overeenstemming is bereikt ten aanzien van een collectief arbeidscontract voor tuinbouwers. Volgens dit contract zouden de minimumloonen bedragen: voor volwaardige arbeiders boven 20 jaar f 18 per week met een werktijd in Maart, April en Mei van 6 tot 6 ur, vanaf Mei tot nam. 7 uur cn in de wintermaanden van zonsopgang tot zonsondergang. Zaterdags tot nam. 4 uur. De middagschafttijd werd bepaald op 1V2 uur. Christelijke feestdagen moeten worden doorbe taald. Overwerk 40 cents per uur. Voor de jongeren zijn de weekloonen: 14 jaar f5; 15 jaar f6; 16 jaar f8,50; 17 jaar f10; 18 jaar f 11,50; 19 jaar f 13; 20 jaar f 14,50, van November tot Maart f 1 lager. Voor den kindertoeslag wordt een afzonder lijke regeling getroffen. Daarvoor kan 2 pet. van het loon van gehuwde arbeiders worden inge houden. Na breedvoerige besprekingen werd het ont- werp-contract met algemeene stemmen goed gekeurd. Voor zoover het contract de bloemenkweekers betreft zullen de loonen zijn voor arbeiders boven 21 jaar f21,25 van 16 Mei tot 12 Novem ber en van 12 Nov. tot 15 Mei C 19,25 per week. De loonen voor de jongeren zijn gelijk aan die van de tuinbouwarbeiders. De contractloonen zullen bindend zijn voor ge organiseerde en ongeorganiseerde bedrijven. Wederom de aardbeien. Vervolgens herinnerde de voorzitter aan de vergadering te Castricum tusschen den handel en de tuindersorganisaties, waarin de handel en de tuinders grieven hebben geuit. Spr. vond met zijn mede-bestuursleden, dat hij op deze verga dering niet veel wijzer was geworden. Alleen aan het einde van deze vergadering werd voorgesteld door den voorzitter vari de Federatie van koop lieden om een commissie te benoemen, waarin afgevaardigden van den handel, veilingen en tuindersorganisaties zitting zouden moeten ne men om langs dezen weg te trachtten één en ander op te lossen. Door deze commissie zou dan tevens meer contact bestaan tusschen de organi satie, handel en veilingen. Op de vergadering te Castricum verklaarden de afgevaardigden van de plaatselijke afdeeling zich hiertegen, om dat zij dit eerst in een ledenvergadering wilden behandelen. De vergadering sprak zich echter voor een dergelijke commissie uit en benoemde de heeren G. van den Outenaar en J. Bruins tot afgevaar digden hierin. Voorts merkte de voorzitter op, dat de handel Nederlandsche Vereenigillg voor de geschiedenis van het oppronken van aard- beien geweldig heeft opgeblazen, daar uit de Luchtbescherming. Plaatselijke afdeeling opgericht Dezer dagen is opgericht de afdeeling Bever wijk van de Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming, gevestigd te 's-Gravenhage. De oprichting vond plaats ten raadhuize onder leiding van den Burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens, waarbij het hoofdbestuur vertegen woordigd was door den heer Bezemer en de gemeente door het Hoofd van den Lucht beschermingsdienst den heer H. J. de Groot. De Vereeniging stelt zich ten doel de bevor dering van: 1. De kennis, de voorbereiding en de uit voering van maatregelen, zoomede de mede werking daaraan, tegen de gevolgen van aan vallen uit de lucht; 2. de volkenrechtelijke beschermingsmidde len tegen den luchtoorlog in verband met de internationale rechtsontwikkeling. Zij zal zich binnenkort belasten met de op richting van de verschillende hulpdiensten, benoodigd voor luchtbescherming, zooals E.H.B.O., brandweer opsporing en herstelling. Het bestuur is als volgt samengesteld: Mr. H. J. J. Scholtens, Eere-Voorzitter; H. A. J. J. van den Bergh, Voorzitter; L. A. J. C. Verbunt, Secretaris, Stumphiusstraat No. 12; M. Bui tenhuis, Penningmeester; Mevrouw Moen van der Veen, Dr. Lappöhn, H. Blaauw en A. van der Plas. Aangezien de kosten van het lidmaatschap slechts minimum bedragen f 0.25, kan bijna iedereen deze vereeniging steunen, die alleen beoogt de bevolking van voorlichting te die nen ter voorkoming van een paniekstemming in geval van aanvallen uit de lucht en ter verlichting van de gevolgen daarvan. Z.H. Paus Pius XII og éft eekleed in Pauselijk Ornaat en omrin gd door de hooge kerkelijke autoriteiten, voor den Zegen „Urbi et Orbi" openingsrede van den voorzitter van de Ver- eenigde Veilingen blijkt, dat het euvel lang zoo erg niet is, als de handel het voorstelt. Er zijn echter wel tuinders, die knoeien, aldus spr., maar die moeten hiervan zelf de gevolgen maar dragen. Hierna gaven nog verscheidene spre kers hun afkeuring over het optreden van den handel te kennen. Bij de rondvraag werd de wensch geopperd aan de veilingdirecties te verzoeken, om, indien een tuinder opzettelijk in zijn aangevoerde partij heeft geknoeid, deze niet te veilen. Het bestuur zegde toe hiervan de mogelijkheid te onder zoeken. Voorts werd verzocht om te trachtten iets te doen voor de tuinders van wie de aard beien zijn bevroren. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat al pogingen in het werk zijn gesteld, maar dat men deze liever nog even uitstelt, omdat de schade dan beter kan worden opgenomen. Aan het einde der vergadering werd aan het bestuur gevraagd of dit ook wist van de plannen voor één groote centrale veiling. Het bestuur noch de leden hadden hiervan iets vernomen, zoodat dit bericht van „the man in the street" naar het rijk der fabelen werd ver wezen. Het aantal werkzoekenden. Vrijwel gelijk gebleven. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling waren in de afgeloopen week in totaal 1045 werkzoekenden tegen 10.48 aan het einde der vorige week. In Beverwijk waren daarvan 910 (vorige week 904) en in Heemskerk 145 (vorige week 144) werkzoekenden woonachtig, DE KENNEMERS 2—D.E.C. 2. De opstelling van het tweede elftal va nde Kennemers, dat a.s. Zondag in het Gemeente lijk Sportpark tegen D.E.C. 2 speelt, is: Doel: F. Brethouwer. Achter: Balder, B. Brethouwer. Midden: Hoen, Vessies, De Graaf. Voor: Antonisse, v. d. Kolk, Tromp, Heide- man, Semeins. Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De plaatselijke afdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op Donderdag 9 Maart a.s. in het veilingsgebouw „Centrum" een le denvergadering. De agenda vermeldt o.m. het jaarverslag over 1938, vaststelling van de be grooting 1939 en een keuring van de inzen dingen. De heer J. Steijn zal een causerie houden over „Bloemschikken en binden". Een trouwe werker gaat rusten. Gisteravond is in het veilinggebouw ,,'t Cen trum" na afloop van de werkzaamheden op eenvoudige wijze afscheid genomen van den heer J. Oosterwal, beter bekend als „Jantje", die de bloemenveiling verlaat na een 20-ja- rigen trouwen dienst. De voorzitter van de Bloemenkweekersver- eeniging „Flora", de heer B. J. Hilbers, heeft „Jantje" met waardeerende woorden toege sproken en zijn verdiensten voor de veiling in het licht gesteld. Spr. hoopte dat het be drijf nog vele jaren het pensioen aan hem zou uitkeeren en dat hij nog vele jaren van een goede gezondheid zou mogen genieten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9